„Ik word hit van Knokke" Praag wil wel gesprek met tegenstanders EERLIJK SARA TEIXEIRA, TROEF VAN LOU VAN REES DE BAAS 'T ZIT SNOR Boycot van filmfestival in Venetië FIJN LAND Vredeszender voor Liberia programma DINSDAG 9 JVU 1968 LEYDSCH DAGBLAD PAGINA 5 SCHIPHOL (GPD) Uit het toestel uit Rio de Janeiro stapt een klein, mollig, heftig geblondeerd vrouwspersoontje, luid hoorbaar kauwgum kauwend. „Is ze dat nou?" De fotografen schieten een plaatje, want de komende dagen staat dat vrouwtje in het nieuws. Ze is Sara Teixeira, Lou van Rees' geheime wapen voor het Knokke-festival 1968. Het eerste wat ze zegt na de kaartjescontrole: „Ik heb zeven arrangemen ten bij me en zes lange jurken. We gaan winnen, Lou. Ik zal ze even laten horan wat ik kan. Zingt Italië samba? Of Duits land? Nee toch zeker. Alleen ik. Ik word een hit". Lou van Rees kijkt een beetje zui nig. Hij Stelt voorzichtig dat andere landen wellicht niet zo heel erg slecht voor de dag zouden kunnen komen. Sara wuift die bedenking weg „Ben je gek. Wij kijken af hoe die anderen het doen en dan leggen we er gewoon nog een schepje bo ven op". Een verlegen meisje is Sara Tei xeira niet. Dat moet ze evenmin ge weest zijn toen ze acht jaar geleden nog Sara Lydia Chretien was, een Rotterdams meisje van 21, dat zondagsmiddags in Bristol ging dansen en daar in het bandje een drummer zag, die haar uitermate beviel. Het werd een huwelijk. Er kwam een zoon. Ze gingen de nacht- j clubs langs in Nederland, Duitsland 1 en Denemarken. „Be weet nog, we zaten in Kopen- hagen en we hadden geen cent meer. Alleen nog geld voor een treinkaartje naar huis. Ik zeg tegen die man van me: als de bliksem j weg hier, snel naar moe. Dan heb ben we tenminste altijd nog stam- pot te eten". Toen er onlangs in Nederland een Italiaanse week werd aange kondigd, heeft een Nederlands journalist uit voorzichtigheid de onvoorzichtigheid begaan ieder een aan te raden zijn auto goed op slot te doen. Niet iedereen vond dit aardig, in het bijzonder de Italianen niet. En het aardige van de journalist was dat hij toe gaf ten onrechte te hebben gege neraliseerd. Hij toonde een indrukwekkend aantal certifica ten van beroving, die hem door de Italiaanse autoriteiten waren uit gereikt en betuigde zijn spijt aan alle Italianen, die niet aan die berovingen hadden meegewerkt. Daarmee was het incident ge sloten en de Italiaanse week ook, zonder dat er opzienbarende ge vallen bekend werden van Italia nen. die in Nederland waren be roofd. Behalve misschien van hun zinnen door de schoonheid van onze vrouwen en de eerlijkheid van onze karakters. Het is iets, dat ons bijna verlegen zou ma ken. als er geen bericht uit Rome zou zijn ontvangen, dat de eer lijkheid van de Italianen, of laat ik niet generaliserenvan min stens één Italiaan in een Italiaans helder daglicht stelt. Een paar steenrijke buiten landse toeristen kregen in hun hotel bezoek van een Romein, Pietro di Bonifacio uit Fiano Ro mano, een plaats waar het leeft van de Etruskische graftomben. Hij bracht een langwerpig pak mee, waaruit hij een prachtige en bijna verdacht gave Etruskische vaas tevoorschijn haalde. Buiten landers. rijk of niet, zijn zich al tijd bewust geweest van hun culturele taak tegenover de mo numenten van de oudheid. Lord Elgin bracht tijdig de mooiste beelden van het Griekse Parthe non over naar het Britse Mu seum, waar ze zelfs bij noodweer droog staan en bij ander weer niet eens worden bekeken. Daar staat in goede gezondheid ook een van de maagden, die het dak van het Erechteion overeind hebben gehouden, zoals de dames Vlaer en Kol dat in Utrecht met het gelijknamige bankiershuis doen. Het huis van Erechtheus staat echter op instorten, omdat de achtergebleven zusters