Onvergetelijke dag voor mr. J. v. d. Plas in „Windmobiel" trekt Bodegraven aandacht Duitse televisie in Katwr'k Katwijk bleef niet achter Feesten in Warmond begonnen Eis vier jaar voor Vuurwerk verdrinken baby- in Katwijk Bloemen Katwijk verwacht veel laag in gasten Zeer druk bezochte receptie bij zilveren jubileum in kasteel „Oud-Wassenaar" Schepping van kunstenaar Bruno Mertens op het raadhuisplein Hoge Griekse officieren in arrest id PAGINA LEIDSCB DAGBLAD ZATERDAG 13 JULI 19TO Unilever doet bod op Midland Poultry gestand ROTTERDAM (ANP) Op het aanbod van Unilever Ltd in Londen tot verwerving: van de aandelen in Midland Poultry Holdings Limited tegen contanten of gewone aandelen Unilever Ltd is een zodanig aan- tal aandelen aangemeld, dat het bod gestand zal worden gedaan. Van het gehele aandelenkapitaal van Midland Poultry, bestaande uit 4 miljoen gewone aandelen van nom. 5 shilling elk, waren reeds 523.000 aandelen in het bezit van Unilever I Limited. Van de resterende aande len ls nu ruim 90% aangemeld, waar- j door het volgens de bepalingen van de Engelse Companies Act mogeltfk is geworden het gehele aandelenka pitaal te verwerven Op basis van het aanbod van 18 shilling per aandeel is met het bod circa pond sterling 3.1 miljoen gemoeid. Midland Poultrv en haar onderho rige maatschappijen hcuden zich be zig met het slachten en verder ver- werken van kippen ën kalkoenen. Het. voor het slachten benodigde pluim- 1 vee wordt voor een gedeelte betrok- j ken v'an eigen bedrijven. WASSENAAR/KATWIJK (eigen berichtgeving) Mr. Jan van der Plas uit Katwijk aan Zee is gisteren op harte lijke wijze gehuldigd. Het was namelijk vijf en twintig jaar geleden, dat hij zijn advocaten praktijk in Den Haag begon. Hij was toen 23 jaar. Hoogte punt van deze dag was onge twijfeld de stijlvolle receptie, die in Kasteel ..Oud-Wasse naar" in Wassenaar werd ge houden. De heer en mevrouw Van Ier Plas- Poot mochten de gelukwensen van vele honderden gasten uit Katwijk. Den Haag, Lelden en vele andere plaatsen uit de Duin- en Bollenstreek in ontvangst nemen. Daarby wer den als blyken van waardering tallo ze fraaie geschenken aangeboden. di>? de herinnering aan deze stralen de dag levendig zullen houden. Deze receptie in de zalen van „Oud- Wassenaar"' groeide uit tot een zeer genoegeltjk samenzijn, dat veel weg had van een reünie van oude beken den. Uit de vissers- en badplaats wa ren velen naar Wassenaar gekomen. B. en W. Burgemeester en mevrouw Ver meulen waren er met de wethouders J. Bergman, Jac. van Dyk en H. Haasnoot wethouder C. van der Plas, die tevens loco-burgemeester is had een schriftelijke gelukwens gezonden, omdat hU jufrst op deze dag met vakantie was gegaan, ge meentesecretaris J. C. Tieleman toonde zijn belangstelling, evenals WARMOND In samenwerking met de VVV-Warmond en de winke liersvereniging „Warmond" heeft de commissie tot viering van de War- mondse feesten en Koninginnedag haar eerste wedstrijd gehouden. Nadat eerst de beide muziekvereni gingen met een rondgang door het dorp de feesten hadden geopend, be- I gon men met 't aloude spel tobbetje j steken, waar een honderd ingezete- nen voor hadden ingeschreven. De j uitslagen luiden: le prijs A. B. v. Ben turn. 2e prijs R. v. Grieken. 3e prijs J. Kortekaas. 4e prijs J. Betram, 5e prijs J. Roest Wan.. 6e Prijs N. P. Ouwehand, 7e prijs A van Rijn en 8e prijs W Zilvertand. De feesten werden daarna voort gezet op het café-terras „De Pomp" waar tot middernacht gedanst werd. Vandaag zouden de attracties op de Baan voor het publiek worden ge opend er vanavond om zeven uur zullen de ^uitwedstrijden gehouden worden op de Gemeente Haven. oud-gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven. Voorts waren er talrijke raadsle den en personeelsleden van de ge meente Katwijk. Hoofdinspecteur- korpschef mr. J. Blanken vertegen woordigde de Katwijkse gemeentepo litie. de heer H. Haasnoot represen teerde als directeur de Vereniging