JUFFIE Mellema jaar geen fractievoorzitter CHU Gesprek in VPRO nu wel erg moeilijk 9 Alcohol- onderzoek met adem- analysator en gióter&n MAANDAG 1 JULI 1968 LEXDSCH DAGBLAD PAGINA J Bouke Poelstra: HILVERSUM (GPD) Bouke Poelstra, adjunct-hoofd van de VPRO-tv, vindt de beslissing hem en pater Simon Jelsma, ehef van de afdelingen jeugduitzendingen en amusement, op non-actief te stellen, volkomen strijdig met de beslissingen, die het VPRO-bestuur in de vorige vergadering nam. Uit de mede delingen, die vlak na de roerige algemene ledenvergadering van vorige week zaterdag door verscheidene bestuursleden werden gedaan, bleek trouwens nog de wil om met de oppositie binnen de VPRO te gaan praten. „Ik geloof nooit, dat dit gesprek nu nog op gang zal kunnen komen", zo vertelde de heer Poelsitra ons. Het optreden tegen de leden van de staf, die de actie om ds. H. J. Diekerhof tot voorzitter te kiezen, hadden ge steund, is geheel conform een schrij ven, dait Arie Rleywegt, hoofd VPRO- tv vlak voor de algemene ledenver gadering aan het personeel had ge zonden. Daarin stond dat het steu nen van de aotie consequenties zou hebben. Berisping Dat is nu dan ook gebeurd: Poel stra en Jelsma mogen niet meer bij de VPRO komen. Ton Hasebos heeft een officiële berisping gehad en Leo Kool en Bob Ris zyn door de leiding vermanend toegesproken. Ock tegen de rest van de twaalf „rebellen" in de Staf zouden nog disciplinaire maatregelen worden genomen. Het zou in de bedoeling van het be stuur liggen om de heer Poelstra op non-actief te houden tot zyn ontslag aanvrage door het gewestelijk ar beidsbureau zou zijn goedgekeurd. Tot nu toe heeft het arbeidsbureau nog niet op de aanvrage geantwoord. Mocht deze inderdaad worden geac cepteerd, dan zou het nog zes maan- Een bevriende mevrouw had ons gevraagd, als we toch in de buurt kwamen, een toeziend oog te werpen op haar dochter, die zelf twee toeziende ogen heeft over een kleuterklas en soms over een hele kleuterschool, omdat het hogere oog, dat daarover waakt, af en toe aanvallen heeft van dubbelzien, nerveuze trekkingen en andere onverklaarbare onge makken. De ongerustheid van de me vrouw ivas haar ingegeven door een geschrift van de Algemene Nederlandse Onderwijzers Fede ratie, ivaarin werd gepleit voor kleinere kleuterklassen. Een we tenschappelijk onderzoek had uit gewezen, dat de sfeer daarin het meest bevorderlijk ivas voor sa menspel en creativiteit. In de grotere klassen daarentegen over heerst de agressie, zich uitend in duwen, schoppen en slaan. Daar de betreffende dochter een grote klas en een teer karakter had, maakte de moeder zich bezorgd, dat de kleinen haar idealen de bodem in zouden slaan, schoppen of duwen. Het schoolgebouw lag enigszins buiten de bebouwde kom. maar wij vonden het gemakkelijk op het gehoor. Toen wij naderden, zagen wij dat alle activiteiten zich in de openlucht afspeelden. Taterend van vreugde hadden de kleuters zich op een duidelijk creatieve bezigheid geworpenEen hoop zand en een stapel trottoir tegels, kennelijk door bouwvak kers met opbouwende bedoelingen achtergelaten, dienden als basis materiaal voor een speelse schep ping, zoals alleen kleuters in staat zijn die te realiseren. In de lang werpige zandhoop stonden rijen tegels rechtop als de schubben van een voorwereldlijk dier, maar zo ongecomvliceerd is de kleuter- ziel natuurlijk niet. Een bezem steel en een stuk kachelpijp, die midden uit het bouwsel omhoog staken, bewezen dan ook dat we hier wel degelijk te doen hadden met een schip. Wij waren intussen de hele speelplaats rondgewandeld op zoek naar onze kleuterleidster, die dit aardige spel had bewerk stelligd. maar we vonden haar nergens. „Waar