De nare dingen worden nu eenmaal snel vergeten Werker-achter-de -schermen DoelemanSporttoto mee Meer clan tegen Olympische pananu wekt lachlust op Jellinghaus nieuwe Westduitse favoriet Eredivisie-flitsen adidas Uitslagen t semiprofs Succesvolle start vail toto „nieuwe stijf Verbeterd Moeilijk Jaiuiie Vierstra nam afscheid WERELDBEROEMD DOOR KWALITEIT 42.50 31.85 NEDERLANDSE ZWEMZEGE IN EVIAN PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEiDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Sparta-NEC NAC-F ort./Sittardia Go Ahead-Ajax GVAV-DOS (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN De Leidse sportgemeenschap raakt per 1 septem ber één van de hardste werkers-achter-de-schermen kwijt: de heer H. J. Doeleman (40 jaar), in 1963 (uit Haarlem) naar de Sleutelstad getrokken om als technisch ambtenaar eerste klasse te worden belast met het onderhoud van de sportobjecten, ex clusief het zwembad De Zijl was toendertijd nog in beheer van de dienst gemeentewerken bij de Leidse Sportstichting. Aan het einde van deze maand zal 'duizendpoot' Doeleman nu als technisch hoofdambtenaar afscheid nemen om per 1 september zijn werk („mijn grootste hobby") in Hilversum voort te gaan zetten. In de „periode Doeleman" zijn in Leiden ruim zestig objecten (van groot tot klein) tot stand gekomen en/of gepland. De begroting van de Leidse Sportstichting is in de afgelopen zes jaren opgelopen van f 291.063,- tot over het miljoen. Terugkij kend op zijn "Leidse periode' zegt de heer Doeleman: toch niet helemaal waar: er is nie mand, die zoveel meningsverschillen met hem heeft gehad als ik. Aan de andere kant: als hij mijn voorzitter niet was geweest, was hy waar schijnlijk mijn beste vriend gewor den. Hij heeft de gave om iets te plannen. En om iemand een aantal problemen voor te schotelen om „U" tegen te zeggen. En dank-je-wel. Ik dacht dan altijd: al is hij nu honderd keer econoom, eruit komen zal ik. Misschien is dat wel de voornaamste oorzaak, dat er in de laatste jaren „iets" is gebeurd. De belangrijkste verdienste van Van der Re ij den voor de Leidse sport is wel zijn werk voor de Veemarkt- Sporthal geweest. Dag-en-nacht is hij daarvoor een tijdlang in de weer geweest. Dag-en-nacht heeft hij ini tiatieven ontwikkeld. Dat de hal niet voor de helft, maar helemaal geschikt zal worden voor de sport, heeft „Lei den" aan hem te danken. Dat zal men altijd in de gaten moeten blijven houden. Er komen twee korfbalvel- den bij. En een wielercircuit van 1100 meter. Plus een atletiek-accommoda tie. En dat alles, omdat hij er in ge slaagd is de exploitatie van het ge heel veel gunstiger te maken dan oorspronkelijk was opgezet. Nog een voorbeeldPomona. Hij zei (en toen was hij er pas)„Die voet ballers gaan niet eerder van Pomona af, voordat de draglines op het veld staan". Normaal gesproken was Po mona voor het voetballen reeds ja ren verloren geweest Er is sprake, dat Van der Red den zich als voorzitter van de Leidse Sportstichting zal terugtrekken. Wel. j dat zal dan voor de hele Leidse sport een groot verlies zijn. Ik weet het: hij wordt door velen verguisd. Er is veel commentaar op hem. En: hij j hééft ook zijn fouten. Maar men moet zich wel realiseren, dat het voorzitterschap van de Sportstichting bepaald niet eenvoudig is. Je moet er twee eigenschappen voor hebben: 1: keihard zakelijk (kunnen) zijn. 2: het Leidse sportwereldje ter dege kennew#©f te wel: je niet in de luren laten leggen door welke sport (vereniging) dan ook. Die eigenschappen heeft Van