Literatuurprijs voor Anton van Duinkerken Bestuur van NSR ten val gebracht Lisse plaatst zich in finale KNVB-beker Ingebruikneming van nieuw kerkorgel Mensen met ruilliart Katwijkse jeugd deed zwemexamen Kempische cultuurdagen Misplaatste propaganda voor het communisme EBOH met 1-3 verslagen grootste De zoetekauwen van Europa Ger. Gemeente Lisse PAODWl M LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 JULI 1968 HILVARENBEEK (ANP) Vele deelnemers aan de Groot- kempische cultuurdagen, die zaterdag en zondag in Hilvaren- beek zijn gehouden, vinden dat de inleiders Annemarie Prins en Constant Nieuwenhuis uit Amsterdam en Peter Schat uit Utrecht door de „culturele revolutie" te prediken zich niet aan het eigenlijke thema „democratisering van de kunst?" hebben gehouden en de cultuurdagen hebben misbruikt om propagan da te maken voor het communisme. Peter Schat verbruid; j het hele- maal bij een aantail deelnemers, toen hij namens de deelnemers een pro test wilde 1 aiten uitgaan naar de Bel gische minister van Justitie tegen de vervolging en veroordeling van Hu- go Claus en dit protest wilde over handigen aan de Belgische ambassa- dur, die de cultuurdagen als gast bij woonde. Voor dit protest werden tijdens de massale koffietafel op zat dagavond In de Vrijthof handtekenin gen verzameld. Toen de overhandi ging van het protest aan de ambas sadeur niet door kon gaan. wilde men aan het einde van de discussiebijeen komst op zondagochtend het protest verzenden, maar hiertegen verzette zich burgemeester Meuwese van Hil- varenbeek, de voorzitter van de cul tuurdagen, die van oordeel was, het protest slechts door een kleine minderheid werd gesteund en der halve niet namens de deelnemers kon worden verzonden. Tennessee Williams veilig in New York COLLINS VILLE (Beuter) De Amerikaanse toneelschrijver Tennes see Williams, werd verleden week vermist. Thans heeft hü opgebeld aan te zeggen dat hjj veilig in New York is, zo heeft zijn broer, Dakin Williams, een advocaat nit Collins- ville Illinois, meegedeeld. De schrijver heeft zijn broer op 22 Juni geschreven dat hij vreesde ver moord te zullen worden. „Als mij iets van gewelddadige aard overkomt, waardoor mijn leven plotseling ein digt. zal dat geen geval van zelf moord zijn, zoals men zal doen gelo ven". schreef Williams. Dakin Williams zei na het telefoon gesprek dat zijn broer „ergens in de stad New York is" maar hij wilde nriet zeggen waar precies. De schrijver had niets gezegd over de oorzaak van zijn vrees. Expositie „Van diverse pluimage" DEN HAAG De zomertentoonstelling in het Mu seum Meermanno-Westreenlanum Is dit jaar gewijd aan tien eeuwen vo gelboeken, aan welke tentoonstelling de toepasselijke naam fcs gegeven „van diverse pluimage". Ze is tot stand gekomen in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde te Antwerpen en de Ko ninklijke Bibliotheek van België te Brussel, De belangrijkste en fraaist geïl lustreerde ornithologische werken uit de loop der eeuwen zijn voor de ten toonstelling bijeengebracht benevens een aantal originele tekeningen, ook van hedendaagse kunstenaars. Zo is een collectie ontstaan die het bewijs levert hoeveel schitterende, met de hand gekleurde exemplaren van vo gelboeken en boeiende vogeltekenin gen in de bibliotheken en musea van Nederland en België te vinden zijn. De tentoonstelling duurt tot en met 17 augustus. Overdracht aan Jan Naaykens In zijn welkomstwoord op zater dagmorgen heeft de voorzitter zijn diep medeleven uitgesproken met de ziekte van Anton van Duinkerken, welke hem niet meer zal toestaan nog ooit