DAF-fabriek door Koningin geopend Albert's Corner in Ook Amerika De predikant van de toekomst rcf en da Elke drie minuten één auto in Boni Vereenvoudiging in eredienst waar de koffie lekker vers is elk 7* uur vers gezet) MET EEN ENKEL WOORD PAQTKA 1 LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JUNI 1963 BORN (GPD) De Koningin was vandaag in Limburg. Vanochtend bracht zij bezoeken aan Huize Maria Roepaan in Ottersum en de St. Augustinusstichting in Gennep. Kort na het middaguur was zij nog te gast in het Cultureel Centrum van Venray, maar het hoogtepunt van haar Limburgs bezoek wai vanmiddag de officiële opening van de DAF-fabriek in Born, ongeveer een jaar nadat de eerste in Born vervaardigde auto van de band is gerold. Inmiddels heeft de fabriek een dagproduktie van 170 personen auto's bereiktOp 1 juni had DAF-Borne 1350 medewerkers in dienst Dat aantal wil men over twee jaar meer dan verdubbeld hebben In 1972 hoopt men een jaarproduktie van 100.000 auto's te halen met een personeelsbezetting van 6.000 man. uit Eindhoven moesten komen om tot een verhoogde produktie van het autotype-44 te kunnen komen. Direc teur Smits is in die spannende dagen 'herhaaldelijk op en neer naar DAF- Eindhoven „gerend' Als hij nu terugblikt, constateert hij: „Het heeft heel veel inspanning gevergd, maar we zijn er doorheen gekomen. Het vroeg aanpassing, óók van het personeel". Elk drie minuten in Born één auto. Op het grote buitenterrein «taan de honderden borelingen keu rig netjes naast elkaar. Wachtend op verder transport. Naar dealers in •(gen land, maar ook over de gren zen. Het uitgebreide dealernet strekt «ich niet alleen uit tot de EEG-lan den, maar ook ver daarbuiten. Ook !n Amerika treft men het DAF-em- bleem aan. „Ik mag zeggen, dat we bewezen hebben flexibel te zijn. Ondanks al datgene, wat in Frankrijk is gebeurd, kon onze produktie hier worden ge handhaafd". Directeur C. J. J. A. Smits van de Bornse autofabriek zegt het met trots. Hij doelt hierbü op de Renault, die de leverancier is van de 1100 cc-mo tor voor de DAF-55. Toen deze Fran se fabriek in de stakingsperiode er de brui aan gaf, kwam DAF-Born in ernstige moeilijkheden. De produktie van de 55'er moest grotendeels wor den stopgezet en die van de DAF-44 moest worden opgevoerd. Dat lijkt eenvoudig. Zo in de geest van „even tjes omschakelen". Maar de ingewij den weten wel beter. Het betekende in ieder geval, dat er méér motoren De 26-jarige secretaresse en zeezeilster uit Aken, Edith Bau- mann, is vanochtend vroeg door de Henri Poincaré van de Franse marine opgepikt, nadat een West duits vrachtschip door de hoge zee daarin niet was geslaagd. Edith Baumann was met haar vaartuigjede Koala-3, in ernsti ge moeilijkheden geraakt. Zij was de enige vrouwelijke deelnemer aan de transatlantische wedstrijd voor solozeilers. Op de foto: Edith Baumann met haar hondje, dat eveneens gered is. De Italiaanse deelnemer Alex Carozzo, die zich op 12 mijl van Kaap Lizard Engelandin moeilijkheden bevondis met zijn jachtje San Giorgio door een 3ritse reddingboot op sleeptouw genomen. Intussen is de Engelse leraar Geoffrey Williams met zijn jacht Sir Thomas Lipton" van de 27 zeilers, die nog deelnemen aan de transatlantische solozeilwed- -.trijd van 4800 kilometer, van nacht als eerste de finish in New port gepasseerd. Het is echter nog niet bekend of Williams ook als winnaar zal worden be schouwd, daar de eindroute die hij gevolgd heeft niet in overeen stemming is met de officiële voorschriften. Tevreden Na één jaar arbeid DAF-Born stelt directeur Smits dat er reden