der Reijden. En: hij heeft visie. Ik heb in Leiden (nog) geen vent meege maakt, die het „zo" van hem kan overnemen. Akkoord: Van der Reij den is ook rancuneus. Maar sorrv, daar is hij nu eenmaal ook een „Lei- denaar" voor. „Vijf-en-een-half-jaar Leiden: een hele episode. Het is leuk geweest. Leuk omdat je de „nare" dingen nu eenmaal (vrij) snel vergeet. „Leiden" is mij meegevallen. ..Maar „Leiden" is mij ook tegengevallen. Meer „mee" dan „tegen"? Dac is zelfs achter af erg moeilijk te zeggen". Tegenvallers; „Zuiver cultuur technisch gezien is mij vooral één ding in Leiden erg tegengevallen: de realisatie van nieuwe plannen. De oorzaken daarvan? 1: de anexatie is wel erg lang uitge bleven. waardoor Leiden tot '67 „opgesloten" was. 2: het financiële gedeelte, dat zo als overigens in bijna elke ge meente de realisatie van sport objecten ontzettend bemoeilijkt. Voorbeelden daarvan? A: het plan „tweede deel Kikkerpolder", dat nu inmiddels al zo'n zes jaar ,4n voor bereiding" is. B: het plan „Zwem bad Morskwartier", waarvoor al tien Jaar geleden het ontwerp is ge maakt. Pas een goed jaar is echter de grond in bezit. Meevallers: „Alle sportvereni gingen in Leiden worden stuk-voor stuk in de watten gelegd. Bijna nie mand in Leiden begrijpt hoe goed de clubs het wel hebben. 1: er is een bijzonder lage terrein )- huur. 2: er zijn reële speelterreinen. Er mankeert misschien wel veel aan, maar tehcnisch gezien kunnen ze de overbespeling zo'n 14% tegen een landelijk gemiddelde van 6-7% en een gewenst van 4- 6% toch aan. 8: er is een bijzonder gunstige rege ling „jeugd-subsidie". 4: de clubs hebben een reële in spraak in het doen-en-laten van de Sportstichting. Er zijn allerlei commissies, er is een Raad van Beheer. Dat is praktisch een uni cum in Nederland. De Leidse Sportstichting is zeer democra tisch opgezet. Dat er door allerlei ambtelijke maatregelen soms (veel) vertraging ontstaat bij de realisatie van plannen, daar kan de Sportstichting niets aan doen". De „verambteiyking van de Sportstichting. „Dat is eigenlijk de reden, waarom ik weg ga. Naar mijn mening gaat de Leidse Sportstichting verambtelijken. De aard èn de werk wijze komen steeds meer en meer op het ambtelijke niveau te liggen. Dat is mijn grootste bezwaar. En dat be treur ik ook ten zeerste. In de (ruim) vyf jaar, dat ik in Leiden zit, heb ik veel aan mijn werk gehad. In die zin, dat er van uit de verenigingen èn de diverse commissies veel suggesties zyn geko men. Waarvan talrijke bruikbare. Als chef technische dienst heb je het evenals de terrein-mensen in Lei den bepaald niet gemakkelijk. De „Leidenaar" draagt zijn hart nu een maal op de tong. En het enige, wat hij (meestal) ziet, is zijn (of dat van zyn vereniging) voordeel. Soms krijg je heel wat te „vreten" van vereni gingen. Je bent altijd buiten, dus: je zit er midden in. Je zit in een glazen huisje. Een stommiteit? Ieder een, die het ziet. Iets goeds? „Logisch daar zit 'ie toch voor Dat er ln Leiden op het gebied van de sportvoorzieningen de laatste ja ren het één-en-ander is verbeterd, ziet de heer Doeleman „bepaald niet" (alleen) als zijn verdienste. Een groot deel van alle lof „Een Leidenaar prijst zelden iets, maar als hij het doet kun Je er verzekerd van zijn, dat er „iets goeds" is gebeurd" ziet hij het liefst toegezwaaid aan de voorzitter van de Leidse Sportstich ting, drs. J. P. van der Reijden. Over de samenwerking met drs. J. P. van der Reijden: „Toen hii kwam, is er frisse vind gaan waaien. Er is (dikwijls) gezegd: ..Die