Burgemeester Gallas in Alphen geinstalleerd I 1 Bartelski (IFALPA) voert besprekingen met de Algerijnen SLA UW VLEUGELS UIT LEIDSCH DAGBLAD RONDVLUCHTEN voor slechts 27.50 all ZATERDAG 31 AUG. 1968 BON Hartelijke begroeting van burgerij LEIDEN DUINSTREEK BOLLENSTREEK RIJNSTREEK PAGINA b LMDSCfl DAGBLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS lift ALPHEN AAN DEN RIJN In een bijzondere openbare zit ting van de Alphense raad vond gistermiddag de installa tie plaats van mr. R. M. Gal las uit Leiderdorp tot burge meester van Alphen aan den Rijn. Deze plechtigheid, die omstreeks drie uur na een en thousiaste ontvangst van het nieuwe burgemeestersgezin door de burgerij begon, werd onder meer bijgewoond door verscheidene burgemeesters uit omliggende gemeenten, de heer Z. Bruins Slot, oud-bur gemeester van Alphen en de Leiderdorpse wethouders C. Meerburg en J. Nievaart. De commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland werd vertegenwoordigd door mr. Dinger van Kruiningen. In zijn woord van gelukwens over de eervolle benoeming van mr. Gallas memoreerde loco-burgemeester J. v. d. Berg het afscheid van ambtsvoor ganger Bruins Slot. Het was een moeilijk afscheid, aangezien daarmee een einde kwam aan een reeks jaren van voortreffelijke samenwerking. Thans is echter een nieuw tijdperk aangebroken met de komst van de heer Gallas. Na de oude contacten van de nieu we burgemeester met Alphen mr. Gallas is bestuurslid van „Rijn stroom" te hebben aangeroerd, zei van 70 tot 80 0000 inwoners, meende de heer v. d. Berg groot vertrouwen |hÜ een weloverwogen en gericht be te hebben in de capaciteiten van de stuur le kunnen onderkennen. Behal- sen zouden er een plaats kunnen vin- een commissie van ontvangst, be den. Dit cijfer illustreerde volgens staande uit mr. dr. R. H. Samsom en hem, dat de ruimtenood niet zo ont- de heren P. Groenhart en J. H. Gros- stellend groot is. In het feit. dat Al- heide, de beide laatsten resp. als pnen mag uitgroeien tot een stad J voorzitter van de Wilhelminavereni- nieuwe eerste burger. De in het snel groeiende Leiderdorp opgedane erva ring zou hem zeer van pas komen in het heel wat grotere en eveneens snel uitbreidende Alphen. De loco-burgemeester, die thans het tijdstip minder geschikt vond om op de gemeentelijke problemen in te gaan, noemde Alphen een dynami sche gemeente in de Randstad, die echter geremd wordt door financiële perikels. Goede sfeer Wethouder v. d. Berg was ver heugd over de sfeer, die hy in Lei derdorp had ontmoet. Het was een sfeer, die openheid en teamgeest ademde. Vol vertrouwen zag hy dan ook de toekomst tegemoet. Hfj was er vast van overtuigd, dat mr. Gallas zich voor de volle honderd procent en gesteund door de wethouders en de raad, zou inzetten voor de belangen van Alphen. Hfj vond het burgemees- terpaar raak getypeerd door een op merking van mevr. H .W. Gallas- Dortland, die luidde: „Als op ons een beroep wordt gedaan, zeggen we nooit nee' ve de industrie, waarvoor nog meer plaats is, nemen de land- en de tuin bouw ook een belangrijke plaats in in zijn nieuwe gemeente, die tot een belangrijk streekcentrum uitgroeit. Daarvoor is een sterke bestuurskracht nodig. Veel waarde hechtte mr. Gallas aan een gezonde lichamelijke opvoe ding, die al vroeg moet beginnen. Aandacht vroeg hij ook voor de sport en de groter wordende groep van be jaarden. Verheugd was de heer Gallas tenslotte over de pluroformiteit van Alphen. De vier functies van een stad: wonen, werken, verkeer en re creatie, zijn in deze gemeente ver mengd. Namens de raad sprak nestor J. v. d. Lee de nieuwe burgemeester toe. Hij zegde mr. Gallas alle steun van