Toeristische attracties Rode top ,Een merkwaardige r over ss\ m 1 ome' Johan Heesters is nog altijd troef. Festivals in Oostenrijk: ifsip Hoge straffen geëist voor 4 overvallen MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE2 AGENDA ervaren boekhoudkundige kracht PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ^ATERDAG 3 AUGUSTl Terwijl de gehele wereld zich da gelijks met het conflict Mos- kou-Praag bezighoudt, bewaart Rood-China over deze zaak een diep stilzwegen. Dit ls des te opmerke lijker, omdat de huidige kritiek van het Kremlin op de Tsjechische rege ring hier en daar bijna woordelijk overeenstemt met de misprijzende kreten, die Peking destijds tegen het „revisionisme" van premier Chroesj- tsjow liet horen. Men had dus mo gen verwachten, dat Mao en de zij nen zich volmondig aan de kant van de harde politici uit Moskou zouden hebben geschaard. Dat dit achter wege is gebleven is intussen wèl be grijpelijk. Want er is, bij alle ver schil, toch deze overeenkomst tussen Peking en Praag, dat beide regerin gen recht menen te hebben op het be wandelen van een „eigen weg". In feite staat Peking voor een lastig di lemma: het kan Moskou bijvallen in de veroordeling van de Tsjechische „nieuwlichterij", maar het kan ook Praag steunen in zijn wens tot een zekere onafhankelijkheid van de Kremlin-leiding. Die moeilijke en eigenlijk onmogelijke keuze is één van de oorzaken van het Chinese zwijgen. Een andere oorzaak is hier in gelegen, dat de leiders in Peking liever geen ruchtbaarheid geven aan de Tsjechische rebellie, nu zy een soortgelijke opstand binnen hun eigen grenzen hebben en die beslist niet willen aanwkkeren. De middel puntvliedende stromingen in Rood- China zijn sterk genoem om Peking te doen begrijpen, dat't niet verstandig zou zijn .reclame" te maken voor een enigermate vergelijkbaar verschijn sel in Europa. Het was dan ook niet snugger van de Chinese generaal Hoeang Joeng-tsjeng om op een re ceptie in Peking te zeggen, dat „het huidige revisionisme, zoals zich dat om de Sowjet-Unie heeft gegroe peerd, dagelijks meer uit elkaar valt". Het gevolg was, dat alle bui tenlandse attachés, de Tsjechische incluis, op staande voet de receptie verlieten. Maar, afgezien nog van dit ogenblikkelijke gevolg, had de Chine se generaal ook om een andere re den beter kunnen zwijgen: zijn re gering heeft op 't punt van „uiteen vallen" zoveel boter op het hoofd, dat er geen enkele reden is de kamera den uit Moskou niet te verwijten. Reeds heeft het Mao Tse-toeng twee jaar „culturele revolutie" gekost om zijn politieke macht enigermate te herstellen. En ofschoon hij zich en zijn aanhang thans sterk genoeg acht om een beslissende slag te slaan, is het nog niet eens zeker, dat hij het strijdtoneel (het negende congresvan de communistische partij, dat ze ven jaar te laat! tegen begin ok tober bijeen zal komen) als overwin naar zal verlaten. De berichten over een regelrechte burgeroorlog in zuid en noord houden maar aan. Tegen deze achtergrond had generaal Tsjeng beter het voorbeeld van zijn hoogste chefs kunnen volgen en dienen te be denken, dat zwtfgen goud is Hiet beeld, dat de zich thans snel toespitsende verkiezingsstrijd in de Verenigde Staten oplevert, is tot op dit ogenblik nog erg wazig. Maar deze maand vallen er belang rijke beslissingen, wanneer de „con venties" van Republikeinen (maan dag in Miami) en Democraten (drie weken later in Chicago! een keuze gaan maken uit de kandidaten voor het presidentschap. Het zal er onge twijfeld warm toegaan. Want terwijl de Republikeinen Nixon en Rockefel ler In een nek-aan-nek-race gewik keld zijn, is het ook bij de Democra ten allerminst zeker wie de zegepalm zal wegdragen: vice-president Hum phrey of zijn tegenstander McCar- they. Het is zelfs de vraag of wel twee van deze vier de overwinning zullen behalen. Het zou immers niet de eerste keer zijn, dat een „dark horse" (een