Rode Kruis trotseert Nig erie Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst? Vestzak betalen niet „Adam en Eva 'MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 LAGOS/ GENÈVE (Reuter, AFP, onder controle van het Rode Kruis ANP) Het internationaal Rode I te stellen met hef enige doel om Kruis-comité heeft in Genève een goederen aan te voeren, die onder verklaring uitgegeven, die inhoudt, dat onder verantwoording van het comité zonder toestemming van de federale regering van Nigerië door de lucht voedsel zal worden vervoerd naar de hongerende Biafranen. De beslissing van het Internatio nale Rode Kruis-comité is genomen nu de federale regering van Nigerië de diiensten van het internationale j comité bijna geheel heeft afgewezen NEDERLAND 1 AVRO I De conventie van niet in deze situatie. Het comité gaat buiten de bepalingen van de conventie om door zelf de risico's te nemen, die aan deze luchtbrug voor voedsel voor Biafra zijn verbonden Van de kant van <te federale Nige riaanse regering wei-den zulke on mogelijke voorwaarden gesteld, dat zij er op neerkwamen, dat de dien sten werden afgewezen. Het is voor het eerst, dat het internationale co mité boven de conventie uitgaat. In een verklaring van het Inter nationale Rode Kruis-comité staal dat het comité met de Biafraanse autoriteiten is overeengekomen een landingsbaan te neutraliseren toezicht van het Rode Kruis worden gedistribueerd. Rode Kruis-vertegen- I woordigers ter plaatse hebben ver- klaard, dat de landingsstrip reeds onder toezioht is en binnenkort voor gebruik gereed zal zijn. Naar in diplomatieke kringen in j Lagos verluidt heeft de Nigeriaanse regeringsleider, generaal Gowon, af wijzend beschikt op een verzoek van keizer Haile Selassie van Ethiopië te Genève voorziet I om ^ndJto aoht „Het echtpaar had mij gevraagd om het werk een kuise toon te ge ven", zo zei Severi. Hij heeft hen naakt afgebeeld, komend uit een achtergrond van gedempt licht. Het echtpaar had een gedeelte van de prijs betaald, toen het de order had geplaatst. Maar zij hebben de schilderijen nooit afgehaald en de re6t nooit betaald, zo beweerde Se veri. Hij vertelde er niet bij hoe hoog de prijs was. nemen en een luchtcorridor voor de hulpverlening aan Biafra toe te staan. In zijn antwoord verklaarde generaal Gowon, dat Biafra een be stand wenst om tijd te winnen en zijn bewapening te versterken,. Een Nigeriaans regeringsblad, „Sunday Post" heeft een beroep op de autoriteiten in Lagos gedaan, de vliegtuigen die voor het Internatio nale Rode Kruis hulpgoederen naar Biafra brengen, neer te schieten. Het blad schrijft dit in een hoofd artikel, getiteld „Niet te rechtvaar digen belediging voor Nigerië". Een Nigeriaanse regeringsfunctio naris heeft zaterdag in Lagos mee gedeeld dat een groep Zweedse art sen en verpleegster honderd in totaal via eon landcorridor die in het dooi de federale troepen be heerste gebied begint, Biafra mag binnengaan. Hij gaf echter te kennen dat de groep niet van het eiland Fernando Poo naar Biafra mag Vliegen, wat het. Zweedse rode kruis nu juist wel wil. Federale troepen zouden de rivier de Mo, in Biafra, die uit strategisch oogpunt van groot belang ls, hebben overgestoken. Men acht de kans niet uitgesloten dat deze operatie de eerste fase is van een wellicht groot scheeps offensief tegen het hart van Biafra dal. de strijd zou kunnen be slechten. Het bericht van de over tocht kwam van radio Biafra. De fe derale redering heeft het nog niet officieel bevestigd. Peter Brandt, de zoon van de Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Willy Brandt sveelt in de film „Katz und Maus