Hartelijk afscheid van geliefd schoolhoofd In september 1969 veemarkt-sporthal BOSHUIZERWIJK nam afscheid van ds. Bouter één dag „Afsclieidsbetaling" is noodzakelijk bij collectief ontslag HALVE PRIJS CONGRES D '66 IN LEIDEN J. van den Brink met pensioen Wetenschappel ijk instituut NVV Hoofdleidster naar Katwijk LEIDEN Gistermiddag werd het hoogste punt bereikt van de in aanbouw zijnde veemarkt-sporthal aan de Haarlemmer weg. De harde wind ten spijt werd namelijk het laatste deel geplaatst van de eerste spant voor de overkapping. Naar verwachting zal het overkap pen ongeveer 8 weken duren. Veel zal daarbij echter afhangen van het weer, omdat men bij dit werk hoog uit windkracht vier k vijf kan heb ben. HOOGSTE PUNT BEREIKT In totaal zullen er 15 van deze spanten nodg zijn om de hal, die 100 m. lang, 80 m breed en in het midden plm. 10 meter hoog wordt, onderdak te brengen. Daarmee zal de Leidse veemarkt-sporthal dan de grootste vrije overspanning in Neder land hebben, 75 m op twee na de grootste ter wereld. De spanten, die geleverd zijn door de Nemaho in Doetinchem, wegen elk 24 ton <24.000 kg) en bevatten 47 m3 Noordeuropees vurenhout. Zij zijn opgebouwd uit plakjes met een breedte van 14 om, een dikte van 28 om en een variërende lengte. De to tale lengte van de in één spant ver werkte latjes is plm 140 km. Om alle latjes tot één spant op te bouwen is 1000 kg lijm nodig. De spanten wor den aangevoerd in vier delen van zes ton elk, omdat het transport van deze gevaartes in hun geheel van zelfsprekend niet mogelijk is. Het eerste spantdeel werd in de loop van dinsdagmiddag op zijn plaats gebracht. De tachtig meter lange spanten rusten aan weerszijden op een 3.50 m. hoge betonnen onderbouw en wor den daarin zonder verdere ondersteu ning verankerd met trekstangen van 32 mm. doorsnee. Zodra twee spanten overeind staan begint men met het aanbrengen van het dakbeschot daartussen, zodat de Het hoogste punt bereikt. De eerste spant van 24.000 kg is gis termiddag geplaatst. (Foto LD/Holvast Wethouder Harmsen sprak gisteren zijn grote voldoening uit over het snelle werktempo, tot nu toe aan den dag gelegd. Men hoopt de hal D'66 zal op 13, 14 en 15 september a.s. een groot politiek congres hou den in de Leidse Stadsgehoorzaal. Het hoofdbestuur zal het congres voorstellen doen tot aanvulling van het partijprogram en tot versnelling van de vernieuwing en uitbouw van de Nederlandse democratie. Ook zal het congres de visie van D'66 worden gevraagd over recente en te verwach ten maatschappelijke en politieke vragen. Voor het eindexamen weg- en waterbouwkunde aan de Hogere van 100 x 80 meter (stichtingskosten iTechnis0he Qcfoooi te Dordrecht f 12,- miljoen) volgend jaar septem- slaagde de heer W. F. Oudshoorn in I ber gereed te hebben. I Leidden. Stuwende kracht LEIDEN Vele tientallen gemeen, teleden hebben gisteravond ds H. Bou- ter, zijn vrouw en de drie kinderen (twee mefcjes en één jongen) het allerbeste toegewenst in Hilversum, waar hij 18 augustus om 5 uur in de Maranathakerk zijn intrede hoopt te doen. In het Boshuis, waar anders de ruilclub wordt gehouden, stond de familie Bouter nu volledig in het cen trum van de belangstelling. Toen men met de taxi aankwam, ontving mevrouw Bouter van een jongen en een meisje van de zondagschool Zuid west een boeket kleurige anjers. En nauwelijks had ds. Bouter zich op gesteld achter een tafel met mar grieten of de gemeenteleden stroom