Frankrijk vraagt EEG beperking staalimport li Minister Luns in Indonesië 2! jl 3 li S Vietcong-aanval in omgeving van Hoeé Heel bejaardenhuis ging met vakantie Massagraf ontdekt eidóe CjQcjenclci H A A G S t AGENDi Meer openheid bij adoptie MET EEN ENKEL WOORD PAGINA I LEFDSCH DAGBLAD WOENSDAG 3 JULI BRUSSEL (AP) Frankrijk heeft de EEG gevraagd de maandelijkse invoer van staalprodukten te mogen beperken tot het peil van 1967 plus zeven procent, aldus wordt in welinge lichte kringen in Brussel vernomen. De EEG-commissie moet advies uitbrengen over het verzoek. De beslissing is bindend. Indien het verzoek wordt ingewilligd dan zal de beperking toch altijd slechts van tijdelijke aard mo gen zijn, aldus deze bronnen. Frankrijk kan naar believen de invoer uit niet-EEG-landen beperken. Amerikaanse diplomaten in Brus sel verklaarden dat het moeilijk te «eggen was hoe de door Frankrijk te nemen maarregelen de Amerikaanse uitvoer zullen beïnvloeden. De uitvoer van staal en ijzerpro- dukten uit de .VS. naar Frankrijk be droeg volgens de laatste gegevens in 1966 7.2 miljoen dollar. De Amerikanen wijzen er op dat de aangekondigde beperkingen op de Invoer van machinerieën de Ame rikaanse uitvoer naar Frankrijk nog harder zou treffen. Het Franse verzoek zal worden be handeld door de Raad van Ministers de komende vergadering van 15-18 Juli. De Belgische export zal waar schijnlijk het hardste getroffen wor den door de beperkende maatrege- (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF <GPD) Betrokke nen zullen voortaan gemakkelijker inzage krijgen van stukken, die be trekking hebben op adoptie, voogdij en kwesties betreffende ouderlijke macht. De Eerste Kamer is gisteren ak koord gegaan met opneming in het wetboek van burgerlijke rechtsvorde ring van bepalingen, die dat mogelijk moeten maken. Er wordt nog maai- één uitzonde ring gemaakt. Die geldt voor stuk ken, die de rechter van de Raad voor de Kinderbescherming of het Openbaar Ministerie heeft gekregen met de uitdrukkelijke mededeling er bij, dat betrokkenen ze niet mogen inzien. Evenwel zal in de meeste ge vallen een gemachtigde advocaat, dokter of psycholoog die geheime stukken wel mogen bestuderen. De socialist Brongersma drong er bij de minister op aan om de orde van advocaten gegevens te laten ver zamelen over de uitzonderingsgeval len. Minister Polak van Justitie zeg de dat toe. Hij zei ook de mening van griffiers «n kinderrechters te zullen vragen. Ook ging de Senaat ermee ak koord, dat voortaan een verzoek tot adoptie kan worden Ingediend voor een kind dat twee jaar door de Indie ners ls opgevoed. Tot nog toe moest drie Jaar worden gewacht. len. België heeft in het afgelopen jaar de uitvoer naar Frankrijk aanzienlijk zien toenemen. Van de totale Franse import van iets meer dan vijf miljoen ton, komt 4.48 ton uit EEG-landen, ongeveer 400.000 ton per maand. De cijfers van de Franse invoer uit de EEG-landen over 1967 waren: Weet-Duitsland 1.966.000 ton; Italië 240.000 ton; Nederland 147.000 ton; België/Luxemburg 2.128.000 ton. 'Sandau'lost lading in Duisburg Bonn weert alle Oostcluitse binnenschepen BONN/WASHINGTON Het Oost- duitse binnenschip „Sandau" dat sinds vorige week in het Mittelland- kanaal bij Hannover door de West- duitse autoriteiten is vastgehouden, heeft van het ministerie van ver keer in Bonn toestemming gekregen de voor Nederland bestemde lading zink in Duisburg te lossen. Naar een woordvoeder van dat mi nisterie meedeelde hebben Oostduit- se schepen altijd in een Westduitse binnenhaven kunnen lossen. De „San dau" heeft geen toestemming gekre gen naar Nederland te varen omdat Bonn het doorvoerverkeer met de DDR op basis van wederkerigheid wil regelen. Westduitse binnenschepen krijgen namelijk van de DDR geen toestemming om met vracht voor de Oost- en Zuidoosteuropese landen door de DDR te varen. Bonn heeft aan de Oostduitse overheid verzocht geen schepen meer naar de Bondsre publiek te