Karl May met een zachte g 1 - Tsjechen „Hawgli", Omroep-cao: zes pet. meer Rüurlo in de ban van Indianenspel Geblokkeerde schepen uit Suezkanaal en gisteren RADIOPROGRAMMA 14.000 MAN BUITENGEWOON DIENSTPLICHTIG DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1968 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 5 UTRECHT (ANP) De Stichting van de Arbeid heeft aan partijen meegedeeld dat de minister van So ciale Zaken geen bezwaar heeft te gen de overeengekomen wijzigingen in de omroep-c.a.o. Dat betekent dat de lonen en salarissen bij de omroep met ingang van 1 januari 1968 met zes procent zullen worden verhoogd. Ook andere onderdelen van de c.a.o. zijn verbeterd. Zo zal een minimum loon van f 140 per week worden in gevoerd voor 23-jarigen en ouderen. Voorts is een beperkte verbetering gebracht in de vergoeding voor over uren en de toeslag voor arbeid op onaangename uren. De vakantietoe slag zal voor de lager beloonden ook een verbetering ondergaan. Onderzoek naar tv-programma nudisten kamp DEN HAAG (ANP) Er wordt thans een onderzoek ingesteld naar het VARA-televisieprogramma, waar in aandacht werd geschonken aan een nudistenkamp. Het onderzoek is nog niet afgesloten. Minister Beemink (Binnenlandse Zaken) heeft dit meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid P. Jongeling (GPV), in welke vragen hij heeft aangedrongen op maatregelen jegens de VARA op grond van schennis van de openbare eerbaarheid. Nu het onderzoek nog niet is af gesloten, is beantwoorden van de gestelde vragen niet omgelijk, aldus minister Beemink. Niet alleen omdat ik Tsjechen ken, die zulke bijzonder lieve mensen zijn, lig ik wakker van wat er in hun land gebeurt. Ge lukkig niet elke nacht, want dan zou ik al dertig jaar niet gesla pen hebben. Maar als je geboren bent in een werelddeel, dat Euro pa heet en er eindelijk achter begint te komen waar dat ligt, ga je begrijpen dat Tsjechoslowa- kije het middelpunt is. De school heeft veel voor ons gedaan om dat verborgen te hou den. Europa iverd ons getoond als een lappendeken van landen, die eigenlijk aleen maar gemeen hadden, dat de oude heer Bos ze samen op één kaart had weten te krijgen. Verder werd er alles op één kaart gezet om aan te to nen dat ons land het belangrijk ste was, hoewel de kleur van de grond beneden de zeespiegel ojis had moeten waarschuwen, dat ivij als landverhuizers de laatste keus hadden gehad en het hoofd alleen boven water konden hou den door onszelf bij de kuif uit de klei te trekken. Door de kleidie daarbij aan onze hersenpannen was blijven kleven, werd dit als een grote prestatie beschouwd en de overi ge landen roerden slechts terloops behandeld, zoals men een kind waarschuwt, dat er zich buiten de tuin een moeras met kakkeloe- bessen bevindt. Het moeras, dat ons omringde werd, naar de daarin aanwezige levenssappenin drieën verdeeld: bierdrinkende Germanen, wijn- genietende Latijnen en in wee moed zwelgende Slaven, hun ver driet verdrinkend in een rivier die geen Wolga, maar Wodka had 'móeten heten Om deze vereenvoudiging te doorbreken en alle landen, van Europa te leren kennen, zou een mens over meer mensenlevens moeten beschikken dan de laat ste pauselijke encycliek in het vooruitzicht stelt. Er is echter een taal, die de verstaander in staat stelt het karakter van een land te proevende muziek. Neem gerust wat belegen mu ziek, want componisten zijn hel- derhorend. Bij Wagner valt de opkomst van Hitier te beluisteren, bij Verdi de ondergang van Mus solini en de notenbalken van Moessorgski staan bol van de tsa- renmoord. Stel daartegenover de argeloze natuurklanken, waarmee Dvorsjak en Smetana de wereld hebben verrijkt. Ze bezitten