Australische wezen naar burgemeester Uitgeest Welvaart MIDDEN-ZEELAND KRIJGT VLIEGVELD Hulp aan Biafra van Rode Kruis opgeschort Conclusie uit beslissing kantonrechter: Wettelijke regeling voor schoonmaken tankschepen Quadros naar Mato Grosso verbannen IFT DREIGT ALGERIJNSE REGERING en cjióteren DINSDAG SO JULI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 HAARLEM (GPD) Naar alle waarschijnlijkheid zullen de drie weeskinderen Huisman, die op 6 juli uit Australië in ons land aankwamen, in huis komen bij burgemeester H. <J. J. Aalders van Uitgeest. Deze conclusie trekken de raadslieden van de twee bij deze adoptie betrokken partijen uit de beslis sing van de Haarlemse kantonrechter mr. B. M. Keulen. de kinderen, heeft op de zitting maandagmiddag direct appèl aange tekend. Dit ie een formele kwestie, later is er geen beroep meer mogelijk. Na een besloten zitting van ruim twee uur werd gistermiddag bekend dat mr. Keulen de R.-K. Voogdijver- eniglng in Haarlem tot voogd over de drie weeskinderen heeft benoemd Als toeziend voogd is mej. Th. Der nison van de Raad voor de Kinder bescherming in Haarlem aangesteld. Het vonnis volgt het advies van de Haarlemse Raad voor de Kinder bescherming. Aangezien een derge lijk vonnis bij voorbaat uitvoerbaar is. lijkt het waarschijnlijk dat de drie kinderen weldra naar Uitgeest zullen gaan. De verongelukte ouders van de kinderen kwamen uit Alk maar. De kinderen verblijven momenteel in het kinderhuis St.-Anna in Half weg, waar zij na hun aankomst, 6 juli, werden opgenomen. Zoals bekend is. was het niet alleen de fa milie Aalders die voor adoptie in aanmerking wilde komen, maar ook een neef, de heer J. P. Smorenberg, uit Beverwijk, wilde de kinderen adopteren. Mr. Verheus, de raads man van de familie Smorenberg en de grootouders van moederszijde van Het wil echter nog niet zeggen dat de familie Smorenberg al definitief heeft beslist in beroep te gaan by de rechtbank. Band Vaart u wel? Ik bedoel: hebt u het gevoel dat u ineen wf^^r staat leen? V ruet te ant woorden, want dat Nipo al gedaan. Het Nipo tseen instituut, dat onderzoekt wat u denkt door het aan anderen te ■tm-napn In 1961 meende 83 pro cent van alle landgenoten, tiat ons land een welvarend land was Op dit ogenblik zijn er echter al 30 procent die roepen: „Welvaart? Laat me niet lachen! Nu, deze mensen zullen hunijm hebben In plaats van ze te laten lachen zal ik de kommervolle om standigheden beschrijven.waar- onder ik een van deze ontem ede nen aantrof. Het was Jet^o- Nurkelman, die zich na telefo nisch overleg bereid verklaarde mii ov zijn verbouwde boeren hoeve te ontvangen om mijzijl standpunt ten eanzien van de welvaart nader toe te bcMm. 1 kwam mij tegemoetgereden op 2ijn motormaaimachme, waar %?e hij bezig wn het grasveld voor zijn huis te bewerkem Ik knip het maar een beetje bij" sprak de heer Nurkelman verontschuldigend tenmj hij van de machine stapte Dit u het reservemaaiertje. omdat de echte een onderhoudsbeurt W moet hier alles dubbel hebben, anders hou je de boel niet bij. Om zes hectare grasland kort te hou den hobbel ik elke dag een paar uur op zo'n ding rond. In een welvaartsstaat zou je tenminste werkvolk voor je gild hunnen krijgen, maar dat is nier S7e betalen.' Niets is trouwens nog te betalen". In de richting van het huis wandelend, passeerden m een grote schuur, waarin drie auto's stonden. „Aardige garageruimte hebt u merkte ik op. „Dat houdt niet over ant woordde mijn gastheer. „Op