„Berlijn" is symptoom van Russisch toegeven aan goede bondgenoten Ook Indonesië wenst correcte uitvoering verdrag West-Irian Tour toch op t.v. Luns volgende week in Djakarta VRIJDAG 28 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 SCHIPHOL (ANP) De kwestie- Berlijn en de reactie van Sowjet- Rusiand op het streven naar vrij heid in sommige landen van het Oosteuropese blok hebben hun stem pel gedrukt op de NAVO-vergade- ring, die zojuist in Reykjavik op IJs land is beëindigd. Bij zijn terug komst op Schiphol zei minister Luns gistermiddag, dat die situatie rondom Berlijn en de nieuwe crisis, die daar door het regime-Ulbrioht is veroor zaakt „algemeen beschouwd kan worden als een antwoord Van de Sowjet-Unie op het streven naar liberalisatie in enkele Oosteuropese landen". Ook de recente manoeuvres van Sovjetrussische vlooteenheden in het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan bekeek hij in dit lioht. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken Lyng heeft daarover langdu rig uitgewijd op de vergadering in Reykjavik. „Ik wil niet alarmeren", aldus mi nister Luns. „Er is niemand die aan een dreigend conflict denkt, maar] wel gelooft men, dat er iets te mer-1 ken valt van een Russisch besluit om in verband met de gebeurtenis- sen in het oostblok vooral die lan- don ter wille te zijn, op wie men het meest kan rekenen en daarbij denk ik met name aan de DDR en aan j Polen. Daarmee hoopt Sowjet-Rus- land zijn invloed in die landen te verhogen als tegenwicht tegen wat zich afspeelt in Tsjecho- Slowakije, wat zich al veel eerder heeft afge speeld in Joego-SJavië en Roemenië en wat zich begint af te tekenen in Hongarije". Ondanks de problemen met Sow- jet-Rusland heeft de vergadering ook aandacht geschonken aan een heroriëntering van de NAVO voor meer op vrede gerichte taken, met name door middel van vermindering van de strijdkraobten. „Tot dusverre heeft de Sowjet-Ume daar geen be langstelling voor getoond, zodat ons verlangen niet eenvoudig te verwe zenlijken zal zijn. De liefde kan nu eenmaal niet van één kant komen, daar waren alle NAVO-aelegaties het over eens. Er valt helaas alleen maar te con stateren, dat de Sowjet-Unie en de andere communistische landen hun Droomvakantie De auto stond gepakt, de cara van aangespannen, de wekker op scherp. Binnen vijf minuten na het startsein zou het gezin om de bestuufder geschaard zitten. Wat ze niet wisten, was dat deze zou ontbreken. Ik had genoeg van het gewone vakantiegedoe en daarom had ik een droomreisje besteld. Vijf minuten voordat de wek ker zou aflopen, zweefden vier stewardessen het slaapvertrek binnen. Hun vleugels, geivoonlijk op een overzichtelijk punt aan de voorzijde geborduurd, bevonden zich in vergrote vorm aan de schouders. „Goedenmorgen"sprak de mooiste. „Dit is miss Angela met haar droomreisequipe. Ontspan u". Ik deed mijn bestwerd onder de oksels en enkels opgepakt en daar zweefde ik al boven de autobahn. Een heerlijk gevoel: beneden stond alles stil en ik snelde vooruit. Wat wilt u voor ontbijt?" vroeg miss Angela. Jets ivat ik in de vakantie nooit krijg", zei ik. „Een banket- staaf". Ze deed een snelle greep in de lucht en daar had ik mijn ban- ketstaaf al. Van schrik liet ik hem vallen. Wij doken tussen de stilstaan- \e file, doch deze trok juist een halve meter op, genoeg om mijn banketstaaf te verpletteren. „Kunt u niet lezen?" vroeg de achterste stewardess aan de schuldige, terwijl ze met haar vleugel naar een bord in de berm wees Ik zag de man met open mond staren naar het opschrift „Ban- kett nicht befahrbar". Met een grote boog weken wij uit naar het westen en schamp ten bijna het Belfort van Brug ge. „Een filterkoffie zal ook wel smaken", zei ik. Maak dat ge buiten vliegt met uw vierspan, mijnheer!", riep de rijkswacht beneden. „Er zit er hier al een driespan in het ca