de ernst van het Germaanse, de charme van het Latijnse en de kinderlijkheid van het Slavische deel van het Euro pese volkskarakter. In de Boheemse velden en wou den smelten drie culturen samen tot schalmeigeschal. Tsjechoslo- wakije heeft niet de grootste componisten van Europa. De mu ziek van Chopin is heldhaftiger en hartstochtelijker. Hij beves tigt het gezegde: wijs een Pool een afgrond en hij stort zich er in. Wijs een Tsjech een ravijn en hij wijst u de plaats waar levend water langs de rotsen fonkelt om met andere watervalletjes samen te vloeien tot de gouden rivier, waaraan de gouden burcht van Praag staat. Die burcht wetrdt belaagd sinds Chamberlain er zijn paraplu voor opstak om te bezweren, dat hij het niet de moeite ivaard vond om te vechten voor een ver volk, waarvan hij niets wist. Wat weet ik van Tsjechosloumkije? Dat er een volk woont om voor te vech ten. Daarom slaap ik niet. Ik Tsjechoslowaak. KEES STIP RUURLO (GPD) „Indi aantje spelen". Overal in Ne derland waar nog ruimte is, doen kinderen dat graag. Ook in het Achtérhoekse plaatsje Ruurlo. Wat wilt u? Aan bos sen geen gebrek. Maar de hartstocht voor het avontuur heeft niet alleen de Ruurlose kinderen te pakken. Ook grote mensen spelen in dit belom merde dorp Indiaantje. Eens in de drie jaar als de geest van Karl May weer vaardig wordt over het dorp zeggen ze „hawgh" in plaats van „dag", stuiven ze op paarden door de bossen, laten ze schoten knallen en scharen ze zich avonds om het kampvuur in plaats van om de t.v. En de kinde ren kijken toe. Verwonderd om die volwassenen die in dit spel nieuwe kinderlijkheid ervaren. Winnetou. Old Shatterhand en hun hele achterban van blanke woudlo pers en bevederde roodhuiden krij gen ook dit jaar gestalte in de dor pelingen van Ruurlo. Het driejaar lijkse openluchtspel staat weer voor de deur. Traditiegetrouw ontleend aan een van de boeken van Karl May. Deze keer is „Het geheim van Old Surehand" aan de beurt. „Kijk", zegt regisseur Ben Gerdes (66), de man achter dit dorpsgebeu- ren, „het verhaaltje komt meestal op hetzelfde neer. Meestal draait het om de nobele Old Shatterhand, die blank en rood bij elkaar brengt. Wat 't boeiend maakt, is de show, de ac tie die erin zit. Er wordt in dit stuk geschoten en geknald. Er zitten der tig ruiters in. De plaatselijke ryver- eniging doet ook mee. De kluiten aarde schieten soms tot op de tribu ne. Voor het publiek is zo'n spekta kel toch om te smullen." Het toneel een open plek in het Rijkenbargse bos is nu nog wat leeg. Het is dan ook vroeg. Half tien. De repetitie moet nog begin nen. ..We hopen op 12.000 mensen." zegt Gerdes. ..Drie jaar geleden hadden we er 8000. Maar alles is in tussen ook een stuk duurder gewor den. Dat moet er uitkomen. We krij gen hier veel ouders met kinderen. Ook uit het westen." Hij wappert met een brief. „Van een Vlaarding- se arts. Hij richt zijn vakantie spe ciaal naar de voorstellingen hier. Zo zijn er meer." Vuurwater Het toneel is intussen volgelopen. Old Shatterhand en Winnetou in vol ornaat smeren de kelen al vast met. een pilsje, door hen als vuurwater betiteld. Winnetou. die eigenlijk Dinant Weenk heet, is 28 en in het dagelijks doen kantoorbe diende. „Het primitieve, 't wilde in mijn rol ligt me wel. Ik doe 't nu voor de derde keer. Voorlopig heb ik er nog niet genoeg van. 