Egypte komt niet voor 1970 „op oorlogspeil" Praag uiterst voorzichtig Volgens de „New York Times": Nieuw contract exploitanten Esso-stations Kabinetscrisis in Bolivia FORD ESCORT tulpekralleywinnaari Geen akkoord over weg voor hulpverlening in Nigerië MET EEN ENKEL WOORD FORD ESCORT „RIJNLAND" N.Y. Eenden uit singel als middagmaal HAAGSE: AGENDA: PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 26 JULI 1968 NEW YORK/TEL AVIV (Reuter/ AP» President Nasser zou Koning; Hoessein van Jordonië hebben laten weten, dat de Egyptische strijdkrach ten niet voor 1970 weer op peil en gereed voor een nieuwe oorlog met Israël zullen zijn, aldus de New York Times. Het blad heeft uit „welingelichte Arabische bron" vernomen dat Ko ning Hoessein dit vorige maand tij dens een bespreking met Jordaanse officieren heeft meegedeeld. „In andere, onbevestigde berichten in Cairo verluidt, dat de Sowjetrus- sische leiders Nasser in Moskou te verstaan hebben gegeven dat de voorbereiding van de Egyptische strijdkrachten op een nieuwe oorlog met Israël vier a vijf jaar vereiste". „Hoessein zou tegenover zijn ge hoor botweg hebben verklaard dat de Jordaanse strijdkrachten niet in staAt zijn een grote militaire actie tegen Israël te voeren en dat de re gering in Amman dientengevolge meer moeite moet doen om een vreedzame regeling in het Midden oosten tot. stand te brengen". Ook had de koning volgens de „New York DEN HAAG (GPD) De driehon derd exploitanten van Esso-benzine- stations in ons land wordt een nieuw contract aangeboden. Deze maatregel vloeit o.m. voort uit. de exhorbitan- te inkomstenverschillen die in de af gelopen jaren bij de dealers aan de dag zijn getreden. In de loop van 1969 hoopt- men met deze nieuwe opzet gereed te zijn. Van de zijde van de Esso verne men wij, dat vele exploitanten niet in staat zijn een verantwoord inkomen te verdienen, anderen maken derma te grote winsten dat deze niet meer in verhouding staan tot de geleverde werkzaamheden. Esso hoopt met de regeling ook een verantwoorder beeld te krijgen van de winsten die uit de door haar gedane investeringen voortvloeien. Bij veel dealers is over het nieu we contract, waarvan de meesten de inhoud nog niet kennen, enige ongerustheid ontstaan. Men acht het gevaar niet denkbeeldig dat de sa nering vermindering van service in de hand zal werken en dat door een sterke achteruitgang van de inkoms ten de verantwoordelijkheid voor de exploitatie nauwelijks meer te dra gen is. Uit gesprekken met dealers blijkt dat er hier en daar winsten worden gemaakt van 40.000 tot 80.000 gul den. Sommigen spreken zelfs van 120.000 gulden per jaar. „Door de nieuwe regeling", zo wordt gezegd, zullen wij er enige tienduizenden gul dens op achteruitgaan. Dit betekent. LAPAZ (AFP) In Bolivia is gis teren een kabinetscrisis ontstaan, aanvankelijk door het besluit van de sociaal-democratische partij twee I van haat leden de ministers van Buitenlandse Zaken Elio en die voor I Cultuur, Voorlichting en Toerisme, Estensorro), uit het kabinet terug te trekken, later door het besluit van èlle ministers hun ontslag te nemen. De Boliviaanse senator PaJaezc, één van de leiders van de „Nationa listische revolutionaire beweging van Bolivia" Jauregui, oud-minister Es- tenssoro en het parlementslid Ortiz zijn gisteren gearresteerd wegens on dermijnende activiteit, zo is voorts in La Paz vernomen. Verscheidene andere politieke figuren zouden nog worden gezocht. Times" opgemerkt, dat de Israëlische vergeldingsacties tegen het optreden van Palestijnse commando's de Jor- daande economie sohaadt en dat de commandos beter vanuit andere Ai*aibisdhe landen kunnen opereren. Tenslotte zou de koning hebben ont huld dat Saoedi-Arabië en Koeweit hebben geweigerd him rechtstreekse hulp aan Jordanië te vergroten en dat Syrië met wil samenwerken met de Jordaanse en Iraakse militaire plannenmakers De Israëlische minister van Defen sie Dayan heeft gisteren een bezoek gebracht aan de bezette strook van j Gaza en het noordelijk deel van het Sinai-gebied. Hij verklaarde dat Is- j raël