laten gaan voordat de kwestie is geregeld. Amerika, Groot-Britannië en Frank rijk hebben, naar in regeringskrin gen te Washington vernomen wordt, de regering in Moskou gelijkluidende nota's doen overhandigen, waarin op nieuw tegen de jongste Oostduitse verordeningen betreffende het ver keer met Berlijn wordt geprotesteerd en het Westelijke standpunt nog eens wordt uiteengezet. Om kakkerlakken te kiuinen verjagen ENKHUIZEN (GPD> In Enk huizen hebben ze van de nood een deugd gemaakt. De complete bevol king van het Enkhuizer bejaardente huis „Westerhof" (56 bejaarden en 17 verzorgsters) is deze week met vakantie in het F. D. Roosevelt-huis in Doom. Deze collectieve logeerpartij is niet alleen een geschenk van het rusthuis- bestuur, maar komt ook voort uit een dringende noodzakelijke voorziening in het tehuis in Enkhuizen. Daar wordt tijdens de vakantie der bewo ners „Operatie k", zijnde de de finitieve afrekening met een enorm leger kakkerlakken, uitgevoerd. Dit torrenleger maakt de laatste maan den een niet te stuiten opmars van het oude gedeelte van het huis naar het nieuwe, dat nog maar een paar jaar geleden werd gebouwd. Inci dentele bestrijding had niet het ge wenste effect. Daarom is deze week de „Operatie k" ingezet, waarbij mannen met gas maskers voor en Radio Veronica aan, de kraaienmars voor de torren bla zen. Voor zo'n operatie is een leeg huis noodzakelyk. Dat is Westerhof deze week. Het bestuur van het Enkhuizer be jaardenhuis kon een week lang de beschikking krijgen over de volledige accomodatie van het F.D. Roose velt-huis, een fonkelnieuw tehuis in Doorn. Daarvan ls dankbaar ge bruik gemaakt. Eén van de gasten uit Enkhuizen is de 70-jarige Fok Schouw. Sinds hij op 10 mei 1898 in Enkhuizen werd geboren, is hij welgeteld twee maal zijn stad uitgeweest: naar het nabij gelegen Hoorn. Voor de rest sleet hij al zijn jaren in de haringstad. Nu op eens naar Doorn, een week lang. „Ik wist niet dat de wereld zó groot was', zegt hy. SAIGON (AP) Met mortieren en raketten van een bazoekatype hebben communistische commando troepen vanochtend vroeg een zware aanval ontketend op een Zuidvietna- mese commandopost ten noorden van de oude keizerlijke hoofdstad Hoeé. 650 km ten noordoosten van Saigon. De regeringstroepen sloegen de aanvallers na drie uur van ge vechten van man tegen man terug. In de strijd werden 66 communisti sche soldaten gedood, aldus militai re woordvoerders. He tzuidVietnamese infinfceriebatidion. dat de comman dopost bemande, verloor tien doden en 22 gewonden. Gisteren werd in Hoeé een hand granaat in een zaal gegooid waar een trouwreceptie werd gehouden. Der tien personen kwamen om het leven en zestien werden gewond. De dader wist in de verwarring te ontsnappen. Amerikaanse B-52 bommenwerpers hebben vanochtend aanvalsvluchten uitgevoerd op het zuidelijk deel van Noord-Vietnam. Er werden bombar dementen verricht op vijandelijke ar tilleriestellingen en opslagplaatsen. Door deze laatste aanvallen komt het aantal vluchten van B-52 bommen werpers In de afgelopen 24 uur op ne gentien. Oproep en Voor het eerst in de geschiedenis van de Vietnamese oorlog heeft de regering van Noord-Vietnam de Viet- cong met zoveel woorden opgeroepen de oorlog in het zuiden te intensive ren. Een communiqué van Buiten landse Zaken in Hanoi herhaalde de plechtige belofte van de Vietcong zelf dat Saigon in de naaste toekomst zal worden aangevallen „met groter ge weld en groter effect" dan ooit voor heen het geval is geweest. waarschuwing Generaal William C. Westmoreland verklaarde gisteravond in Washing ton dat elk nieuw vijandelijk offen sief in Zuid-Vietnam de Noordviet- namezen geweldige verliezen zou kos ten. De generaal, die in Washington is aangekomen om zijn post als 25ste chefstaf van het Amerikaanse leger te gaan bekleden, zei verder dat de Gisteren rommelde een beschei den oiitplofjing over het Mar ine - etablissement op Kattenburg: de vier torens van