't Is trouwens een hele eer als je mee mag doen". Old Shatterhand gemeentebode Henk Klomp (40) buiten de coulis sen: „Die boeken van Karl may zijn niet om* door te komen. Vreselijk langdradig. Er is in dit stuk heel veel in dialogen geschrapt. De karak ters zyn ook erg zwart-wit. Old Shatterhand noem ik altijd een do minee met een bokstitel. Hij morali seert nogal graag. Toch is ie fijn om te doen. Het is een sterk dynamische rol. Net als de meeste andere spelers 80 in totaal is het tweetal door regisseur Ben Recies gerecruteerd uit het plaatselijke amateurtoneel, dat in Ruurlo de t.v. ten spijt welig bloeit. Het 6000 mensen tellen de dorpje telt maar liefst acht gezel schappen. die hun mondigheid graag bewijzen op de planken. De eveneens florerende rijvereniging le vert de „bereden" Indianen, Ge meentesecretaris Waringa heeft tus sen de dennebomen zijn souffleurs- plaats ingenomen. Het spel kan be ginnen. Old Shatterhand en Winnetou re peteren een dialoog. Erg vast zit de rol er nog niet in. Wel de zachte g. waarmee het Ruur lose dialect alle eer wordt gedaan. Waringa vindt het jammer, dat er zo weinig romantiek zit in de stuk ken van May. ..Bijna nooit zit er een vrouw in. Toevallig deze keer wel. Overigens blijkt dat pas aan het slot. Het hele stuk door draagt ze mannenkleren" Ook de kostumering van het open luchtspel is in Ruurlose handen. Nij vere dames hebben wekenlang in een vertrekje boven de plaatselijke nuts- spaarbank hun naalden beproefd op veren hoofdtooien, leren jakken en franjebroeken. Zacht neerkomen Wat is eigenlijk niet eigen werk daar in Ruurlo? Zelfs de 10 meter hoge rots, waarop fataal zal worden geworsteld, is een brok .doe-het- Indiaantje spelen". Deze rui ters brengen vaart in het open luchtspel, dat Ruurloo dezer da gen in zijn ban houdt. Gesprek Egypte- Lloyds JERUZALEM/CAÏRO (AFP) Ln Caïro heeft de Egyptische regerings woordvoerder een bericht in de Lon- reeds in het kort in ons blad ge- zelf" van bordkarton en grauw pa- meld - Red. L.D.), dat vertegenwoor- Bijzonder verlof Max van Gijn J verlengd HILVERSUM (GPD) Max van Gijn, hoofd van de radioactualitei- ten rubriek ..Dingen van de dag", van de VARA, zal voor langere tijd met bijzonder verlof blijven. Verle den week stuurde ae programmalei der van de VARA. die iet erg te vreden was over de kwaliteit van de rubriek, de heer Van Gijn een week met bijzonder verlof. Aanvankelijk zou gisteren een twee de gesprek plaatshebben tussen Van dense Times" bevestig (iHsteren G^n en de Programmaleiding van de M,,mes bevestigd (psteren VARA Maar de pier. Het enige probleem, waar ze in het Achterhoekse dorp nog mee tob ben. is hoe je een van die rots ge stort .bleekgezicht' zacht kunt laten neerkomen. Overigens is Ruurlo niet het enige plaatsje ter wereld, dat Karl May posthuum in ere houdt. Ook in Bad digers van de Britse verzekerings maatschappij Lloyds met het gezags orgaan van het Suezkanaal bespre- i kingen zijn begonnen over de vrij making van de vijftien schepen die sinds de juni-oorlog van het vorige jaar in het kanaal ztfn geblokkeerd. In Jeruzalem verklaarde men Segersburg bij Hamburg kennen ze Israëlische regeringskringen, dat de een dergelijke traditie. „Ze spelen1 vrijmaking van de vijftien sohepen daar in een theater dat in de rotsen I niet mogelijk is zander toestemming is uitgehouwen", zegt. Ben Gerdes j van beide partijen Israël en Egyp- die er zelf is geweest. „Ze werken te en dat Israël alleen maar ak daar met beroepsacteurs. Daar kun nen wij natuurlijk niet tegenop. Maar zij hebben van de andere kant weer geen paarden. En die geven juist vaart aan zo'n stuk". Karl May. de Duitse volksvertel ler. die nog nooit een stap op Ameri kaanse bodem had gezet toen hij zijn avontuurlijke boeken schreef, blijkt de laatste tijd weer geweldig .in' te raken. Bij uitgeverij Spectrum gingen de afgelopen vier jaar twee miljoen pockets met May-vertellingen de deur uit. Wat dat betreft heeft Ruur lo de vind mee. De voorstelling <op 3. 4. 10. 