Zwartkijkers maken de speurders niets a lm li® Pleidooi WIJS Groot aantal Parijse studenten naar het lege gebouw van NAVO CfcEL Eén op de drie adressen is raak Loren en Ponti niet seh ui (lig aan bigamie Ford CorSi^a 1600 en gióteren J Hoger beroep tegen vonnis van 9 maanden DONDERDAG 25 JULI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 MAASTRICHT (GPD) „Bloed willen we beslist niet zien, maar we zijn er wel op uit om iedere ontduiker van de luister en kijkgelden te signaleren en tot de orde te roepen. Dat is nu eenmaal ons werk en net als ieder ander willen wij ons werk zo goed mogelijk doen. Dat lijkt me ons goed recht". Aan t woord is de heer B. Maas kant, hoofdcontroleur-Limburg van de dienst luister- en kijkgelden. Sa men met zijn controleurs duikt hij op gezette tijden op om clandestiene kij kers en luisteraars op te sporen, zo als in elke provincie door zo'n team wordt gedaan. Dat zo'n „opsporings brigade" niet alleen zichzelf dubbel en dwars betaalt maar bovendien nog een aardige cent in het laatje brengt, bewijzen de cijfers: bij een van de drie adressen die ze bezoeken is het raak! „En dat is niet alleen in Limburg zo", haast onze zegsman zich er aan toe te voegen, „alhoewel deze pro vincie met zijn vele kijkers naar Duitse en Belgische zenders er de naam van heeft. In het hele land is het hetzelfde liedje geblazen. Achter één van de drie deuren waaraan onze controleurs aanbellen is er voor hen werk aan de winkel. Er is even min enig onderscheid tussen stad en platteland, noch in rangen en stan den. Van heel hoog tot laag maken ze er zich aan schuldig en de ver houding liggen in de grootste bevol kingscentra en de onbenulligste ge huchten gelijk". „Ze kunnen nooit zo'n gek smoesje verzinnen of ik heb het al tien keer gehoord Sportief Hij spreekt uit een ervaring van meer dan 20 jaar als controleur en ruim drie jaar als hoofdcontroleur. Het rekken van het menselijk leven met allerlei kunstmatige verlengstukken is een lapmiddel, maar wie het in de breedte wil zoeken kan duizend levens tege lijk leven door zich in die van an deren te verdiepen. Advocaten hebben het dubbele voordeel, dat ze daar ook nog voor worden be taald, maar soms zou ik pro Deo advocaat willen zijn om de verde diging te voeren voor iemand, die iveliswaar een boosdoener is, maar die zo aardig boosdoet. Een sympathiek voorbeeld hier van is de Duitse korporaal, die met een gehuurd vliegtuigje naar zijn legerplaats op het schier eiland Sylt kwam teruggevlogen, in het bezit van een bedrag van 5000 mark, dat hij zich verworven had door er te Flensburg een spaarbank van te beroven. Zeelui met zulke grote bedragen op zak gaan daar gewoonlijk mee aan de zwier of ze brengen het naar hun oude moeder, maar op Sylt valt geen oude moeder te beleven. Dat was ook niet nodig, want de kor poraal besteedde het geld door er dadelijk alle schulden mee af te lossen, die hij bij zijn kameraden had en van wat er over was, gaf hij in de kantine een paar rondjes. Zulke mensen worden nu voor de rechtbank gesleept, wat alleen daarom al onrechtvaardig is, om dat deze straffen uitdeelt voor wat iemand verkeerd doet, maar geen beloningen uitreikt voor wat hij aan goeds verricht. Wat een voorrecht zou het zijn deze ver dachte als raadsman te mogen bijstaan! Ik kan niet nalaten mij meteen in te denken in de rol van zijn advocaat, die zich op zijn beurt inleeft in de verdachte. Om zijn onschuld aan te tonen geef ik de mijne graag prijs. Geen drog reden is mij te bedrieglijk om het rechtsgevoel van de rechters te ondergraven. „Edelachtbare heren!" roep ik uit. „Hier voor u staat een man, die een bank heeft beroofd!". Voor