chot!" Wij vermeden Parijs en streken neer op het caféterras van een klein Frans dorpje. „Quel pays?", vroeg de patron. Hij veegde de waterdruppels uit zijn snor en voegde er zuchtend aan toe: „Quel pays!" In Spanje bleken we tot oiize schrik te zijn geland op de bin nenplaats van een staatscafé. Hoe dan ook, dit leverde een kop koffie op groot genoeg om erin te kunnen zwemmen. „Leve de Caudillo", zei ik voor alle zekerheid tegen de camare- ro. „Een kleiner kopje, por favor". Bijna stegen twee motoragen ten mee om mij te grijpen. Mijn Spaans repeterend, besefte ik dat ik had gezegd: „Maak hem een kopje kleiner. Nee, dan minister Salazar. Hij ontving ons in gezelschap van vier kardinalen, die hij had la ten roepen om onze verschijning te registreren. Nadat ik enkele vriendelijke woorden aan zijn wijze bestuur had gewijd, hing hij mij de orde van de ijzeren tucht om. Gelukkig zag ik bij tijds dat het ding loodzwaar was en het koord, waaraan het hing, zo dun als een snaar. Door de dreun, waarmee het op de grond plofte, liep de wekker af. Staatshoofden of ministers, die zich door mij gegriefd voelen, kunnen mij bereiken op de Auto bahn bij praatpaal 13. KEES STIP Koude asperges Een koude schotel van asper ges met ham is bekend, maar asperges met ossetong zien wij niet zo vaak. Het is een combi natie die men moet proberen de zachte smaak van tong past uitstekend bij het delicate van asperges. Kook de asperges op de gewone manier gaar in water met wat zout. Rol telkens twee asperges in een mooie plak ge kookte ossetong en geef hier bij een saus van mayonaise, die wat luchtiger en zachter is ge maakt door er wat slagroom door te kloppen en die versierd is met uiterst fijn gehakte groe ne kruiden, zoals peterselie, ker vel, bieslook en geraspte sjalot. De schotel kan verder worden versierd met plakjes hard ei en barter» tomaat. Maar bedenk wel, dit is de laatste week van 'e verse asperges! WIN A BORN oorlogsbegrotingen de laatste jaren aanzienlijk hebben verhoogd, zowel in geld als in manschappen". Persoonlijk heeft minister Luns de vergadering ingelicht over de Nedei - landse initiatieven tot verbetering van de verstandhouding met de lan den van het Oosteuropese blok. Hij doelde daarbij op de officiële bezoe ken, die hij aan de diverse commu nistische landen heeft gebracht. Ook toonde de vergadering belangstelling voor zyn ervaringen bij zijn bezoek aan Egypte en voor zijn besprekin gen met minister Abba Eban van Israël. (Minister Luns zou vandaag zijn Israëlische ambtgenoot in Den Haag spreken, vlak voor deze van Schiphol naar Israel terugkeert na bijwoning van een vergadering van Israëlische ambassadeurs in Europa, die thans in Den Haag bijeen zijm. Minister Luns sprak zijdelings over de indruk, dat er in Israël stromin gen zijn, die geen haast hebben en die geloven, dat de tijd In het voor deel van Israël zal werken, j „Minister Eban is die mening ze ker niet toegedaan", aldus minister Luns, „en op de NAVO-vergadering Is tot uiting gekomen, dat men al gemeen het verstrijken van de tijd zonder dat er een oplossing komt, in het nadeel van het Westen acht. Zoiand de crisis v jcr' iuurt, wordt dc I groeiende aanwezigheid van de Rus-1 De 24-jarige mode-adviseuse sische vloot In de Middellandse Zee I Yvonne V. i. Willik uit Scheve- I mngen is gisteravond in het Cir- en in Algiers als een ernstig pro- Custheater uitverkoren tot Miss bleem beschouwd" I Scheveningen 1968. Een automo- NEDERLAND 1 AVRO 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Avro's sportpanorama 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Voor de vuist weg, met Willem Duys 9.25 uur Militairen in de mijn, een bezoek aan het hoofdkwartier van de AFCENT in Brunssum 10.00 uur De Saint (detectivefilm in kleur) 10.50 uur Laatste nieuws (NTS) 10.55 uur Sluiting NEDERLAND 2 NCRV 6.50 uur Barend de