onder de weersinvloeden verkommeren wat voor mooiweersgezichten de kolonels ook mogen trekken. Italië is wel geen Griekenland, maar de buitenlanders probeer den tegen een zo laag mogelijk bedrag de vaas te redden. Dat ging niet zonder meer. Pietro bood er een complete grafinven taris bij aan tegen een bedrag van 150.000 gulden, een bespotte lijk lage prijs als alles echt zou zijn en een rampzalig hoge in hei tegenovergestelde geval. De bui tenlanders sloegen toe en daar na het noodlot, niet zoals u mis schien denkt, maar in de vorm van de politie, die Pietro met zijn ingeladen graf arresteerde en hemzelf inlaadde, want alles was echt Etruskisch antiek en miljoe nen waard. Zulke dingen doet de Italiaanse regering om de eerlijkheid van de Italianen te bestrijden en de Ne derlandse regering zou hetzelfde doen als bij ons de oudheden niet bestónden uit stompe stenen speerpunten en stompzinnige ste nen soepkommen, die door de oudheidkundigen al geprezen worden, wanneer de holle kant holler uitgevallen is dan de holle. De moraal van deze geschiede nis is dan ook. dat er meer eer lijke mensen zouden blijken te zijn als er minder regeringen wa ren. KEES STIP Kort daarna besloot ze de leiding in handen te nemen. Want haar man is een Braziliaan en volgens haar zeggen zij die veel te goedig om zakelijk te zijn. Met nog drie andere Brazilianen werd het „mo dern Tropical Quintet" opgericht. „En ik de baas, hè. Want die lieve koffieman van mij zou er niets van terecht hebben gebracht. Nee, de broek heb ik niet aan. Daar houden Brazilianen niet van. Ik ben lief en aardig voor ze en op die manier I krijg ik ook mijn zin. En, o ja, toen 1 dat quintet op poten stond ben ik j er meteen maar bij gaan zingen. Ze hadden me al eens horen huilen voor mijn lol, dus nu moest het maar professioneel ook. Onzin na tuurlijk. Ik zing echt wel goed. Dat heb ik van thuis. We zingen alle- maal. De muziek kwam trouwens achter mij aan. En dat zingen volg de omdat het nu eenmaal moest. Je moet je gezinnetje tenslotte te eten geven". Drie en een half jaar geleden is Sara met haar man en de andere musici teruggegaan naar hun va derland. Ze woont in Sao Paolo. „Een fijne stad hoor. En verdienen dat je er kan. Niet te geloven. Ik kan de afrekeningen laten zien. Geen mens hier in Europa die het gelooft. Maar toch is het zo. En niet eens in nachtclubs. Ben je gek. Die jaren zijn voorbij. Je hebt er allemaal particuliere clubs van al die buiten landse kolonies. De Duitse, de Ara bische, de Joodse, de Hollandse, de Engelse. Enorme gebouwen met zwembaden, tennisbanen enz. Eens per week hebben ze er een dans avond. Die dansavonden lopen we af en daarmee verdienen we dat vele geld. Weet je wat het is: in Brazilië heb je fantastische samba- i zangeressen. Maar van jazz hebben 1 ze geen verstand, eerlijk niet. De musici trouwens ook niet. Als ze een downbeat moeten begeleiden. I brengen ze er niets van terecht. Dus voor de jazz hebben ze ons quintet nodig. Nou. even m'n brilletje af leggen, want zo kippig ben ik nou 1 ook weer niet, en dan hebben we elke week ook nog ons eigen televi sieprogramma van een uur. Een uur. minus tien minuten reclame dan. I Je hebt daar in Brazilië alleen ge- sponsorde programma's. Dat van ons wordt betaald door een vliegtuig - nogal te doen. De show schijnt het nogal te doen. Hij draait tenminste j al acht maanden. Zeg Lou, zorg eens dat ik myn koffer krijg. Het is een enorm bakbeest. Een grotere be. j staat niet". Lou van Rees gaat, gedwee. Sara is zyn duurste zangeres. Lou: .Drie- I duizend gulden alleen al voor de vliegreis. En van niemand krijg ik het terug. Enfin, het is omdat Knok ke mijn hobby is. Sara. je gaat met mij mee naar Vinkeveen en daar zullen we je