alle zekerheid wijs ik op de verdachte. „Hij geeft dit toe. Een slager presenteert de kinderen van zijn cliënten tenminste nog een plakje worst op de punt van zijn mes, maar de bank zet het mes op de keel en eist het volle pond. De bank is onmenselijk. Hoe menselijk steekt daartegen de fi guur van mijn cliënt af. Hij maakte schulden bij zijn vrien den veel schulden zelfs. Waarom kon hij dat doen? Omdat hij veel vrienden had. Waarom had hij zoveel vrienden? Omdat ze wisten dat ze hem konden vertrouwen. Zijn schuldgevoel was even sterk ontwikkeld als eergevoel. Het was voor hem 'een erezaak om zijn schulden tei .~y te betalen. Hij deed dit, als zovelen. door tussen komst van de bank. Meen niet, edelachtbare heren, dat hij niet van plan is het geld aan de bank terug te geven. Hij zal zijn schuld aflossen zodra hij het bedrag van zijn vrienden heeft kunnen lenen Met een royaal rondje rente. Op menselijke gronden vraag ik uw clementie" Gedurende h^et pleidooi heeft mijn cliënt mij een paar keer aan de toga getrokken om mijn aan dacht te vragen. Nu overhandigt hij mij als bewijs voor mijn ivoor- den zes briefjes van duizend mark. Ik reik ze over aan de pre sident. Mijn cliënt krijgt een lichte straf. Ik zou tevreden zijn. als ik wist wie tijdens mijn pleidooi mijn portefeuille had gerold. KEES STIP Daarvóór heeft hij gevaren. „Ik ben dus van huis uit helemaal geen amb tenaar en zo vat ik mijn werk ook niet op. Onze controleurs moeten hun werk sportief opvatten en dat doen i zij ook. Je wilt natuurlijk zo veel mo- I gelijk wanbetalers opsporen, maar je j ontmoet er tussen die slimmer zijn i dan de slimste controleur. Kijk, en dan moet je geen bloed willen zien. Sportief je nederlaag erkennen en weg wezen. Maar niets let je natuur lijk om een paar weken later op een I onverwacht moment weer op te dui- ken en tien tegen één dat de radio j „die men nooit had gehad" dan net- jes op de kast staat". .Als we ergens opduiken, krijgt het postkantoor na enkele dagen plot seling een hausse te verwerken van aanmeldingen van radio's en tv's. j Dat zijn dan de mensen die het te warm krijgen en niet graag op de blaren zitten. Als ze zich namelijk vrijwillig opgeven krijgen ze geen boete of proces-verbaal. Ze dienen er zich echter wèl van bewust te zijn, dat ze precies moeten opgeven hoe lang ze de radio of t.v. al hebben, want dat kunnen we precies nagaan en als ze dan een valse aangifte heb- j ben ingediend, hangen ze daarvoor in de prijzen". kant moet worden gedaan'wees er dan maar van verzekerd dat er een radio of teevee verstopt moet wor den". „Dikwijls hoor je de stekker over de vloer rammelen en als je dan eindelijk de kamer in mag, doen ze alsof ze zelfs nog nooit van een radio of teevee hebben gehoord. „Wat is dat voor een ding?", lachte de heer Maaskant. Hij maakt soms de gekste dingen mee. „Maar ze kunnen nooit zo'n gek smoesje verzinnen of ik heb het al tien keer gehoord. En dan maar zoeken, het hele huis door. Zo lang ze ons dat niet verbieden, mogen we dat. Verbiedt de bewo ner ons dat wel, dan wordt de zaak anders. Dan wordt het van de sportieve sfeer Wie-van-ons- zou-de-slimste-zijn". in de harde zakelijke sfeer getrokken. en". En als we dan nagenoeg zeker we ten dat er een radio of teevee wordt verborgen. vragen we natuurlijk machtiging tot huiszoeking aan. Dan houdt niemand ons meer tegen. Maar dat gebeurt ook weer niet in alle ge vallen, zo dcm zyn we nu ook weer niet. Stel dat je zoiets overkomt in een grote boerderij. Zelfs met ver gunning kan je die met man en macht dagenlang uitkammen zonder iets te Computer Al wordt een op de drie bezoeken van de controleurs met