van Schippers-e'eenaren in Katwijk, en we zagen er talrijke reders, onder wie de heren Klaas van Duijn en Hans Hoek. Ook het oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer A. C. A. Deerenberg. die in Katwijk een ..zomerverblijf" heeft, maar in Schoonhoven woont, gaf blijk van zijn belangstelling en de heer Chr. Ver- plancke was er als directeur van de VVV ..Katwijk" waarvan mr Van der Plas voorzitter is. Van deze or ganisatie waren tevens bestuursle den aanwezig. Verder zagen v/e oud-wethouder H. P. Bloot, deputaties van talrijke Kat wijkse verenigingen.» organisaties en bedrijven, confrères van mr. Van der Plas en clientèle. Zijn naaste mede werkers mr. Maarten Steinz en mr. Maria van de Keemel lieten, even min als het voltallige kantoorperso neel. verstek gaan. Het zou te ver gaan alle receptie- gangers in de met prachtige bloem stukken versierde zalen by name te noemen. Daarom hebben we maar een greep gedaan. Ufrt al die spontane reacties bjj dit jubileum bleek duidelijk, dat mr. Politicus in Wenen gestraft voor corruptie JVENEN (DPA) Victor Miillner, eens een vooraanstaand lid van de Oostenrijkse Volkspartij (OEVP) is in één der grootste naoorlogse cor ruptieprocessen in Oostenrijk door een Weense rechtbank tot vier jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Miillner werd tevens tot een scha devergoeding van 20 miljoen schilling veroordeeld. Hy werd ervan beschul digd als directeur-generaal van de elektriciteitsmaatschappij van Ne- der-Oostenryk en als hoge functio naris van een bank 47 miljoen schil ling aan belastinggelden verduisterd te hebben die ten goede kwamen aan zijn partij en naaste verwanten. Onder de vele aanwezigen tij dens de in Kasteel ..Oud-Wasse naar" gehouden receptie ter gele genheid van het zilveren jubileum van mr. Jan van der Plas bevon den zich ook burgemeester en mevrouw Vermeulen. Zij bekijken hier met mr. Van der Plas (links) de vele fraaie geschenken, onder andere een chinees theeservies, dat door van de cliënten werd aangeboden. (Foto LD/Holvast) Van der Plas in brede kring wordt geiv-rdecrd en beslist niet alleen om irbeid Is advocaat, maar meer nog om wat hy in het belang v "lat 'ik heeft gedaan. Eerder op de dag hadden mr. en mèvrouw Van der P'asPoot reeds in hun riante woning aan de Boule vard in Katwijk aan Zee talrijke te legrafische en schriftelijke gelukwen sen mogen ontvangen en cok werden er vele bloemstukken bezorgd, die de gezellige kamers veranderden in een ware bloementuin. De feestelijke dag wvrd besloten met een diner voor de familieleden en de naaste vrienden van de heer en mevrouw Van der Plas. Het was voor hen een onvergetelijke feestdag! KATWIJK AAN ZEE E gen be- richtgevingi Er is thans wee' -en Duits televisie-team in Katwük aan Zee op bezoek, dal opnamen me aki voor het in West-Duitsland zo pc u- laire programma „Hier und Heute". V.V.V.-directeur Chris Verplancke heeft de Duitse televisiemensen. die in pension „TjerlmaJ" afin de Boule vard logeren, door de vissers- en badplaats rondgeleid en hen getoond hoe de binnen- en buitenlandse gas ten worden ontvangen. Begrijpelijk is. dait him belangstelling in de aller eerste plaats uitging naar de huls vesting van de Duitse badgasten De heer Verplaoke heeft gisteren met het Duitse televisieteam een tochtje op zee gemaakt waarvan eveneens opnamen werden gemaakt, en gisteravond stonden de camera's opgesteld op het Andreasplein. waar het Katwykse gezelschap ..Amusanto" een zeer geslaagde muzikale show in de muziektent ten beste gaf. Vele honderden badgasten en Katwijkers, voornamelijk jongeren, woonden deze muzikale avond bij. Het beeldversla# over Katwijk, dat het Duitse televisieteam heeft opge nomen, zal op één van de komende avonden de lucht ingaan en zal on getwijfeld weer een goede propagan da betekenen voor de familiebad plaats. BODEGRAVEN Sinds dinsdag is Bodegraven een mo derne kunstuiting riik. wel niet voor vast. maar toch wel voor een naar