Zes nieuwe presidenten van Wereldraad van Kerken Geen spoor van daders overval postkantoort j e Uw Leidsch Dagblad a NEDERLANDERS IN COMMISSIE 3 weer Studentenraad onder leiding het bestuur-Bomhoff van mee op vakantie Geen vrouw Nigeria RUIMTENOOD: COLLEGES IN CONGRESZAAL HEEL NOORD-LIMBURG W ORDT UITGEKAMD Kerkelijk leven i^eULe O Met pet Tegenstrijdig MET EEN ENKEL WOORD Vriendelijk Gevonden HAAGSE AGENDA Gevangene uit ziekenhuis ontsnapt 10 9 PAGINA S LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 JULI 19« of wetten uit te vaardigen over za ken die de moraal betreffen. Maar de kerk moet wel zorgen voor rede- drijven, dat zy die intieme relaties moeten legaliseren binnen een hu welijk." Mej. Karin Rodhe reageer de daarop met: .Doe dat alsjeblieft nietde kerk heeft daarmee al kwaad genoeg gedaan. De kerk I moet op dit gebied geen strikte re gels stellen, maar de mensen op an- dore wijze helpen." UPPSALA A.N.P.) In de woensdag door de assemblee van de Wereldraad van Kerken gekozen commissie voor inter- j 06 bisschop: „Het is ook niet. de nationale zaken hebben thans drie Nederlanders zitting. Prof. tAak van de kerk om 16 veroordelen dr. C. L. Patijn is herkozen als lid, dr. W. A. Visser 't Hoort en prof. dr. J. Tinbergen zijn tot buitengewoon lid benoemd. De commissie voor internationale zaken van de Wereldraad houdt zich voornamelijk bezig met allerlei politieke kwesties. Een groot deel van de werkzaam-persbijeenkomst over een totaal an- heden verricht deze commissie zon der dat daaraan ruchtbaarheid wordt gegeven. Met name in de ge vallen waarin de commissie na mens de Wereldraad van Kerken bij regeringen, politici en andere .in vloedrijke personen optreedt in in ternationale politieke geschillen. Gisteren zyn voorts zes nieuwe presidenten van de Wereldraad ge kozen: patriarch Germano* <69) van de Servische Orthodoxe Kerk uit Belgrado, dr. H. Lil je (68) bis schop van de Evangelisch Lutherse Kerk Sn Hannover, rev. dr. D. T. Niles (60) van de Methodistenkerk in Ceylon, rev. dr. John C. Smith (65) van de Verenigde Presbyteri aanse Kerk in Amerika en rev. A. H. Zulu (63). bisschop van Zoeloe- land en Zwaziland van de Angli caanse Kerk. Men heeft een voorstel ingediend om ook een vrouw in het presidium op te nemen. Als tegenkandidaat voor bisschop Lil je uit Duitsland werd de 52-jarige Zweedse mevrouw Birgit Rodhe voorgesteld, die in- spectrice is by het onderwijs in Malmöen als een van de afgevaar digden van de Zweedse kerk de ver gadering van de assemblee mee maakt. Bij de schriftelijke stemming kreeg zy 284 stemmen en bisschop Lilje 339. De poging om een vrouw en tegelijk een leek in het presidium te brengen, was daarmee mislukt. In het centraal comité, het be stuursorgaan van de Wereldraad van Kerken, is prof. dr. H. Berkhof uit Leiden tot lid herkozen. Woensdagmiddag belegde men, buiten het vergaderschema om, een openbare bijeenkomst in de zaal van de assemblee over de oorlog in Ni geria en Biafra. De twee delegaties van de kerken uit Nigeria en Bsafra voerden het woord. Het bleek dat van enige toenadering over het con flict ook tussen beide partijen in de Wereldraad geen sprake was. De dagelijkse persconferentie in de assemblee over een reeks theolo gische. politieke, maatschappelijke en sociale kwesties, werd gisteren voor eenmaal onderbroken met een der onderwerp, namelyk „Sex In Zweden." De Zweedse bisschop Sven Silen uit Vaesteras. redacteur Carl Gustaf Boethius van het officiële kerkelyke blad Var Kvrka en Karin Rodhe. een medisch studente, voer den het woord. De redacteur van het Zweedse kerkelyke blad opende de discussie met het tonen van een statistiek, waaruit bleek dat in Zweden tame lijk veel geslachtsverkeer buiten het huwelyk voorkomt, maar, zo zei hy, de Zweedse situatie is vrijwel gelijk aan die in de meeste westerse lan den, alleen spreken wij er in