Beer (Nts) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Weekjournaal voor gehoorgestoorden (NTS) 7.25 uur Open oog; kleur (NTS) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Vleugels en vuur; kleur, hoofdfilm 9.50 uur Alle dingen nieuw; gesprekken over de a.s. beleidsvergadering van de Wereldraad van Kerken in Uppsala 10.15 uur Laatste nieuws (NTS) 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 7.35 uur 9.00 uur HILVERSUM 2 8.50 uur 10.40 uur Criterium, kunst nader beschouwd NBC-orkest o.l.v. Arthur Toscanini De nalatenschap van Thomas Carrique Chanzonnestralen, platencabaret Masaryk (hoorspel) biel en tal van andere cadeaus kreeg zij, nadat juryvoorzitter dr. Victor Evan Vriesland de uitslag van de verkiezing had meege deeld. HILVERSUM (GPD» De NTS zal ingaande woensdag 3 juli da gelijks van 18.30 tot 18.50 uur weer samenvattende reportages van de Tour de Prance verzorgen, afgewis seld op Nederland 1 en 2. Commen taar wordt gegeven door Fred Racké. „Deze Tour-reportages zijn moge- lijk geworden door het beëindigen van de staking van het Franse tv- personeel. De NTS zal de reportages, in de samenvatting overnemen van de Franse televisie. De NTS-reportages zijn op Ne derland 1 op de maandagen, woens dag en zaterdagen. De andere dagen op Nederland 2. met uitzondering van vrijdag 5 juli. Dan is de Tour de Prane op Nederland 1, aangezien op Nederland 2 reeds tijd was gere serveerd voor Wimbledon. Op zondag wordt getracht een rechtstreekse reportage te geven van de finish van een etappe. Verder zal In NTS-sport nog aandacht aan de Tour worden besteed. I worden aan de vooravond van het blijven wonen en het paleis alleen te vijfdaagse bezoek van minister Luns gebruiken als er buitenlandse be- jaan Indonesië. Tijdens dit bezoek1 zoekers zijn. zal de Indonesische minister van Qp donderdag gaat minister Luns TT j Buitenlandse Zaken, Malik, zijn Ne- oolc nog naar het departement van donesie zal net Verdrag van derlandse collega inlichten over de Buitenlandse Zaken aan het Pedjam- New York" naar de letter en manier waarop Indonesië denkt de j büU voor besprekingen met minister volksstemming te regelen, zo wordt jMaflik> Daarna volgt de onderteke- hier in Djakarta verwacht. ining van de twee Nederlands-Indone- j sische akkoorden, die deze maand lP}>*iilrlrf» Jouon reeds in Den Haag zijn geparafeerd.I UI lltvivr Het verdrag is vooral van he. I I lang voor Nederlandse zakenlieden1 Als Luns volgende week een ..beschermingsovereen- Buitenlandse en Indonesische jour- dinsdagavond laat op het vliegveld k f.. f arbitra- nalisten. voor wie het voormalige Kemajoran aankomt, wachten hem gXed nood- Nederlands Nieuw-Gulnea nu nog vijl drukke dagen vu besprekingen k imüe„ M1 moht taboe is. zullen tj) dens de volksstem- met ministers en andere t*l»gryke ovw de mtvoering van overeen- mrng (en waarschunljik daarvoor al) functionarissen en beleefdbeidsbe-tomst6n Nederlandse bedrij- m staat worden gesteld het gebied te zoeken aan onder meer president bezoeken. Dit zijn de voornaamste conclusies, die getrokken kunnen (Van een speciale verslaggever) DJAKARTA (GPD) de geest uitvoeren en geen en kele slag om de arm houden bij de volksstemming in de zo mer van het volgend jaar in West-Irian. Julia Foster, de Engels actrice die een van de hoofdrollen speelt in de verfilmde musical „Half a sixpencezal volgende week naar Nederland komen ter gelegenheid van de première van deze film in ons land. A ven en de Indonesische regering. Het: Soeharto. De tweede verdrag is van minder be- ,c iang Het bevestigt een bestaande toestand, namelijk de uitbreiding van het uitwisselingsprogramma van we tenschapsmensen tussen Nederland en Indonesië. Djakarta-fair Is er woensdag of donderdag nog ma voor de Nederlandse minister gelegd op de soberheid, het teken waaronder de nieuwe Indonesische regering