weken. Precies voor het Raadhuis staat n.l. op het gazon een op het eerste gezicht vreemd bouwsel. Toch blijkt er bii nadere beschouwing wel de gelijk lijn in te zitten. Het be staat uit verschillende horizon taal boven elkaar bevestigde iizereii pilaren van verschillen de grootte, waarvan de lang ste uitloopt in een felle oranje pijlpunt. Bij wind draaien de verschillende delen om en over elkaar heen. ..Dit ..Windmobiel", zoals de officiële naam is, is een schep- K. prei KATWIJK AAN ZEE Heden- I avond om tien uur wordt op de Zuid-Boulevard ter hoogte van res- taurant „De Zwaan" door de Ver- I eniging voor Vreemdelingenverkeer I „Katwijk" een groot vuurwerk ont stoken. MIDDELBURG GPD) Zfjn het j gevoelens van angst en haat geweest, die er een Zierikzeese vrouw (38jaar) toe brachten om op 14 februari een afschuwwekkende daad te volvoeren: het om het leven brengen van haar pasgeboren kindje? Gisteren eiste de officier bij de Middelburgse recht bank. mr. T. Lebret. een gevange- nsstraf van vier jaar met aftrek te gen de vrouw. Volgens de officier had verdachte volledig schuld aan het uitgevoerde en van tevoren beraamde plan. De De Katwijkse bejaarden kan men. als het maar even weer is, aantreffen op de Boulevard. Daar houden ze dan, nu de socië- I teit van de afdeling Katwijk van j de Algemene Bond van Bejaarden gedurende zomermaanden is ge floten, hun „openluchtsociëteit".- I De vele banken zijn een welkome I plaats van samenkomst. Daar worden de dingen van de dag be sproken en daar wordt terugge blikt in het verleden toen de bad plaats nog niet werd overspoeld door buitenlanders en men ge woon maar voor veertien dagen of een maand een gedeelte van de woning verhuurde met gebruik van keuken. Ook weten de hoog bejaarden nog te vertellen van de bomschuiten, die het strand als haven hadden en daar hun lading losten en aan de man brachten. Ja. er is wel wat veranderd bij vroeger. (Foto LD/Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee) Zierikzeese sedert drie jaar wedu we en achtergebleven met enkele kinderen zat vreselijk in met de geboorte van dit onechte kindje. De zwangerschap had ze verborgen kun nen houden. Nadat het kindje gebo ren was verdronk ze het. Mr Lebret vroeg zich in zyn requi sitoir af hoe het mogelyk was, dat verdachte in deze tyd. waarin het moederschap toch aanvaardbaar is, haar daad heeft kunnen uitvoeren. Mr. J. Ligthart, de raadsman, was van oordeel, dat angst en haat een belangrijke rol gespeeld hebben. Angst, die zijn cliënte had voor de omgeving, een gesloten gemeen schap. Mr. Ligthart was in tegenstel ling tot de officier ervan overtuigd, dat in een plaatsje als Zierikzee een dergelyk moederschap onaanvaard baar is. Mr Ligthart was van oordeel, dat de band tussen moeder en kinderen niet verbroken zal mogen worden. We moeten niet alleen terugzien, maar ook vooruitzien. De reclasse ring van het Leger des Heils wil gaarne helpen. „Ik wil graag naar mijn kinderen terug" sprak de vrouw, toen zij als laatste het woord kreeg. ,Jn het gevoel, waar u nu een be roep op doet, is u toch wel heel erg tekort geschoten", meende mr. P. van Empel, de rechtbankpresident die de uitspraak op 24 juli bepaalde. ATHENE (AFP) Uit welfnge- lichte kringen in Athene is vernomen j dat generaal Koilias, oud-comman dant van het tweede legerkorps, vrij- I I dagavond is gearresteerd. Hy was j wegens deelneming aan de koninklij ke staatsgreep destyds ontslagen. De laatste dagen zouden verschei dene hoge Griekse officieren, onder wie generaal Paridis, zijn aangehou den. Aangezien amnestie is verleend aan allen die aan de staatsgreep had den meegewerkt, vermoedt men dat de arrestaties het gevolg zyn van ontdekte nieuwe activiteit tegen d e regering. De 50-jarige mevrouw As- deri, hoofd van de Vrouwenafdeling van de rechtse Nationale Radicale Unie. ,is vrijdag eveneens in Athene gearresteerd. De leider van genoem de partij, Kanellopoelos, heeft nog steeds huisarrest. Een aantal