het ogenblik staan er alleen mijn auto, mijn reserve-auto en de re serveauto van m'nvrouw. Maar als mijn vrouw en kinderen er met hun auto's zijn, moet ik de resesr- veschuur gebruiken". Wij betraden daarna zijn boer derij, waarvan het gehele oor spronkelijke woongedeelte tot huiskamer ivas omgebouwd. De reusachtige deel bevatte de overi ge vertrekken en res&rvevertrek- e7Jn een welvaartsstaat", sprak de man, die mij dit toon de. „zou de bewoner van een der gelijk huis over een staf nan per soneel kunnen beschikken. Maar hier werk je jezelf een °V^el^ en de paar centen, die ie zou kunnen overhouden gaan toch maar naar de belasting. En thuis werken w,e al even hard. „Thuis?", vroeg ik. In de stad", verduidelijkte de heer Nurkelman. „Dit is om zo te zeggen ons reservehuis". Er stopte een auto met twee dames voor het hjiis. Een ogenblik dacht ik dat het z'n vrouw en £n reservevrouw waren, maar het bleken zijn vrouw en schoonmoe der te zijn. Terwijl de dames zich bij een van de twee kleurentelevisietoe- stellen verpoosden, zette myn gastheer mij bij een goed glas wijn zijn inzichten over een wer kelijke welvaartsstaat uiteen. Ik werd daar echter van afgeleid door beelden van uitgehonderde negerkindertjes in een dor step- penlandschap. Daar heb je weer zo'n voor beeld!" riep de heer Nurkelman, mijn blik volgend. „In een wel vaartsstaat zouden ze toch waar achiig wel wat kleur op de kleu rentelevisie kunnen brengen! KEES STIP De kantonrechter is o.m. tot zyn beslissing gekomen naar aanleiding van observatie van de Raad voor de Kinderbescherming in Haarlem van de kinderen in het tehuis. Het is duideiyk geworden dat Mary-Ann van bijna 12, Caroline van 8 en de anderhalf jaar oude John al een band met de familie Aalders hadden. De beslissing van de Alkmaarse Raad voor de Kinderbescherming om de burgemeester als kandidaat te stellen en direct alle toezeggingen te geven, is sterk aangevochten. Maar een feit biyft, dat ondanks deze als onrechtmatig geziene daad van de Raad voor de Kinderbescher ming in Alkmaar, de kinderen Huis man al contact met de burgemeester en zyn echtgenote hadden. Toen de kinderen op 6 juli op Schiphol aankwamen, verwachtten zy alleen het echtpaar Aalders, dat hen als nieuwe vader en moeder wel kom zou heten. Het liep allemaal heel anders. Tussen de grootouders van vaders- en moederszyde was al enige tyd onenigheid gerezen over het pleeggezin van de kleinkinderen. De grootouders van vaderszijde keu ren de keuze van de familie Aalders goed. „Beter niet by familie, maar by een onpartijdig gezin", zo oordeelde deze. De familie van moederszyde wil de kinderen echter onderbrengen by de heer j.P. Smorenberg. De raads man van deze familie mr. Verheus, is zelfs al in mei stappen gaan on dernemen tegen de beslissing van de Raad in Alkmaar. Desondanks heb ben de kinderen in Australië (alleen schrifteiyk) contact met de familie Aalders gehad en waarschyniyk zal dit voor hun toekomst beslissend zyn. Het Amerikaanse trio The Flirtations" is vrijdagavond te zien en te beluisteren in „Puntje puntje puntje", VARA's nieuwe tiener gebeur en op Ned. 1. GENEVE NEW YORK (AFP, Reuter) De aanvoer door de lucht van hulp van het Internationale Ro de Kruis aan de hongerende vluchte lingen in Biafra is verscheidene da gen geleden om technische redenen opgeschort. De directeur voor buitenlandse be- i trekkingen van het internationale I Rode Kruis comité, Gallopin, zei in j Genève dat de oorzaak van deze