LUNS NAAR INDONESIË Spanning in Praag geluwd ach mevrouw ELSKE... „UPPSALA" over brandende kwesties eidóe Zeilende groenteman nadert Portsmouth JOEGOSLAAF WIL MEER DEMOCRATIE TERREUR OP OOST-JAVA Familieberichten MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA fl u PAQINA 2 LETDSCH DAGBLAD SCHIPHOL i ANP) Hoewel hy er zyn voldoening over uitsprak, dat de betrekkingen met Indonesië zo veel zyn verbeterd en hoewel hy er zich over zeide te verheugen het land na een onderbreking van vier jaar terug te zien. maakte minister Luns er gistermiddag by zyn ver trek op Schiphol geen geheim van, dat hy beslist van plan is met zijn ambtgenoot van Buitenlandse Zaken, Malik, te spreken over de beschul digingen, die het oud-kamerlid Scheps van de PvdA heeft gericht aan het adres van de huidige Indo nesische regering over wreedheden, die op West-Irian worden gepleegd tegen politiek-actieve Papoea's. „De Indonesische regering heeft desüyds toegegeven, dat er zich be treurenswaardige dingen hebben af gespeeld", aldus mr. Luns, „Ik zal deze zaken zeker met mijn ambtge noot bespreken, ook al is het uiter aard grotendeels een interne aange legenheid van Indonesië." Mr. Luns achtte het van belang, dat er ten aanzien van deze kwestie Luns op Schiphol en ook over de volksstemming, waarin de Papoea's volgend jaar over eigen lot zullen mogen beslis sen. de grootst mogelijke openheid zal worden betracht. In dit verband memoreerde hij. dat de Indonesische regering daarover een geruststellen de verklaring heeft afgelegd. Bij het plebisciet op West-Irian speelt Nederland weliswaar geen di recte actieve rol, doch wel voelt het zich nog party in deze zaak. De volksstemming, die volgend Jaar moet worden gehouden, vormde im mers het belangrijkste onderdeel van het over Nieuw-Guinea bereikte akkoord. Als elfde speler van het Neder lands cricketteam, dait as. \Tijdag en zaterdag op het terrein van Kam pong in Utrecht tegen Tlie Interna tional Cavaliers speelit, is J. W. Tui- ninga van het Haarlemse Rood en Wit gekozen. Na reis 0111 wereld LONDEN (GPD) De 59- jarige Engelse groentehande laar Alec Rose, die met zijn kleine zeilboot „Lively Lady een tocht om de wereld van dertigduizend mijl bijna heejt volbracht, dobbert thans op een bijna windloze oceaan, niet ver van de Scilly-eilanden. Rose wordt in het midden van de week in Portsmouth terugver- wahct waar hij tegen wil en dank door tienduizenden uitbundig zal worden verwelkomd. Niet minder dan vierduizend jachten wachten op hem. De haven en straten zyn reeds versierd en er is een tribune ge bouwd. De uiterst kalme, flegmati sche Rose moet van die drukte ech ter niets hebben. De laatste drie we ken had men helemaal niets meer van of over hem gehoord zonder dat iemand zich werkeiyk ongerust maak te, maar zaterdag kreeg h'y opnieuw radiokontakt en sprak met zyn vrouw, die in hun winkel in Southsea (by Portsmouth) staat. Oorspronkeiyk had Rose tegelyk met Sir Francis Chichester willen vertrekken. Het werd twee dagen la ter, maar Rose moest door een klein ongeval terugkeren en zijn definitief vertrek een jaar uitstellen. Hij ver trok 16 juli vorig jaar. Rose wilde aantonen dat hy hetzelfde kon als Sir Francis maar dan zonder mas- sa-publioitcit of ocmmerciële steun, zyn boot is kleiner, zwaarder en langzamer dan de Gipsy Moth IV van Sir Francis. Sir Francis vol bracht de reis in 274 dagen. UPPSALA (AP) Op de vierde algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken, die van 4 tot 20 juli te Uppsala wordt gehouden, zullen de meest brandende kwesties van de dag de honger in de wereld, de verdeling van hulpbronnen en revolutionaire actie aan de orde worden gesteld. De raad vertegenwoordigt 300 miljoen christenen in de ge hele wereld. De vergadering zal de grootste oecumenische byeenkomst in de kerkgeschiedenis zyn. Zy zal bestaan ui/t 800 eigeniyke af gevaardigden, bijna evenveel officië le waarnemers, waaronder voor het Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Monster W. Vroegin- dewey te Katwyk aan Zee. GEREF. KERKEN Benoemd tot legerpred. te Middel burg P. Wamelink te West-Terschel ling, die deze benoeming aannam. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Dedemsvaart J. C. L. Starrevelid, kand. te Den Haag en H. Wubs, kand. te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem A. Snoep, kand. te Utrecht - te Middelharnis en te Veen A. M. den Boer, kand. te Ridderkerk. Trouw aan dogma's van de kerk VATICAANSTAD <AP» Paus Paulus heeft zondagavond een op roep gericht tot de rooms-katholie- ken trouw te biyven aan de dogma's van de kerk „in het zicht van de on rust die in zekere moderne kringen heerst". De Paus sprak op de dag, dat hy vyf jaar geleden tot Paus gekroond werd en aan het einde van het „jaar des geloofs." Hy uitte zyn bezorgd heid over de .hartstocht voor ver andering en vernieuwing" die de kerk in onrust brengt. De Paus legde de nadruk op het belang, dat hy hecht aan het celi baat voor de priesters en de rol die zy kunnen spelen in die jeugd en ar beidersbeweging De boodschap van de Paus, 3000 woorden, was de meest omvangrij ke over geloof en zeden die hy in zyn pontificaat heeft uitgesproken. „Zyn geloofsbelydenis van het volk van God" werd aangehoord door een massa van 40.000 gelovigen, verzameld op het St. Pietersplein waar de Paus met 24 prelaten een mis in de openlucht celebreerde. „Conservatieven uit de partij" BELGRADO, (DPA) De voor zitter van de Joegoslavische nationa le vergadering, Popovits, lid van het presidium van het centrale partijco mité, heeft 'in een toespraak te Pris- tlna voor het systeem van medezeg genschap der arbeiders grotere „di recte democratie" bepleit. Nieuwe ideeën over deze mede zeggenschap moesten zich nu in vol le vryheid van beneden naar boven ontwikkelen. Ook het parlementaire bestel had behoefte aan hervorming, evenals de communistische party, die van de grond af tot in het centra le comité moest worden gereorgani seerd. Men moest voor jongeren de deuren naar verantwoordelyke poli tieke inspraak wyd openen. Popovits zei woordelyk: „Op enke le sleutelposten zitten nog altyd per sonen, die door de party uitgesloten zouden moeten worden. Het is beter dat zy, als ze dan oppositie willen bedryven, dat buiten de party doen dan dat ze binnen de party oppositio nele groeperingen vormen." Van zul ke elementen, die het hervormings werk in Joego-Slavië afremmen en met conservatieve denkbeelden de ontwikkeling van de socialistische maatschappy willen vertragen, moest de party zich volgens Popo vits ontdoen. eerst 15 r.-katholieken, die zyn uitge nodigd het woord te voeren, maar niet mogen stemmen. Wat soort, kerk kan contact maken met de volken van Vietnam, honger lijdend Azië of de nieuwe Afrikaanse staten? Zijn er nieuwe factoren, die wellicht de houding van de kerken ten aanzien van betrekkingen voor het huwelyk kunnen wyzigen? Hoe moeten christenen leven in een we reld. waarin twee derde vaai de mens heid honger heeft en op andere wij ze lydt? Dit zyn aspecten van grote vraag stukken zoaLs internationale economi sche en maiaitsohappelyke ontwikke ling, spanning tussen de rassen, na tionalisme. deelneming van christe nen aan revolutionaire actie en kern