Bouw van 45 woningen aan de Hoge Rijndijk Rijnsburg presenteert zich in de Leidse Burgerzaal Voorstellen aan Leidse raad MET SCHITTERENDE BLOEMENPRACHT DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1MB LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 LEIDEN Het ligt in het voornemen van B. en W. om een complex van circa 45 woningwetwoningen in drie woonlagen te bouwen op een aan de gemeente in eigendom toebehorend terrein, dat is gelegen noordwestelijk van de uitmonding van de Besjeslaan in het Park die Leijthe (voormalig Zoeterwoude) op de Hoge Rijndijk. Met de bouw van deze woningen, welke ten laste van het contingent 1968 zullen komen, zal zo mogelijk bin nen enkele maanden worden begonnen. brug. Het onderhavige weggedeelte zal te zijner tijd een onderdeel vor men van de in het structuurplan voor de Leidse agglomeratie gepro jecteerde nieuwe weg voor de ont sluiting van de toekomstige recrea tiegebieden ten zuiden van het Rljn- Schiekanaal. Na het gereed komen van de verbindingen Legstraat-Hoge Rijndijk en Lekstraat-Besjeslaan zal overeenkomstig het geldende bestem mingsplan de uitmonding van de Besjeslaan op de Hoge Rijndijk kun nen worden opgeheven. De kosten van de aansluiting van de Lekstraat en de verbindingsweg Lekstraat-Besjeslaan op de Hoge Rijndijk c.a. en van de opheffing van de kruising Besjeslaan-Hoge Rijndijk worden, ecxlusief de grondkosten, ge raamd op f 117.000. Tegenover de Leiderdorpse brug Bij Ged. Staten der provincie be staat geen bezwaar tegen uitvoering van een door het architectenbureau Ir. J. Jonkman en P. van Dorp te Leiden, ontworpen bouwplan. Het plan omvat twee haaks op elkaar ge projecteerde woningblokken en zal met de omringende groenvoorziening het aanzien van de omgeving tegen over de Leiderdorpse brug zeer ten goede komen. B. en W. zijn thans in overleg met daarvoor in aanmer king komende gegadigden over gronduitgifte voor de bouw van nog een aantal woningen ln de premie- of vrije sector ter voltooiing van de geprojecteerde bebouwing in het aan grenzende bestemmingsplan „Leiden' Meerburgerpolder 1960". B. en W. vertrouwen, dat dit overleg binnen kort tot de gewenste resultaten zal leiden. Inmiddels is het noodzakelijk om bovenbedoelde terreinen zo spoedig mogelijk in bouwrtfpe staat te bren gen. Daartoe dienen de navolgende werken te worden uitgevoerd: a. de aanleg van een verbindingsweg tus sen de Lekstraat en de Besjeslaan: b. de aanleg van een straat langs de woningblokken, welke uitmondt op de genoemde verbindingsweg: c. de aanleg van een riolering voor de nieguwe woningen, welke wordt aan gesloten op de centrale riolering; d. het graven van een sloot voor de af watering van de achtererven van de nabijgelegen bestaande woningen aan de Hoge Rijndijk. De kosten van evenbedoelde voor zieningen zullen naar raming f 211.000 bedragen. Ontsluiting van stadswijk Nu het plan voor de bouw van plm. 45 woningwetwoningen nabij de Bes jeslaan zal worden gerealiseerd en het zich laat aanzien, dat ook de. be bouwing in de nabije omgeving, wel ke is begrepen in het bestemmings plan Leiden-Meerburgerpolder I960" binnen afzienbare tijd kan wor den voltooid, achten B. en W. het noodzakelijk, dat tevens de geprojec teerde aansluiting van de Lekstraat en de nieuwe verbindingsweg Lek straat-Besjeslaan op de Hoge Rijn dijk tot stand wordt gebracht. De uitvoering van dit werk zal voorzien in de behoefte aan een bete re ontsluiting van het zuidelijke deel van de stadswijk Meerburgerpolder en zal verbetering brengen in de hui dige verkeerssituatie bij de kruisin gen Meerburgerkade-Hoge Rijn dijk en Meerburgerstraat-Hoge Rijn dijk. De bedoelde aansluiting zal be staan uit een tweebaans weggedeel te met in- en uitvoegstroken. welke moeten worden aangebracht met het oog op het nieuwe kruispunt Hoge Rijndijk-Lekstraat-oprit Leiderdorpse Archiefgebouw Bij de uitvoering van de heiwerk zaamheden ten behoeve van de uit breiding van het gemeente-archief begon het bestaande archiefgebouw aan de Boisotkade bepaalde gebre