naar een novelle van de Duitse auteur Günther Grass, de rol van leerling Mahlke. De foto toont een scène uit de film. Aan Peter Brandt is nog een andere filmrol aangeboden waar in hij geheel naakt zou moeten ovtreden. maar dat weigerde hij. HORST (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank te Roer mond heeft in gezelschap van en kele justitie- en rijkspolitieautoritei ten een huiszoeking verrioht in huize „Thomas", een recreatie- en kuur oord. dat ongeveer anderhalf jaar geleden in een oud schoolgebouw in Horst werd ingericht. De huiszoeking geschiedde, omdat het vermoeden be stond, dat de directrice van dit te huis ondanks een recente veroorde ling nog steeds doorgaat met het on bevoegd uitoefenen van de genees kunde. Een gedeelte van het instru mentarium, dat bij deze huiszoeking is gevonden, is door de rijkspolitie in beslag genomen voor verder onder zoek. In mei van d$t jaar veroordeelde Mijnen langs het IJzeren Gordijn worden opgeruimd Internationaal verdrag tot de bescherming van kweekprodukten WENEN (GPD) rijk en Hongarije ligt nog altijd het IJzeren Gordijn, dat bovendien ver sterkt is door grondmijnen. Deze mij nen spoelen bij regen en storm weg en komen op Oostenrijks grondge bied terecht. Onlangs zyn er weer twee slachtoffers gevallen, twee kin deren, van wie het ene werd gedood en het andere een been verloor. Op het voorstel van de officiële in stanties in Wenen, gaan de Oosten rijkse gendarmes met de Hongaarse grenswachten samen werken om de mijnen uit het bedreigde Oostenrijk se gebied te verwijderen. De Hon garen komen op Oostenrijks grond gebied zoeken naar de de mijnen. DEN HAAG (ANP) Het Inter nationaal verdrag tot bescherming van kweekprodukten, dat in 1961 werd getekend, is dezer dagen op 10 augustus in werking getreden. De betekenis van de inwerkingtreding van deze kwekersconventie is kort gezegd, dat de kweker van een nieuw ras van een groot aantal land- en tuinbouwgewassen in de landen, die het verdrag hebben geratificeerd Tussen Oosten- Nederland. Engeland en West-Duits Autosport De Nederlander Toi- ne Hezemans is met een Porsche op het vliegveldcircuit van Wunstorf bij Hannover tweede geworden in een wedstrijd voor sportwagens. We gens zeer zware regenval moest de race tot 45,9 km. worden bekort. De Duitser Herbert Schultze werd met een Alfa Romeo winnaar. land een bijzondere bescherming j kan krijgen- Evenals aan een uitvinder een oc trooi kan worden verleend, kan aan de kweker nu een monopolie, een exclusief recht worden toegekend. Zonder diens toestemming mogen derden geen teeltmateriaal van het nieuwe ras voor handelsdoeleinden voortbrengen of in het verkeer bren gen Deze derde zal eerst een licen tie moeten verkrijgen. De inwerkingtreding van het. ver drag betekent ook, dat de twee in de conventie voorziene permanente or ganen thans in het leven geroepen zullen moeten worden. Dit zijn de Raad en het Bureau van de Inter nationale Unie tot. bescherming van kweekprodukten. Waarschijnlijk zal deze raad. die een omvangrijke taak krijgt, aan het einde van dllt jaar voor de eerste maal bijeen kunnen komen en wel in Parijs. Naar mate meer landen zullen ra tificeren, binnen afzienbare tijd De nemarken. Frankrijk, België en Zwitserland, zal deze taak in om vang toenemen. de rechtbank te Amsterdam de uit Duitsland afkomstige directrice tot ze«s maanden gevangenisstraf, waar van vijf maanden voorwaardelijk wegens het gebruiken van een valse doktersbul, terwijl het kangerecht te Venlo haar in dezelfde maand we gens het onbevoegd uitoefenen van geneeskundige handelingen tot 5 maal f 40 of 20 dagen hechtenis ver oordeelde. De directrice is van deze veroordelingen in hoger beroep ge gaan. 