is juffie, schutje?" vroeg ik. terwijl ik een klein blondharig meisje bij het poezelige armpje pakte. „Blijf van miin lijf. kinderver- lokker", sprak de kleine en rukte zich los. „Ze voedt ze goed on", zei mijn vrouw. „Het is werkelijk bewon- derenswaardia hoe ze die kinde ren tot zelfwerkzaamheid weet te brengen, ook als ze zelf even weg is". De zelfwerkzaamheid begon nu fantastische vormen aan te ne men. Potten met geraniums wer den uit de school aangesleevt om het kunstwerk mee te versieren maar ook potten met inkt. „Dat gaat te ver!" riep ik toen er met inkt geworven werdmaar op hetzelfde oaenblik had ik een pets blauwe inkt midden in mijn gezicht. „Een blouioe man!" riev er een en de rest voegde er op de kleu- terdreun aan toe: -Een blauwe mandag, een blauwe mandag, leve de Willem Tien". Met een sprona was ik op de brug van het schip. ..Denk erom!" riep ik dreigend. „Wie nog met inkt durft te gooien, krijgt een klap met deze. kachelpijp". Een klein ventje, lichtte mij een beentje, zodat ik achterover rolde. „Blijf nan df" niin nf», sprak hij. „Anders krijnf jnff*- Ivrht". KEES STIP den duren voordat het ontslag van de heer Poelstra kan ingaan. ,Ik sta nu op heit punit om met mijn gezin op vakantie naar Zweden te gaan. Ik zie het allemaal wel ver der als ik terugkom" aldus een nog al berustende conclusie Van de heer Poelstra. Ten Cate bedankt Laurens ten Cate heeft een brief aan het dagelijks bestuur van de VPRO gezonden, waarin hij bedankt voor het bestuurslidmaatschap van deze omroep. De heer Ten Cate zegt zijn beslissing te hebben genomen omdat hy het volkomen oneens is met de maatregelen die vrijdag te gen een aantal personeelsleden wer den genomen. Laurens ten Cate vindt dat deze maatregelen volkomen in strijd zyn met de afspraken, die het algemeen bestuur vorige week zaterdagavond na afloop van de roerige algemene ledenvergadering had gemaakt. Ver dei- vindt de heer Ten Cate de maat regelen tegen het personeel zo be langrijk, dat deze niet door het da gelijks bestuur alleen, zonder mede weten van het algemeen bestuur, ge nomen hadden mogen worden. De heer Ten Cate blijft lid van de VPRO. MIDDELBURG (ANP) - De Stich ting Wetenschappelijk Onderzoen Verkeersveiligheid heeft dit week einde in Middelburg een oriënterend onderzoek verricht onder 'automobi listen die niet onaer invloed van al cohol waren, maar toch duidelijke iets hadden gedronken. Bij dit on derzoek werd voor het eerst in Euro pa gebruik gemaakt van de zg. adem-analysator. Het is afhankelijk van de uitslag van dit onderzoek, dat gedurende nog twee weekeinden lin Middelburg verricht zal worden, of ook elders in ons land dergelijke onderzoekingen gehouden zullen wor den. Met medewerking van de Mid delburgse gemeentepolitie werden automobilisten aangehouden, die zich vrijwillig beschikbaar konden stellen voor het onderzoek. De onderzochte automobilisten konden anoniem blij ven: er werden geen namen of adres sen genoteerd. Het onderzoek wordt door de stichting ingesteld om gegevens te verkrijgen over de betrouwbaarheid van analyse-methoden van de uit- ademingsluoht in vergelijking met de blocdamalyse en om een indruk te krijgen over de bereidheid van de weggebruikers hot onderzoek naar het alcoholpercentage toe te staan. Bij het onderzoek werd meegewerkt door het analytisch centrum van het Centrale Laboratorium TNO, terwijl de bloedmonsters onderzocht zullen worden in het laboratorium van het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam. Nieuwe haring Ik weet wel, dat de ware lief hebbers hun haring alleen maar puur, zonder iets erby willen eten (en dat verdient een goede nieuwe haring ook), maar mis schien wil mem toch