Volksspelen besloten feestweek Rijnsburg VEEHOUDER LAAT VERMOGEN NA AAN ,Z1JN' DORP Veel belangstelling voor lampionoptocht Ei.K. Openbare Bibliotheek I OOSTDORP ^WIELERRONDE Blijft Nederland oefenen op Kreta? pistool bedreigd Meisje (19) niet Sancties tegen Rhodesië uitgevoerd Speelstad ONDERZOEK ZWEMWATER GEWENST PENSION VOOR 100 TURKEN MOET SLUITEN Ome Tinustoernooi HALF TOT EEN MILJOEN Man trachtte ex-verloofde te doden Afscheid kapelaan A. J. v. d. Meer Medische diensten Roemenië wil Navo en Pact van Warschau afschaffen JOHNSON DOET BEROEP OP DE WERELDOPINIE Hitler pleegde zelfmoord met cyaankali Actieprogramma dienstweigeraars Duitse badgast uit zee gered Plezierboot zou zijn omgeslagen LOOS ALARM IN KATWIJK RIJD AG 2 AUGUSTUS 1968 LEIDSCH DAGBLAD iIJNSBURG Begunstigd door chtig zomerweer werd gisteren- rgen de grote dag van de feest- (k ingeluid met koraalmuziek van toren door de muziekvereniging Ihelmina", waarna de drumband DWS een mars door het dorp ikte. Om 9.30 uur werd voor het dhuis een massazang gehouden irvoor gr ote belangstelling be nd. je voorzitter van de Oranje Ver ging, de heer Abr. van Klaveren pik een openingswoord, fa de massazang, welke begeleic' :d door de muziekvereniging „Wil- pina", kwam de drumband aan iarcheerd met haar nieuwe uni- men. [et. kindercorso trok op zijn route 'ir het dorp grote belangstelling 'Iwaren 136 deelnemertjes. De keu- iBscommissie kende de prijzen als jt toe: 1. Wilma Vianen, 2. Ria 3. Wim Leeuwenburg, 4. Ar- Hogewoning, 5. Alie Hogewoning. Anneke Zwaan en 7. Josi Heems- k. )es middags werd het feest voort- et met de volksspelen. De prijs baars van het ringrijden met tal ly waren: 1. D. de Mare, 2. Arie pan en 3. R. van Delft. ian het tonnetjestelken namen 73 }en deel. De prijswinnaars waren: Anja van Delft en Machda Tave- r, 2. Peter de Mooij en Anja Ra mbergen. 3. Jan van Muyen en vrouw van MuyenHoek, 4. Geer- Peursem en Anelies Ravensber- i en 5. Sam de Haan en Sam Scho- lld. De prijswinnaars van het boeg- ietlopen waren Cas Zwaan en Han tóewater. bm 5 uur werd op het sportterrein de Noordwijkerweg een voet- ■jwedstrijd gespeeld door Rijnsburg- 'feoys en een ploeg uit Haarlem. De was dat de ploeg uit Haar- na verlenging met 43 won. -pes ajvondsw er den een kruiwagen- een levende stoelendans en een er-npionoptocht gehouden waarvoor grote belangstelling be Een concert in de muziektent een gezellige drukte, in het ver- d^nkcentrtim vormden het besluit 'h een gezellige ouderwetse Rijns- ed,rgse feestdag. Het aantal lezers van R.K. Openbare Bibliotheek aan Steenschuur is het afgelopen jaar 13 toegenomen, het aantal uit delingen met meer dan 20%. Ook ir,pr de leeszaal is de belangstelling G-'irkbaar groter dan voorheen. Dit jat te lezen in het jaarverslag 1967 de R.K. Openbare Bibliotheek 95]pe gang zan zaken in het filiaal y^lxanderstraat is volgens het ver- jg weer teleurstellend geweest. 9n>poprdat het niet mogelijk was de L pige middelen te verkrijgen voor inrichting van de in samenwer- pg met de Openbare Bibliotheek te exploiteren nieuwe fi- konden de plannen hiervoor et gerealiseerd worden. Het geza- filiaal Zuid-West zal waar- le^pijnlijk niet eerder dan in het ein- van 1968 in gebruik genomen kun worden. De datum van de ope- Qg van het gezamenlijke filiaal ie*lord, dat het filiaal in de Alexan- js.'rstraat zal gaan vervangen, is nog en peel onzeker. Dit heeft tot gevolg. t de R.K. Openbare Bibliotheek [^gjnaf 1969 geen rijkssubsidie voor Ld- jt filiaal zal ontvangen, daar dit ia*pt meer aan de tegenwoordige ei- voldoet. vestiging en uitbreiding van r. 