Kaaspakhuis ingestort in Alphen aan den Rijn Eén dode Lagos en Biafra niet eens over hulp hongerenden Wankele constructie stellingen OVERLEG OVER BERECHTING GRAFSCHENNER MET EEN ENKEL WOORD Agenda Addis Abeba vastgesteld Agenda Pater J. Melsen overleden Tu ee poeliers bedolven onder twee honderd hazi zen... HAAGSE AGENDA Ford, de Cortina 1600! „RIJNLAND" N.V. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 27 JULI 3 ALGERIJE is plotseling geconfron teerd met zijn eigen vex-leden. Het genoot eens de twijfelachti ge faam van zeeroversnest en thans moet het kiezen tussen z(jn opvattin gen van weleer en het gedrag van een respectabele moderne staat. De keuze, waarvoor de regering-Boume- dienne zich immers ziet geplaatst,, is deze: terugzenden van alle 22 Isra ëliërs uit het vliegtuig van de El Al óf zich solidair verklaren met de pi raterij van het Palestij'nse Bevrij dingsfront. Gemakkelijk is die keuze natuurlijk niet. want als Arabische staat voelt Algerije zich verwant met de Palestijnen. Maar anderzijds gaat het om zijn reputatie. Een vliegtuig van een burgerlijke luchtvaartmaat- 6cnappij is onder gewapende dwang op Algerijns gebied geraakt. Als aan methoden, die enige eeuwen geleden al een actie van de slachtoffers uit lokten. niet ogenblikkelijk een einde zou worden gemaakt, wordt de deur wijd opengezet voor een terreur, die het vervoer door de lucht onmogelijk zou maken. Ontvoering zou op deze wijze gelegaliseerd worden en dat be tekent. zoals in Jeruzalem terecht is opgemerkt. ..het uitroepen van de wet van de jungle". Nu is het waar. dat Algerije zich sinds juni vorig jaar nog steeds in staat van oorlog met Israël bevindt. Het heeft de wapen stilstand in het Midden-Oosten niet ondertekend, zodat de oorlogstoe stand in feite voortduurt. Daar staat dan tegenover, dat Israël van zijn kant heel gemakkelijk een groot deel van de luchtvaart van de Arabische landen kan lamleggen. Dan wordt het dus oog om oog en tand om tand en zou Israël tegenover -het verlies van één Boeing aan Al gerije op zeer korte termtfn in het bezit kunnen komen van enkele tien tallen Arabische vliegtuigen. Dat Al gerije onder die omstandigheden spoedig bakzeil zou moeten halen, ligt wel voor de hand. Bovendien zou den andere landen uit overwegingen van zelfbehoud kunnen besluiten tot het verbannen van Algerijnse vlieg tuigen van buitenlandse luchthavens. Maar voorlopig is het nog een geschil tussen Israël en Algerije. Van Israë lische zijde wordt do zaak vooralsnog voorzichtig aangepakt, ook al bevon den er zich vier hoge Israëlische of ficieren aan boord, die juist belang rijke wapenleveranties in Amerika hadden besproken. Het Palestijnse Bevrijdingsfront staat er op, dat zij worden geruild tegen Arabische com mando's. die zich in Israëlische ge vangenschap bevinden. Maar zo'o ..ruil" zou een gevaarlijk precedent scheppen en de luchtpiraterij eerder vermeerderen dan verminderen. Sommige regeringsfunctionarissen in Israël vergelijken de huidige situatie met die van mei vorig jaar. ten tijde van de afsluiting van de Straat van Tiran door Egypte. Er ligt hier een ..casus belli", zo zegt men. Als deze stemmen de boventoon krijgen "lig gen Israëlische wraakmaatregelen in de hierboven geschetste zin voor het grijpen. EA Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een uitvoerig onderzoek in gesteld door de politie in samen werking met de Arbeidsinspectie. Het is namelijk gebleken, dat de opbouw van de stellingen op bij zonder provisorische wijze was ge beurd. De stellingen hadden op het hoogste punt geen enkele verbin ding met het plafond, zoals dit in kaaspakhuizen in Bodegraven en andere plaatsen