zich in binnen- en buiten land wil presenteren. Werd minister Luns tijdens zijn laatste bezoek in 1964 uitgebreid gefêteerd door mi nister Soebandrio waarbij ook een reis naar Bali werd gemaakt thans staat als ontspanning slechts een eenvoudige tweedaagse trip naar Bandoeng op het programma. Koning Oepidns In het jaar 425 v. Chr., dus precies 2393 jaar geleden be leefde Koning Oedipus van Sophocles zijn eerste opvoering. Sophocles was toen 71 jaar oud en had nog 19 jaar te leven. Hij was een leerling van Aischy- los, wiens stuk De Perzen het oudste drama is dat de wereld kent. In die tijd werd er in Ar gon een jaarlijks toneelfestival gehouden en Sophocles ver drong daarop met zijn eerste beste stuk zijn leermeester. Hij schreef twee stukken per jaar tot een totaal van 123, waarvan er slechts zeven bewaard zijn gebleven. Het beroemdste daar van is Koning Oedipus, ook al kreeg hij er in Argcn niet de eerste prijs mee. Wel de twee de of derde, want het is bekend dat hij met alieen 18 maal de eerste prijs won. maar ook nooit lager dan de derde prüs reikte. Koning Oedipus heeft van alle stukken die ooit ge schreven zijn de grootste in vloed gehad op de toneelschrijf kunst. Dat laat zich begrijpen. In weinig andere stukken ligt het noodlot zo drastisch opge stapeld als in dit drama. Ko ning Oedipus zoekt de moorde naar van zijn voorganger, met wiens vrouw hij inmiddels ge trouwd is. Tenslotte hoort hij dat de oude voorspelling is uit gekomen: hU zou zijn eigen va der doden en met zijn moeder trouwen. Zijn moeder hangt zich vervolgens op, hij steekt zich de ogen uit, het onafwend bare noodlot heeft zijn slag ge slagen, schijn en werkelijkheid blijken uitwisselbaar, wat goed leek, bleek slecht, wat slecht leek. bleek goed, dat alles is natuurlijk drama in extremis. „Een tragische analyse," noem de Schiller dit stuk. Is het won der dat het velen na Sophocles Inspireerde tot bewerkingen of andere benadering? Gisteren kregen we een Duit se opvoering te zien, opgeno men in de vrije natuur, in een décor dat wel eens geen décor zou kunnen zijn geweest, maar Griekse werkelijkheid. In The- be, waar het stuk speelt, zal het in ieder geval niet zijn opgeno men, want het tegenwoordige Thebe is een miezerig stadje met 13.000 inwoners, ter groot te dus van Culemborg, met wei nig restanten van het grootse verleden. De kleuren maakten er een mooi schouwspel van. Helaas was het spel te Duits, in het bij zonder van Oedipus zelf, die even ongenuanceerd speelde als hij op het laatst geschminkt was: als een Boris Karloff met bloeddoorlopen ogen. Regisseur Dopke had niet, zoals de Griek se filmregisseur Cacoyannis met „Elektra" van Euripides gedaan heeft in 1962, het toneelspel tot een film anno 1968 omgebouwd. Gedeeltelijk terecht, gedeeltelijk ten onrechte. Cacoyannis maak te op krachtige w ijze van het landschap gebruik en liet ook zien hoe Agamemnon en Kly- taemnestra werden vermoord. Dat druist echter in tegen alle gebruiken, want de Griekse tra gedie had een eenvoudige oplos- ring gevonden voor een pro bleem. waar nu alle seriemakers van de Amerikaanse t.v. mee worstelen. Er gebeurden de ver schrikkelijkste dingen in de tra gedies, zonen vermoordden hun moeders, dochters verrieden hun vaders en vaders aten hun kin deren op, maar al die gruwelen, die wezenlijk waren voor het stuk werden door bewogen bood schappers verteld, maar nooit getoond. Dat is natuurlijk de methodeDaarmee doet de auteur of regisseur natuurlijk vrijwillig afstand van een dra matisch effect. Dat maakt dus de Griekse tragedies, hoe eer biedwaardig ook, voor kijkers van 2393 jaar later een beetje steriel. „Geen woorden maar da den", is het devies van vandaag. Daarom had Dopke best van het rechte pad der toneeltraditie mogen afwijken en Sophocles een beetje naar zijn hand mo gen zetten. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.12 Het levende ie on woord. 7.17 Mod. or k muz. (gr). 7.30 -• ----- Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Licht lnstr. Ultz. van het Geref. Politiek Verbond trlo 8 qq Nws 8 14 Gevv muz - VOOR VRIJDAG 28 JUNI Hilversum 1. 402 m. VPRO: 18.00 Nws. 18.16 Ber. (gr.). 1 HID, O.W u.i-x uvn. D tuiu^iig "»"v- tijd over en heeft minister Luns er 18.30 Hee: een progr voot onvolwaa-1 8 30 Nws 8 32 vac.tlps. 8.45 Voor de Zegslieden van de Indonesische re-|zin in. dan wordt een bezoek ge- nieuwe 1 o3£">J& Kï gering wyzen er op. dat er geen ge- bracht aan de Djakarta-fair. een 8tyi, lezing. 19.30 Nws 19.35 Criterium: Èfn^eise muz 1055 Kunstkroniek. 11.00 schilpunten meer zijn tussen Neder- 01onnn K'laTj^| -- land en Indonesië en dat het bezoek moet worden gezien als antwoord op Malikfc visi/te aan Nederland van vo rig jaar. Men verwaoht, dat Malik zijn Nederlandse collega volkomen te vreden kan stellen inzake de volks stemming in West-Irian. De Indone sische regering zal de komende jaren soort super „Pasar madam", inge- kunst nader beschouwd. 20.00 Klarinet richt „p hot Nedan Merdeka (het - ^Ui^- voormalige Koningsplein» ter viering 31.00 N.B cT-ork.: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22 55 Prettig weekend: licht gevar. pl.progr. 23.55-24.00 Nws. van het 441-jarig bestaan van de stad Djakarta. Vrijdag gaan de minister en zijn gezelschap via de Poentjak. waar de lunch zal worden gebruikt, naar Ban doeng. Hij zal hier de gast zijn van de Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert klas sieke en mod. muz. 18.30 Nws. en weer- praatje. 18.46 Aot. 19.00 Nabe schouwing Ronde van Frankrijk Nws 11.02 De toekomst van het ambt, lezing. 11.15 Cello en piano: klass. muz. (gr.) 11.55 SOS-ber. KRO: 12.00 Lichte pfanomuz. (gr). 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorl.: Exportivitelten. Nws., wenken en adviezen op exportgebled. 12.26 Med. voor land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Zonder gren zen een rubriek over missie en zending. NRU13.00 Vliegende schij ven: pl.progr. voor de mil. KRO: 14.00 PM.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws). HIRO17.00 Ont- de handen vol hebben aan de bestiij- siliwangi divisie en logeren in het ding van armoede en economische :ifgUest house" van de divisie. De 1 on"sni Anonim»P bPtnrPifir<.n ÏÏT vïT Men da« Ld? f STJSSSïJ^ ^SEToïï£ uek avontuur veroorloven. iv*en verste punt op zijn zuidoostaziatische j que Masaryk. doe. hoorspel. TROS meent dan ook, dat Indonesië alles rejs ajg hij per auto een tochtje 22 00 Jazzmuz. met toelichting. 22.30 doen om de volksstemming zo correct en geruisloos mogelijk te la ten uitvoeren. De visie van de rege ring komt echter niet helemaal over een met die van het leger. Er zijn hooggeplaatste militairen, die in het openbaar hebben gewaarschuwd, dat de volksstemming er niet toe moet leiden dat de „vruchten van de over winning worden prijsgegeven". Besprekingen Op de eerste twee dagen van zijn bezoek zal minister Luns het zakelij ke deel van zyn programma afwer ken. Zo gaat hy op woensdag eerst naar minister Malik en daarna be zoekt hy generaal Wasoetion en Had ji Saaichoe. respectievelyk voorzitter van het volkscongres en van het par lement. Donderdag heeft een beleefd heidsbezoek aan president Soeharto plaats in het Merdeka-paleis, de blin kend witte voormalige residentie van de Nederlandse gouverneur-generaal aan het Koningsplein. Dit paleis is overigens nog steeds niet de ambts woning vain de president. In het ka der van de Indonesische zuinigheids campagne vindt Soeharto het. beter vooreerst nog maar in zyn eenvoudi ge woning in de Djalan Tjendana te maakt naar de uitgedoofde krater van de Tankoeban Prahoe vulkaan. De reis terug naar Djakarta gaat per presidentiële „jet-star", een klein straalvliegtuig dat president Soehar to over het algemeen slechts gebruikt voor het vervoer van buitenlandse staatshoofden. Zondag, kort na het middaguur, vertrekt minister Luns, waarschyniyk weer met de jet-star, nar Singapore, het tweede land, dat hy bezoekt op zyn zuidoostaziatische reis. Dp 19 10 Wereldpanorama. 