Geen prijsvraag voor uitwerpen badcentrum I Salaris voor kamerleden flink omhoog Geen onbehagen, geen economische acties laad Voorhout wijst ^bestemmingsplan af Lof voor KRB in Katwijkse raacl atwijkse raad achter voorstel B. en W. Nigeriaanse delegatie over stopsetti ng i va pen le vera nties Inrichting ulo kost f 122.000,- PRISMA Zwembadplannen in raad Haarlemmermeer VEEL SCHADE DOOR LEK in ZINKER Raad Katwijk verhoogt wedde wethouders GEWONDE FIN NAAR HUIS Altijd fout JDAG 23 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 ATWIJK In de vergadering de Katwijkse gemeenteraad, die leed aan de mededeling van bur- cravond onder voorzitterschap burgemeester A. G. Vermeulen i gehouden, werd zeer veel tijd eed aan de mededeling van bur- eester en wethouders met be ting tot het doen ontwerpen van badcentrum. Zoals reeds in het van woensdag is vermeld, geeft t college er de voorkeur aan om ipdracht tot het maken van het irerp op te dragen aan de stede-' ivkundige, zulks gelet op de be ren van praktische en financiële die aan het uitschrijven van prijsvraag verbonden zijn. J t heer P. Jaapies (Gem. Bel.) zich destijds tijdens de begro- tvergadenng sterk geponeerd le voor het uitschrijven van een vraag, verweet B. en W. thans inken op twee gedachten. Eerst gezegd dat B. en W. het ge it vonden, voordat het plan werd lorpen, eerst het rapport van het lomisch Technologisch Instituut Zuid-Holland te willen afwach- Bekend is, dat de voltooiing dit rapport pas in het najaar erwachten is. Desondanks komen b a W. nu plotseling met de me- l^^üng dat zü thans reeds voome- zijn een opdracht aan de ste- j jJuwkundige te verstrekken. Door afzien van een prysvraag volgt college ongetwijfeld de weg van linste weerstand. heer Jaapies betwijfelde echter p deze wijze wel een optimaal taat wordt bereikt. Naar zijn ng verdient het uitschrijven van prysvraag verreweg de voor- r. Ervaringen in andere gemeenten daan tonen dit duidelyk aan. fractie is dan ook teleurgesteld deze gang van zaken. ed'k dr. G. Overdykink (CH) was Ifde mening toegedaan. De be en die B. en W. tegen het uit- Ijven van een prysvraag aan- poi en, kon dit raadslid dan ook onderschrijven. De heer K. van Mey (SGP) kon de door B. tegen de prysvraag aange- OTqide bezwaren gedeetelyk wel on- :hrijven. Hij zag een mogelyk- in een tussenoplossing, name- Hhet verlenen van een opdracht een beperkt aantal gegadigden, ke dan ter tafel komende ontwer- |zou een keuze worden gemaakt. t}/k heer A. C. Berkheij (CH) was {met de gang van zaken wel eens. kieende dat de eigen stedebouw- lige het best op de hoogte is de Katwijkse behoeften, waar hij zich bij het ontwerpen van plan kan richten. Er is boven - door de dienst van openbare Q en een zeer aantrekkelijk schets- gemaakt, dat zeer zeker als zal kunnen dienen. De raads- n J. J. Timmermans (CH) en Haasnoot (CH) achtten het B. en W. ingenomen standpunt eens juist. Eerstgenoemde wees dat ht uitschrijven van een vraag geen enkele garantie in- dat er ook inderdaad een vanjptabel plan te voorschijn komt. heer D. vanDuijn (PvdA) zag enkel bezwaar tegen het ver- ii van een opdracht aan de ste- twkundige, omdat de raad hier- te zijner tijd toch het laatste d zal moeten spreken. De heer de Vries (Vrije Lijst) achtte niet juist een opdracht te ver strekken aan de huidige stedebouw- kundige. Wethouder C. van der Plas betoog de dat B. en W. het idee van een prijsvraag op instigatie van de raad onder het oog hebben