bewapening. waarover zal worden gedebatteerd. Commissies hebben rapporten op gesteld als grondslag van de discus sies. De plechtige openingsdlenst vindt plaats in de oude kathedraal van Uppsala op 4 juli. Daar had ds. Martin Luther King zullen spreken over het voornaamste thema van de assemblee: „Ziedaar, ik maak ales nieuw". De vermoorde Amerikaanse neger leider aal worden vervangen door het hoof van de Methodistische Kerk in Ceylon, dr. D. T. Niles. Tot degenen, die de byeenkomst. welke over de gehele wereld via de t.v. gedeelteiyk zal worden uitgezon den, zullen by wanen, behoren de Amerikaanse neger-auteur James Baldwin en de Britse ambassadeur bij de Uno, lord Caradon, die zal spre ken over: „Blank racisme of wereld gemeenschap?" De president van Zambia, Kenneth Kaoenda en de Amerikaanse evange list Billy Grahaim, komen als waar nemers. Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub ,De detector". 7.30-9.30 uur nam. Ba f 1-gespreksavond. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland: Ledenvergadering. 3 uur nam. SOERABAJA (Reuter) In een half Jaar tyd zyn op oost-Java naar schatting honderd personen gedood in een golf van ontvoeringen, moor den en roofovervallen. De gouverneur van de provincie. Mohammed Noer, heeft daarvan in een officiële verkla ring de verboden communistische party de schuld gegeven. De com munisten willen htm politieke tegen standers en partijleden die het com munisme hebben afgezworen, uit schakelen onder het mom van ge wone misdaden, zei hy. WOENSDAG DONDERDAG Zoeterwoudseweg: Aandeelhouders - verg. Leidsche Wolspinnerij 11 uur v.m. Herengrt. 26: Aandeelhoudersverga dering. Kon, Ned. Fabriek van wollen dekens v/h J. C Zaalberg. 11 uur voor middag. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Koningskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur nam. ZONDAG Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laanj: Gem. voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur voorna. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur, zondagsschool, 11.30 uur avondmaal. BIOSCOPEN Luxor: 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30', 7 en 9.15 uur „Mini-weekend". 18 Jr. Dag. "1. 4.45. tespel", 18 Ir. Zondag 2.30, (ontleend aan andere bladen) Geboren: Anne-Else. d. v. Van Peere-Brokking, Den Haag; Willem Arend, z. v. Both-de Brauw. Utrecht. Gerouwd: F. J. M. Houbenen M. M. van Lanscho, Den Haag; S. J. Mathysen en M. J. P. Witsenburg. Schwartzenberg en Hohenlans- berg en L. Schade van Westrum, Schiedam: F. J. Harman en K. J. Pesman, Zwolle: P. Veensra en W. Hansen, Cape Town (Zuid-Afrika) H. Meisner Jens en D. G. H. Tan, Amstelveen: J. Spoor en S. G. Tweyffort, Meida (V.S.)W. M. de Jonge en M. S. C. Rothenstreich- Wessing, Uithoorn: L. H. C. Friede- rich en P. D. Kuenen, Leiden; W. van Marie en B. Dekker. Overleden: J. M. Warsvisz, m. 63 jaar, Zwolle ;Sie Kian Thé, m. 59 jaar, Voorburg. Doebtsek waarschuwt tegen acties PRAAG (Reuter) De politieke I De communistische partyleider j j Doebtsek die aiamvantoeiyk op donder- spanning in de Tsjechische hoo s I dagavond op het televisiescherm zou schUnt weer te zijn geluwd nadat de verschynen heeft vrijdagavond in Intellectuelen In het „Manifest vraaKesprek en gisteren in een 1 toespraak m Lison rustige taal ge- verschynen heeft vrijdagavond en gis- straat op te gaan om te demonstre- ADVERTENTIE (met suiker!) de echte uit Limburg van Hennekens bij uw slijter Toerist verongelukt Een Neder landse toerist, die dezer dagen een val van 150 meter had gemaakt ty- dens een bergtocht in het kanton Beril, is gisteren ln