ereldrecord 3 x 800 m werd niet verbeterd Wind liet verstek gaan op slotdag Kaagweek L. Jansen -Venneboer boekt moeilijke zege Uitstekend geslaagde 'Dag van liet Paard' Vele uitvallers door hitte en blaren Te si vare baan in Koblenz Zeer somber Sportsplinters Orgelconcert in Pieterskerk DONDERDAG IS JULI USS W® LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD KOBLENZ (ANP) De aanval van Tilly van der Made, Ilja Keizer en Maria Gommers op het wereldrecord 3 x 800 m is gisteravond in de modderige sintelbaan van Koblenz blijven steken. Het Nederlandse trio, dat gezien de 800 m tijden in dit seizoen voor Ilja (2.02.2), Maria (2.03.0) en Tilly (2.04.4) in staat moest worden geacht ruim onder de 6 min. en 20 seconden, die een Britse ploeg vorig jaar augustus in Londen maakte, te blijven, finishte in 6 minuten 22,1 seconden. Toen de Nederlandse ploeg gister middag in Koblenz de baan ging be zoeken, zag het er aJ zeer somber uit. De baan was door de regen van de afgelopen dagen zeer zwaar en boven het terrein hingen dreigende wolken. De regen bleef gelukkig weg maar aan de baan konden de organisatoren weinig anders doen dan de binnen baan tot aan de recordpoging onge bruikt te laten. Tilly van der Made bracht de Ne derlandse recordtrein, gesteund door Tineke van Wonderen, die in een ge mengde ploeg liep, voortreffelijk in beweging. De Sagitta-atlete, die een we^k geleden in Keulen teleurstelde met 2.08.8. bleef tempo-maakster Ti neke, die er fel op gebrand was haar mede-gegadigde voor Mexico een ne derlaag toe te brengen, volgen tot kort voor het uitkomen van de laatste bocht. Toen ging zU in een machtige spurt langs haar en liet voor de eer ste 800 meter 2.07.7 afdrukken. Voor Ilja Keizer, die afgelopen week haar vaccinatie voor Mexico had gekregen en zich daardoor niet geheel fit voel de. en Maria Gommers werd de op gave toen wel erg zwaar. Ilja kwam in de invallende schemering volko men alleen te lopen omdat de andere plosgen toen ai bijna *n halve ronde achterstand hadden. De Nederlandse recordhoudster liep zich op de zware baan volkomen leeg maar kwam des ondanks toch slechts tot 2.08.8, de minste tijd van het drietal. Hoog tempo Maria Gommers, die nu voor de taak kwam te staan minimaal 2.03.4. slechts 0,4 seconden boven haar per soonlijk record te lopen, ging in een zeer scherp tempo weg. De Limburg se legde de eerste 400 meter op in 58.5 seconden en even gloorde er weer hoop. De wereldrecordhoudster op de 1500 meter had haar krachten echter overschat. Na 500 meter zakte het tempo en toen zij bij het ingaan van de laatste bocht ook nog gehin derd werd door een loopster, die al een ronde achterstand had, kon het vrij grote Nederlandse legioen op de tribunes alle hoop wel opgeven. Ma ria liet op haar 800 meter 2.05.6 af drukken, een tijd die gezien de om standigheden van zeer goed gehalte Overigens betekende de 6.22.1 wel een ruime verbetering van het Ne derlandse reocrd, dat een ploeg be staande uit Ans Lenferink. Tineke van Wonderen en Maria Gommers vorig jaar september in Düsseldorf met 6.29.6 had gevestigd. Op 20 au gustus zullen Tillv, Ilja en Maria in Sittard opnieuw een aanval op het wereldrecord doen. De overige Nederlandse atleten, die in Koblenz aan de start kwamen, deden het niet slecht. Wilma v. d. Berg won de 100 meter overtuigend in 11.7 seconden, waarmee zij haar naaste concurrente, de Zuidafrikaan- se