Diamanten paar in Noordwijkerhout Benoemingen aan de Leidse Universiteit G.S. gaan akkoord met plan Zwanburg Canadese schoolband trad op in Noordwijk eest in woning Emmastraat 5 JCuêde am ié émtéma? njmuiden udhollandse larmarkt in oordwijkerhout VISSERIJ-VARIA Organisatie socialistische Gejaagd door de wind... de helling TESTMATCH Geen vrije meningsuiting Surinaamse groepering Burgerlijke stand RA 'LrtDAG 27 JULI 1^68 li DORDWIJKERHOUT Op 13 istus hopen Petrus de Elzen (80) )aterina Koster (79) het heuge- feit te herdenken dat zü 60 jaar [en elkaar trouw beloofden voor enaar van de burgelijke stand Foordwyk, terwijl destijds pas- Van Halen in de kerk van St. jr het kerkelijke huwelijk beves- bruidegom geboren in De Kaag de Ringvaart bezocht in zijn >ns Jaren de school in Abbenes. t hij zijn schoolplicht had ver- beoefende hij het grootste ge- van tijd met het Jagen' van jen; met een paard aan de lijn it hij de schepen naar hun be- ming. Naast een ongeregeld le- noemde hij dit een gevaarlijke voor hem want om zijn capaci- jp te voeren waren de schippers tig met het uitdelen van een bor- Op 18-jarige leeftijd ging hij bij oeren werken en tegen f4,— per Op 20-jarige leeftijd trad hij in ïuwelyk en werd toen Noordwij- door zich te nestelen in de ,Elf en' aan de Boerenburgerweg, de- jn sinds twee jaar weggebroken de bouw in het Boerenburger- Na drie jaar trok het echtpaar Noordwijkerhout. De bruide- ging toen werken in de zanderij Guldemond. Hij werd toen zand- iper, maar daarnaast hielp hij bij het leggen van rioleringen en ls om zoveel mogelijk te kun- verdienen voor zijn aangroeiend Dat vader Piet van alle mark- thuis was blijkt uit het feit dat bk nog drie jaar op de haringvis- heeft gevaren, waarbij op één hun reizen hun schip door de lsen werd opgebracht en hij zes in in Aberdeen moest blijven. Te- was hij 44 jaar dorpsomroeper, yn 73ste jaar heeft hij zyn werk- leven voortgezet, bruid geboren in het Langeveld ;ente Noordwijk, moest in haar Bloemen veel duurder dan RIJNSBURG De bloemenpry- zijn, onder invloed van het koude en natte weer van de laatste dagen zijn sterk gestegen, sommige soorten wa ren zelfs 100 duurder dan vorige week. Ook het buitenland toonde grote belangstelling, met name Frankrijk. Ook in Duitsland kan men momen teel een goede afzet voor de Holland se snijbloemen vinden. Vanzelfsprekend zal ook de vraag die er volgende week ontstaat, door de tienduizenden bloemen die men voor de corsowagens nodig heeft voor een zekere stabiliteit in de markt zorgen. 1868 Derde ronde van sehaaktoernooi KATWIJK Voor de derde ronde van het badgasten-schaaktoernooi waren er 32 deelnemers die, in acht groepen van vier, elkaar op sportieve wijze de prijzen betwistten. In tegenstelling tot de twee vorige ronden, gingen de badgasten dit keer met de meeste prijzen naar huis. Vyf badgasten wonnen een eerste prijs, bestaande uit een kaasje, tegen twee spelers van Katwijk. Vier tweede prijzen, bestaande uit een doosje ha ring, gingen naar de badgasten en drie naar Katwijk. De vierde en laatste ronde wordt ge speeld op 7 augustus wederom in het jeugdhuis in de Voorstraat. Bij besluit (en) van het College van Curatoren der L eidse Universiteit zijn benoemd: J. Th. Amorison met ingang van 1 juni 1964 tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de faculteit der Let teren (Franse letterkunde), W. J. v. Amstel, arts met ingang van 1 maart 1968 tot wetenschappelijk hoofdme dewerker in vaste dienst bij de In wendige Geneeskunde, mejuffrouw drs. C. C. Bakels voor het tijdvak van 16 april 1968 tot 1 mei 