vertroetelen". zonder humbug kan uitbrengen, ze is mijn troef" Sara: „Ik heb een paar dingen op m'n repertoire, moorddadig ge woon. No balanco do jequibau". Dat zing ik in het Nederlands. „Vlin der" heet het dan. Een vijfvieren- maat in sambaritmen, heel nieuw, heel apart. En ik zing „Tresteza" in het Nederlands. Dat is een snelle samba. Er zit veel la la 'la in. Man, dat gaat inslaan! Ik voel het nou al. M'n armen wijd open en binnen 5 minuten zingt de heel zaal mee. Niet waar Lou, in april zat je omhoog omdat je je ploeg niet bij elkaar kon krijgen Lou: ,Ik zat twee hoog". Sara maar jongen, 't zit snor hoor. Sara zal laten horen wat ze kan. Gaan we nou naar Vinkeveen? Ik ben tenslotte doodmoe al laat ze d*t niet merken. Maar zo'n hele dag in het vliegtuig, dan krijg je het. Al hebben ze me wel verschrikkelijk verwend aan boord. De bemanning had Willem Duys gezien en her kende me. Aan m'n stem. Wat zeg je Lou? Morgen plaatopnamen. O.k. dat kan er ook nog wel bij. Zeg meneer, schrijf je een leuk stukkie over me. Ik kan best wat reclame gebruiken. Tenslotte heb ik twee paspoorten. M'n Nederlandse geef ik nooit af. Ik zou het leuk vinden als Sara ook in Nederland succes gaat hebben". Verwelkomd door Knokkeploeg- leider Lou van Rees is gisteren het laatste lid van de Knokke- ploeg. Sara Teixeira op Schiphol aangekomen. Het Songfestival in Knokke zal 12 juli beginnen. Westduits bezoek aan Tsjecho-Slowakije Sara wil intussen nog wel kwijt dat ze hoopt door Knokke zoveel be kendheid te krijgen dat ze elk jaar in juli en augustus in Europa kan J komen werken. ,Dat zijn bij ons stille maanden en we komen elk jaar sowieso op vakantie naar Rotterdam. Ja, dat kan er af. Makkelijk. Die man van mij zit op het ogenblik overigens in Genève. Die koopt er j nieuwe microfoons, echokelders en psychedelische belichting, of hoe dat I allemaal mag heten. Kan je in Bra- 1 zilië niet krijgen Wel een fijn land anders, hoor. Ik zou niet terug wil- len Sociale onrust? Wie zegt dat? Oh, staat dat hier in de kranten. Ik weet van niks hoor, ik merk er niets i van Brazilië is alleen een arm land voor wie arm wil blijven. Dat beetje studentenrommel dat er geweest is? Dat stelt niks voor. Er is natuur lijk veel verschil tussen arm en rijk. dat wel. Maar alleen de negers zijn j arm en dat is hun eigen schuld. Ze zijn te vies en te lui om te werken. Hier in Nederland zal men wel spre- ken over „die arme mensen". Flau- j we kul. Brazilië is een socialistisch land tenslotte. Die negers, die in de j bei-gen wonen, kunnen van rege- ringswege huizen in de stad krijgen. Maar die willen ze niet. Ze blijven liever boven in hun hutten. Dan hoeven ze niets uit te vreten Be neden moeten ze als mens leven. Mogen ze 's nachts nooit eens iemand een mes in zijn ribben ste ken. Wat zegt u? Zo'n verhaal niet goed voor m'n image? t Is toch ze ker waar. In de Arabische landen, daar is het slecht. Daar laten ze de mensen creperen langs de weg. In Brazilië is dat niet nodig. Als je maar wilt wei-ken. Nou, in elk geval ben ik er eentje die dat wel wil. Daarom ook die hoge gages. Brazi lianen hebben gauw iets van „och, we spelen wel wat voor minder". Mij niet gezien". Lou van Rees: „Voordat het ge sprek de verkeerde kant, uitgaat ,ze is echt goed hoor. Na dat zingen 'via de telefoon bij Willem Duys weet iedereen niet beter of ze is een slechte zangeres, maar het tegen deel is waar. t Is een vrouw die ik PRAAG/BONN (AFP. AP) Het Centrale Comité van de Tsjechoslo- waakse communistische partij heeft gisteren in een buitengewone verga dering de brieven besproken van an dere zusterpartijen in Oost-Europa. Naar verluidt werden in die brieven voorstellen gedaan tot een bespre king van belangrijke vraagstukken. De