manieren banden te om leven erleng en Kinderen hebben geen meter speelruimte Ducliesse Mac (1.22.7) toonde haar topvorm Verkeersregels in België vernieuwd Nu ook import van Vignales VIER VIVA'S d' Er rijden al 206 miljoen auto's rond Kort autonieuws Ontwikkelingscentrum Ford Bewoners woonwagenka mp )NDERDAG 4 JULI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 Het leven van een autoband één ononderbroken marte- g. Het ergst krijgt de gemid- ilde band het echter in de mermaanden te verduren, als zon de wegen bakt, de tem- fraturen hoog oplopeij en anneer automobilisten lange ikantietochten gaan maken, et gevolg is, dat de banden ui de gemiddelde automobi- it in de zomer harder slijten in normaal Technici van Goodyear Technical nter-Europe Goodyear's banden >t-centrum in Luxemburg) hebben i aantal adviezen opgesteld, die automobilist kunnen helpen de ndenslijtage in de zomermaanden het minimum te beperken en de 'ensduur van de band in het alge een te verlengen. Rijdt met matige snelheid. Zelfs zijn de moderne autobanden ont- irpen voor hoge snelheden, te hard den produceert teveel hitte waar- or de banden sneller slijten. 2. Wees er zeker van dat uw ban- n. gedurende de warme maanden, ecies de Juiste spanning hebben, tt personeel van de meeste service- ,tions kan vertellen hoeveel lucht in de banden moet zitten. Te spanning maakt dat de band >rker doorbuigt, waardoor het kar- beschadigd kan worden. De ban- inspanning moet in de zomer ten- iste eenmaal per week worden ge- introleerd. Banden met te weinig of geen ipvlak moeten worden vervangen van een nieuw loopvlak worden >orzien. Banden zonder loopvlak zijn j> vele manieren gevaarlijk. Zij kun- het plotseling begeven en leve- bovendien geen „houvast" op [atte wegen. Bovendien zijn gladde nden geneigd om te gaan „zwe- n" over een film van water op een |at wegdek; een berucht effect dat iquaplaning" wordt genoemd. |4. Banden met een loopvlak dat be- fhadigingen, gladde plekken of on- ïgelmatige slijtage vertoont, zouden |veneen.s moeten worden vervangen, ongelijkmatig loopvlak veroor- meer wrijving, waardoor de nd sneller slijt dan normaal. 5. Zorg ervoor dat de wagen bij tochten en speciaal bij hoge ielheden niet te zwaar wordt be- Alle voertuigen zijn uitgerust fiet banden, die het gewicht van dat >ertuig kunnen dragen plus nog Irat extra gewicht. Maar zeer zware belastingen gedurende de warme maanden kan buitensporige banden- slijtage veroorzaken. 6. Als ei' banden worden gekocht, laten het dan goede zijn. Banden van mindere kwaliteit lijden meer on der de gevolgen van de dagelijkse martelingen, speciaal tijdens de zo mer. Vauxhall voegde dezer dagen vier nieuwe modellen aan haar Viva-se- rie toe. Deze Viva's 1600 hebben de 1.6 liter 83 pk motor met bovenlig gende nokkenas van de Victor, waar door ze een topsnelheid van 145 km/u hebben gekregen. De normale Viva's met 1159 cc motor hebben een maximum snelheid van 130 km/u. Uiterlijk onderscheiden deze Viva's 1600 (een 1600 De Luxe, een 1600 SL en de twee hiervan afgeleide sta tioncars) zich nauwelijks van de ge wone Viva's. Ze hebben alleen een embleem op de achterkant van de wagen. AMX geïntroduceerd American Motors nieuwste troef, de AMX, is thans ook in ons land geïntroduceerd. Al kort na zijn ver schijning was de gelimiteerde 1968 produktie van 15.000 stuks geheel uit verkocht. Aan de Nederlandse importeur, de Hollandse Auto Importmaatschappij (H.A.I.), konden slechts drie exem plaren worden toegewezen. Na de Sting Ray van General Mo tors is het de tweede Amerikaanse auto met een tweepersoons carrosse rie. De sportief uitziende wagen met fastbackly n wordt in ons land alleen met de 5.6. liter V8 motor van 280 Sae-pk geleverd. De