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Prehistorie, drs. J. Bolten met ingang van 1 jan. 1968 tot wetenschappelijk medewer ker in vaste dienst bij de faculteit Uitbreiding van zelfbeclienings- installaties benzinepompen ürede ds. Bosnia T. O- G. M. Bosma zal zondag gustus in de midddag- of avond- ,st afscheid nemen van de gere- ïeerde (vrijgemaakte) kerk van rdhuizen. Noord-Brabant. Elf da- later. donderdagavond 15 augus- zal hij na vooraf in diezelfde ist te zijn bevestigd door ds. K. dens uit Willemstad, predikant de gereformeerde (vrijgemaak- fcerk van Rijnsburg voor de mis- aire arbeid op Curacao Neder- flse Antillen) intrede doen als ikant van de gereformeerde (vrij- aakte) kerk van Rijnsburg, waar beroepen is als tweede predikant de missionaire arbeid op Cura- (Nederlandse Antillen), waar hij 30 augustus naar zal vertrekken, bjectete /-• m Misprijzen schooljaren dagelijks te voer naar school in de St.-Victorparochie, waardoor zij voor haar latere leven blijkbaar wel gehard is. want aan zorgen heeft het haar niet ontbro ken. Uit het huwelijk werd 16 kinderen geboren van wie er nog 9 in leven zijn. Verder werd de familie uitge breid met 44 klein- en 10 achterklein kinderen. Het diamanten paar woont nu in de Emmastraat 5. Op 13 augustu zal een gezongen H.-Mis uit dankbaarheid worden op gedragen in de St.-Jozefkerk om 10 uur, terwijl de receptie zal plaats ken, IjmUIDEN Tweeëndertig vaar- m. A en zorgden gisteren voor een aan- ide ca. van 3.235 kisten vis, 1.270 kl. jes vis en 400 stuks stijve kabel- an, uRen Er waren 70 kisten en 20 kl. r in u bewij, ingen Het diamanten bruispaar Den Elzen voor de versierde woning. (Foto L.D./Holvast) vinden in Rest. De Nachtegaal aan de Gooweg van 3.30 tot 5.00 uur in de middag. jes schelvis, 75 kisten en 100 kl. wijting, 900 kisten gul en éljauw, 790 kisten koolvis,20 kis- en 350 kl. kistjes haring. 80 kis- tarbot, 27.000 kilo tong en 180 en diversen. •r schelvis liep de prijs weer op. noteerde tot f.62.— per kist. ing tot f.47.— per kist, gul tot I— per kist. Voor kabeljauw werd f102— per regel van tien stuks tot f.122.— per 125 kg betaald zwarte koolvis deed tot f.88. witte tot f.110.— per 125 kg. se haring noteerde maar liefst tot per kist, makreel tot f.59. r schol lag het maximum op per kist, voor schar op f.31. egtarbot varieerde van f.6.tot 40 per kg, tong van f.6.54 tot 85 per kg. IORDWIJKERHOUT Op initia- van het winkelweek-actiecomite. lerafdeling van de Noordwijker- itse Ondernemers Vereniging, be- t dinsdagmiddag een Oudholland- jaarmarkt. die tot en met zater- duurt. De opening zal om drie worden verricht door burgemees- J. J. M. Bosma. Iet Brinkplein zal worden tot een ite Oudhollandse markt, de kra- n verschuilen zich achter een oud eitje en de marktkramers zijn in ideleeuwse klederdracht gesto- L >e eerste drie marktavonden zul- worden opgeluisterd door een kloristische dansgroep, die rei- en dere oude volksdansen zal uitvoe- onder leiding van mej. Veringa. t zijn er poppenkastvoorstellingen zal een draaiorgel medewerking rlenen. Iedereen kan zich laten eeuwigen in een schandblok. De openingstijden van de markt iedere avond van zeven tot half dinsdag en zaterdag van drie tot uur. Strandspelen werden een groot sueees KATWIJK AAN ZEE Bij café restaurant „De Zwaan" werd er wederom gelegenheid gegeven voor het inschrijven van de strand spelen. Na de administratieve romp slomp te hebben afgewerkt kon „ome Jan" (organisator Jan van Rijn) met het eerste spel, vlaggetje steken, be ginnen. De gehele ochtend en ook in de midddaguren hebben de kinde