Fedor den Hertog sliep op balkon... Duyndam s talent tonkelt Cobie Sikkens stelt kandidatuur KNWU Utrecht in cijfers Coach Kerkhoven: Van rivaliteit niets gemerkt9 KAMPIOENEN OP DE BAAN Straatvechters I g g 1 g IBM- toernooi STAL DE SHOW SCHANDALIGE INLEIDING Slecht Okker zegevierde Enthousiasme Overladen RIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD 1llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!llilllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIII!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||!lllllllll||||||||||||||||||||||||||!l!frHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli|!llllllllllli!>lll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllillllllllllllllllllllllllfi'Ë lllllllll' LEO DUYNDAM Sprint profs: 1. Koel, 2. Ma- rinus, 3. Paul. Achtervolging profs: om de derde plaats: 1. Cor Schuuring 6.35.0, 2. Gerard Vianen 6.41.7. Finale: 1 Leo Duyndam 6.22.8, 2. Gert Bongers 623.2 Achtervolging amateurs: om de derde plaats: 1. Joop Zoe temelk 5.05.8, 2. Piet Hoekstra 5.13.8. Finale 1. Fedor den Her- tooh 5.03.9, 2. Frans van de Ruit 5.11.2. Profstayers: 1. Piet de Wit achter Koch in 1 u. 77.3 km., 2. Piet van dor Lans achter Sta kenburg op 125 m., 3. Jaap Oud- kerk achter De Graal op 1085 m. 50 kilometer amateurs: 1. Henk Nieuwkamp Borne) de 50 km. in 1 uur 3 min. 12.4 sec., 2. Harrie Jansen (Westzaan) z.t., 3. Cees Stam (Wijde Wormen z.t., 4. Rink Cornelisse (Amster dam) z.t., 5. Tino Tabak (Am sterdam) z.t. Tijdrit 1 km (staande start) 1. Leijn Loevesijn 1.09.83, 2. Wim Koopman 1.11.35, 3. Klaas Balk 1.11.50. AMSTERDAM (GPD) Ook de greep naar het achtervolgingskampioenschap van Nederland (amateurs) door Fedor den Hertog is gelukt. Op nieuw kon Den Hertog vijf dagen na de coupe in Beek de rood-wit-blauwe trui aantrekken. Op overtuigende wijze versloeg hij Frans van der Ruit in een tijd van 5.03.9 (Van der Ruit kwam uit op 5.11.2.). Er was nóg een sterke amateur kampioen te huldigen. Dat was Leijn Loevesijn, die de 1 kilometer-tijdrit aflegde in de opzien barende tijd van 1.09.83. Fedor den Hertog heeft zich op een uiterst merkwaardige wijze voorbereid op de beide kam pioenschappen. Hij heeft veertien dagen buiten geslapen op het balkon van zijn Amstelploegbaas Herman Krott. Het idee om ook 's nachts frisse lucht op te doen, werd toevallig geboren. Er kwa men twee Tsjechische gasten bij de familie Krott op bezoek. Er waren geen slaapplaatsen voldoen de en Fedor stelde voor dat hij op een veldbed zou gaan slapen. Het beviel hem zó goed dat hij buiten bleef slapen als een natuurmens. En ook overdag was Fedor buiten te vinden. Dinsdag nog maakte hij een wegtraining van 180 kilometer. Die voorbereiding vond geen genade in de ogen van baancoach Derksen, die na de huldiging van Den Hertog bijna ruzie kreeg met Krott. Derk sen mopperde dat Den Hertog veel sneller had gekund dan de 5.03.9 van nu. Hij zou veel sneller hebben moeten vertrekken, volgens Derksen. Krott, die Den Hertog als een zoon in huis heeft, werd kwaad. „Wat weet hij van Fedor af. Hij heeft nog last van zijn keel als hij snel start". Het touwtrekken om Den Hertog (op de weg, op de baan of beide) is dus nu in volle hevigheid ontbrand, want Krott wil hem in ieder geval op de weg hebben. Er waren twee grote verslagenen na de 1 kilo meter-tijdrit: allereerst Klaas Balk en vervolgens Wim Koopman. Voor dit tweetal was deze slopen de, korte tijdrit die gelijk staat aan een lange spurt, de sleutel naar Mexico. Balk had drie nach ten niet geslapen. Hij, tot voor enkele malen nog de zekere man voor Mexico, had