Interlaken aan zijn verwondingen bezweken. Het is de 38-jarige C. Cos terkamp uit Beek bergen. Vermist kind verdronken De Rotterdamse rivierpolitie heeft gis teren uit het water van de Konings haven het ïykje van de 8-jarige Jo hannes Chaorenberg uit Rotterdam opgedregd. Het jongetje werd sinds donderdag vermist. Personeel van de politie, de brandweer en van de BB. hebben vanaf die dag intensief naar hem gezocht. De politie neemt aan, dat het jongetje spelend te wa ter is geraakt en verdronken. Slachtoffer van brand Een brand, die vrijdagnacht uitbrak in het woongedeelte van een boerdery in Finsterwolde, bewoond door het gezin Knoop man, vrouw en acht kinderen heeft een slachtoffer ge ëist. De bewoners die in de slaap door het vu ui' werden verrast, wis ten zich op één na ternauwernood in veiligheid te stellen. Een jongen van twaalf jaar kwam in de vlammen om. Het kind, dat boven sliep, werd later in de keuken gevonden by zyn hend. De boerdery brandde geheel uit. Italiaanse tentoonstelling De tentoonstelling, die de afgelopen twee weken in het kader van de Italiaanse week in het RAI-ge- bouw in Amsterdam werd gehouden, werd bezocht door naar schatting 250 300.000 mensen. Men had ge rekend op maximaal 100.000 bezoe kers. Van der Molen naar Centra De vroegere hoofdcommissaris van de gemeentepolitie in Amsterdam, de heer H. J. van der Molen is als ad-J viseur in dienst getreden van de BINNENLAND kruideniersorganisatie Centra NV Ivrywillig filiaalbedryf. De heer Van Ider Molen werd in 1966 als hoofd- I commissaris ontslagen. Voor de kruideniersorganisatie gaat hy nieu we vestigingspunten in ons land aantrekken. BUITENLAND Separatisten in actie Jonge Zwitserse separatisten, die zaterdag de prefectuur bezetten van het Jura- plaatsje Delemont, kanton Bern, heb. ben zich zondagmiddag uit het ge bouw teruggetrokken. De Fransspre kende demonstranten, die een eigen kanton willen wegens „onderdruk king door de Duitssprekenden," ko zen voor hun actie de dag waarop de „constitutie van Bern," krach tens welke hun gebied tot dat kan ton behoort, zeven jaar bestond. De politie is niet in actie gekomen. Er hebben zich geen incidenten voorge daan. Straatgevecht in Zurich Hon derden demonstrerende jongeren zyn zaterdagavond in Zlirich met de politie slaags geraakt. De jeugd wil de een gebouw bij het stationsplein, het „Globus-Provisorium." bezetten, waartegen de politie optrad. Er wer den velen gewond, zondagochtend lagen nog 30 gewonden in het zieken huis. Een kind dat in een zieken auto werd vervoerd stierf doordat de wagen door de menigte werd opge houden en het ziekenhuis niet kon bereiken. Er zyn verscheidene ar restaties verricht. Communistische beweging De autoriteiten in Brazilië hebben met de arrestatie van een communis tische leider. Bastos, de aanwezig heid ontdekt van een ondermynende communistische beweging, verspreid over het hele land. waaraan groepen deelnemen, die in verbinding staan met het internationale communisme, zo is zaterdag officieel meegedeeld. Terugbetaling visakosten West- Duitsland is zaterdag begonnen met de terugbetaling van de visa-kosten die Oost-Duitsland heeft van reizi gers naar West-Berlyn. De West duitsers en Westberlyners krygen hun geld terug op een postkantoor van hun keuze, tegen overhandiging van het bewys dat him uitgereikt werd by de grensposten. De terugbe taling bedraagt 5 of tien mark, de visakosten voor reep. enkele reizen en retours. Commandant benoemd Brigade generaal Sarwo Edhie. commandant van noord-Sumatra. Is benoemd tot militair commandant van West-Irian zo meldt de in Medan verschynende