ren hun krachten met elkaar geme ten. Er werden gisteren talrijke spelle tjes gedaan o.a. vlaggetjesteken, kruiwagenrace enz. In de middag uren pakte donkere wolken zich sa men en bijna werd besloten om het laatste spel te doen afgelasten. Onder grote hilariteit van de Toeschouwers werd het vlaggetjesteken tot een goed einde gebracht. Er werd een felle stryd gestreden. De uitslag luidt als volgt: vlagge tjesteken junioren: 1. Jaap van Duvn, 2. Martin Hofstra, senioren: 1. Piet Mast en 2. Eduard Haasnoot; krui wagenrace: 1. Willy Veltkamp sen. en Martina Veldikamp die een harte lijk apllaus in ontvangst konden ne men. Het was ophangen was ook een zeer geslaagd nummer: junioren: 1. Paulien Dullaert; senioren: 1. Ursu la Veldkamp, W. Willy Veldkamp. Water halen: 1. Dirk Havenaar en 2. Didi Buisink; autopedwedstrijd: 1. Anita Hogervorst, 2. Hel ga den Hoed; zwanenspel: 1. Nicole van Leeuwen, 2. Dikkie van der Plas en 3. Maarten Haasnoot, 's Avonds om half negen was er een lampionoptocht, waaraan diverse muziekkorpsen hun medewer king verleenden. De tweede experimentele vis- expeditie naar de Hebriden lijkt suc cesvol te verlopen. Een der deelne mende treilers uit Scheveningen heeft ln drie dagen vierhonderd kantjes aan boord gehaald. De expeditie be staat uit drie Scheveningse treilers en een Vlaardinger <VL 16) die op 15 juli naar de wateren bij de Hebri den zijn vertrokken. De Noordzeevloot van Urk zal nóg dit jaar worden versterkt door een nieuwe hektreiler, die zaterdag 20 juli in Franeker is te water ge laten. Het nieuwe vaartuig is onge veer van het type UK 2 en UK 141, echter 2 meter langer n.l. 28 meter. De voortstuwing zal geschieden door een 540 pk Kromhout-motor met een straalbuis. Dit schip is de grootste van de Urker Noordzeevloot. november 1965 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Anaesthesiologie, mej. dr. J. M C. Kroesen met ingang van 1 ja nuari 1964 tot wetenschappeyk mede werker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Oud- Germaanse taal- en letterkunde), drs. R. Landheer met ingang van 1 ja nuari 1968 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der letteren (Ro maanse taal- en letterkunde), afgeven van kassabonnen. Mej. drs. M. A. Lindenburg met ingang van 1 juli 1965 tot weten- schappelijk medewerker eerste klas se in vaste dienst bij de faculteit ROTTERDAM (ANP) Shell- Verkoopmaatschappy Nederland NV. heeft aan Koppens Automatic NV. in Bladel opdracht gegeven voor circa 50 zelfbedienings-installaties voor benzinepompen tot een bedrag van ruim f 1 miljoen. Ze zullen worden geplaatst by benzinestations aan de grote rijkswegen. Dit besluit is een gevolg van het succes van de eerste installatie die op 24 april door de minister van Verkeer in De Meern in gebruik is gesteld. Sedertdien hebben meer dan 2000 automobilisten in de nachteiyke uren van het apparaat gebruik ge maakt. De zelfbedieningsinstallaties die via computertechniek zyn geregeld verstrekken na inworp van gul dens en ryksdaalders of na het inleg gen van een bankbiljet van f 10 een daarop afgestemde hoeveelheid ben- inge- I zine. In de instalalties zal nog 'n ap paraat worden ingebouwd voor het WARMOND Bij besluit van 24 juli hebben G.S. van Zuid-Holland zich akkoord verklaard met het in oktober vorig jaar door de gemeente Warmond genomen besluit be treffende de vaststelling van het bestemmingsplan „Zwan- burgerpolder". In een openbare zitting hebben G.S. dinsdag j.l. de vele bezwaren aange hoord, die indertijd tegen dit ingrijpende plan zijn diend. Zoals bekend, voorziet het bestem mingsplan