den binnen om afscheid te nemen van hun dominee, die tien jaar lang in Zuidwest zijn werk heeft gedaan. Dr. J van der Veen, een van de oudste gemeenteleden, vond deze af scheidsbijeenkomst iets weemoedigs hebben, maar was toch ook wel dank baar gestemd, dat ds. Bouter de afgelopen tien jaar in Leiden is ge weest. Wij danken aan u, zei hij, een gees- driftige en bewogen prediking met als centrum de verzoening en de dankbaarheid. Vaak heeft u gewezen op de problemen van oorlog en ar moede .Ook voor de bijzondere kerk diensten zijn wij u zeer erkentelijk. Bij het kringwerk bent u altijd één van de stuwende krachten geweest. Dr. van der Veen vervolgde zijn lofprijzing op ds Bouter door te wij zen op het initiatief, dat de schei dende predikant heeft genomen om ook leden van andere kerken in de kring op te nemen, met name de geref. kerkleden. Daardoor is dan ook een goed overleg ontstaan tussen de beide predikanten en de twee wijk- kerkeraden. Uw pastorale werk heeft u altijd goed vervuld. U heeft uw persoon lijkheid meegehad. Het typerende voor u was vooral uw vriendelijk heid. Ook mevrouw Bouter werd erby betrokken, omdat zü steeds achter haar man heeft gestaan. Er komt veel neer op de schouders van een domineesvrouw, aldus dr. van der Veen. Beiden wenste hij (en de kin deren) een goede en gezegende tyd in Hilversum toe. Klokken U, ds. Bouter, bent altyd een man van de klok geweest. In het westen werd u wakker gehouden door de frisse zeebries, maar om ook in de luwte van Hilversum niet in te dom melen geef ik u, namens de wijkge- meente Boshuizerwyk, deze (Friese stoeltjes) klok. Op deze klok staan, als u goed kykt, drie figuren, voor stellende geloof, hoop en liefde. We begrepen heel goed, dat u de ze klok by uw werk. niet om uw pols kunt meenemen en daarom geven we u nog een (gouden) polshorloge terwyi uw vrouw, die ook niet altyd by de klok zal thuiszitten, er ook één krygt. Zichtbaar v errast en haast omithuitst namen ds. Bouter en zyn vrouw de geschenken in ontvangst, maar het was nog niet afgelopen, wan t men had ook aan de kinderen gedacht. Die werden verrast met een croquetspel. Ze zyn wat beweeg- lyk van aard, merkte dr. Van der Veen op, maar in de kerk zitten ze rustig. In zyn dankwoord zei ds. Bouter erg verrast te zyn door al deze ge weldige cadeaus. Ik ben erg bltf, dat u gekomen bent om door uw aanwe zigheid dit afscheid een feestelyk tintje te geven. In de tyd, dat ik hier ben geweest, heb ik gemerkt, dat de hoofdmoeilykheid in Zuidwest is, dat men als predikant niet zo persoon lijk en intensief kan werken, als men wel zou willen. Ik ben niet wegge gaan, omdat dat voor my een ob- cessie zou zyn geworden. Ik heb er De familie Bouter staande voor het geschenk van de wijkgemeen- te: een Friese stoeltjesklok. (Foto LD/Holvast) geen slapeloze nachten van gehad. Vaak is er een wisselwerking ge weest tussen predikant en ge meente. Dat is een vruchtbare bo dem geweest om allerlei dingen te ondernemen. Met veel vreugde denk ik aan deze jaren terug. Zondagavond om 7 uur neemt ds. Bouter in de Bevrijdingskerk offi cieel afscheid van zyn wykgemeen- te. ADVERTENTIE VRIJDAG 28 JUNI 1968 - - "iiyr LETOSCH DAGBLAD PAGINA 3 Op twee na grootste overspanning ter wereld Waarom ds. Poort beroepen LEIDEN In Hervormd Leiden van deze week geeft de praeses van de Centrale kerkeraad der Leidse Hervormde gemeente, ds. P. Kloek, een nadere motivering van het be sluit om ds. J. Poort, thans