de vorm volko men verloren. De laatste week zat er weer pers pectief in maar op de sprint bracht hij het niet verder dan de derde plaats. In de tijdrit waarop hij vorig jaar kampioen was zou het dan moe ten gebeuren. Dat gold ook voor Wim Koopman, de verstoten lieveling van vorig jaar. Ook Koop man maakte moeilijke dagen door, denkend aan de grote explosie die komen moest. Balk verscheen-.te laat aan de start en kreeg daarvoor tien guldèn boete. Die tien gulden had hij graag over gehad voor de titel en het leek er op dat hij zou slagen. Nadat de onbekende Peter van Doorn uit het Brabantse Berlicum met zijn 1.12.23 voor een grote verrassing had ge zorgd en de Surinaamse kampioen Gerard Bru- nings met 1.13.26 zijn illusie op een plaats in de koninkrijksploeg had verspeeld, raasde Klaas Balk de afstand af in 1.11.50, de snelste tijd. Maar onmiddellijk daarna boog hij mismoedig het hoofd, want Koopman perste als het ware alle opgekropte narigheid van de laatste maanden uit zijn kleine body. Op 1.11.35 bleven de klokken staan. Toch dus Mexico voor de Rotterdammer? Toen Leijn Loevesijn op de baan was. wist hij het al. Hij keek niet meer. Het was dan ook formida bel wat Loevesijn, tweede bij de sprint, presteer de. In een schitterend hoog tempo vloog hij over de piste: 1.09.83, een supertijd, die dicht kwam bij de prestatie die de Deen Fredborg vorig jaar in Amsterdam de wereldtitel had opgeleverd. Het was de snelste tijd ooit door een Nederlandse amateur gemaakt. De beste tijd van Loevesijn tot nu toe was 1.14.40, in het Russische Tula, ge maakt onder betere weersomstandigheden. flOSKOU Voordat de gong voor de ierste ronde van de openingsont- noeting van het Olympische boks- oernooi in Mexico heeft geslagen, fijn twee vooraanstaande Russische toksers al uitgeschakeld voor één fan de ereprijzen. Het zijn zwaarge- ficht Alexander Bazijoekine en de Suropese kampioen bij de zwaarwel- ers Viktor Agejev, die na een Itraatgeveoht, waaraan zij in dron- :en toestand hadden deelgenomen, Ut de Russische boksploeg zijn gezet. Agajev, die in Nederlandse boks pringen vooral bekendheid geniet loor zijn fenominale optreden in iet internationale toernooi, dat de Nederlandse Boksbond in 1966 ter {elegenheid van zijn 55-jarig bestaan irganiseerde, en Bazyoekine, die jwaargewichtkampioen is van het tussische leger, werd tevens de ere titel „meester in de sport" ontnomen. iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim^ AMSTERDAM (GPD) Het Rus sische trio heeft gisteren, in de 14de ronde van het IBM-toernooi, de show gestolen. Overigens niet geheel in positieve zin. DonnerBronstedn was remise in 10 zetten. Men vroeg zich af waarom, doch toen legde de Rus uit. dat niemand ter wereld zou proberen tegen Donner op winst uit te zyn. Ivkow ging onder het aanvalsjuk van Kotow door. Die is plotseling on gekend in vorm gekomen en lacht a# en toe Kavalek speelde tegen Bouwmees ter in 11 zetten remise. Niemand be greep er iets van. Toen men de Tsjech daarmee geluk begon te wen sen, schoot het de kykera te binnen, dat Kavalek 10 punten bijeen had gespeeld, d.wz de grootmeester, norm had vervuld. Tot 1973 mag hij zich nu weer actief noemen. Uitslagen 14de ronde: ZruidemaCiric 01, IvkowKüv tow 0—1, Kavalek—Bouwmeester Yi—4, Kuijpers—Ree 4—4. Lan- geweg—Marovic 4—4, SJamkowitsj Bilek afg, DonnerBronstein 4— 4. LengyelJongsma 44. Stand na 14 ronden: 1. Kavalek (Tsj. SI.) 10, I. Bronstein (USSR» 94. 