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Kenmerk (IKOR/CVK/RKK) 7.31 uur AVRO's Sportpanorama 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur AVRO's Televizier 8.45 uur High Chaparral (kleur) 9.35 uur Gevechtssector Verdun 10.20 uur Laatste nieuws (NTS) 10.25 uur Sluiting NEDERLAND 2 - NCRV 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Het leven begint by honderd (kleur) 7.28 uur Sigaretten (tekenfilm ln kleur) 7.36 uur Tom Jones show- 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Politiemuseum (film) 9.35 uur Wadway 10.05 uur- - Samenzang in Katwyk 10.20 uur Laatste nieuws (NTS) 10.25 uur Sluiting tA '"t 1 4" li I f' Vfl lv vCrwrt I Zeskamp We kwamen zaterdag ogen te kort cm alles te kunnen zien waar een mens vermaak in schept. Op Nederland I beleef de Zeskamp een onvergetelijk hoogtepunt met de finale tussen Aalten en Halle, waarbij de stand tenslotte gelijk bleek te zijn: 1212. We hadden toen het mooiste gooi- en smijtwerk achter de rug dat een mens zich maar wensen kan. Aal ten werd onder groot tumult tot winnaar verklaard. Tenslotte kregen we van de cmroepster de medede ling dat men besloten had de strijd als onbeslist te beschou wen, wegens gebleken onregel matigheden of zoiets. Zo moet het ook bij zo'n gigantisch buurtfeest. Iedereen hoort te winnen. Het is al erg genoeg dat sommigen een nat pak oplo pen! „Voor de vuist Ondertussen speelde zich op Nederland II een „happening" af. die wij voor geen goud hadden willen missen. Willem Duys had in zijn „Vuist" Tom Okker, een op een vuilnisbelt gevonden poesje, Hendrik Jansen die een jaar geleden met de idiële recla me begon en een fles drank voor Willems verjaardag meebracht, Bert van der Linden die mocht vertellen dat Rens van Dorth de rol van Johnny Kraaykamp had overgenomen, Mieke Telkamp die het van de dokter wat kal mer aan moet doen, Greetje Kauffeld met een licht Duits ac cent en vooral Pam Bueter, de graficus („grafoloog" dacht Wil lem even) die een mini-kunst greep liet zien met werken van de kringlopige prof. Escher. Het klapstuk had hij voor het laatst bewaard: Louis van Gas teren en Theo Kley, de verte genwoordigers van de „Stichting Nieuw Wereldrecord". Van Gas teren is een levensgroot prater, één van de grootste „komedian ten" (in de gunstige zin van dat woord) die ons land kent, een waardig zoon van zijn vader, de grote toneelspeler, en een waar dige broer van zijn zuster, de to neelspeelster Josephine van Gas teren, zodat men waarlijk in de „devote ernst" van zijn betoog over de ludieke mens kon gelo ven, waarbij een complete w.c.- bak met valpijp hem goed van pas kwam, kortom: Louis .maakte" het. Natuurlijk ge looft hij heilig in de ludieke mens (dat bewees hij hoogst persoonlijk), maar wie nu denkt dat hy zich met Theo Kley (die onlangs met Robert Jasper Grootveld, de catalisator van provo, het hele land doorkruist heeft om het gebrek aan vlin ders te tellen na afloop van de voorstelling niet een rolberoerte heeft gelachen, heeft het ook weer mis. Maar terecht zal Van Gasteren zeggen: zou een ludiek mens soms niet mogen lachen? In ieder geval was het een merk waardig teken, dat hij, onbe wust van wat zich ondertussen op Nederland I afspeelde, de woorden sprak: „De spelen van het volk onthullen veel van de mensen", terwijl tegelijkertijd bij de NCRV een man andere landgenoten met een kussen van een balk in het water probeerde te smijten. Zaterdagavond was er verder nog een boeiende film over de Portugese Dory-mannen en voorts konden we constateren dat ,De gevangene", door