Zwe den veel openlijker over. Volgens hem dient de kerk voorechtelijk ge slachtsverkeer niet als een slechte moraal te veroordelen, maar het als een nieuwe moraal te bestempelen en van daaruit de jongeren te hel pen door hen op hun eigen verant woordelijkheid te wyzen. „Alle ker ken komen helaas niet verder dan tot de jonge mensen te zeggen dat hun gedrag uit moreel oogpunt te veroordelen is", zo zei hij. Bisschop Silen merkte op dat de Zweedse kerk er zich van bewust is dat de meeste bruidsparen voorech telijk geslachtsverkeer hebben ge had, maar dat de kerk deze „proef- huwelyken" bepaald niet goedkeurt. „Intieme sexuele relaties horen ki het huwelijk thuis," aldus de bis schop. „De kerk zegt tot de jongeren, die voorechtelijk geslachtsverkeer be- UTRECHT (ANP» De Rijks universiteit in Utrecht gaat met in gang van het nieuwe studiejaar twee-en-een-halve dag per week ge bruik maken van de grote congres zaal van het NVV-huis aan de Oude gracht voor het geven van colleges rechtsgeleerdheid. De grote ruimte-1 hacj gisteren iuist drie klanten ge. nood, waarmee de Utrechtse univer- j n'oipen lyke uitspraken als gids voor dege nen die in hun leven om opheldering vragen." Op een vraag hoe de leiding van de universiteiten in Zweden over voorechtelijk geslachtsverkeer oor deelt, zei mej. Rodhe dit een vreem de vraag te vinden, omdat de uni versiteiten zich niet bemoeien met het persoonlijk leven van de studen ten. Zy besloot de persconferentie met de opmerking: ..De Zweedse jeugd beseft in het algemeen terde ge haar eigen verantwoordelijk heid." NED. HEitV. KERK Beroepen te Welle en Ammerzo- den (toez.) S. T. Baarda, kand. te Hilversum. Aangenomen naar Nij megen (wijkgemeente Dukenburg) toez.) W. J. J. van der Waal te Ol- denkeppel, die bedankte voor Spyke- nlsse. Bedankt voor Workum (vac. M. van der Leun) en voor Elim H. M. Boogert te Ophemert. GEREF. KERKEN Bedankt voor Loppersum W. Feen- stra te Rinsumageest. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Ouderkerk aan de Amstel P. Beekhuis, kand. te Eem- dyk. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Konlngskerk> Ruilclub, 7.3010 uur nam. ZATERDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie door de Blesbosch. 8.30 uur voorm. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan 1): Gem. voor oorspronkelijk Steenschuur 6: Kerk van Jt Christus van de heiligen der laai dagen. 10.15 uur voorm., zonda school; 11.30 uur voorm. avondma Pinkstergemeente (Oude Rijn Spr de heer Tan. 2 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcac „De detector". 7.30-9.30 uur nam ipreksavoj christendom evang. N. v. afd. Oegstgeést. Spr. Brugge. 7.30 -ur nam. VENLO (GPD) Nog steeds zoekt de politie vergeefs naar de twee mannen, die gisteroch tend een overval hebben ge pleegd op het kleine postkan toor aan de Kerkstraat in het Noordlimburgse Bergen. Met ongeveer 20.000 gulden zijn de rovers in een in Maashees ge stolen Ford Cortina over slin gerende binnenweggetjes via Ayen naar Well gevlucht, waar zij de wagen in de Hoender- straat hebben moeten achter laten. Vandaar ontbreekt nog ieder spoor. De Rijkspolitie heeft gisteren de hele dag intensief gepatrouilleerd. Alle belangrijke verkeersaders in de kop van Noord-Limburg werden na het bekend worden van de overval afgegrendeld. Douaniers van nabu rige grenspasten verscherpten hun controle, terwijl de rivierpolitie de Maas afzocht. Tot nü toe zonder re sultaat. gaan combineren", Albers. aldus mevrouw In de wagen en in het Bergense postkantoor hebben deskundigen van de onderafdeling van de opsporings bijstand van het ministerie van Jus titie in Den Faag en de technische recherche in Roermond weinig spo ren kunnen verzamelen. Mr. A. Meschaert, officier van jus titie by de rechtbank in Roermond, die het onderzoek de hele middag heeft gevolgd gaf als zijn commen taar. dat men nog