Praag vraagt matiging aan pers, radio en tv Televisie-rioolrat Protest tegen conventie werd rel Mevrouw Pat Nixon: ,Ik ben de ogen en oren van Dick5 Waardering voor het vertrouwen van volk in partij en regering Aanbod van zilver en goud in Hongarije Demonstratie van Oekraiense studenten 586ste staatsloterij derde klasse MET EEN ENKEL WOORD Grote bezuiniging bij Amerikaanse marine Barnard weer op toernee eidóe G^cjenclc Forse rekening voor ds. Abernathy 'N FORD CORTINA ZORGELOOS RIJDEN! Geen staken van schietoefeningen op Terschelling HAAGS AGENEl I 1 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 AUGUl PRAAG. MOSKOU (AP) Het presidium van de Tsjechoslowaakse communistische partij heeft gisteren In een communiqué een beroep ge daan op de Tsjechoslowaakse jour nalisten enige beperking te tonen in hun commentaren, „speciaal op het gebied van buitenlandse politiek". Het presidium is dinsdag bijeenge weest om te beraadslagen over de bijeenkomsten in Tsiema en Bratis lava. Gezegd werd dat deze bespre kingen „een gezamenlijk succes wa ren voor alle deelnemende delegaties en een nieuwe impuls voor de ont wikkeling van wederzijdse zegenrijke betrekkingen". Over de rol van de nieuwsmedia zegt het communiqué: „Het pre sidium verwacht dat alle journalis ten van pers. radio en televisie voort zullen blijven gaan in de geest van de politiek van de Tsjechoslowaakse communistische partij en de rege ring en de nationale en internationale belangen van het Ts1echoslowaakse volk en de staat in het oog zullen blijven houden als het gaat om het geven van commentaar op gebeurte nissen. speciaal op het gebied van buitenlandse politiek". Het presidium gaf uitdrukking aan zijn waardering voor het feit, dat het Tsjechische volk de afgelopen da gen volledig vertrouwen heeft ge toond in de politiek van partij en regering. Tevens wenst- het presidium het volk geluk met het „ernstige so cialistische patriottisme", dat was be toond door het aan de dag leggen van „politieke voorzichtigheid" en een verhoogde arbeidsinspanning. Het Kremlin heeft er gisteren zijn voldoening over uitgesproken, dat de bijeenkomst in Bratislava een belof te heeft opgeleverd van „onverzoen lijke strijd tegen de bourgeois ideo logie en tegen alle anti-socialistische (communistische) machten". In een officieel communiqué, dat door de dagbladen op de voorpagina werd gepubliceerd, werd de nadruk gelegd op dit gedeelte van de verkla ring van Bratislava, waardoor deze een overwinning leek te zijn van de orthodoxe Oosteuropese communisti sche partijen. Er werd met geen woord gerept over de concessies die aan Tsjecho-Slowakije waren gedaan zoals de erkenning van het recht van elke partij om „de nationale karakte ristieken en voorwaarden" zelf te be palen voor het leiden van het land. Het communiqué had kennelijk tot doel de lezers ervan te overtuigen dat de Russische leiders de confrontatie met de Tsjechische machthebbers met succes hebben afgehandeld en de verzekering hebben ontvangen van aanhoudende trouw aan het op Rus sische leest geschoeide communis me. Tevens leek het een waarschuwing aan het adres der Tsjechische leiders enige beperking in acht te nemen met betrekking tot de liberalisering en zich te onthouden van kritiek op de Sowjet-Unie en de party. BOEDAPEST <AP> Voor de 18 I staatsjuweliersbedrijven in Boeda pest staan op het ogenblik elke dag lange rijen mensen, die gouden en zilveren voorwerpen willen verko pen. In een poging de zilver- en I goud-reserves van de staat te ver groten, hebben de Hong.