de cultuurdagen, die hem zo na aan het hart lagen, te bezoeken. De jury van de (Hilvarenbeekse lite ratuurprijs, waarvan hij lange jaren lid is geweest, was dit jaar voor het eerst vernieuwd en bestond uit de heren: E. Hemeldinck, P. Kemper en K. Swinkels. Door deze jury werd de literatuurprijs groot f 1000 toegekend, aan Anton van Duinkerken voor zijn boek „Nijmeegse colleges. De prijs werd in ontvangst geno men door de zoon von Anton van Duinkerken die een door zijn vader op zijn ziekbed geschreven dankbe tuiging voorlas. Nu hem deze prijs was toegekend doch hij er persoon lijk niet meer van kon profiteren, meende hij niettemin daarover toch vrijelijk te kunnen beschikken en ken de hij de prijs toe aan Jan Naaijkens voor zijn werk: „Leer mij ze kennen, de Brabanders". De tweede prijs, de z.g. debuutprijs, groot f 500 werd toe gekend aan de heer J. Verstegen te Roosendaal voor zijn werk: „Ligt uw hart daarop". Telegram Peter Schat heeft gisteravond me degedeeld, dat hij namens een hon derdtal deelnemers aan de Groot Kempische Cultuurdagen het volgen de telegram aan de minister van Ju stitie te Brussel heeft gezonden: „On dergetekenden zijnde 100 van de deelnemers aan de Groot Kempische Cultuurdagen te Hilvarenbeek protes teren fel tegen de vervolging en ver oordeling van Hugo Claus, welke een klimaat doen ontstaan waarin de vrijheid van het artistieke experiment verstikt wordt" Onder die 100 onder tekenaars bevonden zich volgens de heer Schat: mr. G. J. P. Cammel- beeck, Annemarie Prins, mevrouw Asselbergs, mede namens haar man prof .A. D .Asselbergs, Fons Assel bergs, Constant Nieuwenhuijs. Jan Blokker. Jan Martinet, Han Meijer en Lambert Tegenbosch. Aan de Groot Kempische Cultuur- dagen hebben ongeveer 400 personen deelgenomen. Muutdiefstal op Antiekbeurs DELFT (ANP) Uit een open vi trine op de Oude Kunst- en Antiek beurs in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" in Delft is een munt ge stolen ter waarde van f 1250. De munt, een twintig-dollarstuk, behoor de tot de collectie van de heer A. Schulman .die vorig jaar de bekende muntenschat van Serooskerke veilde. De diefstal is waarschijnlijk donder dag j.l. gepleegd. Anton van Duinkerken Van der Sloot in Zuid-ltalië AMSTERDAM (ANP) De Ne derlandse danser en choreograaf Pie- ter van der Sloot zal deze zomer als artistiek leider van een groep solis ten van het „San Carlo Theater" in Napels een tournee maken door Zuid- ltalië. Van der Sloot heeft voor deze tournee twee nieuwe choreografieën ontworpen. Bovendien zal hij met Mara Fusco, eerste solodanseres van het „Teatro Massimo" in Palermo, voor het eerst in Italië de pas-de- deux uit „Le Corsaire" dansen. UTRECHT Het op 30 maart van dit jaar benoemde, daarna weggezon den en op 30 april herbenoemde be- stuur-Bomhoff van de Nederlandse Studentenraad (NSR) is zaterdaga vond om even voor 7 uur aan het einde van een chaotische en emotio nele vergadering in Utrecht weder om naar huis gestuurd. Het Neder lands Studenten Akkoord (NSA) kreeg bij een serie moties van af keuring en een motie van wantrou wen, die werd aangenomen met 21 te gen 20 stemmen bij 5 onthoudingen, steun van het algemeen non-politiek studentenverbond, de coalitie cen trum-links uit Delft, enige leden van Stud/75 en andere splinterpartij en Als nieuwe voorzitter van de Neder landse Studentenraad zal optreden J. H. Tick (NSA) uit Rotterdam. De vergadering had des middags en des avonds een zeer rommelig en pa niekerig karakter. De bijeenkomst begon pas mettterdaad om 3 uur na dat het Nederlands Studenten Ak koord onmiddellijk