geloolt dat de toestand daar lange tijd niet zal veranderen. In El Arisj vertelde hij aan Ara-1 bisohe notabelen: ,X)e miltaire rege- j ring beschouwt zichzelf verantwoor delijk voor het welzijn van de in- woners van de door Israël bestuurde j gebieden en zal haar verplichtingen nakomen op grond van de veronder stelling dat de hiuiidge toestand nog lange tijd zal voortduren. Hij gaf hun de verzekering dat „Israël in het tweede jaar van de bezetting zal trachten het verschil in de levensstandaard tussen de strook van Gaza, de westelijke oever van de Jordaan en Israël te doen ver dwijnen". LONDEN (AFP) De Britse re gering heeft geweigerd haar toe stemming te geven voor de fusie van de drie grote banken Barclays, Lloyds en Martins, zo heeft de minister van Economische Zaken, Anthony Cros- land, in het Lagerhuis bekendge maakt. De regering meent dat de fusie met in het openbaar belang is. De achtjarige Prins Andrew, tweede zoon van Koningin Eliza beth en Prins Philip, is padvinder en woonde als ivelp een bijeen komst in de tuin van Buckingham Palace bij. Op de foto. Andrew brengt de welpengroet. ADVERTENTIE Vervolg van pagina De berichten dat partijleider Doebtsek gisteren bij een stemming over zijn politiek jegens de Sowjet- Unie in het Tsjechisch partijpresi dium een nederlaag zou hebben gele den, zijn vanochtend door een woord voerder van het centrale comité „be lachelijk en onzinnig" genoemd. De stemverhouding vijf voor en zes te gen, waar melding van was gemaakt, was al een onmogelijkheid daar een vand e (progressieve) leden, dr. Spat- sek, ziek was en daardoor niet op de bijeenkomst tegenwoordig kon zijn. Het communiqué van Tseteka be vatte echter wel het bericht van wat beschouwd wordt als de eerste be langrijkste Tsjechische concessie aan Moskou. De door het Kremlin scherp bekritiseerde gene- dat wij in ernstige moeilijkheden zul- j raai Prohlik, hoofd van de aamini- len geraken wanneer bijvoorbeeld het j stratieve stafafdeling in het centrale geld van debiteuren langer blijft uit. staan of door faillissement van de debiteur verloren gaat". Verwacht wordt dat het inkomens maximum zal reiken tot 30.000 gul den per jaar. Indien de winst ver uitgaat boven dit maximum dan zal 75 procent van die meer-winst aan de Esso dienen te worden afgedragen. Vijfentwintig procent komt in de portemonnaie van de dealer terecht. comité is weer met louter militaire zaken belast. Zijn afdeling is opge heven. De 45-jarige Prchlik heeft een belangrijke rol gespeeld bij het afzet ten van de vroegere president Novot- ny. Vanaf dat moment bekleedde hij de functie waaruit hij gisteren is ontslagen. Prchlik controleerde de binnen landse veiligheid en het leger. Vori ge week eiste hij herziening van het Pact van Warschau en maakte be zwaar tegen het uitstel van het ver trek van de Russische troepen uit Tsjecho-Slowakije. De Tsjechische communistische partij heeft het ontslag van Prchlik gerechtvaardigd met het argument dat de opheffing van Prchliks afde ling een verdere stap betekent naar verwezenlijking van de scheiding tussen de taken van de regering en de partij. Waarnemers merken ech ter op dat deze scheiding inderdaad een kardinaal punt is van het actie dat Doebtsek in het se vakverbond, .Fratee", heeft de ko mende besprekingen tussen de ei ders van Praag en Moskou „bijzon der' moeilijk" genoemd. Het blad drong er bij zijn lezers cp aan op nieuw hun vertrouwen uit te spre ken in de nieuwe leiders. Het partijblad van de Hongaarse communistische paritij „Nepzabad- sag" heeft een beroep gedaan cp de Tsjechen om „niet hetzelfde te laten gebeuren in Tsjecho-Slowakije als wat in Hongarije tec de revolutie van 1956 leidde. Het blad zei dat de situatie in Tsjecho-Slowakije nu veel overeenkwam met de gebeurte nissen in Hongarije vlak voor de op stand. LONDEN (AFP) Een groep van 48 merendeels tot de linkervleugel van de Labour-partij behorende Brit se Lagerhuisleden heeft gisteren in een brief aan de ambassadeur van de Sowjet-Unie in Londen uiting ge geven aan hun bezorgdheid over de .moeilijke situatie" düe is ontstaan tussen de Sowjet-Unie en Tsjecho- Slowakije". ADVERTENTIE VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending, spr. evang. J. Zijlstra, 10 uur voorm. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromplaan 1Gem. voor oorspronkelijk christen dom. aid. Oegstgeest. Spr Evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Ssteenschuur 6Kerk van Jezus Chris, tus van de heiligen der laatste dagen, 10-15 uur voorm. zondagschool, 11.30 uur avondmaal. MAANDAG Luxor-theaterJeugdvoorstelling „De Bungala Boys", 10 uur voorm. Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys, 10 uur voorm. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahai-gespreks- avond, 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7- 8 uur nam. Zijlslngel 2: Volle Evangelie-zending, spr. dhr. J. Zeegers, 8 uur nam, WOENSDAG Luxor-theater: Jeugdvoorstelling „De Bungala Boys", 10 uur voorm. Stadhuis (Burgenzaal)Opening ten toonstelling Bloemslerkunst, 4 uur nam Stadhuis trouwkamerSpreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Openluchttheater Kikkerpolder: Jeugdvoorstelling „Batman en Robin" 2 uur nam. (bij slecht weer ln de Stadsgehoorzaal BIOSCOPEN Luxor: „DJango, de man zonder ge nade", 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „Daar komen de Russen" a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. Lido: „De nacht ls er om te stelen", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Studio: „Samen uit. samen thuis", a. 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 u. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. Ochtendprogramma voor de Jeugd, 10.30 „Thunderbirds". BINNENLAND Onder douche overleden In een kampeerboerderij in Hollum op Ameland is een 18-jarige jongen, die als vakantiehulp in een Duits kin derkamp werkte, onder de douche om het leven gekomen. Het stoffe lijk overschot van de jongen, M. B. Bormann uit Iserlohn werd gisteren door één van de kinderen gevonden. Bormann voelde zich al niet wordt verdacht in de nacht van woensdag op donderdag een 21-jarig meisje uit Terneuzen, dat hij in een café had ontmoet, in zijn auto te hebben aangerand. Het meisje her kende in hem de dader. Jongetje beschoten Een 19-ja- rige jongen neeft gistermiddag uit het raam van zijn woning aan de Trekweg in Den Haag met een luchtdrukpistool geschoten op het lekker. Toen de anderen naar bed 5-j^nge buurjongetje, dat in de waren, besloot hij een douche te «- I re=htf f:0"™. T De kna*P men om op te knappen. j ^h0°\ °mdat het k'"d faan den "O'' I stond te trekken. De kleuter, due geen Fusie eierveilingen Gisteren is i ernstige wond kreeg, werd in het in Roermond een fusie-overeenkomst ziekenhuis behandeld. De jongeman, getekend tussen de besturen van de die geestelijk niet helemaal normaal „Coöperatieve Rcermondse Eiermijn" aangehouden, en van de „Coöperatieve Venlose LAGOS (ANP. Reuter) Verte genwoordigers van de federale rege- Hne in La?os hcl""-n nMr voorjaar bekendmaakte maar dat het tijdstip van publikatie de indruk I wekt, dat er hier sprake is van een concessie aan Moskou. aanleiding van berichten, dat tussen Nigerië en Biafra een akkoord zou zijn bereikt over de afbakening van de landcorridor waarlangs voedsel en medicijnen naai de hongerende bevolking zou kunnen worden ge bracht, verklaard dat er sprake moet zijn van een misverstand. Naar het Russische persbureau Tass meldt, is volgens genoemde ver tegenwoordigers bij de besprekingen in Niamey nimmer sprake geweest van Ogojola (de corridor zou lopen van Enoegoe naar Ogojola). De federale regering had twee voorstellen gedaan. Een corridor van Enoegoo naar Awgoe en een van Onitsja naar het zuiden. De Nige- riaanse regering heeft volgens hen het voorstel om buitenlandse waar nemers toezicht te laten uitoefenen verworpen De delegaties in Niamey gingen gisteravond uiteen na tijdens uren lange onderhandelingen tevergeefs getracht te hebben fundamentele verschillen over de „vredescorridor" uit de weg te ruimen. De bijeen komst van donderdag zou de laatste zijn geweest, maar men