succes be kroond, dat wil nog niet zeggen dat op elke drie Nederlandse huisgezin nen er één is dat zich aan de wette lijke gestelde verplichtingen tot het betalen van luister- en kijkgelden on trekt. Hoe dan precies de „zwakke broeders" uit dat hele leger van „brave" burgers geplukt? Het ge heim blijkt ook hier evenals op vele andere plaatsen te schuilen in die magische machine die computer heet. De computer registreert feilloos al die miljoenen Nederlanders die netjes zoals het hoort hun luister- en kijk- vergunning hebben aangevraagd en voor het hun geboden genot betalen. Bij dit registreren wordt geen half I werk geleverd. Vermeld worden de I j naam, voornaam, straat, huisnum- mer en woonplaats alsmede het re- j gistratienummer van de luister- c.q. j kijk ver gunning. Als nu de controleurs 1 een stad, dorp, of zelfs woonwijk „on- j der handen" willen nemen, vragen wij aan de computer de namen en adres sen van allen, die daar wonen en die bij haar geregistreerd staan: van alle bstalenden derhalve. De compu ter geeft deze lijst in no time, zelfs per straat gespecificeerd in even en oneven nummers. Bezocht hoeven derhalve nog slechts die adressen te worden, i die niet worden genoemd. Een flinke tijd- en werkbesparing vergeleken met de tijd toen de computer er nog niet was en de controleurs eindeloos huis aan huis moesten aanbellen en hun prevelementje deden met het risi co afgesnauwd te worden „omdat ze in Den Haag toch wel dienden te toeten dat deze meneer altijd alles keurig netjes op tijd betaal de en dat ze eerst daar maar eens orde op zaken moesten stellen, voordat ze eerzame burgers lastig vielen met controleurs" De niet-vermelde adressen sprin gen er dus direct uit en zijn de moeite waard bezocht te worden. Maar ook worden die adressen met een bezoek vereerd, waarvoor alleen maar een luister- of alleen maar een kijkvergunning is afgegeven. Waar immers betaald geluisterd wordt kan zwart gekeken worden of andeersom en ook dat moet' worden gecontro leerd. By deze twee soorten adres sen nu is een gemiddeld succes van 1:3 verzekerd, zo wijzen de cijfers uit. „Of de mensen die bezoek krijgen van een controleur altyd prettig mee werken? Dat is heel verschillend. Doorgaans mogen we niet klagen en als de mensen verstandig zyn spelen ze open kaart want tien tegen één dat we ze toch al lang door heb ben". Als verklaring geeft de heer Maas kant het feit dat alle handelaren in radio's en teevees verplicht zijn op te geven aan wie en wanneer zij een toestel verkocht hebben. De contro leurs hebben die lijst. Waar de offi ciële gegevens tekort schieten komt de in vele jaren ervaring opgedane mensenkennis te hulp. „Als je ergens vriendelijk wordt binnengelaten, maar ze verzoeken je even in de hal te willen wachten", omdat binnen zo no dig eerst de rommel een beetje aan ROME <APi Een gerechtshof in Rome heeft de actrice Sophia Loren en haar echtgenoot Carlo Ponti gisteren vrijgesproken van een aanklacht wegens bigamie en aldus een einde gemaakt aan een zaak die zich elf jaar heeft voortgesleept. Het hof bepaalde dat de actrice en de producer in 1957 in Mexico niet wettig waren getrouwd zoals in de aanklacht stond vermeld. De uitspraak volgde op een be sluit van het civiele hof van appel dat op 27 april 1967 had bepaald dat de Mexicaanse huwelijkspap'e- ren niet waren voorzien van de ver eiste handtekeningen en dat het huwelijk daarom niet rechtsgeldig was. Advocaten voor de verdediging en de aanklager hadden het hof bei den verzocht het. paar vrij te spre ken van de aanklacht door deze te verwerpen. Dit houdt in dat geen verdere hogere beroepen zullen wor den aangetekend en dat