Tsjechoslowaakse communistische party juicht een dergelijk gesprek toe. zo werd in een communiqué na afloop meegedeeld. In Praag is men van mening dat de brieven zullen leiden tot een nieuwe „conferentie van Dresden". Enkele maanden geleden vond op initiatief van de Russische partijlei ders in Dresden een bijeenkomst plaats van Oosteuropese leiders die zich door hun collega Doebtsek lie ten inlichten over het doel en de omvang van de liberaliserings-golf Ln Tsjecho-Slowakije. Een van de wrijvingspunten tussen de regering in Praag en andere Oosteuropese communistische regeringen is de houding van Tsjecho-Slowakije ten opzichte van West-Duitsland. verdrag voor Bonn op het ogenblik niet meer beshtaat „Het gaat rr al leen maar om", aldus Kiesinger, „of het ooit rechtsgrond heeft bezeten". Scheel WASSENAAR <GPD» Een vre deszender in Liberia en een grote actie die gelijktijdig in Westeurope- se landen wordt gevoerd. Hiermee wil de in Wassenaar gevestigde „Carosi", een féderatie van stichtingen voor ontwikkelingshulp, een forse bijdrage leveren in de bestrijding van het vluchtelingenprobleem in Afrika. De zender, die f6.000.000.- vergt en waarvoor de grond reeds is aange kocht, wordt binnenkort door Philips gebouwd. Het zenderbereik moet geheel Afri ka beslaan voor uitzendingen in het Arabisch, Frans, Engels en diverse Afrikaanse talen. Naam van de zen der: „Voice of Africa". De uitzendin gen hebben voornamelijk tot doel de samenwerking van de diverse Afri kaanse staten te bevorderen. De voorzitter van de Westduitse op- 1 posit ie partij, de liuerale) Vrije De- mokratische Partij (FDP) zal zater- i dag aanstaande op uitnodiging van de Tsjechoslowaakse regering een j bezoek brengen aan Praag. I Het Westduitse ministerie van j Buitenlandse Zaken noemt de reis van Scheel privé maar bevestigt dat hij instructies heeft meegekregen en na zijn terugkeer uit Praag verslag ir zal brengen. Dit betekent dat de J reis van Scheel de weg zou kunnen effenen voor het doorbreken van de impasse tussen Praag en Bonn. Het- geen nu juist is waardoor Praag j I zich het ongenoegen van Oost-Duits- I land en Polen op de hals heeft ge- haald. Beide landen eisen van Bonn 1 een erkenning van de huidige gren- zen in Europa. Nauwe betrekkingen 1 tussen Praag er. Bonn zou een afwy- j I zing betekenen van het tot nu toe I eensgezinde communistische stand punt over deze kwestie. Het belang rijkste verschil van mening tussen Praag en Bonn was tot voor kort de overeenkomst van München van 1938. waarbij Tsjecho-Slowakije door de Westerse geallieerden onder lei ding van Chamberlain werd overge- j laten aan een Duitse bezetting en verdeling. De Westduitse minister - president Kiesinger heeft echter vo- j rige week vrijdag verklaard dat dit NEDERLAND 1 VARA 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Samen op het dak, ja gezellig!kleur 7.31 uur Koning Klant 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Achter het nieuws 8.45 uur Fiesta Gitana; kleur 9.10 uur Joego-Slavië 9.55 uur Ten langen leste de 1948 show 10.20 uur Sextant (NVSH) 10.30 uut Laatste nieuws (NTS) 10.35 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 6.30 uur Tour de France 6.50 uur Barend de Beer 7.00 uur Nieuws 7.03 uur Internationaal agrarisch nieuws 7.15 uur Van gewest tot gewest 7.35 uur Wij, Europeanen (1) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Dubbelspion: kleur 9.10 uur Denk-beeld 9.45 uur Rodzina Czlowlecza (film) 10.10 uur Dit was het festival dat was (Paul van Vliet) Runderlapjes a la Veracruz Een recept met een Mexicaans tintje heel actueel met het oog op de Olympische Spelen! Snijd magere riblappen in dob belstenen en bak ze snel in hete boter aan alle kanten bruin. Strooi er dan