dezer dagen gearresteerde burgers is in middels vrijgelaten. i Geen akkoord op ELDO-conferentie PARIJS (AFP) De ministers- j conferentie van de Europese organl- satie voor de Lancering van Draag- i raketten (ELDO) is gisteren geëin- I digd zonder dat een oplossing is gevonden voor het belangrijkste pro bleem, de financiering. De delegaties z^jn het niet eens kunnen worden over een aanvulling van de begroting met 49 miljoen dollar voor de uitvoering van het huidige program. Wel heeft men be sloten een vereenvoudigd en minder duur program uit te zullen voeren. Op 10 oktober zal in Parijs een nieuwe ELDO-ninistersconferentie i worden gehouden. ping van de Bodegraafse kun stenaar Bruno Mertens. Dat dit mobiel in Bodegraven staat is maar toevallig. Door een ver- I schil van een paar weken tus- sen een tentoonstelling in Bilt- I hoven van de Culturele Raad I Utrecht, en een tentoonstelling I in Veenendaal waarop dit Windmobiel ten toon staat, moest de heer Mertens voor die weken een standplaats vinden I voor zijn schepping. Door de bereidwillige medewerking I van het Bodegraafse gemeente-1 bestuur, was de oplossing hier snel voor gevonden. Het grappige is, dat het nul lijkt of dit mobiel speciaal voor I zijn functie in Bodegraven is I geschapen. Het komt n.l. door F zijn strakke lijnen en kleur heel I goed uit bij het Bodegraafse! nieuwe raadhuis. Misschien wil Bodegraven het straks niet1 meer kwijt! (Foto Leidsch Dagblad) 1 ei nil RIJNSBURG Hoewel de prijzen van sommige artikelen op de Ryns- burgse bloemenveiling „Flora" enigs zins aantrokken, kan toch niet an ders worden gezegd, dan dat de note ringen voor de bloemen aan de lage kant blijven. Voor vele kwekers is het nu dubbel hard werken, want naast de normale werkzaamheden is thans ook de tyd van voorbereiding voor het bolbloemensefzoen weer aangebroken. Binnenkort trekken de „bollen- brceiers" weer in grote getale naar „de Noord" om daar aan de bollen- veiling in Bovenkarspel hun bollen te gaan kopen, bestemd voor het aanstaande broeiseizoen. Bij duizenden tegelyk worden thans de kistjes aan de veiling af gehaald, waarin de bollen zullen moeten worden gekoeld. Grote ver antwoording rust daarby op de schouders van hen. die met de con trole van temperatuur en luchtvoch tigheid zyn belast Aan de Technische Hoge School in Delft slaagde de heer IJ. Meij- vogel uit Katwijk voor het exaanen oiviel ingenieur voor weg- en water bouwkunde. De heer K. Meyvogel uit Kat wijk behaalde in Den Haag het H.T.S.-diploma A bouwkunde. KATWIJK AAN ZEE (Eigen be richtgeving) Over het algemeen zyn de eerste weken van juli dege- I nen. die in Katwyk ten nauwste be trokken zyn by het vreemdelingen verkeer, tegengevallen. Men had, afgaande op de berichten, een gro tere drukte verwacht. Er waren nog volop kamers te huur en ook de meeste hotels had den nog bedden over. De strand- exploitanten vertelden, iat de eer ste veertien dagen van deze vakan tiemaand beslist minder zyn ge weest dan dezelfde periode van het vorig jaar. Men heeft nu de noop gevestigd op de komende veertien dagen. Over het algemeen heeft men de ver wachting, dat vandaag de grote stroom van vakantiegangers los komt. In verschillende delen van Duitsland zijn thans de vakanties in alle hevigheid begonnen. De scho len hebben hun deuren gesloten en ook talrijke bedrijven hebben voor veertien dagen dit voorbeeld ge volgd. V.V.V.-directeur Chr. Verplancke houdt er rekening mee. dat er in het V.V V.-kantoor aan de Boulevard tot vanavond laat zal moeten worden gewerkt om de buitenlandse toeristen die op goed geluk naar Katwijk ko men onderdak te brengen. Er zyn ook reeds talrijke boekingen vooraf verricht. Men weet daai in het hou ten gebouwtje aan de Boulevard echter van wanten, zodat het on derbrengen van de gasten zeker geen probleem zal vormen. md lee ife llii ïai ld aa hn lerl »rd lar sc ren n 1 die ;e en ke" n m fle j 11 de

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6