in de aanleg van een nieuwe plas, aansluitende op de Ka- gerplassen, in een woonboothaven en in de bouw van ongeveer 450 wonin gen. De bezwaren richtten zich vooral If)tlQf*l*f*l OIÏ tegen het laatste gedeelte van het J I der Letteren (Kunstgeschiedenis! der Letteren (0riekse taal- en let- dr. E. Boawiniel met ingang van 1 terkunde) mr. P. Neleman met in- september 1964 tot wetenschappelijke gang yan j apri] w6g wetenschap. Door 86 kotters werd tydens de week van 15 t/m 20 juli in totaal 108.859 kg vis aangevoerd met een opbrengst van f. 277.831.—Aan tong werd 57.100 kg aangevoerd voor een waarde van f. 228.435.de gemid delde kiloprys hiervan was f. 6.70 f. 2.52. Voorts werd aan schol 34.545 kg aangevoerd met een opbrengst van f. 22.864.gemiddelde prys f. 1.20 f. 0.40 per kg. De aanvoer van kabel jauw bedroeg 6249 kg voor f. 3745 gem. prys f. 1.20 tot f. 0.40. De haringdriften „Sunbeam" uit Frasenburgh (Schotland) ving vorige week een haai van 20 voet <6 meter) in zyn netten. Daar dit schip niet in staat was deze grote vis aan boord te krijgen werd dit schip 20 mijl ge sleept naar een baai van de Shet- landseilanden. Daar was men wel in staat de haai aan boord van de Sun beam te hysen. Vyf haringnetten bleken behooriyk te zyn beschadigd. De haai bracht weinig op: hoofdmedewerker in vaste dienst by de faculteit der Letteren, dr. A. Co lenbrander voor het tydvak van 1 oktober 1966 tot 1 oktober 1968 tot twetenschappelyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de Inwendige Ge neeskunde n, F. Eelderink. arts voor het tydvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot wetenschappeiyk hoofdme dewerker in tijdelyke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming (gedetacheerd by de Pathologie), H. Evenbiy, arts met ingang van 1 februari 1968 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst by de Longziekten, mevr. T. Falkowska, arts voor het tydvak van 12 maart 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar eer ste klasse in tydelyke dienst by de Anaesthesiologie, mej. E. M. Froster voor het tydvak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1969 tot wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelyke dienst by de faculteit der Letteren (Scandina vische taal- en letterkunde i Drs. J. G- F. Hasekamp met in gang van 1 september 1964 tot we tenschappeiyk medewerker in vaste dienst bij de faculteit der letteren dr. A. van Heck met ingang van 1 sep tember 1966 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Latynse taal- en letterkunde), drs. J. N. M. Heersche met ingang van 1 februa ri 1968 tot wetenschappeiyk mede werker in vaste dienst by de Cel biologie en Histologie, J. J. van Hel den met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der letteren (Engelse taalkunde. E. L. E. van Hemert met ingang van 1 juni 1964 tot tenschappelyk hoofdambtenaar pelyk medewerker eerste klasse vaste dienst bij de faculteit d. rechts geleerdheid (Burgerijk Recht), dr. J. M. van Meel met ingang van 1 maart 1968 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst by de Psychologie, mej. H. A. Y. Noë, arts voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in ty delyke dienst by de kindergenees kunde. mej. drs. A. C. Plieger voor het tijdvak van 1 juni 1968 tot 1 juni 1969 tot wetenschappeiyk ambte naar in tydelyke dienst by de Biblio theek. drs. P. Provo Kluit voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot wetenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de Organische Chemie, drs. F. C. M. van Putte voor het tydvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot wetenschappe lijk medewerker in .tydelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Spaans en Portugees», dr. K. Eankanana voor het tydvak van 1 december 1967 tot 1 december 1968 tot wetenschap peiyk hoofdambtenaar A in tydelyke dienst btf het Instituut voor Radio pathologie en Stralenbescherming (ge detacheerd by de StralengenticaL dr. F. G Schiesinger met ingang van 1 juni 1967 tot wetenschapp. hoofd medewerker in vaste dienst by de Cardiologie, drs. C. W. Schoneveld met ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappeiyk medewerker in vas te dienst by de faculteit der lette ren (Engelse letterkunde), drs. J. Spierenburg voor het tydvak van 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tydelijke dienst by de Organische Chemie. Dr. M. N. Spyker met ingang van plan. Het actie-comité Zwanburg achtte het „een aanslag" op de wei nige vrye ruimte die er nog is. Ook de stedebouwkundige opzet was voor dit comité aanleiding tot protest. De Kon. Watersportvereniging J)eKaag' noemde het plan de grootste aanslag die ooit op een watersportgebied is gedaan. Andere bezwaren betroffen onder meer de vrees voor verdwyning van flora en fauna en hinder voor de doorvaart op de Leede. De toekomst zal moeten leren of Warmond met de thans verkregen toestemming gelukkig zal zyn. Het tragische in het tegengestelde geval is evenwel, dat het dan onmogelijk zal zyn om de klok terug te draaien en de oude toestand in alle glorie te herstellen! Het Actiecomité Zwanenburg zal zich met een bezwaarschrift tot de Kroon wenden Inzake de goedkeu ring van G.S. Het comité blyft namelijk van me ning. dat de bouw van deze woonwyk uit landschappelyk en reoreatief oog punt onaanvaardbaar is, strijdig is met de richtlijnen zoals die gegeven worden in de Tweede Nota op de Ruimtelijke Ordening en ook niet noodzakelijk is. Uitbreiding van de Warmondse bebouwing is elders wèl mogelyk, mits een deel van de winst, die het gemeentebestuur zegt door de zandwinning te zullen maken, via een gemeentelijk grondbedryf, voor aankoop van bouwgrond voor wonin gen wordt gebruikt. Deze woningen zouden dan uitsluitend voor de eigen Warmondse bevolking dienen te worden bestemd. in vaste dienst by de faculteit der 1 mei 1968 tot wetenschappeiyk me- Letteren (Franse letterkunde), dr. B dewerker in vaste dienst by de Wis- J Hoff met ingang van 1 juli 1965 kunde. dr. A. L. H. Stols voor het tot wetenschappelijk medewerker eer- tydvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 ste klasse in vaste dienst by de tot wetenschappelijk hoofdmede- faculteit der Letteren (Algemene werker in tydelijke dienst by de Bio- Taalwetenschap)mej. ir. M. L. Hoo- chemie, mej. drs. E. M. A. E. Tholen gerwerf voor het tydvak van 1 april 1967 tot 1 september 1968 tot weten schappeiyk medewerker in tydelyke dienst bij de Medische Statistiek, P. J. Janssen, arts met ingang van 1 Woensdagavond om acht uur wordt de beiaard in de toren van de Oude Kerk in Katwyk aan Zee be speeld door de heer A. van Dykhui- zen, stadsbeiaardier van Doetinchem. „Rommelstad" zeer geslaagd SASSENHEIM Het jeugddorp „De Kleine Wereld in Sassenheim (omgedoopt in Rommelstad) heeft 't de afgelopen dagen oog eens over duidelijk aangetoond: het program ma van de Stichting Jeugdrecreatle slaat by de jeugd bijzonder goed aan. Want toen na drie geslaagde dagen het dorp werd afgesloten met een kampvuur' van het onbruikbare ma teriaal, ging er bij de leiding al di rect een stem op om ook het volgend jaar weer een jeugddorp op stapel te zetten. De Stichting gaat