het „Marine- paleis" loerden opgeblazen. Toen de stofwolk was opgetrokken bleek, dat een van de vier torens het geioeld van de explosieven had doorstaan de andere drie hadden het onderspit gedolven. In Afrika kan het warm zijn, maar in Frankfort ook. Deze dik huid werd het allemaal wat te erg: een oppasser van de Frank- fortse dierentuin moest eraan te pas komen om hem wat af te koelen. gevechten tijdelijk verminderd zyn, vooral rond Saigon, omdat de laatste aanvallen zijn afgeslagen. Westmoreland zei dat „de commu nisten de strijd zouden kunnen ver- 1 hevigen" om de aandacht van de we- reld te krijgen tijdens de vredesbe- j sprekingen in Parijs. Maar. zo zei hij, „onze troepen zijn nu in staat om de prijs, die daarvoor betaald j moet worden, zéér hoog te maken en het zal een hoge prijs zijn". Westmoreland vertelde aan Jour- 1 nallsten, dat de bombardementen van Saigon en het lenteoffensief I van de Vietcong bedoeld waren om een opstand van de bevolking tegen de regering te veroorzaken. „In al die oogmerken is de vijand niet ge slaagd", zo zei hij. Hij was van mening dat de „vijand in de afge lopen maanden belangrijk verzwakt is" en hij was optimistisch over de mogelijkheid dat de. Zuidvietnamese strijdkrachten meer van de oorlog zouden kunnen dragen. NIJMEGEN (GPD) Bij grond werkzaamheden voor de bouw van het Cultureel Centrum in Nijmegen zyn gemeentearbeiders gistermiddag op een massagraf gestoten. Toen duidelijk werd, dat in deze omgeving waarschijnlijk nog veel meer lijken zijn begraven, werd het werk gestaakt om de politie eerst de gelegenheid te geven om contact op te nemen met het Rode Kruis en di verse ambtelijke instanties die goed keuring moeten verlenen aan het verder bloot leggen van het graf. Gezien de staat waarin de schedes van de overschotten verkeerden, wordt het waarschijnlijk geacht, dat ze uit 1944 dateren, de tyd van de be vrijding van Nijmegen. De eerste veronderstelling is, dat men hier te doen heeft met een massagraf van Duitse militairen. lO DONDERDAG ZoeterwoudsewegAandeelhouders- verg. Leidsche Wolspinnerij 11 uur v.m. Herengrt. 26Aandeelhoudersverga dering. Kon. Ned Fabriek van wollen dekens v/h J. C Zaalberg. 11 uur voor middag. DJAKARTA (ANP) Minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns,, die gisteravond laat in Indonesië ar riveerde voor een offloiëel bezoek van vijf dagen, heeft vandaag een beleefdheidsbezoek van een half uur afgelegd bij zyn Indonesische ambt genoot Mail ik en bij de leiders van het raadgevende volkscongres. Na zijn bezoek aan minister Malik zei minister Luns, dat geen belangrijke besprekingen waren gevoerd. By zijn bezoek aan het raadgeven de volkscongres werd minister Luns ontvangen door de vice-voorzitters, de heren Soebtsjan en Osa Maliki. Generaal Nasoetion, de voorzitter, was niet aanwezig. Daarna bezocht de Nederlandse minister de vice-voorzitters van het parlement Isnaeni, generaal-majoor Sjarif Thojeb en Beng Mang Reng Say in het nog niet geheel voltooi de nieuwe parlementsgebouw buiten Djakarta. WEER KOMPLOT TEGEN NASSER OPGEROLD CAIRO Begin juni is opnieuw een komplot tegen president Nasser ontdekt. Geruchten In de Egyptische hoofd stad willen dat 35 personen, militai ren en burgers, zijn gearresteerd in j verband met een poging Nasser te vermoorden. Het ls volgens de geruchten de tweede poging in twee maanden. Het eerste komplot zou zijn ontdekt op twee mei, de dag van het volkisreferendum in Egypte. Acht officieren werden toen gearresteerd. Over het jongste komplot is weinig bekend. De samenzweerders zouden van plan zijn geweest de Egyptische president te ontvoeren uit zijn bui tenverblijf in Maamoera even buiten Alexandrië. Na een soort van proces zou Nasser dan worden doodgescho ten. Luxor: „Mlnl-weekond". 18 1r D 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30 4 7 en 9.15 uur Lldo: „Gevaarlijk minnespel". 18 hu'. 