min of meer op de ach tergrond gebleven figuur) de ande ren overtroeft. Toch zijn er enkele factoren, welke een aanwijzing kun nen geven over de vermoedelijke uit slag. Zo zou het onjuist zijn oud-vice- president Nixon bij voorbaat als over winnaar op Rockefeller te bestempe len. Niet alleen omdat de opiniepei lingen een snelgroeiende aanhang voor de gouverneur van New York hebben onthuld, maar ook omdat zo wel Nixon bij de Republikeinen als Humphrey bij de Democraten teveel de „oude garde" vertegenwoordigen. En al is procentsgewijze de invloed van de jonge kiezers gering, de par tijleiders dienen toch rekening te hou den met de gevolgen van mogelijke ontevredenheid over een duel Nixon- Humphrey. Anderzijds mag niet wor den vergeten, dat de gemiddelde Amerikaan een duidelijke garantie wenst ten aanzien van optreden tegen de binnenlandse onrust en de diepere oorzaak daarvan: de armoede van vele tientallen miljoenen. Dat naast deze binnenlandse factoren ook de oorlog in Vietnam een rol speelt, be hoeft geen betoog. Een ander facet van belang is de betekenis van de oud-gouverneur van Alabama, Geor ge C. Wallace, een kandidaat die zelf geen enkele kans maakt, maar door zijn verrassend gestegen aanhang (16 grote invloed zal hebben op de keuze van de officieel aan te wijzen tegenstanders. Een zo grote steun van de kiezers voor Wallace zou immers kunnen verhinderen, dat een van de andere kandidaten op 5 november een absolute meerderheid behaalt, met alle politieke gevolgen vandien. Tenslotte kan ook de keuze van de kandidaat voor het vice-president- schap een verrassende invloed heb ben. Zou byv. Humphrey zich toch nog van de steun van Edward Ken nedy kunnen verzekeren, dan zou hij op 26 augustus iedere tegenstander kunnen verslaan en ook op 5 novem ber een zeer grote kans op de over winning hebben. En met dit gevari eerde panorama van kansen voor ogen kan men slechts concluderen, dat er nog van alles mogelijk is. WENEN (GPD) Ondanks de concurrentie van de nabuur landen trekt Oostenrijk meer toeristen dan het vorige jaar. Ook het aantal vakantiegangers uit ons land is toegenomen. Er is echter een groot verschil tussen onze landgenoten en andere toeristen. Zodra het een paar dagen regent, trekken de meeste toeristen weg en houden zich niet aan de afspraken, maar de „Hollanders" zijn volgens de Oostenrijkers het voor beeld van trouw. Ze hebben nu eenmaal geboekt en blijven dus weer of geen weer. Ze hebben overigens gelijk, want men kan toch ook van de gelegenheid gebruik maken door een opera of een toneelvoorstelling te gaan zien. In dit opzicht kan men in Oostenrijk bijna overal terecht. jr 1 kunst en de charme van deze vol- „iYUllSt CU SllOW !blo<'d-act«ur-In Wen<,n de opera, j het Burgtheater en de meeste j schouwburgen gesloten, maar wie De sterkste aantrekkingskracht oefent nog altijd Salzburg uit met zijn Festival dat nu geheel op de smaak van het publiek is afgestemd. Commerciële overwegingen spelen een rol, maar daaronder behoeft het artistieke peil op zich nog niet te' lij den. Wel hebben vertegenwoordigers van de „culturele revolutie" ook hier geprotesteerd en onder het manifest ontdekt men ook de namen van enke le jonge landgenoten. Zij verzetten zich tegen dit Festival dat geen re kening houdt met sociale toestanden. Daarby wordt erop gewezen dat de Oostenrijkse arbeider per week onge veer 800 shilling (f 120) verdient, ter wijl men voor een opera-voorstelling gemiddeld f 75 moet betalen. Het voordeel van dit protest bestaat daar in dat de toerist tenminste weet hoe hoog de prijzen liggen. Dat is dan ook alles. want alle kaartjes zijn al uitverkocht. Dat weet Von Karajan ook, die het type is van de combinatie: „kunst en show". De door hem gedirigeerde en geregisseerde opera „Don Giovan ni" trekt de meeste bezoekers en vindt bij het publiek de sterkste weerklank. De muziek staat bij hem nog altyd op de voorgrond, maar