na de formele ope ning om 2 uur een langdurige frac- tieberaad vroeg en verkreeg. Tijdens dit beraad, waaraan ook werd deel genomen door vertegenwoordigers van andere oppositiepartijen, werden de principiële bezwaren tegen een verder beleid van het bestuur-Bom- hoff aan de orde gesteld, in de open bare vergadering van de raad werd ook ruime aandacht geschonken aan de „kwestie Delft", de al dan niet rechtmatige deelneming van Delftse studenten aan ae beraadslagingen en besluitvormingen in de Nederlandse Studentenraad. DORDRECHT Lisse heeft in de j halve finale van de KNVB-beker voor een grote verrassing gezorg ddoor in Dordrecht 1ste klase EBOH met 1—3 te verslaan. De Lissenaren eve naarden daarmee hun prestatie van vorig jaar. Toen moesten zij in de finale na drie verlengingen tegen 't Rotterdamse De Musschen capitule ren. De Dordtenaren starten met een serie gevaarlijke aanvallen, maar de Israël ontkent Palestijnse overval I TEL AVIV (Reuter) Een Israë lische woordvoerder heeft gisteren j tegengesproken dat Arabische guer rillastrijders donderdag het hoofd- kwartier van het Israëlische mili- j taire opperbevel in Jericho zouden DEN HAAG GPDDe Ne- hebben verwoest. Van Arabische derlanders zijn zonder meer de grootste zoetekauwen van Euro-I""* werd beweerd dat de mlUtair<! pa. Uit de suikerbalans, die door gouverneur en een groot aantal mi- de Europese gemeenschap gepu- ,Uairen daarby waren gedood. bliceerd is, blijkt dat in Neder land het verbruik van suiker per hoofd van 40.8 kg in 1958 steeg tot 44,8 in 1967. Het gemiddelde verbruik in Europa steeg van 27,2 tot 31 kg. In de rij van de (van) zoethouders komt België in de ge meenschap op de tweede plaats: De woordvoerder noemde dit be richt van de Palestijnse nationale bevrijdingsbeweging Al Fatah „pure verzinsels en volslagen gelogen". De speciale V-N.-bemiddelaar voor het Midden-Oosten, Jarring, die in Moskou is, heeft zaterdag een on- Noord wijk vierde op stranddag CASTRICUM De stranddag van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin gen, die dit jaar in Castricum werd gehouden, genoot mede door het mooie weer tamelijk veel belangstel ling. Onder de aanwezigen waren ook vertegenwoordigers van het col lege van B. en W. van Castricum. Het programma bevatte o.m. een zwemwedstrijd over 150 meter, een redding met behulp van tuigjes, roei- wedstrijden over 300 meter en zwem men met reddingslijn. De wisselbeker voor de beste roeiploeg ging dit jaar voor de derde achtereenvolgen de maal naar Petten, zodat deze nu definitief in handen van deze ploeg is gekomen. In het eindklassement staat Castri cum als eerste vermeld met 19 3 4 punt, tweede Monster met 18 punten, derde Zandvoort 17 punten, vierde Noordwijk 16^ punt, vijfde Den Haag 14 1/4 punt en zesde Petten met 12 punten. Rotterdam, de ploeg die vorig jaar de meeste punten veroverde, kon de wisselbeker niet verdedigen in ver band met vervoersmoeilijkheden. Het is de bedoeling dat volgend jaar de standdag gehouden wordt in Monster. Geslaagde lampionoptocht KATWIJK AAN DEN RIJN De lampionoptocht door de wijk „De Koestal", die ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard za- terdagavond werd gehouden, werd een groot succes. Dit was te danken aan het feit, dat zeer veel kinderen aan de oproep van de Oranjevereni ging tot deelneming gehoor hadden gegeven. Het was dan ook een zeer lange stoet van jeugdige wijkbewo ners, die door alle straten van „De Koestal" trok. Veel bewoners hadden zich langs de weg opgesteld om de op tocht, die werd opgeluisterd door een vrolijk spelende