de raad toe, waarbij hij erop wees, dat wederzijds vertrouwen en volkomen openhartigheid noodzakelijk zijn. Met een dankwoord van mr. Gallas werd de raadsvergadering besloten, waar na nog gelegenheid bestond Alphens nieuwe burgemeester toe te spreken. Oud-burgemeester Bruins Slot, die ging en de chr. Oranjevereniging. Van de 9-jarige Jeannet de Ridder, pupil van 'Rijnstroom', ontving mevr. Gallas een fraai boeket bloemen. Nadat de heer Samsom een kort welkomstwoord had gesproken, wer den enkele geschenken aangeboden: mr. Gallas kreeg een foto van het centrum vjin Alphen en mevr. Gallas een badhanddoek, waarvoor zij grote belangstelling toonde. De ontvangst werd muzikaal opgeluisterd door Semper Avanti, waarbij de majorettes een korte show gaven. Begeleid door de Alphense Ruiters vertrok het gezelschap in twee open landauers langs de Prins Bemhard- laan naar de Castellumstraat. Bij de Alphensche Bank/Raiffeisenbank voegden zich het tamboerkorps „Cres cendo" en leden van enkele gym nastiekverenigingen bij de stoet, waarna men via de Julianastraat, de Wilhelminalaan en het Burgemeester Visserpark het raadhuis bereikte. Voor het bordes werd het burge meestersgezin begroet door een com missie van ontvangst, ditmaal be staande uit de raadsleden, mej. H. Donker en de heren J. v. d. Lee en J. Hersbach en gemeente-secretaris als eerste het woord voerde, was erg mr. v. d. Top. De rond het raadhuis verheugd, dat een van zijn beste ken- verzamelde schooljeugd van de hoog- '1,' I nissen tot zijn opvolger was benoemd. ste klassen van de laeerp vhniPn t slot hing loco-ourgemeester v. Byj was hy dat zyn wensen wa_ bracht vervolgens onder leiding van d. Berg mr. Gallas de ambtsketen om, waarmee officieel een einde kwam aan het weliswaar korte burge- meesterloze tijdperk in Alphen. Burgemeester Gallas, die zich bij zonder verheugd toonde over zijn pro motie, wees aan het begin van zijn toespraak op de hartelijke contacten met Alphen. Dank bracht hy aan de heer v. d. Berg en de andere wethou ders voor de wijze, waarop zij de laat ste maanden de belangen van de ge meente hadden behartigd. Mr. Gallas memoreerde de goede sfeer in Leiderdorps B. en W. en de raad en sprak de hoop uit, dat dit ook in Alphen zo zou worden. In grote lij nen beschreef hij vervolgens zijn taak in Alphen. Belangrijk vond hij het mee te werken aan een harmonieuze ontwikkeling van deze snelgroeiende gemeente. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de noodzakelijke voorzienin gen niet al te veel zouden worden be lemmerd door het ontbreken van de centrale financiering, die vaak en in vele gemeenten een obstakel vormt voor de uitvoering van de plan nen. Ruimtenood Over de toekomstige ontwikkeling van Alphen zei mr. Gallas, dat er in „Het Groene Hart" van Zuid-Holland omvattende ongeveer 250.000 ha nog lang geen sprake is van overbe volking. Vijfentwintig miljoen men- ren vervuld^ Deze hielden in: een Dirk van Vliet een zanghulde. De s w.. burgemeest€r toonde zlch in zyn korte dankwoord zeer verrast over deze blyde ontvangst. Vergezeld van de wethouders en de gemeente-secretaris begaven de heer en mevr. Gallas zich tenslotte naar het verzetsmonument tegenover het jonge burgemeester, uit de Rijnstreek, en bekend met de problematiek van een snelgroeiende gemeente. Verder werd het woord gevoerd door wethouder (en thans ook loco- burgemeester) Meerburg uit Leider dorp, die tevèns een gravure van Huis Ter Meij aanbood; burgemees ter B. J. Hogenboom van Ter Aar na- Schoolkinderen brengen voor het bordes van het raadhuis een zanghulde aan het nieuwe burgemeestersgezin. Hierbij wa ren ook de wethouders en de ge