Theresa van Rensburg, ruim voor bleef. Rijn van den Heuvel, niet in gedeeld in de A-loop op de 400 meter bestrafte deze „vergissing" door een B-loop in 47.7 seconden overtuigend te winnen. Geert üdding liep een moedige 800 meter, waarin hü tie Duitser Tömm- ler en de Amerikaan Van Ruden tot 100 meter voor de finish kon volgen. Toen het tweetal aanzette voor een laatste aanval, moest de Drent los sen. Hij werd in 1.50.3 vierde. Bram Wassenaar won daarvoor een b-loop in 1.50 7, maar werd wegens het ver laten van de baan gediskwalificeerd. Corrie Bakker benutte de rubber aan loop bij het verspringen uitstekend. Rolhockey Spanje heeft op de laatste dag van het toernooi om het Europees kampioenschap rolhockey voor junioren, dat in Vigo werd ge speeld, de titel veroverd door een ge lijkspel (00) tegen Portugal. Nederland verloor met 13 van Frankrijk en eindigde op de laatste plaats. Schaken De zevende party tus sen de schaakgrootmeesters Boris Spasski (Rusl.) en Bent Larsen (De nemarken) in de halve eindstrijden van het kandidatentoernooi dat in Malmö wordt gehouden is na de 43ste zet afgebroken. Spasski heeft een pion winst. Hij leidt met 42. Motorcross Aan de Nederlandse Grand Prix motorcross 500 cc, die zondag 28 juli in Sint Antonis zal plaatsvinden, nemen 36 rijders deel, die acht landen vertegenwoordigen. Het is de tiende wedstrijd in de com petitie van het wereldkampioenschap motorcross der halve liters. De deel nemende rijders komen uit: Zweden, West-Duitsland. Oost-Duitsland, En geland, Rusland, Tsjecho-Slowakije, België en Nederland. Het is zo goed als zeker, dat de tweevoudige wereld kampioen Paul Friedrichs acte de presence zal geven. MARIA GOMMERS De blonde Utrechtse had een goede serie met als beste sprong 6.23 me ter. Tenslotte bracht Leo de Winter het op de 200 meter tot een vierde plaats met 21.5 seconden. Nasli Ronnie Ray Smith, mede wereldre cordhouder op de 100 meter met 9,9 seconden, besliste het eerste duel met Paul Nash, die de Amerikanen tijdens de wedstrijden in Duitsland voortdurend heeft ontlopen, overtui gend in zijn voordeel. Nash, die in Koblenz niet wilde starten omdat hij zich niet fit voelde en de organisato ren met een doktersattest om de tuin trachtte te leiden, werd gisterochtend door een Duitse arts (kosten dm 150) volledig onderzocht en volkomen in staat geacht te lopen. Nash ver scheen aan de start, vertrok slecht, greep halverwege de race vertwijfeld naar zyn been en deed verder geen poging Smith tegenstand te bieden. Onder luid gejoel verliet de Zuidafri kaan die kennelijk in de psychologi sche oorlogsvoering van de Ameri kaanse negersprinters ten onder Is gegaan, de baan. Kampioensraces Race ongeldig bij Valken in Zandvoort Op het circuit van Zandvoort zul len zondagmiddag: de kampioensraces van de KNMV plaatsvinden. Behalve in de zijspan klasse zal er in zeven solokiassen gestart worden. Onder de 171 op 24 verschillende merken rijdende deelnemers, treft men de namen van vele nationale cracks aan. O.a. zal de 50 cc-triom fator van Assen, Paul Lodewljkx, atce de presence gaven met de man nen, die bij de laatste T.T. 3de, 4de en 5de werden adhter de wereldkam - pioen Anscheddt, t.w. Toersen, De Vries en Schurgers. In de andere klassen, waarin 75 Internationalen starten, zijn de grootste kanshebbers Ruud Breedt ((Zaandam), Jaap Mooijen (Edam). Oees van Dongen (Rotterdam'» Henk Kist (Eindhoven) en de Ha genaars Lous van Rijswij-k, Jan Hum berts en Han Leenheer. Nieuwe indeling reserves KNVB RES. 2DE KLASSE A DHC 2, HBS 2, Laakkwartier 2, Quick 2, Quick Steps 2, Roodenburg 2. Scheveningen 2, Spel. Lisse 2, UVS 2, VIOS 2, VUC 2, VCS 2. RES. 2DE KLASSE B CKC 2, CW 3. EDS 2. HDVS 3, Hillegersberg 2, De Hollandiaan 2. HOV 2, ONA 2, Quick 3, SW 3, UVS 3. VFC 2. RES. 3DE KLASSE A Alphen 2, Blauw Zwart 2, Docos 2, LFC 2, Lugdunum 2. Roodenburg 3, SJC 2*. Teijlingen 2, Tonegido 2. Wassenaar 2, Wilhelmu* 2. RES. 3DE KLASSE B Archipel 2. BEC 2. BMT 2. Cele- ritas 2, DHL 2, GDA 2, HBS 3. Laakkwartier 3, Lugdunum 3, TOGB 2, Cromvliet 2. Wielrennen De Engelsman Sid Barras heeft gisteren de tweede rit van de Ronde van Schotland gewon nen. Hij legde de 210 kilometer van Ayr naar Dunbar af in 5 urn-, 39 mi nuten en 30 seconden. De beste Ne derlander was Cees Koeken, die als vierde eindigde, op 26 seconden van de winnaar. In het algemeen klasse ment behield de Brit Wiles de led- ding. Cricketprogrimma Cricket-programma Den Haag: Jubileumwedstrijd HCCMCC (20 en 21 juli te 11 uur voorm.) Eerste klasse A: Quick (Hg)— HBS; VRA—VOC. Eerste klasse B: de Krekels—Her mes DVS; Quick (N)—Excelsior; Sparta^—SSCC; Rood en Wit II— Bloemendaal. 2de klasse A: Ajax IQouck (H) II. Gerben Karstens won in Ulvenhout UL VENHOUT (ANP) Gerben Karstens heeft gisteren de profronde van Ulvenhout gewonnen. Karstens, die de 120 kilometer aflegde in 2 uur 33 minuten en 10 seconden, won de eindsprint van een groepje van zes renners, dat een ronde voorsprong op het peloton had genomen. De uitslag luidt: 1. Gerben Kar stens (Leiden), 2. Rini Wagtmans (St. Willebrord)3. Leo Duyndam (Honserlersdijk), 4. Cot Schuuring (Amsterdam), 5. Jan Harings (Sib be), 6. Peter Post (Amstelveen). Nij iimeegse Vierdaagse Tennistoernooi in Noordwij k aan Zee WARMOND Er waren slechts sporadische windvlaagjes op de Kagerplassen te bespeuren. Dit heeft vele zeilers op de slotdag van de 48ste Kaagweek de das om gedaan. Urenlang dreven honderden boten over de, ".volle plassen op zoek naar een windvlaagje. Het ging tergend langzaam en de zeilstrijd veranderde in een zenuwslopend gevecht, waarbij de mystieke factoren een grote rol speelden. land onder de wal en kreeg plotse ling privéwind. Jager keek machte loos toe hoe de „Beneventum" ver rassend naar de eerste plaats schoof. De laatste kans op een Fries suc cesje ging daarmee teloor. Eind- sband: 138,4 punten voor Holland te gen 31,81 voor de Friezen, die daar mee wel een geweldig pak slaag moesten incasseren. Geen plezier Er waren op de tamme slotdag meerdere fijne ..neuzen," die via et telijke windvlaagjes een grote voor sprong behaalden. Alleen de Hage naar Jongeneel heeft weinig plezier beleefd van zijn fenomenale voor sprong van ruim een kwartier op de valk van Jan de Wilde. Reeds bij het begin werd er een Posities verwisselden sterk. Toch kwamen de cracks, weliswaar met het water in de handen, naar voren. Zo gebeurde het dat Van Wijk in de open regenboograce ver uit liep, werd opgeslokt in het veld. later weer uitliep op zijn eeuwige rivaal Hofland cn op de finishlijn met slechts enkele centimeters verschil won. HU veroverde tevens de hoofd prijs. Reeds vroeg in de ochtend liet de wind het afweten. Ondanks het slap pe weer en de rigoreuze puntenach- terstand van de vijf Friese regenbo gen op de Hollanders, was het. laat