niet beschikt over een gericht spoor. Zelfs de verklarin gen over het uiterlijk van de mannen spreken elkaar tegen. UTRECHT (ANP) De Neder landse Studentenraad heeft weer een nieuw bestuur. Het is met uitzonde ring van penningmeester Groos, die niet meer beschikbaar was, het volledige bestuur-Bomhoff, dat op 30 maart werd benoemd, daarna naar huis werd gezonden, op 30 april werd herbenoemd en op 29 juni opnieuw werd afgezet. Tijdens een gisteravond in Utrecht gehouden rumoerige ver gadering van de Nederlandse Studen tenraad nam het SVB-bestuur de lei ding over van het rompbestuur van overwegend NSA-signatuur, dat sinds 29 juni de zaken heeft waargenomen. De nieuwe bestuurswisseling kwam tot stand na aanneming van een motie van de Studentenvakbeweging, die 24 voorstemmers kreeg, dertien tegenstemmers en zeven onthoudin gen. Twee leden van Stud 75 en vyf van de NSA onthielden zich van stemming. De beide vertegenwoordi gers van het algemeen non-politiek Studentenbelang trokken zich na aanneming van de motie uit de raad terug. Zij verklaarden, nu het SVB- bestuur voor de derde keer is terug gehaald, geen interesse meer te heb ben voor het raadswerk. „Niemand wenst verantwoordelijkheid te dragen voor deze kindercrèche", aldus ver klaarde ANPS-woordvoerder Potasse. De nieuwe voorzitter van het bestuur van de Nederlandse Studentenraad, de heer Bomhoff, verklaarde hoopvol te zijn ten aanzien van de toekomst. De Studentenvakbeweging, zo ver klaarde hij, heeft zich verzekerd van de steun van de fracties van de CCL (Coalitie Centrum Links) en Stud 75, die voortaan ook het fractieberaad van de Studentenvakbeweging zullen bijwonen. Daardoor kan het nieuwe bestuur van de Studentenraad reke nen op een kleine meerderheid. Michel Ponjee <46), die als enige het postkantoor in Bergen bemant. siteit al geruime tyd te kampen heeft, noodzaakte haar naar een nieuw tydelyk onderkomen uit te zien: ADVERTENTIE Uw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie, als U wilt helpen, door: gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier, dit ten minste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wy niet aannemen. Als brief verzenden en frankeren met 20 ct. Ons HUISADRES is: woonplaats Kwartaal Wy hebben een Maand Postabonnement Ons VAKANTIE-ADRES Is: doorhalen wat niet van toepassing is. plaatsnaam (By tydelyke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet Invullen, wél datum Ie en laatste dag van inhouding). OPZENDEN/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt le dag laatste dag Duideiyke opdrachten voorkomen teleurstelling. Koöten van opzending/inhouding. Voor Nederland en België f1,25 per vakantieperiode. Overige Europese landen f 0,40 per dag. Luchtpost f 0,60 per dag. Vooi tydeiyk in te houden kranten wordt by restitutie van het te veel be taalde abonnementsgeld f0,50 in mindering gebracht voor administratie- koeten. toeh 'wee onbekenden bin nenkwamen om een briefje van 25 te wisselen. „Ik, vroeg de man aan het loket, die een groen jasje aan had en een groen legerpetje op had en boven zijn linker ook een pleister had. hoe hy het wilde hebben. Toen ik 2 tien tjes en een briefje van 5 voor hem neerlegde, probeerde de ander, die BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen tinië: „Amstelland" (23/7); Austra lië: „Havelstein" (22/7); Brazilië: „Algorab" (24/7)Canada: „Zosma" (24/7); Chili: „Archimedes" (23/7); Ned. Antillen: „Prins der Nederlan- volg van een staking geen postver keer met Canada mogelyk is. De PTT verzoekt daarom tot nader bericht geen correspondentie en pastpakket- ten naar dat land te verzenden. Te kort Een vrouwelyke advo caat van 22 jaar is gisteren de toe gang geweigerd tot een rechtszitting in de staat New York omdat haar rok te kort was. Na reeds tweemaal te zyn vermaand door een tweetal rechters over cle lengte van haar rok