topsnelheid ligt bij 190 km/u. De prijs is vastgesteld op f 28.450 (voor automatische trans missie f 1650 meer) ADVERTENTIE VI. BRINKS *wi>iNENW9ai6uH-i 21905 In België zijn sinds 15 juni nieu- e verkeersregels van kracht, die hoofdzakelijk zijn aangepast aan de |lders in Europa geldende regels. Op een aantal punten wijken ze Ifechter af van die in Nederland. Zo geldt op de autosnelwegen een mini mum snelheid van 70 km/u. Wat flat betreft is België ons dus een stap Ivoor, want in ons land is men nog biet zo ver. De bestuurder dient niet temin zijn snelheid aan te passen als Weg- en weersomstandigheden (mist. e.d.) dit noodzakelijk maken. In de bebouwde kommen geldt thans een uniforme maximum snel heid van 60 km/u. Dat is dus iets sneller dan bij ons. waar maar 50 km/u gereden mag worden. Waar vroeger met stadslichten kon worden volstaan, is thans gedimd groot licht verplicht. In Nederland heeft de bestuurder in de bebouwde :ommen de keuze tussen s tads- of limlicht. k, Ook in België is een gevarendrie hoek thans verplicht. Bij pech moet deze op 30 meter afstand achter de wagen worden geplaatst en op auto wegen 100 meter. Als een verkeerslicht op groen springt of staat, mag men het kruis punt pas oprijden als dit vrij is. Als dit niet het geval is, bestaat namelijk de kans, dat men het kruisende ver keer belemmert als het licht op rood springt. Bij een ongeluk is men verplicht zich tegenover de tegenpartij te iden tificeren. Men moet tevens op de plaats van het ongeluk blijven tot het nodige is geregeld en brengt men schade toe aan een voertuig, waar van de eigenaar afwezig is (aan ge parkeerde auto's bijvoorbeeld) dan moet men naam en adres ter plaat se achter laten, of de eigenaar of de politie zo spoedig mogelijk verwitti gen. 7. Laat banden alleen monteren door de levensduur van de banden bij erkende garages en bandenspe cialisten. Onjuiste montage veroor zaakt uiteraard extra slijtage, waar- Nieuwe Daimler limousine De Engelse autofabriek Daimler, al vele jaren de autoleverancier van het Engelse hof, heeft een nieuwe Daim ler limousine gelanceerd, die in de plaats komt van de Daimler Majes tic limousine en van de Vanden Plas Princess limousine. De in 1897 opgerichte Daimlerfa- briek, die in 1960 door Jaguar werd opgekocht en thans deel van de grote British Leyland Motor Corp. uit maakt, heeft van oudsher dergelijke representatieve wagens met separa- tieruit en aanvullende klapzittingen gemaakt. In deze 5.74. m lange auto kunnen acht personen worden vervoerd. Het luxueus ingerichte achtercomparti ment biedt plaats aan zes personen, drie op de achterzitting en nog eens drie op de vouwstoelen. In het bestuurscompartiment Is naast de chauffeur nog een zitplaats voor een passagier. Het koetswerk is ontworpen door de Engelse carrossier Vanden Plas. De radiateurgrille met de geribbel de bovenkant maakt de wagen duide lijk herkenbaar als een Daimler. De wagen is uitgerust met vier koplam pen. De zittingen zijn leverbaar met fijn Engels laken of echt leer. Het inte rieur is rijk versierd met gepolijst notenhout en de vloer is geheel be dekt met langharig tapijt. Als kracht bron fungeert de 4.2. liter XK-mo- tor die ook in de Daimler Sovereign is gemonteerd. Het vermogen be- draag 245 pk, dat de 2130 wegende wagen een snelheid van 176 km/u kan geven. Het brandstofverbruik is, al naar de rij omstandigheden, 1 liter op 4.3.- 6.4 km. wordt verminderd. 8. Wees er zeker van dat het voer tuig zich in goede staat bevindt, dat de wielen goed zijn uitgelijnd en dat schokdempers goed functioneren. Is dit niet het geval, dan kan er even eens ongelijkmatige slijtage van het loopvlak optreden. 