ken te vertonen. Bij het onderzoek, dat naar aanleiding hiervan is inge steld. is komen vast te staan, dat het noodzakelijk is aan dit gebouw ver schillende reparatiewerkzaamheden tilt te voeren. De topgevels, welke zijn verankerd aan het dak boven het kantoorge deelte. zijn door roestvorming losge scheurd. Deze gevels zullen met de ankers en het lood- en zinkwerk ge heel vernieuwd moeten worden, ter wijl het dakbeschot en de pannen voor een gedeelte vervangen dienen te worden. De toestand van het overige dak boven de archiefruimten laat even eens te wensen over. De omvang van de te verrichten reparaties zal eerst bij de uitvoering van de werkzaam heden precies bepaald kunnen wor den. doch aangenomen kan worden, dat een derde deel van de pannen en een groot, gedeelte van het dak beschot en het zinkwerk vernieuwd dienen te worden. Voorts ls geconstateerd, dat het voegwerk in een zodanige slehctp staat verkeert, dat uithakken en op nieuw voegen noodzakelijk is. De kosten van deze voorzieningen worden geraamd op f74.000,-. Voor het voegen van de gevels is op de gewone dienst van de gemeentebe groting nog een bedrag van f 10.000- beschikbaar. zodat ln totaal een kre diet van f 64.000.- nodig i6. Nadelig is voorts het ontbreken van een schuur bij de conciërgewo ning van het gemeente-archief. Dit betekent voor de bewoners van deze woning een ernstig ongerief. Sinds enige tijd behelpen zij zich met een gebouwtje in de tuin van het archief, dat vroeger als bergplaats voor ou de films dienst deed. Dit donkere en vochtige gebouwtje is echter niet ge schikt voor huishoudelijk gebruik. B. en W. achten het daarom gewenst, dat bij de conciërgewoning alsnog een schuur wordt gebouwd, zulks met gelijktijdige afbraak van de film- bergplaats. De kosten hiervan wor den geraamd op f 4.500.-. hoofd en onderwijzers, van een band recorder en van leerstof voor het vijfde en zesde leerjaar. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten aan de besturen van bijzondere scholen voer gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid la ger onderwijs en van bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs op de vergoeding voor de beloning van aan deze scholen verbonden-vak onderwijzers, voor het jaar 1968. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van géiden voor het inrichten van de beide in het schoolgebouw Lorentzkade ©1 vrijgekomen kleuter lokalen tot gemeenschapsruimte, te vens handenarbeid- en filmlokaal en de aanschaffing van leerlingensets voor het vijfde en het zesde leerjaar, een en ander ten behoeve van de Lo- rentzschool (openbare school voor gewoon lager onderwijs» Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van de eerste vier leerjaren van de openbare school voor glo aan het Strausspad. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leerboeken ben behoeve van de leerlingen van het eerste leerjaar van de Louise de Coligny-scholenge meenschap, die gedurende het cur susjaar 1968/1969 zijn geplaatst in het schoolgebouw aan de Plesman- laan. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen voor de Louise de Coligny-scholengemeen- schap. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen voor de Rembrandt -schol e ngem ee nschap en Stedelyk Gymnasium. Voorstel inzake het aan B. en W. verlenen van ae bevoegdheid tot het verhuren van gemeentelijke school- en gymastieklokalen. Voorstel inzake het verlenen aan de Stichting Leidse Muziek school van een aenvullend subsidie (in totaal f 116.574) over het boek jaar 1965/66 alsmede van een aan vullend voorschot over het boekjaar 1966r67. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de vervan ging van de verwarming met olie kachels door een verwarming met gaskachels en het schilderen van de lokalen op de bovenverdieping in het gemeentelijk schoolgebouw Pieters kerkhof 4a. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage in de kosten van restau ratie van het Gemeenlandshuis van het Hoogheemraadschap Rijnland (tot een maximum van f 475.000). Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor het om bouwen van de met olie gestookte centrale verwarmingsinstala 1 tie van het Stadhuis, teneinde deze geschikt te maken voor het stoken met aard gas. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de verbouwing c.a. van het pand Breestraat 24 ten behoeve van de dienst van Gemeentewerken. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de vernieu wing van de sluisdeuren van de Veenwateringsluis aan de Sc-henk- brug in de Rijndijk. Voorstel inzake het onbewoon baar verklaren van een 10-tal wonin gen. Voorstel inzake het definitief vaststellen van het bij raadsbesluit van 16 november 1964, nader bepaal de bedrag van het rijksvoorschot in verband met de uitvoering van bui tengewone onderhoud- en verbete- ringswerken aan de 118 woningen (complex I) van de woningbouwver eniging „Eensgezindheid". Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein gelegen aan de Leidse invalsweg in het be stemmingsplan Morskwartier. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen aan het in eigen dom aan de gemeente toebehorende fabrieksgebouw aan de Roosevelt - straat 6. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwnjp- maken van gronden in de Roden burgerpolder en voor het doortrekken van de Koningstraat. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van een aantal voorzieningen aan de dienstwoning „Zuiderhorst" van de psychiatrische inrichtingen „Ende- geest" c.a. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het uitvoe ren van bestratings- en schilderwer ken in het kader van het rapport „Verkeerszaken in de binnenstad van Leiden". Voorstel inzake wijziging van de gemeentebegroting en begrotingen van een aantal takken van dienst voor de diénstjaren 1967 en 1968. Voorstel inzake het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening, onder verband van eerste hypotheek. Voorstel om aan N.V. Drukkerij De Bink te verkopen een perceel bouwterrein gelegen aan de Roose- veltstraat. Tenslotte komen op de agenda, welke niet minder dan 60 punten om vat, nog enkele voorstellen voor tot aankoop van diverse percelen wei land. In de zitting van 12 augustus die nen ook enkele benoemingen te wor- den gedaan. Voorgesteld wordt om ir. M. C. de Jong wederom te be- noemen tot gemeentelijk commissaris van de Leidsche Duinwater Maat- I schappij. Bovendien zal de raad uit jzijn midden een kandidaat moeten aanwtfzen op wie in de aandeelhou dersvergadering van deze maatschap pij de stemmen worden uitgebracht. Ter benoeming van een hoofd van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Maresingel (Mar- nix van St. Aldegondeschool)bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. de heer H. Gaijkema, waarne mend hoofd van genoemde school; 2. de heer J. P. van Splunter, hoofd van een openbare school voor ge woon lager onderwijs te Sleewijk; 3. de heer J. Fossen, onderwijzer aan een openbare school voor gewoon lager onderwijs te Hoofddorp. Eervol ontslag willen B. en W. ver lenen aan mej. E. H. M. de Vogel, hoofdleidster van de openbare kleu terschool „De Boterbloem" aan de Rijnsburgersingél. Kerkelijk leven NED. HERV. KERK Beroepen te Maasdijk (toez.) K. van der Sluijs te Herwijnen. GEREF. KERKEN Beroepen te Sellingen H. Wanink te Campen (Did.). BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Vroomshoop, J» Euwema, kandidaat te Eindhoven. voorstellen Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Prot. Chr. Ver. voor BLO om medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmid delen en enig meubilair ten behoeve van de afdeling voor voortgezet bui tengewoon onderwijs voor jongens en die voor meisjes, verbonden aan zijn school voor debiele kinderen. Plantsoen 99a. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting R.-K. Scholen om medewerking voor de aanschaffing van een tweede taal methode en materiaal voor de les sen in lichamelijke oefening ten be hoeve van zijn school voor kinderen iet leer- en opvoedingsmoeilijkhe den aan het Rapenburg 48. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Scholen om medewerking voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van ziin scholen voor glo aan de Lusbharlaan 2 en Caecilia- straat 11. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van leermiddelen en meubilair ten behoeve van de r.k.-school voor glo aan de Donizettilaan. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwijs om medewerking voor aanschaffing van meubilair en ver andering van inrichting ten behoeve van zUn school voor glo, per 1 au gustus 1968 scholengemeenschap voor lavo en leao. aan het Noordein de 40 Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwijs om medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leer middelen ten behoeve van zijn school voor glo aan de Cesar Franckstraat 5. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Ger. Schoolver eniging om medewerking ten behoe ve van zijn schóól voor glo aan de Asserstraat 50 voor de aanschaffing van meubilair voor de kamer voor LEIDEN Mij spreekt de blomme een tale. Deze vers regel van Guido Gzelle is ongetwijfeld van toepassing op het aantal Nederlandse bloemsierkunstenaars dat op het ogenblik ter gelegenheid, van het Rijnsburgse corso in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis exposeert. Wie tij dens deze bloemenweek een bezoek aan de Burgerzaal brengtkan zich alleen maar verwonderen over de ten toongestelde kleurenpracht. Met veel fantasie en artistici teit is in deze stijlvolle omge ving een expositie opge bouwd, die in schoonheid de vier voorgaande corsoten toonstellingen overtreft. Geen bloemenzee waarin men verdrinkt ditmaal, wel een klein bloemenparadijs dat uitmunt door eenvoud en subtiliteit. De uit rozen, an jers. anturiumsorchideeën en nog vele andere bloem soorten bestaande composi ties roepen een typische ro coco-sfeer opwaarin zacht op de achtergrond muziek van Mozart zou moeten klin ken (en suggestie voor vol gende keer?) Nogmaals, de arrangementen zijn fraaier dan ooit te voren, de afwisse ling in bloemensoorten is een lust voor het oog en aan vormgeving is de grootst mo gelijke aandacht besteed. De expositie laat rozen in tal van variëteiten zien, gladiolen in felle kleuren, anjers in wat zachtere tinten, orchideeën in velerlei vorm en met zorg gekweekte gerbera's. Behalve door de vele werkstukken in de Burgerzaal wordt het oog van de bezoeker al bij bi?i- nenkomst in de grote hal ge trokken door een smaakvol aangelegde waterpartij, een arrangement van Willem Buurman uit Oegstgeest, on der wiens leiding de tentoon stelling tot stand is gekomen. Kortomde tentoonstelling, die zoals bekend tot en met zondagavond duurt, is een bezichtiging zeker waard. Het was de voorzitter van het stichtingsbestuur van het Rijnsburg s Bloemencorso de heer C. Leeuwenburg, die gistermiddag met gepaste trots de tientallen genodig den voor de officiële opening van de bloemententoonstel ling welkom heette. De heer Leeuwenburg noemde deze expositie in artistiek opzicht van grote waarde en zelfs voor vaklui een openbaring. Hij vond het overigens nood zakelijk. dat Rijnsburg als bloemendorp op deze wijze zijn visitekaartje blijft pre senteren. De Leidse burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, op zijn beurt toonde zich ver heugd dat een zo kleurrijke tentoonstelling in zijn stad wordt gehouden. Hij dankte het naburige Rijnsburg voor alles ivat het aan bloemen- vreugde te bieden heeft en sprak in dit verband ook van een goede propaganda voor het bloemenvak. Deze ope ning van de expositie werd ook bijgewoond door burge meester B. H. Koomans van Rijnsburg. Wat het bindwerk betreft werd gistermiddag de eerste prijs toegekend aan de bloemsierkunstenaar H. A. Alberts uit Vianen en de ticeede prijs aan Stoffel Boot uit Amsterdam voor hun bij zonder knap gestileerde werkstukken. Sinds gister middag hebben al enkele dui zenden bloemenliefhebbers de bloemententoonstelling '68 bezocht. (Foto L.D./Holvast) (ADVERTENTIE) Nog tal van

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3