Heintje aan top hitparade Show „Blote door politie beweging" verboden IGLO VISPANEES Nederland telt 800 computers SPREEKT VAN KINDEREXPLOITATIE Twee miljoen platen Radioreclame liever niet rond nieuws Wereldcartoonale In strijd met de eerbaarheid Boeren verdeeld over woningbouw Philip Blaiberg gaat vooruit Arie Kleywegt wil bij VPRO blij ven en glóteren Nieuw recept! 8| Eet eens voor de afwisseling 4 VISPANEES 400 GRAM 2,15 rocframma. DONDERDAG 27 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 POSTZEGEL rd Nog dit jaar gaat htf waarschijnlijk naar Amerika en een reis naar Japan wordt niet uitgesloten geacht. Middelpunt KERKRADE (GPD) „Dat mijn zoontje aan de top van de Nederlandse hitparade staat interesseert mij geen snars en men behoeft er voor mij ook echt niet over te schrijven", aldus de heer Simons, de vader van het Kerkraadse zangertje Hein tje. „In het buitenland staat hij al lang aan de top van de rang lijsten en als men nog meer over hem gaat schrijven is de kans groot dat hij verwaand wordt. Heintje moet zichzelf blijven zien als een gewoon kind". Heintje bezat deze week, met zijn plaat „Ich bau' dir ein Schloss", voor het eerst de eerste plaats van de Nederlandse hitparade. Zyn suc ces begon nadat hij als elfjarige op trad tijdens een talentenjacht. Enige tijd later kwam zijn eerste plaat Mama op de markt, die spoedig werd gevolgd door een tweede en een derde. Heintje kwam op de Belgi sche en Duitse televisie en ook de Oostenrijkse en Zwitserse tv-bezitters konden al van hem genieten. Met de regelmaat van de klok werden nieu we platen —ook e.p.'s op de markt gegooi den de verkoop steeg. In totaal werden tot nu toe 2 miljoen van zijn platen verkocht, in Neder land 200.000. Ook het aantal aanbiedingen om op te treden in binnen- en buitenland nam met de dag toe. In Nederland mag hij van de arbeidsinspectie niet voor geld optreden en ondanks een aanhoudende stroom van brieven en telefoontjes van voor het merendeel vrouwelijke bewonderaars is hij in ons land ook nog niet in een televi sieshow verschenen. Met dat al bl'ijkt zfjn ster echter nog steeds te stijgen. De Amerikaanse senaat heeft een besluit aangenomen waar bij mevrouw Ethel Kennedy wordt vrijgesteld van de verplich ting postzegels te plakken op de brieven, waarin zij dankt voor het medeleven betoond bij het over lijden van haar man. Dezelfde maatregel geldt voor alle wedu wen van congresleden en daaruit blijkt dat de overheid van een land, dat zo dikwijls als koud en hardvochtig ivordt beschouivd, al thans voor zover 't de nabestaan den van haar dienaren betreft, niets nalaat om het menselijk leed te verzachten. Bij ons. die zoveel gevoeliger zijn, zou allicht de vraag zijn op geworpen wie de posterijen scha deloos moet stellen voor hun ge derfde inkomsten. In Amerika is dat geen probleem. Het besluit van president Johnson om met geweld het geweld voor binnenlands gebruik af te schaffenheeft een dubbele uit werking gehad. Bewogen door zijn oproep om zoveel mogelijk vuurwapenen in te leveren, heb ben heel wat goedwillende staats burgers niet zonder levensgevaar een inval in hun kinderkamer ge daan. En in vele gevallen heb ben zij er een arsenaal vandaan gesleept dat, indien tijdig naar Saigon verscheept, een duidelij ke versterking van 's lands posi tie in de onderhandelingen ?net Noord-Vietnam zou hébben te weeggebracht. Tegelijk is de gemiddelde Ame rikaan opeens heel kritisch ge worden tegenover de criminele de licten, die zich in zo overstelpen de mate voor de ogen van zijn ge zin op de beeldbuis afspeelden, dat niemand er eigenlijk nog erg in had. Zelfs mensen met een uit gesproken hekel aan moorden wa ren aan dit verschijnsel even zeer gewend geraakt als aan de ingevoerde reclameboodschappen waarin ze tot het gebruik van een