den" (24/7); Nieuw-Zeeland: „Leu- j verscheen mr. Carolyn Peck gisteren ve Lloyd" (22/7); Suriname: „Ja-1 opnieuw voor de rechter in een rok son" (22/7)Verenigde Staten van Ameriak: (24/7) „Atlantic Song" (25/7); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W. Afrika: „Randfontein" <23/7). In lichtingen betreffende de verzen- ren donkere bril droeg, de gesloten dingsdata van postpakketten geven no nncrtlrd'OTAron deur langs het loket te forceren. .Geld" riep de man aan het loket, waarna de ander een revolver trok en gebaarde dat ik terug moest gaan staan. De man met het groene jasje sprang door het raampje en graaide al het geld uit de bureaulade. De an der futselde het vlug in zyn zakken, waarna ze de benen namen", aldus een op zyn benen trillende heer Pon- jee. Melkventer Mathieu Hesen (54), die juist zyn belasting wilde komen betalen, zag ze buiten komen. „Ze groetten me vriendeiyk „goede mor de postkantoren. Brand in metaalindustrie In één van de aoht fabriekshallen van de N.V. Metaalindustrie Polynorm in Bunschoten heeft gisteren een felle brand gewoed. De schade bleef ech ter voornamelijk beperkt tot het ver lies van twee verf bad en. Na de bouw vak vakantie hoopt men de pro- duktie volledig te kunnen hervatten. Polynorm vervaardigt o.a. geprefa briceerde woningen. In de betreffen de hal worden onderdelen gelakt en gemoffeld. In de fabriek werken normaal 700 man. Tydens de bouw- vakvakantae zijn het er echter slechts dertig tot veertig, die zich bezighouden met reparatiewerkzaam- gen" terug. Ik had helemaal geen j heden, argwaan. Niets verdachts opgemerkt, j Praatpalen nog proef Het plaat maar toen ik binnenkwam wel. Een sen van praatpalen verkeert tot nu ïykbleke Giel Panjee vertelde me, dat het geld uit de lade was geroofd. Ik ook geen erg erin om meteen naar buiten te lopen om het nummer van de in de richting Nieuw-Bergen weg- razende auto te noteren. Volgens my was het een crèmekleurige Ford Taunus". De rykspolitie van Bergen, die snel ter plaatse was, waarschuwde onmid- dellyk alle politie- en grensposten in noord-Limburg. Om uit te zien naar twee mannen in een crèmekleurige Ford Taunus. Later kwam uit Well het bericht, dat in de Hoenderstraat vlakby de Maas een Cortina met kenteken 5151 DG onbeheerd en onafgeslo ten was aangetroffen. In de tank zat geen druppel benzine. De wagen bleek in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen in de garage van Jos Cup in Maashees, aan de Brabantse oever van de Maas. Daartoe hadden de dieven eerst een Opel Kadett uit de garage moeten duwen. Kruidenierster Johanna Albers- Sniulders (54) uit Well had de wa gen zien stoppen pal voor haar zaak. „Ik dacht dat de mannen, het waren flinke kerels, in de winkel moesten zyn en heb daarom niks gezegd over het verboden parkeren. Toen de wagen er na een uur nog stond en ik de mannen de Grote straat had zien uitlopen, heb ik de wagen aan de kant geduwd. De auto stond niet op de rem, de choke en ramen wy'd open en ondar de wa gen vond ik een in elkaar gefrom melde papieren ryksdaalder. Toen ik even later via de radio van de over val hoorde, ben ik het een en ander toe nog in een stadium van proef neming. De regering zal binnen af zienbare tyd een beslissing nemen omtrent de al dan niet definitieve uitvoering. Dit antwoordt minister Bakker van Verkeer en Waterstaat op vragen van het lid van de Twee de Kamer. drs. E. van Thyn (P.v. d.A.) over het ontbreken van praat palen op de onlangs in gebruik ge nomen verkeersruit bij Hoevelaken. BUITENLAND Universitaire hervorming De Franse nationale vergadering zal eind september, nog voor het begin van het nieuwe collegejaar, byeen- komen voor een debat over de her vorming van het onderwys. Hiertoe is gisteren besloten tydens de weke- lykse byeenkomst van het kabinet. Senaatsverkiezingen Het Franse kabinet heeft besloten de senaats verkiezingen