11, 17 en 18 augustus) bleken in het verleden ook het weer mee te hebben. „We hebben nog nooit een voorstelling hoeven uit te stellen. Als wij speelden viel er geen druppel re gen", zegt Ben Gerdes. Afkloppen maar! Frambozen- charlotte Breng 250 gr frambozen met een bodem water aan de kook, laat 1 minuut doorkoken en wrijf de massa door een zeef. Roer er een kwart liter rode wijn door. wat citroensap en 100 gr suiker. Meet dan de hoe veelheid en los er geweekte ge latine in op in een verhouding van 24 gr op een halve liter. Laat dit even bekoelen en „lob big" worden Klop er een kwart liter styfgeslagen slagroom door en breng de massa over in een glazen schaal. Laat geheel koud en stijf worden en serveer ar wafeltjes bij. WINA BORN Beroepsfilmers willen graantje uit STER-pot DEN HAAG (GPD- De Neder landse Beroepsvereniging van Fil mers (N.B.F.) is van mening ook nadeel te ondervinden van de in voering van de reclametelevisie. In een brief aan minister Klompé ver zoekt zij daarom naast de dag- week- en nieuwsbladen voor steun uit de S.TEJt.-pot in aanmerking te mogen komen. De N B.F. is van me ning dat in de praktijk een verschui ving is opgetreden van het budget dat voor normale opdrachtfilms wordt besteed naar dat voor de re clame-filmpjes. Een woordvoerder van het depar tement heeft bevestigd dat het ver zoek is binnengekomen. Er is ech ter voorlopig nog geen beslissing te verwachten, ook al omdat het toch pas betrekking kan hebben op de gelden, die over het lopende jaar binnenkomen. Zoals men weet heeft de bewindsvrouwe namelijk onlangs de reclamepot over 1967 definitief verdeeld. De N.B.F. meent dat steun onder meer zou kunnen worden gegeven in de vorm van meer opdrachten om gefilmde programma's voor de tv te maken. Tot nu toe blijven de op drachten volgens de N.B.F. onder meer om financiële redenen zeer be perkt. koord kan gaan, ais de schepen in zuidelijke richting het kanaal ver laten. voor het om- roeppersoneel „Mercurius" heeft zich in het conflict gemengd. De bedoeling is, dat de bond bij het eerstvolgen de onderhoud tussen Max van Gijn en de VARA-leiding aanwezig zal zijn. Tot die tijd blijft Max van Gijn thuis en zal Gabri de Wagt de lei ding van ..Dingen van de dag" blij ven waarnemen Olympische ploeg van N.T.S. HILVERSUM (GPD) De NTS BRT zenoen een gezamenlijke Eén van de topfiguren van het ge-g naaJ" de Olympische Spelen, zagsorgaan voor het Suea-kanaal. de die van 12 }/m 27 oktober worden jurist El Hefnawi, verklaarde in Lon- gehouden. Dit team bestaat uit 10 Ne- den na afloop van besprekingen met derlandse en 6 Belgische commen- Lloyds, dat de vijftien schepen het tatoren en 2 (Nederlandse» camera best naar het noorden kunnen wor- lieden. Chef d'equipe is Bob Spaak, den gesleept, omdat daar minder ob stakels zijn dan aan de zuidkant van het kanaal. Zodra functionarissen van de Verenigde Naties van Israël de nodige verzekeringen zouden heb ben gekregen, dat dit land geen ge weld zal gebruiken om de vrijmaking te verhinderen, zou met dit werk kunnen worden begonnen. De ge blokkeerde schepen zijn afkomstig uit Engeland, West-Duitsland, Zwe den, de V.S., Polen, Frankrijk, Bel gië en Tsjeoho-Slowakye. Tweemaal Hollaml die tevens commentaar op atletiek zal geven. De andere Nederlandse commen tatoren zyn: Jean Smits (zwemmen, waterpolo), Aad van Leeuwen (roei en, paardensport). Frans Henrichs (krachtsporten). Koen Verhoef (voet bal. boksen». Henk Terlingen (zaal sporten). Cor Braasem (zwemmen, waterpolo». Jan Kamlag zaalspor ten, atletiek). Trino Flothuis (wiel rennen) en Ed van Opzeeland (bas ketball). De thuisredaktie wordt geleid door Herman Kuiphof en bestaat verder uit Jan Leyendekker, Ad Versney. Rene Stokvis, Louis