bepaald soort hdvermout- vlokken werden aangespoord. Zeer kleine kinderen toonden bij de moorden nog ivel eens tekenen van verontrusting door te vra gen: „Pappie, waarom valt die man om?" Maar Pappie kon de vraag meteen in het opvoedende vlak terugkaatsen door te antwoorden: „omdat hij zijn ha- vermoutvlokken niet heeft opge geten". Nu echter, in het besef dat hij de gepropageerde haver mout in de keukenkast had staanbegon hij bang te worden voor de propagandistische macht van de moorden. Hij deed zijn vuurwapens de deur uit en voedde i zijn kinderen op' met minder moord en meer havermout. Het is niet deze meerderheid van brave Amerikanen, die het verlies voor de posterijen hebben goedgemaakt. Het is de minder heid van schurken, gekken en onvolwassenen, die menen pas man te zijn. wanneer ze een man hebben laten omvallen. Deze categorie schijnt in overstelpen de mate gebruik te maken van de laatste mogelijkheid om per postorder telescoop geweren, pis tolen en revolvers kaliber 22 aan te schaffen. De moordioapens vliegen de deur uit als postze gels en omgekeerd. Het be tere Amerika, dat nu wordt op gebouwd, biedt de garantie dat alleen dat deel van de natie over wapens beschikt, dat van plan is ze te gebruiken. Voorlopig zullen wij ons moeten tevreden stellen met de hoop dat het Ame rikaanse volk meer senatoren zal voortbrengen dan het revolvers heeft- KEES STIP Heintje, thuis, in de Hanni bar aan het Dr. Ackensplein in Bleyerheide, een wijk van Kerkrade .de held van de juke-bo xen het middelpunt van belangstelling, telt veel voor- en te genstanders. Niet iedereen is het er mee eens dat het tenoortje aan een zangcarrière bouwt terwijl hij nog in de schoolbanken zit. Bij de arbeids inspectie is de „kwestie Heintje" een welbekende en veelbesproken aange legenheid. ..Kinderen die midden in een show- wereld staan, lopen het grootste ge vaar om geestelijk te gronde te wor den gericht", aldus mr J. J. van Do- deweerd. hoofdinspecteur-directeur van de arbeid in Utrecht. „Eigenlijk is het optreden van kinderen in een studio precies hetzelfde als heit. ge zwoeg van jeugdigen in de mijnen, zoals dat vroeger voorkwam. Alleen heeft men nu de werkplunje voor een rokkestuum verwisseld en de stutten voor marmeren pilaren. Het is een schande dat een talent als dat van Heintje op een dergelijke manier wordt geëxploiteerd." Tegen de heer Simons werd inmiddels een gerech telijke vevolging ingesteld wegens kinderexploitatie Allerlei geruchten doen rond Hein- •tje de ronde. Nu zegt iemand gehoord I I fV' I te hebben dat Heintje voor de Ne- ITJLdldl^lLFlCliC derlandse televisie komt, dan wordt gezegd dat hij helemaal niet meer zal -.optreden en enige dagen geleden werd zelfs het bericht verspreid dat het Kerkraadse zangertje bij een on geluk om het leven zou zijn geko men. Een twee dagen aanhoudende reeks telefoontjes ten huize van de familie Simons was het gevolg van dit laatste uit de lucht gegrepen be richt. Heintje vormt een dankbaar onderwerp voor discussies. Vooral aan de bar in het ouderlijk café. waar vader Simons aan ieder die het horen wil. vertelt hoe htf zich erover ergert dat de arbeidsinspectie geen vast beleid voert en dat de pers zich niet altyd lovend uitlaat over de car rière van zijn zoon. Héintje zelf vindt, het allemaal wel letje. Zijn bankrekening zal dat be vestigen. Of Heintje inderdaad langzaam geestelijk te gronde wordt gericht, zal over enkele jaren blijken. ,.Ik ben bang dat nu al alles bedorven is", al dus de heer Van Dcdeweerd van de arbeidsinspectie. Ondertussen worden steeds nieuwe platen van Heintje in de juke-box van de met hele series foto's van het zangertje versierde Hanni bar gestopt. Van de tien pla ten die worden gedraaid, zijn er min stens zes van Heintje. De ouders van het, sterretje