'tholieke scholen in het rayon van gezamenlijke filiaal Houtkwar- heeft niet tot vermeerdering van en't aantal r. katholieke lezers geleid, aantal volwassen lezers bedroeg pimo 1967: 40 tegen 38 eind 1966. ,nJt aantal jeugdige lezers liep van '.a.8 tot 136 terug. ,28Zoals reeds vermeld, is het aantal '^pers in de centrale toegenomen, in BX| twee filialen bleef dit vrijwel sta- u.pnair. Uitgaande van het aantal Bt-pms-katholieke inwoners van Lei- in van rond 28.000 leest hiervan 5.4 "n in de R.K. Openbare Bi- 'iiotheek. Dit percentage ligt belang en |k beneden het landelijk gemiddel- van circa 8 is- De uitleenpost in Huize Roomburgh ocht zich in een groeiende belang- verheugen. 11-j bij 10. WASSENAAR Morgen organi- __|ert d'e Buurtvereniging Oostdorp l omgeving, in samenwerking met {"i Wassenaarse Oranjevereniging koningin Wilhelmina" een wipler- jnde voor amateurs op gewone toer- et.sen. Om 2 uur heeft op de Dr jansveltkade bij de Bothastraat de srste start plaats. Er zijn vier groe- «i deelnemers: jongens van 12 tot i met 15 jaar, die 8 ronden zullen Iden, jongelui van 16 tot en met 20 en veteranen boven 40 jaar, die 2(jtóer 10 ronden rijden en tenslotte ames vanaf 16 jaar, die een wed strijd van 5 ronden zullen rijden Het parcours is Bothal aat. Botha pin, Hallekensstraat, Zonneveld- 'eg, Dr. Mansveltkade. DEN HAAG (GPD) In het voor beeld van Denemarken om dit jaar niet deel te nemen aan NAVO-oefe- ningen op Kreta in verband met de politieke situatie in Griekenland heeft het Tweede Kamerlid De Voogd (PvdA) aanleiding gevonden de minister van Defensie schriftelijk te vragen of Nederland wellicht zijn standpunt om wel op Kreta te oefe nen, zal herzien. De heer De Voogd wijst er de mi nister van Defensie op, dat Neder land, gezien de bij het hof voor de rechten van de mens dn Straatsburg ondernomen stappen, tegenover het huidige Griekse bewind een niet veel ander standpunt huldigt dan Dene marken. Al eerder heeft de Neder landse regring bekendgemaakt, dat zij het NAVO-oefeningen op Kreta beschouwt als geen Grieks karakter te hebben. De heer de Voogd rede neert: „Dat kan wel zo zijn, maar zou de Deense regering dat ook niet overwogen hebben?" DEN HAAG (GPD) Met een pistool in de hand heeft een 29-jarige monteur gisteren in een woning aan de Haagse Poeldijksestraat zijn 19- Jarige vriendin willen dwingen de prostitutie te gaan beoefenen. Hoe wel de man gedreigd zou hebben haar dood te zullen schieten als hij *ijn zin niet kreeg, bleef het meisje weigeren en vluchtte de straat op. De inmiddels door voorbijgangers gewaarschuwde politie arresteer de de monteur en terwijl agenten de arrestant fouilleerden, kwam de vader van het meisje erbij. Hij ging de monteur te lijf en er waren negen agenten voor nodig om de arrestant tegen de woedende vader te bescher men. Daarbij is van de gummiknup pel gebruik gemaakt. De monteur en de vader van het meisje moesten mee naar het bureau en zijn voorlopig ingesloten. De re cherche heeft de zaak verder in on derzoek. +Het boegsprietlopen over De Vliet trok veel belangstelling Velen slaagden er niet in droog over het water te komen, zo ook de deelneemster op de foto. (Foto LD/Holvast) DEN HAAG (ANP.) De Neder landse vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties in New York heeft van de Nederlandse regering opdracht gekregen secretaris-generaal Oe Thant te berichten, welke maatrege len Nederland heeft getroffen om te komen tot de uitvoering van de re soluties van de veiligheidsraad, waar bij sancties ten aanzien van Rhode sië werden aanbevolen Nederland, dat het bewind van Ian Smith niet erkent, zegt de resoluties ten aanzien van de sancties getrouw te hebben uitgevoerd. De in- en uit voer naar Rhodesië werden stopge zet. Wel is rekening gehouden met enkele uitzonderingsbepalingen die betrekking hebben op de verbrei ding van literatuur, medische uit rusting en onderwijsbehoeften. Over de ontwikkeling vail de haai de! tussen Rhodesië en Nederland verstrekte het ministerie van Econo mische Zaken desgevraagd de vol gende cijfers. Bedroeg de invoer uit Rhodesië in 1965 21,6 miljoen gulden, in 1967 was deze teruggelopen tot 8,7 mil joen. De uitvoer, die in 1965 26,3 miljoen