slinks van zijn thema af te wijken, nu bijna zo goed is geworden als Dubbelspion. „Max de goede" Zondag liet NTS-sport eerst In kleur het nieuwe tenue voor de Olympische Spelen zien, en daarna in zwart-wit de geheide buitenspel-goal waarmee Go Ahead tegen Ajax gelijk maak te. Helaas zei niemand erbij dat het buitenspel was, „Max de goede" bleek daarna een slonzig gemaakte gangsterfilm van Franse origine te zijn, over Max de Leugenaar, die onder die naam al in d'e film „Touchez pas augrisby" optrad. Simonin, niet te verwarren met Simenon, is de schrijver van beide verhalen, Paul Frankeur was ook toen al Max, maar regisseur was inder tijd Jacques Becker. Dat scheelt een slok op een borrel zult u zeggen. Maar merkwaardig ge noeg was van deze sof Yves Al- legret de regisseur, die toch be faamde films als „Dedée d'An- vers", „Une si jolie petite plage" en „Les orgueilleux" op zijn naam heeft staan. Vreemd VOOR MAANDAG 19 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U door pr. 18.30 Stereo: A la carte: tafelmuz. 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Beeld-Klank- Vorm. door Tom Hoogland. NRU20.05 Wie schrijft die blijft, een ontmoeting met Nederlandse (tekst)schrijvers. 20.30 Gamma van Alpha en Beta: een progr. over recente vorderingen In de wetenschap. 21.30 Een man in Bogo- tan, doc. over de zwervende kinderen in Colombia's hoofdstad. 22.00 Jazz in aktie: jazzkwlntet. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojourn. NRU: 22.55 Stereo: Metro's Midnight Music: gevar muz.- progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV; 18.10 Stereo: Lichte koor zang (gr.). 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act.. 19.00 Stereo: Lichte gr muz. 20.30 Het grote podium: Holland Festival 1968: NCRV-voc. ensemble: klass. en mod. liederen. 21.30 Stereo: Lichte gr.- muz 22.15 Ltterama: radlokronlek over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nw6. 22.40 Avondoverdenking. 23.00 Stereo: Viool en piano (opn)klass. muz, 22.30 Voordrecht van gedichten. 23 55-24.00 Nws 17.20-17.30 Overh. Voorl.: Ma ria Sybilla Merian ln Suriname. Spre ker: F. J. van Wel. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e iyn) van 18-20 uur. I. Antonin Dvorak. Ouverture In de Natuur op. 91 (15 min.) Ouvert. Car naval op. 92 (9 min.) Ouverture Othel lo op. 93 (16 min.) Tsjechisch Phll- harmonisch Orkest o.l.v. Karei Ancerl. II. Leos Jan&cek. Tagebuch eines Verschollenen (32 min.) (Duitse ver taling. Max Brod) Kay Griffel, alt: Ernst Haefliger. tenor; Vrouwenkoor; Dirigent: Rafael Kubelik, plano. III. Bohuslav Martlnu. 1. Simfo- nietta gioscosa (27 min.) Pono allegro. Allegretto poco moderato. Allegro. An dantino. Allegro. Stanislav Knor. pla no; Praags Symphonie Orkest o.l.v. Smetacek. 2. Concert voor hobo en or kest (16 min.) Moderato Poco andante Poco allegro Frantlsek Hantak, hobo, Staats Phllharmonlsch Orkest van Bmo o.l.v. Martin Turnovsky. Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Lichte gr,muz. (8.30-8.38 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide rep. of herh. NRU-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renais sance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr.). (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Festival v. Helsinki 1968: The New York Cham ber Soloist (opn.)mod. muz. 12.26 Med voor land- en tuinb. 12.29 Over- heidsvoorl.: Uitz. voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojourn. NRU: 13.30 De lich te Muze belicht (opn 14.30 Rostrum of Composers: Les deux bavards. ka meropera van Marcel Quinet (opn.). AVRO: 15.00 Stereo: Italiaans opera concert (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Stereo Het Residentie Ork.: mod. muz, 17.00 De zingende bougie: gevar. pl.progr. voor automobilisten. 