op 22 september te la ten houden. Het gaat om de verkie zing van 111 senatoren of een derde deel van de senaat. Vertrouwen voor Leone De chris tendemocratische minderheidsrege ring van preimer Léone heeft giste ren het vertrouwen van de Italiaanse senaat gekregen. De meerderheid be droeg slechts negen stemmen, twee minder dan bij een soortgelyke stemimng die vorige week in het Huis van Afgevaardigden plaatsvond. De regering-Leone kan nu beginnen met de uitvoering van haar hervor mingsprogram, tot de socialisten in oktober beslist zullen hebben of zy wel of niet de aan de coalitie van centrum-links zullen meedoen, waar mee Italië dan weer een meerder heidsregering zou hebben. Geen post naar Canada De Ca nadese postdienst heeft de Neder- die een heel stuk boven haar knieën ophield. De rechter gaf haar op dracht eerst iets anders aam te trek ken. Deserteurs Twaalf Amerikanen en een Brit, die dienst deden in het Amerikaanse leger en waren uitge weken naar Zweden, hebben politiek asiel gekregen „uit humanitaire overwegingen" Een woordvoerder van de Zweedse immigratiecommissie zei dat 107 Amerikaanse deserteurs tot dusverre in Zweden zyn aange komen en dat 81 van hen een ver blijfsvergunning hebben gekregen. Johnsons waarschuwt President Johnson heeft gisteren in een verklaring aan het Congres gezegd dat, wanneer het hulpprogramma voor het buitenland nog verder zou worden besnoeid, de Amerikaanse po gingen om een eind te maken aan de oorlog in Vietnam en de ontwape ningsonderhandelingen met de Sow- jet-Unie in gevaar komen. Het pro gramma. waarvan al 600 miljoen dol lar is afgetrokken en dat nu 2.3 mil jard dollar bedraagt, is volgens de president „absoluut essentieel". Zwemmen achter portretten Het persbureau Nieuw China bericht dat dinsdag in alle delen van China in de rivieren en meren is gezwommen ter herdenking van de tweede verjaardag van de zwemtocht van Mao Tse- toeng in de Jangtse. „De meren en waterbekkens van Peking waren met rode vlaggen bedekt toen de mensen in formatie achter portretten van Mao aanzwommen", aldus Nieuw China. Opgeheven Het Griekse regime heeft gisteren zes militaire rechtban ken opgeheven die waren inge steld na de staatsgreep van 21 april 1967. Het was de eerste maal sedert de coupe dat een dergelyk besluit werd genomen. Rel in Istanboel Studenten, die protesteerden tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse Zesde vloot in Istanboel en tydens hun demonstra ties met de politie in aanraking kwa men, hebben gisteren een politiechef gegijzeld in een hotel. De politie wist de man te ontzetten en by het daar opvolgend gevecht werden 40 perso nen gewond. Vyf gewonden zyn er ernstig aan toe, onder wie twee poli tiemannen. Voorts werden 31 stu denten gearresteerd. Spaanse reactor De Spaanse mi nister van Industrie, Bravo, heeft gisteren de eerste kernreactor van Spanje in werking gesteld. De reac tor kan jaarlyks 'n miljard kilowatt elektriciteit leveren en staat by Zo- rita, op ongeveer 100 kilometer ten noordoosten van Madrid. De reactor wordt gevoed met Spaans uranium landse PTT meegedeeld, dat als ge-dat in de V.S. is verrijkt. (Van donderdag 18 juli t/m woensdag 24 Juli) DONDERDAG Circustheater 20.15 uur: Musical „Ja ik wil" m.m.v. Annet Nieuwen- huyzen en Eric Schneider. Paviljoentheater 20.30 uur: A.B.C- Cabaret Wlm Kan en Corry Vonk „Hop, hop, hop!" Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht". VRIJDAG Circustheater 20.15 uur: Musical „Ja, ik wil" m.m.v. Annet Nieuwen- huyzen en Eric Schneider. Paviljoentheater 20.30 uur: A.B.C.- Cabaret Wlm Kan en Corry Vonk „Hop, hop. hop!" Theater Pepijn 20 30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg": 21.00 u. Solocabaret „Wobbewaf". Jos. van der Brink. ZATERDAG Circustheater 20.15 uur: Musical „Ja ik wil" m.m.v. Annet Nleuwen- huyzen en Eric Schneider. Paviljoentheater 20.30 uur: A.BC.