is tot te vredenheid over de resultaten, die zijn bereikt. En de mannen, die in de fabriek werken? De heer Smits: „Ze zijn enthousiast. Ze waren met hart en ziel verbonden aan het mijn bedrijf en toen de sluiting daar een maal een feit werd, heeft niemand hoera geroepen. Maar toen zijn ze hier met enthousiasme aan het werk gegaan. Er was natuurlijk een aan looptijd nodig om te acclimatiseren. Dat is normaal. Belangrijk is ook te weten, dat dit een bedrijf is, dat nog voor een grote expansie staat. Daar liggen mogelijkheden voor onze werk nemers. Zeer zeker voor degenen, die vooruit willen. Er is hier prak tisch geen verloop onder het perso neel. Dat zegt toch wel wat". Aan de scholing van de mensen wordt alle aandacht besteed. Voordat ze in op leiding gaan, hebben ze de fabriek al bezichtigd en bekeken. Want de eer ste indrukken zyn belangrijk en- dat kan ook een bepaalde interesse kwe ken. Toekoinsl Wat moet de toekomst brengen? De heer Smits: .Steeds verder groe ien en daarbij worden dan eerst bin nen de bestaande afdelingen investe ringen gedaan. Als eerste fase zou men kunnen zien het completer ma ken en uitbouwen van die afdelingen. Daar zijn we mee bezig. De tweede fase is de verdere opvoering van het aantal auto's. De verdere uitbreiding van de gebouwen zal in de eerste in stantie gericht zijn op de produktie. Op een gegeven moment kan er als het ware een dubbele fabriek ont staan. Die produktieruimten zijn veel belangrijker dan het hoofdgebouw, dat ook nog moet worden gereali seerd. Nee met dat laatste gebouw hebben we geen haast. Eerst produk tie". aldus de heer Smits. Verlanglijstje DAF-Born heeft nog heel wat op het verlanglijstje staan. De bedoeling is, dat tJs.t. de motoren voor de DAF- 55 in Bom zelf worden gemaakt. In het kader daarvan is ruimte gereser veerd voor de bouw van een motoren- hal. Het bestaande gebouwencom plex heeft dezer dagen nog eens een extra beveiliging gekregen door het aanbrengen van de Sprinkler-instal latie, waardoor op de snelst mogelij ke wijze een eventuele brand kan worden bedwongen. Deze installatie was in de bouw van de fabriek al voorzien, maai* nu is dan ook het uit voeringsdetail gereed gekomen. Waardevol Minister De Block van Economi sche Zaken merkte bij de opening op, dat de vestig'ing van deze autofabriek de vraagstukken van Zuid-Limburg niet heeft opgelost. „Wij zijn echter wel dankbaar, dat deze DAF-vesti- ging voor de gewenste ontwikkeling van de werkgelegenheid een uiterst waardevolle aanzet heeft gegeven". De bewindsman merkte op, dat bij na zeventig procent van de huidige bezetting afkomstig is uit de mijnin dustrie. Dit is 'n bijzonder hoog per centage. omdat voor een aantal func ties geen-beroep kan worden gedaan op voormalig mijnpersoneel. Boven dien is nagenoeg het gehele perso neel uit Limburg afkomstig. Deze werknemers komen voor het over grote deel uit een gebied, dat met een straal van ongeveer 20 kilometer rond de fabriek is gelegen. Minister De Block memoreerde, dat de samen werking tussen DAF en Staatsmijnen voortreffelijk is. yATICAANSTAD (AP) —Paus Paulus heeft nieuwe regels vastge steld voor het gebruik van bisschop pelijke gewaden en hij heeft de riten voor erediensten door r.k. bisschop pen vereenvoudigd. In een m6tu proprio bepaalde de Paus, dat behalve de bisschoppen ook andere prelaten bisschoppelijke gewaden mogen dragen. Deze pre laten zyn de pauselijke afgezanten, abten en prelaten met jurisdictie over gebieden die van een diocees zijn afgescheiden, apostolische admi nistrateurs en apostolische vicaris sen en perfecten. De