zout en paprika op. voeg, voor 600 gr. vlees, een theelepel gedioogde oregano toe. een stukje pijpkaneel van een vinger lang en 2% dl rode wyn. Laat dit zachtjes ruim 2 uur stoven tot het vlees gaar is. Neem de kaneel eruit en bind het vocht met aangemaakte maizena. Echt Mexicaans is het om hierby maiskorrels (uit blik) te eten, sla van tomaten met groene paprika's en stokbrood. WINA BORN ROME DPA) Filmproducenten uit de V.S., de Sowjet-Unle, Enge land, Zweden, Frankrijk en Italië zul len het filmfestival in Venetië, dat van 25 augustus tot 7 september wordit gehouden, boycotten. Zij heb ben verklaard geen vertrouwen te hebben in de leiders van het festival die autoritair zouden optreden. Hoechst-Vlissingen breidt sterk uit MIDDELBURG IANP) Hoechst- Vlissingen NV heeft van het Duitse moederbedrijf Farbwerke Hoechst AG officieel een krediet gekregen van 65.2 miljoen Duitse marken voor de bouw van een tweede fosforfa- briek in het Sloegebied by Vlissin gen. Zoals bekend is de eerste fosfor- fabriek van Hoechst by Vlissingen in mei jl. met de produktie gestart. Wanneer Prins Bernhard op 13 sep- I tember Hoechst-Vlissingen NV offi- I cieel zal openen, zullen waarschyn- lijk de eerste staalconstructies voor de tweede fabriek reeds overeind J staan. Met de bouw van deze fabriek zal op 1 september worden begonnen. Hoechst hoopt de nieuwe fabriek in november 1969 gereed te hebben. Dit is byna een half jaar eerder dan aanvankelijk het plan was. Politie nam de bruidegom mee AXEL (GPD» In een cel in het Zeeuws-Vlaamse Axel heeft een 47- jarige vertegenwoordiger dit week einde zijn huwelijksnacht doorge bracht. Stomverbaasde bruiloftsgas ten zagen halverwege het feest in een door de vertegenwoordiger ge huurde bungalow de politie binnen komen en de bruidegom meenemen. Het door de officier van justitie in 's-Hertogenbosch tegen de man uit gevaardigde arrestatiebevel houdt verband met een aantal gevallen van oplichting en flessentrekkerij. De man wordt ervan verdacht meer dan 100 hotel-, café- en restauranthou ders bedragen tussen f 50 en f 500 af handig te hebben gemaakt. Hy ver telde uitgever van toeristische route- beschry vingen te zyn. waarin dan de naam van het betrokken horeca-be- drijf zou worden vermeld. In totaal brachten zyn activiteiten hem onge veer f 20.000 op. De arrestatie tydens het bruilofts feest was overigens ook voor de po litie een verrassing. De vertegen woordiger was 's ochtends in Maas tricht getrouwd en direct daarop naar Axel vertrokken, waar hy een week tevoren de bungalow had ge huurd. De politie was van het huwe- lyk niet op de hoogte. „Anders had den we met die arrestatie echt nog wel een dag gewacht", aldus een po litieman. UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 Houdt u van huishoudzeep? Negende deel van het Cox-detective-hoorspel Hilversum 2 8.55 uur Ontwikkeling Ls de nieuwe naam van vrede 10.40 uur Overweging door II. Verbeek 110.00 uur Vergezichten (vakantiemagazyn) ew cfióteren Stomme film Vroeger kreeg je nog wel eens een bioscoopfilm op maandag avond! (zelfs vorige week nog!) Maar daar kwam het gisteren niet van. We moesten ons nu be helpen met een uittreksel van een klein half uur uit de film „Tempest". Volgens het pro grammablad „een van de meest klassieke films uit de tijd van de stomme film", maar dat zal wel ..een van de meest stomme films uit de tyd van de klassie ke film" hebben moeten zyn. In 1928. toen deze film ge maakt werd, maakte Dreyer zyn werkelijk klassieke film over Jeanne d'Arc. Eisenstein had in 1925 pantserkruiser Po- temkin al gemaaJkt, en het kabi net van dr. Caliga-ri dateerde al uit 1920. Ook „Goldrush" werd door Chaplin al in 1925 gemaakt, en „De moeder van Poedowkin" stamt uit hetzelfde