3. Ciric (Joeg.» 8^-1 afg., 4/6: Langeweg (Ned.), Len» guel (Hong», Ree Ned.) 8, 7, Sjam- kowitsj (USSR) 7)4 -f 1 a. 8. Iv kow (Joeg.) T%, 9/10.: Donnet- (Ned.), Marovic (Joeg.) 7, 11. Bilek (Hong.) 614 -f i a., 12. Kotow (USSR) 6 1 a., 13. Bouwmeester (Ned.) 5%, 14. Jongsma (Ned.) 4%, 15. Kuijpere (Ned.) 16. »uidema Cïfed.) 3. AMSTERDAM (GPD) Gerd Bongers, vorig jaar wereld kampioen achtervolging bij de amateurs, kreeg de zwaarste tik tot nu toe als wielrenner te incasseren in de finale van het Ne derlandse kampioenschap pour-suite voor profs. Die tik werd hem op deskundige en zeer verrassende wijze toegediend door de 20-jarige Leo Duyndam. Het talent uit het Westland fon kelde in al zijn pracht op de Amsterdamse piste. De sportcom- missie van de KNWU was onwetend de accu geweest, die hem tot het uiterste had opgeladen. Ploegleider Piet Liebregts aan het woord: „Ze (de KNWU) hadden ons toegezegd dat Duyn dam, nu hij niet naar de Tour kon, als compensatie naar de we reldkampioenschappen in Italië zou worden uitgezonden. Wat gebeurde er? Hij zat niet bij de selectie. Leo belde me maandag op: ik ben er niet bij. Toen heb ik tegen hem gezegd: als jij de grote Duyndam bent die je pretendeert te zijn, moet je dat nu waarmaken als achtervolgingskampioen". lyke Inleiding had gekend. Bongera en Duyndam gaven elkaar niets toe. Duyndam startte snel, Bongers kwam terug, zelfs iets voor, maar de laatste snelle ronde van de op de lippen bijtende Duyndam gaf de doorslag. Het vershcil was maar 0,4 sec. Voetbal Het Zweedse voetbad- ïlftal heeft gisteravond in het N.ve Jllevi-stadion van Gotenburg gelijk (espeeld tegen Rusland: 22. Bij de rust hadden de Russen met 10 de leiding. Duyndam trok naar Amsterdam en trainde. Hy sliep de laatste dag bij wegsprinter Koel, waar men gis teravond laat twee kampioenen kon bejubelen: Koel bij de sprint en Duyndam dus als achtervolger. Duyndam was een zielsgelukkig mens. Hij had zich van dit seizoen tot nu toe meer voorgesteld. Het lukte niet door pech. Tot gisteren. Met Liebregts had hij vijf pieken als richtpunt genomenhet nationale wegkampioenschap, de achtervol ging, de wereldkampioenschappen, Parys-Tours en de Ronde van Lom bardijs. Eén piek is nu bereikt. Tot genoe gen van Smiths natuurlijk, die nu twee wegkampioenen (Dolman en de Belg Steevens) en twee poursuite-ti- tels heeft (Duyndam en wéér Stee vens). De finale Bongers-Duyndam heeft het achtervolgingstoeïmooi wel ge red, een toernooi dat een schande- Een bittere teleurstelling voor Bongers. die maar drie keer op de baan had getraind. Hy had geen te genstand verwacht. De prachtige finale had een slecht voorspel. Daar was allereerst hert op geven van Eef Dolman na de plaat- singsrit. Dolman verloor kansloos. Hij werd ingelopen door Bongers. Dat was op zich natuurlijk geen schan de. Men kan moeilijk van een cou reur die de Tour heeft gereden en zich vervolgens volledig op het weg kampioenschap concentreert ver wachten, dat hy daarna, zó van de weg. op de baan een goede prestatie zou leveren. Dolman had veel liever niet ge- kwam hy. Maar hy wist van tevo ren (de KNWU had hem de belofte nooit mogen onttroggelendat hy het niet ver zou brengen. Anders nog. hy wist dat hy 's avonds in België een wegkoers moest ryden. Dolman (tyd over de vijf kilometer 6.47.1) stapte dus naar de jury, vertelde dat hy hoofdpyn had, de benen niet rond kon krygen en dat hij de coupe de pedale niet had. De wedstrydleiding gaf hem toe stemming te vertrekken, waardoor Schuuring verplicht werd in de kwart finales alleen te ryden, met de con sequenties daarvan. Want die kwart finales weiden de onwaardigste ver toning die op wielergebied heeft plaatsgevonden. Vianen reed voluit tegen Cornelisse („welk verzet is ge