op- schorting verband houdt met lan- I dingsmoeilykheden voor de vliegtui gen die de hulpgoederen aanvoeren. I Wanneer de vluchten hervat kunnen worden, is ndet te zeggen. Gallopin zei dat 600.000 tot een miljoen men- i sen in Biafra in grote nood verkeren. J Het comité acht de opening van aan- [voerwegen over land onontbeeriyk bij de pogingen de nood van de honge rende bevolking te lenigen. Volgens de Biafraanse persdienst wil het Rode Kruis weten van welke golflengte de piloten van de vlieg tuigen met hulpgoederen gebruik moeten maken om te kunnen landen op Biafraans gebied. De Biafranen willen echter deze golflengte niet be kend maken, als er ook maar enige kans is dat de federale overheid van Nigeria ook wordt ingelicht. Het In ternationale Rode Kruis zou de kwes tie rechtstreeks willen bespreken i met de Biafraanse minister van Bin nenlandse Zaken, Mojekwoe. Federaal Nigeria heeft er geen be zwaar tegen, dat de V.N. een verte genwoordiger stuurt om de hulpver lening aan de oorlogsslachtoffers te controleren. Dit is door het Nlge- riaanse staatshoofd Gowon aan Oe Thant meegedeeld. DEN HAAG (GPD) Het schoon maken van tankschepen wordt opge nomen in de gewyzigde veiligheids wet 1934. Het wetsontwerp wordt binnenkort voorgelegd aan de Raad van State om advies. Dat deelt mi nister Roolvink (Sociale Zaken en 'volksgezondheid) mee als antwoord op vragen van het pacifistische twee de kamerlid A. G. van der Spek. Er bestaan volgens de minister wed richtiynen voor 't veilig schoon maken van tankschepen. Die richt iynen worden geïncorporeerd in het ln een vergevorderd stadium van voorbereiding zynde „veiligheidsbe sluit tankschepen", gebaseerd op de [wijziging van de veiligheidswet 1934. Wait betreft de ontploffing aan boord van het tankschip „Agua Clai'a", op 12 juli in Schiedam, zyn er volgens minister Roolvink aanwyzingen, dat de ontploffing werd veroorzaakt door een vonk, afkomstig van de tydelyk elektrische verlichtingsinstallatie. BRASILIA (Reuter In Brasilia i6 bekendgemaakt dat de Braziliaan se oud-president Janio Quadros ver bannen is naar de plaats Corumba in de staat Mato Grosso naby de grens met Bolovia. De nu 51-jarige Quadros was president van januari 1961, toen hy een overweldigende stembusoverwin ning behaalde, tot augustus van dat jaar toen hy aftrad. Zyn verban ning naar Corumba heeft hij te wy- ten aan het doen van een politieke uitspraak, hoewel hem dat was ver boden. In een vraaggesprek met een blad had hy het revolutionaire bewind van president Arthur da Costa Sil- va „niets" genoemd. Volgens hem zou het moeten kiezen tussen een onver bloemde dictatuur en een terugkeer naar „ware democratie". In 1964 wer den aan Quadros voor tien jaar zyn politieke rechten ontnomen. Tegen over vrienden heeft hy gezegd, dat hy niet vrywillig naar zyn verban ningsoord zal gaan en dat de autori teiten geweld zullen moeten gebrui ken. VLISSINGEN (GPD) Midden-Zeeland krijgt einde lijk zijn eigen vliegveld. Voor al van de zijde van het bedrijfs leven is jarenlang gepleit voor de aanleg van een baan, met name voor zaken vliegtuigen. De Stichting Vliegveld Mid den-Zeeland heeft zich jaren beijverd voor de totstandko ming van dit vliegveld. De Rijksluchtvaartdienst heeft thans deze stichting officieel op de hoogte gesteld dat het plan kan wor den uitgewerkt. Men laat er nu geen 10 Finse komkommersoep Fruit een in stukjes gesneden komkommer met een gehakt uitje in wat boter, stuif er bloem over en laat dit, goed