gezien. Zy kwamen tot de slotsom dat dit in de gegeven omstandigheden op prak tische bezwaren stuit. In de eerste plaats is de opzet van het plan, hoe belangrijk dit overigens is, niet groot genoeg om het uitschrijven van een prijsvraag te rechtvaardi gen. Verder dient de ontwerper re kening te houden met de reeds be staande omliggende bebouwing. Ten slotte is het zeer de vraag of het ontwerp dat door de jury wordt be kroond, ook werkelijk door de raad kan worden geaccepteerd. In dit opzicht bezien is het ver standiger om de opdracht aan de stedebouwkundige te verstrekken. Als het zover is, zullen daarbij tevens de bestaande wensen van het ge meentebestuur worden meegedeeld, waarover tevoren de commissie voor de openbare werken nog zal worden gehoord. B. en W. hebben het vol ste vertrouwen in de capaciteiten van de stedebouwkundige der ge meente en voelen dan ook geen be hoefte een ander bureau voor dit speciale geval in te schakelen. De opdracht is overigens geheel vrijblij vend en de raad behoudt de volle vrijheid om het te aanvaarden of te verwerpen. Dat het door het ETI uit te brengen rapport nog niet is voltooid, hoeft geen reden te zijn om met het verlenen van een opdracht te wachten. Ook in tweede instantie ontlokte de ze zaak nog een uitvoerige discus sie. Van de bestuurstafel werd nog opgemerkt dat het hier niet ging om een voosrtel, doch om een me dedeling aan de raad .Gezien de er bij nader inzien toch prijs op discussie echter stelde het college om de raad te laten beslissen over het al dan niet uitschrijven van een prysvraag. De daarop volgende stem ming had tenslotte tot resultaat dat 15 raadsleden zich voor het stand punt van B. en W. verklaarden en 5 tegen. De tegenstemmers waren de heren dr. G. W. Overdijkink (CH), M. A. de Vries (Vrije Lijst), M. F. Verdoes (Gem. Bel.), P. Jaapies (Gem. BeL) en J. L. Riezenbosch (Gem. Bel.). Judodemonstratie en openluchtbal SASSENHEIM De stichting jeugdrecreatie Sassenheim heeft voor de komende week weer een aan tal evenementen op het programma staan. Vanavond om zeven uur wordt aan de Oosthaven door sport school Aarts een judo en jiu-jitsu de monstratie gegeven, om acht uur ge volgd door een groot openluchtbal. Volgende week (van dinsdag tot en met vrijdag) wordt een Avond-vier daagse gehouden. De jeugd (van 6 tot 8 jaar) kan iedere avond om ze ven uur van het gebouw herv. school aan de Westerstraat vertrekken voor een 5 km-lange wandeling. De oude ren kunnen om half zeven beginnen aan de 10 km. loop. Volgende week dinsdag is er (van 10 tot 12 uur) aan de Hortuslaan een poppenkast-voorstelling. Het nieuwe kerkorgel in de kerk van de Geref. Gemeente van Lisse zal vrijdagavond in gebruik worden genomen, waarbij de heer Jan Bone faas uit Gorinchem het orgel zal in spelen. In de dienst zal voorgaan ds. W. Suyker. Het aanvangsuur is ge steld op half 8. AMSTERDAM (GPD) Een Ni geriaanse delegatie bestaande uit de heer U. Asika. de bestuurder van E- noegoe en enkele bevrijde gebieden en de staatssecretaris voor militaire zaken kolonel O. Oloetoije voert van daag en morgen in Den Haag bespre kingen met minister- president De Jong en minister Luns. Bij aankomst op Schiphol zei de heer Asika gisteravond dat het doel van de besprekingen niet is de Ne derlandse regering te vragen de stop zetting van de wapenleveranties aan Nigerië op te heffen. „Het doel van onze missie is het overhandigen van een verzegelde en velop met een speciale boodschap