nieuwe regels worden 8 septem ber van kracht. Een ander document, dat door de Vaticaanse congregatie der riten werd uitgegeven, gaf een opsom ming vande verandering in riten waarin bisschoppen voorgaan. Deze veranderingen houden vereen voudiging zowel van de bisschoppe lijke gewaden tijdens de riten als de riten zelf in. De bisschoppelijke troon wordt afgeschaft evenals het balda kijn. De bisschoppen behoeven ver der bij de diensten niet meer hun mijter te dragen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Rhoon (vac. H. V. van Itterzon) (toez.) L^ Lingen te Mid delburg te N.O.P. (wijkgem. Bant- Rutten) H. M. Boogert te Ophemert Aangenomen naar Nieuwleusen (vac. C. Nauta) J. D. Wuister te Schipluiden naar Santpoort (vac. J. C. Remijn) G. J. Rijks te Deven ter Bedankt voor Haaften J. Koele te Nijkerk voor Apeldoorn (wijkgem. Zevenhuizen) (12de pred. pl.) J. Tammeling te Bussum GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Rotterdam-Zuid D. Berghuis te Leens GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Arnhem, Beekbergen. Capelle-Biezelinge, 's-Gravenhage- Zuid, 's-Gravenpolder, Kruiningen. Paterson (New Yersey) (USA), Rid derkerk, St. Annaland en te Wol- phaart-sdyk A. M. den Boer, kand. te Ridderkerk DONDERDAG Anthoniusclubhuls Leidse Cinee-club Filmvoorstelling Black Power. 9 uur nam. Haagweg 4: Diploma-uitreiking part- Time cursisten Technische school. 8 uur nam. DOORN (ANP) Bij de viering van het eeuwfeest van het hervormd opleidingscentrum Nieuw Ruimzicht in Doorn, heeft prof. dr. A. J. Bronkhorst, hoogleraar in de theologie in Utrecht, vanmorgen een inleiding gehouden over „De toekomst van het ambt". Brug bouwen tussen Gods woord en tie gemeente Prof. Bronkhorst zei dat de toe komst van het ambt sterk afhanke lijk is van de toekomst van de kerk en de religie. De taak van het ambt is een brug te bouwen tussen Gods woord en de gemeente, zoals de ge meente zelf een brug vormt tussen God en de wereld. Hoe meer de tra ditionele levens- en kerkpatronen op de achtergrond raken, aldus prof. Bronkhorst, hoe groter de kloof wordt die overbrugd moet worden. Voor de predikant dn de toekomst komt naast de dialoog met het hu manisme, de dialoog met het marxis me en daarachter die met de ande re wereldgodsdiensten steeds meer naar voren. Volgens prof. Bronk horst vereist dit een steeds grondi ger scholing, waarbij ook de ge- AD VERTE NT IE binnenland Ambassadeur Sofia Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. l. i. Graf, thans ambassaderaad in Praag, tot ambassadeur in Sofia. Onder laadbak doodgedrukt De 21-jarige J. W. van der Vaart uit Den Helder raakte gisteravond be kneld tussen het chassis en de laad bak van een vrachtauto. Hij moet daarbij op slag zijn gedood. Erevoorzitter '40-*45 Het hoofd bestuur van de Stichting 1940-1945 heeft de heer J. Smallenbroek in Wassenaar benoemd tot erevoox-zit- ter van het hoofdbestuur van de stichting in verband met diens grote verdiensten voor het stich tings werk gedurende langdurig voorzitterschap. Geen werk meer De ruim 50 jaar oude schoenfabriek C. M. van Heijst in Kaatsheuvel heeft geen werk meer voor zyn 22 arbeiders, on der wie vele ouderen. Voor al het per soneel is ontslag aangevraagd bij het gewestelijk arbeidsbureau in Waal wijk. Voor de firma loopt een faillis sementsaanvrage. De moeilijkheden bij deze fabriek domineren tegen de vakantietijd, evenals dat vorige jaren bij. andere schoenfabrieken het ge val was. Het betalen van twee weken loon en vier procent vakantiegeld in eens blijkt voor vele fabrieken de doodsteek te betekenen. Zeepost —Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Cana da: „Maasdam" (3/7)'; Chili „Gany- medes" (2/7); Kenya, Oeganda, Tanzanië: „Tabora" (5/7); Ned. An tillen: „Chiron" (2/7); Suriname: „Kreon" (1/7) ;Verenigde Staten van Amerika: „Statendam' '(3/7), .At lantic Saga" (4/7); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: .Algol" (3/7). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. buitenland Ongeregeldheden in Durham Gisteravond hebben zich ongeregeld heden voorgedaan in de Amerikaan se stad Durham (Noord-Carolina). Een groep negers hield een protest betoging van ongeveer drie uur voor het gebouw van de gemeentelijke af deling voor d'e huisvesting. Er wer den verscheidene branden gesticht door zelfgemaakte brandbommen. De politie moest met traangas de menigte verspreiden. Staking ten einde De acht sta kers onder de bemanning van het Israëlische vrachtschip Avocadocore hebben hun actie opgegeven. Zij de den dit nadat uit Israël naar Bre merhaven overgevlogen ambtenaren en vakbondsfunctionarissen met hen hadden gesproken. De stakers eisen een eigen vrye vakvereniging van zeevarenden binnen het algemene vakverbond. Het lossen van het schip, dat hoofdzakelijk bananen aan booi-d heeft, kan nu beginnen. Komplot tegen gouverneur De Amerikaanse federale politie en de staatspolitie van Louisiana maken jacht op een onderwereldfiguur die 5.000 dollar heeft geboden voor een moord op de gouverneur van Louisiana. John J. McKeithen. Het plan voor de moord houdt verband met een onderzoek naai- georgani seerde afpersing, dat zeven maan den geleden in Louisiana werd inge steld. Man-met-mes in arrest Op het vliegveld van Lansing, Michigan, heeft de politie een jongeman ge arresteerd die temidden van een me nigte nieuwsgierigen wachtte op de aankomst van mevrouw Nixon. de echtgenote van de Republikeinse presidentskandidaat, Riohard Nixon. De man had een groot mes bij zich en bevond zioh op enige meters van mevrouw Nixon toen hij werd gear resteerd. China uitgenodigd Secretaris generaal Thant heeft communis- tisch-China uitgenodigd met de an dere atoommogendheden deel te ne men aan de conferentie van landen zonder kernwapens, die van 29 augustus tot 28 september in Ge- nève zal worden gehouden. Het is de eerste maal dat Peking wordt uitge nodigd deel te nemen aan een con ferentie die onder supervisie van de V.N. wordt gehouden. Aanslag in Brazilië Verzetslie den hebben in Sao Paulo (Brazilië) een aanslag gepleegd op een hoofd kwartier van het leger door het te rammen met een vrachtauto vol mu nitie. De chauffeur was tydig uitge stapt en werd door een andere auto opgepikt. Een schildwacht verloor het leven en vijf personen werden gewond. Lagerhuis tegen afschaffing van het Hogerhuis LONDEN (GPD) Het Engelse Lagerhuis heeft gisteravond met 223 tegen 132 stemmen een poging van de socialistische afgevaardigde Hamilton verijdeld tot indiening van een initia tief-voorstel tot afschaffing van het Hogerhuis. Hamilton is een van de linksgerich- te vice-voorzitters van de Labour- fractie. Hoewel hij door een belang- ryk deel van de fractie werd ge steund is totale afschaffing van de Lords in strijd met de officiële La- bour-politiek. Het voorstel was dan ook niet meer dan een als vermake lijkheid bedoelde reactie op de jong ste rebellie van het Hoger-huis, dat een voorstel tot volledige sancties tey gen Rhodesië verwierp. Verwacht wordt dat de Britse re gering in de nieuwe zitting na het zomerreces de geleidelijke politieke uitschakeling van de feodale baron nen zal voorstellen en tevens