roerend, enkele minuten verder fruiten, maar zorg vooral dat noch komkommer, noch ui of bloem bruin worden. Giet hier- by goed roerend, en zeer gelei- delyk ca. 1 1/4 1 bouillon en laat de soep een kwartiertje doorkoken. Klop 2 eieren los met wat room, voeg liierby een beetje van de warme soep en voeg dit mengsel, goed roerend by de soep. Laat dan niet meer doorkoken. Voeg by de soep een klein scheutje citroensap, zodat die heel licht zuur wordt en strooi er peterselie over. Wina Born. Seoel verzacht de straffen in spionageproces SEOEL (AP) Het Zuidkoreaan- 2 Hooggerechtshof heeft vandaag, in het proces tegen de leden van een Oostberlynse spionagegroep, drie doodvonnissen tegen intellec tuelen verzocht. De drie mannen, die opnieuw voor een lagere gerech- telyke instantie zullen moeten ver- schynen, zyn een 39-jarige natuur kundige van de universiteit te Frankfort, een 34-jarige lector uit Seoel en een 32-jarige wetenschap- pelyk ambtenaar van de Technische Hogeschool te Berlyn. Het hooggerechtshof maakte de doodvonnissen ongedaan omdat ex niet voldoende bewysmateriaal was om de klacht van spionage voor Noord-Korea te ondersteunen. Van de 34 personen, die oorspronkelyk terecht gestaan hadden, verschenen er thans 21 voor het hooggerechts hof. Een van de vonnissen, die het hooggerechtshof ongedaan maakte, was dat tegen een Koreaanse com ponist, die in West-Berlyn woonde. De president van het hooggerechts hof zei ten aanzien van de straf van 15 jaar, waartoe deze veroordeeld was. dat dit vonnis niet juist was in verband met het feit, dat hy te lang in het buitenland had gewoond om nog bekend te zijn met de toestan den In Korea. „El AI" toestel moet terug WIESBADEN (AFP, Reuter, AP) De Internationale Federatie van Transportarbeiders (IFT) heeft gis teren de Algerijnse regering ge vraagd het Israëlische toestel onmid- dellijk terug te geven. Indien dit niet gebeurt zal de IFT haar leden aanbe velen in het vervolg Aigerynse vlieg velden te vermijden en Algerijnse toestellen op buitenlandse vliegvelden te boycotten. Ook de Internationale Federatie ■an Vliegersverenigingen (IFALPA) heeft gedroigd Algerije te boycotten als de Aigerynse regering niet spoe dig de bemanning van het gekaapte vliegtuig van El Al zal vrylaten. Het „Volksfront voor de Bevry- ding van Palestina" de organisatie die verantwoordelyk is voor het ka pen van het vliegtuig van de Israëli sche vliegtuigmaatschappy „El Al" naar Algiers heeft gisteren verklaard dat het toestel nooit teruggegeven zal worden, Dit heeft een woordvoerder van de organisatie gisteren in Beiroet ge zegd. Het vliegtuig van de „El Al" is volgens het Volksfront een mili tair doel, omdat de piloten van de Israëlische vliegtuigmaatschappy als reservisten by de Israëlische lucht macht dienen. Over de vrijlating van de nog in Algiers vastgehouden zeven leden van de bemanning en vyf passagiers wil het Volksfront wel onderhandelen. Over een eventuele vergeldingsactie van de zyde van Israël zei de woord voerder: „Dat zouden we graag zien, want dan kunnen we overgaan tot j gras meer over groeien. Als alles mee- zit kan er vóór volgend jaar zomer el van het vliegveld Midden-Zee land gebruik women gemaakt Het plan omvat een terrein van 25 hectare grond, gelegen binnen de gemeente Arnemuiden. De dienst der domeinen heeft de grond aan de stichting m erfpacht gegeven. ..Wy hebben gemikt op een vlieg veld voor zak en vliegtuigen. Ook is hiermee ruimte geschapen voor de hrt u w"' de 