van de Nigeriaanse regering. Verder zul len wij de achtergronden van het mislukken van de vrdesconferentie ln Kampala uiteenzetten". „Onze hoop is er op gevestigd dat de Nederlandse regering en de rege ringen van andere Europese landen ons kunnen helpen nieuwe vredesbe sprekingen tot stand te brengen. Wij zijn neg steeds tot nieuwe onder handelingen bereid en niet alleen geïnteresseerd in een militaire over winning". Over het stopzetten van de wa- penleveranties door ons land zed de heer Asika dat dit bij de regering in lagos geen onbehagen heeft gewekt en dat geen economische maatre gelen tegen Nederland worden over wogen. „Wy willen er wel op wyzen dat wij bezorgd zijn omdat de rebellen het stopzetten hebben opgevat als steun aan hen en hun rebellie ver sterkt hebben voortgezet". De heer Asika. legde er de nadruk op dat de oorlog in Nigerië geen stammenoorlog is. maar een machts strijd van politieke groeperingen. Rijnsburgse raad maandag bijeen RIJNSBURG De gemeenteraad komt maandagavond om 8 uur in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van slechts één agen dapunt: de beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de in richting van de ulo-school. In principe ls voor dit doel by be sluiten van 12 april 1961 (bouw en in richting ulo) en van 6 juni 1968 (gro te apparatuur) medewerking ver leend. Overeenkomstig de adviezei van de inspecteur van het ulo-onder- wys dient thans een krediet beschik baar te worden gesteld van f 122.000 gespecificeerd als volgt: meubilair fysicalokaal en zuurkast, f 8.720,75; natuurkunde prakticum, 6.975; schei kunde prakticum, 596,88; scheikunde demonstratiemateriaal 2.508,72; meubilair handenarbeidlokaal, 3.000; handenarbeid gereedschap en mate rialen, 3.018,43; verlichtingsarmatu ren 17.144,42; inrichting aula 7.376,28; overig meubilair, inrichting kamer hoofd en docentenkamer 16.841,50; inrichting leermiddelenber ging, 2.500; rijwielberging, 5.050; zon wering en vloerbedekking, 16.222,30; inrichting gymnastieklokaal 32.047,05. Totaal I 122.001,33 (afgerond f 122.000). Door het schoolbestuur werden nog enkele andere kostenbegrotingen over gelegd, ten aanzien waarvan nog geen goedkeurend advies van de inspec teur werd verkregen. Te zijner tijd zal een voorstel worden gedaan een aanvullend krediet te ramen. Thans 6tellen B. en W. de raad voor een krediet van f 122.000 be schikbaar te stellen voor de inrich ting van de nieuwe ulo. „Ailest Musica" wil jeugdband SASSENHEIM De S assenhei m- se drumband ,Adest Musica' heeft plannen om een jeugdband op te richten. Het is de bedoeling, een complete jeugddrumband te vormen, die in de toekomst ook zelfstandig zal kunnen optreden. Jongens, vanaf acht jaar, die hiervoor belangstelling hebben, kunnen zich opgeven bij de heer W. P. Huyte, Essenlaan 56 (tel. 6034). Na de grote (school(vakantie zal met de opleiding worden begon nen. ADVERTENTIE PIERROT Juwelier, horloger LEIDEN MAARSMANSST. 