na dit geslaagde evenement overigens niet op haar lauweren rusten. Ook voor de ko mende dagen staat weer heel wat op het programma: woensdag 31 Juli poppenkast op de Hortuslaan tussen 10 en 12 uur; donderdag 1 augustus: fietstocht (tourrit van 60 km), start 9 uur bij het KSA-gebouw: zaterdag 3 augustus: dierendag kind en dier 1968' op het speelveld aan de Prins Hendriklaan, aanvang half tien (te vens inlevering van de tekenwed- stryd met als onderwerp de vakan tiefeesten) Er bestaat overigens nog gelegen heid zich in te schryven voor de vol gende evenementen: tweede spuit- balwedstryd (tot 1 augustus) en vis- wedstryd (tot 3 augustus). Verleden jaar ontving Noordwijk in Huis ter Duin de Chamber Sin gers Missouri College, een studenten- kamerkoor van elite-tvpe. Gisteren was hier de Meifort Schoolband te gast, nu niet uit de V.S., maar üit Canada. 40 tot 50 jongens en meisjes in de middelbare school- leeftyd. In Nederland zouden we deze band benoemen met Jeugdharmonie- orkest, waarin vertegenwoordigd koper, hout, saxofoons en slagwerk We hebben in Leiden iets dergelyk volgd door ..God save our gracious Queen" 's Middags had het Wilhel mus koraal-tempo en werd het zo gespeeld, aat we wisten het ontroe rendste volkslied ter wereld te bezit ten. 's Avonds was het tempo wie weet „gejaagd doo- de wind", want de Noordzee trakteerde op een kille bries luchtig, waardoor de zeg- j gingskracht wegviel. Daarna verschenen liedjes van het met ingang van 1 januari 1966 tot wetenschappeiyk medewerker eerste klasse in vaste dienst by de facul teit der Letteren (Kunstgeschiede nis), dr. J. J. Veltkamp voor het tyd vak van 15 april 1968 tot 15 april 1969 tot wetenschappeiyk medewerker eerste klasse in tydelyke dienst by de Haematologie, drs. P. M. Vermeer met ingang van 1 april 1966 tot we tenschappeiyk medewerker eerste klasse in vaste dienst by de faculteit der Letteren (Engelse taalkunde), P. Vio, arts voor het tydvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 wederom tot we tenschappeiyk medewerker eerste klasse in tydelijke dienst by de Kin dergeneeskunde, drs. C. de Visser met ingang van 1 juni 1964 tot weten schappeiyk hoofdambtenaar A in vaste dienst by de faculteit der Let teren (Romaanse taal- en letterkun de), dr. M. A. Wes met ingang van 1 Januari 1968 tot wetenschappeiyk medewerker eerste klasse in vaste dienst by de faculteit der Letteren 'Oude Geschiedenis), mej drs. M. Winkel voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot wetenschap pelijk ambtenaar in tydelyke dienst by het Ryksmuseum van Geologie en Mineralogie, E. van Zelm, arts voor het tydvak van 1 oktober 1967 tot 1 oktober 1968 tot wetenschappeiyk medewerker eerste klasse tijdelyke AMSTERDAM (ANP) De ver gadering van het uitvoerend comité van de .Internationale unie van so cialistische jongeren', die de afgelo pen dagen gehouden is in het RAI gebouw in Amsterdam, heeft besloten op korte termyn een .vervroegd' con gres van de organisatie by een te roe pen. Daartoe is een speciale commis sie benoemd die bovendien tot taak kreeg de gehele organisatie op de helling te zetten en met reorganisa tievoorstellen te komen, terwyi bo vendien de financiële problemen de organisatie heeft grote schulden vóór het congres byeenkomt, op zyn laatst in februari volgend jaar, nauw keurig worden nagegaan. Deze finan ciële problemen vormden de hoofd schotel van de vergadering omda» gebleken was dat de inmiddels afge treden secretaris-generaal J. Haek- kerp geld had geaccepteerd van de Foundation for youth and student affairs', een Amerikaanse organisa