ste treffen een interessant schouw spel. De Friezen stelden alles in het werk om het getij in hun duel tegen de vijf Hollandse zeilmatadoren als nog te doen keren. Hun wanhopige pogingen leverden weinig meer op dan een iets besheidener zege voorl de Hollanders dan in de voorgaande fout in de startprocedure gemaakt, dagen (32,123). waardoor de race al ongeldig was. Toch imponeerde een Fries. Ulrik Jager, de Friese regenboogdebutant, was met licht weer een fanatieke en gevaarlijke tegenstander. Jager liep na start zeer snel weg. Hofland ging de Fries achterna. Bijna twee zeilrondenbleef Jager in de leiding. Toen gebeurde het. Op weg naar de finish kroop Hof- Op de plassen hadden de zeilers de tijd hierover na te denken en een protest tegen de leiding had dan ook succes. De ruim 18 valkenzeilers ha - den de zenuwslopende race voor niets doorstaan. Hoewel Rolf von den Bau- men toch voor Kraan finishte, telden nu alleen de punten uit de vorige drie races. De stand was toen: Rolf von den Baumen (1-2-2) 90 punten, Kraan (5-2-1) 76 punten, zodat de hoofdprij hier geruisloos in Haagse handen viel. Bij de solo's begon de heerschap- PÜ van Nater onmiddellijk na het startschot. Spookachtig hard schoof de „Sit Piet" van zyn tegenstanders weg. Toen de Warmonder reeds eni ge dorst lessende biertjes had genut tigd finishte er nog steeds solo's. Met 1-3-1-1 won Nater de eerste prijs ver voor Lukas (6-1-2-7) en Van Elle- meet met 4-7-6-6. Verbluffend sterk werk liet op de ze verwarrende zeildag zestien-kwa draatkopstuk Henk Könst zien. Mek zyn vrouw aan de fokkeschoot boek te de Aalsmeerder een zege op Hans van der Kooy en ontfutselde zo De Ruyter (4-2-3-11) en Kempeneers (5-3-5-6) de hoofdprijs. Theo Stas, een andere hoofdprijs- kandidaat, was met zyn vrijheid „Mi Karinito" zó ver voor zijn voort- kruipende tegenstanders geëindigd, dat men hem voor de klassering over het hoofd had gezien. Voor de hoofdprijs was dit geen probleem, die kreeg Stas toch. maar er werd hem een dagprijs ontfutseld en dat nam hij terecht niet. Rugge spraak met de comitéleden leverde Stas weer een verdiende zege ojx v. Heuvelen (4-6-3-2) eindigde in to taal als tweede voor Hattem (2-2- 5-6». Het gesprek van de dag was giste ren op het Casino in Noordwij k aan Zee de geweldige tegenstand, die Jo- sine van der Koogh bood aan de Wimbledon-speelster Lidy Jansen Venneboer. Met maar liefst 6—2 ver overde de kleine, pittige Noordwijk- se de eerste set en die score was be paald niet geflatteerd. Hevig ge schrokken begon Lidy Jansen-Ven neboer aan de^ tweede set. Behoed zaam manoeuvrerend bracht zij Jo- sine van der Koogh ertoe onverant woorde risico's te nemen en met 63 nivelleerde zij de setstand. Maar dat betekende geenszins dat zij daarmee de partij in handen had. Integendeel. Josine van der Koogh vond weer de scherpe drives, die Li dy Jansen-Venneboer in de eerste set voor onoverkomelijke hindemissen had geplaatst. Het spel van de Doe- tinchemse verkrampte op slag. Haar wil om in ieder geval niet meteen in de eerste ronde naar de kant te worden verwezen redde haar uit de perikelen. Want hoe goed Josine van der Koogh ook speelde en bleef spe len, de grote routine die Lidy Jan- sen-Venneboer in de vele buiten landse toernooien heeft opgedaan, legde een gewicht in de schaal, die in de spannende slotfase van de partij de doorslag gaf Met 97 boekte Li dy Jansen-Venneboer