de zaak met de uitspraak van gisteren ein delijk uit de wereld is. vinden. Je trekt je dan wyselyk te rug en komt een paar maanden la ter nog eens kijken. Dan staat het toestel wel weer op zijn plaats en zijn ze te verbouwereerd om tegen te sputteren". Toestellen verstoppen op we's, in wasmachines of achter bomen, is natuurlijk niet sterk genoeg. Aardi ger is dat verhaal van dat jochie dat uit school kwam nadat zijn moeder de controleur een kwartier lang had duidelijk gemaakt dat bij hen in huis nooit een radio was ge weest en nooit zou komen ook en stomverbaasd opmerkte: „Waar is de radio gebleven, mamma?" Of van die meneer die kwaad naar binnen rende en even later met een dikke statenbijbel terug keerde„Een radio meneer? Zo'n duivels ding komt bij mij het huis niet in. Dit hier, deze bijbel, dat is mijn radio". Hij was nauwe lijks uitgesproken, toen uit de keuken de niet onverdienstelijke stem van zijn 18-jarige dochter klonk, die luidkeels meezong met een tophit, die Hilversum 3 pre senteerde bij het bereiden van de middagmaaltijd. Of, tijdens een opsporingsactie, een paar huismoeders, die luidruchtig be zig waren ervaringen uit te wisselen over die „inspecteurs van de radio die zonder pardon overal protocol van opmaakten". Een van hen aan het weerd.Pas maar cp voor die ke rels. Die weten alles. En weet je hoe? Die hebben een apparaatje in de broekzak en zo gauw ze ergens 'n huis binnenkomen vertelt dat hun precies waar de radio en teewee verstopt zyn. Ik heb het zelf mee gemaakt. Gisteren waren ze by mij en wat zei de kerel? Mevrouwtje, haalt u die radio maar onder de vui le was uit de wasmand. Nou mens. ik dacht dat ik het bestierf. Hoe kon die vent nou weten dat ik hem daar juist had verstopt Kantomiese stoofschotel Snijd 600 gr rundvlees «dat niet absoluut mager hoeft te zyn) in stukjes. Maak een mengsel van 2 lepels soja, 1 le pel bruine suiker, mespuntje kaneel en roer het vlees en voeg er ruim een halve liter bouillon aan toe en een klein scheutje sherry. Breng het aan de kook en giet het in een flinke vuur vaste schaal-met-deksel. Voeg het vlees eraan toe, 250 gr in j reepjes gesneden wortelen en 250 gr. gebroken sperziebonei Leg het deksel op de schotel en zet deze in een goed voorver warmde oven. Laat het daarin 2 uur stoven. Voeg dan 200 gr champignons toe en laat nog 20 minuten stoven. Geef er rijst bij. WIN A BORN. Willi lbo maakt „cabaretaria" AMSTERDAM (GPD) De KRO en Wim lbo gaan voor het nieuwe seizoen weer met elkaar in zee en de vrucht daarvan zal het nieuwe maandelijkse programma „cabareta ria" worden. Dit Internationale cabaretpro gramma wordt elke maand eenmaal op een zaterdagavond uitgezonden. De ondertitel van het programma luidt een maandelijkse - kleinkunst - kalender. Wim lbo weet nog niet precies wat het gaat worden. Wel zegt hy: ,Jk wil er op de eerste plaats de nationale kleinkunst in hebben en daarmee bedoel ik na tuurlijk de Nederlandstalige klein kunst, want wat onze goede zuide lijke vrienden tegenwoordig bren gen is echt niet te onderschatten". De eerste aflevering wordt op za terdag 19 oktober uitgezonden. ADVERTENTIE méér ruimte, méér comfort zuinig en snel. AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. LAMMEN.SCHANSFLEIN 6. LEIDEN - TEL. 30325—42451 j PARIJS (GPD, AP) De nieuwe Franse minister voor Onderwijs, Ed gar Faure, heeft in de kamer aange kondigd dat het leegstaande NAVO- I gebouw aan de rand van het Bob de Boulogne in Parijs voorlopig tot uni- versiteit zal worden ingericht. Het gebouw stond leeg na het vertrek van de NAVO uit Parys naar Brus sel. Verscheidene departementen héb- ben over het lege gebouw met