uitgave van het blad van de strijd krachten „Angkatan Bersendjata." De militaire commandant van ge heel Sumatra. generaal-majoor Koesno Oetomo, had eerder in com mentaar op onofficiële berichten over een op laanden zynde vervan- ging van generaal Edhie gezegd dat. als er een mutatie zou komen, deze bedoeld zou zyn als een promo tie en niet als een overplaatsing we gens zyn fouten. Geen verkeerschaos in West-Duits- land Tegen de sombere verwach tingen van de deskundigen in is de Bondsrepubliek in het weekeinde 'n verkeerschaos bespaard gebleven. Na het gelyktydige begin van school- en andere vakanties in de aan Neder land grenzende deelstaat Noordryn- Westfalen. en in de Benelux. Dene marken en Zweden, waren de grote autowegen zaterdag en zondag wel iswaar propvol, vooral in zuidelyke richting, maar grote ongelukkken de den zich tot zondagmiddag niet voor Hittegolf in Italië In Italië heeft zich zondag een hittegolf ingezet. In Parma werd zelfs 34 graden gemeten. Miljoenen Italianen maken hiervan gebruik om bij 't begin van hun va kantie naar de stranden en de ber gen te trekken. By Milaan had zich een file van 20 kilometer, op de auto weg Padua—Venetië een van 4 kilo meter gevormd. De Italiaanse Rivièra wordt overstroomd door 300.000 bui tenlandse toeristen, in Venetië zyn nog maar weinig buitenlanders. Lid Ku KIux Klan gedood In Meridian, in de Amerikaanse staat Mississippi, zijn een vrouw en een man, beide lid van de Ku Klux Klan. respectieveiyk gedood en ern stig gewond tydens een vuurgevecht met de politie, dat ontstond nadat het tweetal had geprobeerd het huis van een Joodse zakenman op te bla zen. Een politieman werd levensge- vaariyk gewond. Volgens de politie zyn 29 staven dynamiet gevonden bij het huis van de zakenman, die kortgeleden een beloning van 10.000 dollar uitloofde voor degene die de daders van een bomaanslag op een synagoge In Meridian wist te pakken te krygen. McNamara in Europa De presi dent van de Wereldbank, McNamara. is zaterdag in Frankfort aangekomen op de eerste etappe van zyn rondreis door verscheidene Europese landen. McNamara voerde gisteren in Bonn besprekingen met de Westduitse mi nister van Financiën Strauss en de minister van Economische Zaken Schiller. Stormschade in Illinois Het noorden van de Amerikaanse staat Illinois is zaterdag getroffen door een zomerstorm die in ongeveer een half uur voor drie miljoen dollar schade aanrichtte op het vliegveld van Rockford. By windstoten van 150 ki lometer per uur werden vliegtuigen omver geworpen en gebouwen zwaar beschadigd. Sardynse bandieten doodgeschoten Op Sardinië zyn in de nacht van zaterdag op zondag twee bandieten doodgeschoten by een poging een in genieur onder bedreiging van „zware represailles" ruim 50.000 gulden af handig te maken. Het incident speel de zich af in de provincie Nuoro, het centrum van 't banditisme op Sar dinië. In plaats van de ingenieur re den in diens auto politiemannen naar de plaats waar het geld moest wor den overhandigd. Russisch protect by Argentinië De Sowjet-Unde heeft by het Argen tijnse ministerie van Buitenlandse Zaken geprotesteerd tegen het be schieten van de Russische treiler „Golfstrim". Het schip werd op 21 ju ni in Argentyns territoriaal water beschoten door een Argentyns oor logsschip. Duitser veroordeeld in Polen In Warschau is zaterdag een Duitser wegens spionage voor de Amerikaan se geheime dienst door een militaire rechtbank veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Hij wordt er van beschuldigd informaties te heb ben doorgegeven over verdedigings werken aan de Poolse kust. Een an dere