gulden bedroeg, liep even eens terug, nl. tot 17 miljoen gulden in 1967. in de eerste helft van 1968 was de invoer één miljoen gulden tegen 6.2 miljoen in de eerste helft van 1967. In dezelfde periode bedroeg de uitvoer negen miljoen gulden tegen 7.8 miljoen in de eerste helft van 1967 VOORSCHOTEN De volgende week is op het terrein van het voor malige Marine Opkomst Centrum voor de jeugd van 8 tot 16 jaar ge legenheid deel te nemen aan d'e slot activiteiten van de vakantiebezighe den. Hier krijgt de jeugd de gelegenheid om van niets iets te maken. Zij kan zich creatief uiten. Er zal gelegen heid zijn voor de jeugdige beeldhou wer, schilder, timmerman, fotograaf enz. Op het programma staat o.a. het vervaardigen van een eigen film en het ontwerpen van een eigen mode. De kosten voor deelname bedragen f 10,-- per kind. De kinderen worden 's morgens om 9 uur verwacht en moeten een lunchpakket meenemen Omstreeks 4 uur iedere middag sluit de Speelstad. Er hebben zich reeds ruim tweehonderd kinderen aange meld. Aanmelding staat open tot maandagmorgen 9 uur. Op de prov. no. 6 onder Lei derdorp botsten gisteravond twee au to's forntaal op elkaar, doordat een van de wagens zich op de verkeerde rijbaan bevond. De beide bestuur ders werden licht gewond door rond vliegende glassplinters. De auto's wer den totaal vernield. Het maandelijkse spreekuur van de voorzitter en de secretaris van de woonruimte-adviescommissie in Warmond komt de eerste dinsdag in augustus te vervallen. Het eerst volgende spreekuur zal dinsdag 3 september van 19.30 tot 20.30 uur i worden gehouden. DEN HAAG (ANP) „Noch in Nederland, noch in het buitenland zijn voldoende objectieve gegevens voorhanden, die een oordeel mogelijk maken over de vraag, wanneer zwem water werkelijk ontoelaatbaar vies is. Op korte termijn lijkt daarom een onderzoek noodzakelijk, dat b.v. leert wanneer een gegeven hoeveelheid wa- te rsterker is verontreinigd dan door natuurlijke biologische zuivering kan worden gecompenseerd. Ook de vervuiling van open zwembaden door planten en algen vereist voortgezet onderzoek". Dit stelt de vereniging van Ne derlandse Gemeenten naar aanleiding van een bijeenkomst in Maarssen over meningsverschillen rond de vraag of het water van de Maarsse- veense plassen schoon genoeg is om in te zwemmen. Tijdens een bijeen komst in Maarssen, deze week, stel de de heer S. van Gelderen, hoofd van het bureau lichamelijke opvoe ding. sport en recreatie van de Ver eniging van Nederl. Gemeenten, dat er in ons land zeker honderd openbare baden zijn, die zouden moe ten verdwijnen of een grondige aan passing behoeven. SOEST (ANP) B en W. van Soest hebben de sluiting gelast van een pension waarin bijna 100 Turk se arbeiders onder erbarmelijke om standigheden zijn gehuisvest. De ei genaar van het pension had het te huis al ruim anderhalf jaar geleden moeten sluiten. Tot nu toe echter heeft hij 't pension steeds zonder ver gunning geëxploiteerd Gisteren is hij evenwel door de Amersfoortse kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van f 1500 waarvan f 750 voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De' eigenaar is, ondanks zijn her haalde verzoeken steeds een vergun ning geweigerd omdat het pension, een verbouwde bioscoop, niet aan de eisen voldoet. In de voormalige film zaal zijn met behulp van hout en hardboard verschillende vertrekken gemaakt, waarin de gastarbeiders moeten wonen, slapen en koken. Een onderzoek heeft uitgewezen -Üat het pension bijzonder brandge vaarlijk is, dat in de meest elemen taire behoeften op het gebied van het woongenot en sanitaire voorzie ningen niet wordt voorzien en dat in strijd wordt gehandeld met tal van bepalingen in de algemene politie- "prordening. VOORSCHOTEN Dit weekeinde worden op de velden van de v.v. Rouwkoop de eerste wedstrijden ge speeld van het „Ome Tinustoernooi." Het programma luidt: zaterdag: 