gooien vaak zelf kwar tjes in het aparaat om ook eens iemand anders dan hun eigen zoon te horen HILVERSUM (GPD) Het be stuur van de „Vereniging van erken de advertentiebureaus" wil zo spoedig mogelijk een wijziging van het sys teem van reclameuitzendingen op Hilversum 3. Een betere bezetting op deze radiozender kan bereikt worden, zo staat in een brief aan de minister van C.R.M.. door de 24 minuten re clamezendtijd per week in te vlech ten in een programma van lichte muziek, gelardeerd met van elkaar los staande reclameboodschappen. Volgens de Vereniging van Adver tentiebureaus heeft de ervaring ge leerd dat reclameboodschappen in een „drukke sfeer" de beste resulta ten opleveren. Voor een groot aantal produkten is het zelfs zonder meer ongewenst daarvoor reclame te ma ken rondom de nieuwsuitzendingen, die dagelijks allerlei akelige berich ten brengen. Volgens de vereniging zou dit sys teem de STER-inkomsten uit radio reclame niet onbelangrijk kunnen doen stügen. De STER, die een af schrift van de brief heeft gekregen, wilde geen commentaar geven. Het is bekend, dat de reclamezendtijd op Hilversum 3- vanaf het begin van de radioreclame niet uitverkocht is. Maar hoe het percentage van de ver kochte zendtijd is, wil de STER „uit beleidsoverwegingen" niet meedelen. BRUSSEL (ANP) De 41-jarige Nederlander Bob van den Born uit Heilo heeft de prijs voor de beste cu- ricatuur gewonnen op de zevende wereldcartoonale in Heist-aan-Zee (België). De 28-jarige Willem van Malsen, die in Sèvres bij Parijs woont en werkt, verwierf de prijs in de cate gorie tijdkritische tekeningen. Aan de wereldcartoonale is deelgenomen door 130 tekenaars uit 17 landen. MAASTRICHT (GPD) De zedenpolitie heeft gisteravond de galerie Cooc in Maastricht gesloten na afloop van de Le vende Opjekten Sjoovan de Amsterdammer Hans Fritsch, waarbij o.a. twee vrouwelijke naakten optraden. Deze voor stelling vond plaats bij de opening van een tentoonstelling van schilderijen en gouaches van Jon Marten. Zowel tegen de exposant als tegen de beide eigenaren van de galerie als tegen de leider van de show werd pro ces-verbaal iogemaakt. Hierna kon den de acht leden van de groep ver trekken .De inspecteur van de Maas trichtse zedenpolitie greep pas in na- Spaanse kaasbroodjes Pel 3 grote tomaten en snijd ze fijn. Fruit ze in 2 lepels olie met een gesnipperde ui en wat paprika. Giet er ca. 2 kopjes water bij en laat dit zachtjes een half uurtje sudderen. Roer er dan 3 kopjes geraspte kaas door en drie met wat zout. pe per en mosterd losgeklopte eie ren. Roer tot dit een dikke mas sa geworden is en schep deze op geroosterde boterhamme tjes. Eventueel mag daarop nog een sardientje gelegd worden Een goed vakantiemaal. voor als men geen tijd of gelegen heid heeft een volledig warm maal te koken. (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) De twee fracties van de Boerenpartij in de Tweede Kamer stonden gistermid dag bij de eerste stemming sinds hun splitsing lijnrecht tegenover el kaar. De groep-Koekoek steunde een mo tie van de socialisten, waarin minis ter Schut van Volkshuisvesting werd gevraagd 11.000 gesubsidieerde wo ningen extra te bouwen. Volgens Koekoek-woordvoerder Verlaan gingen de Boeren met de socialisten mee. omdat het bouwen van meer woningen de werkloosheid in de bouw en de woningnood zou kunnen verminderen. De Boeren van Harmsen bleken het daar niet mee eens te zijn. De motie kreeg verder de steun van de P.v.d.A., de PSP. de Radica len. D'66 en de CPN. Een zelfde steun behalve die van de Boeren (beide groepen) kreeg een motie van de radicaal Janssen, waarin wordt aangedron gen op uitbreiding van het aantal te bouwen woningwetwoningen met 2500. Beide moties werden daarmee verworpen dat de show was afgelopen en ver klaarde dat de