2weefvlleser«, voor het uitvoeren van reclamevluch- ten en voor het gebruik van vlleg- tmgen voor landbouwdoeleinden. Z- ate het besproeien van gewassen", al dus de heer D. F. p. Hoegen voor- zitter van de stichting. Rectificatie Op het concert ln de Dorpskerk te Voorschoten dat 15 juli 32££ U en de beIaard niet be speeld door H. j. Walvaart zoals deJo^e'yk gemel11' maaT door Addie Het laatste concert in deze reeks Mmrt hP maandaS 12 augustus ver zorgd door Addie de Jong (beiaard) en Walvaart (orgel). NEDERLAND 1 VPRO 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur De avonturen van Poly en de zwarte diaman 7.35 uur Garden of Eden 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8,20 uur Cinema 9.10 uur Poëzie is amusement 10.00 uur Amont tour; kleur 10.50 uur Laatste nieuws (NTS) 10.55 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.50 uur Barend de beer 7.00 uur Nieuws 7.03 uur De verrekijker 7.15 uur Van gewest tot gewest 7.35 uur Wy Europeanen 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Dubbelspion; kleur 9.10 uur Denk-beeld 9.45 uur Mijnheer J. B. Serjanszoon 10.15 uur Laatste nieuws 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 9.30 uur Zeil in zicht; hoorspel 10.05 uur Zing met ons mee HILVERSUM 2: 8.00 uur Ik zelf 9.30 uur Kamermuziek WmÊË' '"f Discussie over de pil Het lag voor de hand dat de KRO een half uur zou inruimen voor een extra uitzending van Brandpunt over de encycliek inzake de geboortebeperking. Hoewel, zo voor de hand lig gend was het blykbaar ook weer niet voor een katholieke nieuwsbron, want van de vyf krantencommentaren die men voorlas was er maar één van een katholieke krant: De Gel derlander. Blykbaar hadden de andere katholieke avondbladen er de voorkeur aan gegeven de kat uit de boom te kyken Brandpunt maakte ervan wat er van te maken was. Ben Sies interviewde in Londen aartsbis schop Roberts, die van een noodlottige ontwikkeling sprak. In de studio waren aanwezig mgr. dr. Ruygers, vicaris-gene raal van het bisdom Breda en prof. dr. Sporken (beiden on dertekenaars van de verklaring anti de encycliek) en prof. dr. Maltha .de theoloog die in ieder geval geprezen moet worden om het feit dat hy altyd bereid is voor de camera te verschynen als het behoudende standpunt ter sprake moet komen. Prof. Maltha heeft alleen het nadeel dat hy weinig overtuigend is. Hy draait de dingen graag om. Op de vraag: „Wat denkt n van de encycliek?" antwoordde hy: niet wat ik denk over de encycliek is van belang, maar wat de encycliek over my denkt. „Hoe bedoelt u dat?" vroeg Ad Langebent terecht. Prof. Maltha verduidelykte, dat niet wat hy van de by bel vond van belang was, maar wat de by bel van hem vond en later zei hy, dat n iet Rome onvol doende communiceert met Ne derland, maar Nederland met Rome. Met dat al werden de katholieke echtparen weinig wyzer. Wel werden zy beknord, omdat velen van hen er wat al te gemakkelyk over hadden ge dacht, tot nu toe. Prof. Maltha's subjectieve oordeel was, dat niemand tot het onmogeiyke ge houden is en verder zei hy, dat het katholiek zyn niet afhanke- ïyk is van het gehoorzamen aan de encycliek, dat by niet gehoorzamen alleen gesproken kan worden van een ongehoor zame katholiek. Mgr. Rutgers sprak duideiyker taal. Het zal onzin zyn de bete kenis van de encycliek te baga telliseren, zei hy. De geboorte beperking moest door iedereen opnieuw ernsitig in overweging worden genomen, maar de con clusie hing toch af van