Harmonie Katwijk, gade te slaan. Noorclwijker (19) bestal Duitser NOORDWIJK De recherche het verbruik nam daar van 32,2 derhoud gehad met de Russische kg in 1958 toe tot 38.4 kg in 1967minister van Buitenlandse Zaken, i De derde plaats wordt nu doorGromiko. Het gesprek ging over de I Frankrijk bezet, waar het ver- problemen in het Midden-Oosten en heeft een jongeman gearresteerd bruik steeg van 27,1 tot 32,1 kg. duurde een uur. Vrijdag had Jarring die in een amusementsbedrijf in de De Duitsers hebben de verzadi- j een langdurig onderhoud met pre- badplaats ten nadele van een Duitse gingstoestand bereikt: al tien jaar j mier Kosigin. De Zweed vertrekt gast een portemonnee had gestolen. lang is het verbruik daar 30,3 kg maandag naar Stockholm, waar hij Samen hadden zü daar deelgenomen per hoofd. Het snelst neemt het i zal blijven gedurende het bezoek j aan spel. Nadat zijn partner suiker verbruik in Italië toe, waardat Kosigin daar van 11 tot 15 juli was vertrokken, Eerste de gast zijn de eetgewoonten zich onder de zal brengen. De Israëlische minister portefeuille met een flink bedrag aan toenemende invloed van de in- "an Buitenlandse Zaken Eban heeft geld, die hij in zijn weggehangen col- dustrialisatie en de stijgende le- verklaard van mening te zijn dat het bertjasje had laten zitten. vensstandaard steeds meer wijzi- onverwachte bezoek van Jarring aan I be- Moskou niet direct te maken heeft gen. Van 19 kg 1958 draagt het verbruik nu al 26 kg I met de problemen in het midden per hoofd per jaar. I oosten. LISSE De Geref. Gemeente is in groten getale in haar kerkgebouw te Lisse bijeengekomen om getuige te zijn van de overdracht van het nieuwe, door Slooff-Orgelbouw te Ouder kerk aan de IJssel gebouwde orgel. Als gastorganist in deze speciale, door ds. W. Suyker geleide, kerkdienst trad op Jan Bonefaas uit Gorkum, wiens spel aan deze avond veel luister gaf. Niettemin werd aan Jan Bonefaas een ruime gelegenheid gegeven de waarde van dit orgel in het gunstig ste licht te plaatsen. De 84ste Psalm, door de gemeente gezongen leidde htf in met een uitgebreide Prelude via de teerste nuances uit het zwei- werk naar een stralend tutti. Op dit orgel zijn zeer fraaie solostemmen te beluisteren en een legio aan combi naties. Bijna tweeduizend pijpen, waar van de langste meer dan vijf meter en de kleinste zo dun als een sigaret, bediend volgens het electro-pneuma- tische systeem, vormen met elkaar een zeer kleurrijk geheel. Na afloop van de kerkdienst ver gastte Jan Bonefaas de gemeente nog met mooie improvisaties over enkele psalmen. A. L Zoals gebruikelijk werd ook hier het instrument door een commissie aan de kerkeraad overgedragen. De heer Zeegers vertelde één en ander over de totstandkoming van dit wer kelijk belangrijke orgel, dat drie kla vieren en een vrü pedaal rijk is. „Rijk" is wel het juiste woord, want er zijn 31 stemmen voorhanden, waarvan zeven op het pedaal. De in tonatie zweeft tussen die van de Ba rok en de later gevolgde romantische styi. H'^-mee ls een bijzonder kleur rijk compromis bereikt. Ds. W. Suyker legde de nadruk op de betekenis van het orgel in de ere dienst, zoals het schriftwoord aan geeft. Zodoende is hier bewust afge zien van een concert, in de plaats waarvan een speciale kerkdienst werd gesteld. HOUSTON (AP) Dit zijn twee van de zes mensen, die thans in le ven zijn met het hart van een an der, namelijk Louis Fierro (Voor grond) en Evert Thomas, die in Houston (Texas-VS) herstellende zijn van hun operatie. Hun toestand wordt goed genoemd. De andere men sen met een ruilhart zijn Blaiberg