12 uur: Rouwkoop zat/2U.V.S. zat/2; 16.15 uur: Rouwkoop zat/1U.V.S. zat/1. Zondag: 12 uur Rouwkoop 2— Ooievaars 2 (Den Haag)12 uur Rouwkoop 5—Vierpolders; 14 uur: Rouwkoop 1—Ooievaars 1. LANGWEER (GPD) De heer J. Bokma uit het water sportdorp Langweer in Friesland, die verleden week vrijdag op 69-jarige leeftijd overleed, blijkt zijn gehele vermogen plus zijn andere bezittingen aan de gemeenschap te hebben nage laten. Verreweg het grootste gedeelte van zijn nalatenschap gaat naar de Her vormde gemeente te Langweer, waarvan de heer Bokma tot zijn dood kerkvoogd was. Tot dit gedeelte behoren twee boerderijen, te Lang weer en te Boornzwaag, een aantal effecten en een groot bedrag aan geld. De totale waarde van een en BREDA (GPD) Uit versmade liefde en met een volkomen dolle kop heeft een 32-jarige Bredanaar woensdag getracht zijn ex-verloofde te doden of minstens zwaar te ver wonden. Na een wilde jacht door de stad en daarna over drukke rijkswe gen kon de politie uit Tilburg de man aanhouden. Begin deze week had een 20-jarig meisje in Breda haar verkering met de man beëindigd. Woensdagmiddag ging hij naar de woning van zijn ex- verloofde. In het portaal probeerde hij het meisje te wurgen. Zij begon hevig te gillen en vluchtte de straat op. De man verdween. 's Avonds toen het meisje met een overbuurman op het trottoir voor haar huis stond te praten, reed de man met een kleine auto op het tweetal in. De buurman kon met een sprong in veiligheid komen, maar het meisje werd deerlijk aan haar benen gewond. De familie besloot donderdag aangifte te doen bij de politie. Maar om half tien 's avonds gooi de de man een steen door het raam ven de woning van het meisje. .Toen werd de politie gebeld omdat men het ergste vreesde. Enkele agenten waren snel ter plaatse en zagen nog net dat de man dwars door 'n park waar hij niet mocht rijden er in zijn auto vandoor ging. Na een wil de achtervolging werd de man ge grepen. ander is niet bekend gemaakt het zou hier echter om een vermogen gaan van een half tot één miljoen gulden. Vanmorgen is in het gemeentehuis Doniawerstal een brief binnengeko men van de notaris, waai-in wordt meegedeeld, dat de heer Bokma de Hervormde gemeente te Langweer tot zijn enige erfgename heeft ver klaard. In de brief wordt meege deeld, dat aan de gemeente Donia- werstal is gelegateerd het woonhuis met erf alsmede de tot inboedel be horende gouden, zilveren, en porse leinen voorwerpen, klokken en schil derijen. Aan dit legaat is het ver zoek verbonden om hetf huis van de heer Bokma onder de naam Bokma- Hepkema-huis te bestemmen en in te richten tot oudheidkamer van de gemeente Doniawerstal. De heer Bökma, die Langweer met zijn laatste wilsbeschikking ver raste, stond bekend als een elge- raste, stoend bekend als een welge steld man. Hij leefde niettemin steeds sober en bleef zijn hele leven vrij gezel. De heer Bokma, die de laatste van deze maand zeventig jaar zou zijn geworden, was de enige zoon van de veehouder Jacob Bokma en Pietertje Hepkema. Hij heeft het grootste gedeelte van zijn leven in Langweer gewoond. WASSENAAR A.s. woensdag avond om 8 uur wordt in het vereni gingsgebouw Sion aan de Violieren- weg een afscheidsavond georgani seerd voor kapelaan A. J. van der Meer van de St. Joseph-pai-ochie. De kapelaan zal naar Chili vextrek- ken om daar zijn krachten te geven aan het ontwikkelingswerk. Leiderdorp dokter Bakema, Hooftstraat 2, tel. 24828. Wijkverple ging zuster van Maaiie, Bonifacius- straat 15, Zoeterwoude, tel .34673. Oegstgeest dokter Hugenholtz, tel. 51390. Voorschoten dokter Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts Van Wijk, Kon. Julianalaan 32 (mel den half tien) apotheek: Voorschoten se apotheek Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleging zuster Wiegerink, Cu rielaan 13, tel. 2052. Warmond dokter Walenkamp, tel. 01711-220. Zuster Van Paassen. Kerkdam 