verkor ting van de periode waarin het Ho gerhuis een tydelyk veto over het La gerhuis kan uitoefenen tot drie maanden of minder. Op het ogen blik kan het Hogerhuis wettelijke maatregelen van het Lagerhuis een jaar tegenhouden. Hervorming ambtenarencorps Een regeringscommissie heeft de eerste belangrijke hervormingen voorgesteld in meer dan een eeuw voor het Britse ambtenarencorps, dat er dikwijls van beschuldigd is dat het maatschappelijke en politie ke veranderingen tegenhoudt. De commissie heeft gezegd, dat het ambtenarencorps meer weten schapsmensen nodig heeft, betere opleiding, nauwer contact met de gewone burger en een open promo tiesysteem om te voorkomen dat de hoogste ambtenaren een geïsoleerde groep mandarijnen wordt. Von Falkenhorst overleden Kol. gen. Nikolaus von Falkenhorst, die in 1940 de leiding had van de Duitse invasie in Noorwegen en Denemar ken, is op 18 juni op 83-jarige leef tijd in Holzmimden overleden. Een van zijn laatste wensen was geweest dat geen ruchtbaarheid aan zijn overlijden zou worden gegeven. dragswetenschappen de aandacht vragen. De theologen, zo zei hij, zul len de medici moeten volgen in een steeds verdergaande na-specialisa tie, gericht op de verschillende as pecten van de kerkelijke praktijk. Combinatie Daarnaast aldus prof. Bronk horst moet serseus rekening wor den gehouden met groter wordende moeilijkheden bij het instandhouden van het kerkelijk apparaat. Voor de jaren rondom 1975 wordt een groot aantal vacatures voorspeld. De hoog leraar vroeg zich af of niet naar verantwoorde noodoplossingen moet worden gezocht, b.v. in de vorm van combinatie van steeds meer ge meenten of in een part-tlime-pasto- raat. Oecumene Hij stelde met nadruk, dat de kerk primair leeft in haar gemeenten, in de eenheden die zich verzamelen rondom wooi'd' en sacrament. Hier zal het ambt volgens hem ook in de toekomst zijn basis moeten blijven vinden: alle buitengewone en bijzon dere werkzaamheden blijven uitzon deringen die de regel bevestigen. De hoogleraar stelde tenslotte, dat de toekomst van het ambt in de oecu menische richting ligt. Hij verwacht, dat zowel de ontwikkeling van het oecumenisch denken als de ontwik keling van de kerkelijke situatie, oecumenische samenwerking tot een steeds grotere noodzaak zullen ma ken. Hij achtte de perspectieven in dit opzicht hoopvol. FORTAS VOLGT WARREN OP WASHINGTON (AFP/AP) Pre sident Johnson heeft gisteren de be noeming bekendgemaakt van rechter Abe Fortas tot president van het op perste gerechtshof in Washington. De 58-jarige Fortas volgt Earl War ren op, die deze functie sinds 1953 be kleedde en nu ontslag heeft gevraagd wegens zijn leeftijd (77 jaar). Naar verluidt wilde Warren door zyn aftreden president Johnson de gelegenheid geven voor het einde van diens ambtstermijn weer een liberale rechter tot president van het Hoogste rechtscollege in de VS te benoemen. Door de moord op senator Kennedy zou z.i. de kans zijn toegenomen dat Richard Nixon de volgende Ameri kaanse president wordt en Warren wilde voorkomen, dat deze een con servatief tot opperrechter zou aanwij zen. Fortas die rechten heeft gestudeerd aan de Yale-universiteit was onder minister van Binnenlandse Zaken van 1942 tot 1946. Daarna werkte hij als advocaat in Washington, totdat hij in 1965 raadsheer in het Opper ste Gerechtshof werd. Hij is de eer ste Amerikaan van joodse afkomst, die voorzitter van Amerika's hoogste ï-echtscollege is geworden. SCHRAMME GEARRESTEERD BRUSSEL (AP) Majoor Jean Schramme, die naar België is terug gekeerd na lang verzet in de Kongo lese stad Boekavoe