bruikelijk?", vroeg de Amsterdam mer tien minuten vóór het begin van I Daarna kwam de rit Bongers-Paul. De Hagenaar, die de slechtste tyd had gemaakt, vertrok denkend aan het sprintkampioenschap later op de dag alsof hy een dagje uit was. Hy draaide de benen amper rond en Bongera had hem dan ook na 1500 meter Ingehaald. Een aanflui ting natuurlijk. Bongera remde af en wilde stoppen. De speaker riep in pa niek: doorryden. Er werd wel door gereden, maar vraag niet hoe: free wheelend. Bongers had een tyd van 7.31 (ter vergelyking: de beste tyd ooit op de stadionbaan gemaakt door Riviere was 6.09). Deze rit had tot resultaat dat Duyndam tegen de Haarlemse vete raan Henk Kiekens er alleen maar voor zorgde niet te hard te ryden, Lijn Loevesijn krijgt na zijn fantastische 1 km tijdrit een op- frissertje van soigneur Heil. nemen, maar het was ronduit schan dalig. Van belang werd nu wat er beslist zou worden: de snelste tyd aanhou den voor de plaatsing, waardoor Bon gera direct al tegen Duyndam zou moeten ryden, of het feit van het in halen laten prevaleren. Na lang beraad binnenskamers haalde men de volgende oplossing uit de ideeënbus: het inhalen prevaleer de. maar daarnaast gold ook de tyd- volgorde. Duyndam werd daardoor als nummer 1 geplaatst tegen Schuuring (slechtste tyd). Bongera kwam tegen Vianen in de baan. Wielrennen Henk Nfldam heeft V Schuurine en Vianen dienden noe wel «is^1'en E®5*" W Antwerpen een - maar Kiekens in de laatste ronde wel o of internationale wielerwedstrijd voor n in te heien, tajö: 6.43.5. Bleef f professionals gewonnen. Hij legde de de wedstrijden aan Gerard Koel. I alleen Schuuring over. Hy pedaleer- »ewe<4en- 78 km af in 1 50 min. De Belg start, maar hy had zich moreel ge- daarmee de slapheid en ondeskundig- de ln een negatieve recordtyd, han- In die halve finales bleken Bongers j Willy Vekemans werd tweede en de bonden door een belofte, vlak na de heid van het merendeel der achter- j den op het stuur, rond: 8.35.8. en Duyndam t»e 6t»erk voor Vianen en i Nederlander Wim Schepers derde in tour aan de KNWU gedaan. Dus I volgers karakteriserend). Men kon het Schuuring niet kwalijk I Schuunng. i dezelfde tyd als de winnaar. MÜNCHEN (ANP» Tom Okker, eerste geplaatst, heeft zijn party uit de tweede ronde van het herenenkel spel van de internationale tennis kampioenschappen van Beieren, die I in München worden gehouden, tegen de Italiaan Oastigliano met 61. 62 gewonnen. Een verrassing was de nederlaag van de Zuidafrikaan Robert Maud, die het internationale toernooi in Hilversum won, tegen de Westduitser Jürgen Fassbender: 36. 46. Ada Bakker verioor in de tweede ronde van het damesenkelspel met 0—6, 46 van de Amerikaanse Julie Hel dm an. Ast rid Suurbeek leed een nederlaag met 46, 16 tegen de Zuidafrikaanse Esme Emajnuel. 200 meter rugslag meisjes (onder 200 meter rugslag jongens (onder UTRECHT (GPD) Cobie Sikkens, de 22-jarige GZPC-club- genote van Klenie Bimolt, heeft gisteravond in Den Hommel bij de Nederlandse kampioenschappen duidelijk laten blijken dat een retourtje Mexico-City aan haar besteed is. In de finale van het nummer 200 meter rugslag zwom ze haar grote rivale, Zaanse Bep Weeteling (Nereus) volledig de baan uit. Cobie, die op 2 minuut 30 gegokt had, kwam uit op 2.29.7. Daarmee brak ze het Nederlandse record van Weeteling (2.30.4) en zwom ze zich naar een zevende plaats op de wereldranglijst. 16 jaar)1 en kampioene v. Neder- and: Irene Aairens (HPC) 2.36.4. lieuw aspirantenrecord oude re- ïord 2.37.7 op naam van Gerda Las- jooy, 2 Wilma Steding (Zwemlust) .3o.5. 3. Els Droog (De Kikker) 2.37.6. 