Douane-unie EEG op maandag in werking Betekenis moet niet worden overschat „Veilig Verkeer waarschuwt voor dit weekeinde snel... fantastisch bruin met MET EEN ENKEL WOORD eidóe CïQcjendci PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 JUNI 1968 Brussel (GPD) Maandag 1 juli a.s. zal de lang verwachtealle Europese „fanatici" met dr. douane-unie van de zes EEG-landen een feit zijn. En het is goed ^ansho11 aan het hoofd is o.i. dat dat men zich realiseert, dat het daarbij niet om een Europese douane-unie gaat, want Europa is gelukkig veel groter maa| bestaande nationalisme van de dan het gebied van de Zes. De douanerechten aan de grenzen binnen het Europa-van-de- Zes zullen dus per 1 juli theoretisch tot nul worden geredu ceerd. Het betekent natuurlijk niet dat maandag de douane ambtenaren van Bremen tot Brindisi hun tolbomen tot brand hout hakken en gaan vissen c.q. een andere bezigheid uit oefenen. Er blijft namelijk nog genoeg te heffen en te contro leren, zolang het Europa-van-de-Zes niet ook een economische unie is en die tijd schijnt nog ver. Europese landen. President De Gaulle heeft zeer wel begrepen hoe het Franse volk daar tegenover stond en het blijkt nu weer dat zyn politieke tegenstanders daar te licht over heen zijn gelopen. Er is nu in 8% in plaats van in de voorziene 10 jaar op het gebied van de douane-unie veel bereikt. Er zal op ander terrein nog veel bereikt kun nen worden, maar alleen wanneer men de fundamenten degelijk legt. ADVERTENTIE Vrijwaring Bovendien hebben voor wat'Frank rijk betreft de stakingen en de daar op volgende loonsverhogingen tot re sultaat dat het een beroep moet doen op het befaamde artikel 109 van het Verdrag van Rome. Dat maakt het een lidstaat mogelijk „in geval van een plotselinge crisis in de betalings balans" zogeheten vrijwaringsmaat regelen te treffen. Frankrijk heeft de Europese Commissie ervan op de hoogte gebracht dat het verplicht is die maatregelen te nemen. Binnen de commissie schijnt geen eenstemmigheid te bestaan over het al of niet goedkeuren ervan e.n daar om veronderstelt men in Brussel dat zij de verantwoordelijkheid zal over laten aan de EEG-ministerraad. Dat wekt enige verwondering, want tot nu toe besliste de commissie graag zelf. Zij heeft toch blijkbaar wel ge leerd van de gebeurtenissen in 1965. toen Frankrijk duidelijk liet bltfken dat het van de eigengereidheid van de commissie niet was gediend. Waarschijnlijk zullen de Franse maatregelen slechts van tijdelijke aard zijn. Het is ook best mogelijk dat zij langer dan voorzien is, zullen j 7"1 j staalindustrie, duren en mogelijk dat andere landen er ook toe gedwongen worden. het beginsel van de douane-unie van Het doet weinig of niet af aan het beignsel van de douaneunie van de Zes. die maandag een voldongen feit wordt. Het laat zien dat die dou ane-unie nog maar een haastig in elkaar geknutseld en wankel gebouw is. Voor de theorie is het overigens niet belangrijk. Die eerste juli is een mijlpaal op de lapge weg die de ge meenschap vaak te snel heeft willen afleggen. Daarbij is zy verscheidene malen lelijk komen te vallen. Ook dat is minder erg omdat men eigenlyk eerst thans op het punt is aangekomen waar een nieuw begin voor een werkelijk Europa van de zes wellicht mogelijk wordt. Iets bereikt Er gebeurt namelijk maandag niet en door zonnefilter beschermd tegen zonnebrand Verantwoording burgemeesters zoveel wat reden tot juichen zou Het wetsontwerp inzake de verant- kunnen geven, maar zelfs de groot- woordingsplicht van burgemeesters ste tegenstander van de EEG zal heeft het departement van Binnen- moeten toegeven dat men een en landse Zaken verlaten en ligt thans ander heeft bereikt. bij de Raad van State voor advies, Aan de grenzen binnen het Europa aldus deelde minister Beernink (Bin- van de Zes vervallen de laatste rech- j nenlandse Zaken) gisteren de Twee- BINNENLAN'D jEen