9. Zet de wagen zoveel mogelijk in een garage als hij niet wordt ge bruikt. Zelfs als de banden stilstaan heeft het zonlicht schadelijke invloed op de algemene toestand van de band. Nog meer nieuwe Alfa Romeo's Na de introductie van de 1750 serie in het begin van dit jaar, heeft Alfa Romeo haar programma opnieuw uitgebreid met drie wagens, thans in de 1300 cc klasse. Deze drie nieuwe versies van de 1300 GT zijn een tweepersoons ca briolet met de onveranderde 1.3 liter motor van de GT en het koetswerk van de 1600 en 1750; en twee uit voeringen van een nieuwe GTA met een van 103 tot 108 SAE-pk opgevoer de motor, bestemd voor sportrijders. Op 31 december 1967 reden er in de wereld 206.000.000 auto's rond, waar van 56 procent in de Verenigde Sta ten en 32 procent in Europa. Voor de eerste maal echter was de Euro pese automtjielproduktie groter dan die van de Verenigde Staten 9.933.484 tegen 9.023.736 stuks. Uit het speciale nummer van l'Argus de l'Automobile „Statistiques automobiles 1967" ge naamd blijkt, dat bijna tweederde van de Europese automobielpriduktie voor rekening kwam van de EEG- landen. Het automobieljaar 1967 gaf in Ja pan opnieuw een stijgende produktie te zien. Deze is toegenomen van 482.000 stuks in 1960 tot 3.146.846 stuks in 1967 .waarmede Japan op de lijst der automobielproducenten is opge klommen van de 7de plaats tot de 2de plaats. Japan is echter wel de groot ste producent van vrachtwagens. In 1967 bedroeg de produktie 1.771.091 stuks, wat in vergelijking met Frank rijk, de grootste vrachtwagenprodu cent van de EEG, een produktie be tekende die acht maal groter was. Nissan, de voornaamste Japanse fa- brikant, van vrachtwagens, heeft al- I leen 385.000 vrachtwagens geassem- j bleerd, wat overeenstemt met de produktie van Engeland, dat de voor naamste producent van vrachtwagens in Europa is. Voorts blijkt uit deze statistieken dat General Motors, Ford en Chrys ler nog Steeds de grootste automo bielfabrikanten ter wereld waren, zij het dat hun voorsprong aanmerke lijk was geslonken. Omstreeks 1980 zal in elke Brit se auto gemiddeld ca. 90 kg. plastics zijn verwerkt, voorspelt Imperial Chemical Industries (I.C.I.). Momen teel bedraagt dit nog slechts 18 kg. Leyland zal waarschijnlijk in september in Londen de eerste vrachtwagen met gasturbinemotor introduceren. Deze motor was oor spronkelijk door Rover ontwikkeld voor inbouw in een personenwagen. De Ford Escort vestigde een nieuw Brits produktie record. Vijf maanden na de introductie liep de 100.000ste auto van dit type van de band. De Pirana. een door Bertone ontworpen tweepersoons sportcoupé op basis van de Jaguar E-type is na zijn tentoonstellingsronde voor ca. f 50.000 verkocht aan een gegadigde in Boston (Ver. St.). Er bestaat slechts één exemplaar van. - Sinds de introductie van de Ford Mustang in 1964 zijn er twee miljoen wagens van dit type gefabri ceerd. Henry Ford II (links) was uit Amerika overgekomen om in de Keulse voorstad Merkenich, op ca. 1 kilometer van de Duitse Fordfabriek, een nieuw ontwikkelingscentrum te openen, waar 2000 man (ingenieurs, vormgevers en technici) niets anders doen dan nieuwe auto's ontwerpen en testen. De kosten van bouw en inrichting bedroegen totaal 150 mil joen DM. Alle afdelingen die hierbij betrokken zijn en die vroe ger over het fabrieksterrein verspreid waren, zijn nu onder één dak gekomen. De volledige ontwikkeling van een nieuwe auto, van de eerste tekening tot de volooiing van het door en door geteste produkt kunnen hier nu plaats hebben, inclusief wegtesten op een proef- baan. Een computer zorgt voor een snelle verwerking van de bij laboratorium proeven verkregen resultaten. Er is ook een botsbaan waar nieuwe auto's met snelheden tot 90 km/u tegen een zware betonnen muur