Doele man en Van der Reijden ztfn vier handen op één buik". Maar dat is ADO-Volendam AZ '67-Holl. Sport PSV-Telstar DWS-FC Twente MVV-Feijenoord DFC-Willem II Heracles-BI. Wit NOAD-Fortuna VI. DOELEMAN (Foto LD/Holvast) men, Hannover zie ik als voorbeeld. Die sportparken moeten de opvang centra worden voor de bevolking. We moeten er voor waken, dat het geen pakhuizen worden. Wij bewijzen de toekomstige gemeenschap er geen dienst mee in Zuid-West een paar honderd hectare voor de „sport" uit te trekken. We zullen er altyd van uit moeten gaan de leefbaarheid van de bevolking te veraangenamen. Maar dat kost (enorm) veel geld. De dienst gemeentewerken sinds de sporthal Zuid-West heb ik daar een ontzet tend leuke en fijne samenwerking mee gehad staat er volledig voor open. Maar de „top" in Leiden ziet het belang (nog altijd) niet in". j PEC-Roda JC Prijzenbedrag: 638.757 gulden. Eer ste prys: 191.627 gulden (zondag avond 21.45 uur waren er 16 meldin gen met 13 goed). Tweede prijs: 127.751 gulden. Derde prijs 191.627 gulden. Extra prijs: 127.752 gulden. ARNHEM (ANP) Na zeven Jaar één van de beste Nederlandse turn sters te zijn geweest, heeft Jannie Meijer-Vierstra zich uit de interna tionale wedstrijdsport teruggetrok ken. Ter gelegenheid van dit feit werd zij zondag tijdens de centrale training op het CIOS in Arnhem toe gesproken en werden haar geschen ken aangeboden. Reeds op zeer jeugdige leeftijd werd Jannie Vierstra in 1961 in het Nederlandse keurkorps geplaatst en sindsdien is zij 24 keer als lid van de Nederlandse ploeg in een interland wedstrijd uitgekomen. In 1962 en 1963 werd zij nationaal jeugdkampioene, in 1964 kampioene bij de dames. In datzelfde jaar won zij tijdens de Europese kampioenschappen de Europese kampioenschappen in Parijs een zilveren medaille bij het paardspringen. ADVERTENTIE Visie: .Een van de moeilijkste pun ten in Leiden: er is te weinig visie. Daarvan zyn legio voorbeelden (jammer genoeg). Het agat (steels meer) te ambtelijk. Men „ziet" het niet. Trouwens: men is ook nooit concreet. Men zegt nooit helemaal precies wat men wil. Dat is de „dood" van een technicus. Immers: er moet een programma vam eisen ko men. Technisch moet je daar de hoogste eisen aan stellen door ver enigingen en commissies word je daar (gelukkig) toe gedwongen: de ideale accommodatie Niet voor een paar jaar. Nee: voor vijftien, twin tig jaar. De sport in Nederland ont wikkelt zich nog steeds. En gaat ook enigszins veranderen. Ontspanning, verzorgingssfeer. Een paar voorbeelden A: een elektrische droogkap in een zwembad. Vijf jaar geleden „een idioot voorstel". Nu (en in de toekomst) primair. B: clubhuizen voor verenigingen. In 1947 stelde de KNVB nog: dit is onze taak niet. De sport-organisatie maakt in alle opzichten een stormachtige ontwik keling. door. De opzet verandert: de sport gaat zich splitsen in topsport en vrije tijdsbesteding. Daar dienen wij, technici als eersten rekening mee te houden. Met de accommodatie, voor toeschouwers én sportlieden. En ook met de plaatsing, de planning, van sport-objecten. Bereikbaarheid, parkeerruimten, etc. Binnen de bebouwde kom zullen „trap-veldjes" moeten komen. Dood gewone groene vlakten. En verder: sportparken voor recreatie, vrije tijdsbesteding. Voor mensen, die uit sluitend de ontspanning zoeken in de sport. Lelden heeft, wat dat betreft, de ogen nog altijd dicht. En het is mijn stokpaardje. Steden als Bre- adlda» „Santiago" 'n Bestseller Licht, soepel, sterk. Normale leest. Nylonzooi met schroefdoppen. adldas „La Paz" n fijne adidas voetbalschoen. Brede leest en blauwe noppenzooi. adldas „Brasll" da voordeligste adidas-schoen voor de jeugd. Sterk rundbox v a en zwarte noppenzooi. dalmaat 28 18.90^ EVIAN (ANP) De Nederlandse zwemploeg onder de 18 jaar heeft za- - f 1 1#. terdag en zondag ln de Franse plaats j AtletiektltelStrild 111 Berlijn Evian een verrassende overwinning J behaald op de Franse ploeg. Het ver- schil bedoeg overigens slechts één j punt (93-92). nadat de eerste dag; met een 5241 voorsprong voor de oranje-equipe wa ingegaan. De relatief beste prestatie kwam op naam van de veertienjarige Roger i van Hamburg, die de 400 meter wis- j selslag won in 5.09.1. Hy was daar- j mee zijn 3% jaar oudere tegenstan- i der Haymann met 0.1 seconde de1 68ste editie van oe Duitse atletiek baan. Ook de 1.12.9 van Mia Plan- kampioenschappen, die dit week- tinga op de 100 meter rugslag en de einde in West-Berlyn werden ge- 1.04.3 van Liesbeth Klumper slechts houden, heeft het Westduitse zelf- 0.1 sec. boven haar Nederlands ad- I vertrouwen danig geknakt door de spirantenrecord) waren van goed voortreffelijke prestaties van UI- AMSTERDAM (ANP) Bij de presentatie van de Olympi sche garderobe voor Mexico is alleen de panamahoed voor de heren minder gunstig ontvangen. Toen wielrenner Jan Jansen za terdagmorgen in het restaurant van de Bosbaan bij Amster dam in vol defileer-ornaat „op kwam" klonk van alle kanten een niet eens meer onderdrukt gelach. NOC-directeur ir. A. Paulen maakte zich tot spreek buis van de critici: „Hij lijkt wel een haan, die een te klei ne kam heeft". Toch zullen straks de deelne mers aan het Olympische defi- lee op de openingsdag van de Spelen die hoed dragen, even als trouwens de creme-kleurige schoenen, waarover Jan Jan en wat later zei, dat hy ze de rest van de Spelen wel in de. kast zal laten staan. Het defileerpak bestaat uit een knaloranje blazer over een creme-kleurige doorknoop jurk ln het Olympische pak, v.l.n.r. Jan Jansen, Truus Hennlpman, Mieke Sterk en een 'al mannequins. of een witte pantolon. De da mes dragen een flatteuze ve lours baret in de bonnie-stijl op het achterhoofd. De totale garderobe van de Olympiërs telt veertig artike len, van een doosje schoen smeer tot een grote koffer om alles in op te bergen. Uiteraard zijn oranje en donkerblauw vol gens traditie de favoriete kleu ren. Soms zyn zy gecombineerd zoals in de trainingspakken. Behalve Jan Jansen presen teerden ook de atletes Truus Hennlpman en Mieke Sterk de kleding van de Nederlandse Olympiërs. Voorts deed nog Jansen's tandempartner Leijn Loevesijn in een felkleurig oran je nylon regenpak „mooi om in te vissen", aldus deze ras- Amsterdammer mee aan de show. WEST-BERLIJN (ANP) De PSVTelstar 20. Van der Kuylen 10, Van der Dungen 20, rust en eindstand. Scheidsrechter: A. P. Bom. Toeschouwers: 14.000. PSV verwierf de winst in feite in de eerste helft, toen de Eindhovenaren i tèr Adams, die zegevierde in 1.47.7. aantrekkelijk en enthousiast spel lieten zien. Na rust zakte het peil aan- j Bodo Tiimler en Harald Norpoth zienlijk. De Telstar-aanvallers beschikten niet over voldoende stootkracht werden zonder moeite kampioen op hrichts onderdanen weer enigszins versterkt. By de heren imponeerde de 23-jarige Martin Jellinghaus door zowel de 200 m .dn 20.6) als de 400 m. tin 46.0) te winnen. Op laatst genoemd nummer kwamen ook Mül- ler (46.2), Kinder (46.3) en König (46.5) tot voortreffelijke tijden, het geen prachtige prespectieven biedt, voor de 4 x 400 m. in Mexico Een verrassing by deze kampioen schappen was de nederlaag van Franz-Joseph Kemper, Europees re cordhouder op de 800 meter. Hy bleef zo lang in de achterhoede hangen, dat hij geen antwoord had op de eindsprint van de jonge Wal- om het de PSV-defensie erg lastig te maken. 