betoogde dat er geen zuivelpro- bleem zou zijn als ons gehele volk volle melk zou gebruiken. Beiden wer den veroordeeld tot een geldboete van 250 gulden, waarvan 200 gulden voor waardelijk. ten, waarvan de hoogte varieert van iets meer dan drie procent (op con- de Kamer mee. In het wetsontwerp wordt aan de burgemeesters de ver- sumptiegoederen) tot iets meer dan I plichting opgelegd om aan de ge- één procent op alle produktie uit de Rotterdam dupeert eigen graanbedrijf ROTTERDAM (GPD) De Rot terdamse gemeenteraad voelt er niets voor de „eigen" Graan Elevator Maatschappij <GEM) grotere priori teiten te verlenen dat de „vreemde" Amerikaanse Bunge Corporation. Dit impliceert, dat de GEM wellicht ruim 60 procent van zijn omzet zal verliezen aan de Amerikaan, wiens „koninklijke" vestiging in Amster dam onlangs 150 jaar bestond. Dit impliceert bovendien, dat Rotter dam, ondanks zijn uit ruimtegebrek geboren selectief uitgiftebeleid voor terreinen in het Europoortgebied, bang is een bedrijf te moeten af staan aan een andere Nederlandse haven. Volgens burgemeester Tho massen namelijk zouden „andere ha vens meteen de jacht openen". De GEM, die een paar jaar gele den verhuisde van de Waalhaven naar de Botlek en daar nu al uit zijn jas is gegroeid, wil verhuizen naar Europoort. Bunge, die jaarlijks vier keer zoveel graan wil gaan ver werken als de GEM, diende zijn aan vraag echter iets eerder in. De ge meenteraad besloot daarom na een zeer woelig debat, het terrein aan Bunge te verhuren. meenteraden verantwoording af t e leggen inzake het politiebeleid'. Brandkast gestolen De Barnp- veldse politie zoekt naar inbrekers, die het presteerden een brandkast oy een kledingmagazijn te stelen zonder een spoor achter te laten. Zij kwa men na het openbreken van een poort in het pand en na het uitlich ten van een venster, in het kantoor. Met vereende krachten moeten de nachtelijke bezoekers vervolgens de r.\ brandkast met ruim f5.000 en waar- omdat Frank,«k zelf autos maakt, devoUe papieren op een mat het kan- zal er gecontingenteerd worden an toor ultgetrokken hebben. Vermoede- lyk heeft een klaarstaande vracht wagen de buit naar onbekende be stemming getransporteerd. Tegenover derde landen worden ze resp. van 17 tot 13,5 en van 10 tot 8.5 procent verminderd. Het is daar bij echter goed te bedenken, dat om een voorbeeld te geven, op een Volks wagen die 8% jaar geleden uit Duits land in Frankrijk werd ingevoerd, nog 30 procent rechten moesten wor den betaald. Vandaag nog zijn er 3,7 procent en theoretisch zouden ze maandag moeten vervall°n. M*ar zullen de huidige rechten worden ver lengd. Het doet niets af aan het be ginsel van de afspraak van de tarief- muren. Wat nog te doen? Wat er nu nog te doen staat, is (wanneer men dat tenminste wil en Leerling onder trekker De 16- jarige Albert P. H. M. Lamers uit de Gelderse plaats Batenburg is giste ren in de Zeeuwsvlaamse gemeente Schoondijke om het leven gekomen, er zijn er velen die het niet als een I toen hij onder een kantelende land- bouwtrekker terecht kwam. De jon geman, leerling van de middelbare landbouwschool in Oss. was voor een week op cursus in de Landbouw Praktijkschool in Schoondijke. Hij leerde daarbij o.a. trekkerrijden. gelukkig toekomstbeeld beschouwen het maken van een economische unie. van een politieke unie, van een so ciale unie enzovoorts. Nog altijd worden de ministerra den overheerst door het kibbelen van ministers die als grootste zorg heb ben, hoe ze hetgeen wordt besloten thuis moeten verkopen. Minister Luns vocht, zei hy, als een tygeir. Minister Biesheuvel meen de de Nederlandse boerenstand te i produktiecapaciteit hebben gered, zie hij en zo zyn er legio voorbeelden. Werkelijk Europees denkt niemand, om de enige reden dat zoiets iykl op een utopietje waar van de verwezenlijking nog niet dichtbij kan zyn. De grote fout van Ontslagen De directie van