Hyacintenkwekers voor een dilemma Teg enstemmen schriftelijk Boete voor Leidse student, die Johnson beledigde In Montevideo botsing politie en studenten Bonn reageert koel op voorstellen van Ulbricht en Winzer Voorstel teeltvergunning met tien procent te verminderen Kwart eeuw bij de belastingen GROFVUIL- OPHAALDIENST. „Warmunda" had goed jaar LE1DSCH DAGBLAD (Van onze bloembollenmedewerker) LISSE Nog slechts enkele maanden geleden verzocht het bestuur van de vereniging ..De Hyacint" het Produktschap voor Siergewassen de produktie te blijven beheersen. Het deel de mee een beleid op lange termijn te gaan voeren. Hoofdzaak was, dat de teelt aan vergunning gebonden bleef. Als men dan ook nog geen uitbreiding zou geven dan was het bestuur van die vereniging in staat de teelt weer in goede banen te bren gen. Nu krijgen de leden een brief toegezonden, waarin wordt voorgesteld de vergunning met tien procent te verminderen. Wie tegen is moet een bericht aan het bestuur zenden. Voor stemmers behoeven niets te doen. Ongeveer honderddertig jaar geleden of daaromtrent wist Koning Willem de Eerste op deze wijze een grondwet er door te krijgen. Wie er niet is, stemt voor! Deze brief is niet toegezonden aan de vakbladen voor de bloembollen teelt met verzoek te publiceren. An dere zaken worden wel toegezonden en wee de redacteur, die de moed heeft iets niet te plaatsen Hem worden bittere verwijten gemaakt Wij vernamen het geval uit een ingezon den stuk in het Weekblad voor Bloembollencultuur. waarin twee schrijvers hun afkeuring over deze wijze van beleidsvoering uitspraken. Ze eisen, dat de voorstemmers óók moeten reageren, als het waar zou zijn. dat er nu geen tijd tot vergade ren is! Ze maken het bestuur het verwijt van het beleid op lange termijn te propageren en nog geen maand na dat een daarop betrekking hebbende verordening door het PVS is vastge steld met een dergelijk voorstel te komen. Iedere goede kweker heeft al veel kosten gemaakt en materialen besteld om zijn bollen straks te kun nen planten. „Het heeft voor ons de zelfde gevolgen als het bevel om tien procerit in het voorjaar op het veld af te schoffelen." Produktie Nu is het bestuur van deze vereni ging al tientallen jaren aan het pra ten over produktiebeheersing en nog nooit is het gelukt de produktie aan de afzet aan te passen. We hebben tijden meegemaakt, dat de hyacinten twee. drie kwartjes per stuk op brachten! Nu is twee dubbeltjes voor hetzelfde soort en dezelfde maat veel. Ieder lid van die vereniging is het ook gewend, dat het bestuur soms ra re bokkesprongen maakt gerede neerd naar maatstaven van de de mocratie. Een geval als dit Is de laatste twintig jaar niet voorgeko men. Het is ook wel zeer de vraag of het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen iets dergelijks se rieus kan nemen. Enfin, 27 augustus vergadert dit schap en vermoedelijk zullen we dan meer vernemen. Er zijn in het bloembollenvak nog al wat mensen, die je ooit meer op een vergadering ziet en zeker niet hoort, als ze er zijn. Ze gaan hun eigen weg. Ze gokken aan de hand van cijfers op de .massapsycholo gie" en aan de auto's is te zien, wie het verhaal goed speelt en wie niet. Er zijn heus wel mensen, die verdienen. Export Over het geheel genomen, generali- ■eren mag niet. kan iedereen aan de hand van exportcijfers van het PSV zien dat de export van hyacinten ieder jaar met ongeveer 4 toe neemt. Logisch zou zijn, dat het be stuur van deze vereniging by de beraadslagingen over de beheersing van de produktie enige voorlichting aan dc leden geeft. Hoewel men bij natuurprodukten niets kan voorspelle moet men toch van cijfermateri aal uitgaan. Oe economen die 't in het verleden hebben geprobeerd, hebben vrij «nel het vak weer ver laten. „Ik had gewoon zendingswerk te verrichten en niet iedereen is voor zendeling in de wieg gelegd", aldus