wel het geval is. De kaasstellingen in het Blauw hoedenveem zijn hier en daar met een dun latje en een enkele spij ker aan elkaar verbonden. Bij een stevige duw kan de stelling al gaan kantelen. AKEN (GPD) Het hoofd van het openbaar ministerie bij de recht bank in Aken heeft afgezien van een vervolging van een enige weken ge- leden in Werl gearresteerde oud- I Utrechtenaar, wegens door hem in j West-Duitsland gepleegde graf- en kerkschennissen. I De laatste twee jaar werden in de I Westduitse Bondsrepubliek tien maal kerkhoven en kei-ken geschonden, voor het merendeel in de omgeving van Aken: in Dortmund werden °pn- maal 66 graven vernield en beklad. De grafschenner blijft voorlopig nog in handen van de krijgsraad van het Belgische garnizoen in het West- Duitse Neheim. Er is overleg gaande over de be rechting van de grafschenner tussen de Belgische militaire justitie-auto- riteiten, de burgerlijke justitie-auto- rtieiten in België en de officier van Justitie in Roermond. Tot nu heeft de Nederlandse Justitie nog niet om uitlevering van de oud- Utrechtenaar verzocht. ZONDAG Pinkstergemeente (Oude Rijn 3) Spr. de heer Eikerbout, 2 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, spr. evang. J. Zijlstra, 10 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromplaan 1Gem. voor oorspronkelijk christen dom, afd. Oegstgeest. Spr Evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Ssteenschuur 6: Kerk van Jezus Chris, tus van de heiligen der laatste dagen, 10-15 uur voorm zondagschool, 11.30 uur avondmaal. MAANDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys", 10 uur voorm. DINSDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys. 10 uur voorm. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond, 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ne'd. Gemeenten, 7- 8 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, spr. dhr. J. Zeegers, 8 uur nam. ALPHEN AAN DEN RIJN Als een kaartenhuis stortten gisteren omstreeks 13.30 uur 74 kaasstellingen (elk 4 meter j hoog en 7 meter breed) in van de vier grote kaaspakhuizen van Blauwhoedenveem aan de Bedrijfsweg. De 42-jarige Ter Aarder W. F. H. Vonhout, de 19-jarige Aarlandervener C. Zuidam en de 29-jarige G. Tuk ker uit Sassenheim, die op een der kaastellingen kazen aan het schoonmaken waren, be merkten plotseling dat de kaas stelling kantelde en tegen an dere kaasstellingen aanviel. Vervolgens stortten alle stel lingen, met in totaal 600 ton kaas, in elkaar. DE Sowjetrussische druk op Tsje- oho-Slowakije kan moeilijk aan iets anders wórden toegeschre ven dan aan vrees, zowel politiek als militair. Het Kremlin kent maar al te goed de uitspraak van Bismarck: wie Bohemen beheerst, beheerst Europa. Zou het, na Joego-Slavië, ook Tsjecho-Slowakije uit zijn greep verliezen en zou dit land steeds meer een neutrale politiek gaan voeren, dan zou de Sow jet-Unie daarmee een strategisch zeer belangrijke satelliet kwijtraken. Op dit ogenblik is daar van nog geen sprake: Doebtsek ..denkt er niet aan het communistische patroon van zijn land te verwisselen voor de democratie naar Westers 'model en even onwaarschijnlijk is het, dat Praag het lidmaatschap van het Warschaupact zal opzeggen. Maar de Russen kijken vooruit: wat vandaag als .culturele liberalisering' begint, manifesteert zich morgen als .militair verraad'. Dat is de reden ■waarom Meskou krampachtig vast houdt aan verzet tegen elke vorm van pluralisme, tegen elk teken van veelkleurigheid. De Sowjetrussische eenheidsworst is een produkt van wantrouwen in tweeërleie gstalte. Cul turele en politieks .liberalisering' in Tsjecho-Slowakije kan maar al te spoedig, zo