ook eens die haring als basis voor een gerecht gebruiken. En zeker als de haring zyn eerste groene jeugd achter de rug heeft, kan dat een aangename variatie op leveren. Zoals deze Russische haringsla. Leg de schoonge maakte haringen, in moten ge sneden, op een met slablaadjes bedekte schotel. Schep over de haringen enkele lepels heel fijn gehakte gekookte rode biet, dun ne ringen ui en strooi er gerasp te mierik over. Mierikwortel is in bepaalde delicatessenwinkels en groentezaken te krijgen. U kunt het. zelf raspen, dat smaakt het beste. Geraspte mierik is echter ook in potjes te koop. Mierik is tamelijk shcerp. Roer een bekertje zure room los en giet. dat over de haringen. Laat ze een half uurtje koel staan. Gameer de schotel met parten hard ei, peterselie en zo moge lijk enkele takjes dille uit het kruidentuintje en wat komkom mer of augurk. Het beste sma ken hierbij dunne sneet jes Duits brood of Brabants roggebrood. WILNA BORN. sta*.. (Van onze parlementaire redactie» BINNENHOF «GPD) De heer T J. Mellema, fractievoorzitter van de CHU, die vorige week veroordeeld werd wegens een aanrijding, zal een jaar lang zyn functie van fractievoor zitter neerleggen. Dat is het resultaat van een zaterdag gehouden bijeen komst van de fractie met de heer Mellema. Na afloop van de bijeenkomst, waarvan tijd en plaats zorgvuldig ge heim waren gehouden, werd het vol- j gende communiqué verstrekt: „De I heer Mellema heeft in het belang van de CHU de christelijk historische tweede-kamerfractie gevraagd om hem voor het komende parlementai- re jaar te ontheffen van het voorzit terschap van de fractie. De fractie heeft dit verzoek ingewilligd en voor dat jaar als haar voorzitter aangewe zen drs. A. D. W. Tilanus. Aangezien de statuten van de CHU Prinses Christina is zaterdag in Eindhoven getuige geweest bij het huwelijk van mr. Frank Houben en Monique van Lanschot. De kerkelijke bevestiging van het huivelijk, dat plaats had in de kathedraal van Sint Jan in 's-Hertogenbosch, iverd ook bijge woond door Prinses Margriet en haar echtgenoot. Mr. Houben is de zoon van de vroegere commissaris van de Ko- De 39-ste vrouw was te veel RECIFE (Reuter) De 38 vrou wen van boer Jose Ferreira moeten het nu zonder hem doen, want zijn pogingen om zijn harem met een 39- ste vrouw uit te breiden, zijn hem noodlottig geworden. De 47-jarige Ferreira werd doodgestoken door een familielid van zyn laatste geliefde. Dat gebeurde op zyn boerderij in de binnenlanden van de Braziliaanse staat Pernambuco, waar hij als een vorst over zijn harem gegeerde. Alie 38 vrouwen kwamen op zijn begra fenis en weenden omdat zij haar man verloren hadden. Tegen de po litie zeiden zij stuk voor stuk dat zij de wettige vrouw van de liefheb bende boer waren. Vrienden van de boer zeggen dat de vrouwen slechts landarbeidsters waren en dat hij be zoekers weerde om haar te be schermen. De moordenaar is nergens te vinden. bepalen, dat de functie van fractie voorzitter en van partijvoorzitter niet in één persoon verenigd kunnen zyn zal tijdens het komende parlementai re jaar als partijvoorzitter optreden de heer C. J. van Mastrigt, thans tweede voorzitter van de Christelijk- Historische Unie. Uiit het communiqué valt de con clusie te trekken, dat de heer Melle ma wel lid zal blijven van de fractie van de CHU. Ook mag men aanne men, dat na afloop van het komen de parlementaire jaar de heer Mel lema wederom als voorzitter van de fractie zal gaan optreden. Deze jongedame heeft in deze warme dagen het water opge zocht en haar onafscheidelij ke radio ging mee: een drijvende transistor schijnt in Amerika de laatste mode te zijn. Drs. A. D. W. Tilanus tijdelijk voorzitter Piloot