vertelde ons later een van deze he ren. Nog teveel gaat men uit van het standpunt, dat de afzet maar moet proberen de produktie kwijt te ra ken. Kwekers, die nooit verder zijn geweest dan hun eigen dorp. spreken over woekerwinsten van de expor teurs, die de prijzen moeten verla gen. Dat doen ze openlijk in verga deringen. Anderen vernemen, dat Den Haag een uitbreiding toestaat en dat betekent, dat velen tegeniykertijd ken proberen ze plantgoed te krijgen of zoals bij hyacinthen te maken door veel te hollen of te snijden. De prijzen voor dit plantgoed stijgen. Als de bollen aan de markt komen dalen de prijzen, omdat de export nu eenmaal niet meer kwijt kan dan mondjesmaat. Hoge of lage prijzen doen er in feite niets toe! Zo is er door gebrek aan voorlichting door de vereniging of door gerek aan in teresse voor lezen een overschot ont staan. die het bestuur tot deze uiterst aanvechtbare wanhoopsdaad heeft gebracht. Het effect zou overigens zijn. dat er massa's, bloembollen voor over neming door de Stichting Bloem bol - lensurplusfonds zouden worden aan geboden, aldus rekenden de schrij vers van dat ingezonden stuk van het Weekblad voor Bloembollencultuur voor, wat bijzonder veel geld uit de zakken van de kwekers zou ha len! Datzelfde Weekblad voor Bloembol lencultuur weet te melden, dat po gingen om de afzet van hyacinten op potjes te vergroten door groot scheepse voorverkopen in warenhui zen, supermarkten en dergelijke af zet kanalen zijn getorpodeerd door 'n groep nogal machtige exporteurs in de Bond van Bloembollenhandelaren. Deze voorgetrokken hyacinten zijn dusdanig behandeld, dat men ze ni de huiskamer in bloei kan krijgen. Deze exporteurs hebben bezwaar gemaakt, omdat zij vreesden, dat hun afnemers boos zouden worden. En dus zijn de grootscheepse plan nen om de afzet te vergroten de ijs kast ingegaan. De stemmen van de leidende figu ren, die visie vragen van hun orga nisaties, zijn die eens roependen in de woestijn. Zoals bekend is liggen woestijnen meestal in zgn. ontwik kelingsgebieden. Of om een econoom te citeren, die eens lang geleden in een lezing zei .Als u op deze weg doorgaat dan zult u straks uw pro- dukten nog kwijt kunnen aan het antikiteitenwinkeltje" op de hoek van het oude grachtje!" Tot zo lang zullen de kwekers spre ken over lage prijzen en stijgende kosten, maar de exporteurs zullen te vreden klanten hebben die niet bang behoeven te zijn van concurrentie van warenhuizen waar in een week end vijftigduizend mensen de kans zouden hebben hyacinten te kopen. BERLIJN (AP) De Oostduitse partijleider Ulbricht heeft gisteren verklaard, dat „de tyd voor aflei dingsmanoeuvres voorbij is en de tijd is gekomen voor West-Duitsland om Oost-Duitsland als gelijke te erken nen en voor beide landen om lid te worden van de Verenigde Naties". De minister van Buitenlandse Za ken van Ulbricht. Winzer heeft in- Bouwvakker viel van zes meter NOORDWIJK Op de bouwerij aan de Boekerslotlaan is gistermid dag een 58-jarige bouwvakker uit Noordwyk van een steiger gevallen. De man was bezig met het leggen van pannen op het dak. Bü het pakken van een nieuwe sta pel verloor hij zijn evenwicht en viel van een hoogte van ongeveer zes meter op de grond, op een haar na een kruiwagen missend, die hij in zijn val meenam. De bouwvakker hep schaafwonden aan het hoofd op en klaagde over pijn in de borst. Na onderzocht te zyn door eendokter kon hij naar zijn woning worden vervoerd. J. van Overbeek LEIDEN In de kantine van het Centraal Belasting gebouw werd gistermiddag een receptie gegeven ter gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van de heer J. van Over beek. chef-inkomstenbelasting van de Dienst directe belastingen, eerste af deling in Leiden. De heer Van Overbeek, vergezeld van zijn echtgenote en beide kin deren, werd o.a. toegesproken door het hoofd van de inspectie, de