vreest men in het Krem lin. ©verglijden naar militair gebied. En dit in de tweede plaats wat zich nu in Tsjecho-Slowakije open baart, kan morgen ingang vinden in Polen en Oost-Duitsland. De zware druk op Praag bedoelt dan ook niets anders dan het bijeen houden van het Oo.steurcpe.se blok onder gezag van Sow jet-Rusland. De Kremlin-leiders beschikken blijk baar over te weinig zelfvertrouwen om de „vrije concurrentie" met het Westen aan te durven. Zy duchten, dat een steeds lossere band met de Oosteuropese blok-staten onwillekeu rig zal overgaan in nauwere betrek kingen met West-Europa en Ameri ka. En juist op een ogenblik, dat de Sowjet-Unie haar macht in het Mid den-Oosten, in de Middellandse Zee en in de Indische Oceaan voortdu rend ziet groeien, wenst zij zich niet nea- te leggen bij enigerlei vorm van achteruitgang in haar Oosteuro pese „voortuin." Van hun standpunt bekeken hebben de Kremlin-leiders groot gelijk, dat zij méér waarde hechten aan een krachtig bolwerk in hun naaste omgeving dan aan macht, die zich wèl over een groter gebied uitstrekt, maar die een ster ke kern moet ontberen. Dat is wijs heid, die elke zakenman óók kent. Wie in deze of gene branche een grote stad tot klant heeft, maakt meer winst dan een concurrent, die het hebben moet van evenveel cliën ten, die echter over de omringende provincie verspreid zijn. Uitbreiding van macht heeft pas zin als de oor spronkelijke kern in stand blijft. Dit in de strikt-zakelijke oorsprong van Moskou's verzet tegen de „liberali sering" in Praag. Of de Sowjet-Unie echter in staat zal zijn een natuurlij ke ontwikkeling met dwang tegen te houden, is een andere zaak. a Kaasstellingen in één der an- \dere kaaspakhuizen van Blaüw- i hoedenveem in Alphen. (Foto Leidsch Dagblad). De drie kaasverzorgers werden allen onder de stellingen en de kazen bedolven. Kantoorpersoneel, dat op het lawaai afkwam, waarschuwde onmiddellijk de politie. Met as sistentie van 25 personeelsleden van Stokvis en brandweerlieden werd met vereende krachten ge werkt om de mannen tevoorschijn te halen. Voor de heer Vonhout kwam de hulp te laat. Hy bleek een ingedrukte borstkas te hebben en moet op slag dood zijn geweest. De heer Vonhout laat een vrouw en twee kinderen achter. De heren Zuidam en Tukker kwamen er met lichte verwondingen goed af. Van de ruim 600 ton kaas, die voor rekening van het Voedselvoorzie ning- en In- en Verkoopbureau (VIB), een onderafdeling van het departement van Landbouw en Visserij, lag opgeslagen, ging veel verlóren. De schade wordt voorlo pig geraamd op een half miljoen. BUITENLAND Krachtproef Wilson en trans portarbeiders De Britse regering weigert de eisen in te willigen van 77.000 man buspersoneel, dat met ingang van 12 augustus voor onbe paalde ttfd in staking wil gaan als het geen opslag krygt. De minister van Arbeid, Barbara Castle, legde gisteren het Lagerhuis een regerings verordening voor, waarbij .de bevrie zing van de lonen tot hef einde van het jaar verlengd wordt. Hierdoor is een krachtproef begonnen tussen de regering-Wilson en de machtige trans portarbeidersbond (1,4 miljoen le den) waar het buspersoneel onder valt, en die het stakingsbesluit be kendmaakte. Frauderende bankdirecteur ge vlucht Een Indonesische bankdi recteur, Tan Ie Hok, is naar ver luidt naar Singapore gevlucht na zijn bank voor een miljoen dollar te heb ben opgelicht. Volgens het legerblad „Berita Joedha", dat dit meldde, was de zaak aan het licht gekomen toen de onderneming de „Bank Pemban- goenan Economi Indonesia" (De In donesische Bank voor Economische Ontwikkeling), door andere banken met ongedekte, door Ta Ie Hok ge tekende cheques was