gekaapt vliegtuig wordt in Cuba berecht MIAMI (AP) Radio Havana heeft zaterdagavond bekend ge maakt dat de piloot van het Ame rikaanse passagiersvliegtuig, dat za terdag werd gedwongen van Florida uit te wijken naar Cuba, zal worden vastgehouden om terecht te staan. De piloot Jorge Antonio Prellozo del Barrio, vluchtte in 1960 naar de Verenigde Staten toen hij als vlieger werkzaam was bij Cuban Airline. Het vliegtuig werd gekaapt door een Amerikaans burger. Het toestel had 15 passagiers en drie beman ningsleden aan boord. De Cubaanse autoriteiten hebben de Zwitserse ambassade benaderd met heft verzoek om een nieuwe piloot die het vliegtuig kan terug bren gen naar Key West. in de Ameri kaanse staat Florida, dat de uit eindelijke bestemming van het toe stel was. Het toestel, een DC-3 is eigendom van de Southeast Airlines. Het is het derde Amerikaanse vlieg tuig dat sinds het begin van dit jaar gedwongen werd koers te zet ten naar Cuba. Drie Zuidamerikaan- se toestellen zijn daartoe in dezelfde periode eveneens gedwongen. ningin in Limburg. Hij is onlangs geslaagd als „master public admi nistration" aan de universiteit van Pittsburg. Hij is thans ge meente-ambtenaar in Tegelen. De bruid Monique is de dochter van de Eindhovense bankier W. van Lanschot, de voorzitter van de World Veterans Federation. VOOR MAANDAG 1 JULI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radtojourn. 18.30 Stereo: Tafelmuz. (opn.). (Om 19 00 Gesproken brief uit Parijs). 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Muzikaal Spectrum, door de heer Klaas A. Posthuma. NRU: 20,05 Scala Internationaal: kunstkro niek. Bond zonder naam: 22.20 Naas tenliefde is wegens vak. niet gesloten. NRU: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radio- Journ. NRU: 22.25 Stereo: Jazzmuz. 23.25 Radiorama: veertiendaags mini- magazine. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.10 Stereo: Meisjeskoor en; licht instr. sextet. 18.30 Nws. en weer- praatje. 18.46 Act. 19.00 Nabeschouwing I over de 4e etappe van de Ronde van Frankrijk. 19.10 Stereo: Metropole or kest. 19.40 Lichte gr.muz. 20.00 Li-l terama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. NRU: 20.15 Hol land Festival 1968: Nederlands Bla zersensemble en sol.: mod. en klass. muz. In de pauze: 21.05-21.35 De rol van Kniertje toen en nu. klankbeeld. 2220 Gitaarspel (gr.). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Avonaoverdenking. 22.50 NEDERLAND 1 6.30 uur 6.50 uur 7.00 uur 7.06 uur 7.31 uur 8.00 uur 8.20 uur 9.00 uur 9.50 uur 10.35 uur 10.40 uur NEDERLAND 2 6.50 uur 7.00 uur 7.03 uur 7.35 uur 8.00 uur 8.20 uur 10.10 uur 10.35 uur 10.40 uur VARA Tour de France (NTS) onder voorbehoud Barend de Beer (NTS) Nieuws (NTS) Kenmerk (CVK/IKOR/RKK) Dregnet; kleur Journaal en weeroverzicht (NTS) Holland op z'n malst Rawhide Achter het nieuws Laatste nieuws (NTS) Sluiting KRO Barend de Beer (NTS) Nieuws (NTS) Van toen tot nu (2) Het leven begint by" 100; kleur Journaal en weeroverzicht (NTS) The Philadelphia story De eerste eeuwen van het Christendom Laatste nieuws (NTS) Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA. Hilversum I 10.20 uur 10.55 uur Hilversum 2 8.00 uur Pension Hommeles T.V.-gebeurtenis We kunnen gerust zeggen, dat de hervertoning van aflevering 11 van Pension Hommeles de gebeurtenis van dit t.v.-weekein- de was. In de eerste plaats om dat het de reprise betekende van wat misschien als het eerste pu blieke t.v.-succes in ons land be schouwd kan worden. In de tweede plaats omdat Pension Hommeles indertijd de intrede betekende van Annie M. G. Schmidt in de t.v.-wereld (ze kreeg er ook de t.v.