2 3(1 An au Zond Leiderdorp v. d. Valk Botunanweg Maranatha-bijeenkomst. Spr. dhr. S. Kramer over het verlossingsplai uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chj tcngem. „Ecclesia". 8 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Troj laan): Gem. voor oorspronkelijk ch tenaom afd. Oegstgeest. Spr. evang. v. d Brugge. 7.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van J« Christus van de heiligen der laa Ém-.rii DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronlcacj pi, „De detector". 7.30-9.30 uur nam Dlamantpl. 27: Bahal-gespreksavoi 8 uur nam. va Pardoeza (Doezastr.): Politiek ti va punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzat Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 t aa nam. BIOSCOPEN m ci< BINNENLAND In Porie Ercole Prinses Bea trix en Prins Claus zijn gisteren in gezelschap van hun zoon in Porte Ercole aangekomen voor een vakan tie van ongeveer vier weken. Nigeriaanse ambassadeur Gene raal Jakoeboe Gowon, het Nigeriaan se staatshoofd, heeft gisteren in de federale hoofdstad Lagos geloofsbrie ven overhandigd aan Ignatius Dacer Durlong, die is benoemd tot eerste Nigeriaanse ambassadeur in Neder land. Rondweg Den Bosch Ter ontlas ting van het verkeer vanuit de rich ting Nijmegen in de richtingen Eind hoven en Tilburg v.v. zal maandag 15 juli het eerste deel van de rijks rondweg rond Den Bosch voor het verkeer worden opengesteld. Het verkeer hoeft zich dan niet lan ger door de flessenhals in het cen trum van de Brabantse hoofdstad te wringen. Deze traverse hoeft dan alleen nog maar het noord-zuid ver keer te verwerken van Tilburg en Eindhoven naar Utrecht, maar ook deze ellende duurt nog maar enkele Jaren. Schipbreukelingen opgepikt Dp Nederlandse kustvaarder „Gretina Holwerda" eigendom van het scheep vaartkantoor Holwerda in Heeren- veen, heeft maandag de 19 opvaren den van het Italiaanse schip „Pie- tro Bernado" aan boord genomen Het Italiaanse schip was bij Kaap Espichel. ten zuiden van de mon ding van de rivier De Taag, in aan varing gekomen met een ander schip. De „Gretina Holwerda" nam d e bemanning van de Italiaan over en nam de „Pietro Bernard" tevens op sleeptouw in de richting van Lis sabon, maar na een tijdje is het schip gezonken. Akkoord initiatiefontwerp De Eerste Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming het initiatief- ontwerp van het tweede-kamerlid ir. Van Ros6um (SGP) aangenomen. Het ontwerp, dat handelt over een technisch aspect van de waterhuis houding, kreeg in de Senaat veel lof. Met zijn voorstel hoopt lr. Van Ros- sum de watervoorziening van land en tuinbouwgronden te verbeteren door deze te brengen onder de wer king van de waterstaatswet 1900 Wildervank opgeheven De Eer ste Kamer is gisteren akkoord ge gaan met het voorstel van minister Beernlnk (Binnenlandse Zaken) om de gemeente Wildervank op te heffen en het gebied van deze gemeente te verdelen over de gemeenten Stads kanaal en Veendam. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming ging de Eerste Kamer akkoord met de samenvoeging van de Bra bantse gemeenten Dinther en Hees- wijk tot de nieuwe gemeente Hees- wyk-Dinther. BUITENLAND De waarde van één stem Een nadere telling van verkiezingsformu lieren heeft weer eens aangetoond hoe belangrijk één stem is. in een kiesdistrit in Zuid-Frankrijk is ge bleken dat niet Arrighi de Casanova, een gaullist, de meeste stemmen had. maar Emile Didier, een lid van de linkse federatie, bij de verkiezingen van jl. zondag. Didier had 12.927 stemmen en De Casanova 12.926. Bom voor Dior Vanochtend vroeg is voor de deur van het Pa- rijse modehuis Christian Dior een plasticbom ontploft. De deur werd vernield, vele ruiten sneuvelden en het houtwerk van het huis werd ernstig beschadigd. Het interieur van het ge bouw liep geen schade op. De politie stelt een onderzoek in. Men heeft geen idee wie de dader is. Als kogels Twee vrouwen en een nieisje zijn omgekomen bij onweer in Engeland na 'n hittegolfperiode van 