in Kaapstad, een Franse pater in Pa rijs, de Canadees Gaetan Paris en de Chileense Maria Elena-Peneloza. Bei de laatsten hebben vrijdag een nieuw hart gekregen en zij maken het vol gens het laatste communiqué goed. De recherche kreeg bij het onder zoek 'n nauwkeurig signalement van de vermoedelijke dader en aan het de hand daarvan slaagde men er in hem op te sporen. Het bleek een 19-jarige NoordWijker te zijn. Het geld had hij reeds in dancings opge maakt. De zich in de portemonnaie bevindende papieren bleek de dief ie hebben weggegooid. De rechercheurs vonden de papieren terug op de schep van een straatveger, die juist op het punt stond ze met ander afval in zijn wagen te deponeren. Steekpartij na plagerijen op <le weg SASSENHEIM Als gevolg van Lissese defensie weerstond de aan valsdrift van de eerste klassers be kwaam. Wel moest doelman Lefe- fcrsr dsn keer handelend optreden, toen invaller Walraven een steek liet vallen. In de tiende minnuut namen de bezokers zelf de leiding, toen Ne- derstigt 'n pass van Walraven bij zonder fraai afrondde: 01. De Dord tenaren hebben hierna verbeten voor de gelijkmaker gevochten, maar kre gen pas in de tweede Helft loon naai werken. Het schot van de roodzwarte aanvalsleider was doelman Lefeber te machtig. Het heeft er lange tijd on heilspellend voor de bollenstieekbe woners uitgezien. Het flinke over wicht van EBOH sorteerde echter in geen enkele treffer. Lisse kon zich langzamerhand wat onder de druk uitworstelen. En met succes. Een cor ner van Nederpelt werd door de Dordste doelman verkeerd behandeld waarvan de attente Walraven handig profiteerde1—2. Met nog 25 minuten te spelen toog de thuisclub opnieuw sterk in de aanval, maar moest het toch afleggen tegen de ernorme werk lust van de Lissenaren. Het werd zelfs nog 31 voor Nederpelt, die 'n sclo met 'n knap doelpunt rondde. In de laatste tien minuten kwam de zege van Lisse niet meer in gevaar. Noorclwijker bestal bejaarde man DEN HAAG „Dat noem ik non een misselijke streek", aldus het oor deel van de Haagse politierechter en daar had een 19-jarige fabrieksarbei der uit Noordwjjk niet veel op te ant woorden. Van een bejaarde man die lag te slapen, had hij diens porte feuille met f 45 gestolen uit een jasje. „Ik zat ln geldzorgen", aldus het verweer van verdachte doch de offi cier veronderstelde: „u drinkt zeker teveel". Omdat verdachte in de ziek tewet liep, kwam hij geld tekort. De eis luidde f 100 boete, waartoe de rechter veroordeelde. Festiviteiten Kaagse jeugd DE KAAG Het jeugdcomité or ganiseert donderdag een feestdag voor de kinderen tot 14 jaar. 's Och tends om half negen opent het pro gramma met een gecostumeerde op tocht. Om half elf zal een sportvlieg- tuig boven het dorp biljetten uit strooien, waarmee prijzen te winnen zijn. Om een uur is er een tekenwed strijd voor de kinderen van 8-13 jaar en voor de kinderen van 47 jaar schatgraven in de speeltuin. Voor de kleineren is er om twee uur een te kenwedstrijd. Voor de groteren staat op deze tijd een speurtocht op het programma. Om vier uur is er een ballonwedstrijd. KATWIJK AAN ZEE De school - zwemexamens in het Katwijkse sportfondsenbad zijn nu ten einde. Het zijn drukke dagen geweest voor bedrijfsleider Dick Timmermans en zijn staf en voor de examinatoren. De laatste uitslagen waren: Diploma A: Farelschool: Marijke de Haas, Maatje Koren, Carla Deu- tskom, Bea Plug, Lia van Leeuwen, Wim Kuyt, Huig van der Luit, Wim van der Plas, Piet Kort. Diploma B: Juliana ulo: Dirk Ouwehand, Dik van Delft, Jacob van Tol, Johan den Hollander, Arnold Edeling, Jannie