elkaar i gevochten, maar tenslotte werd het j toegewezen aan het ministerie van I Onderwijs. De minister achtte h et echter niet verantwoord er zelf met zyn staf ambtenaren ln te trekken, terwijl zyn departement met het overschot aan studenten geen r aad weet. Hij heeft namelijk het aantal i nieuwe studenten met 12.000 onder- I schat. Verleden jaar meldden zich I voor de diverse faculteiten in Parijs 157.000 studenten aan, dit jaar zyn het er 180.000, namelijk 10.000 studen- jten meer in de rechten, 2.000 in de letteren, 6.000 in de exacte weten schappen, 4.000 in de medicijnen, 600 in de tandheelkunde en 1.000 in de farmacie. Overigens moest de minister die een uitstekend spreker i6 en geen aantekeningen nodig heeft om een vlotte voordracht te houden zich tot algemeenheden beperken. Want hij zit nog maar pas een paar dagen op zyn nieuwe ministerie, dat hij met Landbouw verruild heeft. Hij kon digde een algemene democratisering van het onderwijs aan, gaande van de lagere school tot aan de universi teit. „Napoleons idee van een gecentra liseerde en autoritaire universiteit is uit de tijd", zo zei Faure. „Het is ons werk de talrijke overblijfselen daarvan zo snel mogelijk te doen verdwijnen". Sommigen in Frankrijk willen de universiteit gebruiken als een .hef boom voor revolutionaire druk', zo zei hij, en hij deed een beroep op de ze mensen hem een kans te geven te zien wat hij kan bereiken door het huidige systeem te hervormen. NEDERLAND 1 VARA 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Albanië 7.46 uur Manitas de Plata 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur De twee wezen. 10.30 uur Laatste nieuws (NTS) 10.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 KRO 6.50 uur Barend de beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Van gewest tot gewest (NTS) 7.25 uur Wat doe ik voor de kost? (NTS) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Openluchtcircus; kleur 8.45 uur Parade der nationaliteiten; kleur 9.05 uur Het concertgebouworkest 9.45 uur Alfred Hitchcock presenteert 10.10 uur Crisis onder de religieuzen (KRO/RKK) 10.40 uur Laatste nieuws iNTS) 10.45 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.50 uur Het eenzame hart; hoorspel 10.55 uur Claudio Arrau HILVERSUM 2: 8.10 uur Landlopen 11.00 uur Hallo Europa Filmhumor Er zit iets onredelijks in om een programma over film en humor te vertonen (zoals de VPRO deed), terwijl op de an dere zender Bob Hope en Bing Crosby met o.a. Peter Sellers, in een film, die de Nederlandse titel „Geef ze de ruimte" had meegekregen, de theorie in praktijk probeerden te brengen. We hebben het enige gedaan wat men in zo'n geval kan doen. We hebben eerst 40 minu ten lang aandachtig het pro gramma van Jan Blokker en Gied Jaspars bestudeerd, en daa.na zyn we de lessen gaan toetsen aan de werkelijkheid van Hope en Crosby. De waar heid gebiedt te zeggen, dat Bob en Bing niet pasten in de theo rieën van Jan en Gied, al kon den we hen nog wel indelen in. de sectie-Chaplin. die de moder ne techniek als iets angstaan jagends ervaart, in tegenstel ling tot de sectie-Marx Brothers die zich er positief tegenover opstelt. Tati is, als ik het goed begrepen heb, een soort tussen- sectie, hij benadert die moder ne techniek niet met afschuw, ook niet met opgetogenheid, maar met verwondering en met hem is dan ook een nieuwe fa se van de filmhumor ingetre den, de fase namelijk, waarin de democratie zijn entree maakt in de komische film. Als we Blokker goed hebben begrepen, heeft de filmhumor door de decennia heen geteerd op gebrek aan democratie, was zy totalitair, steunde op geweld en onderdrukking, met alle