jaar. De term .een van de meest klassieke films" moest gisteren dus wel met een pondje zou wor den genomen. Vertoningen van zulke films uit een ver verleden kunnen wel eens curieus zijn, maar ze zyn vaak zinloos. De houten Klaas die de hoofdrol speelde, was byv. de befaamde John Barrymore! Doet men hun recht met zo'n vertolking? Regisseur Sam Tay lor van „Tempest" was een vol maakt onbelangrijke regisseur, en Barrymore had omsteeks die tijd toch ook een film gemaakt met Lubitsch (The tern al lo ve), die het weerzien ongetwy- feld eerder waard was geweest. Simon van Collem heeft het natuurlyk niet voor het zeggen, maar er moet toch naar ge streefd worden van het „voor goed voorbije" alleen het beste uit te zenden, zoals ook de Vara met zorg de beste drie afleve ringen van Pension Hommeles hervertoont, omdat je anders, door de onvermijdelyke verte kening, een hele époque onrecht aandoet. „Wiedergut- mach ung" O Na de vyfde aflevering van Zeskamp staat Aalten nog steeds boven aan en Veurne dreigt de risée van de Benelux te worden. Op Nederland II ver toonde de VPRO, blykbaar in- plaats van de bioscoopfilm, het eerste deel van Heraclutius, in zyn genre een goede spionage- film, waarvan het tweede en laatste deel volgende week maandag wordt uitgezonden. Tevoren had Dik Verkijk weer een steentje by gedragen aan de W iedergutmaoh ung"via een documentaire over het verzet van Duitsers en Oostenrijkers tegen het Nazi-regime. Herman Langbein was al een oude beken de voor ons (uit de Auschwitz- documentaire van Verkijk). Een nog oudere bekende was ds. Niemöller. By elkaar een man of tien vertelde over het onder grondse verzet dat toch ook in die landen heeft bestaan. Het werd daardoor een typisch praatprogramma. Hoewel het motto van vandaag luidt: „geen woorden maar daden", mag in dit geval misschien als veront schuldiging worden aangevoerd dat de „praters" van gisteren, de „daders" waren van vroeger. VOOR DINSDAG 9 JULI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.30 Stereo: Prom.ork.: amusements- muz. 19.00 Export van Intellect, klank beeld 19.30 Nws. 19.35 Varlëteitenka- blnet: gevar. progr. 20.45 Mag lk mij even voorstellen? Mijn naam is Cox, detective-hoorspel, (dl. 9). 21.20 Stereo: Metropoleork.amusementsmuz 21.50 Nord Dance 1968: Dansmuz. 22.30 Nws. evtl. SOS-ber. 22.40 Radiojourn. NRU: 22.55 Ned. muz. in de komende 14 da gen (opn.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. KRO: 18.00 Stereo: Metropole ork_ KRO; 12.00 Van twaalf tot twee: ge- var. progr. (12.22 WIJ van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.: 12.41 Act.; 13.00 Raden maar NCRV: 14.00 Stereo: Over de band: licht gevar muz. progr. (opn.). 't zilver: erJ- 15.00 In re luisteraars. 16.00 16.02 Voor de Jeugd. 17.00 Zing Je mee?: Ned. lie deren en liedjes. 17.15 Lichte gr.muz. 17.50 OverheldsvoorlHoe gaan we? Een progr over verkeer, vervoer en vooruitzien. Samenstelling en presenta tie: Rob Maas. Hilversum 3. 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte v'oc. muz. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze: en zangsol. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 nieuwe langspeelplaten. 10.30 Ramblers Nabeschouwing over De Ronde van i Radio Reprises. NRU: 11.00 Nws 11.03 Frankrijk'68. 19.15 Van je buren moet Muz.- lezen: het laatste internationale Je 't hebben: licht progr. 20.00 Stereo:! nws. op het gebied van de lichte muz. Omroepork. en zangsol.: mod. en se- (12.00 Nws.). AVRO: 13.00 Nws. 13.03 ml-klass. muz. 20.55 Ontwikkeling is de Radiojourn. 13 06 Zet 'm op: vrolijk nieuwe naam van de vrede (III). ge- pl.progr 14.00 Nws 14.03 Muz.-boetiek: sprek. 