meente-secretaris van Alphen aanwezig. (Foto Leidsch Dagblad Vrijspraak voor politieman DEN HAAG (GPD> De rijks politieman die ervan verdacht werd in Nootdorp een aantal autobanden te hebben doorgesneden is gisteren door de Haagse rechtbank vrijge sproken. De officier van justitie had op 7 augustus een week onvoorwaardelij ke gevangenisstraf geëist tegen de 50-jarige opperwachtmeester, post- commandant van Nootdorp, die van meet af aan de fantastisch klinken de beschuldigingen ten stelligste heeft ontkend. Vier jeugdige Nootdorpers hadden verklaard dat zij in de nacht van 20 op 21 januari de politieman zagen weglopen terwijl drie banden van twee geparkeerd staande auto's op een erf aan de Delflandstraat sis send leegliepen. De opperwachtmees ter zelf zei dat hij een figuur ge hurkt bij de autowielen had zien zit ten. Van de veronderstelde dader ontbrak echter elk spoor. Hansje Boetes blijft op dezelfde school HEI LOO <GPD» Het gemeente bestuur van Heiloo heeft de hele af faire met Hansje Boetes, die deze week maandag de toegang tot de J. P. Hasebroeksenool werd gewei gerd, omdat hij was overgeplaatst naar de nieuwe vierde lagere school, niet op de spits willen drijven. Het gemeentebestuur heeft over leg gepleegd met de inspecteur van het lager onderwijs, waarbij men unaniem tot de conclusie is gekomen dat deze prestige-kwestie niet oveT de rug van het kind mocht worden uitgevochten. Het gemeentebestuur wil met deze herroeping van het oorspronkelijke besluit echter niet zeggen, dat het van zijn ongelijk overtuigd is. Men heeft in dit geval echter het ondervvijsbelang van het kind willen laten prevaleren. ADVERTENTIE ALGIERS (AP) De boycot van het vliegveld van Algiers, waarmee wordt gedreigd door de internatio nale bond van verkeersvliegers, vormt nu het onderwerp van diplo matiek overleg. De voorzitter van de Internationale Federatie van Ver- Landragin inderdaad een gesprek met Bouteflika gehad, Red. L.D.). Hij zed van mening te zijn, dat het onderzoek door de Algerijnse autori teiten in de zaak „veel te lang duurt". De grondbemanningen heb ben hem verzekerd dat zij de boy cot van de piloten zullen steunen en voegde er aan toe dat hij ook ver- zekerd is van de steun van de pilo- keersvliegers (IFA..PA), Bartelski, enten van SwlssaJr. de secretaris van de Franse piloten- j „Wat wij willen is een einde ma- bond Landragin, zijn gisteren in Al- ken aan de piraterij in de lucht zo- I dat deze zich niet zal uitbreiden tus- giers aangekomen en hebben over- de Arabische landen en Israël". leg gepleegd met de Franse ambas- Hij zei, dat er al twintig gevallen j xt» ,nau wknwb geweest zijn van piraterij in de Mdrur. N, afloop ran dit seaprok ^arb]j was heft de ambassadeur een bezoek ge- maar dat. de bond geen klacht heeft bracht aan president Boumedienne-1 tegen Cuba „omdat dit land altijd i onmiddellijk de toestellen, beman- Er zijn teon bijzonderheden over ninsen m pasagiem teruggegeven deze besprekingen bekend ge- j had". maakt, maar men neemt aan, dat d» bemiddelaarsrol ambassadeur speeld in het conflict. Bartelski is mens de Rijnstreekburgemeesters, raadhuis, waar het burgemeesterpaar naar A,?iers gekomen op uitnodiging Woerdens burgemeester Ter Haar Romeny en mr. H. van der Top, ge meente-secretaris van Alphen. Hierna bestond er voor de genodig den gelegenheid het nieuwe burge meestersgezin te feliciteren. Om vijf uur begon een receptie voor de burge rij, waarbij velen van de gelegenheid gebruik maakten persoonlijk kennis I te maken met de heer en mevr. Gal las. Ontvangst j Bij de Ned. Spanbeton Mij, nabij de grens met de gemeente Hazcrswoude, werden de heer en mevr. Gallas, als mede