Parlementariër van formaat groot met een enkel woord agenh, Verrassende vondst van halfedelstenen in Servische bergen Andere structuur van ziektekosten verzekeringen IN MEMORIAM PROF. MR. P. J. OUD In Kamer PHILIPS Utrechtse politie ivas 4 uur onbereikbaar I PAGINA S LEIDSCH DAGBLAD (Van onze parlementaire redactie) Prof. mr. Pieter Jacobus Oud is niet een man. die spoedig zal worden vergeten. Daarvoor is zijn bijdrage aan ons staat kundige leven te groot geweest. Oud was, bij zijn leven, een man van gezag, wiens woord meer woog dan dat van menig ander. Dat gold vooral in het parlement. Zeker, hij zal in de herinnering voortleven als minister, als burge meesterals hoogleraarniet in het minst als leider van het liberale volksdeel, maar bovenal als parlementariër. r Zijn Kamerlidmaatschap bood hem vooral de gelegenheid, zijn vele gaven te ontplooien. Zyn Kamerlidmaatschap dateert uit 1917. Oud was toen net dertig jaar, de minimumleeftijd, die toen voor het Kamerlidmaatschap gold. Geboren op 5 december 1886 in Pur- merend, deed hy in 1904 eindexa men h.b.s. in Amsterdam. In 1907 werd h\j kandidaat-notaris, in 1909 surnumerair der registratie en do meinen op het departement van Fi- nanoiën; daarna ontvanger in Texel. In het jaar, waarin hij voor de Vrijzinnig-Democratische Bond ka merlid werd, behaalde hij de graad van doctor in de rechtsgeleerdheid. In het Kamerlidmaatschap heeft Oud zich ingeleefd als weinig ande ren. Zijn publikaties over staatsrecht en parlementaire geschiedenis ayn ervan het bewijs. Wie iets over on ze politiek in de jaren 1918-1940 wil weten, vindt een grote bron van kennis in „Het Jongste verleden," een werk in zes delen, door prof. Oud geschreven in de donkere oor logsjaren, nadat de Duitsers hem als burgemeester van Rotterdam op eigen verzoek hadden afgezet. Uit zijn grote kennis en gesteund door een bijzonder geheugen kon prof. Oud op vrywel elk gewenst ogenblik de nodige argumenten put ten by de bestrijding van politieke tegenstanders. Hem in een Kamer rede interrumperen was steeds een hachelijk bedrijf. Hij stond niet spoedig zonder woorden. Zyn ver trek uit de Kamer in 1963 werd dan ook door velen als een groot verlies ervaren. het Nederlandse Gemeenterecht. Ge zaghebbend werd ook zijn „Consti tutioneel Recht van het Koninkrijk der Nederlanden." Het is begrijpelijk, dat mr Oud na de oorlog opnieuw tot burge meester van de Maasstad werd be noemd. Aan de wederopbouw van Rotterdam heeft hij zijn beste krach ten gewijd. Zijn burgemeesterschap duurde tot 1952. Van 1952 tot 1957 was hij buitengewoon hoogleraar in het staats- en administratief recht aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Maar wat lag er niet tussen de jaren 1917 en 1963! Niet alleen als Kamerlid heeft hij respect afgedwon gen. Van 1933 tot 1937 was mr. Oud minister van Financiën in het cri- sis-kabinet-CoIyn. Het was voor ons land een moeilijke periode. Na zijn aftreden als minister werd hij weer lid van de Tweede Kamer. Hij trad op als leider van de Vrijzinnig-De mocratische fractie. Het was niet voor lang. In 1938 werd Oud benoemd tot burgemees ter van Rotterdam. Hij wijdde zich ten volle aan zijn nieuwe ambt. Hij heeft als burgemeester de zware oorlogsdagen beleefd en is na de ca pitulatie nog lange tijd op zyn post gebleven. Na 1941 was hem dit niet meer mogelijk. Kort na zijn be noeming tot burgemeester, in 1939. werd mr. Oud voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Hij bekleedde deze functie van 1939 tot 1941 en van 1945 tot 1952. Zijn belangstelling voor ge meentelijke problemen bleek uit de publikatie van zijn Handboek van Vervolg van pagina 1 Steekpartij in Amsterdam LEA VROEG BESCHERMING Vanzelfsprekend is Oud na 1945 weer in de landspolitiek terugge keerd. Na de oorlog was de koers niet meteen duidelijk. De Partij van de Arbeid, die de oude SDAP ging vervangen, was voor veel vrijzinnig democraten. ook voor prof. Oud, aantrekkelijk. Het was echter geen blijvende voorkeur. Het beginselprogramma van de PvdA