heer J. H. P. Rouwenhorst. Deze schetste de loopbaan van de jubilaris, die in 1943 in Rotterdam aan de derde af deling begon. Tevens bracht de heer Rouwenhorst de dank over van de staatssecretaris van Financiën waar bij hij de heer Van Overbeek na mens deze een gratificatie overhan digde. Vervolgens voerden de heren Mey er en De Klerk het woord namens het administratieve personeel en de heer Bos namens de afdeling contro le en aanslagregeling. Nadat het personeelsfonds en de personeelsvereniging ..Sleutelring, vertegenwoordigd door de heren J. W. Knuppe en M. A. W. Wolvers, gelegenheid hadden gekregen de ju bilaris onder aanbieding van ge schenken te complimenteren, had onder leiding van de heer Hoitink de receptie plaats, waarvan vrijwel het gehele verdere personeel gebruik maakte. middels een bedekte waarschuwing gericht tot Tsjecho-Slowakije tegen het aangaan van overeenkomsten met West-Duitsland die zuiver ge grondvest zijn op Tsjechisch eigen belang. Beide leiders spraken tijdens het eerste debat op grote schaal over de buitenlandse politiek sedert het compromis van afgelopen zaterdag van Bratislawa tussen de nieuwe leiders van Tsjecho-Slowakije en de rest van hefr Sowjetrussische blok. Ulbricht bood het parlement ze ven resoluties aan die tot doel heb ben „vreedzame coëxistentie" tussen West- en Oost-Duitsland. In twee van de resoluties wordt verklaard, dat Oost-Duitsland een onderminis ter zal sturen om voorbereidingen te treffen voor onderhandelingen en be sprekingen over het uitwisselen van gezanten, als West-Duitsland ervan afziet zijn betrekkingen te verbreken met landen, die Oost-Duitsland er kennen en als Bonn verdragen met Oost-Duitsland ondertekent over er kenning van de grenzen en afziet van geweld. De vijf andere resoluties waren: Het scheppenn van normale be trekkingen tussen alle Europese lan den; dat beide Duitslanden lid wor den van de V.N. en haar organisa ties; dat West-Duitsland een verdrag tekent tegen de verspreiding van atoomwapens, zoals Oost-Duitsland al gedaan heeft; dat Oost- en West- Duitsland verdragen ondertekenen waarbij de bestaande grenzen in Eu ropa erkend worden: dat beide lan den een verdrag sluiten waarbij hun betrekkingen genormaliseerd worden. West-Duitsland heeft koel gerea geerd op de voorstellen van Ulbricht. Een Westduitse regeringswoordvoer der zei dat de voorstellen op het eerste gezicht „misschien nieuwe nuances bevatten'. Maar volgens hem bevatten de voorstellen ook een „Uit edele motieven gehandeld" Met veel geraas is gistermid dag op een bouwterrein in Haar lem, waar een nieuwe hogere tech nische school in aanbouw is, een 40-meter hoge en 72 ton zware bouwkraan van de Amsterdamse Aannemingsmaatschappij gekan teld en op twee woonhuizen ge vallen. De bewoners wafren met vakan tie buiten de stad. De 32-jarige kraandrijver B. de Jong uit Amsterdam, die juist uit zijn cabine was geklommen, werd licht in zijn gezicht gewond. Met een shock is hij naar het zieken huis gebracht. De oorzaak van het ongeval is nog niet precies bekend. De kraan is vermoedelijk door één van zijn wielen gezakt. De politie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. De twee getroffen woningen werden aan de achterzijde zivaar beschadigd. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De kraan zelf werd vernield. DEN HAAG/LEIDEN (GPD) Een 28-jarige Leidse student stond gisteren voor de Haagse politierechter, omdat hij als leider van een demonstratie op het Leidse Rapenburg een bord mee had gevoerd met de tekst „Johnson oorlogsmisdadiger volgens de rechtsnormen van Neurenberg en Tokio". Hij be toogde ter zitting van de poli tierechter, mr. Donker, uitvoe rig dat het Amerikaanse optre den in Vietnam volgens de normen van Neurenberg en Tokio werkelijk misdadig is en dat ieder gewetensvol mens er tegen dient te protesteren. De officier van justitie