-arse autori teiten de noteringen van zilver en goud opgevijzeld tot wereldmarktni veau. De zilvernotering is zesmaal, de goudnotering tweemaal zo hoog geworden. Hierdoor aangelokt bieden duizen den him familiestukken van goud en zilver aan. Zy krijgen voor het zil ver drie forint <36 cent) per gram en voor het goud 80 forint <9.60 gul den) per gram. Bij sommige winkels in het centrum van de stad vormen zich 's morgens om 4 uur al rijen verkopers. ADVERTENTIE LONDEN (Reuter/AFP) Onge veer 200 Oekraïense studenten hebben gisteren in Londen geprotesteerd te gen recente arrestaties van schrij vers en dichters in de Sowjet-Unie. Onder het roepen van leuzen als „Oekraïne vrij" en „Wij willen vrij heid" doorbraken zü een politiekor- vion dat om de Sowjet-ambassade ge trokken was. Zestig man politie slaagde er in de betogers, die ramen van de ambassade ingooiden en met verf smeten, te verdrijven. Prijzen van: f 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 088 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 555 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 632 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 962 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4107 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 054838 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 020510 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 028651 een prijs van f 2000 is gevallen óp het nummer: 087802 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 062402 een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer: 000767 de prijs van f 30.000 is gevallen op het nummer- 020197 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. BINNENLAND Oefenen op Kreta De afgelopen maanden hebben squadrons van in de Bondsrepubliek Duitsland gesta tioneerde groepen geleide wapens van de Koninklijke Luchtmacht voor het eerst geoefend op het schietterein op Kreta. Tot vorig jaar oefenden zij op de Mac-Gregor-sohietbaan by El Paso in de V.S. Nieuw motel in Den Haag Een nieuw mctel met 118 slaapplaatsen j en 100 parkeerplaatsen zal verryzen I aan de Hofzichtlaan in Den Haag. Het motel wordt eigendom van de j onderneming van H. van der Hey- I den, die in de residentie benzinesta- I tions exploiteert. Het motel torygt I twee bouwlagen. DEN HAAG (GPD) Onder het drukke centrum van de hofstad rent thans een metalen rat met een glan zend elektronisch oog door de riolen. Een peperduur gedierte: 80.000 goe de Hollandse guldens, te betalen aan zyn Duitse-ieigenaren-uitvinders. Den Haag wil eens bezien, of op deze manier niet met minder moeite en kosten een beeld te krijgen is van het ondergrondse afvalwaternet dan wanneer men eerst de straat open breekt. en vervolgens menaen de nauwe pypen inzendt. Reeds heeft de camera-rat op de monitor gerap porteerd wat hij heeft gezien, maar intussen ligt de straat toch open. Want het Haagse gemeentebestuur wil weten of de foto's vanaf de mo nitor overeenkomen met de feitelyke situatie. Den Haag is de tweede Nederland se stad waar deze proef wordt ge- Duitse technici laten de ca mera zakken in een riool. nomen. In Arnhem gebeurde het een paar jaar geleden en in Duitsland is de granaatvormige camera al jarenlang een frequent bezoeker van het riool. Het motief voor deze televisiema nipulaties in de „onderwereld" is geldbesparing. Tot nu toe moesten onbetrouwbare rioleringen over een heel traject worden vervangen. Een karwei dat de gemeente f 400 tot f 800 per meter kost. De tv-camera toont exact waar de zwakke plek ken zich bevinden, waardoor kan worden volstaan met het vervangen (of repareren) van een klein aantal meters riool. Bovendien hoefd dan niet meer een heel straat te worden opengebroken voor één onvolko- mendheid. Door stroom gedood De 19-ja- rige, in Rotterdam verblyvende Ma rokkaan Mohammed Ben Said, die tydelyk werk had gevonden by het Rotterdams schoonmaakbedryf is gistermiddag door een noodlottig on geval om het leven gekomen. De Marokkaan was in de garage van de RET (Rott. Electr. Tram) aan het ramen zemen, waarbij hy via een staalconstructie 15 meter was omhooggeklommen. Tijdens deze klauterparty heeft de man ver- moedeiyk omdat hy zyn evenwicht verloor met beide handel een stroomdraad beetgepakt, waarop 380 volt stond. Tweede groep naar Biafra Za terdag 17 augustus vertrekt'een twee de Nederlandse Rode Kruisgroep van 6 personen voor drie maanden naar Nigerië en Biafra. De nieuwe groep zal zich in 't algemeen bezig houden met het aanvoeren