bood geen bevrediging, vooral de oplossing van de Indonesische kwestie en de paragraaf over de eigendom riepen bezwaren op. Na uittreding uit de PvdA heeft mr. Oud gestreefd naar een vrijzin nige concentratie en na overleg met de door mr. D. U. Stikker opgerichte Partij van de Vrijheid kwam in 1948 de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie tot stand. Stikker werd voorzitter. Oud ondervoorzitter. Het voorzitterschap viel mr. Oud al heel spoedig toe. Stikker werd in 1948 mi nister van Buitenlandse Zaken. En na zijn aftreden als voorzitter, in no vember 1963, werd mr. Oud benoemd tot erelid en erevoorzitter van de partij, waarvoor hy steeds op de bres had gestaan. Belangrijker nog dan zyn voorzit terschap van de liberale partij was na 1948 zijn optreden in de Tweede Kamer, waar hij, tot de verkiezin gen van 1963, als voorzitter van de VVD-fractie fungeerde. Als fractievoorzitter heeft Oud veel van zich laten horen en als hy dat nodig vond, ontzag hy zyn beste partygenoten niet. Stikker heeft dat in 1951 moeten ervaren en ruim tien jaar later de toenmalige minister van het liberalisme", zo zei hy in 1963, „is alles te doen om te bevorderen, dat alle mensen gelyke kansen kry- gen. „Maar minstens zo belangryk als het behartigen van de liberale wensen waren zyn activiteiten die boven het partybelang uitgingen en ook in hun uitwerking het hele volks belang dienden. Het is juist hierom, dat Oud in 1963 werd benoemd tot minister van Staat, een hoge onderscheiding, die beter dan welke andere ook en Oud had er al vele tot uitdruk king bracht, hoe verdiensteiyk het werk van Oud voor ons land is ge weest, J. van Putten DINSDAG IS AUGUS} BB etGZ^cjencli Zyisingel 2: Volle Evang.-zending dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond. 8 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. ADVERTENTIE batterijen ,Doorkiescentrum" in Den Haag DEN HAAG <GPD) Den Haag krijgt begin volgend jaar de pri meur van het eerste „doorkiescen- trum" van Nederland. Hiermee zul len medewerkers van grote bedrij ven voor de vaste klanten en insi ders direct telefonisch te bereiken ziin zonder dat daarby hulp van een telefoniste nodig is. De bedoeling van een dei-gelijke installatie is in de eerste plaats de telefonistes te ontlasten en in de tweede plaats degenen, die contact zoeken met een bepaalde persoon in het bedrijf onnodig wachten te be sparen. Men kiest rechtstreeks zelf het nummer van het gewenste toe stel Begin volgend jaar zal het cen trum met 204 lijnen in bedrijf ko men. Telefonistes worden natuurlyk niet overbodig, want alleen degenen, die op de hoogte zyn van de diverse toestelnummers, kunnen van de nieu we mogelijkheden gebruik maken. Britse diplomaat mag uit Cliina LONDEN (RTR/AFP) Sir Do nald Hopson, Britse zaakgelastigde in Peking, mag China verlaten. Hij heeft het uitreisvisum gekregen waarom hij zes weken geleden ge- Volgens buren Is Lea Gobets na de bedreiging van gistermiddag naar de politie gegaan om aangifte te doen en om bescherming te vragen. Zij zou toen nul op rekest hebben gekregen. De rechercheur die haar te woord stond, heeft volgens een vriendin gezegd: „Jullie willen wel met ze naar bed. Dan moeten jullie er ook maar zyn als er rottigheid komt" In panische angst gillend: ,Jiy komt terug, hy steekt me aan het mes', wendde zij zich vervolgens tot omwonenden. Eén van hen vond zij bereid het dochtertje Carmen naar een broer van haai- te brengen. Zelf wilde zy elders onderduiken Voordat deze voornemens ten uit voer konden worden gelegd drong de Surinamer echter voor de tweede I vi aagd heeft, en heeft het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken la ten weten dat hy van plan was van daag naar Hongkong te gaan. (Sir) Donald Hopson werd door Koningin Elizabeth van Engeland in de adel stand verheven wegens zyn moedig optreden tegen de rode gardisten die op 22 augustus 1967 het hoofdgebouw van de Britse missie in Peking in brand staken. Na dit incident was het zeer moedlyk voor Britse diploma ten in