geconfronteerd. Melk over straat Boeren in de Italiaanse stad Ferraza hebben hon derden' liters melk over de straat laten stromen uit protest tegen het I verlagen van de tariefmuren in de I EEG. Sinds de verlaging van de tarieven eerder in juli. moeaen de Italiaanse boeren op gelijke basis concurreren met de andere EEG-landen. De boe ren eisen een betere landbouwpoli tiek van de Italiaanse regering. Griekse econoom geschorst De vroegere onderdirecteur van de bank van Griekenland, de vooraanstaande professor in de economie Pesmatzo- loe, is officieel uit zijn ambt als hoogleaar a an de universiteit van Athene geschorst omdat hij verkla ringen zou hebben afgelegd die te gen het kolonelsbewind gericht wa ren. NIAMEY (DPA, AFP) De hoop, dat Nigeirië ten behoeve van de hon gerende mensen in Biafra een wat soepeler houding zau aannemen, Is niet in vervulling gegaan. Gisteren werden in Niamey de besprekingen tussen Nigerië en Biaf ra beëindigd zonder overstemming over de instelling van een corridor, waarlangs de zo dringend noodzake lijke stroom van hulpgoederen zou kunnen gaan naar de gebieden waar dagelijks honderden vluchtelin gen van honger omkomen. De inter nationale hulpverleningsorganisaties die niet op een mogelijk resultaat wilden wachten en al begonnen wa ren op illegale wijze voedsel en me dicamenten aan te voeren zullen daarmee in elk geval nog door moe ten gaan tot misschien begin augus tus op de Biafraans-Nigeriaanse con ferentie in Addis Abeba spijkers met koppen geslagen worden. Gistermiddag meldde radio-Biafra optimistisch, dat de onderhandelaars in Niamey het eens waren geworden over een „hulpcorridor" en dat al leen nog verschil van mening be stond over het toezicht, dat Biafra door buitenlandse waarnemers uit geoefend wil zien. maar waar Nige rië niets voor voelt. Korte tijd later kwam de Nigeriaanse radio echter met een tegenspraak. Naar de president van Niger, Dio- ri, gastheer bij de voorbereidende besprek'ogen In Niamey, meedeelde, zullen vertegenwoordigers van Ni gerië en Biafra uiterlijk 5 augustus in Addis Abeba om de conferentie tafel gaan zitten. Op de voor deze besprekingen door de onderhandelaars in Niamey op gestelde agenda staan drie punten: 1. regelingen voor een definitieve oplossing van het conflict; 2. voorwaarden voor een beëindi ging der vijandelijkheden: 3. concrete voorstellen voor de aanvoer van hulpgoederen voor de burgerslachtoffers van de oorlog. Als pleister op de wond besloten beide partijen het overleg over de mogelijkheden voor een snelle actie ten behoeve van de slachtoffers te blijven voortzetten. In hun slotcom muniqué verklaarden zij van plan te zijn voorrang te geven aan prak tische oplossingen voor dit menselij ke vraagstuk, waarvan de belangrijk heid en het dringende karakter door hen wordt erkend. Nasser heeft onsteking Presi dent Nasser van Egypte heeft een ontsteking aan zijn been, maar zijn algemene gezondheidstoestand is goed. Nasser is door Rusische en Egyptische doktoren onderzocht, die hem aanraadden naar de natuurlijke bronnen in de Russische republiek Georgië te gaan voor genezing. Nas ser is gisteren naar Georgië vertrok ken. Het werd niet bekend welk been ontstokeh was. Gratis wereldreis Oe 23-jarige Marcus Vos heeft het gepresteerd om zes maanden lang in de gehele we reld in de düurste hotels te wonen I zonder een cent te betalen. Vandaag heeft de rechtbank in Antwerpen echter bevolen dat hij in een inrich- j ting voor geestesziekén moest wor den opgenomen. Volgens de openbare I aanklager was Vos zijn reis verle- I den jaar in Antwerpen begonnen, toen hij een auto en 250.000 Belgische j franken had gestolen en met zijn vrouw