opbotsenMet poppen als inzittenden ivordt nauwkeurig nagegaan hoe de auto-onderdelen en de „passagiers" op deze frontale botsingen reageren. Camera's met een opnamesnelheid van 7000 beelden per seconde leggen dit vast. Tijdens de opening werd al de vijftiende auto voor dit doel opgeofferd. (Zie foto Twee Honda's van het kleinste type (de N 360) hebben op het En gelse circuit van Goodwood een non stop rit van zes etmalen gemaakt. Ze legden 9736 km af met een gemid delde snelheid van 67 km/u. Het ge middelde benzineverbruik bedroeg 4.5 liter per 100 km. Alle middenklasse wagens van Rootes kunnen thans als extra van fabriekswege met servo-renunen worden voorzien. Als standaarduit voering vond men ze reeds bij de Sunbeam Sceptre en de Sunbeam Rapier. De Fiat 124, die ln de door Fiat te bouwen fabriek in de Russi sche stad Togliattigrad zal worden geproduceerd, zal onder de Russische naam Giguli worden uitgebracht. Ons land telt thans reeds 75.000 kampeer- en vouwwagens. De orga nisatie van carrosseriebedrljven FOWCA (Breestraat 70, Leiden) heeft daarom een adreslijst uitgege ven van 90 gespecialiseerde Caravan- Sea- vice- bedrijven in Nederland. Koersen op Duindigt WASSENAAR (Eigen berichtgeving; Duchesse Mac toonde gisteren in de koers over 2500 meter haar top conditie. Hoewel als laatste vertrok ken bracht Wagenaar jr. de merrie reeds na een halve ronde op kop en regelde naar believen het tempo. Christiaan de Wet, die steeds goed was blijven volgen, lanceerde in het laatste reohte eina een voortreffe lijke eindspurt. Met uiterste krachts inspanning kwam hij naast Duches se, doch de ruin bleek iets teveel ge geven te hebben, fouteerde even voor de streep en sprong door het stek. Achter de in 1.22.7 triomferende Du- :huii land 4 De vroegere handelaar in land- •èmtj houwmachines, Frangois de Fey- ter uit het Zeeuwse Axel, heeft of het importeur schap van Neder land aan de Turijnse koetswerk bouwer Vignale verworven. Vignale ontwerpt niet alleen i. oi' auto's, maar brengt tal van door 1- hem ontworpen auto's ook in se- ouwj rieproduktie. mp Het zijn vrijwel alle coupémo- j dellen met een Fiat-onderstel als 1 O" basis, zoals diverse uitvoeringen van de Fiats 850t 124 en 125 Het enige niet-coupémodel is de op de jongste Parijse tentoon stelling géintrocuceerde Gamine, een hip voertuigje op basis van de 500 en met een koetsioerk, dat de lijnen uit de dertiger jaren volgt. Dat heeft hij gemeen met de onlangs ook in Nederland ver krijgbaar gestelde Siata 850 Spring. De Siata is in ons land leverbaar voor bijna f 8000, ter wijl de Gamine voor iets beneden de f 6000 (f 5950) verkrijgbaar is. Dit ivagentje is slechts iets meer dan drie meter lang en kan een topsnelheid van 105 km/u berei ken. De heer De Feyter brengt maar liefst dertien verschillende soor ten Vignales op de markt in prij zen die variëren van f 5950 tot f 18.565. Ze zijn echter niet uit voorraad leverbaar, maar worden na bestelling uit Turijn gehaald. De levertijd bedraagt drie a vier weken. Er zal een apart dealernet voor deze wagens worden gevormd. (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Enkele weken ge leden gaf de voorzitter van de Sportstichting, drs. J. P. v. d. Reyden, in het Leidsch Dag blad zijn mening prijs over en kele niet bepaald vederlichte problemen (Lugdunum, Boshui serkade complex Voorschoterweg) die er op het gebied van de sportvelden in Leiden heersen. De heer v. d. Reyden zou er de voorkeur aan geven Lugdunum niet té laten verhuizen naar de nieuwe velden aan de Voorscho terweg, maar deze vereniging in de toekomst onder te bren gen op het zg. tweede deel Kikker polder. Voor dit laatste project moet de rijksgoedkeu ring eoh/ter nog .worden verkre