predikant van de Kooi wijk, in de a.s. vacature van ds. H. Bouter te beroepen (Bos- huizerwijk) De ervaring met het beroepings- werk, zo schryft ds. Kloek, heeft ons geleerd geen al te hooggespannen I verwachtingen te hebben ten aanzien van het enthousiasme van predikan ten om in de steden te komen wer- I ken. De Boshuizerwyk is de grootste van onze wykgemeenten. Wat de ker- keraad momenteel te bieden heeft is een zeer groot arbeidsveld, waarin I geen Herv. kerk en een primitief, ver ouderd wijkcentrum. Er is dus alles voor te om in deze wykgemeente een predi kant te beroepen, die de bevolking èn de situatie kent, en van wie we toch mogen verwachten, dat hij het werk hier zal willen aanvaarden. Er werd opgemerkt, dat we op deze wijze be zig waren „het ene gat met het an dere te stoppen". Daar staat tegen over, dat we in deze tijd van groeiend predikantentekort bly zyn, dat ie mand als ds. Poort op deze wyze voer Leiden behouden blijft. Daarom hopen we. dat onze gemeente, in het bijzonder de Boshuizerwyk- en de Kooiwykgemeente deze gang van zaken zullen verstaan. Tot zover ds. Kloek. AMSTERDAM (GPD) Bij „collectieve ontslagen" dienen de volgende regelingen van kracht te worden: Zes weken v o o r de individuele aanzeggingen van ontslag moet het gewestelijk arbeidsbureau worden gewaar schuwd. Een „afscheidsbetaling": een geldelijke schadeloosstelling voor allen die worden ontslagen om redenen die buiten hen omgaan, waarbij de hoogte van het bedrag toeneemt naarmate de betrokken werknemer meer dienstjaren heeft. Een aanvulling op de WW-uitkering in een periode die afhankelijk is van leeftijd en dienstverband. Dat zyn conclusies van het rapport „Gedrag by ontslag", vandaag uit bracht door het wetenschappelijk en scholingsinstituut van het NVV ,dat zich hiermee voor het eerst in het openbaar presenteert. In het voorjaar van 1966, enkele maanden na de geruchtmakende sluiting van Ankersmits textielfa briek N.V. in Deventer, verzocht de N.V.V.-textielbond „De Eendracht" het verbondsbestuur een onderzoek in te stellen naar maatregelen, die kunnen leiden tot bescherming van werknemers by fusies, concentraties en sluitingen van bedryven. Nadien is dit onderwerp steeds meer in de belangstelling gekomen. In het rapport wordt gesteld dat deze regelingen zullen leiden tot een voorzichtiger personeelsbeleid. Moch ten er toch ontslagen vallen dan zal de neiging ontstaan om deze vooral in de groep der jongere werknemers met korter dienstverband te laten vallen. De financiële consequenties van het ontslag van ouderen zullen de onderneming dwingen in de rich ting van omscholing en overplaatsing van deze werknemers. Op deze wyze wordt de bereidheid tot een grotere mobiliteit gestimuleerd. In de opvatting van de samenstel lers van het rapport is het nodig de ..afscheidsbetalingen" by cao of in de wet te regelen. Ook wordt het ge wenst geacht wanneer by een onder neming collectie fontslag dreigt het „vrij willig" ontslag te stimuleren. LEIDEN De gemeenteraad van Katwyk heeft mej. E. H. M. de Vo gel, hoofdleidster van een openbare kleuterschool in Leiden, in geiyke functie benoemd aan de openbare kleuterschool aan de Van Houten straat in de Hoornespolder. De schooi zal vermoedelyk met ingang van het nieuwe schooljaar (15 augustus) wor den geopend. hal enkele dagen na de plaatsing van die laatste spanit geheel overkapt zal zijn. Burgerlijke stand va 11 Leiden GEBOREN Lisebte Elisabeth Cornelia, d. v. R. J. Haasbroek en E. C. M. Hinkenkemper; Bianca Vera, d. v. H. N. J. Servaas en E. D. Bouwman; Eduard Petrus Maria, z v E van Hage en W. P, Straathof; Annemïeke, d. v. C. van den Bosch en C E. Knook; Jacoba Helena Catharlna, d. v G, W. van Egmond en H. J. Re- wyk; Franclscus Joannes Paulus, z. v. F. M A. 