en kind op een wereldreis ging. Zijn reis bracht hen door Spanje, i Marokko. Italië, Zwitserland, India en Japan. Nergens betaalde hij: hij I gebruikte een diners Club kaart en visitekaartjes waarop stond dat hij i vertegenwoordiger was van Ford Bel- I gië. Obscene postzegel De P.T.T. in Hannover was verbijsterd toen zij" een herdenkingszegel vonden die zij nog nooit gezien hadden. De zegel, die de data 1958-1968 draagt toont wijlen de beruchte call girl Rosemarie Ni- ribitt in een „schokkende" houding. Rosemarie werd tien jaar geleden in Frankfort vennoord en de zaak is nooit tot een oplossing gebracht. Er is tenminste een boek over ge schreven en een film over gemaakt. De P.T.T. zei, dat 3 yan deze obsce ne zegels aangetroffen werden op enveloppen die geadresseerd waren aan het naar het leek fictieve per sonen. Hulp voor Aberfan Premier Wil son heeft vandaag gehoor gegeven I aan de hartstochtelijke pleidooien I van de moeders in Aberfan die in 1966 van hun kinderen beroofd wer den en bevel gegeven de dodelijke slakkenhopen die torenhoog boven het dorp Aberfan uitsteken volledig j te verwijderen. De ouders hadden I zonder ophouden gestreden voor ver wijdering van de slakkenhopen se dert 1966 toen een gehele generatie van het dorp bestaande uit 113 kin deren bedolven werd toen deze hopen I gingen verzakken. ROME (ANP) In Rome is op 59-jarige leeftijd overleden de pro curator-generaal van de orde der Carmelieten, de Nederlander drs. J. Melsen. In zijn functie van procura tor-generaal onderhield pater Mel sen het contact van alle provincies van de orde der Carmelieten met het Vaticaan. Jacobus Melsen werd op 14 februari 1909 in Boxmeer ge boren. Pater Melsen heeft 28 jaar lang een functie in Rome vervuld. Het stoffelijk overschot van pater Melsen zal zondag in Rome worden begraven. DEN HAAG <GPD) In een vriescel in een pakhuis in Den Haag zijn gisteren twee poeliers bedolven onder tweehonderd diepgevroren ha zen. De mannen hadden het wild juist opgehangen aan een rek. toen de wandsteunen net begaven en het rek met vracht en al naar beneden kwam. De GG en GD bracht de poeliers naai- het ziekenhuis waar het met de verwondingen erg mee bleek te val len. Schrammen, builen, blauwe De Australische vice-premier McEwan is gisteren opnieuw in het huwelijk getreden. Zijn bruid plekken en schaafwonden was alles\ioas zijn voormalige secretaresse wat de artsen konden vinden. Mary Byrne. De eerste echtgenote van de Australische vice-premier overleed in februari vorig jaar. Het echtpaar zal de bruidsdagen doorbrengen op Honoloeloe. FBI jarig Het Amerikaanse Fe derale Bureau van Onderzoek (FBI) bestaat vandaag 60 jaar. Het feit is echter ongemerkt voorbijgegaan en de 16.000 FBI-medewerkers zijn van morgen normaal aan het werk geto gen. Het FBI werd op 26 juli 1908 op gericht door de toenmalige minister van justitie Charles Bonaparte. Brandt secretaris-generaal NAVO? De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken Brandt heeft gewei gerd commentaar te leveren op de speculatie ;in de Amerikaanse pers dat hij secretaris-generaal van de NAVO zou worden. BINNENLAND Hout winnen in Indonesië De Indonesische regering heeft maat schappij De Fijnhouthandel N.V. in Amsterdam vergunning gegeven om gedurende 'twintig jaar hout te win nen in een gebied van 92.000 hectare op de Rhio eilanden voor de oost kust van Sumatra, zo is gisteren in Djakarta bekendgemaakt. De maat schappij zal een belangengemeen schap aahgaan met de Indonesische onderneming CO VO Minas. Kinderpostzegelgeld De Inter nationale Unie voor Kinderbescher ming in Genève heeft via de Natio nale Federatie voor Kinderbescher ming een