van voedsel en medicamenten naar de plaatsen waar die het hardst nodig zyn. De groep bestaat dan ook uit magazynmees- ters en chauffeurs. De eerste Neder landse groep, een medisch team, vertrok op 15 juli J.l. Laak brug afgesloten Byna twee jaar zal voor het verkeer in Den Haag de uitvalspoort naar Rotterdam de Laakbrug. zyn afgesloten. De meer dan dertigduizend motorvoer tuigen, die er tussen 's morgens en 's avonds zeven uur passeren, zullen een andere route moeten volgen. Be gin 1970 hoopt de dienst gemeente werken zover met de nieuwbouw van de Laakbrug gereed te zyn, dat de verkeersstromen weer hun vroegere loop kunnen krijgen. BUITENLAND Muiters gestraft Een van de zee lieden. die vorige maand by de mui- tery op het Israëlische bananenschip „Avocado Core" betrokken waren, is door het Israëlische ministerie van Verkeer voor het leven van de zee vaart uitgesloten. Twee anderen moeten twee jaar aan de wal blyven. Doodvonnissen in Haiti Een krijgsraad in Port au Prince (Haiti) heeft gisteren tien leden van een in- vasieploeg, die in mei boven Haiti werd geparachuteerd, ter dood ver oordeeld. De invasieploeg serd bin nen de 36 uur na de parachutering gevangen genomen. By de invasie werd het paleis van president („Pa pa Doe") Duvalier gebombardeerd. Protest van Franse boeren - In de Zuiclfranse departementen Vaucluse en Bouches-du-Rhone hebben boeren gisteren uit protest tegen de lage marktpryzen voor groenten en fruit hun produkten op straat gegooid en met tractoren vernietigd. Ook werd de oogst in de rivier de Curance ge gooid en belemmerden de landbou wers het verkeer. Vice-minister vermoord De 56- jarige vice-minister van de Russi sche federatie Katsjailow is door een vriend op 26 juli vermoord om dat hy hem niet geholpen had aan huisvesting in Moskou, aldus meld den de Sowjetrussische bladen van gisteren. De minister werd met zyn secretarese vermoord in zyn werk vertrek. De moordenaar, 'n 29-jari ge man sloeg op de vlucht maar kon een week later in de Kaukasus wor den gearresteerd. Avondklok in Harvey In Har vey. een voorstad van Chicago, Ls een avondklok ingesteld en is een politie macht samengetrokken in de neger- wyk, waar gisternacht by ongeregeld heden zeven agenten en een voorbij ganger, een neger, gewond werden. De ongeregeldheden begonnen toen groepjes negers auto's met flessen en stenen gingen bekogelen. By de verspreiding van een honderdtal ne gers ontstond een vuurgevecht. Na enige uren kon de orde worden her steld. Acht personen zyn gearres teerd. Roemeens protest verworpen Polen heeft een Roemeense nota van 30 juli verworpen, waarin geprotes teerd werd tegen zekere verklaringen van de pers en de televisie in Polen. Volgens het Poolse blad „Trybuna Ludu" worden in de Roemeense no ta wel kwistig algemene beschuldi gingen geuit, waarin de Poolse pers en televisie verweten wordt een ver keerde voorstelling te geven van de Roemeense buitenlandse politiek, maar wordt geen enkel concreet ar gument aangevoerd. Romeinse nederzetting Een groep archeologen uit Zagreb. de hoofdstad van Kroatië Joego-Sla- vië) heeft by Lubreg een Romeinse nederzetting ontdekt, die naai- men aanneemt ongeveer 1600 jaar oud is. Prof. Marcel Gorents. die aan de op graving heeft deelgenomen, is van mening dat het hier gaat om de ne derzetting Jovia, die 1600 jaar gele den door brand werd verwoest. Ontvoering in Uruguay Gewa pende mannen hebben gisteren de directeur van het staatselektricitiets- en telefoonbedrijf van Uruguay, Re- verbel. ontvoerd. Reverbel is tevens een belangrijk adviseur van presi dent Areco. Ooggetuigen hebben ver klaard dat er vier of vyf ontvoer ders waren. Een van hen was gekleed als politie-officier en gewapend met een half zwaar machinegeweer. Tij dens de ontvoering vielen enige scho ten toen Reverbel zich verzette. Diens chauffeur en een van zyn secretaressen werden hierby gewond. Hoofdredacteur beboet De Spaanse minister van Voorlichting Iribarne, heeft de hoofdredacteur van het Spaanse persbureau Europa Press