hield een kort requisitoir, waarin hij zei dat volgens de jurisprudentie van de Ho ge Raad de kreet „Johnson moorde naar" een belediging inhoudt van een bevriend staatshoofd. Het woord ooriogsmidadiger is dus zeker ook beledigend, want onder oorlogsmis dadigers verstaat men een type mens dat moet worden gerekend tol het ergste wat er is. aldus de officiei, die een boete eiste van f 50. De student betoogde dat de ge wraakte kreet een exacte en objec- tief juiste constatering is. die hij wilde zien als een moreel alarmsig- Voetbal In het kader van de Koninkrijksspelen heeft het UEFA- jeugdelftal gisteren in Rotterdam een wedstrijd gespeeld tegen de Neder landse Antillen. De ontmoeting werd met 32 gewonnen door de Antillen, die bij rust reeds een 10 voorsprong bezaten. Felle gevechten in Zuid-Vietnam MONTEVIDEO (Uruguay) (AP, Reuter) De hoofdstad van Uru guay. Montevideo, is gisteren het toneel geweest van botsingen tussen studenten en politie. Volgens de po litie waren ln totaal drieduizend stu denten in groepjes van twee- tot driehonderd man bij de gevechten betrokken. Journalisten hebben ten minste twintig gewonde demonstran ten en politiemannen geteld. Het aantal arrestaties bedraagt meer dan honderd. President Pacheco heeft gistera vond toestemming van de Senaat ge vraagd om de besturende raad van de staatsuniversiteit te ontslaan. Pa checo nam deze beslissing op een haastig bijeengeroepen kabinetszit ting. De universiteit van Uruguay is autonoom en haar bestuur kan zon- WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 augustus 1968 Londen 8.66%—8.67%, New York 3.62ft—3.62ft, Montreal 3.37 ft— SAIGON (API Geallieerde grond- lucht-en zeestrijdkrachten hebben in ?f' a ('r' een verscherpte actie teeen de eom- »0:17' - ™:10i*-7°l5 munistische troenen die elke strfld 2-84.09 ,z. proberen te mijden. 148 vijanden ee- ?n,jt? dood en 156 gevangen genomen, al- ,7^, 2?° 50.6950.74, Wenen 14.01%14.0234 dus heeft een militaire woordvoer der vanochtend bekendgemaakt. De acties concentreerden zich gis teren op de buitenwijken van Saigon en de provincies in het verre noor den. twee gebieden waar het commu nistische opperbevel volgens de ver wachtingen van de Amerikaanse autoriteiten in september tot de aanval wil overgaan. Bij razzia's in afgezette dorpen zijn nog nooit zoveel vietcongmannen ge vangen genomen als gisteren, zo werd verklaard. Het doel van de operatie is ont wrichting van de communistische troepen, die proberen zich op te stel len voor grootscheepse aanvallen op aantal welbekende aanvallen od de Saigon. Hoeé. Qoeang Tri en andere Westduitse politiek. grote Zuidvieinamese steden. Lissabon 12.681112.69%. Samenwerking Hoogovens-Giesen DEN HAAG (GPD) Tussen Hoogovens en de N.V. Metaalgietertf G. Giesen in Tegelen is een samen werking tot stand gekomen. Hoog ovens gaat voor 50 deel nemen in de metaalgieterij, die tot nu toe volledig eigendom was van de heer G. Giesen. De metaalgieterij Giesen is een van de grootste aluminiumzandgiete- ryen in Nederland. Maandag: Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk) Hambroek*laan Kooi- laan geheel, Ce'ebesstraat, Deci- mastraat Sieboidstiaat Floresstraat Bloemstraat Formosastraat Borneo- straat Driftstraat Lombokstraat Javastraat Medusastraat Parkstraat Koolpark Atjehstraat (van KooHaan tot Sumatrastraat) Ambonstraat Madoerastraat. Dinsdag: Aaltje Noordewierlaan Cornelis Schuytlaan Diepen bmek laan Joh Verhulststraat Rich. Holstraat Obrechtstraat Churchilllaan Wil lem Pijperstraat Peter van Anrooy- straat Joh. Wagenaarlaan Valerius- straat v. Blankenburestraat Julius Röntgenstraat Moeartstraat Ber nard Sweersstraat Sweelincklaan Eduard van Beinumstraat Brückner- straat Debussystraat Ravelstraat Chopinstraai Moesorgskistraat Caesar Franckstraat. Verdistraat Jac Urlusplantsoen. Donderdag: Lage Rijndijk Voorstraat Suma