Wage, Frans van Dusschoten en Martien Lindenberg. Zoals bekend zal de NTS ongeveer 65 uur van de Olympische Spelen uitzenden, waarvan naar verwach ting 70 pet in kleur. Het NTS-team vertrekt op 5 oktober en zal op 30 VALLEY FORGE (Pennsylvania) (AP) Mej. Truus Dierdorp, van geboorte Nederlandse, die in het al gemene ziekenhuis van Valley Forge werkt, vernam daar dat drie Ameri kaanse soldaten, afkomstig uit de stad Holland in Michigan, in drie verschillende afdelingen verpleegd j oktober weer terug zyn. werden. Haar Hollandse hart ging spreken en ze bracht het Holland van de oude wereld samen met het Amerikaanse Holland. Dank zij de bemiddeling van mej. Dierdorp ont dekten de soldaten dat ze alle drie dezelfde middelbare school in Hol land. Michigan, hadden bezocht. Het trio (Shafer, Den Bosch en Nyland) was hoogst verbaasd, dat iemand uit het oude Holland zoveel belangstel ling voor nen had. Deze week wordt mej. Dierdorp Amerikaans burgeres in Philadelphia, NEDERLAND 1 NCRV 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Berenstreken; kleur 7.31 uur Lieberman en Lieberman (6) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Hier en nu 8.45 uur De zaak Jakubowski 10.15 uur De wielewaal en andere vogels 10.45 uur Dagsluiting 10.50 uur Laatste nieuws (NTS) 10.55 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Van gewest tot gewest (NTS) 7.25 uur Met uw verlof 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Peyton Place 9.05 uur Slattery's people 9.55 uur Athos; kleur (RKK/KRO) 10.25 uur Laatste nieuws (NTS) 10.30 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.30 uur Het Berlijns Filharmonisch Orkest 10.00 uur Life show met Enrico Maeias HILVERSUM 2: 8.10 uur Landlopen 11.00 uur Hallo Europa Lusitania-ramp Als iemand een Nederlandse televisiemaker kan aanwijzen, die in staat is een documentai re te maken van eenzelfde overtuigingskracht en indrin gende authenticiteit als de docu mentaire die de Engelsman Grisby maakte over de torpede ring in 1915 van de „Lusitania" (waarbij 1200 mensen omkwa men». dan verklaren wij deze televisiemaker tot het grootste talent van Bussum en omge ving. U begrypt hieruit wel dat wy erg onder de indruk waren van deze documentaire en niet het minst van de gespeelde in lassen, die er een waar ge beurd „gruwelsprookje" van maakten, met mensen in doods nood worstelend om in leven te blyven. ten dele opgenomen met een camera die zelf op de golven leek te dryven. waar door een by zonder „levensecht" effect werd bereikt. Nogmaals de pil Maai' en- was gisteren nog meer dat de moeite waard was, afgezien dan van de zesde ver sie (van de zeven) van „De klokkenluider van de Notre Dame." In de eerste plaats moet „Achter het nieuws" ge prezen worden om de veelzijdi ge aanpak van het heetste hangijzer dezer dagen: de en cycliek. Eerst wat straatinter viewtjes met een bord van de film „Het is een gekke, malle, dwaze wereld" als achtergrond, daarna wat cijfers (90 van de mensen die in Maastricht het consultatiebureau van de NVSH bezoeken zijn katholiek), en daarna een gesprek met de Til- burgse vrouwenarts dr. Evers, die de periodieke onthouding een ontoepasbare methodiek voor de ontwikkelingslanden vond. De socioloog prof. dr. Speckmann toonde de proble men aan in een niet-katholiek ontwikkelingsland als Pakistan. In 1951 waren daar 76 miljoen inwoners, in 1967 al 110 miljoen en in 1985 zullen het er 240 mil joen zyn. In 1960 werd er 13 miljoen ton graan geprodu ceerd (2 miljoen ton te weinig), er kwam een grootscheeps pro- duktieplan, in 1965 werd er 15 miljoen ton graan geproduceerd maar door de bevolkingsgroei had er 17 miljoen ton moeten zyn. Vervolgens zei de