China om een uitreisvisum te krijgen. Pas kortgeleden is hierin stap dichterbij Is gekomen. In Britse regeringskringen ziet men in de verlening van het uitreis visum aan Sir Donald Hopson een hoopvol teken. Men acht het moge lijk dat de normalisering van de di plomatieke betrekkingen tussen China en Engeland hierdoor weer een sjjap dichterby is gekomen. keer de woning binnen. De dolk dip hij gebruikte heeft hy voor hij naar boven ging, uit de woning van Lea gehaald. Na zyn gruwelijke daad wierp hij het wapen in de brieven bus van zijn vroegere geliefde. De onef ven hot bureau Overtoom, hoofdinspecteur H. J. Volken, die de leiding van het onderzoek heeft, verklaarde gisteravond dat hem niet bekend was of Lea Gobets gister middag aangifte gedaan heeft. Er zal een onderzoek ingesteld worden naar de vraag of de rechercheur die haar te woord stond, inderdaad de door de buren van het slachtoffer ernstig gewraakte woorden heeft ge bezigd. Of Lea Gobets de aanslag zal overleven was vannacht nog niet be kend. De politie kon alleen meedelen dat artsen voor haar leven vochten. Defensie, ir. S. H. Visser. Maar het was geen biyvend conflict. Toen Oud in 1963 werd gehuldigd, bevonden zo wel Stikker als Visser zich onder de eregasten. Het gezag van Oud lag echter niet in de eerste plaats op het terrein van de dagelijkse politiek. Het lag daar, waar zich controversen voordeden over de parlementaire bevoegdheden en gebruiken, over de verhouding tussen regering en parlement en over de draagkracht van parlementaire uitspraken. Als het ging om zaken van staatsrecht en parlementaire ge schiedenis was er niemand in de Ka mer, die zo snel en zo doorwrocht de oplossing kon aangeven. Zijn geheu gen was dan ongeëvenaard en zijn gezag onbetwistbaar. Daarby komt, dat Oud zich steeds tot het uiterste heeft ingespan nen om het parlementaire stelsel zo vruchtbaar mogelyk te laten funge ren. De kiezers, meende hy. moeten een band voelen met hen, die zy in het parlement hebben gekozen. In verband hiermee heeft hy herhaal- delyk gepleit voor de wederinvoering van een soort districten-stelsel, waarby de voordelen van de evenre dige vertegenwoordiging blyven ge handhaafd. Oud was in de eerste plaats liberaal. Hy meende, dat voor het liberalisme in onze huidige samenleving nog een grote taak is weggelegde „De grote opdracht van LESKOVAC (Joego-Slavië) (AP) In het Servische gebergte van Ra- sovaco op 50 km ten oosten van Leskovac in Joego-Slavië is een 'gehele heuvel' van halfedelste nen gevonden, en de twee deskun digen die de vondst hebben ge daan, verklaarden „stomver baasd" te zijn geweest. Zij zijn verbonden aan de maatschappij „Geozavod" in Belgrado, die al ja ren in het gebied naar ertsen laat zoeken. In het verleden hebben de Ro meinen al in dit gebied naar ert sen gezocht en hun bevindingen vormen een leidraad voor het on- Dollemansrit door Roosendaal ROOSENDAAL (GPDl Een 36-jarige stukadooi uit Breda neelt gistermiddag in de drukke Roosen- daalde binnenstad voor paniek ge zorgd. Hij reed met een gestolen be stelwagen met huge snelheid door de stad, voor hy met wagen en al in een voortuin omsloeg. Het is een wonder dat bij deze dollemans rit niemand werd gewond. De man had de auto gestolen bi' een groentehandelaar in de zeei drukke Molenstraat, een winkel straat met eenrichtingverkeer. Hij reed ermee tegen de ryriohting in en ramde vijf auto's. De dronken man reed aan het eind van deze straat door een rood stoplicht een druk kruispunt over en kwam daarna bij de Bredase weg, die juist wegers asfaiteringswerkzaam- heden afgesloten is. Hy trok er zich niets van aan, reeci over een rijwiel pad langs d" straatmakers door zand en vers asfalt een zystraat in, waar hy aan het Hnd een hem inmiddels achtervolgende politiewagen ramde. Met de politie op de hielen raakte hij drie tuinmuren In een voortuin sloeg de wagen om. De gestolen auto werd geheel vernield, doch de man had geen enkele verwonding. Het schyr.t dat de man bepaalde geneesmiddelen had ingenomen, die in