te hebben gebo den, is in zyn woning in Brugge ge arresteerd. De politie heeft meege deeld dat hij is aangehouden in ver band met een onderzoek naar een klacht wegens doodslag die tegen hem Is ingebracht. Volgens de politie be treft het onderzoek de dood van een Belgische onderdaan in of rond het kamp waar de huursoldaten in Roe- anda werden vastgehouden nadat zy uit Boekavoe waren gevlucht. Dat was voordat zij naar Europa werden teiniggestuurd. Schramme wordt thans in Brussel vastgehouden, nadat hij twee dagen geleden door de politie van Brugge was gearresteerd. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 27 juni t/m woensdag 3 juli) DONDERDAG Kon. Schouwburg: 20.15 u. The Al- vln Ailey American Dance Theatre Circustheater, 20.00 uur: Finale Ver kiezing Miss Scheveningen 1968 mmv. o.a. Enrico Macias en zijn orkest. Dillgentia, 20.15 uur: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. David Zin man. m.m.v. John Floored trompet, Adriaan van Woudenberg, hoorn en Werner Hebbers, hobo. Kurzaal. 20.15 uur: Festival Theatre U.S.C.-U.S.A.. VRIJDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Nederlandse Toneelmanifestatie: „Lu- cel le" van Brederode. Diligentia. 20.15 uur: Lurelei Caba ret ..Oud Zeer". Gastrol Jasperina de Jong. Kurzaal, 20.15 uur: Festival Theatre, U.S.C.-U.S.A. Openluchttheater „Zuiderpark" 20.30 uur: De Zuid-Nederlandse Opera met „lm Weis6en Rössl". Theater in de Steeg, 21.00 uur: „On ly White", man.v. Henk Tjon, Wim Stolwijk en Richard Kagie, piano. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Het Nationale Ballet nun.v, het Nederlands Begeleidingsorkest o.l.v. André Presser. Dillgentia. 2015 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Pierre Boulez m.m.v. Ma rie Therese Escribano, spreekstem. Theo Olaf, viool. Theo Bruins, piano. Theater in de Steeg. 21.00 uur: „On ly White" Henk Tjon, Wim Stolwijk en Richard Kagie, piano. ZONDAG Circustheater, 20.15 uur: De Neder landse Operastichting: „Salomé" van Richard Strauss, m.m.v. o.a. Ruth Hes- se, Anja Silja, Franz Mazura, Nils Moelier, Herman Winkler en het Con certgebouworkest o.l.v. Jaroslav Kromb- holc Dillgentia, 20.15 uur: Lurelei Cabaret „Oud zeer". Gastrol Jasperina de Jong. MAANDAG Diligentia, 20.15 uur: Debussy-cyclus Solisten: Elisabeth Lugt, sopraan, Hans Dercksen, piano. Hans Henke- mans, plano, en het Erasmus-kwartet. Koninklijke Schouwburg, 20.15 u.: Comédie Franqaise uit Parijs: „Don Juan" van Molière. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: The Alvin Ailey American Dance Thea tre. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De apenplaneet" 14 Jr. Asta„Play Time" a.l. Bijou: „Mijn vriend de duivel" (Be dazzled) 14 jr. Camera: „Irma la Douce" 18 jr. Cineac: „Bambi" a.l. City: „Poel der ontucht (Mudhoney) 18 Jr. Corso: „Zo gezegd zo gedaan!" (Le petit baigneur) a.l. Du Midi: „De oliemagnaat". (Poule. Poule), a.l. Zaterdag, woensdag 2 uur: „Yogi de Beer" a.l. Zondag 12 uur: „Song without end" a.l. Euro Cinema: „The sound of music a.l. Zaterdag, zondag, woensdag 1.30 uur: „Sneeuwwitje en de zeven dwer gen" a.l. Zaterdag 24.02 uur: „Gis teren, vandaag en morgen" 18 Jaar. Flora: „Slechts moord kon zijn wraaklust bevredigen" 18 Jr. Vrijdag zaterdag 24 uur: „Reeperbahn bij nacht" 18 jr. Hollywood: „Rebel tegen Rome 14 Jr. Zaterdag 24 uur: „De Viking Konin gin" 18 jr. Kriterion: „Giulietta van de Geesten (Giuliette degli spiriti) 18 jr Vrij dag. zaterdag 22.30 uur: „La Verite 13 jr. Metropole: „Het uur van de wolf (Hour of the wolf). 