beboet met 50.000 pesetas (f 2.500) omdat hy een rapport had gepubliceerd over een geheime by- eenkomst van de ryksraad, het voor naamste raadgevende Spaanse poli tieke instituut. De raad had aan ge neraal Franco voorstellen gedaan voor de dag waarop hy aftreedt als staatshoofd. Dit had volgens de wet niet gepubliceerd mogen worden Het ls de derde maal dat de hoofdre dacteur Herrera, 50.000 pesetas boe te moet betalen sinds twee jaar gele den de betrokken wet van kracht werd. WASHINGTON (AFP) De Ame rikaanse marine treft voorbereidin gen voor het buiten d"«?nst stellen van vijftig schepen en 100 vliegtuigen het geen, volgens het Pentagon (ministe rie van Defensie), een bespa ring van 118 miljoen dollar in 't lo pende begrotingsjaar zal betekenen. De maatregel zal niet van invloed zijn op de oorlogvoering in Vietnam. Tot de eenheden die in de „motten- ballen" gaan. behoren landingsvaar tuigen, een onderzeeboot met kern aandrijving, een lichte raket kruiser en een vliegdekschip voor de onderzeebootbestryding. Door de maatregel kan de sterkte van de ma rine (met 13.500) tot 764.500 man worden ingekrompen. JOHANNESBURG <APi Hart chirurg professor Christiaan Bar nard gaat voor de achtste keer in acht maanden op reis. Hy vertrok gisteren uit Zuid-Afrika en zal onder meer Monaco, Italië, Austalië, Thai land, Nederland en Engeland aan doen. Hy zal 19 augustus vanuit Bang kok naar Nederland vertrkken. waar hy in Amsterdam aankomt. Hy vertrekt voor Londen op 22 augustus. MIAMI (AFP, Reuter, AP) In Miami, op nog geen vier kilometer van de Republikeinse conventie in Miami Beach, is het gisteren tot ernstige ongeregeldheden gekomen tussen groepen jonge negers, blanken en politie. De ongeregeldheden ont stonden na een demonstratie van negers tegen de nagenoeg geheel uit blanken bestaande Republikeinse conventie. Een negerwoordvoeder vertelde dat enkele jonge negers boos werden toen politiemannen zonder dat daar aanleiding voor bestond, na de beto ging in groten getale in de neger wyk in Miami verschenen. De jonge negers begonnen de politie met stenen en flessen te bekogelen. De politie ver klaarde echter dat zy pas ingreep nadat de negers een drietal verslag gevers hadden gemolesteerd, die hen wilden filmen. Een oproep van de opvolger van j ds. Martin Luther King, ds. Abema- I thy, die de Republikeinse conventie bywoonde, om zich te onthouden van J geweld, mocht niet baten. De negers 'sloegen aan het plunderen waarbij zij luid toegejuicht werden door ruim 12.000 toeschouwers. Vervolgens bezet- I ten 200 man van de oproerpolitie van Miami de negerwyk van de stad. In de loop van de nacht werd het daar weer rustig. Het is voor het eerst dat in Miami rassenongeregeldheden van enige om vang plaatsvonden. Acht maanden geleden heeft het hoofd van de poli- i tie aangekondigd, dat voortaan hard zou worden opgetreden en dat hy zyn manschappen, uitgerust met vuurwapens, politiehonden zou mege- ven op patrouilles. By de rellen raak ten tien personen gewond, 150 de monstranten werden aangehouden. ADVERTENTIE DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: Jeugd voorstelling „Kijk uit" 2 uur nam. (bij slecht weer ln de Stadsgehoorzaal) Oude Vest 13: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia", 8 uur nam. ZATERDAG Garenmarkt: Ochtendexcursie K en O naar Vredespaleis. 9 uur voorm. ZONDAG Rijksmuseum voor de ge; der Natuurwetenschappen Bi: tentoonstelling l.v.m. 3de eeuv zijn geboorte Werkd, 10 uur» uur nam.: zondags 1-4 uur f l decpmber) Hortus Botanicus: Tento^ I over walvissen en walvisvaart.»" maandag t.m zaterdag 10 ut 4.30 uur nam.; zondag h nam. (t.m. 15 september.). MoleD „De Valk* Moienmn gelijks (behalve 's maandag» voorm.- 6 uur nam., 'a zondag nam. Zweilandln. 5 (filiaal Openb. Biblio theek Reuvens en R.K. Openb. Biblio theek) Leldse Kunstgroep „Colour- form" maandag 1-5 uur nam., dinsdag 9-12 uur voorm. en 1-5 uur nam., woensdag 9-12 uur voorm., en 1-5 en 7-8.30 uur nam., vrijdag 9-12 uur voor middag en 1-5 uur nam. (t.e.m. 14 september.). Rynlands lyceum (M. H. Trompln. 1): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur voorm., zondags school, 11.30 uur, avondmaal. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur na middag. BIOSCOPEN Trianon: „Thunderball", 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De vierkante rekruut", a l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Hold up in Singapore". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „The bridge on the River Kwal". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht- voorstellingen „Zij zijn naakt", 18 Jr. Studio: „Samen uit, samen thuis" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The great race", a.l. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht- voorstellingen „My sister, my love", 18 Jr. Wassenaar A6tra: „Die knotsgek ke kerels ln hun vliegende kratten", (dag. en zo.mi.). TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst, F. Erkelens, G Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.). WASHINGTON (Reuter) De lei ders van de „mars der armen" naar Washington hebben van de plantsoe nendienst van die stad een rekening ontvangen van 71.795 dollar voor het verwy deren van hun „stad van de wederopstanding", de houten onder komens, waar de betogers in mei en juni zes weken hebben gewoond. De rekening is gezonden naar de „Sou thern Christian Leadership Conferen ce", die onder leiding staat van ds. Ralph Abernathy. Een woordvoerder van de plantsoenendienst van Wash ington zei dat de rekening direct moet worden voldaan. TERSCHELLING (GPD) Minis ter Den Toom (Defensie) wil de schietoefeningen van de luchtmacht op Terschelling gedurende de zomer maanden niet stopzetten. Hy schrijft dat aan B. en W. van het eiland in antwoord op een vorige maand ge daan verzoek hiertoe. B. en W. wil den daardoor de gevaren, die er by eventuele ongelukken bestaan voor bevolking en badgasten vermijden. Aanleiding tot dit verzoek was het verongelukken van een straaljager by paal 5 van het strand, waarbij de vliegenier om het leven kwam. MIAMI BEACH (AP) Pat Nixoii vindt dat haar rol als echt genote van een politicus vooral is haar ogen en oren de kost te ge ven. „Ik heb nog nooit redevoe ringen gehouden, maar ik spreek wel met de mensen om hun me ning te horen. Ik ben de ogen en oren van Dick. Hij is de redenaar van het gezin en zo hebben wij hem altijd beschouiod" Nixons campagne voor de Re publikeinse candidatuur voor het presidentschap heeft haar uit een rustig particulier bestaan gehaald waarvan zij gedurende acht jaar met volle teugen heeft genoten. In die acht jaar gelukte het haar zoveel mogelijk uit de publieke be langstelling te blijven, maar nu haar echtgenoot in het strijdperk is getreden, staat zij weer naast hein. „Ik heb helemaal geen in vloed op zijn beslissing gehad" zo zei zij in de conventie. ..Het is zijn leven en hij moest beslissen. Zo dra het besluit gevallen is, sta ik volkomen naast hem." De Nixons zijn in 1940 getrouivd kort voordat de VS hun intrede in de Tiveede Wereldoorlog deden. Tenoijl Nixon bij de marine dienst deed, werkte Pat op een bank en daarna in een overheidsfunctie. Van haar salaris spaarde zij geld voor een aanbetaling op een huis dat zij nooit hebben gekocht. In 1946 werden de spaarpenningen van Pat aangesproken voor de eerste campagne die haar echtge noot voerde om naar het Congres afgevaardigd te worden. Binnen zes jaar zag Pat haar echtgenoot gekozen in het Huis van Afge vaardigden, in de Senaat en als vice-president der VS. Pas lang daarna, na acht jaar de ,,tioeede lady" van het land te zijn ge weest, vestigde mevrouw Nixon zich in Californië in hetgeen zij noemde het eerste permanente huis van het paar. Het was een huis van 150.000 dollar en mrs. Nixon was omringd door meer luxe dan zij ooit had gekend als dochter van een mijn werker, als iverkstudente en in de eerste tien jaar van het huwelijk. Zij is echter dezelfde Pat Nixon gebleven die graag kookt, tuiniert en historische romans leest. Zij is moeder van twee dochters, Julie (20) en Patricia (22) van ivie de eerste verloofd is met de klein zoon van Eisenhoiver. Mevrouw Nixon zegt dat zij niets geeft om de „politieke fan fare" en zij voelt zich het geluk kigst achter de schermen in het hoofdkwartier van de vrijwilligers te werken. Maar zij kent de rol van de echtgenote van een kandi daat, in het bijzonder van de echtgenote van een kandidaat voor het presidentschap, mis schien beter dan één vrouio die op het ogenblik in de publieke be langstelling van de VS staat. Lakenhal: Tentoonstelling. Leldse fotografen". Geopend uur voorm.