Smithoorn; Beste- vaer ulo: Cornelis J. van Wyk; Leid- Buitenschool: Hans Wansink; ZonnebloemschoolNico Vliegent- hart; Groen van Prinstererschool Annie van Rihijn, Gerda van Rhijn, Beppie van Duyn: J. J. L. van der BrughensohoolKees Kromhout, Jaap van Rhijn, Grietje Kromhout, Trijntje Hijgh. Chr. Opleidings- shool: Arie de Vreugd: Prinses Beatrixschool: Cobie Duyn; Prins Willem AlexanderschoolMarijke Zwemwedstrijden jeugd Hillegom HILLEGOM In de gemeentelij ke zweminrichting werden door de HiUegomse Z wemver. schoolzwem- wedstrüden gehouden. Uitslagen: 25 meter schoolslag meisjes: 1. Lisette Vogel. 2. Elly Lubbe, 3. Jopie Blok ker. BU de jongens waren op deze afstand de winnaars: 1. Louis v. d. Vos, 2, Aad van Deursen, 3. Wim Nüman. Bijzonder spannend waren de es tafette-wedstrijden. De bekers wer den gewonnen door de Mariaschool en de Julianaschooi en bij uloscho len door de rJc. uloschool en de Bur gerschool. Toelating m.a.v.o. KATWIJK Tot de brugklas van de chr. school voor mavo aan de Bes- tevaersweg werden de volgende leer lingen toegelaten: klas la: Kees Aan- wiel. Piet van Beelen, Bouke van Beele. Kees van Duijvenbode, Jan van Duijvenbode, Hans Groen, Leen Harteveld. Arie van der Plas, Ton Remmelzwaal, Rudi Roerig. Jan Schaap, Kees Varkevisser. Arie de Paap, Arie van der Bos. ManY Ouwehand, Hr. W. van der Plas; Ds. RutgerschoolNellie de Best; Pr. Beatrixschool: Corrie Boers. Ada de Wilde, Jaap de Jong; Rehoboth- school: Anneke Langeveld; Oranje - school: Freddie Aandewiel. Gerrit Oliemans, Kees van Duyn, Peter de Mol. Dirk Vooys; Juliana ulo: Carrie Varkevisser, Yvonne van der Niet, Joke Nieuwenhuisen, Nellie van der Plas; Bestevaer ulo: Willie Hoek: Chr. Ind. en Huish. 1ste: Lenie Ba/rnhoorn. Ineke Duyvenbode, Bet- tie van Duyvenbode. Annemarijke van der Plas, Atie van der Plas. Els Smit, Josina Kuyt, Janneke Zand bergen, Anneke Schoneveld, Anneke de Mooy. Thea Zandbergen, Cobie Vooys; Huish. Pr. Margrietschool l Tineke Schaap, Ria van der Boon, Ria KraUt, Dicky van den Zwan; Pr, IreneschoolChris Hoogwoning: WiJ- helminasohool: Mlargriet van Duynj Kon. Emmaschool: Jan Schoneveld. allerlei plagerijtjes op de provinciale Vreugd Geertje de Jong, K^jna XTlnrf .mn T ammren GQVHO weg takelden zondag de inzittenden van 2 auto's elkaar danig toe. Twee personen moesten door messteken ge wond, in een Leids ziekenhuis wor den opgenomen. Een van de auto's werd bevolkt d'cor drie broers uiit Den Haag. In d:e andere zat een Haags echtpaar. Van Heemstede naar Sassenhedm hinderden zij eikaar steeds. In Sas- senheim reed men elkaar om beur ten klem, waarbij allen tenslotte uit stapten. De hierna volgendt woorden wisseling groeide uit tot een scheld party, die veranderde in een licht handgemeen. De bestuurder van de als tweede genoemde auto trok, ofschoon 't zich liet aanzien, dat de zaak in der min ne werd geregeld, plotseling 'n mes. Hij stak er de oudste van de drie broers mee in de borst. Het mes schampte eohter af op de ribben kast. De jongste van de drie broers wilde de aanvaller het mes afne men, wat niet gelukte. Hij liep hier bij ernstige sneden in zyn linker arm op. De aanvaller, die geheel overstuur was na zijn daad, stak demonstratief het mes m de berm en wachtte gelater de politie af. De drumband van het fanfare korps „Excelsior" in Noordwijk heeft op het concours van de R.K.- Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland in de tweede afdeling met 136 punt een eerste prijs be haald. Daarmede is de drumband van „Excelsior" gepromoveerd naar de eerste afdeling tamboerkorpsen van de Zuid-Hollandse Bond. Kuyt, Geertje van Leeuwen, Gerda Ouwehand, Jannie van der Plas. Wil lie van der Plas, Marja Ros, Cobi de Vreugd en Hetty van Wijk; klas lb: Piet van Arkel, Marius van der Bent, Koos de Best, Sjaak Duindam, Bert Kuijt, Willem H. Lugthart, Buis Mejjvoel, Dick van den Oever, Ger rit Parlevliet. Koos Parlevliet, Wim van der Plas. Dick Postel, Jaap Schaap, Tonny Spierenburg, Jan Taillie. Dita van Duijvenbode. Ella van Egmond, Truus den Hollander, Pryna Kromhout, Cobi Meijvogel, Jenny Ouwehand, Antje Parlevliet Jacobien van der Plas en Ans Schaap; klas lc: Dirk van Beelen, Huig van Beelen, Jaap van Duijven bode. G(jsbert van Duijn, Jan Guijt, Ad Haasnoot Clemens Haasnoot, Wim Kulk, Cor Ouwehand. Jaap van Rijn. Maarten van Rooyen, Mar griet Berkhey. Leuntje van Duyn, Ruth van Duyn, Cobie van Duy- venboden, Joan den Hoed, Greetje Minnee, Annette Ouwehand, Atie Ouwehand, Dicky Ouwehand, Jan neke Parlevliet, Janneke Ruwaard, Cokky Schaap, Anja Varkevisser, Liesbeth Varkevisser en Joke Varke visser; klas ld: Jacky van der Bent, Klaas van der Bent, Arie van Duijn, Dirk van Duyn, Piet van Duijn, Cees Harteveld. Piet van den Oever, Tom Otten, Albert Posthumus, Koos van Ryn, Pron van der Velden, Dik van Velzen, Marianne van der Does, An nette Dorrepaal, Jozé de Grave, An- toinet van der Gugten, Atie Hoek. Anja Jonker, Tineke Kraayenoord, Willy Remmelzwaal, Yolanda Strik, Nellie Vooys en Ineke de Vreugd. Geref: Kerk krijgt nieuwe koster KATWIJK AAN DEN RIJN Per 1 september zal de heer Jac. Vlie- genthart Czn. zijn werkzaamheden als koster van de gereformeerde kerk beëindigen. De kerkeraad benoemde, ter voorziening in deze vacature, de heer L. N. Stuivenberg te Katwijk aan den Ryn. Deze werd door het be stuur van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag tevens belast met het on derhoud en schoonhouden van de W. van Veenschool. De nieuwe koster is 35 jaar, gehuwd en heeft twee kin deren. De familie Stuivenberg zal zo spoedig mogelijk de kosterswoning b*J het kerkgebouw aan de Rijnstraat betrekken. De harmoniekapel „Crescendo" uit Noordwijk, die onlangs is over gegaan tot vernieuwing van haar in strumenten, heeft van het Anjer fonds een bijdrage ontvangen van f1500. Aan de R.K.Opleiding voor kleuterleidsters slaagde voor de de akte van bekwaamheid mej. Han- neke Pley uit Noordwijk. Voor het diploma arbeidsthera- peute van de Stichting Sociale Ar beid in Haarlem slaagde de heer H. A. M. van den Berg uit Noordwijk Noodtoestand in Berkeley BERKELEI (Reuter) lin de Ca- lefornische universiteitsstad Berke ley is gisteren de noodtoesand af gekondigd nadat de politie, gewapend met traangasgranaten en knuppels in de nacht felle gevechten had gele verd met ongeveer duizend demon strerende studenten. De studenten richtten barricaden op een gooiden met molotow-cockails. Meer dan veer tig personen, onder wie elf poltie- mannen werden gewond naar zieken huizen gebacht. Er werden dertien arrestaties verricht. Voor de nacht van zondag op vandaag werd een avondklok ingesteld. Poütie uit naburige plaatsen werd te hulp geroepen om te helpen de rebellie de kop in te drukken. Van barricaden en daken af bekogelden de studenten de gehelmde politieman nen met stenen en flessen. Reeds in de nacht van vrijdag op zaterdag demonstreerden studenten uit solida riteit met de Franse studenten. De politie wist hen met traangas te verdryven. De rellen van zagerdag nacht waren in de eerste plaats te gen de politie gericht. Pas in de och tend keerde de rust weer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6