17.55 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. gr muz. 7.30 Nws 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. muz. 8.00 Nws. 8.11 Gew. muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Toeringclub: vak.fcips. 8 45 Stereo: Lichte gr muz. 9.30 Ste reo: Rotterdams Philh. ork. (gr.): klass. muz, 10.00 Theologische Ether leergang. 10.35 Sopr. en piano: mod. liederen. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken, 11.55 Med. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12,22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v land- en tuinb.: 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar 14.05 Stereo: Muslësta licht muz.progr. 13.00 Pizzicato: mu zikaal middag-magazine. 17.00 Over- heidsvoorl Nws. uit de Ned. Ant. Spre ker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kin deren Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep: licht pl.progr. (Om 10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Pow-Pow: licht pl. progr 12.00 Nws. 12 03 Zorro: tiener- progr. 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: ge varieerd pl.progr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.03 Er- Jee- Em- Drie 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: licht pi.progr. (17.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S. Nederland I NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. KRO: 19.06 Finale Kin derzangfestival. NTS: 20.00 Journaal. KRO 20.20 Alexander Postuum, mini- musical van Frank Engelen. Bijdrage van de BRT aan het Festival De Gou den Roos van Montreux. 21.00 Black Power en de Sport; controverse over de rol van de neger-atleet ln het Ontslagen minister liet documenten verbranden. KINSJASA (KONGO) (AP) Dertien medewerkers van de af gezette Kongolese minister voor amb tenarenzaken zijn zaterdag be trapt by het verbmiden van do cumenten. President Moboetoe is zelf komen kyken naar het schandaal, aldus radio-Kinsjasa. Alle leden van de groep zijn gearresteerd. Onder hen was de kabinetschef van Emoen- gania, een van de twee ministers die zyn afgezet by de kabinetswijziging van vrydag en zaterdag. Moboetoe ging met drie ministers en de opperbeveldhebber van het le ger naar het ministerie voor Ambte narenzaken (fonction publique) om de bewyzen te zien. Onder de voor ver branding behoede dokumenten wa ren dossiers van werknemers die door Emoengania waren gepromoveerd „ten koste van elementen van grote waarde die het ongeluk hadden niet te behoren tot dezelfde stam als Emoengania", aldus de radio. Er werd niet gezegd wat voor maatrege len tegen de ex-minister zyn geno men. Amerikaanse De wrekers, 22.30 Journ. team van Mexico. 21.40 TV-feulll. N.T.S.: 22.25- Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. 19.03 Internationaal agra risch nws. 19.15 Van gewest tot ge west, 19.35 WIJ Europeanen, fllmrep. over Joegoslavië. 20.00 Journ NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion: Wie van de twee, TV-fllm. 21.10 Saltim- banques (2): De ellendlgen, TV-ker. mis-spel. 23.10-23.16 Journaal. Brigitte Bardot en Günther willen niets meer van el- weten en brengen hun tijd eigen wijze door. verblijft in Saint Tro- heeft daar samen met Ed- Barclay de jonge zanger Fred- ontdekt en gaat hem nu „op de markt brengen". De foto ont Brigitte, Eddy (achter) en eddy. de andere foto toont Günther chs met twee van zijn modellen het vliegveld Orly bij Parijs, t drietal vertrok naar Sao Pao- Brazilië) om