21 TEL. 20778 Schooljeugd naar museum-boerderij NOORDWIJK Op verzoek van het gemeentebestuur heeft het Ge nootschap Oud-Noordwijk in de mu seum-boerderij aan de Jan Kroons- weg een gezelschap ontvangen van ongeveer zeventig jongelui van het Christelijk Lyceum in Leiden. De heer B. Ike, oud-gemeentesecre taris van Noordwijk, hield een korte inleiding over de geschiedenis van de dorpen Zee en Binnen, waarbij hij op verscheidene interessante bijzon derheden de aandacht vestigde. Hier na kreeg de schooljeugd gelegenheid het museum te bezichtigen. LEIDEN Voor het examen eerste kapster is geslaagd mejuffrouw O. v. Onzen. PRISMA herenhorloge 1) aterk waterdicht horloge met moderne sportband en luxe étui - shockproof - onbreekbare veer edelchroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- V PRISMA dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- Fa. MATTH. BRINKS SCHOOLSTRAAT 41 - VOORSCHOTEN Fa. MATTH. BRINKS HAARLEMMERSTRAAT 126 LEIDEN N. BINK Juwelier, horloger, HOOIGRACHT 45 - LEIDEN v. d. WATER Juwelier, horloger. Haarl.straat 181, Leiden L. VAN DUYN Juwelier, PRINCESTR. 15, KATWIJK AAN ZEE m ioor gebied rond ruïne Teylingen HAARLEMMERMEER Tijdens de eerstvolgende gemeenteraadsver gadering zal de raad worden voorge steld akkoord te gaan met de stich ting van een zwembad in Nieuw-Ven- nep. Het plan hiertoe is bestedingsge- reed. De rijksgoedkeuring kan tege moet worden gezien, zodra de finan ciering is geregeld. Het plan omvat drie bassins, te weten een diep van 25x16 meter, een middeldiep met een oppervlakte van ongeveer 650 m2 en een kleuterbad met een oppervlakte van ongeveer 100 m2. Daarnaast zyn er kleedgebouwen, garderobes, kleed ruimtes voor meisjes en jongens, toi letten, e.h.b.o.-ruimte enz. in het plan opgenomen, alsmede een zonne weide met groenvoorzieningen. Het zwembad zal worden voorzien van een verwarmingsinstallatie. De tota le atichtingskosten worden geraamd op f 1.060.000. Wanneer in 1968 met het bad in Nieuw-Vennep kan wor den begonnen, is een betrekkelijk be scheiden bedrag aan financierings middelen nodig. Indien de stichting zwembad Nieuw-Vennep f 100.000 voorlopig als financieringsmiddel be schikte ar stelt, kan dit jaar een ge garandeerde lening van f 400.000 wor den verstrekt. Het bestuur van de stichting Zwembad Nieuw-Vennep heeft mee gedeeld bereid en in staat te zyn na contact te hebben opgenomen met de plaatselijke banken in de financiering van de stichtingskasten te voorzien. Onder de Ringvaart DEN HAAG (GPD) Met 119 tegen 18 stemmen heeft de Tweede Kamer besloten de „schadeloosstel ling" (salaris) voor tweede-kamer leden met ingang van 1 januari 1968 te verhogen tot 25.000 gulden en met ingang van 1 januari 1969 tot 40.000 gulden per jaar. Tegen de verhoging stemden de PSP. de CPN, de SGP. het GPV, de twee fracties van de Boerenpartij, de socialist Wierenga en de anti-revolutionair Diepenhorst. istera ng ge< I 1de ra llemmi: B0 nderi OORHOUT Twee belangrijke stellen van B. en W. konden in isteravond gehouden raadsverga- geen genade vinden in de ogen de raad: de vaststelling van het ingsplan „Teylingen" en de ndering van de centrale verwar- (sinstallatie in het gemeentehuis erband met de omschakeling van op aardgas. et vijf stemmen tegen en vier (van de heren A. W. de Groot, J. Huigsloot, KVP; ir. H. van WD; en A. v. d. Lans. Rad.) het bestemmingsplan voor het J0 Jd rond de ruïne afgewezen, t het pre-advies van B. en W. k, dat het betreffende gebied het risch karakter zal behouden met tukheden tot bebouwing. Voor behoud van het uitzicht op de e van Teylingen is in en straal 50 meter van de -"uïne geen be ting mogelijk. Tegen het ontwerp een bezwaarschrift ingediend en door de heer L. R. van Vliet dslid), die graag zou zien, dat i(jn perceel ook bebouwing voor irische nevenbedryven en hulpbe den zou worden toegestaan. Hier- konden B. en W. het niet eens en stelden de raad voor hierop in te gaan. lie raadsleden bleken ervoor te op dergelijke bedrijven