combinatie mei alcohol tot het I funeste gevolgen hebben geleid. derzoek van Geozavod. De Romei nen hebben evenwel alle sporen Kvan hun aanwezigheid uitgewist. De deskundigen vonden niette min een verborgen my?iingang, de schacht heeft op bepaalde SER-advies gevraagd DEN HAAG (GPD) Mi nister Roolvink en staatssecre taris Kruisinga (Sociale Zaken en Volksgezondheid) hebben de SER advies gevraagd over de structuur van de ziektekos tenverzekeringen. Moet er een andere verdeling van de lasten van geneeskundige verzor ging komen? Zo vragen de bewinds lieden. En wanneer die vraag be vestigd wordt beantwoord op wel ke manier moet dat dan gebeuren? Ook willen de bewindslieden weten of naar het oordeel van de SER het bestaande ver trekkingssysteem een optimaal gebruik van middelen en diensten ten behoeve van de gezond heidszorg geeft. In hun advies-aanvraag wyzen de bewindslieden erop dat met het in werking treden van de algemene wet byzondere ziektekosten (a.w.b.z.) aan de individuele vraag naar medische zorg in het stelsel van sociale zeker heid wordt tegemoetgekomen. Nu moet aandacht worden besteed aan de verdere ontwikkeling, zowel uit UTRECHT (GPD) De Utrecht se politie is gistermiddag vier uur lang telefonisch en via de telex onbe reikbaar geweest. De storing ont stond om kwart voor één doordat by graafwerkzaamheden voor het hoofd bureau van politie een PTT-kabel werd stukgetrokken. Alle telefoon- en telexverkeer met het politiebureau was daardoor onmogelyk. Om tien i voor vyf was het alarmnummer weer plaatsen zelfs een diepte van 10 hersteld. Een paar uur later waren rnet.er' .oprnerkehjk ls in alle telefoon. en telexverbindingen verband met het primitieve mate riaal, dat de Romeinen gebruik ten om in het keiharde kwarts door te dringen. Verscheidene weer normaal. Tydens de storing bezorgden sur veillancewagens van de politie af- halfedelstenen die in het gebied ®rhrm<m van telexberichten met mei- ninopn van onHuro tvtlirianuraniie n»-, zijn gevonden brengen 10.000 di nars (drieduizend gulden) per kilogram op. Deskundigen hebben gezegd nog nimmer zo'n grote voorraad stenen te hebben gezien, die amathist. jaspis, chalcedoon en agaat bevat. dingen van andere politiebureaus en Interpol in het hoofdbureau. Juist 's middags is het telefoonverkeer van de politie zeer intensief. Bovendien werden alle bankinstellingen die over een alarminstallatie beschikken, door de surveillancedienst gewaarschuwd. een oogpunt van economische over wegingen als uit dat van een toerei kende beschikbaarheid van medische dienstverlening. Al eerder zyn pogingen gedaan om tot een andere verdeling van de las ten van geneeskundige verzorging te komen: o.m. by de behandeling van het wetsontwerp a.w.b.z. De bewinds lieden wyzen vooral op de methode, die vanuit de Tweede Kamer is aan bevolen, waarby de vrijwillig verze kerden en de bejaarden-verzekerden met een premie naar draagkracht op geheel vrijwillige basis kunnen toe treden tot de verplichte verzekering. Op die wyze zou een stap gezet zyn in de richting va.i een verzeke ring. waarby iedere Nederlander met een inkomen beneden een bepaalde grens zich hetzy verplicht, hetzy vrijwillig, zou kunen aansluiten. De bewindslieden menen dat een grote vraag naar dienstverlening op het gebied van de gezondheidszorg is te verwachten, o.a. wegens de „ver gryzing" van de bevolking. Daarom dient de beperkte capaciteit zo doel matig mogelyk te worden gebruikt. Regeringsopdracht van een miljoen AMSTERDAM (ANP» De Backer's Compressoren N.V. te Dok- kum heeft van het Ministerie van Defensie ten behoeve van de lucht macht een opdracht ontvangen tot fabricage en levering van verryd- bare compressor-aggregaten ter waarde van circa één miljoen gulden. De elvering zal over ongeveer 8 9 maanden kunnen plaatsvinden, aldus heeft de directie meegedeeld. Ch. de Bourbonhof ElektnJ „De detector" 7.30-9.30 uur naa Pardoeza (Doezastraat) PollF punt 8.30-12 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreek clale raadsvrouw 4-6 uur nam. f DONDERDAG Kantine Fa. Clos en Leen] (3e Binnenvestgracht) pi contact-rullavond 7.30 uur naaf BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball". 