16 jaar)1 en kampioen vain Neder land: Geiwd Gielen (Mosa) 2.19.9, 2. Rob Weyhenke (HZPC) 2.20.7, 3. Jan Elbertsen (De Kikker) 2.26.9. 200 meter rugslag heren: 1. Bob Schoutsen (De Dolfijn) 2.15.4. 2. Pie- 200 meter rugslag dames: 1. en ter Schillemans (De Dolfijn) 2.17.3, kampioene van Nederland: Coby Sik- cens (GZPC) 2.29.7, nieuw Ned. re- :ord, 2. Beb Weeteling (Nereus) 2.31.4, 3. Cobi Buter (Zwemlust) 1.35.2, 100 meter vlinderslag meisjes (on- Üer 16 jaar)1 en kampioene van Nederland: Inge Schaaphok (HZC) 1 11.2. nieu'*' aspirantenrecord, 2. El len van Rheenen (Zwemlust) 1.13.1, J. Frike Buys (VZC) 1.14.9. 100 meter vlinderslag dames: 1 en kampioene van Nederland: Ada Kok (De Futen) 1.05.5. 2. Marie José Jan- ïen (Mosa) 1.09.3, 3. Betty Heukels CPSV) 1.10.7. 3. Rinus van Beek IJ) 2.17.6. 100 meter vlinderslag jongens (on der 16 jaar)1 en kampioen van Ne derland: Arnold Rood ('t IJ') 1.03.9, nieuw aspiranten record - oude record 1.04.1 van Rob Bosson, HOC, 2. Brend Brève (De Baronie) 1.05.6, 3. Rene van Denderen (De Dolfyn) 1.05.9. 100 meter vlinderslag heren: 1 en kampioen van Nederland: Dick Lan- gerhorst (HZPC) 1.01.5, 2. Rob Bos son (HPC> 1.02.8, 3. Ohris van Liirt (PSV) 1.03.3. 200 meter schoolslag jongens (on- 200 meter schoolslag meisjes (onder I der 14 jaaT)i en kampioen van Ne ll jaar)1 en kampioene van Neder land: Wilma van Beek (Zian) 2.59.1. 2. Ina Vording (De Kikker) 3.03.0, 3. Durkje Spoor (De Kikker) 3.04.5. 4 x 100 meter vrije slag meisjes (onder 16 jaar)1 en kampioene van Nederland HPC 4.29.8, 2. VZC 4.33.3, 3. HZPC 4.38.0. Rob Spijkerman (BZZ) derland 2.56.5, Bennie Versohoor (Zian) 2.59.5. 4 x 100 meter vrije slag jongens (onder 16 jaar)1 en kampioen van Nederland: Zian 4.05.6, naitionaal as pirantenrecord, 4.06.0 limieittyd, Mosa 4.06.0, P®V 4.12.4. Groningse Cobie Sikkens i« al en kele jaren een protégé van bonds coach Rob Kerkhoven. Ze maakte in het voorjaar de lange (en door sommige clubtrainers zo fel bekriti seerde) trip naar oost-Europa mee. maar werd nadien als serieuse Mexico-gegadigde voor de langere rugslagafstand verdrongen door Bep Weeteling. Twee weken geleden in de drielanden-wedstryd Engeland Tsj echoslowaky e—Nederland, zwom- ze in Leiden de honderd meter rug slag buiten mededinging. Cobie Sik kens won. Bep Weeteling (die ons land officieel vertegenwoordigde kwam niet verder dan een vierde plaats. In Utrecht bleef Bep Weete ling 1,7 seconde bij haar achter. Een tweede tyd van interna/tio- naal niveau werd gisteravond uiteraard gemaakt door Ada Kok. die in de finale 100 meter vlinder slag weliswaar met 1.05.5 een volle seconde van haar al drie jaar oude wereldrecord bleef, maar zich met deze tyd moeiteloos in de bovenste regionen van d« wereldranglijst handhaaft. Een enorme verrassing in de vlin- 2. Peter Spyk (RZV) 2.57.9, 3. derslagfinale was het zwemmen van het Venlose Mosa-meisje Marie José Janzen (18), die zich met 1.09.3, mu ien achter Ada, toch by de beste 20 van de wereld schaarde. Betty Heu- 2. kels van PSV Eindhoven (26» lijkt met haar 1.16.3 (derde ptaatu* aan het einde van haar carrière geko men. De Amsterdammer Bob Schout sen, als 200 meter-rugslagZwemmer vrijwel zeker een Olympische finale plaats waard, beperkte zich gister avond en uiteraard 's ochtends in de series, tot het behalen van een nieu we overwinning. Honderd meter lang nam hy genoegen met een tweede plaats achter zyn clubge noot Pieter Schillemans (Dolfyn), die hij op de laatste meters met ge mak passeerde. De recordjagery in teresseert Bob Schoutsen niet. Goe de tijden kan hy alleen dan