'van Breugel en M. T. van der Velde; Marcel Petrus, z. v. B. Lam- boo en E A. van den Berg; Wendy Johanna Maria. d. v. J. B. Disseldorp en J. M. Wltteman GETROUWD L. C. van der Voort en M. E. H. Wolvers; L. H. C. Friederlch en P. D. Kuenen; C. M. Kloezen en C. M. de Vink; J H Chaudron en M. Montag ue; W. P Rietkerk en J. Vogelenzang; C. van der Pluijm en A. S. van Oos ten; A. A. Koster' en T. J. Bonnet; H. Regeer en C. P, Heemskerk; A. P. M. Meljknecht en Gravin D. M. van Limburg Stirum; L. A. Put en C. M. Dolieslager; C. F. Vlasveld en A. H. C. M van der Klaauw; E. F. de Vogel en I. Ravestijn; P. Vlncourt en S. E van Leeuwen; A. H. M. van Zon en c! M. Creijghton; W. A, Sirach en D. van Duyn. OVERLEDEN S. de Zwijger. 85 jr.. wed. v. H. N. Breedeveld; M. J. van der Stap, 88 jr., wed v H Kramer; J. Abma. 72 jr., man; L Hoeve, 56 jr., man; G. J. A. v. Marreijk, 41 jr., man; M. Ouwerkerk. 82 jr.. wed. v. M. J. Bouwman. ONDERTROUWD P C. J G. Frin en A. C. van den Berg; C F van Beusekom en R. J. Osinga; T de Roode en G. A. D. Broer; P W Tiele en T. W. van de Water; D, Noordervliet en E. Philippo; E.Willem se en A. M. Stouten; J. C. Plug en E Lepelaar; B. M. van Beek en C. T Laven; R J. A. van der Stok en W M A Caspers; P. P. M. Roelandse en' M. W Floor; J. S. de Waard en W. den Hollander; M. M. Klijn en H. M F. Verweij; J. Horree en J. J. van der Lubbe; A van der Hoogt en G. L. van Westbroek; H. S. Nilssen en P. I. H. Kuijvenhoven; J W. Thierry en M. C. C Lens; W de Roo en M. H. C. den Hollander; T N. Tettero en H J. M. Jungschlager; R. H. Kreuse en S. H W Springer; W. Stlkvoort en R. Gunhart. LEIDEN De heer J. van den Brink is een in brede kring ge respecteerde en geioaardeerde fi guur. Dat bleek duidelijk op de afscheidsavond, die de Gerefor meerde Schoolvereniging gisteren bij het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van het hoofd van de Stadhouderslaanschool in de gymnastiekzaal van deze la gere school belegde. De avond stond overigens, zoals de voorzit ter van de schoolverenigingde heer S. J. Anes. het uitdrukte, in het teken van de dankbaarheid. Aan de heer Van den Brink werd hulde gebracht voor de wijze waarop hij het christelijk onder wijs in het algemeen en de Leid se schoolgemeenschap (geduren de de afgelopen acht jaar) in het bijzonder, heeft gediend. De voorzitter van de schoolvereni ging wees er in zyn toespraak op, dat de heer Van den Brink een hechte band heeft weten te scheppen tussen de school en de ouders, een band, die volgens hem moeiiyk door te snyden is. Hy herinnerde er voorts aan. dat het scheidende schoolhoofd gedurende zyn acht Leidse jaren ge daan heeft weten te krygen dat de gymnastiekzaal van de Stadhouders laanschool werd gerestaureerd en de kam ei- van het personeel werd ver nieuwd. De voorzitter vond het ook de moeite waard om te vermelden dat de belangstelling van de heer Van den Brink voor het christelyk onder - wys niet ophield by de schooldeur. Hy bood hem als blyk van erkente- ïykheid namens het schoolbestuur een eveloppe met inhoud aan. De rijksinspecteur voor het lager onderwys, de heer