ko mieken maar Laurel en Hardy in het bijzonder als de meest I kenmerkende vertegenwoordi- I gers. Of het waar is. dat er bij j de intrede van de democratie in de film minder gelachen is. dur ven we niet te onderschrijven, bovendien worstelen we nog met het probleem waarom er in het land van de democratie, Enge land, meer wordt gelachen dan in het land van de dictatuur, Rusland, want waarom zou voor een land en een volk niet gelden wat wel voor een film geldt? Hiermee zyn we wel ongeveer uitgesproken over het program ma van gisteren. Het program ma over de Raad voor de Kunst kbn ons niet bekoren (al is het altijd leuk weer eens een paar bekenden te zien). De Ga- lapagos-eilanden verdienen ech ter een complimentje om hun kleuren en hun vogels, en zo'n serieprodukt als Onaantastbaar blijkt toch altyd weer beter in elkaar te zitten dan zo'n b-fllm, inclusief de grote sterren, als Road to Hong Kong. Vrouw doodde baby De zangeres Anneke Grönloh, die in ons land een beetje op de achtergrond is geraakt, is gisteren vertrokken naar Griekenland om voor Nederland uit te komen in een zangfestival in Athene, dat daar van 26 tot en met 28 juli I wordt gehouden. Meer dan dertig landen doen eraan mee. Op de foto: Anneke Grönloh met haar zoontje Steven (3Vi) I voor haar vertrek op Schiphol. VLISSINGEN «GPD» Mr. T. Le- bret. officier van justitie in Middel burg is in hoger beroep gegaan te gen het vonnis van de rechtbank in de zaak van een 38-jarige Zierik- zeese vrouw. Zy bracht in februari haar pasge- I boren kindje door verdrinking om het leven. De officier ging in hoger beroep nadat de rechtbank het von- j nis had bepaald op negen maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest waarvan twee maanden -voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en toezicht van het Leger des Heils. Bij de behandeling van de zaak. veertien dagen geleden, had de officier van justitie vier jaar ge vangenisstraf met aftrek tegen de vrouw geëist. De Zierikzeese, sedert drie jaar weduwe, had het verbor gen kunnen houden dat zy zwanger was. Het kind werd na de geboorte verdronken in een dichtgesnoerde plastic zak. VOOR DONDERDAG Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18 30 Amateurs musiceren: Harmonie Ork. Staatsmijnen DSM. 19.00 Gespr. brief 19.05 Jazz Spectrum. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Uopsala '68: Journalis tieke gespr. AVRO: 20.05 Stereo: Radio Kamerork. en Klein Omroepkoor: klas muz 20.50 Het eenzame hart. hoorsp. 22.10 Een avondje uit: licht muz-prog. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.55 Fes- i tlval van Bergen (Noorwegen): Plano- i recital: klas en mod. muz. 23.55-24.00 I Nws. Hilversum 2, 298 in. NCRV: 18.00 Tyd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang en harmonle-ork. (opn.). 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Lichte gr muz. 19.15 Muz. van het Leger d. Heils (gr.). 19.30 Stereo: Mod. gr.muz. 20.00 Wijd is de wereld: we kelijkse internationale oriëntatie ln kerk zending en oekumene. 20.10 Land lopen: licht regionaal prog. 21.55 Na-i tlonaal Orgellmprovisatieconcours 1968.1 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Stereo: Licht instr. trio. 23.00 Hallo Europa: prog. uit Tsjecho-Slowakije. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 25 JÜNI Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammo- foonmuz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Morgenwijd. NRU9.00 Opera concert (gr.). (9.359.40 Waterstan den). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvit. (gr). (11.00—11.02 Nws 11.55 Beursber. NRU: 12.00 Blik op de wereld: Informatief programma over ontwikkelingshulp. 