dringed beroep gedaan op het Nederandse Comité voor Kinder postzegels om steun te verlenen in rit noodsituatie waarin meer dan een half miljoen kinderen in Biafra en Nigeria verkeren. Het 'Nederlandse Comité voor Kinderpostzegels heeft besloten, aan de internationale unie een bedrag van 100.000 gulden aan te bieden. Zwemmer verdronken Gister middag is de 20-jarige J. H. M. A. van Limpt uit Reuvel <N. Br.) bij het zwemmen in Renesse tijdens een sterke ebstroom afgedreven en later verdronken. Hfj werd nog door om standers vastgehouden maar die kon den hem niet houden. De heer Van Limpt was met zijn verloofde een dagje in Rennesse. Fosforeseercnde postzegels In de loop van augustus zal op de post kantoren in de districten Rottendam f.n 's-Graven hage een begin worden gemaakt met de verkoop van post- zegelboekjes met fosforescerende ze gels. Zoals bekend bevatten de post zegelboekjes 5 zegels van 20 cent, dan wel 2 zegels van 20 cent en 5 van 12 cent. Een en ander hangt samen met. proefnemingen met een z.g. op- zetstempelmachine in het Rotterdam se districtspostkantoor, in verband waarmee reeds sedert februari van dit jaar op de bovenbedoelde kan toren fosforescerende postzegels en briefkaarten worden verkocht- Ten gerieve van postzegelverzamelaars buiten de genoemde districten zullen de boekjes met fosforescerende zegels tevens verkrijgbaar zijn aan de spe ciale filatelistenloketten. Militair bü zwemmen verdronken De 21-jarige dienstplichtige soldaat G. M. J. Koenniger uit Eibergen is gistermiddag tijdens het zwemmen met zijn peloton in het zwembad in Neede verdronken. Hij behoorde tot de 104 verbindingsondersteunings- compa-gnie in het kamp Holterhoek in Eibergen. Er werd gezwommen onder toezicht van een sergeant- sportinstructeur en een vaandrig. Daar het bad ook werd gebruikt door talrijke burger-zwemmers, werd pas later opgemerkt, dat het slachtoffer niet boven water was gekomen. De autoriteiten hebben de familie om toestemming verzocht op het stoffe lijk overschot sectie te verrichten. Sigaret oorzaak van brand kust vaarder De brand die deze week in de Amsterdamse haven heeft ge woed aan boord van de Groningse kustvaarder Hydra is naar alle waar- schijnlijkheid veroorzaakt door een matroos die zwaar onder invloed van 'alcohol met een brandende sigaret in slaap is gevallen. Dit heeft het onderzoek van de recherche van de rijkspolitie uitgewezen. Wegens brand door schuld is proces-verbaal opge maakt tegen de 31-jarige matroos uit Waalwijk. De man zegt zich van iiet gebeuren niets te kunnen herin neren. De brandschade bedraagt rond 100 000 gulden. Damestas geroofd Vijf jongens van negen tot en met dertien jaar hebben er in een week tijd twee duizend gulden doorgedraaid met vermaak en het kopen van snoep goed. Het geld hadden drie van hen gestolen uit een damestas in een niet afgesloten geparkeerde auto in Arn hem. In Nijmegen, waar zij regelma tig met de trein heenreisden, kon den zij door de spoorweg recherche in de kraag worden gegrepen. Van het geld was toen echter nog maar on geveer 45 gulden over. WOENSDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „D Bungala Boys", 10 uur voorm. Stadhuis (Burgerzaal): Opening ten. toonstelling Bloemsierkunst, 4 uur nan DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: Jeugdvoorstelling „Batman en Robin" 2 uur nam. (bij slecht weer in di Stadsgehoorzaal VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „eclesia". 8 uur nam. Konlngskerk: Ruilclub. 