besloot de besprekingen vrijdag voort te zetten. Het belangrijkste punt waarover de delegaties van mening verschil len zou gaan om het feit of waar nemers, die toezicht op een corridor houden, wel of niet gewapend mogen zijn. Amerika probeert Biafra op het ogenblik ervan te overtuigen dat de afscheiding van Nigerië is mislukt en dat het met de federale regering in Lagos tot een vergelijk moet zien te komen opdat verhongering op grote schaal kan worden afgewend Dit is van officie11 zijde in Washing ton meegedeeld. FORD GAAT MET ZIJN TIJD MEE A. Lage investering B. Hoog rendement v.a. f 5495,—. Vrijblijvend proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF LAMMENSCHANSPLEIN 6, LEIDEN - TEL. 30325—42451 Veiling", sectie eieren, in Grubben- vorst. De nieuwe organisatie „De coöperatieve afzetverendging voor eieren Roveco" (Roermand Venlo Coöperatie) zal de aanvoer, sortering en verkoop van alle tot dusverre op beide veilingen aangevoerde eieren voor haar rekening nemen en wel in Roermond. BUITENLAND Engeland en het metrieke stelsel Engeland moet voor eind 1975 het metrieke stelsel volledig hebben overgenomen. Deze aanbeveling heeft een commissie van onderzoek gedaan aan het ministerie voor Technologie. De commissie is van In het afgelopen jaar werden op j oordeel dat net oude systeem de beide eierveilingen ruim 225 miljoen uitvoer meer belemmert dan tolrech- eieren aangevoerd, waarvan 130 mil- ten. Zy vindt dat de industrie de joen in Roermond en 55 miljoen in j kosten van de omschakeling zelf moet Grubbenvorst. dragen. Slechts in bepaalde gevallen Aanrander gepakt De Terneu- zou de overheid een verzoek om fi- zense gemeentepolitie heeft gisteren nanciële steun in overweging kunnen een 23-jarige jongeman uit St. Jan steen (Z.-Vl.) gearresteerd die ervan Afwezig Gezien de toestand in Griekenland heeft Denemarken be sloten dit jaar niet deel te nemen aan de oefeningen met raketten op de NAVO-basis op Kreta. Dit is door de Deense minister van Defensie aan de pers meegedeeld. Wapens geroofd Anti-maoisten hebben wapens geroofd van bases van het volksleger in Sjanghai, aldus Bij Oldenzaal is een reusach tige machine over de grens komen rollen. De machine is door de Ned. Spoorwegen aangeschaft voor het onderhoud van de spoorlijnen. De in West-Duitsland gebouwde ma chine wordt langs elektronische weg bestuurd, met behulp van een een Sjanghais "blad. Zij hadden ook computer. Zij maakt oneffen rails andere belangrijke artikelen meege- vlak, terwijl tevens de ondergrond nomen, het vervoer en de verbindin- opgewerkt wordt. Per uur kan het gen verstoord en zij werkten met gevaarte 800 tot 1100 meter spoor- klandestiene radiozenders. „Deze ac- lijn op degelijkheid controleren, tiviteit belemmert de uitvoering van In één uur kan de machine even- Mao's strategische plan in sommige veel werk doen dan 20 mensen op j districten zeer", aldus het blad. één dag. De machine kost de NS ongeveer een half miljoen. I De. Tsjechoslowaakse leiders zijn op het ogenblik uiterst voorzichtig in hun verklaringen. De hervormers in Praag trachten ook maar de geringste schtfn te ver mijden bezig te zijn met het verove ren van een eigen positie binnen het oostblok. Zij gaan daarbij zelfs zo ver dat ze berichten in de Westerse pers van commentaar voorzien. Een artikel in het Britse blad ..Evening News" over een Tsjechisch verdedi gingsplan tegen een mogelyke Rus sische invasie werd door een woord voerder van het Tsjechische minis terie van Defensie bestempeld als een „duidelijke poging om de goede betrekkingen en vriendschap met de Sowjet-Unie te ondermijnen." Bezetting Hooggeplaatste Tsjechoslowaakse communistische functionarissen, die zich voorbereiden op de bespreking met het Russische presidium, sluiten een Russische bezetting niet langer uit wanneer deze bespreking zou mislukken. Zij verwachten, dat Rusland het aanbod om Tsjecho-Slowakije militai re met drie tot vijf divisies bescherming aan de grens met West- Duitsland te verlenen, zal herhalen. Als dit zonder enig politiek compro mis wordt afgewezen, is