12.26 Med. voor land- en tuinb. Overheidsvoorl 12.29 Uitz. voor de landb. NRU: 12.39 Stereo: Licht lnstr. ens. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13.20 Stereo: Pianorecital: klass muz. 13.30 Stereo: Mod. kamer- muz. 14.00 Wikken en wegen: consu mentenrubriek. 14.10 Stereo: Lichte ork muz. (gr.). NRU: 14 30 De twee Europa's, lez. 15.00 Vonken onder de as. progr. over Nederlandse volksverha len en volksgebruiken. 15.30 Let the peoples sing: internationale competitie voor amateurkoren. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Thuis, een progr. voor thuiszlt- tenden. 16.45 Eerste Biennale der Bel gische Muziek- Kamerork. van België en solisten: mod. muz. 17.40 Informa tie achtergronden en commentaar. vorming ln deze tijd. 10.00 Stereot Aubade: klass. platenprogr. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00 Raden maar. 14.00 De moord op de woonboot, hoor spel (dl. 2). 14.50 Grammuz.. TROS: 15.00 Pop.-klasö. muz. (gr.). 15.30 De mythe, radio-essay. (dl. II: De mens.). 16.00 Nws. 16 02 Act. 16.07 Ste reo: Lichte grammuz. 16.30 Boemt tlener-popshow. 17.20 Sportkompas. 17.50 Act. Hilversum 3. 240 in. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Klink-klaar, zonder nonsens. (10.00 Nws.) NRUi 11.00 Nws. 11.03 Micronotities. VPRO! 12.00 Nws. 12.03 Agent 000. 13 00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help: gev. pi.progr. TROS: 14.00 Nws. 14.03 Act. 14 12 Iene mlene muze.is de bas: licht pi.progr. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Radiojourn. 15.05 Muzlekkantjes: licht muz.progr 16.00 Nws. 16.03 Operette- varia. 17.00 Nws. 17.02—18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte grammof oonm uz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. NTS: 18.50 Barend de Beer. NTSt 19.00 Journaal. AVRO: 19.06 In kleur: De Monkees, tv-feuillei voor de jeugd 19.31 In kleur: De vliegende Non, tv-feullleton. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 AVRO's Televlzler. 20.50 In kleur: De Saint. Uitnodiging tot gevaar, tv-feullleton. 21.40 In kleur: De verborgen wereld der insek- ten. film. NTS: 22.3022.35 Journaal. Nederland 2. NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal (met ti tels voor gehoorgestoorden). 19.25 In kleur: Open oogtlps voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 De ring. blijspel. 21.50 Hier en Nu: act.rubr. 22.10 De verenigde Veluwse koren: geestelijke liederen. NTS: 22.15 22.20 journaal. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7 00 Nws 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerle: klass. en mo derne gram muz (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging.) 8.00 Nws. 8.11 Voor de kinderen 8 30 Nws. 8.32 Toering- club. vakantietlps 8.45 Voor de huisvr 9.40 Zoekend geloven godsdienstige ADVERTEm IE De matras waarop U wérkelijk uitrust) Van DRAKA. John van Kesteren maakt in Japan eigen t.v.-show DEN HAAG (GPD) De Neder landse tenor John van Kesteren gaat in oktober een show verzorgen voor de Japanse televisie. Deze show in het Engels zal worden opge zet volgens de formule van de pro gramma's, die de za.iger vorig sei zoen voor de VARA-televisie maakte en die toen een grote kijkdichtheid hadden. Begin oktobei reist Van Kesteren uit zijn woonplaats München naar Japan, waar hij zes weken zal blij ven. Niet alleen overigen^ om er als eerste Nederlander een eigen televisieshow op te nemen, maar ook om er met verschillende sympho- nie-orkesten op te treden. Tn totaal staan 12 concerten op het program ma. o.m. in Tokio. Yokohama, Hi roshima en Osaka.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5