de regie en de gehele enscenering heeft iets conventioneels. Deze dirigent-re gisseur ontwijkt bewust alle gewaag de experimenten, omdat hij weet wat de bezoekers van hem verwachten. En wat hij hun geeft, is superieur! Toch vertoont de „Barbier van Se- villa" onder de leiding van de Ita liaan Abbado een hoger artistiek peil, maar wie durft dat te zeggen nu Von Karajan nog altijd hoog noteert? Op het repertoire staat vwder nog „De storm", een van de laatste wer ken van Shakespeare, en verder het mysteriespel „Jedermann" op het plein van de Dom. Clirista Ludwig Wie echter volledig van muziek wil genieten, vindt de grootste voldoe ning tijdens de morgenconcerten en de liederenavonden in het Mozartmu- seum. De liederenavonden van Chris- ta Ludwig bewijzen het. vooral het optreden van het kamerorkest van Praag. Want deze „Musici Pragen- ses" vertolken ondanks de span ningen in hun land niet alleen werken van Mozart, Haydn en Stra- winsky met een verkwikkende speels heid. waarin men de homo ludens herkent. Vooral echter blinken zij uit door de unieke manier waarop zij de „Suite" van hun landgenoot Janacek vertolken. Met dit werk uit 1877 is Janacek zijn tijd ver vooruit geweest. Frans van Daalen Wie in het Salzkammergut is neer gestreken, kan terecht in het aardige stadje Ischl, waar de operette „Gra- fin Mariza" van Emmerich Kalman in een zeer goede uitvoering wordt gegeven. Men moet echter wel be denken dat deze operette steevast in Oostenrijk wordt opgevoerd. Dat is nu ook het geval in Morbisch aan het meer van Neusiedl in het Bur- genland, de oostelijkste provincie vlak bij de Hongaarse grens. Als toegift treedt hier het ballet van de Staatsopera uit Boedapest op. Als men nog koud zou blijven onder de muziek van Kalman, leert men in alle geval het Hongaarse tempera ment kennen, wanneer dit ballet wordt gedanst. In Morbisch wordt nog een andere operette opgevoerd, nl. „Die lustige Witwe" van Léhar, waarin onze land genoot Frans van Daalen als een van de beste zangers opvalt. Hij behoort overigens tot het eerste team van de Volksopera in Wenen waaraan hjj vast is verbonden. Maar ook hier moet men oppassen, want deze „Lustige Witwe" wordt eveneens in Wenen en wel in het Theater an der Wien opgevoerd. De dragende kracht is hier Johan Hees ters met wie niet alleen oudere da mes dwepen. Zelfs de meeste cynische critici capituleren ondanks het klim men der jaren, nog altijd voor de een avond vrij heeft, kan nog terecht in het theater van het kasteel Schön- brunn waar de opera „Slgnor Bru- schino" een redelijk goede vertolking door jonge krachten vindt. JOHAN HEESTERS: volbloed acteur '-V-v. ,'r.v *Èf ftRJK raMgotai Burgerzaal Stadhuis Expositie bloem- sierkunst 10 tot 12 uur voorm. en 3 tot 6.30 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending Spr de heer J. Zijlstra. 10 uur voorm. Pinkstergemeente Spr. dhr. Eikerbout. 2 i Rijnlands Lyceum (M.H. Tromplaan 1): Gem. voor oorspronkelijk christen dom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen 10.15 uur voorm., zondagsschool, 11.30 uur, avondmaal. MAANDAG LuxortheaterJeugdvoorstelling „De laatste neushoorn" 10 uur voorm. Vervolg van pagina 1. -v iÉSCii«ka „V s AMSTERDAM (GPD) „Een merkwaardige roverssymfonie". Aldus kenschetste de president van de Amsterdamse rechtbank, mevrouw mr. C. van Lom-van Marle, gisteren de activiteiten van de drie daders van de gewapende roofoverval op een loper van C. en A. op het Damrak in Amsterdam en van drie andere geruchtmakende overvallen in de hoofdstad en in Diemen. De officier van justitie, mr. II. van Renesse, zei het minder romantisch:. „Deze vier overvallen zijn een vorm van georganiseerde misdaad die wij in Amsterdam niet of nauwelijks kennen. Beangstigend is de duide lijke escalatie. De eerste keer werd het slachtoffer machteloos gemaakt door een pot met stroop op zijn hoofd om te keren. Het tweede slachtoffer werd