7.30-10 uui nam- BIOSCOPEN Luxor: „Django, de nian zonder ge. nade", 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „Daar komen de Russen' a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.15 4.30, 7 en 9.15 u. Lldo: „De nacht ls er om te stelen" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30'col 4.45, 7 en 9.15 u. 5,1-1 Studio: „Samen uit. samen thuis", a de „Samen uit. samen thuis" 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 u. Ochtendprogramma voor de jeugd, 10.30 „Thunderbirds". Doodstraf in Belgrado Een Rex: „Fantomas contra Scotland Yard' 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Vrljd. on zaterd. nachtvoorstelllngen, 11.30 i „Verboden vruchten", 18 j. Camera: „Wacht tot het donker ls' 18 j. Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 u. Dag 2.30 u. (zondmlddag ook 4.45 u.) „Een hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Vrijd en zaterd. nachtvoorstelllngen 11.30 u „Die vrouwtjes!", 18 j. Wassenaar, Astra: „De Eend en d« Cadillac" (vr. t/m ma.av.). „Sex minuut" (donderdagavond). TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3). Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerst,i F. Erkeiens, G Zaalberg en 8. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uui voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschied enii der Natuurwetenschappen Boerhaave- tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeeet vaa zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam.: zondags 1-4 uur nam ft/inl 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag t.m. zaterdag 10 uur voorm,i 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uun nam. (t.m. 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uurj voorm.. 5 uur nam. 'e zondige 1-fl uur nam Lakenhal: Tentoonstelling .Negen! Leidse fotografen". Geopend werkd. 10 uur voorm.- 5 uur nam.zond. 1-6 uur nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ISteenstraat 1): dag 10-6 u.; 'ezoa. dags 1 6 uur uun R11fcsmu8eum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uür zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde:: Tentoonstel ling „Vlva Mexico". Werk-! dageD IC uur voorm,6 uur nam.; zon- en feestdagen 15 uur nam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maandi tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 ul nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam AVOND- EN NACHTDIENSTEN' DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel.l 21313. Apotheek Voorschoten is op zondag 28 Juli gesloten van s morgens 8 uur! toe "s avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo theek zijn de gehele week geopend. f' EEK EI D El> I ENS'i DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de doktere- telefoon 22222. (Van donderdag 25 juli t/ni woensdag 31 Juli). ZATERDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Pavlljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wim Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 u.: Cabaret Pe pijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de steeg" 21.00 uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbe- waf". Circustheater 14.00 en 20.16 tiuri Theatershow van de Mounties. Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wim Kan „Hop, hop. hop". Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg" 21.00 uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbe- waf". MAANDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". WOENSDAG Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn „Dag en nacht". Paviljoentheater 20.30 uur: Cabaret Wim Kan „Hop, hop, hop". ADVERTENTIE IN KUNST KENT U de grote „K" Maar kent U ook de grote „C" van Kykt U maar by ons: AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6. LEIDEN - TEL. 30325—42451

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2