trastraat Atjehstraat (van Suma trastraat tot SoembasMaat) Soem- bastraat Balistraat Timorstraat Ringkade Bonairestraat Aruba- straat Surinamestraai Antillenstraat Cura^aostraat. Sint Maartenstraat Sint Eustatiusstraat Sabastraat Bankastraat Bilitonstraat Kooihof Vrydag: Haagweg (geheel) Rijndijk Dijkhof- laan Valkenburgseweg Haagweg (tien huizen) Klikspaan weg Da Cos- tastraat de Genestetstraaf Nicolaas Beetstraat Potgieterslaan Tollens straat Schimmelstraat Oltmanstraat Hasebroekstraat Borgerstraat Van Lennepstraat ten Katestraat Tous- saintkade Staringkade. der toestemming van de Senaat niet worden ontslagen. De kabinetsverga dering was een vervolg op het be sluit van de regering om gisteroch tend lokalen van de universiteit te doorzoeken naar de onlangs ontvoer de directeur-genraa-l van de elektri citeitsmaatschappij, Reverbel. Bij het onderzoek in de universiteit zou den wapens en pamfletten zijn ge vonden. De universiteit is ad enige weken centrum van tegen de rege ring gerichte wanordelijkheden en de besturende raad wordt beschul digd van „onoplettendheid". Politie en militairen hebben de faculteiten der geneeskunde, architectuur en scbone kunsten bezet. De Mao-gezin de organisatie Tupamaros zou Rever bel als gijzelaar in de universiteit gevangen houden. Berden politie-agenten chargeerden met getrokken sabels in Montevideo's hoofdstraat. Ook in zijstraten werd gechargeerd in pogingen om de stu denten te verspreiden. Iemand wist een bus te pakken te krijgen en reed daarmede met hoge snelheid in op een detachement bereden politie van 50 man. De politie moest in allerijl een goed heenkomen zoeken. Een groep van 200 demonstranten bekogelde een groep van 50 bere den politemannen met grote stukken steen. Een student viel. Hij kreeg een grote gapende hoofdwond door een traangasgranaat. Drie andere studenten holden met bebloede gela ten weg. Terwijl de onlusten toena men. sloten steeds meer winkels him deuren. WARMOND In een goedbezoch te jaarvergadering van de voetbal vereniging „Warmunda" spoorde de voorzitter, de heer C. Pasberg, de le den aan in het komende seizoen hun beste beentje voor te zetten. Hij bracht dank aan de „stille werkers", de heren W. van Velzen en J. van Egmond, die er voor zorgen, dat de terreinen des zondags steeds bespeel baar zijn. Een zelfde dank ging uit naar de leden die elke week het War munda- nieuws verzorgen. De spre ker kondige aan, dat uitgekeken zal moeten worden naar een nieuwe voorzitter: binnen drie maanden zal dit beslag moeten krijgen. De penningmeester kon een ba tig saldo boeken van f 699.35; dit was bereikt dankzij de voetbaltoto. waar van de opbrengst dit jaar 16 pro cent hoger was dan in 1966. Aan de elftalcommissie werd toege voegd de trainer, de heer Philippo; verder werden hierin gekozen de he ren P. Schavemaker, L. v. d. Drift en R. van Winsen. De straf commissie bestaat uit de heren W. P. van Wel- terop sr., L. A. v. d. Hulst en G. Beu- gelsdyk. Bij de bestuursverkie zing werden gekozen de heren G. Beugelsdyk en H. van Seggelen. De geestelijk adviseur, kapelaan Weyermans. wekte de leden op er dit jaar voor te zorgen, dat zij het vol gend seizoen in de derde-klasse zul len kunnen spelen. Hy hoopte op meer onderling contact; door vriend schap bereikt men een betere presta tie. Daardoor zal ook het aantal strafzaken teruglopen. Bij de rondvraag kwam de verlich ting ter sprake. De spelers werd de verplichting opgelegd de training te bezoeken, daar ze anders niet meer zullen worden opgesteld. naai. De jongeman zette aan de van een gedocumenteerd overd uiteen dat het Amerikaanse pen in Vietnam in strijd met! m akkoorden van Geneve en dus agf. m sief is- »rm. De door de V.S gebezigde stii methoden kenschetste hij als misJ ven tegen de vrede, oorlogsmis# ven en misdrijven tegen de meijbin lijkheid. Als voorbeelden noemde! om student