een of an dere vorm van Russische bezetting niet uitgesloten, zo meende een voor aanstaand partijman. Het orgaan van het Tsjechoslowaak- Doodstraf in Belgrado Een rechtbank in Belgrado heeft de doodstraf uitgesproken over Iwan Jelits, een 24-jarige Joegoslaaf, die in mei twee bommen in een spoor wegstation in Belgrado heeft ge plaatst. Bij de ontploffing werden 14 personen ernstig gewond. Jelits bevestigde dat hij de bom plaatste in opdracht van een Kroatische emi grantenbeweging in West-Duitsland die hem tevens de bommen ver schafte. Olie onder het stadhuis Los An geles (Californië V.S.) heeft besloten om naar olie te gaan boren onder zijn stadhuis. Het 28 verdiepingen hoge gebouw is een van de hoogste in zuidelijk Californië. De gemeen telijke autoriteiten hebben een voor stel goedgekeurd om met het boren te beginnen in het stuk land waar het gemeentehuis op staat. Franse raket gelanceerd Een Franse raket van het type Veroni- que 61 M is gisteren met succes ge- lanceerd van de basis Kourou bij Cayenne (Frans Guyana), zo is van officiële zijde vernomen. De raket, die wetenschappelijke instrumenten meevoerde, steeg in 10 minuten en 40 seconden tot oen hoogte van 187 km. De raket kwam op 267 uit de kust terecht in de Atlantische Oceaan. De Fransen hebben de basis in Zuid- Amerika gebouwd, toen de onder handelingen met Algerije verder ge bruik van de. Sahara voor proefne mingen onmogelijk maakten. Niet naar Dresden Een aantal Westduitse seminaristen, die waren uitgenodigd om een bezoek te bren gen aan de Evangelische gemeente van Dresden, is door de Oostduitse autoriteiten de toegang tot Oost- Duitsland geweigerd, zo bericht de krant van de Evangelische kerk „Sonntagsblatt" in Berlijn. Volgens de krant werd er geen verklaring gegeven voor de weigering van de Oostduitse regering om de 22 studen ten onder leiding van de Bonnse hoogleraar in de theologie prof W. Kreek toe te laten, Leningen voor zuid-Italië De Europese Investeringsbank zal een dertiental leningen, tot een totaal van 31,2 miljoen dollar, verstrekken voor ontwikkelingsprojecten in zuid- Italië en op Sardinië. De leningover eenkomsten, met een looptijd van 8, 12 of 20 jaar en een rente van 6,75 of 7 procent, zyn bestemd voor de bouw of uitbreiding van fabrieken en modernisering van telefooninstal laties in Campanië en Basilicata. Uitvoer verboden India heeft de uitvoer voor commerciële doeleinden van tijgers, luipaarden en panters verboden, of zij levend zijn of niet, aldus officiële zegslieden in New Delhi. Toeristen en jagers die een vergunning voor de jacht op deze dieren hebben, mogen het vel van hun jachtbuit meenemen, terwijl de uitvoervan deze roofdieren voor dierentuinen met toestemming van het ministerie van Handel kan blij ven doorgaan. ROTTERDAM (GPD) De Rotterdamse politie heeft twee Argentijnse studenten duidelijk gemaakt, dat de eendendie rond dobberen in de singels bepaald niet voor consumptie bestemd zijn. De Argentijnen, die verblijven op een kampeerterrein aan de Kanaalweg in Rotterdam, hadden twee eenden uit de aangrenzende singel gevangen met de bedoeling ze voor het middagmaal te ge bruiken. De Argentijnen zijn na een fik se reprimande van de politie naar hun kampeertent teruggestuurd. De eenden, die niet gewond iva- renzijn in de singel teruggezet. euro da- 10 um di 1-6 uui n<l oi Rex: „Fantomas contra Scotland Yard", 14 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Vrljd. en[ zaterd. nachtvoorstellingen, 11.30 „Verboden vruchten", 18 J. Camera: „Wacht tot het donker is'f 18 j. Dag. (ook zond.) 7 en 9.15 u. Dad 2.30 u. (zond.mlddag ook 4.45 u.) „Eed hoogst merkwaardige tekkel", a.l. Vrijd en zaterd. nachtvoorstellingen 11.30 i „Die vrouwtjes!", 18 j. Wassenaar, Astra: „De Eend en Cadillac" (vr. t/m ma.av.). „Sex a 1( minuut" (donderdagavond). TENTOONSTELLINGEN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3)1 Tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst F. Erkelens, G Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 voorm 6 uur nam, (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschieden: der Natuurwetenschappen Boerhaavej tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest va) zfln geboorte. Werkd. 