daar Günthers )decollectie te presenteren. Iet bericht dat het Amster- 1nse Vestzaktheater voorlopig jat sluiten zal waarschijnlijk niet istaat zijn u op uw grondvesten [toten wankelen. Daarom zal ik weren uit te leggen dat dit he it van toneelleider Wim Bur- de overheid doet wankelen op grondvesten waarop ze haar Jfc als cultuur draag ster vervult. j Aoverheid draagt de cultuur als 'M witkiel die bij voorkeur geen ine koffers aanneemt, zonder tóe gedachte te komen dat er in vote koffers schuimplastic kan en, en in de kleine goud. let Vestzaktheater heeft het e afgelopen seizoen voor een !e zaal gespeeld, maar omdat er uie zaal maar 50 mensen kun- fe ivas dat niet genoeg om te \nen bestaan. In zo'n geval |l een aanvraag om subsidie !ionredelijk u. is het subsidiebeleid van de •heid een hachelijke onderne- jig. Jaren geleden heeft A. jlhaas een artikel geschreven irin hij opmerkte dat de gesub- le&rde toneelspelers meer op ®btenaren leken dan op kome- nten. Dit deed hem niet zonder *\moed terugdenken aan de tij- i toen de kreet nog opgeld deed komedianten komen. Haal de i binnen". lij heeft hierover heel wat te en gekregen. Iedereen was het r eens, dat een toneelspeler betaald behoort te worden, was veilia buiten moet kun- hangen. Maar Manuel van gem heeft zojuist in een nieuw "\el verklaard, dat subsidies toneelgezelschappen, als ze ..aal zijn toegewezen, auto- isch blijven doorlopen, onaf- \kelijk van de vraag of de te- iwoordige prestaties van 't ge- schap dit rechtvaardwigen. Dit it ten koste van nieuwe gezel- appen die met meer recht un verdienen. Ht is een wankel puntmaar het enige. Wie bepaalt welk '■Ischap in aanmerking komt subsidie? De regering, zelf n oordelaar van schone kun- n, heeft daarvoor de Raad voor kunst aangewezen. Een college bekwame luiden. Het zou na- rlijk mogelijk zijn een andere ering te benoemen die de ad voor de kunst zou af schaf - i, dus laten we dat maar zo la- )e Raad voor de kunst heeft ge viseerd 't Amsterdamse Vest- iheater in aanmerking te laten nen voor subsidie. En nu komt wankelste punt: onze over- i valt in zulke gevallen uiteen de onheilige drieëenheid van provincie en gemeente. De ieente en de provincie waren eid het Vestzaktheater subsidie verlenen, mits het njk meedeed, ht rijk deed niet mee. Vestzak kt, broekzak dicht. Vestzak- '■ater dicht. Mensen, hang je Hen goed buiten. De komedian- komen. Ze hebben het koud. KEES STIP Toch voedselvluchten naar Biafra MILAAN (AP) Een Italiaanse schilder is van plan Brigitte Bardot en haar Duitse echtgenoot Günther Sachs een proces aan te doen, om dat zy niet betaald hebben voor een schilderij, waarop het echtpaar staat afgebeeld als Adam en Eva. De schilder, Gilbert» Severi, ver telde dit ln een door hem onderte kend artikel in het Milanese week blad Tempo. Sachs had drie werken besteld: een portret van hemzelf, van zyn echtge note en een portret van hen beiden, waarop Sachs stond afgebeeld als Adam met een boog en Brigitte Bar dot als Eva, die hem een appel aan biedt. Griekse visschotel Het beste neemt u hiervoor een kabeljauwstaart of schel vis. Maak de vis schoon. Ver warm in een stevige pan wat olyfolie en fruit daarin een ge snipperd knoflookteentje en een flinke aan ringen gesneden ui, bestrooid met paprika. Leg er 4 in plakken gesneden tomaten by en daarop de vis. Leg op de vis een rytje citroenplakjes (met schil), giet over de vis een kipje witte wyn en leg hier en daar wat ontpitte zwarte oly- ven. Deksel op de pan en de vis zo zachtjes gaar late stoven, hetzy op het gas, hetzy ln de oven. VVina Born

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5