voorstelling in strijd was met de eerbaarheid. De Amsterdammers brachten een voorstelling op atonale muziek waar op de twee naakten dansten. Bij het begin van de voorstelling, in aanwe zigheid van honderd belangstellen den, waren de beide danseresse ge huld in zwart en doorzichtig plastic, waarvan zij zich onder het dansen ontdeden. Al danesend hulden de beid Er is een verbetering gekomen in de toestand van tandarts Blaiberg. de Zuidafrikaan met een ruilhart. In een bulletin, het eerste dat het Groote Schuur-ziekenhuis in meer dan een week uitgaf, werkt de lever van Blaiberg beter en heeft hij min der last van geelzucht. ..Zijn eetlust is verbete'.r en hij toont meer be langstelling voor zijn omgeving. HILVERSUM (GPD) Arie Kley wegt. hoofd van de tv-afdeling van de VPRO, die op 1 september op eigen verzoek deze omroep zou verla ten, wil eventueel toch in dienst blij ven. Dat blijkt uit een brief, die hii enige tijd geleden aan het dagelijks bestuur heeft gezonden. Het verzoek wordt op het ogenblik door het be stuur overwogen. naakten zich vervolgens in serpenti nes. Hans Fritsch, die zich zelf „clean art"-schilder noemt beschrijft zijn show als een voorstelling met bewe ging. geluid, stotterzang en strip-tea- se. Op grond van het striptease-ele ment liet de inspecteur de galerie ontruimen, waardoor een tweede voorstelling niet kon doorgaan. Hans Fritsch vond het ingrijpen van de zedenpolitie maar een „rare toestand" .„Het is een voorstelling in besloten kring en wat we gingen doen was geen verassing. Dat er bloot zou komen wist een ieder". NEDERLAND 1 VARA 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.06 uur Joegoslavië communistische solitair 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Achter het nieuws 8.45 uur Simon Carmiggelt 8.50 uur Korte films van Henk Meulman; klem- 9.10 uur Koning Oedipus; kleur 10.25 uur Laatste nieuws (NTS) 10.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 KRO 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Vah gewest tot gewest (NTS) 7.25 uur Wat doe ik voor de kost (NTS) 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur Televisie-tenniskampioenschappenkleur 9.10 uur Gamma, wetenschappelijk journaal 9.45 uur De eerste eeuwen van het Christendom 10.15 uur Dichterbij de profeten (CVK/IKOR) 10.45 uur Laatste nieuws (NTS) 10.50 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 9.35 uur - De visie van de minister van Onderwijs wetenschappen Zijne Excellentie prof. dr. G. G. H. Veringa Hilversum 2 9.55 uur Concert door professor Josef Zimmermann (orgel) Frank Capra In 1933 startte Frank Capra met de film „Lady for a day" inaar een verhaal van Damon Runyon een soert Amerikaanse Carmiggelt die korte verhalen over de Newyorkse onderwereld schreef ook Guys and Dolls waarnaar eveneens een succes- film werd gemaakt, was van hem). Hij bouwde een zeer suc cesvolle carrière op als regisseur van lichtvoetige filmcomedies waarvan „It happened one nacht" ('34) „Mr. Deed goes to town" (1936), „You can't take it with you" (1938), „Mr. Smith goes to Washington" (1939) en „Arsenicum en oude kant" (1941 1944) de beroemdste zijn. Daarna kwam Capra niet meer zo goed uit de verf. Een bewijs uit het ongerijmde daarvoor is wel, dat hij in 1962 een „re make" maakte van zijn allereer ste grote succes, nu niet onder de titel „Dame voor een dag" maar „Pocket full of miracles" ofte wel „Een handvol wonde ren". Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de rol die nu door Peter Falk gespeeld werd, in 1933 over troffen werd, maar wij kunnen ons wel voorstellen, dat de film van 1933 een groter succes was dan de herschepping van 1961 ooit geweest is. Zij had een groot voordeel op de „remake" van 1961: dë lengte. Capra heeft er 7 jaar geleden een avondvullende film van ge maakt van 2 urn- en 10 minuten, terwijl het oorspronkelijk een film was van 1 uur en 23 minu ten. M.a.w.: de film die we gis teren te zien kregen was drie kwartier langer dan de film die hem beroemd maakte. En dat was af en toe te merken ook. De rubriek „Persoonlijk" is nuttig, je krijgt over een buiten lands staatsman de feiten nog eens keurig op een rijtje gezet, maar net zo min als het protret van Pompidou vorige week erg kon boeien, zo min was het por tret van Rahman van Malei sië) erg geïnspireerd gemaakt. Op Nederland II was tegelij kertijd Jan Brusse vervangen door een overname van het En gelse actualiteitenprogramma .Newsroom" een aardig ini tiatief op zichzelf, je ziet dan ook eens hoe de BBC het doet (in kleuren) maar zonder on dertiteling en zo te zien onver taalde kleuren of moeizaam ver taalde kleuren bleef het een ex periment zonder veel perspec tief. Leonard Bernstein Op Nederland II konden de liefhebbers van orkestrepetities (die de laatste tijd goed aan him trekken komen genieten van de manier waarop Leonard Bernstein het Weens Philhar- monisch Orkest uitlegde wat Mozart bedoeld had. Hij deed dat heel overtuigend, heel an ders dan Von Kara jan eergiste ren, die domweg zei wat gedaan moest worden, terwijl Bernstein het bij wijze van spreken nog argumenteerde ook. AMSTERDAM (ANP) Neder land telt op dit moment 800 compu ters tegen 12 in 1958, het jaar. waar in het Nederlands Studie Centrum voor administratieve automatisering en bestuurlijke informatieverwer king werd opgericht. Ter gelegen heid van het tienjarig bestaan zal op 5 juli in het RAI-congres centrum in Amsterdam een bijzondere studie bijeenkomst worden gehouden met sprekers uit Nederland. Engeland en Frankrijk. De deskundigen zijn van mening dat van het totale aantal compu ters in ons land zeker 70 tot 80 pro cent niet het rendement geeft dat men van de computer verwacht. Het betreft hier voornamelijk de bestuur lijke informatieverwerking, overi gens een algemeen verschijnsel in de wereld. „De praktijk blyft achter bij de t echnologie. Men zou mis schien bij een stilstand van 25 jaar die achterstand kunnen overbrug gen," aldus prof. dr. M. Eeuwe op een gisteren ter gelegenheid van het jubileum in Amsterdam gehouden persconferentie. (ADVERTENTIE Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. VOOR DONDERDAG 2"f JUNI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radlojoum. 18.20 Uitz. van de P.v.d.A. Soc. be keken. 18.30 Amateurs musiceren: Har- monle-ork. en Accordeon-ver. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Jazz. Spectrum. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 David en Mlchal, bij bels klankbeeld. AVRO: 20.05 Stereo: LaureatenconcertKunstmaandork. met piano-sol. (opn): klass. en semi- klass. muz. 21.35 De visie van de Min. van Onderwijs en Wetenschappen, Zij ne Exc. Prof. Dr. G. H. Veringa. 22.05 Licht instr. trio en zangsol. 22.30 Nws. evt. SOS-ber. 22.40 Radiojourn. 22.55 Muz voor de kleine Zaal: klass. en mo derne kamermuz. (opn.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 88 m. NCRV18.00 Tijd vrij voor muz. in vrjje tijd: koorzang en harmonie-ork. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. 19.00 Voorbeschouwing Ronde van Frankrijk 1968 19.10 Stereo: Muz. van Het Le ger des Heils (gr.). 19.30 Kerkconcert: semi-klass muz 22.15 Rep. Ronde van Frankrijk 1968. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking 22.50 Stereo: Licht voc. ensemble. 23.00 Hallo Europaeen progr in verbinding met Spanje. 23.55-24 00 Nws. VOOR VRIJDAG 28 JUNI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7 10 Ochtendgym. 7 20 Lichte gr .muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws 8.10 Radiojourn. 