19.20 Zo wenningscursus v. rokers, lezing; 17.06 'maar zomers: gevar. muz.progr 20.50Anonieme alcoholisten. gesprekken. De nalatenschap van Thomas Gam- NRU: 17.30 Muz. voor clt&r en t&- 51^ Hilversum 8. 240 m. KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevar. PROGR. (10.00 en 11.00 Nws.). NRU» 12.00 Nws. 12.03 Klein chansons. Tus sen. 13.00-17.00 Rep. Tour de France. NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Licht lnstr. sextet en sol. 13.30 Zuidzee-serenade. magazine voor tieners en twens. 15.00 Nws. 15.03 Topsterren zingen. 15.30 16.00 Nws. 22.40 Cabaretliedjes. 23.00 Radio- Rodeo: radlosoeurtocht 23.45 Act. 23 55 •24.00 Nws. HBS-Bers mogen O rechten stutleren (Over de 4e lijn) van 18-20 uur. Hector Berlioz. .La Damnation de Faust" Consuelo Rubio. mezzo-sopraan; Richard Verreau, tenor; Michel Roux. bariton; Pierre Mollet, bas; Koor Eli sabeth Brasseur; Kinderkoor van de Radio Télévlsion Franöalse; Lamou- reux Orkest Parijs; Dirigent: Igor Markevltch. VOOR ZATERDAG 29 JUNI Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgy» 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Stereo: Lichte country en Western muz. 10.03 Act. 16.07 Lichtvoetig: licht ge- 6.00 Nws. var. muz.progr. 17.00 Nws. 17.02-L Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte grmuz. 8.00 Nws. 8.11 Z.O. 135: gevar. (9.35-9.40 Waterst.)10.30 Boekbespr 10.45 Met. Goud bekroond: lichte gr.- muz. 11.00 Nws. 11.02 Lichte ork.muz. 111.25 Stereo: Lichte gr .muz. 11.45 Klatergoud: een muzikaal feuUle- RTNWPNWDP ir.pm 7ton over de wondere wereld van de BINNtNHOI (GPD) Zonder üelnkunst 12.15 SMreo: Lichte ork.- hoofdeiyke stemming heeft de Twee- muz. 12.26 Med. voor land- en tuinb. de Kamer gisteren zyn goedkeuring 12.29* Aot. sportnws, 13.00 Nws 13.11 NTS: 18.30-18.50 Tour de Francs, NTS: 16.00 Nws. In 't kort. TROSt 16.02-17.30 Voor de kinderen. NTSt 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Jn. «r ow. O Ui BH ureiw TROS: 19.06 Mr. Ed. de verschoppe- muz. VPRO: 7 54 Deze dug VARA: UP8-„TV-,e'^11 ,,19■3® The Munster»! - - - - - - - B Charlie de tweeling-broer. TV-feuille- ton. NTS: 20.00 Journ. TROS: 20.20 Anjer Aktie. 20.30 In kleur: Tempo Tropical: amusementsprogr. 21.00 Zon- Zin: een zomers progr. met zonnig en zinnig nws. 22.00 Danger Man: De man op het strand, TV-feuilleton. TT-Races te Assen. NTS: 22.50-22.55 Journaal. 22.55-23.16 gegeven aan het voorstel van minis ter Veringa Onderwasom met in gang van september ook studenten met het einddiploma HBS-B toe te ,:i-a XT 16.00 Nws. 16.02 De mens is een re- laten tot de juridische faculteiten, delyk dier: discussie over mensen en Tot nu toe kunnen alleen studenten idieren. VARA: 16.30 Ik breng een VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers 14.00 Uitlaat: progr. voor twintigers. 14 40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Tot beter begrip: een cursus muz.luis- teren 15.45 Meer over minder, lezing. Nederland 2 NTS: 18.00 Internationale roelwed- strljden op de Bosbaan: Nederland West-Duitsland Denemarken 1850 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. VARA: 20.20 Pension Hommeles: Bruidsuikers, muzikaal blijspel, (her haling van 3-11*68). 21.20 In kleur: Ironside: Naar een oud recept: TV- met einddiploma gymnasium rech- juurUe door met Jou in Schevenfngeni feuill. 22.10 De kamer van George, TV- 1 muzikaal amusementsprogr. 17.25 éénakter uit de serie Half Hour Storv. SOS-ber. 1 NTS: 22.35-22.40 Journ. ten studeren. I Radloweekjourn. 17.55

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5