- 5 uur nam.:zon( nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudhe penburg 28): Werkd. 10 uur 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor VoLk; (Steenstraat 1): dag 10—6 u» dags 1-5 uur nam RHk6museum voor de ge* der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volki Tentoonstelling „Viva Mexico1 dageD 10 uur voorm.5 uui zon- en feestdagen 15 uur (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend t tot en met vrydag 9 uur voorai nam.: zon.- en feestdagen 1-5 Wassenaar (Kunstzaal Heufi toonstelling aquarellen Joham Ier- Limburg en keramiek v* Verberkmoes. Geopend maan( zaterdag 10 uur voorm. 5 c en dinsdagavond 8-10. (t/m f tus). Avond- en nachtdienst der Geopend voor spoedeisende I apotheek D. C. Kok. Rapenbuf 24807. Apotheek R. van Breest burg te Leiderdorp en Apothi schoten zijn de gehele week De Oegstgeestse Apotheek ls dag 4 augustus gesloten van 22 uur. WEEKblNDEDIENST D HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 ui plege men de eigen huisarts tot zondagnacht 24 uur de telefoon 2 22 22. DAGELIJKS Circustheater. 20.15 uur: (9 u, aug.)„Anatevjca" musical vai Stein en Jerry Bock. ld Paviljoentheater. 20.30 uur maandag en dinsdagavond): H Cabaret oJ.v. Wim Kan en Con®( „Hop, Hop, Hop!". ju) Theater Pepijn, 20.30 uur maandagavond)Cabaret Pep# Paul van Vliet: „Dag en Nachf'gd DONDERDAG ie Dillgentia, 20.15 uur: Cabaret kijn. Herman van Veen. o? VRIJDAG W Dillgentia, 20.15 uur: Cabaif# lekljn. Herman van Veen. u ZATERDAG isJ Dillgentia, 20.15 uur. Ca bare kijn, Herman van Veen. Circustheater. 14.30 uur. Res Orkest o.l.v. Franz Allers, m.m.v Wayenberg. piano. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „10.000 dollar bloedgel< mlère) Asta: „Camelot" (prolongatle)l- Byou: .Bedazzled" (prolong 1 Camera: „Irma la Douce" 0 Cineac: >rBambl" (reprise). „V, liefde" (prolong.), 's avonds. City: „Geef my zo'n baantj«*' mière) Corso: „The good, the bad L runis^,N naat" (prolongatie). fhi Euro Cinema: „The sound ©fu, (prolongatie). Flora: „Het gaat er heet ast (première). >e Hollywood„Sla een kruis ef (première)ftv Krlterion: .Ulysses" (premièreUc Kurzaal: „Tom en Jerry- i ('s middags). „Arabesque" (ine Metropole-Tuschlnski: „Half a[, ce" (prolongatie). Odeon: „Walt Disney's TekenflP-' de" (prolongatie). 30 Olympla„Daar komen de iy daar komen ze aan". Passage: „Het wonder der™ (prolong.). b: Rex: „De dagen van geweld" j gatie). Roxy: „Sabotage-complot gouer (première). v: Seinpost: '"t Is een gekke, rait„ dwaze wereld" (reprise). Studio de Luxe: „Gevaarlijk >Vi spel" (première). -I Studio 2000: „Ulysses" (premL, Thalia: „De profiteurs" (premiéf: De Uitkijk: „Hiroshima, mon ijr (reprise), (do. t.m. zo.), „w dernière a Marienbad" (reprist, t.m. wo.). West-End: „Zo gezegd, zo ged»y WEERRAPPORTEfcf (Van hedenmorgen 1 oBj W ta Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. licht bew. mist geh. bew. mist zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbew. half bew. licht bew. onbew. motregen half bew. mist regen regenbui half bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. regen mist zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. half bew. zw. ebw. half bew. geh. bew onbew. licht bew. half bew. 21 19 I 20 >9 19 kl 21 h 21 n 22 Qa 18 ko 19 n, 2? Il< 22 le 26 L; 24 1 18 er 16 :-s 19 22 29 26 P 27 lil 30 ju, 28 26 P IE

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2