Francis caan prof. dr. Leers, werkzaam in Brazilië, dat de periodieke onthouding een „cultuurver schijnsel" is, een methode die alleen kan worden toegepast als de achtergebleven bevolking eerst wordt opgevoed, eerst leert lezen bijvoorbeeld. De 'Nijmeegse ginecoloog prof. dr. Mastboom bewees dat min of meer ongewild. Vanwe ge de hoge failure-rate van de periodieke onthouding, is hy een voorstander van de ovula- tiedetectiemethode die slechts een failure-rate van 5 heeft. Om deze methode goed te kun nen toepassen moet men ech ter wel nauwkeurig geadstru eerd worden. Voor weekendhu welijken echter zijn de orale conceptiva duidelijk geïndi ceerd. meende prof. Mastboom, die helaas niet ondertiteld werd. Met name van die ovulatiede- tectiemethode had wel even uit gelegd mogen worden dat het om meeting van de lichaams temperatuur gaat. niet bepaald een middel om onderontwikkel de volken aan te bevelen Tenslotte verklaarde dr. Trim bos nog even dat hem de pseu- do-wetenschappelijke betoog trant van de encycliek niet aan stond, evenmin als de bloemry- ke taal, die werkelijke commu nicatie bemoeilijkte. Hij zou zich niet laten afschrikken door deze encycliek. Erotische kunst Het leek of „Rood-Wit-Blauw" met zyn prestige-item aan het slot (de opzienbarende tentoon stelling in Zweden over ero tische kunst) wilde inhaken op de boodschap van de paus. Het bekende echtpaar dr. Kronhau- sen (de Scharten-Antinks van de sex-literatuur) leidde Rood- Wit-Blauw op de tentoonstelling rond, waarbij heel wat te zien viel. De Kronhausens betoogden dat juist om de bevolkingsex plosie tegen te gaan, het ge notsaspect de nadruk moest krijgen, ten nadele van het voortplantingseffect. Ook wezen zij er op, dat in totalitaire lan den, zowel rechts (Nazi-Duits land) als links (Rood-China) de sexuele onderdrukking het grootst is. Andere goede onder werpen waren het interview met de Zwitser von Daeniken, die opmerkelijke grottekeningen en kaarten had ontdekt die er op zouden wijzen dat ongeveer 10.000 jaar geleden intelligente wezens uit de kosmos onze aar de hebben bezocht, terwyl even eerder Suzanne Piet al een aan tal van deze wezens, verzameld in de hoge I.Q.-club Mensa had geïnterviewd. Dr. Geer lings vertelde over het gevaar van de „spuitgasten" (gebruikers -van verdovende middelen), en de nieuwste Engelse revelatie op zanggebied, Tiny Tim, vertoon de zyn toeren op de hoogste plank. Ook voor de vier maal vierhonderd meter-ploeg (atle tiek) was een aardige vorm ge vonden. Rood-Wit-Blauw is een aanwinst van jewelste 1 VOOR DONDERDAG 1 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 30 Stereo: Metropoleork.Amuse- mentsmuz. 19.00 Jazz Spectrum. 19.30 standen) Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Ra diojourn. 8.20 Stereo: lichte gr.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Woor delijk vandaag de dag. NRU: 9.00 Amuse-1 Operaconcert (gr.). (9.35-9.40 Water- s Spectrum. 19.30 standen). AVRO: 10.00 Voor de kleu- Nws IKOR: 19.35 Opdat zij allen ters 10.10 Arbeldsvlt. (11.00-1102 katholiek zijn AVRO: 20.05 Land der Nws 11.55 Beursber. NRU: 12.00 Blik Muzen: kunstkroniek. 20.30 Berlijnsop de wereld: Inf. progr. over proble- Phllh. ork. en sol.: klass. en mod. muz (men van de Europese Integratie. 12.26 22.00 Life Show met Enrico Maclas Med. voor land- en tuinb. 12.29 Stereo: 22.30 Nws.. evtl. SOS-ber. 22.40 Beurs-Zlgeunerork. (gr.). 12.49 Recht en ber. en Radiojourn. 