het ei gen geweten. „Mag de pil in principe gebruikt worden?" vroeg Langebent, die goed op dreef was. ,Door hen die menen de pil te kunnen gebruiken: „ja, zei mgr. Ruygers. Hy was ver der van mening dat de discus sie door kon gaan, en angst voor een schisma had hy niet: „de tyd voor schisma's is voor- by". In dezelfde geest sprak prof. Sporken. Hy vond de encycliek denigrerend voor de reformato rische en humanistische broe ders, die het huwelyk ook ern stig nemen. Hy meende dat de deugdelyke argumenten van het meerderheidsstandpunt door de ze encycliek niet waren weer legd en vond dat de katholieke echtparen die beslissing mogen en moeten nemen die zy de meest juiste achten. Mgr. Ruy gers dacht dat zyn (afwezige) bisschop het wel met hem eens zou zyn, prof. Maltha beschul digde de pers van eenzydige voorlichting (ook het pastoraal concilie trouwens) en prof. Sporken vond dat vooral geluis terd moest worden naar hen die in een christelijk huwelyk pogen een christelyk leven waar te maken. Tot slot her innerde Langebent eraan dat blykens een enquête in 1966 80 van de in 1960 gehuwde katholieken een vorm van ge boorteregeling toepasten, van wie 50 periodieke onthouding. „Geheim agent" Daarna kregen we geheim agent" te zien, een film uit 1945 naar een verhaal van Gra ham Greene. Een film die het ook nu nog, na ruim 20 jaar goed deed, vooral dank zy Charles Boyer. De happy en- ding, als de geheim agent plot seling merkt dat zijn geliefde ook aan boord is, klopt met het boek. Het zal u ook interes seren, dat de boot waarop hij naar Spanje vlucht „een groe zelige kustvaarder van ongeveer 3.000 ton onder Nederlandse vlag" was. Alleen Charles Boyer's laatste woorden: „Ik weet dat we eens zullen winnen" (we is de wet tige Spaanse regering, de film speelt tydens de burgeroorlog) j klopten niet met Denards laat ste woorden in het boek. „Ik 1 ben al oud", liet Greene hem zeggen. Greene had blykbaar meer politieke feeling dan re gisseur Shumlin VOOR DINSDAG 30 JULI Hilversum 1, 40> m. 18°0 Nws. 18.16 R&diojourn vw2 ft®reo: Dansork. en zangsol. 19.00 Komsi. komsa. cabaretprog 19 30 Nws 20 ts gevar PrS' u.4d uit ben Je...: een radloverslac van de realiteit. 21.30 Zeil in zicht? u^?pel 2205 ZlnS met ons mee- 22 30 Nws. 22.40 Radloiourn. nru. 22.55 Het muz.leven in Ned van voor 1940. muzikale lezing. 23.55-24.00 Hilversum 298 m. KRO: 18.00 Stereo: Metropole ork en Rapport commissie E.M.S.-concern den haag (anp) - De commis- sie, die zich destyds op verzoek van de heer R. Zwolsman bereid heeft verklaard om advies uit te brengen over de toekomstige ontwikkeling en structuur van het EMS-concem (Ex ploitatie Maatschappy Schevenin- gen en om de verhouding EMS/ Zwolsman-groep lie beoordelen, heeft haar rapport uitgebracht. Na bestudering van dit rapport zal de EMS tot het publiceren van het jaarverslag over 1967 overgaan en aal de datum voor de te houden al- „v. vjvtigaaii too gemene vergadering van aandeelhou- °^'5t'c®d'a wa nu «°e n°s niet I deKs wordrn vastgesteld, zo deelt de hebben toegepast". ems mede. sol.: amusementsmuz. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.06 (NRU) Verslag van het ibm-Schaaktoernooi te A'dam. 19.08 Van Je buren moet Je 't hebben: licht prog 20.00 Ik zelf. doe. hoorspel over Wladimir Majakofsky. 21.00 Kamerork. Pleter Hellendael en sol. 21.30 mod. en klas kam.muz. (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk: Mod gew. muz. 23.00 Vergezichten, klankbeeld over Lissabon. 