behalen als er werkelyke tegenstand is. Gis teren werd het slechts 2.15.4, voor Schillemans (2.17.3) en Rinus van Beek (2.17.6), die tijdens de serie expres had ingehouden om ver van de kopmannen een rustige buiten baan te krijgen. Dick Langerhorst van HZPC boek te net als Ada Kok de vierde over winning by deze kampioenschappen, maar kon en dat in tegenstelling tot Ada ook nu niet imponeren. Met 1.02.5 op de 100 meter vlinder slag bleef hy weliswaar Rob Bosson (HPC) en Christ van Lind (PSV) ruim voor, maar zijn tyd (tweetiende seconde slechter dan verleden jaar» staat in geen enkele verhouding tot de 55.7 seconde die in Amerika wordt gezwommen en zelfs niet tot de 59.5 die Jan Jiskoot al een paar jaar ge ileden nodig had. Jeugdig enthousiasme heeft gieter- avond weer borg gestaan voor een aantal aspiranten-records. Heem- steedse Irene Arends (HPC) zwom de 200 meter rugslag in 2.36.4 en Din- ge Schaaphok (HZC) de 100 meter vlinderslag in 1.11.2 (Inge heeft al een aspirantenrecord op de 200 me ter vlinder verbeterd). Arnold Rood van het IJ uit Amsterdam verbeter de het jeugdrecord 100 meter vlinder slag twee keer. In de series maakte hij 1.04.0, in de finale 1.03.9. Bij de 4 x 100 vrije slag jongens maakte de ploeg van ZIAN heel knap 4.05.6. Geen succes gisteravond voor de Vlaardingse Australiër Roger van Hamburg, die naar Utrecht is geko men om 12 individuele nummers en 2 estafettes te zwemmen. Roger, die al 4 vrijeslagnummers won kwam op de 200 meter schoolslag voor jon gens onder 14 jaar tot een tweede plaats, maar hy werd op het laatste moment (staande op het ere-podium nog gediskwalificeerd wegens een in correct aantal slagen onder water. Gedesillusioneerd kon de 14-jarige Roger een goed kwartier later in de aspiranten vlinderslagfinale niet ver der komen dan een vierde plaats. Jaap Ploeg, de 35-jaxige coach van VZC. gevraagd naar het overladen programma van de talentvolle Ro ger: „overladen is het helemaal niet. Die Jongen zwemt voor zyn plezjer. Zyn vader vond het belachelijk dat ik hem niet had ingezet in de andere nummers waarvoor hy de limiet had gehaald. In Australië, waar hy acht jeugdtitels en een serie tweede plaat sen won, zwom hy by de kampioen schappen elke dag drie wedstrijden'. Als Roger de Nederlandse taal machtig wordt, zal hij hier naar Gchool gaan «n in Nederland blijven tot zyn in Engeland werkzame vader weer naar het verre oosten wordt uitgezonden. Ploeg beseft dat hier door VZC versterkt is met een uit zonderlijk talent. Ja byna een mo gelijke Mexico-ganger. Maar over Mexico is met Kerkhoven nog niet gepraat. Ploeg is er vermoedelyk niet rouwig om, want hy behoort tot de steeds groter wordende groep clubtrainers die zich tydens deze kampioenschappen van bondscoach en kernploeg beginnen af te wenden COBIE SIKKENS maak te bespeuren valt als de kern- ploegleden, zelfs al zyn ze uit de eigen club, in het geweld ten onder gaan. Kerkhoven self zegt van een sfeer van rivaliteit niets gemerkt te heb ben. „Ik lees geen kranten en ik heb geen tyd", zo luidt zyn commen taar. Overf het verloop van nationale verband met het uitblyven van kampioenschappen tot dusver is hy successen en het afgaan van een aan- byzonder tevreden. Er is van goed tal prominenten. Met name de be- langryke clubs (VZC en HPC) kla gen over gebrek aan contact met de bondscoach. De openlyke oorlog Is al zover gegroeid dat e* leedver- awemcoach. tot. zeer goed gezwommen zo zegt hy. Mexico? Daar praat ik nog niet over. Tot maandag wordt er over Mexico nog niet gepraat", zegt dt

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 7