14k 10, 7 en 9.15 uur. Zondag jl 7 en 9.15 uur. Lcxor: „De vlerkante reta ig. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zoi 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Hold up In Sin».— ir. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur.gl .30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev: „The bridge 1 Kwai", 14 jr. Dag. 2 en 8 uurf 2. 5 en 8 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uw voorstellingen „Zij zyn naakts Studio: „Samen uit, sameu a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uurlrin 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The great race", I 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 81 Vrijdag en zaterdag 11.30 uui voorstellingen „My sister, my 1 Jr. Wassenaar Astra: „Die ke kerels ln hun vliegende I (dag. en zo.ml.). TENTOON STELLIK G E> Galerie v. d. Vllst (Boternl Tentoonstelling C. de Vries, F. Erkelens, O Zaalberg en Geopend dinsdag t/m zaterdsL voorm 6 uur nam, (tot 1 6elUB Rijksmuseum voor de ge» ;ba der Natuurwetenschappen. Bo tentoonstelling l.v.m. 3de eeuw liet zijn geboorte. Werkd. 10 uur jn uur nam.: zondags 1-4 uur n 1 december) K Hortus Botanicus: Tentod al: over walvissen en walvisvaart, ^ee maandag tjn. zaterdag 10 uw ni 4.30 uur nam.; zondag ld" nam. (t.m. 15 september.). I in Molen „De Valk' Moienmtufe gelijks (behalve maandags)he. voorm.- 5 uur nam., 's zondagiLj nam ru De Lakenhal: Dag. 106 uir°g 1 —6 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Leidse fotografen". Geopend - uur voorm.- 5 uur na.m.:zoni nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudht penburg 28): Werkd. 10 uur 5 uur nam.: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor Volk» iSteenstraat 1): dag. 10—8 aags 1—5 uur nam. Ryfcsmu6eum voor de der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volk» Tentoonstelling „Vlva Mexici dageD IC uur voorm.6 uui[ zon- en feestdagen 1—5 uur (t/m 1 december). Ned.-LegermuseumGeopend tot en met vrijdag 9 uur voon nam.; zon.- en feestdagen 1-5 Wassenaar (Kunstzaal Hei toonstelling aquarellen Johai Ier- Limburg en keramiek Verberkmoes. Geopend ma zaterdag 10 uur voorm. 5 en dinsdagavond 8-10. (t/m 21 tus). GEVECHTEN IN KWANGSI HONGKONG (Reuter) By ge vechten tussen voor-en tegenstan ders van Mao Tse-toeng zijn in de provincie Kwangsi, die grenst aan Noord-Vietnam, honderd personen gesneuveld, aldus een nieuwsbulletin van de Rode Garde dat in Hongkong is ontvangen. In de strijd zyn dui zend gebouwen vernield, waardoor tienduizenden mensen dakloos zyn geworden, aldus heft bulletin. Fraude met kascheques In Den Haag is een geval van fraude met kascheques geconstateerd'. Het zou gaan of vervalsing van enkele cheques, waarop per stuk niet meer dan f500,- kan worden opgenomen. By de PTT is men van mening, dat de fraude een interne aangelegen heid is. De postale recherche-con centreert zich op 'n PTT-kantoor dat ook bestelkantoor voor het westeiyke stadsdeel is. Alle ambtenaren van dit kantoor zyn by het onderzoek be trokken. Van allen werden vinger afdrukken genomen en iedereen moest een schryfproef afleggen. Zweefvliegtuig neergestort Tus sen Malden en Groesbeek is zondag middag een co-piloot van de KLM met een zweefvliegtuig neergestort. Dit is pas thans bekend geworden. De vlieger, de heer H. L. van der Linden uit Abcoude bleef ongedeerd. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. De val van de machine werd gebroken door boomkruinen. Kamerleden naar Indonesië Een Nederlandse delegatie uit de bei de Kamers der Staten-Generaal is gistermiddag voor een 16-daags be zoek aan Indonesië, van Schiphol naar Djakarta vertrokken. De delegatie zal een oriënterend bezoek aan Indonesië brengen en er onder andere de officiële opening van het parlement in Djakarta op 16 augustus bywonen. Tevens zal men worden ontvangen door president Soeharto. BINNENLAND I Varensgezel verdronken In 'Sluiskil is gisteravond in het kanaal Terneuzen-Gent de 32-jarige. uit Ho boken (Antwerpen) afkomstige va rensgezel W. van den Bosch door ver drinking om het leven gekomen. Arbeidsongeval By de N.V. Koninklyke Zwevelzuur Ketjen in Amsterdam-noord is gistermiddag een monteur van een hoogte van vyftien meter uit een kraan geval len en daarbij overleden. De man, de 34-jarige J. Klassen uit Eindhoven, was bezig een torenkraan te monte ren toen hy werd getroffen door een loopkat die los schoot. Door vallende giek gedood Gis termiddag is tydens werkzaamheden aan de Hondsbossche Zeewering tus sen Petten en Camperduin, de 53-ja- rige ongehuwde arbeider C. J. Vries man uti Petten dodelijk getroffen door een vallende giek. BUITENLAND Hulp aan Lesotho Zuidafrikaan- se boeren uit de grensstreek van de Oranje Vrijstaat hebben spontaan be sloten in Lesotho het voormalige Basoetoland —te gaan helpen by het ploegen van de bouwgronden. Het ligt in de bedoeling op korte termyn te beginnen met 200 tractoren en ploegen. De boeren zullen alle moge lijke medewerking ontvangen, zy zul le»! geen paspoort nodig heben. En kele grote benzinemaatschappyen zullen de voor tractors benodigde brandstoffen gratis ter beschikking stellen. Vuilnis in Dublin Door een sta king van 2800 arbeiders in gemeente dienst wordt de volksgezondheid van Dublin, de Ierse hoofdstad, thans ernstig bedreigd. De stad zit vol toeristen, terwyi de bergen rottend vuilnis steeds hoger worden. Alle stedeiyke straatvegers, vuilophalers, de gehele staf van het waterleiding en het personeel van de openbare toiletten zijn in staking. Veder staken driehonderd brandweermannen, het leger zorgt echter voor een nood dienst. die echter niet by machte is al het vuil af te voeren. Geen gekleurde stembiljetten De Griekse vice-premier Patakos heeft verklaard, dat zyn regering is afge stapt van het voornemen by het ko mende referendum over de nieuwe grondwet gekleurde stembiljetten te gebruiken. „We hebben dit gedaan om een einde te maken aan de ge ruchten dat de rode stembiljetten die „neen" betekenden en de blauwe, die „ja" betekenden, uit psycholo gische redenen zouden worden ge bruikt. Nu zullen alle stembiljetten wit zyn, met het woord „ja" in blau we en het woord „neen" in zwarte letters", aldus de vice-premier. Geen bulletins over Eisenhower De toestand van oud-presid. Dwight D. Eisenhower is dusdanig verbeterd dat de behandelende geneesheren voornemens zyn het uitgeven van me dische bulletins te staken. Volgens de artsen is Eisenhowei gisteren het kritische punt na zijn zesde hartaan val gepasseerd. Het herstel zal ech ter als gevolg van de vorige aan vallen nog lange tyd vergen. bi AVOND- EN NACHTDIER APOTHEKEN TE LEIDQjd Geopend voor spoedeisende g Haven Apotheek, Haven 18. 1 20085. De zaterdag-, zondag-, zy en nachtdienst van apotheek] Breest Smallenburg te J wordt waargenomen door Apotheek. De Oegstgeest-se Apotheek i theek Voorschoten zijn de gehfo* geopend. WEEKE1NDEDIENST Df HUISARTSEN. r Jet Zaterdagmorgen tot 10 uukot *ts,bcl plege men de eigen huisarts.1 tot zondagnacht 24 uur de fc telefoon 2 22 2 2. o jei HAAG DAGELIJKS Circustheater. 20.15 uur: i aug.)„Anatevka" musical Stein en Jerry Bock. Paviljoentheater. 20.30 uur I maandag en dinsdagavond)F Cabaret o.l.v. Wlm Kan en Co: „Hop. Hop, Hop!". Theater Pepyn, 20.30 uur fS maandagavond)Cabaret Pepmoi Paul van Vliet: „Dag en Nacht"^ v fee WEERRAPPORTI (Van hedenmorgen 7 avt F eu E 3 Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel I-uxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mlinchen Zttrich Genève Locarno Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. geh. bew. mist regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. licht bew. regen motregen regen mist regen regen zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt half bew. licht bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt mist zwaar bew. half bew. geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2