2 dagen. In Sfeffield moesten 21 schoolkinderen naar het ziekenhuis gebracht worden nadat de blik sem in een sportveld was geslagen waardoor de kanderen „als kegels" tegen de grond gingen. Corruptieschandaal Een „grand jury" in New York heeft gisteren in verband met een corruptiezaak 37 personen, onder wie negentien poli tiemannen en oud-politiemannen in staat van beschuldiging gesteld. Het ls een van de grootste schandalen In de geschiedenis van New York Officier van justitie Hogan vertelde dat politiemannen, personen uit de gokwereld en nachtclubeigenaars sa men een bende vormden, waarbij de politiemannen tegen steekpenningen een miljoen dollar per jaar waarschuwden voor ophanden zynde politieoperaties De zaak ls acht jaar in onderzoek geweest. Brand in Londen In een van de grootste suikerraffinaderijen van Europa, die van Tate and Lyle, in het Londense East End heeft he denochtend vroeg een spectaculaire brand gewoed. De vlammen schoten ruim 30 meter hoog op en zetten de havenwijk in een licht, dat her inneringen opriep aan de „Blitz" tij den» de Tweede Wereldoorlog. De brand werd bestreden door ruim 200 brandweerlieden. Hulpploegen wer den ontboden tot uit 80 km buiten Londen gelegen plaatsen. De 150 ar beiders van de avondploeg der raf finaderij konden intijds het gebouw verlaten. Kinderverwaarlozing In een Ne derlands gezin dat zich onlangs te La- naken, net over de Belgische grens bij Maastricht, had gevestigd, is een ernstig geval van verwaarlozing van kinderen ontdekt. De dood van een Jongetje van elf maanden uit het gezin was voor een arts aanleiding aangifte te doen bij het gerecht te Tongeren. Bij een onderzoek ter plaat se werden onder onbeschrijfelijke on hygiënische omstandigheden nog drie verwaarloosde kinderen ontdekt: een tweeling zusje van het overleden Jon getje en twee kinderen van twee en vier jaar. De kinderen zijn onmid dellijk naar een tehuis overgebracht. De ouders zijn aangehouden Narcotica ben de opgerold In de Zwitserse stad Bazel is een bende opgerold die zich toelegde op handel in verdovende middelen. Er zijn 44 personen, onder wie 13 minderja rigen, in staat van beschuldiging ge steld- Zij maakten deel uit van een organisatie met Istanboel als basis en met vertakkingen in Frankrijk, Engeland, Zwitserland en Afghani stan. De politie ontdekte verdovende middelen in de woning van een pre dikant aan de rand van Bazel. Zijn zoon had die aangelegd. Vonnissen in Rhodesië Negen 1 Afrikaanse nationalistische gueril- leros die zich enige tyd geleden het noorden van Rhodesië aan zui veringstroepen hadden overgegeven, zyn door een rechtbank in Salisbury tot. 20 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Zij riskeerden de doodstraf maar de aanklager had de rechtbank verzocht „mild" te zyn. Er zullen nog 33 opstandelingen op dezelfde beschuldigingen terecht moeten staan. Haven Barcelona verlamd De ha ven van Barcelona, de grootste van Spanje, is totaal verlamd door een staking van havenarbeiders, die pro testeren tegen wijzigingen in de ar beidsvoorwaarden .De staking begon maandag. Gisteren kwamen ook el ders in Spanje stakingen voor, o.a. in Madrid waar het personeel van het bedrijf „Marconi" het werk voor een half uur neerlegde. Vier vak bondsvertegenwoordigers werden door de directie op staande voet ontsla gen. Van Siberië naar Alaska Twee Russische zeelieden zyn gisteren in een zes meter lang houten bootje van de noordelijkste punt van Siberië ver trokken voor een ries van 4.500 kilo meter door de Noordelijke IJszee naar Alaska. Zij willen bewijzen, dat het mogelijk is geweest, dat Russi sche zeelieden in de middeleeuwen op deze wijze Alaska hebben bereikt. De twee Russen hopen in september in de Beringstraat aan te komen komen, het doel van hun reis. Johnson naar El Salvador Pre sident Johnson zal zaterdag naar San Salvador, de hoofdstad van El Sal vador, vliegen om daar deel te ne men aan de conferentie van de presi denten van vijf Middenamerikaanse landen over de vorderingen die er gemaakt zijn sinds de oprichting van de gemeenschappelijke markt voor Midden-Amerika, nu zeven jaar ge leden. l tald Iva IRij Uij Inii |ka |zoi (tol teei Ion IDi Uii UllUUBSpei 18 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De bloedige wraak van R *J14 ^r„Da«- 2-30- 7 ®n 8-16 u Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Trianon: „Doctor Doolittle", ai. D 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. nivtUo&: -0a«h? Oaeh!". 