22.55 Stereo: De slecht, pr. 13.00 Nws. VARA: 13.11 DEN HAAG (GPD) Ongeveer 14.000 man van ae goedgekeurde in geschrevenen voor de dienstplicht behorende tot de lichting 1969 zullen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. Dit Den Toom (Defensie) mee als ant woord op vragen van het anti-revo lutionaire tweede kamerlid Tj. Wal burg. Binnenkort zullen alle betrok- kenen op de hoogte worden gesteld van hun bestemming tot buitenge woon dienstplichtige. Russische prijswinnaars van de Konin gin Elisabeth-wedstrijd 1968 voor pla no: mod. en klass. muz, 21.13 Stereo: Muz. voor de kleine zaal: mod. en klass. kamermuz. 23.55-24.00 Nws Hilversum 2. 298 in. NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd: koorzang en harmonle- ork. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Stereo: Jazzmuz. (gr.). 19.15 Muz. van het Leger des Hells (gr.). 19.30 Klass planoconcert (gr.). 20.10 Land lopen: een lichtvoetig progr. met re- gonale Inslag ln en rondom Gaas ter- nd 21.55 18e Internationale Orgel- minister concours Haarlem 1968: klass. en mod. deelt minister muz 22 25 Boekbespr 22.30 Nws 22.40 Avondoverdenking 22.50 Stereo: Licht ork. (gr). 23.00 Hallo Europa: amusementsprogr. uit Zwitserland 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 2 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 in. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. O: 7.54 land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act.j 13.00 Raden maar 14 00 Trein ver mist of de ring van Möblus. hoorspel. 14.40 Stereo: Operettemuz. (gr.G TROS: 15.00 Radio kamerork. (opn.)t klass. en mod. muz 15.40 Utt oma'a breiboek: progr, voor oudere luisteraars, 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.07 Stereo! Lichte gr.muz. 16.30 Boem!: pop-show, 17.20 Sportkompas. 17.50 Act. Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9 02 KUnk-klaar, zonder nonsens. (10.00 Nws.). NRU: 11.00 Nws. 11.03 Micronotities. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Agent 000 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna 13.30 Help: gevar, i'q ifn '\rnnr- H. pl.progr. TROS: 14.00 Nws. 14.03 Act. Act. 13.20 Voor de Middenstand. 13...5 u i2 jpne mienp muze is <\p hn-t Stereo: Mod. kamermuz (opn.). NRU: pi progr \^RO 150<f Nw6 15 03 Ra' 16J05 \luz imntjes^ 1 tcht muz^- Srtmw progr. 16.00 Nws. 16.03 Operette en mu- ini? rfn mfir slcal-fragm. 17.00 Nws. 17.02 Radlo- hl stiL ïs m i cin, J°urn 17 05-18.00 Tussen lOplus en 20- het strand. 15.30 Let the peoples sing. 1 niin: licht pl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S internationale competitie voor ama teurkoren. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Thuis, progr. voor thuiszittenden. 16.45 Klass en mod. ork.muz. (gr). 17.40 In form.: achtergronden en commentaar. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Badlnerle: mod muz (gr.) (7.30 Nws.; 7.32 Act.. 7.50 Overwe ging.). 8.00 Nws. 8.11 Voor de kinde ren 8.30 Nws. 8.32 Toerlngclub: vac - tlps. 8.45 Voor de huisvr. 9.40 Zoekend geloven: godsdienstige vorming in de ze tyd. 10.00 Stereo: Aubade: Mod. er Nederland I NTS: 18.50 Barend de Beer. NTSi 19.00 Journ. VARA: 19.06 Buutje puntje: tienershow. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Zo maar een zomeravond gevar progr. NTS: 22.40-22.45 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer NTS: 19.00 Journ 19.03 Weekjourn (met ti tels voor gehoorgestoorden) 19.25 Open oog kroniek voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journ. KRO: 20.20 In kleur: Jüass ork.wprken (gr.l. 11.00 Nw» 11.02 Lumpazl Vagabundus. TV-spel (prod: a. - - 21 li kleur. 7.20 Stereo i Lichte gr .muz. VPRO: Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Van van "Bete Film GmbH) twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22Bonanza TV-feulll NTS «W# van hot land; 12 26 Med. t.b.v. Journ

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5