de emailleerfabriek Ferro NV in Terborg heeft besloten in verband met een noodzakelijke reorganisatie een Agenten in overhemd Op zeer warme dagen zal de Nederlandse burgerij het schouwspel kunnen be leven van politiemannen zonder uni formjasje. Dit zal kunnen dank zy een besluit van de minister van Bin nenlandse Zaken. mr. H. K. J. Beer nink. die vooruitlopend op een daar toe strekkende wyziging van het kle dingvoorschrift, bepaald heeft dat het bevoegd gezag op zeer warme zo- van de zomeruniformjas het dragen van de ozmeruniformjas ais bezw r- lijk moet worden beschouwd, aan de ambtenaren van gemeentepolitie, die hiertoe de wens te kennen geven, kan toestaan in overhemd dienst te doen. BUITENLAND Nog een arrestatie De politie van Parys heeft gisteren een zesde verdachte gearresteerd in verband met het oprollen van de grootste tot dusverre bekende bende handelaars in verdovende middelen in de moder ne geschiedenis. De Franse poli tie had in verband met deze zaak reeds vier arrestaties verricht. De Amerikaanse politie had een vyfde verdachte in hechtenis genomen. Hoogste niveau In mei zijn de militaire uitgaven der Verenigde Sta ten tot het hoogste niveau sinds de tweede wereldoorlog gestegen, zo heeft het Amerikaanse departement van Financiën gemeld. Volgens het departement bedroegen de militaire Geestelijken nemen ontslag HAARLEM (GPD) Pas- toor J. A. de Groot en de kape laans S. R. P. van Rooijen, H. J. G. Spruijt en N. R. F. M. Kok van de kathedrale basiliek .,St. Bavo" in Haarlem hebben de bisschop hun ontslag aangebo den. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat de harmonie, die nodig is voor de goede uit oefening van de zielzorg, on voldoende was. De bisschop heeft het gezamenlijk ontslag geaccepteerd. De pastoor en de kapelaans blijven in de zielzorg werkzaam en zullen naar elders wor- den overgeplant. In verband met de^e ontslagen is een verklaring uit- d. Berg. 10 uur voorm.- 1 uur nam gegeven, waarin o.m. wordt gezegd: „Gedurende de tijd dait wij in deze parochie werkzaam zijn, hebben wij ln overeenstemming met de huidige tendenzen in de zielzorg getracht ons werk zoveel mogelijk als een team te verrichten. Daarmee was de mo-; ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub gelijkheid gegeven om ieders inzicht „De detector". 7.30-9.30 uur nam. t.a.v. het beleid en de uitvoering tot Diamantpl. 27: Bahal-gespreksavond. uitdrukking te brengen. Om het ge-18 uur nam. wenste resultaat te bereiken is even- Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref- wel een grote mate van harmonie j Puut 8.30-12 uur nam. nodig, zowel in de persoonlijke ge-I Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): aardheid als in de opvattingen t.a.v. Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur de zielzorg zelf. Wy zyn van mening. nam' dat voor dit teamwerk deze harmonie ivan Koophandel en Fatale- vrijdag Galerie v. d. Vlist (Botermarkt 3): Opening tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst. K. Wiggers, G. Zaalberg en S. Vlag. 9 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Christen- gem „Ecclesia". 8 uur nam. zaterdag Wassenaar (Kunstzaal Heuff)Ope ning tentoonstelling Jacoba Surle en Lon Schwlrts. 4 uur nam. zondag Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp- laan): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom. Spr. evang. N.v.d.Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen 10.15 uur zondagsschool: 11.30 uur avondmaal. maandag Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur na middag. dinsdag zelf gewenst hebben. Omdat ieder woensdag van ons het belang van de zielzorg Stadhuls (trouwkamer|spreekuur voorop wil stellen, hebben wy in ge- sociale ra-adsvr. 4-6 uur nam. zamenlijk overleg besloten de bis schop ons ontslag aan te bieden. Op donderdag deze wijze willen wy ruimte maken ZoeterwoudsewegAandeelhouders- voor het vormen van een o-eheel verg. Leidsche Wolspinnerij 11 uur v.m. \OOr net vormen Van een geneel Herengrt. 