18 Jr. Da UJka 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2 4.45, 7 en 9.15 uur. 7 'énTls 'Ui". 1» Jr. O Dagelijks 2.30 uur (zondag o 4.45 uur): „Alleen op de wereld". TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuw*t< 11): Lelde Aoad. Kunstcentrum toonstelling. Harmen Abma. Geopj 1 dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur eoïab e dag 2-5 uur (tot 17 Juli). Galerie v. d. Vliet (Botermarkt j Tentoonstelling c. de Vriee. E. Gei F. Erkelens, G. Zaalberg en S. V) J Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 u voorm. 6 uur nam. (tot 1 eept.). Rijksmuseum voor de geschiede der Natuurwetenschappen. Boerhaai tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm 1 uur nam.: zondags 1-4 uur n»m 1 december) Hortus Botanicus: Tentoonstellli over walvissen en walvisvaart. Geope maandag t.m. zaterdag 10 uur voor 4.30 uur nam.; zondag 1-4.80 u nam. (t.m. 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum 0 1 gelijks (behalve 's maandags) 10 u nam01'" 6 UUf nam- «ondiga 1-5 Ui De Lakenhal: Dag. 10—8 uur: toü- 1 —6 uur. Rijksmuseum van Oudheden (tt 1 penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunó Steenstraat 1): dag 10—8 u.: 'szoi dage 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de geschiede! der natuurwetenschappen: Dag 10 uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor VolkenkUDd Tentoonstelling „Vlva Mexico". Wer. dagen 10 uur voorm.5 uur nan zon- en feestdagen 16 uur nam. (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum:Geopend maand tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6i nam.; zon., en feestdagen l-B uur nai Wassenaar (Kunstzaal Heuffi Tentoonstelling Jacoba Surte en Lo Schwlrtz. Geopend maandag t/m. a terdag 10 uur voorm6 uur nare bovendien dinsdagavond 810 ut (t/m. 24 Juli). L Avond- en nachtdienst der apotheka Geopend voor spoedeisende gevalle) Zuider Apotheek, Lammenschansweg I tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- t- nachtdlenst van apotheek R. v< Breest Smallenburg te Lelderdo( wordt waargenomen door de Zuid) Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopert WEEREINUEDIEN8T DEB HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raai plege men de eigen huisarts, daarn tot zondagnacht 24 uur de dokten telefoon 2 2 22 2. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uu! The Alvln Ailey American Dance Th# tre. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) a Bo Amsterdam zwaar bew. 81 15 0 Den Helder zwaar bew. 30 14 1 Ypenburg zwaar bew. 32 14 34 Vlisslngen licht bew. 28 12 3 Eelde zwaar bew. 31 16 0 De Bilt zwaar bew. 31 14 0 T wer. te geh. bew. 31 14 0J Eindhoven half bew. 33 13 55 Zuid-Limburg zwaar bew. 34 16 2 Helsinki onbewolkt 26 14 0 Stockholm onbewolkt 30 14 0 Oslo onbewolkt 26 17 0 Kopenhagen onbewolkt 23 13 0 Aberdeen regen 13 10 12 Londen onbewolkt 26 10 0 Brussel licht bew. 34 11 0J Parijs licht bew. 29 11 0 Bordeaux onbewolkt 21 8 0 Grenoble geh. bew. 17 0J Nice zwaar bew. 22 22 0 Berlijn onbewolkt 29 16 0 Frankfort zwaar bew. 32 16 0 München onbewolkt 22 12 0 Zurich zwaar bew. 30 17 9 Genève geh. bew. 30 16 4 Locarno half bew. 30 20 0 Wenen onbewolkt 27 13 0 Belgrado onbewolkt 28 12 0 Athene half bew. 28 20 0 Rome onbewolkt 30 20 0 Barcelona half bew. 26 16 0 Madrid half bew. 32 14 0 Mallorca licht bew. 20 0 Lissabon onbewolkt 23 15 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2