0 NACFortuna/Sittardia 5—1. Vlsschers 10. Deijkers 20. Benen 21, Deijkers 31, rust, Luijten 41, Van Gorp 5—1. Scheidsrechter: L. v. d. Kroft. Toeschouwers: 12.000. Tegenover het teleurstellend spel van Fortuna/Sittardia stelde NAC goed voetbal met vaak uitstekende combinaties. Hoe de aanval van de Breda- naars is versterkt, blijkt wel uit het feit dat vorig seizoen in 34 wedstrijden slechts vijf keer zoveel doelpunten werden gescoord als deze middag. Voor al de van Baronie overgenomen vleugel Deijkers-Brouwers deed zich bij zonder gelden. 0 SpartaNEC 03. Rust 00, Geutjes 01, Verdonk 02, Ressel 03. Scheidsrechter: Dorpmans. Toeschouwers: 19.000. Sparta's spel was voor de rust goed genoeg om NEC ver van het doel van Van Beveren verwijderd te houden. Echter weer niet zo verrassend om de Nijmeegse defensie aan het wankelen te brengen. Toen de Rotterdammers na rust wat te scherp op de aanval gingen spelen, was de uitwerking ave rechts. Met knappe uitvallen gelukte het de Nijmegenaren Sparta te over rompelen. DWSFC Twente 13. Achterberg 01. rust, Van Dijk 02. Rensen- brink 12. Houwaart 13. Scheidsrechter: A. v. Gemert. Toeschouwers: 12.000. Eén Seemann maakt nog geen armada. Dat was de conclusie van DWS I Twente. De Noorse aanwinst van de Amsterdammers is een voortreffelijke voor de tite: op de 800 meter. resp. 1500 m. en 5000 m., maar de tijden «resp. 3.43.6 en 14.05.0) waren voor him doen zeer matig. Enkele resultaten op de technische nummers: kogelslingeren: Uwe Beyer 69.52 m.. .-.peenveipenHerman Sa lomon 80.50 m. Bij de dames maakte Liesel Wes- termarm. die onlangs het wereld record discuswerpen heroverde, grote indruk, door de schijf 62.50 m. van zich af te slingeren, slechts vier cen timeter van haar wereldrecord. Van bij zonder goed gehalte was ook het verspringen bij de dames. Heide Ro- sendaihl, een der favorieten voor de Olympische vijfkamp, belandde 6.62 m. ver in de zandbak. Van haar zes sprongen was er slechts één bene den de 6.40 m. Zwakke nummer bleken de 400 en 800 m. Op de 400 m ging het kam pioenschap naar H^-lga Henning, die 55.3 liet noteren, terwijl Karin Keesier aan 2 06.8 voldoende had Levering: via de handel importeur: J. van Kooyk VALKENSWAARD Voetbal Vlak voor het berin van het Duitse voetbalseizoen is Franz Beckenbauer in Duitsland uit geroepen tot voetballer van het Jaar 1968. Beckenbauer, die in de F.C. Bayern Milnchen en in het Duitse elftal speelt, mocht in 1966 ook al de .gouden voetbal" in ontvangst nemen. Li 1967 werd zijn ploegge noot Gerhard Müller tot Duits voet baller van het jaar gekozen. voetballer, maar hij kreeg te weinig steun van zijn medevoorwaart- sen. van vie Geurtsen en Rensenbrink bovendien nog zeer slecht schoten. Twente verdedigde zich in de beginfase bekwaam en sloeg op het juiste moment toe. ADOVolendam 40. Schoenmaker 10. rust, Aarts 20. Schoenma ker 30, Jochems 40. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 15.000. ADO (zonder Maassen, Smit en Mansveld) heeft het in deze uiterst matige wedstrijd moeilijker gehad dan de cyfers doen geloven. Voor rust verdedigde Volendam zich fel en stond maar één treffer toe. In de tweede helft hadden de gasten aanzienlijk minder verweer tegen de Haagse aanvallen. De acties van Volendam strandden vrijwel allemaal op de buitenspelval. AZ '67Holland Sport 20. Twisk 10, Van Ryssel 20, rust- en eindstand. Scheidsrechter: J. C. Vervoort. Toeschouwers: 13.500. AZ '67 beschikte over een zeer sterke defensie, die de ijverig en hard- spelende Hagenaars geen kans gaf. De achterhoede van Holland Sport was heel wat minder accuraat. De Alkmaarders profiteerden daar goed van en hielden de winst thuis. GVAVDOS 30. Guns 10. Pedersen 20, rust. Buys 30. Scheids rechter: Brouwer. Toeschouwers: 8.000. Een danig gehavend DOS heeft door goed verdedigen de schade in Gro ningen kunnen beperken. Slechts drie keer moest de Utrechtse defensie capituleren voor de GVAV-aanval, die bijna voortdurend aan het woord was. Doelman Van Leeuwen kreeg geen enkel schot van betekenis te ver werken. t Go Ahead—Ajax 2—1. Nuninga 0—1, rust. Van Tilburg 1—1, Hoekema 21. Scheidsrechter Boogaards. Toeschouwers: 24.000. 9 MVV-Feijenoord 2—3. Kindvall 0—1. Breikers 1—1, rust, Wery 1—2, Hoenen 2—2, Van Hanegem 2—3. Scheidsrechter: Van Ravens. Toeschou wers: 18.000. Nog enkele andere resultaten. 100 m.. Ingrid Becker 11.6, 200 m.: Rita Jahn 23.7 m.. 80 m. horden: Inge Schnell 10.7; speerwerpen: Ameli Koloska 5\4G m., kogelstoten: Mariene Fuchs 16.77 m. Eredivisie: Sparta NEC NAC Fortuna/Sittardia Go Ahead Ajax GVAV DOS ADO Volendam AZ '67 Holland Sport PSV Telstar DWS FC Twente 1-ht MVV Feijenoord 2^b Eerste divisie: <W Slni 24k 3«s 4*t 2® 24UJ M DFC Willem II 2 Vitesse RCH 2 Heracles Blauw Wit 3 FC Den Bosch Eindhoven 2 SVV Helmond Sport 2 Haarlem SC Cambuur 2 Elinkwijk Veendam Volewijckers Wageningen 2 HVC RBC 3 Tweede divisie: Excelsior Baronie NOAD Fortune VI PEC Roda JC SC Drente ZFC Heerenveen EDO Gooiland Hermes DVS Velox AGOW Limburgia Zwolse Boys FC VW Graafschap h 1tt fl I l-|le I d 5r 3- n II 3 1" tt _rt Boksen De 19-jarige Italiaauf amateurbokser Raimondo Gaviani kort na een bokswedstrijd, die Seui (Sardinië) werd gehoude overleden. Gaviani ging in de der ronde neer op een linkse tegen ei kaak en werd direct naar het zi kenhuis overgebracht, waar hy ov< tii leed zonder bij bewustzijn te z! geweest. Wielrennen De eerste etapfcp van de 46ste Grote Prijs Franp id Faber. een rit over 138 km. in fin omgeving van de Luxemburgse pl Wiltz, is gewonnen door de Nedefec landse renner Theo an der Leeufct De uitslag luidt: 1. Theo van Leeuw (N.) 138 km. in 4.40.43, Herman Vryders (Belg.) 4.42.42. André van Winckel (Belg.) 4.44.11 DEN HAAG (ANP) De sporttoto „nieuwe stijl" die met voetbalcompetitie zondag is beginnen te draaien, heeft een ze «t succesvolle start gehad. De inleg voor de eerste sporttoto van h seizoen 1968/'69 bedroeg niet minder dan 1.419.460 gulden hetgtf te ruim 2Y2 maal zoveel is dan de inleg voor de eerste sporttoto va het seizoen 1968/'68 (570.000 gulden). Was er toen aan prijzengé ot beschikbaar 190.000 gulden, thans bedraagt dit 638.757 gulden, waai t uit duidelijk blijkt in welke mate de sporttoto aan belangrijkhe: t heeft gewonnen. Het totaal aantal ingevulde kolommen voor spor g( toto nr. 1 was 3.154.000 Dit was reeds meer dan op de topdag va het vorige seizoen, toen er 3 miljoen kolommen waren ingevuld. „E to ik voorzie na deze denderende start, dat er in de komende weke 18 nog duizenden deelnemers aan de toto bij zullen komen. De gege vens, die ik hieromtrent reeds heb. wijzen alle in die richting", aldi een verheugde directeur van de Stichting Sporttotalisator, de heer-] Muilenburg.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6