1, tel. 01711-250. Wassenaar dokter Paulides, v. Z. v. Njjveltstraat 42, tel. 4561 en dokter De Jong, Wittenburgerweg 188. tel. 9124. Wassenaarse apotheek. Schouwweg 32. tel. 2402. Tandarts Schulz, Jonkerlaan 86, tel. 2116 (za. en zo. 18.00-18.30 uur). GENEVE (Reuter) Terwyi Sow- jetrussische troepen! n Tsjecho-SIo- wakije verblijven en in Tsierna waarschijnlijk is gesproken over het stationeren van Russische strijd krachten langs de grenzen van dat land met West-Duitsland, heeft Roe menië op de 'ontwapeni—«conferen tie in Genève gepleit voor de liqui datie van alle mVitaire bases op vreemde grond en voor gelijktijdige afschaffing van de NAVO en het Pact van Warschau. „Strikte aanhankelijkheid aan de soevereiniteit en niet-inmenging is een absolute voorwaarde voor het vermijden van internationale con flicten", zei de Roemeense afgevaar digde, Ecobesco. Zoals bekend zijn de Roemeense leiders fervente voor standers van de huidige koers van de Tsjechoslowaken, die zij zoveel mogelijk steunen. Hoewel de Roemeense ópvattingen, zoals door Ecobesco tot uiting ge bracht, niet nieuw zijn lijkt het tijd stip van zijn toespraak met zorg ge kozen. De Roemeen sprak ook van „bronnen van spanning en anchro- nistische situaties, die een onbelem merde ontwikkeling van de samen- werking in de weg staan" en deed een beroep op alle Europese staten de ontspanning te bevorderen en niet te verbreken. Ecobesco schaarde zich overigens achter het standpunt van de Sowjet-Unie dat een internatio nale conferentie over een verbod van het gebruik van kernwapens, het belangrijkste agendapunt moet zijn. WASHINGTON (APP) Presi dent Johnson heeft gisteren een be roep op de wereldopinie gedaan, druk uit te oefenen op Noord-Vietnam op dat dit land een gebaar maakt waar door de impasse bij het inleidende vredesoverleg zou kunnen worden doorbroken. Het staatshoofd deed de ze oproep aan het eind van een ge sprek met William Jorden, woord voerder van de Amerikaanse afvaar diging in Parijs. Volgens de verkla ring heeft Jordan in een uitvoerig rapport meegedeeld dat de Noordviet- namezen stelselmatig weigeren Ame rikaanse voorstellen serieus te behan delen, zolang de VS niet alle bombar dementen op Noord-Vietnam hebben stopgezet. AMSTERDAM (ANP) De Bond voor dienstweigeraars, een jaar leden in VTedder opgericht, heeft gisteravond in Amsterdam zijn actie programma voor het komend seizoen bekendgemaakt en toegelicht. De bond zoekt erkenning voor po litieke bezwaren als reden voor dienstwigering. De bond wil verder de verdiensten van dienstweigeraars, die bijv. als onderwijzer zijn aange steld, niet langer aan Defensie af gedragen zien. De 85 leden van de bond wensen opheffing van het kamp Vledder, dat zij gezien de toelichting van voor zitter drs. H ten Dam als onder milotaire leiding beschouwen. Zij wensen in het algemeen dienstweige raars niet langer onder Defensie te zien geregistreerd en bovendien me nen zfj dat de hele procedure ver kort kaai worden en efficiënter kan zijn. NEW YORK (Reuter) In een boek, getiteld „De dood van Adolf Hitler", dat in de Sowjet-Unie is ver- j schenen, wordt onthuld dat Hitier j destijds zelfmoord gepleegd heeft door het innemen van cyaankali en zich niet, zoals tot dusver werd aan genomen. heeft doodgeschoten. Het boek 'is geschreven door Lew Alek- sandrowitsj Bezimcnski, die officier van de Sowjetrussische inlichtingen dienst is geweest. Hitier en zijn maitresse Eva Braun pleegden op 30 april 1945 in een bun ker in Berlijn zelfmoord. De licha men werden daarna verbrand. Men kon ze echter aan de hand van de gebitten definitief identificeren. Des kundigen vonden stukgebeten glazen capsules in de monden. De geur van bittere amandelen en chemisch on derzoek van de ingewanden toonden cyaankali aan. Een reconstructie van de gebeurte nissen gaf het volgende beeld: Hitier en Eva Braun trokken zich in de vroege uren van 30 april