26: Aandeelhoudersverga dering. Kon. Ned. Fabriek van wollen nieuw team van zielzorgers in deze parochie. De bisschop respecteert deze ontsla gaanvr age en teken t hier bij aan, dat hij waardering heeft voor de kwaliteiten van iedervanons. Ook hem lijkt deze oplossing voor oils persoonlijk het beste, omdat on ze kwaliteiten in nieuwe functies be ter tot hun reht zullen kunnen ko men". tal werknemers te ontslaan om de uitgaven in die maand iets minder produktiecapaciteit in overeenstem- |dan 6 9 mlljard dollar In apri, is voor ming te brengen met de te verwach- militaire doeleinden in totaal 6.8 mil ten orderpositie. Met de vakbonden jard doiiar besteed, is overeenstemming bereikt over een I afvloeiingsregeling. 1 Twee executies —Twee Nigeriaan- Melk verkocht aan consumenten. 2 i se legerofficieren zyn gisteren voor Veluwse boeren verschenen gisteren de ogen van 50.000 toeschouwers op voor de economische politierechter in j het Benin-plein in Lagos door een Zwolle omdat zy hun melk recht- vuurpeloton terechtgesteld. De offi- streeks aan de consumenten hadden eieren waren door een krijgsraad verkocht. Beiden verklaarden voor de schuldig bevonden aan moord op vier I polititerechter het te hebben gedaan I burgers. Naar wordt aangenomen omdat de melkprijs voor de boer met was het de eerste openbare executie I 6 cent per liter omlaag was gegaan, in Nigerië Snelheidsbeperking ln Zweden De Zweedse regering: heeft gisteren pardoes de maximumsnelheid voor auto's op 90 km per uur gesteld. Op slechts enkele autowegen in dat land mag nog tot 130 km per uur gereden worden. De regering rea geert hiermee op de snelle stijging van het aantal verkeersongelukken met dodelijke afloop van de laatste weken. De snelheidsbeperking blyft voorlopig zeker tijdes de zomermaan den met druk vakantieverkeer van kracht. Verdovende middelen In Rome zijn zes mannen onder wie een 52- jarige pastoor van de Paulus-basi- liek en de directeur van een farma ceutisch laboratorium aangehouden wegens handel in verdovende mid delen. De politie had de tip gekre gen dat er op het plein by de kerk grote hoeveelheden morfine en co deïne te koop waren. Twee recher cheurs deden zich toen als kopers voor. Vertrouwen in Eyskens Het ka binet Eyskens heeft vannacht om tien over drie het vertrouwen van de Belgische Kamer gekregen met 115 tegen 86 stemmen bij 5 onthoudin gen. Vóór stemden alleen de katho lieken en de socialisten, met uitzon dering van vijf Franstalige Brussel se socialisten, de groep die naar hun voorman, de burgemeester van An- derlecht, de groep-Simonet wordt ge noemd. In totaal is er woensdag en donderdag 22 uur gedebatteerd. Meer dan vijftig sprekers hebben het woord gevoerd. dekens v/h J. C. Zaalberg. 11 uur voor middag. BIOSCOPEN Luxor: „Mini-weekend". 18 Jr. Dag. - - 445i I.ltlo: „Gevaarlijk minnespel". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: .De bloedige wraak van Rin- go", 14 ir. Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor- stelllngen „Sluikhandel in meisjes", 18 Jr. Koningin Juliana heeft gister middag door een druk op de knop de persen van de nieuwe DAF- personenautofabriek in Born (L.) in werking gesteld en daarmee de officiële opening verricht van dit bedrijf. In een treintje maakte de vorstin een rondrit door de fa briek. Naast de Koningin op de foto president-commissaris dr. H. J. van Doome. De vorstin kreeg na de opening een auto aangebo den, die zij ter beschikking stelde van het Limburgse Rode Kruis. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nijmegen (wijkgem. Dukenburg) W. J. J. van der Waal te Oldekeppe te Nijland Otoez.) A. Storm te Pesse. Bedankt voor Doornspijk (vac. R. W. Steur) S. de Jong te hoüten (U). GEREF. KERKEN Beroepen be Haarlemmermeer Oostzijde D. Braam, kand. te Leider dorp. Aangenomen naar Den Helder (vac. M. Hamming» G. D. L. Bre- derveld te Oost- en West. Souburg. Bedankt, voor St. Anna Parochie (vac. J. W. de Rooi W. J. de Rui ter te Harkema-Opeinde voor Bo degraven. Oldehove en voor Zuid- wolde (Dr.) H. Alsmeier te Laar (Did). CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Soestdijk P. Beekhuis, kand. te Eemdijk GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Borssele en te Zeist A. M. den Boer. kand. te Ridder kerk te Waardenburg J. Baadjens, te Ridderkerk te Vlissingen A. Snoep, kand. te Utrecht. Ontploffing in Parijs Vanoch tend vroeg is in een voorstad van Parys een bom ontploft voor het ver kiezingshoofdkwartier van de voor malige Franse minister van Voor lichting Gorse. Verscheidene ruiten sneuvelden. Gorse, een gaullistische kandidaat bij de verkiezingen van zondag, arriveerde enkele minuten na de explosie. Levenslang De gewezen ser geant van de Gestapo Wiese (53) is in Keulen tot levenslang veroordeeld wegens het doden van Joden in het getto van het Poolse Grodno in de jaren 1941 tot 1943. UTRECHT (ANP) Dit veekeinde wordt een uitzonder lijk grote drukte verwacht op onze wegen. Stromen Duitse automobilisten uit Nordrhein Westfalen, voor wie vandaag de vakanties zyn begonnen zul len naar Nederlandse vakantie oorden rijden. Ook in ons land en in Beglië zijn vandaag de schoolvakanties en de vakanties van tienduizenden metaalarbei ders begonnen. Bovenden wor den de TT-races ln Assen ge houden, om nog maar niet te spreken over nog vele andere zomcrevenementen. Er zal dit weekeinde dus een ln- en uittocht zyn, met als gevolg dat twee verkeersstromen tegen elkaar gaan inroeien. Het Verbond voor Veilig Verkeer adviseert daarom iedere auto mobilist die er dit weekeinde op uittrekt terdege rekening te houden met deze drukte. Het raadt iedereen aan met name op verkeersknooppunten als Oudenrijn en Hoevelaken, ket tingbotsingen en oponthoud te voorkomen door de snelheid aan te passen, zoveel mogelyk on derlinge afstand te bewaren en bij filevorming pompend te remmen als waarschuwing voor het achteropkomend verkeer. Men moet er ook op bedacht zijn, dat Duitsers zich op ver keerspleinen en op rotondes an ders gedragen dan wy Neder landers, omdat zij gewend zijn op verkeerspleinen voorrang te hebben. Rekening houden met onverwachte manoeuvres van anderen is dus geboden. Het Verbond attendeert dege nen, die de de voorkeur aan geven de snelwegen te myden en over vaak mooie binnenwe gen te ryden, erop dat juist op die secundaire wegen de meeste verkeersslachtoffers vallen: heel vaak bejaarden of zeer jeugdige voetgangers en fietsers, die daar n:«ït aan grote verkeersdrukte gewend zijn. Laat u, wanneer u op die binnenwegen rydt, vooral niet afleiden door het natuurschoon, door bezienswaar digheden e.d. Let juist extra op want ook daar wordt het dit weekeinde druk, aldus het Ver bond. Automobilisten, die van plan zijn naar of door DuVsland te rijden, moeten er op rekenen dat de Duitse snelwegen van daag en morgen provol zullen zyn. Trianon: .Doctor Doolittle", a.l. Dag, 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Studio: „Cash? Cash!", 18 Jr. Dai Ujks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.45. 7 en 9.1? uur. Camera: „Verkrachting", 18 Jr. Da* 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag lij uur nachtvoorstelllngen „The glant 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwste* 11): Leids Acad, Kunstcentrum. Ten toonstelling. Harmen Abma. Geopen dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur en zater dag 2-5 uur (tot 17 juli). Galerie v. d. Vllst (Botermarkt 3) Tentoonstelling C. de Vries. E. Gers: K. Wiggers. G. Zaalberg en S. Vla Geopend dinsdag t/m zaterdag 9 uu voorm. 