-prys voor). In de derde plaats omdat er sprake was van een opeenhoping van talent: naast Annie Schmidt regisseur Erik de Vries, componist Cor Lemaire en pro ducent Wim lbo en wat deze aflevering betreft: in de vierde plaats vanwege het weerzien met Cees Laseur die een jaar na dit gastoptreden, op 60-jarige leef tijd stierf. Daar komt nog bij, dat het voor verreweg de mees te kijkers een première beteken de. Eind 1958 telde ons land nog maar 391.036 t.v.-toestellen, eind 1967 waren er dat al ruim zes maal zoveel. Uiteraard moeten die nieuwe kijkers naar de twee volgende afleveringen kijken met het tijdsverschil van tien jaar in hun achterhoofd. Zelfs films van tien jaar geleden doen vaak al verouderd aan, laat staan een t.v.-spel dat met veel primitiever middelen gemaakt moest worden dan de film van 10 jaar geleden. Deze aflevering stond bijv. op telerecording, want Ampex bestond nog niet. Als één ding is meegevallen, dan was het wel de beeldkwaliteit. Trouwens, ook Pension Homme les zelf viel mee. Natuurlijk duurden de meeste scènes te lang, de dialogen werden te lang uitgesponnen voor onze heden daagse begrippen, maar wat erg meeviel, was het spel, met name van Mieke Verstraete. die ook toen al perfect t.v.-toneelspel te zien gaf. Hetzelfde geldt voor Kees Brusse, maar die speelde op toneel ook altijd al televisie, dus dat was geen verrassing meer. „Ironside" De VARA kwam verder met Ironside, een serie die net niet Naastenliefde is wegens vakantie niet gesloten! Jazzpresso Literama, radiokroniek over boeken, schrij vers en toneel. een acht op zyn rapport krijgt, maar op 7Vz blijft hangen. Be sloten werd met „De kamer van George", een eenakter van Alun Owen, die bijzonder intrigeerde. Door het spel (vooral van Ge- raldine Moffaa), maar ook door de regie en de dialogen van Owen. Frits Moll Zondag had Netty Rosenfeld een boeiend gesprek met de Su rinamer Frits Moll, die alle pro blemen inzake rassenscheiding liever als economische tegenstel lingen ziet. Hij illustreerde zijn betoog met enkele pakkende voorbeelden .Jammer was, dat hy werd voorafgegaan door een minder intelligente Griek die blijkens zijn verhaal alle ver schillen tussen het Nederlandse en het Griekse volk, in casu tus sen zijn vrouw en zichzelf uit sluitend naar zichzelf toe inter preteerde. Netty Rosenfeld had hem wel wat meer weerwerk mo gen geven, als Nederlandse vrouw, en trouwens ook als in terviewster. „Wegens sterfgeval gesloten" Van de eenakter „Wegens sterfgeval gesloten", gevolgd door een gesprek met de auteur Jan Wolkerc, was het laatste deel het beste. Wolkers zag kans in vijf minuten meer pregnante dingen te zeggen, dan in alle tyd dat zyn eenakter duurde. Het bleek een soort mengsel te zyn van de doodgraversscène in Hamlet, de film „Grazige wei den" en Joop ter Heul. Zo werd er trouwens ook gespeeld. Op 'n paar kleinigheidjes na, werd het stuk ongecensureerd opgevoerd. Regisseur Huib de Vries had zich ook keurig aan alle regie-aan wijzingen gehouden, maar deze „Commedia della mor te" had teveel kinderachtigheidjes in de tekst (woordspelingen, verbas terde voetbalnamen, flauw gedoe van de kolonel), om boven het wel aardige idee-alleen te kun nen uitstygen. Een complimen tje verdient nog de grimeur, die erin geslaagd was Robert de Vries, die God speelde, de gelij kenis mee te geven van ds. v. d. Bosch uit Ginneken. Stereo: Voc. ensemble: volksliederen. 23.10 Stereo: Mod. kamermuz. 23.35 Stereo: Lichte koorzang. 