hun twee kinderen, 's middags om kwart voor twee verwelkomd door Loco-burgemeester J. v. d. Berg hangt mr. Gallas de ambtsketen om. waarmee de in stallatie tot Alphens burgemees ter een feit werd. (Foto Leidsch Dagblad een krans legde. Hierna begon de in- i stallatievergadering in het raadhuis. Frank Sinatra en Mia Farrow gescheiden HOLLYWOOD (AFP) De 23-ja- rige Amerikaanse actrice Mia Far row heeft zich gisteren in de Mexi caanse stad Juarez laten scheiden van de 52-jarige zanger en acteur Frank Sinatra, op grond van onver enigbaarheid van karakters. Zij wa ren op 19 juli 1966 getrouwd. Voor Mia Farrow was het een eerste hu welijk, Sinatra was al eerder gehuwd geweest met Nancy Barbato en de actrice Ava Gardner. Raketten niet meerkernkoppen van de Argentijnse regering. 1FALPA-president Jan Bartelski, uit Den Haag, deelde de pers in Al giers na zijn komst mee: „Ik zou president Boemedienne een bezoek willen brengen of de minister van Buitenlandse Zaken, Bouteflika" (Gisteravond heboen Bartelski en Stichting „UIT de kunst" DEN H4AG (ANP) Voor bet publiek het pad effenen en de drem pels wegnemen die de weg naar de kunstversperren, dat is het doel van een nieuwe stichting „Uit de kunst", die is gevormd door vertegenwoordi gers van nagenoeg alle Haagse in stellingen die met de „kunstproduk- tie" te maken hebben. Tot de Stichting zijn toegetreden: het Residentie-Orkest, de Haagse Comedie, net Ned Dans Theater, he-': Ned. Kamerorkest, de Ned. Opera- I stichting, de Stichting Nieuw Jeugd I Toneel, waaronder resorteren de to neelgroepen Arena en Nieuwe Kome die, de gezamenlijke impressariaten. de gemeentelijke musea, het schil derkundig genootschap Pulchri Stu dio, de Haagse Kunstkring, de N.V Mij. Zeebad Scneveningen, de N.V. Ned. Congresgebouw, de Koninkt Schouwburg, het Cabaret Pepijn en het Letterkundig Museum en Docu mentatiecentrum KAAP KENNEDY (Reuter) De Amerikaanse marine en luchtmacht hebben gisteren voor het eerst proe ven genomen met raketten met meer voudige kernladingen. De marine lanceerde een Poseidon-raket, die na een vlucht van 1.600 km enkele oefen- kernkoppen afvuurde op doelen in de Atlantische Oceaan. Deze raket moet de Polaris A-IV, waarmee Amen- I f ^ÏTIV kaanse kernduikboten zfjn uitgerust. n lOJLiLJAVljllJIjil in de jaren zeventig gaan vervangen. Later op de dag stuurde de lucht macht een Minuteman-II naar een op 8.000 km verwijderd doel in de At lantische Oceaan. Raketten van dit type moeten, eveneens in de jaren zeventig, de plaats innemen van de Minuteman-II en worden vanuit on dergrondse depots gelanceerd. De proeven zijn naderhand als volledig geslaagd gekwalificeerd. Amsterdam, 16 augustus. LONDEN 8.673/8—%; New York 3.62 A—H; Montreal 3.37H—38ft; Parijs 72.90%95%Brussel 7.25%— Frankfort 90.18%—23%; Stock holm 70.22%—27%; Zürich 84.18—23; Milaan 58.26%—41%; Kopenhagen 48.21%—26%; Oslo 50.74%—79%;; Wenen 14.04%—05%; Lissabon 12.67%—68%. ARRESTATIE IN GRIEKENLAND Constantin Loundras, echtgenoot van de naar Londen uitgeweken eigenares van Atheense kranten He lena Vlachoe, is in Athene in voor lopige hechtenis genomen op beschul diging van verboden wapenbezit. Zijn aanhouding, zo wordt van officiële zijde meegedeeld, houdt geen ver band met de aanslag op premier Papadopoelos. De Griekse componist Theodorakis is onder toezicht geplaatst. Hij be vindt zich in zijn huis te Vrachati op 90 km van Athene, waar hij zich uitsluitend aan de muziek wijdt. Theodorakis, die op 27 januari in vrijheid werd gesteld hy was ge vangen gezet omdat hij zich tegen het nieuwe Grikse bewind gekeerd zou hebben is na zijn vrijlating niet meer lastig gevallen. Aan deze periode van vrijheid schijnt nu een einde te zijn gekomen. Kerkelijk leven NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardinxveld (2e pred.pl.) (toez.) B. Meijndert te Woudenberg; te Maasdam c.a. (toez.) mr. Q. Rovers, voorg. van de Herv. evangelisatie te Oost-Voorne. Aangenomen het ber. gen. synode tot pred. voor b.w. (Ver. Ned. Herv. Stichtingen voor geestes- en zenuw zieken) W. Zijlstra, pred. voor b.w. te Voorschoten. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmeloord C. Ch. Griffioen te Woerden; te Zuidwolde (Dr.) G. S. Oegema te Amemuiden. Benoemd tot hulppred. te Wapen veld H. J. Heernink. as. em.pred. te Vroomshoop, die deze benoeming aannam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Enumatil P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rljssen C. Harinck te Utrecht; te Zeist P. Blok te Dirks- land. MET HET Kijk nu vanaf een hoogte van 300 meter neer op Leiden, Rija Duin- en Bollenstreek. Speciaal voor onze abonnees organiseren wij boven ir All in: dat betekent inclusief: vervoer per touringcar van Leidsch Dagblai naar Schiphol. Gratis toegang tot restaurants en wandelpie ren. Rondleiding per touringcar over de terreinei van Schiphol onder deskundige leiding. Vliegen in een Fokker Friendship, een com fortabele 36 persoonsmachine, waarin u ondei de vleugels zit, dus altijd een goed uitzichl hebt. Vervoer van Schiphol naar het Leidsch Dag blad. (Duur van de gehele tocht ong. 31/» a uur). Vul nü de bon in en verzeker u van een plaats in één van de touringcan die op vertrekken vanaf ons kantoor, WITTE SINGE 1, LEIDEN. Ondergetekende wenst met personen deel te nemen aan de speciale LEIDSCH DAGBLAD rondvlucht op zaterdag 31 augustus 1968, all in, doch exclusief ongevallen-verzekering f 27,50 p.p. Kosten ongevallen-verzekering f 3,25 p.p. Naam: Woonplaats: Geboortedatum (alleen voor verzekering):. Naam: Woonplaats: Geboortedatum (alleen voor verzekering): Handtekening Het bedrag ad f is gestort op giro 57055 van het Leidsch Dagblad wordt door mij contant betaald vóór 24 augustus 1968 aan het kantoor LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. De ongevallen-verzekering dekt: voor diegenen jonger dan 70 jaar; f 25.000,- bij overlijden en f 50.000 bij blijvende gehele invaliditeit; voor diegenen die 70 jaar en ouder zijn, f 5000 bij overlijden en f 10.000 bij blijvende gehele invaliditeit. STRIJD OM STAD BIJ SAIGON SAIGON (AP) By een zware aanval op een provinciestad op 64 km ten oosten van Saigon zijn honderd vijandelijke soldaten gedood en verlo ren de regeringstroepen 52 doden en 112 gewonden in een serie gevechten die twee dagen geduurd hebben, zo heeft het hoofdkwartier van de Zuid- vietnamese strijdkrachten vanoch tend meegedeeld. De gevechten be gonnen donderdagochtend toen de Vietcong en Noordvletnamezen het vuur openden met mortieren en een aanval begonnen op het hoofdkwar tier van het 52-ste Vietnamse artil lerieregiment en het opleidingscen trum van de 18-de divisie. Tegelijker tijd werd een basiskamp van de 11-de mei gepantserde cavalerieregiment raketten beschoten. De Zuidvietnamezen verloren 15 doden en 92 gewonden bij de aanval len op hun kampen en het centrum van de stad, zo deelde het hoofdkwar tier mee. Dertig communisten werden gedood. Gisteren liep een bataljon van dl 18-de Zuidvietnamese divisie in een hinderlaag op 9 km ten zuidoosten van Xoean Loc. Pantsertroepen wer den het bataljon te hulp gestuurd. Artillerie en vliegtuigen namen df vijand onder vuur. Hier sneuvelden 33 Zuidvietnamezen en werden er 20 gewond. Tenminminste 70 communis ten werden gedood.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6