beklaagde, een Pool, kreeg ne gen jaar. ten die degroot,ste Amerikaanse com- Itiaanse regering heeft twee advoca ten die de grootste Amerikaanse com merciële belangen op het eiland ver tegenwoordigen, beschuldigd van me deplichtigheid in de mislukte staats greep van 20 mei tegen de regering van president Duvalier. Het zyn twee broers. Thant ln Sofia Secretaris-gene raal Oe Thant van de Verenigde Naties is zaterdag voor een particu lier bezoek van vier dagen in Sofia aangekomen. Thant bezoekt Bulga rije op uitnodiging van de Bulgaarse regering. Hy werd op het vliegveld van Sofia verwelkomd door de Bul gaarse minister van Buitenlandse Zaken. Casino geplunderd Indonesische studenten hebben gisteren een gloed nieuw casino in Djokjakarta (mid den-Java) geplunderd en de meube len en kansspeluitrusting in brand stoken. De jeugd had vergunning op de openingsdag tegen het casino te demonstreren. Na een heftige de monstratie werd de opening van het casino uitgesteld. De burgemeester van de stad had voor de speelgele genheid vergunning verleend om het financiële tekort van de stad te hel pen dekken. bruikt en verzekerde dat de demo cratisering zich in de komende maanden verder zal ontwikkelen. Een van de eerste opgaven van de party is nu om te komen tot voorstellen die op het komende partycongres in september aan de orde moeten ko men. Men zal zich echter dienen te ont houden van allerlei acties, die juist deze democratisering in de weg zul len staan. Onverantwoorde actise, die zullen noodzaken tot ingrypen, waar- by ongetwyfeld ook de niet populai re militia zal worden ingezet. De de batten in de nationale vergadering over het manifest hebben de harts tocht niet doen oplaaien zoals a/ain- vankelyk werd gevreesd. Liüo: „Gevaarlijk minnest Dag. 2.3», 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De bloedige wraak van Rin-1 go", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Doctor Doollttle", a.l. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Studio: „Cash? Cash!", 18 jr. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Dag. Dagelijks 2.30 uur (zondag ook 4.45 uur)„Alleen op de wereltf TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Leids Acad. Kunstcentrum. Ten toonstelling. Harmen Abma. Geopend dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur en zater dag 2-5 uur (tot 17 Juli). Galerie v. d. VI 1st (Botermarkt 3): Tentoonstelling C. de Vries. E. Gerat. F. Erkelens, G. Zaalberg en S. Vlag Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uur voorm. 6 uur nam. (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen. Boerhaave- tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest van zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. 4 uur nam.: zondags 1-4 uur nnm (t/m 1 december). Hortus Botanicus: Tentoonstelling over walvissen en walvisvaart. Geopend maandag t.m. zaterdag 10 uur voorm. 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uur nam. (t.m. 15 september.). Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 uur nam. De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; zond. 15 uur. Rijksmuseum van Oudheden (Ra* penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: "raat 1): dag. 5 uur nam. Rijksmuseum voor de geschledenii der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 —ar. zond 1-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vlva Mexico". Werk dagen 10 uur voorm.5 uur nam.; zon- en feestdagen 15 uur nam. (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 u. nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff Tentoonstelling Jacoba Surie en Lou Schwirtz. Geopend maandag t/m. za terdag 10 uur voorm5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 810 uur (t/m. 24 Juli). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. dag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopend. WEEKE1NDED1ENST DER HU1SART8EN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen hulsarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. Opvallend De ontwikkeling en met name de plotseling van weinig politiek gevoel getuigende oproep heeft in het bui tenland ook meer aandacht gekregen dan in het binnenland. Het opvallen de is ook geweest, dat. het manifest in de „Literarny Listy" donderdag wel is overgenomen in het blad „Pra- ce" en in het Praagse avondblad vrydag kon men de mensen nog in ryen voor de kiosken zien staan om een nummer van de bladen te be machtigen maar niet in het par tijblad „Rudo Praivo". Juist dat laat ste is in deze tyd opmerkelyk, want als er in een blad maar één artikel staat van enig belang wordt het door de anderen in verkorte vorm meestal overgenomen. Zaterdag heeft het Russische par ty-orgaan „Prawda" gewaarschuwd, dat de Tsjechische communistische party zich de teugels niet uit han den moet laten nemen en zich dient te verzetten tegen al die hervormings plannen, die de verdere ontwikkeling van het socialisme in gevaar zouden kunnen brengen. Vakantie Overigens heeft, de Praagse bevol king op dit ogenblik zeker geen lust om te demonstreren. Wanneer men in februari met een dergelyke oproep gekomen zou zyn, was de kans gro ter geweest, dat men de mensen op de straat gekregen zou hebben, nu, in dez warme weken heeft men wel andere zaken aan het hoofd. In de eerste plaats is men al blij met zo'n vergaande vryheid en democratise ring, die men niet in gevaar ge bracht wiil zien. Bovendien staan de vakanties voor de deur. De reis naar het buitenland wi) men niet graag verliezen door zioh op sleeptouw te laten nemen van mensen, wie het nog niet ver genoeg gaat. De Praag se bevolkng heeft van grotere poli tieke wysheid getuigd dan de op stellers va nhet manifest en hun ahtcerban. (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; '«zon dags 1-5 MAANDAG Diligentia, 20.15 uur: Debussy-cyclus: Solisten: Elisabeth Lugt. sopraan. Hans Dercksen, plano. Hans Henke- mans, piano, en het Erasmus-kwartet. Koninklijke Schouwburg. 20.15 u.: Comédie Francaise uit Parijs: „Don Juan" van Molière. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: The Alvin Alley American Dance Thea tre. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 onr) aS S s 2è 3 K WIN 4 8 lg Amsterdam onbewolkt 26 17 0 Den Helder onbewolkt 21 18 0 Ypenburg onbewolkt 26 16 0 Vlissingen licht bew. 24 17 O Eelde onbewolkt '.24 14 0 De Bilt onbewolkt 25 16 0 Twente onbewolkt 26 15 0 Eindhoven onbewolkt 27 16 0 Zuid-Limburg onbewolkt 28 17 0 Helsinki zwaar bew. 16 12 0 Stockholm onbewolkt 22 8 O Oslo half bew. 21 11 0 Kopenhagen onbewolkt 19 11 0 Aberdeen licht bew. 22 15 0 Londen zwaar bew. 27 20 1 Brussel onbewolkt 29 18 0 Luxemburg onbewolkt 29 16 O Parys onbewolkt 30 15 0 Bordeaux onbewolkt 37 20 0 Grenoble onbewolkt 31 16 0 Nice onbewolkt 25 20 0 Berlijn onbewolkt 23 12 0 Frankfort onbewolkt 28 14 0 München obewolkt 26 15 0 Zürich onbewolkt 29 17 0 Genève onbewolkt 31 14 0 Locarno licht bew. 81 16 0 Wenen onbewolkt 26 13 0 Innsbruck onbewolkt 30 11 0 Belgrado onbewolkt 28 13 0 Athene half bew. 33 26 0 Rome onbewolkt 28 20 0 Barcelona onbewolkt 31 21 0 Madrid onbewolkt 37 17 0 Mallorca onbewolkt 33 17 O Lissabon onbewolkt 39 19 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2