tie, teneinde de afvaardiging van een groep waarnemers naar het (com munistisch) wereldjeugdfestival in Sofia (Bulgarije) te bekostigen. Hiermee ging de secretaris-gene raal buiten zyn boekje want in 1967 had het hoofdbestuur van de unie be sloten de relaties met de „Founda tion' te vrebreken omdat, naar men aannam, deze financieel gesteund werd door de Amerikaanse geheime dienst, de CIA. De voorzitter van de financiële commissie, de Noor Har ry Lunn, accepteerde deze handel wijze van de secretaris-generaal en is eveneens tot aftreden gedwongen. Er is nu beslist dat jaariyks de fi nanciën van de unie door een onaf- hankeiyk accountantsbureau zullen worden onderzocht. I Een openingsstand van 123 het hoogste totaal uit de series van John Edrioh en Roger Prideaux heeft Engeland de gezonde basis ge geven voor een antwoord op de twee- PARAMARIBO (ANP) In een de da« de vierde testmatch te- brief aan Koningin Juliana, de ko- Sen Australië op Headingley in Leeds, ninkryks-regering, de Staten-Gene- 1)0 Britse verwachtingen raakten raai en enige andere Nederlandse i ®°htor wat minder gespannen, toen en Surinaamse instantie» protesteert i Prid^aux. Edrich en Ted Dexter aan een politieke groepering, die zich J>verden eezet voor slechts .Actiegroep' noemt, tegen een wei-L8 ™s- Captain Tom Graveney en gering van de Surinaamse districts- commissaris dr. J. Michel» om deze 1 dienst by de Anaesthesiologie. dr. J. 1W «wjco »a»« net de Zeeuw met ingang van 1 juli 1968 vo'k, een potpourri waarin „Houo tot. watpnsrhannalnlr hnnfrimprtpwpr. I er de moed maar in, In de gloria en in het Jeugdorkest „De Burcht" Toffe jongens" zonder artistieke maar beter vergeiykbaar in ons „Na tionaal Jeugdkorps oJ.v. Piebe Bak ker. dat een hoog uitvoeringspeil bezit. 's Middags rijn speelbezoeken ge bracht aan Sole Mio, Huis ter Duin en Hotel Seinpost. Voor Seinpost was de aantoent een half uur over tyd. maar dat half uur nam een piere ment de honneurs waar. Dat waren korte concerten, 's Avonds op een der ten-assen van „Seinpost" ging 't uit gebreider toe Er werd daar echter niets aangekondigd en het gepubli ceerde programma bleek onbruikbaar Volgens goed gebruik openden Wilhelmus en Canadees volkslied de uitvoering, voor welke behoorlijke belangstelling bestond. Aan het slot weerklonk weer het Wilhelmus, maar nu vanwege de dominion-status ge verwerking boven schuimden. Een Psychodiagnostiek, aantal stukken kenden we niet, maar Strauss' Wiener Wals, The Sound of Music van RodgerVista Caribbean. Mary Poppins van Sherman en Colo nel Bogey waren weer bekend ter rein. tot wetenschappelijk hoofdmedewer ker in vaste dienst by groep een vergunning te geven tot I het houden van een openbare verga dering. De districts-commissaris had een vergunning geweigerd omdat .er twyfel gerezen was of het hoofdbe stuur van deze politieke groepering, dat de vergunning aanvroeg, wel werkeli/k het bestuur van de .actie groep' vertegenwoordigde'. Sinds enige tyd bestaat een scheu ring in de .Actiegroep', welke be hoort tot de regeringscoalitie. Een deel van de groep wenst verder te werken in deze coalitie, een ander deel verzet zich hiertegen en koos een nieuw hoofdbestuur. Volgens de brief van het hoofdbestuur van dit deel van de Actiegroep' krygt de rege- rings-gezinde groepering wel toe stemming tot het houden van open bare vergaderingen en de andere groepering niet. De fractieleiders van de Surinaam se VHP, PNP en SRI. die alle tot de oppositie behoren in het Surinaamse parlement hebben by de staten van Suriname een interpellatie-verzoek ingediend. Zy nodigen