een zeer moei lijke zege. Stimulans NIJMEGEN (GPD) De zon die zich maandag teleurstellend achter een dicht wo Kendek schuil hield, heeft gisteren tydens de tweede marsdag van de 52ste Nijmeegse Vierdaagse, alles weer goed gemaakt. Vrijwel constant bescheen ze de wandelende meute die zich dicht op eengepakt een weg baande over de smalle en rustieke asfaltweggetjes in de omgeving van Beuningen. Deest, Ewijk, Bergharen en Wychen. Verliep de eerste dag nogal stille tjes, gisteren roerden de wandelaars zich weer heftig. Lopend in een strakke pas werd volop gezongen, ge floten en geneuried. De doortocht in Wychen was giste ren een hoogtepunt. Duizenden toe schouwers hadden zien in het cen trum. achter dranghekken een goed plaatsje uitgezocht. Stoere Noor Als men in NUmegen een prys voor orginaliteit zou instellen, dan zou deze dit jaar naar de Noorse ser geant Olaf Taraldsen gaan. De 34- jarige sergeant van de medische compagnie uit Oslo toonde zich een waardig vikingenzoon. Vorige week kwam Taraldsen op de fiets naar de Keizer-Karelstad om daar zyn 160 kilometer te Komen wandelen. Met dertig kilogram bagage legde hij in zeven dagen .600 kilometer af. Een goede training voor de beenspieren maar niet voor de voeten, zei de Noorse sergeant terwijl hy onder be handeling was bij de blarendokter. Wanneer vrijdag de feestelijke in tocht voor hem een extra zegepraal is. stapt hij zaterdagmorgen om 4 uur op de fiets om weer naar Oslo terug te keren Naast het nette mi litaire legioen geven vele individu- elen een kamavalsoptocht weg. Uit gedost in de vreemdste kleding trek ken zy de aandacht Het is feest. Het mag allemaal, want de Vierdaagse is niet alleen een wandeltocht maar ook een soort vakantie. Mede door net warme wandelweer was gisteren het aantal uitvallers bijzonder hoog: 442. Velen waren door de hitte bevangen, de overgrote meerderheid echter wenste niet meer deel te nemen vanwege het grote aantal opgelopen blaren. Doordat op de eerste dag niet, zo als aanvankelijk door de organisa toren was opgegeven, 431 maar 195 wandelaars ml vielen, waren er van morgen nog 16.030 in de stryd. Een resultaat, dat voor Josine van der Koogh ongetwijfeld een stimu lans zal zyn om vol te houden by haar pogen de tennisladder te bestij gen. De overige Nederlandse deel neemsters in de A-afdeling, Marijke Jansen, Tine Zwaan, Els Veentjer. rekenden (snel met hun tegenstand sters, respectievelijk miss Davic (Austr), 6—1 (teruggetrokken), mej. v. Apeldoorn 6—1, 6—2 en mrs. Muench (USA) af) Jan Hajer, mo menteel nog Nederlands no 2 neemt de zaken in dit toernooi niet zo ern stig. Tegen de Duitser Fleischhauer verspeelde hij doodrustig de tweede set maar won desondanks onbedreigd 6—3, 4—6,6—2 Indruk Ook Niek Fleury liet een voor de Duitser Fries „plezierige"' marge in de score. 8—6, 6—3 Ook hier was de winst gebaseerd op de grotere vaart van de Nederlandse ex-Davis-Cup- speler. Een sterke indruk maakte de Oostenrijkse no 2 Pokomy in zijn party tegen Blommendaal, 62, 61. Om de op dreef zynde Noordwijkse reus dat hy dat was, bewees wel zyn zege op de Nederlandse jeugd kampioen Paul van Min te klop pen en dan nog met dergelijke cij fers, daar is echt wel kwaliteit voor nodig. Pokomy heeft getoond klasse te bezitten. Men kan de Noordwijkse wedstrydorganlsatoren gelukkig prij zen met de .contractering" van de Oostenrijker. Hij zal. daarvan zijn we overtuigd, zyn geld waard blijken. Een goede partij speelde verder Jan Ufkes tegen een van de kanshebbers op de zege in het hoofdnummer, de Australiër Garaghty: 26, 36. De wisselvallig spelende, maar talent volle Boliviaan Gorostiaga wees Bo- nicki terug in drie sets, 86. 