het executeren van Vietca gevangenen, het martelen van gevf genen, het bombarderen van de tpht gerbevolking met fragmentiebomil af die speciaal bestemd zijn om i sen te perforeren en het toepi van ontbladingsmiddelen ter ven ting van oogsten, waardoor vroi kinderen en ouden van dagen den getroffen. Als staatshoofd is jTje sident Johnson voor dit alles it antwoordelijk, zei de student. p De politierechter stelde zich oppS' standpunt dat het in deze strafzf ei niet ter zake doet waarom de $en dent heeft beledigd, evenmin alsu e vraag of president Johnson feittT al of niet een oorlogsmisdadiger)^ doch dat het uitsluitend gaat om 1 feit, dat hier een handeling is i pleegd welke door de Hoge Fty zj als beledgend is verklaard ..In<ir u het met de Nedorlandse rechtsa he men niet eens bent, moet u niet b0p protesteren maar in het parlement) zei de rechter, die overigens wij d aannemen dat de student uit etyei motieven heeft gehandeld. te De student antwoordde dat het n. noteren van oorlogsmisdaden van *rs< meer moreel en historisch belang te dan de vraag of wellicht een ouderde bepaling in de Nederlaru strafwet wordt overtreden. „Als geen einde maken aan de oorlog, de oorlog een einde maken aan oi zei hij. Waarop de rechter nogmaals legde dat hij zich te houden h( aan de wet en aan de uitspr van Nederlands hoogste rechtsco ge. „U dient uw doel na te stre zonder strafbare methoden te gebr ken", waarschuwde mr. Donker, veroordeelde de student tot f 40 b te. Onrust in enkel* Amerikaanse stedep LITTLE ROCK (Arkansas) {AF Politie en nationale garde zijn gist avond een negerwijk van L 1 t t Rock binnengetrokken nadat d in het wilde weg gevuurd en met s nen gegooid werd. Na korte meldde de politie aat zij de toesta meester was. Een 18-jarige werd neergeschoten, toen een polit man met een revolver op een nigte schoot. Een politie-agent v door een steen aan het hoofd gew( en brak een sleutelbeen. Wethouder Reese van M i a r heeft voor bepaalde, door negers L door blanken bewoonde, delen \tse Miami een avondklok ingesteld. (jys fés en bars zijn gesloten en er ra geen drank verkocht worden. Gis! ten na de middag zijn de ongeregeff| heden sterk afgenomen. De natiofl le garde wordt echter in paraathl gehouden. In Los Angeles zijn gister i acht personen, van wie de politie én looft dat zij leden zijn van de mfeei tante „Zwarte Panters" gearre, teerd na een vuurgevecht met pd% tie bij een bouwwerk in de binndfe stad. De politie zei, dat verscheidefa j jongens in blauwe hemden met Pr I woorden „Black Panters" er op. boek met uitspraken van de lei<£ van de Chinese communisten Mp Tse-toeng en twee revolvers op I plaats van het gevecht werden getroffen. De zeven mannen en vrouw, allen negers, worden beschif digd van aanvallen met de bedoelifo, moord te plegen. Bij het geveeg, werd niemand gewond, aldus de li tie. Schutter van de rosse buurt maakt liet rede lijkte AMSTERDAM (ANP» De m |i( die eergisteravond in de rosse buie] in Amsterdam twee mensen dood g twee verwondde en daarna de ha aan zichzelf sloeg, maakt het tha redelijk goed. Hij ligt in het binne c] gasthuis in Amsterdam en is o dunks zijn zware verwondingen bij ten direct levensgevaar. L De politie verkeerde aanvantf"" lyk in de mening dat de schuw enkele schotwonden in de keel I zijn buik had. Bij net nader ond& zoek is komen vast te staan, dat f man zichzelf twee steken met mes of bajonet in de buik en de 1 heeft toegebracht. Ook heeft hij i kopje zoutzuur naar binnengeslilj Hij heeft een verbrande keel. Ook de Keulse barjuffrouw Marg! Schnitzler, die door de man in 9 rug werd geschoten maakt het go* De Surinamer Ronald R C Melchiot. die met een bajonet in 4 rechter schouder was gestoken, is behandeling in het ziekenhuis nai huis gegaan De politie heeft de dader nog n:j kunnen horen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6