6 uur nam. (tot 1 sept.). Rijksmuseum voor de geschieden! der Natuurwetenschappen. Boerhaavc tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfeest va zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm, uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t/i 1 december). Allemansgeest: Tentoonstelling schl! derijen en perkamenten panele; Dleuwke Kollewijn (t/m 30 Juni) Hortus BotanicusTentoonstellln over walvissen en walvisvaart. Geopen maandag t.m. zaterdag 10 uur voorn 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 uu nam. (t.m. 15 september.). Molen .De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 'e maandags) 10 uu voorm.- 5 uur nam. 'e zondags 1-6 uu nam. Rijksmuseum vaD Oudheden R» penburg 28): Werkd 10 uur voorm. uur nam.; zond 1-5 uur nam Ril Ksm use un. voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; 'e zon dags 1—5 uur nam Rllksmuseum voor de geschledenij der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde; Tentoonstelling „Viva Mexico". Werk dagen 10 uur voorm.5 uur nam.; zon- en feestdagen 15 uur nam. (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maam. tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen k, Lammenschans weg 7 De zaterdag-, zondag-, avond- ec nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuldet Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend De dienst van Apotheek Voorscho ten wordt op zondag 30 juni van 's mor geils 8 uur tot 's avonds 22 uur waar genomen door de Zul der Apotheek. Vi'EEKEINÜEDlENST DER BUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege meD de eigen buisarte, daarni tot zondagnacht 24 uur de dokte»' telefoon 22222. HAAGSE AGENDA) (Van donderdag 27 Juni t/m woensdag 3 Juli) Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Nederlandse Toneelmanifestatie„Lu- celle" van Brederode. Dlllgentia. 20.15 uur: Lurelel Caba ret „Oud Zeer". Gastrol Jasperina d# Jong. Kurzaal, 20.15 uur: Festival Theatre, U.S.C.-U.S.A. Openluchttheater „Zuiderpark" 20.30 uur: De Zuid-Nederlandse Opera mei „lm Weissen Rössl". Theater in de Steeg, 21.00 uur: „On ly White", rn.m.v. Henk TJon, Wlm Stolwijk en Richard Kagle, piano. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Het Nationale Ballet m.m.v. het Nederlandi Begeleidingsorkest o.l.v. André Presser. Dlllgentia. 2015 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Pierre Boulez m.m.v. Ma- Therese Escribano, spreekstem. Theo Olaf, viool. Theo Bruins, plano, Theater in de Steeg, 21.00 uur: „On ly White" Henk Tjon. Wim Stolwijk en Richard Kagie, plano. ZONDAG Circustheater. 20.15 uur: De Neder landse Operastichting: ..Salomé" vat Richard Strauss, m.m.v. o.a. Ruth Hes se. Anja Sllja, Franz Mazura. Nlli Moeller, Herman Winkler en het Con certgebouworkest o.l.v. Jaroslav Kromb- hole Dlllgentia, 20.15 uur: Lurelei Cabaret „Oud zeer". Gastrol Jasperina de Jong MAANDAG Dlllgentia. 20.15 uur: Debussy-cycli»: Solisten: Elisabeth Lugt, sopraan, Hans Dercksen, piano. Hans Henke- mans, plano, en het Erasmus-kwartet. Koninklijke Schouwburg, 20.16 u.: Comédie Francalse uit Parijs: „Don Juan" van Molière. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur; The Alvin Alley American Dance Thea- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgeD 7 oor) Amsterdam Den Helder penburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon motregen geh. bew. motregen motregen mist motregen zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. regen zwaar bew. regen half bew. zwaar bew. regen geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. licht bew. regenbul half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. onbewolkt 9 1 I| ?2 IOC* i li 19 12 11 17 10 5 18 13 12 18 14 2 18 7 5 19 11 6 21 10 6 20 14 6 21 15 1 111 12 2 14 4 18 9 14 17 16 4 0.2 20 14 9 20 14 3 22 16 1 23 17 1 27 15 0 29 18 0 23 17 0 25 15 4 25 18 0 28 18 0.4 25 16 0 28 16 0 27 15 0 29 18 2 29 14 0 29 14 0 31 24 0 27 16 0 27 16 0 37 18 0 28 15 0 32 18 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2