18 Jr. Odeon: „The Comedians" 18 jr. Olympia: „Samen uit, samen thuis! (La grande vadrouille) a.l. Passage: „Het wonder van de liefde (Das Wunder der Llebe) 18 Jr. Rex: „Rebel in ketenen" 18 jr. Zondag 11.30 uur: „Naakte onschuld" a.l. Roxy: „Duel in Diablo". 18 jr. Zondag 12 uur: „Comanchero's 14Jr. Zon dag 2.30 uur: „Vliegende duivels" 14 Seinpost: „OSS 177 - Hartentroef ln Tokic (A tout coeur a Tokyo pour OSS 117) 14 jr. Studio de Luxe: „Doctor Doollttle a 1 Studio 2000: „Dokter, wat doe je nou?" (Doctor ln clover) a.l. Za terdag, woensdag 2, zondag 1.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen" a.l. Thalia: „Geen premie voor Kiowa Jo nes". (The dangerous days of Kio wa Jones) 14 Jr. Vrijdag, zaterdag 24 uur: „Levend begraven". 18 jr. Zondag 1 uur: „Nieuwe avonturen van Pinokkio" a.l. Woensdag „Moor dend lood" 14 jr. De Uitkijk: „Jammer, dat ze zo'n ca naille is". (Peccato ohe sla una ca- naglia) 14 jr. West-End: „Dagvlinder" (Belle de Jour) 18 Jr. Zaterdag, woensdag 2. zondag 1.30 u.: „Geheim agent Fred Flintstqne", a.l. O. L. school Stadhoudereln.: Af. scheidsreceptie van de heer J. v. 4 Brink. 8-9.30 uur nam. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin, bouw en Plantkunde. Excursie nat- Lekx in Koudekerk Vertrek bussta tion 6.35 uur nam. VRIJDAG Galerie v. d. Vlist (Botermarkt l(, Opening tentoonstelling C. de Vries, E, Gerst, K. Wiggers, G. Zaalberg en Vlag, 9 uur nam. Holiday Inn: Afscheidsreceptie ir. 0, J Schrcuder (H.C.W. 4-5.30 uur nny' Haagweg 4: Diploma-ultrelkinj Technische School, 3.30 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Christen, gem. „Ecclesia", 8 uur nam. ZATERDAG Wassenaar (Kunstzaal HeuffOpa nlng tentoonstelling Jacoba Surie i Lon Schwirts. 4 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Tromp laan)Gem. voor oorspronkelijk clut' tendom. Spr. evang. N.v.d.Bruggt 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Christus van de heiligen der laatste gen, 10.15 uur zondagsschool; 11.30 u® avondmaal. Ontmoetingscentrum bij Antonluskt) Tentoonstelling schilderijen G. J. A., J Berg. 10 uur voorm.- 1 uur na: MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur r middag. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclfl „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Diamantpl. 27: Bahai-gespreksavoni 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.)Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 ut nam. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland: Ledenvergaderin 3 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Mini-weekend". 18 Jr. Dq 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.41 7 eh 9.15 uur. LIdo: „Gevaarlijk minnespel", 18 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.! 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De bloedige wraak van Rln [O", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu Sondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vri, dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoo: stellingen „Sluikhandel in meisjes". Trianon: „Dootor Doolittle", a.l. Dt 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Studio: „Cash? Cash!", 18 Jr. Dag lljks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.3 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Verkrachting", 18 Jr. Da 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11. uur nachtvoorstellingen „The giant 18 Jr. 1 TENTOONSTELLINGEN Minister niet pessimistisch over slechte haringvangsten DEN HAAG (ANP) De haring- aanvoer bedraagt tot dusver de helft van die van vorig jaar. Het publiek vindt echter zijn