21.10 Hulster gemengd koor,Muz .progr. met prominente Ned. arties- Philh. van Antwerpen en sol.: klass. ten. 15.00 Nws. 15.03 Arbeldsvlt.: po- gew. muz. 21.35 Mod. ork.werken (opn.) I pulair verz.pl.progr. 16.00 Nws. 16.03- 22.15 Mod. kamermuz. (opn.). 22.30118.00 Superclean dreammachine. (17.00 Nws. 22.40 Overweging. 22 45 De zin- Nws.: 17.02-17.05 Radiojournaal). gende kerk: Gregoriaanse gezan- gen. 23.00 Vergezichten: vak.-magazine: 1. Lissabon. 23-30 Stereo: Lichte gr. muz. 23.55-24.00 Nws. Atletiek In Canada i6 een 33 jaar oud record gesneuveld. De at leet Michel Charland uit Montreal slaagde erin tydens atletiekwedstrij den In Toronto het Canadesè record verspringen te verbeteren en te bren gen op 7.80 m. Het record, het oud ste van Canada, stond sinds 1935 met een sprong van 7.60 m. op naam van Sam Richardson uit Toronto. VOOR WOENSDAG 10 JULI Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Stereo: Lichte Sr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: .00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz, (8.30-8.35 Van alle markten thuis pr. voor de hulsvr.). 9.00 Stereo: Kamerork. van radio Saarland: klass. muz 9.35 Waterst. 9.40 Lichte gr.muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vr. 11.40 Stereo: Klass. ork. werken (gr.). 12.21 Voor het platte land. 12.26 Med. voor land- en tulnb. 12.29 Stereo: Walsork. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.25 Orgelconcert. 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Stereo: VARA's Pop show 14.35 Voor de jeugd. 15.00 Piano recital: mod. en klass. muz. 15.20 Koor De stem des Volks, met Zuidhollands ork. en sol. (opn.): klass. gew. muz 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit Zestig mi nuten voor boven de zestig. NRU: 17.02 Oude liedjes. VARA: 17.20 De strijd 17.55 Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Mod. gr muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Pianorecital: klass. muz. (gr.). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Op Sleeptros: progr. voor automobilis ten. (8.30 Nws. en act.). 9.15 Heel toevallig: klankbeeld over de geschie denis van de kurk en de champagne. 9.45 Voor de kinderen. 10.00 Stereo: Klass ork.werken (gr.). 10.30 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.02 Luister uit én thuis: progr voor de mil. 11.50 Act. (Ronde van Frankrijk 1968: Tussen 13.15 en 13.20 en tussen 15.05 en 15.10 uur Rechtstreekse rep. 12e etap pe; tussen 16.00 en 17.00 uur Ver slag van de finish.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NCRV: 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.30 Eurovisie: Tour de Fran ce. 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ NTS: 19.06 In kleur: De Bo6- brlgadlers. TV-feuill voor de Jeugd. 1 Persoonlijk (5): progr. rond Bru no Kreisky. voorzitter van de Oosten rijkse Socialistische Partij. NTS: 20.00 Journ NTS: 20.20 Broadway Melody 1940, speelfilm (Rijkskeuring: al le leeftijden). 22.00 In kleur: De Ga lapagos- eilanden, filmrep. 22.25 Ultz. Stichting Socutera. 22.40 Journ. 22.45- 23 00 Openbaar Kunstbezit. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer NTS: 19 00 Journ. NCRV: 19.03 Attentie voor sport: filmrep. over zeilen en hengelen 19.35 Night and Day: show- progr met Tom Jones. NTS: 20.00 Jour naal. NCRV 20.20 Leer mfj ze kennen progr. over De Brabanders. 21.05 Gezond gezin: De bromfiets, ge- >rekken. 21.55 Alle dingen nieuw: ws. van de 4e algem. verg. van de Wereldraad van Kerken In Uppsala. NTS- 22.15-22.20 Journ. Tydens de 19de algemene ver gadering van de Europese Radio Unie, die gistermiddag in Den Haag werd beëindigd, is de heer J. B. Broeksz met algemene stemmen op nieuw voor twee jaar verkozen tot voorzitter van Europese Radio Unie.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5