bedreigd met een speelgoedpistooltje. De derde aanslag werd met geladen pistolen uitge voerd. Bij de vierde overval werd ge schoten. Wij mogen blij zijn dat zij voor de vijfde keer geen kans heb ben gekregen" Tegen de verdachten, die allen be kend hebben, eiste mr. van Renes- zware gevangenisstraffenvijf jaar met aftrek tegen een 20-jarige vertegenwoordiger, vijf jaar met af trek tegen een 21-jarige barkeeper acht jaar met aftrek tegen een 48-jarige tekenaar, allen uit Amstel veen. De tekenaar is een oom van de bar keeper. Deze heeft zijn vader verlo ren. evenals de vertegenwoordiger. Voor de jongens was de tekenaar een pseudo-vader. „Er rusr op deze ver dachte een grote morele schuld", al dus de officier. Het trio werd in januari van dit jaar ontmaskerd na de spectaculaire overval op de 62-jarige chef interne dienst van C en A, de heer H. Schaeffers. die met twee tassen met in totaal 300.000 gulden over het Damrak naar een bank toeliep. Deze overval mislukte. Bij de drie andere overvallen maakte het misdadige drietal ruim 200.000 gulden buit. Hun eerste slag sloegen zij in novembei 1965 door op het Rokin in Amsterdam een doos gevuld met stroop om te keren op het hoofd van een loper van het ge schenkenhuis „Reveillon". Zij ver dwenen met een casette, die deze man hierop liet vallen. Buit: ruim 5500 gulden. Van de daders geen spoor. Grote slag Een jaar later in november 1966, kwam de grote slag, toen maakten de barkeeper en zijn oom in Diemen ruim 113.000 gulden buit, door op luttele afstand van een politiebureau de kassier van N.V. De Hoop-super- drag op de fiets op weg was naar een bank met een auto klem te rijden. Terwijl de barkeeper de auto gereed hield voor een snelle vlucht, sprong zijn oom met een speelgoedpistool naar buiten om de tas weg te gris sen van het stuur van de fiets, die de verbouwereerde kassier had laten vallen. Weer verdwenen de daders spoorloos. Weer een jaar later, in oktober 1967 volgde de eerste gewapende roofoverval. Met drie met scherpe patronen geladen pistolen overvielen zij achter het Centraal Station in Amsterdam enkele employé's van van Gend en Loos. Deze stonden bij een auto, waarin een geldkistje stond. Terwijl de barkeeper de verte genwoordiger de mannen op een af stand hielden, griste de tekenaar het kistje weg. Buit. ruim 100.000 gul den. Ook in dit geval zocht de po- centrum, die met een tas met dit be- litie vergeefs naar de daders. De begroeting tussen de Russen en de Tsjechoslowaken was bijzonder hartelijk en vooral Brezjnew toonde één en al vriendelijkheid. Volgens doorgaans welingelichte kringen in Praag zouden de Russen bij het overleg in Csierna zich vrijwel ge heel gedistancieerd hebben van de zeer kritisch gestelde Warschause brief. Brezjnew en de zijnen zouden nu in Brattslawr. willen pogen de par- tijöhefs uit Oost-Berlijn, Waschau, Boedapesten Sofia tot een zelfde stap over te halen. Naar verluidt zou dit ten aanzien van de Honga ren en de Bulgaren niet al te vcei moeite kosten .Radio-Boedapest ver klaarde gisteravond, dat de „vijf" zioh in Bratislawa geenszins in de binnenlandse aangelegenheden van Tsjecho-Slowakije willen mengen, maar dat alleen zal worden gespro ken over „de problemen waarbij de zes partijen gemeenschappelijke be langen hebben". Het Oostduitse partijblad „Neues Deutschlanö" liet gisteren een ge heel ander geluid horen. In een communiqué naar aanleiding van het bezoek van een Amerikaanse communistische afvaardiging aan Oost-Berlijn werd gesteld, dat „contrarevolutionaire krachten" in Tsjecho-Slowakije een wezenlijk ge vaar voor óe vrede en veiligheid in Europa vormen, wanneer men deze laat bestaan". Spaanse politiechef vermoord De 58-jarige chef van de recherche in de Noordspaanse stad Irun, Manza- nas, is in zijn woning door een on bekende doodgeschoten. Men ver moedt dat een lid van de illegale Baskische separatistenbeweging Eta de aanslag heeft gepleegd. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 2 augustus Londen 8.67%—8.68; New York 3.63 3.62 ft; Montreal 3.37 }-g— 3.38ft; Parijs 72.83—72.88; Brussel 7.25%7.25%Frankfort 90.21—90.26; Stockholm 70.18—70.23; Zürich 84.10% —84.15%, Milaan 58.29—58.34%; Ko penhagen 48.17%48.22VaOslo 50.69 —50.74; Wenen 14.02%—14.03%Lis sabon 12.68%—12.69%. FRANSE JOURNALISTEN ONTSLAGEN PARIJS (Reuter) Twee journa listen die tijdens de langdurige sta king b(j de nieuwsdiensten van de Franse radio en televisie als woord voerders van de stakers zijn opgetre den, behoren tot de 102 journalisten die ontslag krijgen. De betrokken commentatoren Emmanuel de la Taille en Francois de Closets kre gen gisteren hun ontslag. Drie Paryse arrondissementen die het meest van de ongeregeldheden in mei en juni te lijden hebben gehad het 5de, 6de en 14de in het Quar- tier Latin zijn tot rampgebied ver klaard. Neringdoenden in deze wijken kunnen als compensatie voor de gele den schade nu voordelige leningen sluiten en voorschotten krijgen. BINNENLAND. Dr. P. A. H. Baan Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. P. A. H. Baan tot geneeskundig hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid. Dr. Baan zal de tegenwoordige hoofdinspecteur, de heer Veraart, die in augustus van het volgende jaar de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt, opvolgen. Diefstal buitenboordmotoren Grouw en Wartenaar zijn de laatste weken eigenlijk al van het begin van het seizoen af het doelwit geworden van dieven, die het op buitenboordmotoren hebben voorzien. Er is al door 15 weekeindtoeristen, die hun boot (met motor) in de jachthavens in Grouw en Wartenaar hebben liggen, aangifte van diefstal gedaan. Van de 15 vermiste moto ren is tot op heden nog geen spoor teruggevonden. De rijkspolitie te water in Leeuwarden denkt dat hier sprake is van operaties van een bende. Veertig mille verduisterd De gemeente-ontvanger van Borne (53) is gistermiddag in voorlopige hech tenis genomen, kort nadat bij een controle door het verificatiebureau was ontdekt dat hij in de afgelopen tien jaar ten nadele van de ge meente een bedrag van circa f40.000.— had verduisterd. De man heeft het geld ten behoeve van zijn gezin aangewend. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Na bedrijfsongeval overleden De 62-jarige heer B. J. te Linderte is gisteren om het leven gekomen na een bedrijfsongeval bij de hout. en bouwmaterialenhandel N.V. Paske in Aalten. Het slachtoffer was met behulp van een zg. zijlader planken aan het verladen en werd door en kele van de zijlader vallende plan ken getroffen. Met ogenschijnlijk niet ernstige verwondingen werd hij naar een ziekenhuis in Winterswijk overgebracht, waar hij enkele uren na aankomst, aan een hersenbloe ding overleed. Poging tot brandstichting Gis ternacht is in het trapportaal van een woning aan de Admiraal de Ruij- terweg in Amsterdam op vier plaat sen brand gesticht. De bewoonster van de derde etage werd door geknet ter van vuur wakker. Met een buur man kon zij de vlammen met emmers water blussen. Gelijkvloers en op de eerste etage werden sporen van pe troleum. stukken poetskatben en een gebroken petroleumfles gevonden. Ontvluchte Algerijn gegrepen Een van de 3 Algerijnen, die woens dag op Schiphol ontvluchtten, toen zij door een man van de Rotterdamse vreemdelingendienst naar een vlieg tuig met bestemming-Algiers werden gebracht, is terecht. De Rotterdamse politie vond in de nacht van donder dag op vrijdag een 22-jarige Algerijn op een parkeerterrein aan het Weena in Rotterdam, waar hy lag te slapen. Van bouwwerk afgevallen Tij dens werkzaamheden op het bouw werk van de machinefabriek Gefra in 's-Gravenzande is gistermiddag de 55-jirige W. C. Monster uit Rotter dam van het bouwwerk afgevallen en op slag gedood. Hij" stond het werk te bekijken, deed een paar stappen achteruit en bleef vermoedelijk ach