23.55-24.00 Nws GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. I. Wolfgang Amadeus Mozart. Con cert voor hoorn en orkest nr. 2 in Es gr t. KV 417 (14 min.) Allegro maes- toso Andante. Rondo. Allegro. Dennis Braln. hoorn; Philharmonia Orkest o. I.v. Herbert von Karajan. II Gustav Mahler. Symporüe nr. 3 in d kl. t. (100 min.) Kraftig. Ent- schleden. Tempo di Menuetto. Sehr massig. Comodo. Scherzando. Ohne Hast. Sehr langsam. Misterloso. Lustig im Tempo und keek lm Ausdruck. Langsam. Ruhevoll. Empfunden. Mar- thaLlptón. mezzo-sopraan; John Wa re. posthoorn solo; John Corigliano. Schola Cantorum (o.l.v. Hugh Ross): Boy's Choir of the Church of the Transfiguration o.l.v. Stuart Gard ner); New York Philharmonic Or chestra: Dirigent: Leonard Bernstein. VOOR DINSDAG 2 JUNI Hilversum 1. 402 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Stereo: Lichte gr .muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8-11 Radlo- Journ. 8.20 Stereo: Lichte gr.muz. (8.30 -8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NRU: 9.00 Uitgebreide rep. of herh. van een NRU-progr. 9.35 Water- st. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvlt. (gr.) (11.00- II.02 Nws.; 11.02-11.32 R.V.U.: Ballet- I act. door dhr N. Sickens de Wal). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Sopraan, hobo, fagot, viool, cello en klavecimbel (opn.): mod. en klass. muz. 12.26 Me- I dedellngen voor land- en tulnb. 12.29 'Overheldsvoorl.: Uitz. voor de landb. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws 13.11 Ra- diolourn. NRU13.30 De lichte Muze j belicht: fllmmuz. 14.25 Prix Italia: mod. operamuz. (opn.). AVRO: 15.00 Stereo: Fragm. uit Duits-romanti sche opera's (gr.). 16.00 Nws. 16.02 Ste reo: Mod. strijkkwartetten (opn.) 16.39 Stereo: Trompet en plano: mod. muz. 17.00 Zingende bougie: pl.progr. voor automobilisten. 17.55 SOS-ber. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Iwoord. 7.15 Stereo: Mod. muz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Mod. kamermuz. (gr.). 8.00 Nws. 8.11 Gew, muz. (gr.). 830 Nws. 8.32 Tourlngclub; Vak.tips. 8.45 Stereo: Lichte gr .muz. 9.30 Stereo: Amusementsmuz. (gr.)10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Viool en plano: mod. muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws.; 12.41 Act.). 14.05 Stereo: Musiësta: licht mu- ziekprogr. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorl.: Het eerste saluut aan de Amerikaanse vlag vanaf het eiland St. Eustatlus. Spreker: Evert Wouters. 17.10 Voor de kinderen. Hilversum 240 m. VARA: 9.00 Nw6. 9.02 Plaatjes voor de pep: licht pl.progr. (10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Pow-Pow: licht pro gramma. (11.05-11.10 en tussen 12.00 en 13.00 en tussen 16.00 en 17.00 Ron de van Frankrijk). 12.00 Nws. 12.03 Zorro: progr. voor de tieners. (12.05- 12.10 Ronde van Frankrijk). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: gevar. pl.progr. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.03 Er jee em drie met Ronde van Frankrijk. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: licht pl. progr. (17.00 Nws.). TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. AVRO: 19.06 In kleur; De Monkf-es - Alias Micky Dolenz, TV- feulll. 19.33 In kleur: De vliegende non, TV-feulll. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Delftse Studenten Alma nak: progr. gewijd aan het 24ste Lus trum van het Delfts Studentencorps. 20.45 Gala-Show met Joséphine Baker. 21.30 In kleur: Venster op het Oosten, fümrep. NTS: 22.10-22.15 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. 19.03 De Verrekijker, In ternationaal Jeugdjourn. 19.15 Van ge west tot gewest. 19.35 Holland Festival Magazine. 20.00 Journ. 20.20 In kleur: Holland Festival 1968. Lucelle. blij- en treurspel van Louis de Jars. (21.45- 22.10 Pauze van 5 min. Daarna: Noor delijk Philh. Ork.: klass.muz.) 23.05- 23.10 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5