de ingreep verbod tot bouw of verbouw bui de straal van 50 meter rond de ie niet te strak aan te halen. De Van Schooten (Rad.) meende, het college teveel gelet had op ..oude geval", zoals hy de ruïne fode, en niet op de leefbaarheid van de omwonenden. In zijn ant woord zei de voorzitter, dat het juist BLOEMENDAAL (ANP) Het provinciaal waterleidingbedrijf van Noord-Holland gooit op het ogen blik letterlijk en figuurlijk per uur bijna f300.in het water van de Ringvaart rond de Haarlemmermeer. In het begin van deze week was het nog maar f 90.per uur. Het verlies aan water, dat dins dag nog op 30 procent van de toe voer werd geschat, is thans opgelo- KATWIJK Het voorstel tot ver- ambulance-auto voor het strand F*" tot 60 procent. Het verlies vindt hoging van de subsidie aan de Kat- kreeg eveneens de unanieme goed- oorzaak in een steeds groter wükse Reddingsbrigade, dat de ge-keuring van de raad. die veel lof wordend lek in een zinker onder de meenteraad gisteravond te behande- had voor dit initiatief dat oorspron- len kreeg, werd zonder hoofdelijke i kelijk van de plaatselijke artsen af- komstig is. Wethouder J. Bergman kon zich beperken tot het geven van inlichtingen over enkele technische details, waarnaar werd geïnformeerd door o.m. de raadsleden J. L. Rie- zebosoh (Gem.Bel.) en A. C. Berk heij (CH) KATWIJK Het door de burge meester aan de raad gedane voorstel inzake de verhoging van de wethou- derswedde werd gisteravond zonder hoofdelijke stemming aanvaard, ech- ter onder de beperkende bepaling dat de wethouders voortaan geen presen tiegeld meer zullen ontvangen voor het bijwonen van commissievergade ringen. Dit laatste geschiedde op voorstel van de heer A. Pronk (CH) en kreeg de instemming van alle raadsleden op één na. Alleen de heer H. J. Grim bergen (KVP) was van oordeel, dat deze inhouding niet diende te worden toegepast. Hij wenste hiervan dan ook aantekening in de notulen. De heer A. C. Berkheij (CH) vond, hoewel hij zich niet tegen het voor sbei wilde verzetten, niettemin het moment psychologisch minder Juist gekozen, gelet op de algemene loon politiek die thans wordt gevoerd. stemming aanvaard. Vrijwel alle sprekers, die hierover het woord voerden, waren vol lof over de wijzo waarop de KRB haar laak op het strand verricht. De heer M. A. de Vries (Vrije om de leefbaarheid gaat. Ontheffing j Lijst) had er echter bezwaar tegen tan a,tüd nog „orden ver.eend. Na voor een gedeelte Verdel. de wethouder nog M stemming werd het voorstel afgewe zen. De verandering van de centrale verwarmingsinstallatie in het ge meentehuis haalde evenmin de streep. In een vorige raadsvergadering was een dergelijk voorstel op verzoek van de raad door B. en W teruggenomen. Men zag meer heil in de aanleg van een geheel nieuwe installatie dan in een verandering van de bestaande (montage van een nieuwe brander). Thans waren B. en W. van mening, dat de beperking tot een brandstof mogelijkheid niet te tolereren was. De raad werd dan ook voorgesteld een bedrag van f 5.200,— beschikbaar te stellen om de huidige verwar mingsketel geschikt te maken voor aardgas. In de toekomst zou dit voor- van de brigade. Het gaat hier in de eerste plaats om de bevordering van de veilgheid op het strand en of de brigade veel of weinig leden heeft, staat hier geheel buiten. Men moet juist blij zijn dat er vrijwilligers zijn, die dit werk willen doen. Was dat niet net geval, dan zouden be roepskrachten moeten worden aange