gen. De terreinen aan de Haar- temmerbrekvaart zou de voor- eilbber van de Sportstichting dan wel willen opgeven om de uit breiding van het woonwagen kamp mogelijk te maken. Wie de al jaren voortwoekerende cwestie Lugdunum-Woonwagen- kamp kent, kan wel begrijpen dat de door de heer v. d. Reij- den geuite suggesties de nodige beroering wekten bij de Leidse derdeklasser. Men wil in die kring niet. langer wachten, maar onmiddellijk vertrekken. Wethouder Menken heeft inmid dels ail een gesprek gehad met het Lugdunum-bestuur en de Sportstichting heeft onlangs een afvaardiging van het Woonwa genkamp ontvangen. Het is nog niet duidelijk wat er gaat ge beuren, in welke richting men de oplossing zoekt. Naast de al uitvoerig weergegeven menin gen van de Sportstichting en Lugdunum in deze zaak, past nu toch ook wel het oordeel van de bewoners van het ongeveer 60 wagens tellende woonwagen kamp. Twee leden daarvan, de heren G. Herruer (niet zó jong meer, maar toch nog wel jong genoeg om de mening van de jeugd weer te geven) en R. Briitting (de oudere generatie) waren daartoe wel bereid. Het gesprek vindt plaats in het gebouw dat verbonden is met de school van het. kamp. Op de deur van de betrokken kamer staat: „Maatschappelijk werkster." Wat zijn de wensen van het woonwagenkamp Briitting: „We zouden graag de drie velden van Lugdunum willen hebben. Aan één veldje zou je met genoeg hebben. Om er een echt ruim kamp van te maken, zouden we de grond moeten hebben die ligt tussen het huidige woonwagenkamp en de spoorlijn. Kijk, de wagens staan nu op zo'n anderhalve meter van elkaar, dat betekent dat er voor de kinderen hier geen metertje speelruimte is en daar hebben ze toch recht op. Ik praat dan nog niet eens over de ouderen" Peinzend voegt hij er aan toe: „Anderhalve meter van elkaar, auto's er voor. Als er 's nachts brand uit zou bre ken, komt niemand er uit." Herruer: „Als de zaak nou eens wordt aangepakt dan kun nen we in de eerste plaats die vieze stinksloot dichtgooien die rondom loopt. Dat is gewoon een speelterrein voor ratten. Als die velden van Lugdunum bij het woonwagenkamp zouden komen dan ka-ijg je eeas wat ruimte om een schuurtje te bou wen, om een slaapwagen neer te zetten, om je auto een plaats be geven. Het reizen met een woonwagen is beperkt. Je mag er nu nog maar 60 dagen per jaar mee op stap. Vroeger kon je doen wat je wilde. Het spreekt vanzelf dat je nu wat meer gaat doen met je woonwa gen, dat je wat meer 'comfort wil. De narigheid hier is dat el ke mogelijkheid van recreatie ontbreekt. Er is geen clubge bouw, er is geen kantine. Als we een balletje willen trappen dan kunnen we daarvoor niet op het kamp terecht. Nou, hier naast liggen drie velden. Het is logisch dat je dan daar naar toe Hoe zit dat precies met de overlast die Lugdunum wordt aangedaan? Herruer lacht kort. „Lugdu num wil hier hoe-dan-ook weg, dat hebben we heus wel door. Die velden zijn namelijk niet best. Lugdunum moet een bok hebben om voor de wagen te spannen en dat zijn wij. Als je ergens weg wil, ach, dan moet je kankeren." U vindt dat het zo'n vaart niet loopt? Herruer: „Het is niet zo erg als het wordt afgeschilderd. Goed. we voetballen wel eens op die velden en de kinderen zitten er op. Maar waar moeten ze dan naar toe? Als we de ruimte hadden, zouden er ook geen klachten zijn." Hij zwijgt even en zegt dan: „De gemeen te Oegstgeest gaat hier vlakbij een zwembad bouwen. Die wil ons wel weghebben omdat ze als de dood zijn voor overlast van de woonwagenbewoners, t Is overdreven." En vervolgens, geïrriteerd„We moeten toch ook leven." Voelt u niets voor verplaat sing van het kamp naar een an dere plaats? Britting: „Nee, niet verplaat sen We zitten goed, het gaat