36. 63, maar hij had het met zijn veel grotere slagenrepertoire gemakkelijk in twee sets kunnen doen. Voor Lidy Jansen-Venneboer was met haar moeilijke zege in het en kelspel op Josine van der Koogh de beproeving nog niet voorbij. In het gemengd dubeblspel ontsnapte zU met de Duitser Bielefeld weer op het nippertje aan de nederlaag tegen het duo Koosje de Jong/Gorostiaga, 3—6. 6—1, 86. Een en ander voor al dank zy de Boliviaan die er in de laatste fase van het duel zicht baar de brui aan gaf. Lidy Jansen- Venneboer stapte echter, een stuk wijzer geworden omtrent haar hui dige spelkracht, zoals verscheidene deelnemers aan het toernooi dat gisteren deden, van het gravel. Het was overvol op Uuindigt Gezina, 3. Esther Williams. Tot. w. 6.10, pl. 1.60 1.20, 2.80, gek. 8.50, cov. 4.50. trio 296.80. Hafllngerprijs: 1. Danilo Mania I Vrees) (1.27.7), 2. Dulacintl, 3. Fablo- la Spencer. Tot. w. 16.80, pl. 8.20, 2.50, 3.10, gek. 6.20, cov. 10.70, trio 3.777.40 Prys van het Gelderse Paard: 1. Bar- barossa W (G. v. d. Wal) (1.22.1), 2. Athos the Saint, 3. Dakota. Tot. w. 27.70, pl. 5.30, 3.10. 2.10. gek. 13.20, cov. 9.60. New Forestprijs 2100 m 1. Elite Mac (M. W. M. Lange) (1.23), 2. Ever Queen. 3. Donna Hanna. Tot. w. 2.30, pl. 1.90, 3.70, 4.60, gek. 3.70. cov. 8.10, trio 285.70. Generaal G. J. A. A. baron van Heemstrabeker: 1. Blazing Song (J. •"an Dooyeweerd) (1.23.6j, 2. El Ha- die. 3. Or en Barre. Tot. w. 2.50, pl. 1.60. 2.40. 2.10. gek. 11.—, cov. 10.50. Trekpaardprijs: 1. Geatonka (J. Hui- Het hoofdnummer van de drave-berts jr.) (1.26.9), 2. Gilla van Am- riien de «striid om de Generaal Ba- stel- s- Gea Volann. Tot. w. 3.30. pl. ryen. ae strya om ae oreneraai j 90 2 go 2 70 6 90 coy 5 90 ron van Heemstrabeker, werd na trio 148.80. aantrekkelijke strijd een triomf voor h,ctneyprl)8. g,nto b h. (j. J. Biasing Song De als laatste gestarte i Bakker) (1.29.9), 2. Florican Dear. 3. Zilver Kid en El Hadie gaven lang I Galanthls. Tot. w. 6.60. pl. 3.40, 4.10, de toon aan. In de eindstrijd bleek 170- 8®*- 4 80- coy- 12 80 echter dat Jan van Dooyeweerd del Volbioedprijs. lste afd.: l. Blizzard kragen van rijn paard goed had j ^0„Ia^,etur™!:j.10a; JV- Ïm.'g*. verdeeld. Uit vierde positie spnntte I 47 2o cov 5 30 f"1 ^.opte 2de afd.: 1. Feuerzang. tH. J. v d. in 1.23.6 km-tyd El Hadie gedeci- Kraats. 2. Molvedo II. 3. Aracan. Tot. deerd. Christiaan de Wet, die medejw. 4.90, pl. 1.50, 1.20, gek. 3.40. cov. ten strijde trok. sprong door het 3 40 WASSENAAR (Eigen berichtge ving) Overweldigend was gisteren op Duindigt de belangstelling voor de „Dag van het Paard". En te recht! Want voor iedere paarde lief hebber waren de verrichtingen en het défilé van het puikje van de zeventien paard erass en in Nederland het „neusje van de aaHm". Voor de vele jeugdige bezoekers was vooral het optreden van de Jonge ponyrui- ters een evenement en wekte zeer grote bijval. De Knd toegejuichte, voortreffelijk uitgevoerde quadrille door adht Friese paarden, spande wel de kroon op deze zeer geslaagde dag. Blazing Song won stek, zodat Or en Barre het derde geld mooht incasseren. Verrassend was de zege van Bar- barossa W (w. 27.70) in de Prijs van het Gelderse Paard, waarin M. Lange met Youngstar even voor de streep werd uitgesohakekl In de New Fo- ristprijs nam Lange echter revanche door met Elite Mac 14 concurrenten de baas te blijven. Ever Queen en Donna Hanna werden resp. tweede en derde. UITSLAGEN Prijs van het Friese Paard: 1. For mosa (J. van Dooyeweerd) (1.24.4), 2. Grote prijs der halfbloeds: 1. Cslz (b. de Mol), 2. Netorla, 3. Reinalda. Tot. w. 5.50, pl. 1.90, 5.