in de bun ker terug. Hitier gaf zijn huisknecht Heinz Linge opdracht na tien minu ten terug te komen. Toen dat ge beurde, bleek de dubbele zelfmoord te zyn gepleegd. NOORDWIJK Omstreeks kwart over vier raakte gistermiddag een 67- jarige Duitse badgast uit Sehlem in zee (ter hoogte van het Palace-hotel) in moeilijkheden. Door nog twee on bekende jongens werd h(j bewuste- op het strand gebracht, waar het badpersoneel en de strandpolitie zich over hem ontfermden. In bewustelo ze toestand werd de Duitser naar het beademingscentrum van het A.Z. in Leiden vervoerd. Vanmorgen was van enige verbetering sprake. KATWIJK Helikopters van de MLD op Valkenburg en reddingboten zijn omstreeks het middaguur ver geefs op zoek geweest naar een ple ziervaartuig met veertig personen aan boord, dat ter hoogte van Kat wijk in de Noordzee omgeslagen zou zijn. Bij nader onderzoek van de politie bleek, dat er van loos alarm sprake was. De plezierboot lag in de haven van Katwijk Van wie de melding van het vliegveld Valkenburg af komstig is en die door radio-Sche- veningen werd opgevangen, is de po litie niet duidelijk Om tien minuten voor half vijf vanochtend klaterde applaus op uit de menigte van enkele dui zenden mensen, die geduldig uren had staan wachten om ge tuige te zijn van de „sprong over de elektrische leidingen van de spoorwegen"die de romp van de oliemolen De Zoeker moest ma ken op zijn iveg van het West- zijderveld naar de Zaanse schans in Zaandijk. Het was wel een stuk later ge worden dan oorspronkelijk de be doeling ivas. Drie kwartier nadat de molen over de spoorlijji ivas getild, passeerde de eerste trein alweer. Een vrachtauto en een drijvende bok vervoerden de mo len verder naar zijn plaats van bestemming. De kap van de molen was al om half drie onder de elektrische leidingen doorgegaan. Het paste precies met enkele centimeters speling. In de loop van vanoch tend is de driehonderd jaar oude molen veilig verhuisd om als laatste werkende oliemolen „tot in lengte van dagen" op de oever van de Zaan, als de wind gunstig is, het oude ambacht uit te oefe nen. De luchtreis was zo zorgvuldig voorbereid en voorbeeldig uitge voerd dat zelfs de kleine ruitjes in de molenramen heel bleven. De oude molen liep tijdens het vier entwintig uur durende transport letterlijk geen schrammetje op. Ongegrond Het WestdUitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de ambas sadeur in Lissabon, Müller— Rosohach, zijn functie zal behouden. Een onderzoek heeft aangetoond, dat de beschuldigingen als zou hij zich, toen hij in de nazitijd werkzaam was op de afdeling voor Joodse zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken, schuldig hebben gemaakt aan „medeplichtigheid aan moord", on- grond zijn. Oud-president veroordeeld Oud president Jimenez van Venezuela is gisteren in Caracas wegens verduis tering van staatsgelden tijdens zijn tienjarig bewind, waaraan in 1958 een einde kwam, veroordeeld tot ruim vier jaar gevangenisstraf. Hij werd echter onmiddellijk in vrijheid ge steld omdat hij al vijf jaar in voor arrest had gezeten, en vertrok naar Spanje. Op verkeerde rijbaan Zes leden van één gezin en een zevende per soon zijn gisteren bij Joliet (Illinois, V.S.) om het leven gekomen toen een auto, waarop de politie jacht maakte, met een snelheid van 160 km. over de verkeerde rijbaan van een autosnelweg joeg en frontaal te gen een andere auto botste. Overwinning voor gondeliers De gondeliers hebben hun strijd om een der kanalen van de stad in beide richtingen te mogen bevaren gewon nen. Na een geschil, dat wekenlang duurde en leidde tot bekeux-ingen en arrestaties, besloot de burgemeester tot een compromis: van juni tot en met september mogen de gondels het Rio Nuovo kanaal in beide rich tingen bevaren. De rest van het jaar geldt voor dit kanaal echter een een richtingverkeer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11