steld, wat een bijzonder kostbare aangelegenheid zou zijn. De heren H. J. Grimbergen (KVP.) en P Jaapies (Gam.Bel.) waren het hiermee volledig eens. De heer J. .T. Timmermans (OH) wees er op, dat het gedeelte van de subsidie, dat af hankelijk wordt gesteld van het le dental, slechts zeer gering is in ver houding tot net totaalbedrag van 'e subsidie. Dit in aanmerkng nemende uitvoerige uiteenzetting over het ge bruik van de wagen, die bestemd is om drenkelngen in de kortst moge lijke tijd over te brengen naar het beademingscentrum in 't Rotterdams Zeehospitium. Tijdens de rit kan reeds behandeling worden toegepast met in de wagen aanwezige appara tuur ringvaart in de enige hoofdtraas- portbuis die vanuit het- Amsterdamse waterleidinggebied Ley duin in Voge lenzang de bijna 100.000 zielen tellen de bevolking van de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uit hoorn van water voorziet. Door by minimaal gebruik in de nachturen een waterreserve in Aals meer te vormen en hierop overdag in te teren heeft bet P.W.N. tot ïu toe de watervoorziening in de polder op peil kunnen houden. Het leggen van een nieuwe zinker, oorspronke lijk gepland ln de nacht- van zater dag op zondag, zal misschien reeds de komende nacht kunnen gebeuren, tijdens déze werkzaamheden zal het scheepvaartverkeer enige tijd worden gestremd. Na bijna een maand verpleegd te zijn geiueest in het Arnhemse gemeenteziekenhuis is de Fin Korhonen, die vorige maand door een leewin in Burgers Dierenpark is aangevallen en verwond, toen hij uit zijn auto een foto wilde maken, gisteren met zijn vrouw per vliegtuig via Helsinki naar Joensuu teruggekeerd. Daar zal hij nog geruime tijd moeten wor den behandeld. Het ongeluk in Arnhem over kwam de Fin, terwijl hij door Eu ropa een rondreis maakte op ad vies van zijn arts om de gevolgen te boven te komen van een auto botsing, die hij negen maanden na zijn huwelijk had tijdens zijn werkzaamheden als journalist. Ten gevolge van die botsing werd hij aan het onderlichaam ver lamd. Mevrouw Raija Korhonen (25) heeft gedurende de tijd, dat haar man werd verpleegd, onder dak genoten bij de familie Wou ters in Arnhem, die zich het lot van het jonge Finse echtpaar erg had aangetrokken. Het echtpaar Wouters is nu uitgenodigd voor een bezoek aan Finland. deel opleveren, zo was de mening van ^acj 6r ^an ook geen enkel be- B. en W De heer Van Vliet sprak als zijn mening uit, dat de olieprijzen nog meer zouden gaan dalen en de prijs van het gas omhoog zou gaan. HU wilde de zaak nog even laten rusten. Ir. Van Os vond de aanschaf van een nieuwe installatie niet direct noodzakelijk. Daarom wilde hy de toestand laten zoals die thans was. Ook de heer V. d. Tang was niet voor het voorstel. Na 'stemming bleek het voorstel te zijn verworpen met 6 stem men tegen vier voor <KVP-er Huig- sloot en de Radikalen De Groot. Van Schooten en V. d. Lans). De overige agendapunten werden alle goedgekeurd. zwaai- tegen Dit vond ook de heer A. C. Berkheij (CH), die verder meende dat. deze bepaling juist sti mulerend zal werken bij de aanwer ving van nieuwe leden. Bovendien staat vast dat de gemeente de KRB nooit met een tekort zal laten zitten. Wethouder J. Bergman bevestigde dit laatste. Ook ilij achtte de be treffende bepaling van zeer groot be lang voor de ledenwerving Gezien de grote waardering voor het werk van de KRB kan deze er steeds van overtuigd zijn, dat eventuele tekor ten steeds door de gemeente zullen