ter een draad haken. Schip gezonken op de Waal Gis teren heeft op de Waal ter hoogte van Dreumel een aanvaring plaats gehad, waarbij de 399 ton metende motorspits „Ivon" is gezonken. De op varende tanker, „Impala" (1500 tan), geladen met gasolie, kwam met de spits in aanvaring. De schipper van de „Ivon" zag nog kans de spits tus sen de kribben aan de grond te zet ten. De schipper en zijn knecht kon den zich in veiligheid stellen Voor dat het schip zonk. Jongen uit trein gevallen Tus sen Dronrijp en Frankeker, op het baanvak LeeuwardenHarlingen, is gisteravond de achtjarige Jan Eng- brenghof uit een rijdende trein ge vallen. Vermoedelijk heeft de jongen aan de sluiting van de treindeur ge trokken. Hij viel uit de trein en rol de via de spoorbaan in een sloot. Hij werd daarbij aan hoofd en benen ge wond, doch bleef bij kennis. De jon gen is in een ziekenhuis gebracht. BUITENLAND Transportarbeiders dreigen met boycot Griekenland De Interna tionale Federatie van Transportar beiders heeft op haar congres in Wiesbaden gedreiga 'n volledige boy cot van alle Griekse vervoer af te zul len kondigen als de Griekse regering niet binnen drie maanden de politie ke gevangenen vrijlaat. In een reso lutie van deze strekking werd ook steun toegezegd aan de oprichting van een vrije vakbond in Grieken land. Aan het congres in Wiesba den nemen 400 afgevaardigden uit 50 landen deel. Arguedas terug naar Bolivia De Boliviaanse oud-minister van Bin nenlandse Zaken, Arguedas, die Cuba het dagboek van Guevara in handen speelde, is uit Londen naar Bolivia vertrokken. Arguedas heeft besloten zich aan het gerecht in zijn land over te leveren. Een week gele den was hij uit Chili, waarheen hy in eerste instantie was gevlucht, in Lon den aangekomen. In La Paz is be kendgemaakt dat de Boliviaanse re gering heeft besloten zestien politieke gevangenen te verbannen naar Pa raguay. Voedselvergiftiging tijdens feest Een Mohammedaans godsdienstig feest in oost-India is geworden tot een orgie van doden, waarbij don derdagavond ten minste 46 mensen stierven aan voedselvergiftiging. 735 andere mensen verkeren in levens gevaar. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en kinderen. Vakbonden tegen doordraaien voedsel De Duitse vakverbonden hebben eergisteren aan de EEG- commissie te Brussel en aan de minis terraad van de E.E.G. het dringende verzoek gericht terstond een einde te maken aan het doordraaien van groenten, fruit en dergelijken bij het niethalen van bepaalde prijzen. De vakbonden vinden dit doordraaien misdadig nu in grote delen van de wereld gebrek wordt geleden. Men vindt het eenvoudig niet meer pas sen in deze tijd om levensmiddelen gewoon te vernietigen. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zei; dfng. Spr. zuster Vernaud 8 uur nat Ch. de Bourbonhof: Elektronlcacli „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gesprek avond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tre punt, 8.30-12 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal. Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuv sociale raadsvr. 4-6 uur nam, Luxortheater: Jeugdvoorstelling „D laatste neushoorn" 10 uur voorm. DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: jeugi voorstelling „Kijk uit" 2 uur nam. (1 slecht weer ln de Stadsgehoorzaal). VRIJDAG Pieterskerk: Zomerorgelconcert K i O door Charles de Wolff, 8.15 uur nat Oude Vest 13: Evangelisatie Christel gem. „Ecclesia", 8 uur nam. BIOSCOPEN Rex: „In de dodende greep van d Schorpioen", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.1 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uu Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachl voorstellingen „Liefdesdrift", 18 Jr. Lido: „Bonanza", a.l. Dag. 2.30. 7 e 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1 uur. Lu.vor: „IJsco-toeristen" (Laurel e Hardy), al. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uuj Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „The great race", a.l. Da gelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en uur. Vrijdag en zat. 11.30 uur nacht voorstellingen „My sister, my love". 1 Jr. Trianon: „Daar komen de Russen' a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 2.15. 3.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Samen uit, samen thuis' a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke mor gen 10.30 uur (behalve zondag) „San dy, de zeehond", a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3 Tentoonstelling C. de Vries, E. Gers P. Erkelens, G Zaalberg en S. Vla Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 ui voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.) Rijksmuseum voor de geschieden der Natuurwetenschappen. Boerhaav* tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest va zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. uur nam.; zondags 1-4 uur nnrn (t/i 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstellln over walvissen en walvisvaart. Geopen maandag t.m. zaterdag 10 uur voorn 4.30 uur nam.; .zondag 1-4.30 ui nam (t.m 15 september.). Molen „De Valk' Moienmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uu voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 un nam. De Lakenhal: Dag. 105 uur; zond 1 5 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Nege. Leidse fotografen". Geopend werkd. lni uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 uw nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. rli 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): dag 10—5 u.: 'szon dags 1 5 uur nam. Rflksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag 10J uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Viva Mexico" Werk dagen IC uur voorm.5 uur nam. zon- en feestdagen 15 uur aam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maanda, r tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 v nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur narfiu Wassenaar (Kunstzaal HeuffTen'n toonstelling aquarellen Johanna Müicer Ier- Limburg en keramiek van Henker Verberkmoes. Geopend maandag t/n zaterdag 10 uur voorm. 5 uur nanrer en dinsdagavond 8-10. (t/m 21 augus tus). jai Avond- en nachtdienst der apotheken^ Geopend voor spoedeisende gevallerfat apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tetor 24807. wij Apotheek R. van Breest SmalleBpri burg te Leiderdorp en Apotheek Vooigu schoten zijn de gehele week geopenc^ De Oegstgeestse Apotheek ls op zon»-) dag 4 augustus gesloten van 8 uur t<rz, 22 uur. L pei 'r/EEKEINDEDlENST DER &rt BÜ1SART8EN. gei Zaterdagmorgen tot 10 uur raad' plege men de eigen huisarts, daarm tot zondagnacht 24 uur de doktersT telefoon 2 2 222 ha WOENSDAG. r Circustheater: 20.15 uur Joegoslaf® visch Staatsensemble „Frula". da DAGELIJKS. ou Diligentia, 20.15 uur: (beh. zondagyf en maandagavond)Cabaret Harier1 kijn van Herman van Veen. m Paviljoen theater: 20.30 uur (bet maandag- en dinsdagavond): Het ABflll Cabaret o.l.v. Wim Kan en CorrJpn. Vonk: „Hop, Hop, Hop!". Theater Pepijn: 20.30 uur (belfye maandagavond): Cabaret Pepijn o.l.v Paul van Vliet: „Dag en Nacht". Hl' 'kil ADVERTENTIE fo: Middengroot drukkerijbedrijf heeft plaats voor een die gewend is met een grote mate van zelfstandigheid de dagelijkse administratief-boekhoudkundige werk zaamheden in een produktiebedrijf te verrichten. Voor hem die praktische routine bezit, maar tevens een behoorlijke theoretisch-boekhoudkundige oplei ding genoot, ligt hier een kans voor een afwisselende, aantrekkelijke functie met een goede honorering. Gewenste leeftijd tussen 28 en 35 jaar. Brieven met duidelijke gegevens omtrent ervaring en opleiding worden spoedig ingewacht onder no. 28119 bureau v. d. blad. or fvei ge toi toi Ee he zoi ge hij Ho he za

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2