- Cabaret Wim' Kan en Corry Vonk „Hop, hop, hop!" Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg": 21.00 u. Solocabaret „Wobbewaf", Jos. van der Brink. ZONDAG Paviljoentheater 20.30 uur: A.B C.- Cabaret Wlm Kan en Corry Vonk „Hop, hop, hop!" Theater Pepijn 20 30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht". Micro-theater „In de Steeg": 21.00 u. Solocabaret „Wobbewaf". Jos. van der Brink. DINSDAG Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn, Paul van Vliet „Dag en nacht". WOENSDAG Paviljoentheater 20.30 uur: A.B.C.- Cabaret Wlni Kan en Corry Vonk „Hop, hop, hop!" Theater Pepijn 20.30 uur: Cabaret Pepijn. Paul van Vliet „Dag en nacht Apollo: Apenplaneet". 14 Jaar Asta: „Camelot", 14 jaar. Bijou: „Bedazzled", 14 jaar Camera: „Irma la douce", 18 Jaar. Cineac: 'Wild op de liefde', 's avonds „Bambi" ochtend en middag, al.. City: „Walt Disney's tekenfilm-pa rade". a.l. Corso: Jerry als babysitter", a.l. Du Midi: „Louis de Funés als olie- magnaat", a.l. Euro Cinema: „The sound of mu- sic", a.l. Flora: „Weekend ln topless", 18 Jaar. Hollywood: „Tarzan wordt getart" 14 jaar. Kriterlon„Bergman-cyclus". Do „Avondmaalsgasten"; vr. en za. „Wat betreft de vrouwen": zo. en ma „Als in een donkere spiegel"; dl. en wo. pence", a. 1. Kurzaal: „Uit Hollywoods lachfa briek" ('s middags) a.l.: „Four for Texas ('s avonds), 14 Jaar. Metropole-Tuschinski: „Half a six- pense", a.l. Odeon: „De dwergexpres", a.l. Olympla; „Wat deed Jij nou ln de oorlog, pappie?", 14 jaar. Passage: „Het wonder der liefde" 18 jaar. Rex: „Laatste gevecht van Chubas- co". a.l. Roxy: „Klss kiss bang bang", 14 Jaar. Seinpost: ,,'t Is een gekke, rare, dol le, dwaze wereld", a.l. Studio de luxe: „Liefde op z'n kop". 18 jaar. Studio 2000: „Modesty Blaise", 14 J. Thalia: „Oog om oog, "tand om tand" 14 jaar. De Uitkijk: ..Hiroshima mon amour" 18 jaar. Do. t m zo. ,.1'Année derniére a Marienbad" t/m wo. West-End; „De spion met het kan ten broekje", a.l. AMSTERDAM (GPD) Uit een paviljoen voor geestelyk gestoorden op het terrein van het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam is gistermid dag een 30-jarige Amsterdammer weggelopen. De man zat officieel in voorarrest in het huis van bewaring aan het Kleine Gartmanplantsoen. Hy was door de politie aangehouden omdat hy verdovende middelen in zyn bezit had. Hy gebruikte deze zelf. Voor een ontwenningskuur werd hy tydens het voorarrest naar het ziekenhuis overgebracht. Hy was daar lopend patiënt. Toen gistermiddag zyn verdwyning werd ontdekt zette de politie wacht posten uit bij de woning van zyn moeder aan de Egelantiersstraat en by de woningen van enkele vrienden. De man is volgens de politie niet ge- vaarlyk. Dlamantpl. 27: Bahai-ges] 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek l punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzs Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-J nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreeki sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. f BIOSCOPEN Rex „Fantomas contra Scotlsi Yard", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag i; uur nachtvoorstellingen: „Wat daglicht niet verdragen kan". Camera „Blow-up". 18 Jaar. J lijks 7 en 9.15 uur. Middagvooi lingen 2.30 uur (zondag ook uur) „Een hoogst merkwaai tekkel", a. 1. Trianon ..Poel der ontucht' jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. dag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. dagvoorstellingen 2,30 uur dochter der natuur", a. 1. Studio „Samen uit. samen thi a.l. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 ui Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur' Ochtendvoorstellingen 10.30 u. halve zondag) „Thunderbirds", j Luxor „Wacht tot het donker I 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en d uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en f uur. Lido „Het is een gekke, rare, do| dwaze wereld", 14 Jaar. Dagelli 2.30 en 8 uur. Wassenaar Astra Donderdag t| zondag 8.00 en zond. 2.30 uur: „3 men uit, samen thuits". (La gr* de vadrouille). a.l. TENTOON STELLING EN Galerie v. d. Vlist (Botermarkt Tentoonstelling C. de Vries. E. Erkelens, G Zaalberg en S. Geopend dinsdag t/m zaterdag voorm 6 uur nam. (tot 1 sept.). Ryksmuseum voor de geschledö der Natuurwetenschappen Boerhaa] tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest J zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorn: uur nam.: zondags 1-4 uur nam (ti 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstel over walvissen en walvisvaart. Geo] maandag t.m zaterdag 10 uur vo 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 nam. (t.m 15 september.) Molen „De Valk' Molenmuseum i gelijks (behalve 's maandags) 10 u voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-5 i nam. De Lakenhal: Dag. 106 uur: zot 1—6 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Nej Leidse fotografen". Geopend werkd,: uur voorm.- 5 uur nam.: zond. 1-5 u nam (tot 22 sept.). Rijksmuseum van Oudheden (B penburg 28): Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunö (Steenstraat 1): dag 10-6 u.; 'sz^ dags 1—5 uur nam Ryksmuseum voor de geschiede! der natuurwetenschappen: Dag. li uur zond 1-4 uur Ryksmuseum voor Volken Tentoonstelling „Viva Mexico" Wei dagen 10 uur voorm.5 uur na) zon- en feestdagen 15 uur nam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maan< tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uur m Wassenaar (Kunstzaal Heuf Tentoonstelling Jacoba Surie en L Sehwirtz. Geopend maandag t/m. a terdag 10 uur voorm5 uur nan bovendien dinsdagavond 810 (t/m 24 Juli). AVOND- EN NACHTDIENSTEN DB APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevalH Apotheek Tot Hulp der Menschhe Hooigracht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- I nachtdienst van apotheek R. van Br« Smallenburg te Leiderdorp woj waargenomen door Apotheek Tot Hi der Menschheld. De Oegstgeestse Apotheek en A3 theek Voorschoten zijn de gehele wi geopend. r/EEKEINDEDIENST OEB HUISART8EN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raai plege men de eigen huisarts, daan tot zondagnacht 24 uur de dokte» telefoon 222 22 Andere taak „Rotterdam" B vlaggesohip van de Nederlani koopvaardy vloot, de 38.621 meterf „Rotterdam" gaat van de Atlantis^ Oceaan verdwynen. In het naj» zal het schip de laatste reis in I normale dienst op New York mail Daarna zal het voor de vyfjaarly» beurt uit de vaart worden genom Het ligt in de bedoeling, dat hetj de toekomst uitsluitend wordt bruikt voor de pleziervaarten tui New York en de Westindische chipel. De dienst op New York 3 daarna worden onderhouden door! Nieuw-Amsterdam en de Statendi' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 O. I sfl J *f Amsterdam onbewolkt 21 11 (j Den Helder licht bew. 18 14 Ypenburg onbewolkt 19 12 Vllsslongen onbewolkt 19 13 Eelde vrijw. onbew. 21 10 o De Bilt half bew. 20 11 0 Twente half bew. 20 7 0 Eindhoven mist 20 9 2 Zuid-Limburg mist 19 9 Helsinki zwaar bew. 16 io i Stockholm half bew. 13 Oslo half bew. 23 10 (i Kopenhagen zwaar bew. 17 n i Aberdeen zwaar bew. 13 Londen zwaar bew. 18 8 H Brussel half bew. 19 10 Luxemburg onbewolkt 17 9 1 12 5 Parijs licht bew. 19 Bordeaux onbewolkt 20 11 1 Grenoble regenbui 14 11 Hl Nice onbewolkt 28 16 Berlijn zwaar bew. 21 11 0i Frankfort onbewolkt 20 8 tJ München regen 15 9 32: Zürich zwaar bew. 14 9 10 Genéve regen 14 10 13 Locarno onbewolkt 21 8 Wenen geh. bew. 19 13 C Innsbruck regen 13 8 15 Belgrado zwaar bew. 28 16 5 Athene onbewolkt 32 24 0 Rome licht bew. 25 14 Oi Barcelona licht bew. 24 17 0 Madrid onbewolkt 30 11 o Mallorca zwaar bew. 29 15 0 Lissabon onbewolkt 25 19 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2