vertrouwen in de haring terug, onder meer door de maatregel om de haring via de diep- vrieskluis in de handel te brengen, waardoor een bevredigend prijsver- loop plaats vindt. Minister Lardinois van Landbouw en Visserij deelde dit gistermiddag mee in de Eerste Ka mer. waar zijn begroting aan de orde was. In antwoord op vragen van sena tor P. Damming (P.v.d.A.) zei de minister bereid te zijn in de Noord oost-Atlantische Visserij commissie de Noren te wijzen op de schade die wordt aangericht door hun vorm van industrie visserijHij zei echter weinig kansen te zien om een ver bod van een dergelijke bevissing van de visgronden erdoor te krijgen. De minister was minder pessimis tisch over de haringvangsten, al gaf hij toe dat de vangsten slechter zijn dan vorig jaar. De prijs ligt daaren tegen hoger en ook het vertrouwen van het publiek in naring groeit. De minister took daaruit de con clusie dat de toekomst voor de ha ringvisserij niet al te somber hoeft l te worden ingezien. Walenkamp (Nieuwst*^ Acad. Kunstcentrum. T«E Galerie 11): Leids Acad. toonstelling. Harmon Abma. Geop< j dinsdag t/m vrijdag 1-6 uur en za-1 dag 2-5 uur (tot 17 Juli). Rijksmuseum voor de geschiede der Natuurwetenschappen. Boerhaaf» tentoonstelling l.v.m. 3de eeuwfeest vt zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorm. uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t1 1 december). Allemansgeeet: Tentoonstelling scb i derljen en perkamenten pane.' Dieuwke Kollewljn (t/m 30 Juni) Hortus Botanicus: Tentoonstellt over walvissen en walvisvaart. Geoper maandag t.m. zaterdag 10 uur voor 1 4.30 uur nam.; zondag 1-4.30 tf< nam. (t.m. 15 september.). Molen „De Valk" Molenmuseum d gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 nam. K De Lakenhal: Dag. 10—5 uur; «ad' 1—5 uur. j Rijksmuseum van Oudheden (1 penburg 28): Werkd. 10 uur voorm n 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkua (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.; 'ew11 dag® 1-5 uur nam. R11k6museum voor de geschledeid der natuurwetenschappen: Dag. uur, zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkuni Tentoonstelling „Viva Mexico". Wei dagen 10 uur voorm.—5 uur nai R zon- en feestdagen 15 uur nam y (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm. I nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende geval) Apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 201 Apotheek R. van Breest Smallenb' te Leiderdorp en Apotheek Voorgel ten zyn de gehele week geopend. WEEKE1NDED1ENST DEB HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ra» plege men de eigen huisarts, datt tot zondagnacht 24 uur de dokte telefoon 2 2222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aur) Amsterdam regen 19 14 Den Helder regen 17 14 Ypenburg regen 18 14 Vlissingen zwaar bew. 18 14 Eelde regen 19 13 De Bilt regen 19 13 Twente regen 20 13 Eindhoven zwaar bew. 20 14 Zuid-Limburg zwaar bew. 20 14 Helsinki licht bew. 19 12 Stockholm licht bew. 21 13 Oslo onbewolkt 20 12 Kopenhagen zwaar bew. 20 13 Aberdeen licht bew. 18 5 Londen geh. bew. 21 Brussel zwaar bew. 22 Luxemburg licht bew. 19 11 Parys half bew. 23 16 Bordeaux half bew. 25 15 Grenoble licht bew. 25 14 Berlijn zwaar bew. 23 12 Frankfort half bew. 23 12 München zwaar bew. 88 15 Ztirich onbewolkt 24 14 Genéve zwaar bew. 25 14 Locarno licht bew. 27 12 Belgrado onbewolkt 20 13 Athene licht bew. 26 19 Rome licht bew. 27 17 Barcelona mist 26 16 Maclrid zwaar bew. 35 17 Mallorca onbewolkt 27 14 Lissabon onbewolkt 88 19

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2