alleen om meer ruimte. Je moet niet te veel rommelen met zo'n kamp. Een jaar of wat geleden stonden we bij de Mors weg, daarna gingen we naar de Haarlemmertrekvaart en straks ergens anders? Nee, ik ben er niet voor. We hebben een mood plan aan de gemeente voorgelegd, een woonwagen kamp in een halve cirkel, zodat iedereen een schuurtje achter zijn wagen kan maken. Zo wil len we het graag." Een nare vraag misschien: waarom wilt u niet in een ge woon huis wonen? Herruer: „Je bent je persoon lijke vrijheid kwijt." Britting: „Meneer, ik ben in een woonwagen geboren en ik wil er in sterven." chesse Mac werd nu een verrassende Or en Barre tweede vóór Zilver Kid en Zanto. Alchimist werd door een grote startfout kandoos. TT het Criterium der Amateurs nam Fils du Coq d'Or (C. de Haan) na een fout van de leidende Feny HoOlandia, het commando op zich, steeds hevig bedreigd door Dalila Regina. Uit de achterhoede kwam Fire Bird W (Willemse jr.) sterk naar voren. Een bijzonder spannen- eindstrijd volgde, die ten leste mek een neusje versahil door de Fils in 1.27.9 werd gewonnen. Feny Hollan- dia maakte nog veel terrein goed en werd derde vóór Dalila Regina. Cilly Harvester K legde met een snelle start de basis voor een goede 1.26.9 zege in de t Zandprijs. Elite Mac, die halverwege het rechte eind in tweede positie lag, verspeelde door een fout haar kansen. De strijd om de tweede plaats werd na een hard duel gewonnen door Dorothea, die Emprit S met gering verschil ach ter zich hield. Bij de driejarigen leverde de ala laatste vertrokken Göldperie (Van der Lubbe) een goede prestatie door een gedecideerde 1.30.1 zege. Gisella Hanover werd op afstand derde, ge volgd door Gitte Hollandia. UITSLAGEN. 1. Flêche (W, Stort) (1.25.7), 2. Estella. 3. Fouska P. Tot. w. 2.30, pl. 1.40, 1.50. 2.10, gekopp. 11.10, cov. 5.80, trio 144.30. Medemblikprljs: 1. Francisco (P. Heynen) (1.32.5), 2. Gidoni Carbo nari. 3. Fred Signal. Toto w. f 10.10, pl. 2.20. 1.60, 1.30, gek. 5.70, cov, 4.20. Criterium der Amateurrijders II: 1, Fils du Coq d'Or (C. W. de Haan) (1.27.9), 2. Fire Bird W. 3. Fenny Hollandla. Tot. w. 5.90, pl. 1.70, 2.—. 1.50. gek. 10.70, cov. 11.60, trio 367.90. Enkhuizenprijs: 1. Fllcka v. d. Lente (M. L. v. d. Togt) (1.24.1). 2. Carel Bond W.. 3 Duble's Zoon. Tot. w 2.20, pl. 1.70, 1.90, gek. 11.40. cov. 4.20. Zaandamprijs: 1. Duchesse Mac (J^ Wagenaar jr.) (1.22.7), 2. Or en Barre, 3. Zilver Kid. Tot. w 1.40, pl. 1.40, 3.80. gek. 31.90. cov. 23.80. 't Zandprijs: 1. CUly Harvester K (W. C. Strooper) (1.26.9), 2. Dorothea, 3. Emprit S. Tot. w. 1.90, pl. 1.40, 7.-. gek. 33.50, cov. 15.10, trio 304.80. Warmondprijs: 1 Goldprise (R. Q. J. v d Lubbe) (1.30.1). 2. Gisella Ha nover. 3. Gitte Hollandla. Tot. w. 2 10. pl. 1.20, 1.90, 1.30, gek. 7.40. cov. 7.80. Sir Warlockpr(js, le afd.: 1. Cln Cln (G. Schweltz), 2. Abgars Bonny Boy, 3 Pin Money. Tot w. 3.40, pl. 2. 2 60 gek. 8.70. cov. 3.40. Sir Warlockprijs. 2e afd.: 1. Fla grant (H. J. v. d. Kraats). 2. Mol- vedo n. 3. Perhaps. Tot. w. 5.60. pl. 2 20, 1.40, gek. 7.60, cov. 3.10. Totali se tor-omzet 137.355.50. Purmerendprljs: 15.7), 2. PAARDESPORT JAAP VERKADE OVERLEDEN Een tragische gebeurtenis wierp gisteren een donkere schaduw op de op Duindigt gehouden koersen. Ko.t na de start van de Hoornprijs viel de bekende eigenaar-rijder Jaap Verkade, die Dav.d O II stuurde, van de sulky. Hel bleek dat een hartverlamming een einde aan zij a leven had gemaakr. De koers werd afgebeld en daarna geannuleerd. Ter nagedachtenis aan de overledene werd door de bezoekers een minuut stilte in aoht genomen. De inzetten op deze koers werden door de totalisator terugbetaald.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11