23.30 Lichte gr .muz. 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 31 JULI. Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. Aansluitend: och- tendgym. 7.20 Soc. strydlled. 7.23 Ste reo: Lichte gT.muz. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00N ws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gr .muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, pr. voor de hulsvr.). 9.00 Stereo: Klavecimbel-recital: klas. muz. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte gr.muz. 10.50 Voor de klexiters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vr. 11.40 Mod. ork.muz. (gr.). 12.211 Voor het platteland. 12.26 Med. voor; land- en tuinb. 12.29 Promenade-ork.; amusementsmuz. 13.00 Nws. 13.11 Act 13.25 Stereo: Israëlisch Fllh. ork.: se- mi-klas. balletmuz. 13.45 Gespr. portret. 14.00 Way-Out, prog. voor de jeugd. 14.45 IüSY-Kamp 1968: wereldjeugd- festlval van soc. Jongerenorganisaties. 15.00 Stereo: Piano-duo: klas. en mod. muz 15.25 Klarinettenkwart. v. België: mod muz. 15.35 Cello en plano: nïod. muz. 16.00 Nws 16.02 Stereo: Operette klanken. 16.45 Stereo: VARA's Popshow. 17.20 De blauwe dahlia, hoorspel. 17.55 SOS-ber. Hilversum 2, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Stereo: Klas. gr.muz. 7.30 Nws 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klas, dan sen (gr.) 8.00 Nws. TROS: 8.11 Op sleeptros: prog. voor automobilisten. (8.30 Nws. en act.). 9.25 Stereo: Ope rette-melodieën (gr.). 9.45 Voor de kleintjes. 10.00 Radio kamerork. (opn. mod. muz. 10.30 Voor de vr. 11.02 Dis cogram: muzikaal wedstrijdprog. 11.50 Act KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. prog. (12.22 Wy van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.40 Act.; 13.00 Raden maar. NCRV: 14.00 Klas. grjnuz. 15.00 Ste reo- Licht gevar. muz.pr. (opn.). 16.00 Nws. 16.02 Voor de leugd. 17.00 Stereoj De humor in de Nea. volksmuz. (opn.), 17.15 Lichte gr.muz. 17.50 Overheids- voorl.: Zeker is zeker, Inform, over on ze soc. verzekeringen. Hilversum 3, 240 m en FM NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuzej nieuwe lp's. 10.30 Ramblers Radio Re prises NRU: 11.00 Nws. 11.03 Muz. T lezen: het laatste internationale nws. op het gebied van de lichte muz. (12.00 Nws.). AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Radlo- Journ. 13.06 Zet 'm anders op!: vrol. pl.prog. 14.00 Nws. 14.03 Muz.-Boetiek: muz.prog. met prominente Ned. arties ten. 15.00 Nws 15.03 Arb.vitaminen: pop. verz.pl.prog. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Superclean dreammachlne. (17.00 Nws.} 17.02-17.05 Radlojourn.) TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I VARA: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS18.50 Barend de Beer. 19.00 Journ. 19.06 In kl.: De Bosbrlgadiers. tv-feuil. voor de Jeugd. 19.31 Persoonlijk: Prog. over Jomo Kenyatta, president van Ke nia 20.0( Journ. '20.20 Uitzending Stichting Soc.utera. 20.25 De Klokken luider van de Notre Dame. speelfilm, (rijkskeuring: 14 Jr.). 22.15 In kl.: Rembrandts Wereld, tv-fllm van de NBC 22.40-22.45 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journ. VARA: 19.03 Coronation Street, tv-feuil. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nws 20.45 Rood Wit Blauw: een (vrij nationaal) gekleurd prog voor (overwegend) Jonge mensen die graag zwart-wit willen zien. 21.25 De ondergang van de Lusltanla. doe. NTS: 22.15-22.20 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5