8.20 Lichte gr muz. (8.30-8.33 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. NRU9 u. Fragm uit opera's van Rimski-Karsa- kow. (9.35-9.40 Waterst.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitami nen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. NRU12.00 Blik op de we reld; inf. progr rond ontwikkelings hulp. 12.26 Med voor land- en tuinb. Overheidsvoorl.12.29 Uitz, voor de landb, NRU: 12.39 Lichte ork.muz. 12.49 Recht en slecht, pr. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Act. 13 20 Stereo: Mod. kamermuz. (gr.), 14.00 Wikken en we gen: consumentenrubriek. 14.10 Stereo Dansmuz (gr.). NRU: 14.30 Komt er nooit een einde aan de records, le zing. 15.00 Stereo: lichte muz. 15.20 Draalen en de computer antwoordt. 15.30 Let the peoples sing: Internatio nale competitie voor amateurko ren. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Thuis: progr. voor thuiszittenden. 16.45 Con cert: A Symfonle-ork. van de Hessi- sche Omroep: klass. en mod muz.; B. Planorecital: mod ber. 17.40 Inf.: ach tergronden en commentaar. 17.55 SOS berichten. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Badinerle: klass. en mod. ël.progr. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 verweging; 8.00|Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Vac.tips. 8.45 Voor de hulsvr. 9 40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: se mi-klass. en mod. ork.werken. 11.00 ber. 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinb.; 12.30 Nws. 12.41 Act.» 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Muslësta: licht gevar. muz.pro gramma. TROS: 15.00 Stereo: Populair- klass. gr.muz. 15.30 De Mythe: Radio- essay in 4 delen: dl. 1: dè Schepping, 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.07 Lichte gr. muz. 16.30 Boem!: progr. voor de tie ners. 17.20 Sportkompas. 17.50 Act. Hilversum 3. 240 m. VARA: 9 00 Nws. 9.02 Klink-Klaar. ZONDER NONSENS. (10.00 Nws.). NRüt 11.00 Nws. 11.03 Mtcronotities. (Tus sen 13.00-17.00 Evtl. rep. Tour de Fran ce) VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Agent) 000. 13.00 Nws. 13.03 Hans Kemna. 14.00 Nws. 14.03 Act. 14.12 Iene mie- ne muze is de baas: licht pl.progr. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Muz.kantjes! licht muz.progr. 16.00 Nws 16.03 Ope retteklanken. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 -18 00 Tussen lOplus en 20mln: pl.pro gramma voor de tieners. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.50 Barend de beer. NTSt 19.00 Journ. AVRO: 19.06 Sportpano- rama NTS: 20.00 Journ. AVRO 20.20 Mil In de mijn: gesprek met de op perbevelhebber van Afcent 20.55 Voor de Vuist weg. 22.00 In kleur: De Saint, De valse gravin, TV-feuiUeton. NTS» 22.50-22.55 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTSi 19.00 Journ. 19.03 Weekjourn. (met ti tels voor slechthorenden). 19.25 In kleur: Open oog tips voor het vrije weekend. 20.00 Journ. NCRV: 20.20 NCRV20.20 PremièreVleugels en vuur. TV-speelfilm. 21.50 Alle dingen nieuw: gesprekken over de 4e Alge mene Vergadering van de Wereldraad van Kerken. NTS: 22.15-22.20 Journ. Enorme partij heroine ontdekt WASHINGTON /PARIJS (AFP) De Amerikaanse en Franse politie hebben in de loop van de laatste da gen een belangrijk succes geboekt met- de arrestatie in Parijs van vier han delaren in verdovende middelen, na dat op een kade In New York ln een auto 112 kilo zuivere heroine met een handelswaarde van ruim 80 miljoen gulden was ontdekt. Voor de Ameri kanen is deze vangst de belangrijkste die ooit in één keer is gedaan, aldus minister van Justitie Clark. Een van de vier gearresteerde Fransen, een zekere Bousquet (55), die de leiding van de affaire had, heeft bekend op deze manier sinds 1965 730 kilo zui vere heroine naar de Verenigde Sta ten te hebben verzonden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5