A. Boogaard, liet zich eveneens in enthousiaste be woordingen over het schoolhoofd uit. Hy karakteriseerde die heer Van den Brink niet alleen als een blymoedig maar ook als een bescheiden en ne derig mens. „U heeft gezag omdat U gezag toekent aan anderen", al dus de ryksinspecteur. Hy noemde de heer V. d. Brink een ras-voe- er en een ras-schoólmeester. De ge- meentelyk inspecteur van het lager onderwys, de heer J. J. van Riesen, liet zich wat lofuitingen betreft, evenmin onbetuigd. Het was hem vooral opgevallen, dat de spanningen van het beroep by de heer Van den Brink nooit naar buiten zyn getre den. „Men heeft U leren kennen als een man met een warm hart voor het kind en voor zyn school". Di's. A. Kramer <oud-hoofd van de Stadhouderslaanschool en inspecteur by het Chr. Nationaal Schoolonder- wys) sprak op deze drukbezochte af scheidsavond voornamelyk als ver tegenwoordiger van de Chr. Kweek school. Hij legde er de nadruk op, dat de heer Van den Brink het christelyke karakter van de school aan de Stadhouderslaan goed heeft weten te bewaren. De heer Kramer vond het voorts typerend dat bij het scheidende schoolhoofd niet het on derwys aan maar de opvo^'ng van de kinderen voorop heeft gestaan. De voorzitter van de Geref. Schoolvereniging de heer Anes, biedt het scheidende schoolhoofd (links een enveloppe met inhoud aan. (Foto LD/Holvast Namens de Chr. Kweekschool werd de heer Van den Brink een fruit mand aangeboden. Op de sprekerslyst stonden voorts de namen van dr. H. Schilp (oud inspecteur van het Chr. Nationaal Schoolonderwys) en de heren E. Sleeboom (namens de kring van col lega's) eri B. Vliegenthart (namens de ouder commissie). Van de ouders kreeg de heer Van den Brink, die vergezeld was van zyn echtgenote, een wandrelief. Geschenken werden ook aangeboden door een deputatie van het gereformeerd schoolbestuur stuur in de Haarlemmermeer (waai de heer Van den Brink drieëntwintig jaar het onderwys heeft gediend) en namens het personeel van de Julia- nasohool in Zwijndrecht (waaraan het scheidende schoolhoofd voor zyn Leidse tyd verbonden is geweest). Namens het personeel van de Stad- houderlaansohool bood de opvolger van de heer Van den Brink, de heer A. C. Bouwman, een enveloppe met inhoud aan. Ook de schooladmini stratie en het concierge-echtpaar van de Stadhouderslaan hadden voor dit afscheid een bydrage geleverd. De heer Van den Brink, d'ie binnenkort een reis om de wereld hoopt te ma ken, sprak tenslotte een uitvoerig dankwoord. geen telefonische orders of schrif telijke orders. Herenregenjossen, lichtgewicht van 65% polyester en 35% katoen, micro poreus gecoat, dat de voorde len van waterdichte en waterafsto tende regenjasstoffen in zich ver enigt. is veilig waterdicht "ademt", dus geen condensatie binnen de jas, geen klamme kleding weegt prak- tischniets «heeft zeer goede kreuk- herstellendeeigenschappen is be stand tegen chemisch reinigen stevige wasbeurten. Serie 1 Normaal 49.50 Serie 2 A TC Normaol 59.50 LEIDEN Hoorlemmerstraol ROTTERDAM Beiierlandselaan hoek Sloghekitrooi POTTERDAM West-Krui.kode ROTTERDAM Korte Hoogstraat e ROTTEROAM Meent ROTTERDAM Kotendr. logedijk HOOGVLIET Winkelcentrum SCHIEDAM Hoogstraat VLAARDINGEN Winkelcentrum liesveld ZEIST Slolloan e ARNHEM Winkelcentrum ►resikhoof ♦KOOPAVOND: Onze zaken te ROTTERDAM, SCHIEDAM, VLAAR DINGEN, HOOGVLIET, ARNHEM en ZEIST zijn VRIJDAGAVOND geopend

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3