de Surinaam se minister van Binnenlandse Zaken uit inlichtingen te verstrekken over wat zy noemen .deze hoogst ernstige inbreuk op het recht van vrye me ningsuiting en van vereniging en de Algemene ;verBadering' Over het algemeen gold. dat de dirigent er de wind onder had, ge hoord de korpsdiscipline, de ensem ble-techniek en de uitstekende toon- vorming. Er mochten wel eens aan sluitingen oneffen verlopen, maar in de frisse buitenlucht musiceren is ook niet alles Ons compliment Arguedas naar Europa Wassenaar en J. M. Koet. Alex andra Hendrlka Maria, d v G. P. M. Ruigrok en A. H. M. Sllerings. Gijs, z. v H. H. A. M. Verdeijen en J. M. A. Brinkhof! r.t Getrouwd: H. Remans, Dordrecht, m het by/cnder voor The Sound ol en c Klinkenberg, c. van Roode, Haar- Music in een zeer uitvoerige selectie. iem. en G. C. M. J Duivenvoorde. P. muziek waar ras in zit. Jansen. Den Haag. en C. E. M. Prins. Overleden: C T. Meiland. D. M. 11> uum i I Kaptein, e. v. J. J. Heemskerk. ft J SANTIAGO AFP/RTR) Anto- oordwykerhout - Geboren: Jaco-I^0 Arguedas. de voormalige Bolivi- ba Johanna Maria, d v. N w. van der aanse minister van Binnenlandse Za- Poel en A. T de Ridder. Andreas Mar- ken, is gisteravond uit Chili vertrok- tinus Cornells, z v. J. Geer lings en C.IVö« k C van der Slot, Cornells Izaak. boord van een vliegtuig dat eindbestemming heeft. Londen als Arguedas vluchtte vorige week naar Chili, waar hem inmiddels politiek asiel was verleend, zyn vlucht hield verband met een onderzoek in Boli via inzake het verdwynen van het dagboek van guerrilla-leider Gueva ra naar Cuba. Arguedas heeft toege geven dat dit zyn werk is geweest. solide combinatie, die de stand aan het eind van de dag opvoerde tot 163 voor drie in antwoord op het Australische totaal van 315. Prideaux, Edrich en Ted Dexter aan testdebuut maakte, scoorde zyn hal ve century in 154 minuten met zeven vieren, terwijl Edrioh (62) voor de derde achtereenvolgende maal. dat hy aan het wicket verscheen, boven de vyf tig uitkwam. Eerder op de dag nam de links handige bowler Derek Underwood 3 voor 10. om te eindigen met 4 voor 41, waarby de laatste vyf Australi sche wickets slechts 57 runs aan het totaal van de vorige dag toevoegden. Jongetje gestikt KERKRADE (GPD) Gistermid dag is het 10-jarige zoontje van de familie De Bie in Kerkrade ln een rioolput gestikt naby de myn Willem- Sophia, waar de gemeente momen teel nieuwe rioleringen legt. De jon gen werd bedwelmd door rioolgassen toen hy het blikje waarmee hy met enkele vriendjes had gespeeld en dat in de put was gevallen, uit het riool wilde halen. Een te hulp geraoepen 16-jarige jongeman. die omlaag wilde klimmen om het slachtoffertje naar boven te halen, moest halverwege omkeren, omdat hy merkte dat hy bedwelmd raakte. De brandweer van Kerkrade heeft het knaapje later uit de put gehaald. Het jongetje was toen echter al overleden. Burgerlijke Stand Degstgeest Geboren: Johnny Léon z. v. J. de Ruiter en K. Hallema. Mart Eduard. z. v. K. L. Han en L. G. Zaaii- er Cornells, z. v. J. van DuUn en G de Ridder. Annemarle. d. v. A. Harsta en M de Jager. Willem Albertus. z. v. A. van der MeiJ en W. A van Vliet, Fenke Catharina, d. v. T. M. Buiten weg en R. J. Janssen, Josephine Hen- rlette. d. v. H. W. van Soest en L J. Zuurdeeg. Ondertrouwd: S. Biujs en G. van ds Nadoit, F. C. V. de Groot en J, L. M. de Groot, B. Roman en K. Romeljn. L. J Zwetsloot en H. W. M. Heemskerk. Getrouwd: M. A Keukelaar en G. M Hartkamp Overleden: A. J. M. Lepelaars, w. A. J. Smarlue, D. den Heyer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11