—. 1.90, gek. 4.60. cov. 11.30. Totallsatoromzet f 283.458.50. Uitslagen In zwembad De Vliet wordt alles in gereedheid gebracht voor de zweminterland Nederland- Groot BrittanniëTsjechoslowa- kije die dit weekeinde wordt ge houden. Hierbij een beeld van bad en tribunes. Er is plaats voor 2200 toeschouwers. Foto L.D./Holvast) Finnjollenklasse: H. van Berkel urt Rotterdam, 2. C. Seret uit Leiden. De hoofdprijs ging naar R. de Vries uit Rotterdam. Olympiajollenklasse: 1. C. van Ton geren (Warmond), 2. .C Visser (Rot terdam), 3. gebr. Zwetsloot (De Kaag). De hoofdprijs kreeg Visser. Vrijheidsklasse a: 1. T. Stas (Krimpen aan de IJssel), 2. B. van Heuveln (Amsterdam) en 3. gebn, Zitman (Leiden). De hoofdprij* kreeg Stas. Flying Juniorklasse: 1. B. de W1K de (Gouda), 2. A. van Vianen (Den Haag). De hoofdprijs kreeg De Wil de. Schakelklasse a: 1. F. Wessefl (Velp), 2. K. Sleeuwits (Rotterdam), 3. Q. Tetteroo uit Leiden. De hoofd- prUs kreeg F. Wessel. Pampusklasse: 1. Ydema (Den Haag), 2. L. de Wit (Saesenheinrt* De hoofdprijs kreeg Ydema. Soloklasse a: 1. C. Nater (War mond), 2. J. van Werkhoven (Bloe mendaal) en 3. A. van Helvert (Lel den). De hoofdprijs kreeg Naton Vaurlënklasse1. W. de Voogt (Haarlem), 2. P. Reeser (Alkmaar). De hoofdprijs kreeg De Voogt. 12-voetjollenklasse1. mevr. M. Plantenga (Rotterdam). 2. P. van de Elshout (Leidschendam) en 3. S. van Asselt (De Kaag). De hoofd prijs kreeg W. Stoutenbeek (Bloe mendaal). Jeugdklasse a: 1. H. Moes (Bus- sem), 2. P. Prins uit (Hilversum). De hoofdprijs kreeg P. Brouwer uit Rotterdam. De Flitsklassehoofdprijs J. Nie- meyer uit Groningen. Valkenklasse a: hoofdprijs E. Rolf von den Baumen (Den Haag). Regenboogklasse1. B. van WUk (Woubrugge), 2. J. Hofland (Rotter dam). De hoofdprijs kreeg van Wijk. Spankerklassehoofdprijs H. Rienks (Utrecht). 16 vierkante meter-klasse: 1. H. Könst (Aalsmeer), 2. J. van de Kooy (Den Haag) en 3. G. Vegter (Amstelveen). o.k. jollenklasse: 1. R. Vrolijk (Haarlem), 2. A. Bergwerff (Rot terdam). De hoofdprijs kreeg Vro lijk. Sterklasse: 1. P. Bussemaker (Rotterdam), 2. R. Numan (Am sterdam). De hoofdprijs kreeg E. Kankrinus (Haarlem). Marie-Claire Alain Vrijdagavond as. wordt de serie j zomerorgelconerten onder auspiciën van K en O en het college van I kerkvoogden van de Nederlands her vormde kerk, geopend met een con cert te geven door de bekende Franse organiste Marie-Claire Alain. Het programma vermeldt werken van: Olérambault, Dandrieu, Bach, Messiaen en Alain. Marie-Claire Alain, die in 1926 werd geboren, trad reeds op zeer jeugdige leeftijd in het openbaar op. Na haar studie aan het Conservaito- rium in Parijs, concerteerde zij gere geld in binnen- en buitenland, ter wijl zy ook in de Verenigde Staten en Canada optrad. Zij maakte meer dan zeventig grammofoonplaten en zij ontving acht keer de „Grand Prix du Disque".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6