10 uur voorm. uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/nj 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopenij maandag t.m zaterdag 10 uur voorm; 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uui nam (t.m 15 september.) Molen „De Valk' Molenmuseum i gelijks (behalve 's maandags) voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1 nam 10—6 uur; zond] c( Lakenhal: Tentoonstelling „Negert01 Leldse fotografen". Geopend werkd. 1(| g uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 uu) nam (tot 22 sept.). D< Rijksmuseum van Oudheden (Ra- ni pen burg 28): Werkd 10 uur voorm. o uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: ec (Steenstraat 1); dag 10—6 U.; '«zon*; i dags 1 - 6 uur nam Rllksmuseum voor de geschieden» W der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde] pl Tentoonstelling „Viva Mexico". Werk-J dagen IC uur voorm.—5 uur zon- en feestdagen 16 uur nam. (t/m 1 december). ta Ned.-Legermuseum; Geopend maandag 0, tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 u, nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam, m AVOND- EN NACHTDIENSTEN DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevalleni Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel, 21313. Apotheek Voorschoten ls op zondag 28 juli gesloten van 's morgens 8 uui tot 's avonds 22 uur. Apotheek R.vanBreest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apo-i theek zijn de gehele week geopend. WEEKEINDEDIENS'l OER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad- 5 plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters- telefoon 2 2 222. i« 51 R (Van donderdag 25 juli t/m woensdag 31 Juli). Paviljoen theater 20.30 uur: Cabarej Wlm Kan „Hop. hop, hop". Theater Pepijn 20.30 uur: Cabarei Pepijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg" 21.00 um-: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbe- waf". ZATERDAG Paviljoentheater 20.30. uur: Cabarej Wim Kan „Hop, hop, hop". j j Theater Pepijn 20.30 u.: Cabaret Pe-j f pijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de steeg" 21.o| uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbej waf". 1 ZONDAG Circustheater 14.00 en 20.15 uur Theatershow van de Mounties. Paviljoentheater 20.30 uur: Cabarei Wim Kan „Hop, hop, hop". Theater Pepijn 20.30 uur: Cabarfj Pepijn „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg" 21.0C uur: Cabaret Jos v. d. Brink „Wobbej waf". MAANDAG 5 Circustheater 20.15 uur: Theatershoi van de Mounties. DINSDAG 1 Circustheater 20,15 uur: Theatershow van de Mounties. Theater Pepijn 20.30 uur: Cabj Pepijn „Dag en nacht". WOENSDAG Circustheater 20.15 uur: Theatershow van de Mounties. Theater Pepijn 20.30 uur: Cabar«| Pepijn „Dag en nacht". Paviljoentheater 20.30 uur: Cabare Wim Kan „Hop, hop, hop". snov bartf WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i s g 8 G SP 3e li Amsterdam zwaar bcw. 18 12 0. Den Helder geh. bew. 16 13 0. Ypenburg zwaar bew. 17 14 0 Vlisslngen zwaar bew. 18 13 0 Eeldt half bew. 17 12 0." De Bilt zwaar bew. 17 12 0. Twente zwaar bew. 17 12 2 Eindhoven zwaar bew. 17 12 0 Zuid-Limburg zwaar bew. 16 12 O Helsinki half bew. 21 10 0 Stockholm onbewolkt 8 0 Oslo licht bew. 21 15 0.3 Kopenhagen licht bew. 18 12 0. Aberdeen geh. bew. 14 9 0 Lond' a geh. bew. 22 11 0 Brussel geh. bew. 19 11 0.1 Luxemburg geh. bew. 17 9 0 Parijs half bew. 20 12 0 Borueaux onbewolkt 28 13 O Grenoble zwaar bew. 22 10 0 Nice onbewolkt 24 18 0 Berlijn zwaar bew. 18 12 16 Frankfort zwaar bew. 18 13 0 Mtinchén geh. bew. 20 11 1 Zürich zwaar be\v. 21 12 0 Genéve onbewolkt 23 9 0 Locarno licht bew. 25 11 0 Wenen regen 22 14 2 Innsbruck regen 18 11 0.1 Belgrado regen 27 16 4 Athene onbewolkt 32 20 0 Rome onbewolkt 26 16 O Barcelona onbewolkt 27 17 0 Madrid onbewolkt 36 18 0 Maliorca onbewolkt 30 15 0 Lissabon onbewolkt 28 17 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2