worden aangezuiverd. Het voorstel tot het verlenen van krediet voor de aankoop van een De beslissing over de verhoging, waardoor de kamerleden dit jaar een opslag ontvangen van 5000 gulden viel gisteren kort voor de sluiting van het parlementaire jaar, nadat tevoren de oppositiepartijen ver geefs hadden geprobeerd de aftrek regeling in verband met nevenver diensten te verzwaren. Ook voorstel len van de opposite om de kamer leden te verplichten hun bijbanen openbaar te maken, waren tevoren verworpen. erscliilleu De nieuwe, verhoogde, schadeloos stelling vertoont principiële verschil len met de oude. De nieuwe regeling is gekoppeld aan de salarissen van de rijksambtenaren, waardoor wordt bereikt, dat ook de kamerleden meer gaan verdienen als de ambtenaren salarissen worden opgetrokken. Op voorstel van de socialist Van den Bergh zal deze koppeling pas op 1 januari 1970 tot gevolgen kun nen leiden en niet, op 1 Januari 1969 zoals aanvankelyk door minister Beernink (Binnenlandse Zaken) was voorgesteld. Verder ls in de nieuwe regeling een aftrek voor bijverdiensten opgeno men, die in de oude regeling ont brak. Bijverdiensten van minder dan 5000 gulden per jaar worden niet ver rekend. Hogere neven-inkomsten worden voor de helft van de schadeloos stelling afgetrokken, met dien ver stande dat de aftrek het bedrag van 15.000 gulden per jaar niet te boven mag gaan waardoor bijverdienende kamerleden (na 1 januari 1969) dus nooit minder dan 25.000 gulden per jaar aan schadeloosstelling zullen kunnen ontvangen. De Democraten '66 maakten giste ren van de gelegenheid gebruik om het vervullen van nevenfuncties principieel aan de orde te stellen. De Goede diende een motie in, waarin de regering werd gevraagd het aan tal met het kamerlidmaatschap on verenigbare functies uit te breiden waardoor bijvoorbeeld ook burgemees ters, SER-leden en gemeente-secre tarissen geen kamerlid meer zouden kunnen zyn. Verder stelde deze democratische afgevaardigde een aanmeldings- en pubiikatie-pilcht voor van wel toege stane nevenfuncties. Het dubbele voorstel, neergelegd ln een motie waarin bezwaar werd ge maakt tegen de opeenstapeling van adviserende, bestuurlijke en wetge vende functies, kreeg behalve de steun van de Democraten zelf nog die van de beide Boerenfracties. de PSP en de socialist Van den Doel. De motie werd met 120 tegen 17 stemmen ver worpen. De tegenstanders waren van me ning dat het onderwerp niet thuis hoorde bij het debat over de verho ging van de schadeloosstelling en dat de kwestie van de opeenstape ling van functies een kwestie is, dia in de eerste plaats de politieke partij en aangaat en niet de regering. De Kamer heeft gisteren de mees te tijd besteed aan het bespreken van de amendementen de moties. Over de de verhoging zelf was de Kamer vrij snel uitgepraat. Minister Beernink vatte in zijn antwoord aan de Ka mer de teneur van de opmerkingen goed samen toen hy zei: de verho ging van schadeloosstelling komt eigenlijk altijd op een verkeerd mo ment. Bijna altijd zijn er wel sociaal- economische argumenten, die tegen de verhoging pleiten. Evenals de minister wezen ook vele kamerleden op het wat pijnlijke ver schijnsel dat de kamer over zijn eigen salarisverhoging moet beslissen. Het gevolg is dat men het probleem al te lang uit de weg gaat. waardoor een achterstand ontstaat die dan al leen nog maar door een zeer forse verhoging te overbruggen is.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11