Okker wilde forceren Wiersma uit concentratie Krantenbezorger gevraagd Beugels vroeg spuit terug Haarlemmer bleef in partij tegen Curtis ver beneden huidige vorm No Opdenoordt loopt naar nieuw record Moeizaam Andreiko wereldkampioen dammen Zes Engelse mijl in 28.45.2. Forceren SITTARDIA EN FORTUNA '54 GEFUSIONEERD TITELSTRIJD IN LISSE WIMBLEDON IN CIJFERS Fetlor <len Hertog neemt de leiding Atletiek tijdens GP Amsterdam Koersen Mereveld Aristo Scotch triomfeerde TON SIJBRANDS NAAR RUSLAND Voetbalprogramina Bevrijd PAGINA t LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 26 JUNI 1968 SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD (EDA (GPD) Achter de facade ran overmoed verborg zich de ar moede van de vaderlandse wieler sport. Dat kwam bU het vertrek ran de Tour de France-équftpe dinsdag in Breda duidelijk uit de rerf. Met veel bombarie immers bad de K.N.W.U. gepoogd de orga nisatoren van de Ronde van Frankrijk een tweede Nederlandse ploeg op te dringen. Het feit dat die brutale vraag werd afgewezen, heeft het „gezicht" van de dikdoe ners gered. Want wat was het ge val? Rini Wagtman* en Harry Steevens moesten op doktersadvies thuisbleven. De sportcommis6le diende twee vervangers aan te j sijzen. Jij dit probleem voegde zich te elf- *der ure nog een derde, want Jos van Ier Vleutel bleek al evenmin de frisheid van een hoen te heb ben Goed, men dacht —op advies van Jan Janssen aan Kees Haast die voortreffelijk reed in de Ronde vai Spanje, de Giro en alle grote klassieke wedstrijden. Maar Kees je Haast had van zUn Franse laas, Louviot, het parool meege kregen: „Je hebt zeer hard ge welkt, dus nu even wat kalm aan en eeker geen Tour". ~^ij Haast kreeg de K.N.W.U. dus hi deksel op de neus. Gezien de froghartige wijze waarop men een fveede ploeg had willen formeren noesten er toch alom tal van ren ners staan dringen om een plaatsje Niets was minder waar en de K.N.W.U. viel terug op Henk N(j- dam, die in elk geval het karakter van de doorbijter, de volhouder heeft. Er restte nog een tweede open gevallen plaats. Kandidaten vond men tenslotte in Evert Dol man en Jan van der Horst. In Bre da werd nog ehige uren gedeli bereerd tot Evert Dolman als de gelukkige uit de toverbus van de >ren W. Steenbergen, Fortner en ploegleider Geldermans kwam. wee teleurgestelde gezichten hield men over en wel dat van Jan Hu- gens en van Jan van der Horst. Ook zij kregen te horen dat ze de eis naar de startplaats Vittel moes- en meemaken omdat Jos van der Vleuten, die met een zak poeders cn pillen in de auto stapte, wel licht nog zieker kon worden en om dat men nog altijd kampt met een probleem dat „de dope van Beugels" Iheet. Udy Beugels leeft onder het scherpe liwaard van de Belgische rechters, die hem via een uitspraak van het Hof van Cassatie, van de ene op jde andere dag had kunnen meede len dat zyn aanwezigheid op een koersfiets op Belgische wegen niet op PrÜs wordt gesteld, omdat hu in het bezit was bevonden van ver boden stimulantia, en vooral om dat hy de brutaliteit had gehad om ter rechtzitting te vragen of hij zyn injectiespuit kon terugkrij gen. „Onverbeterlijk", zei de rech ter en in België heeft men met de categorie van hardleersen weinig medelijden. lang gelijke tred be houden met de tweevoudige Wimbledon-kampioene. Ook Billie King wilde de strijd t>e veel forceren, liep op elke bal te roekeloos op en maakte fouten by de vleet. De kleine beroepsspeelster won echter toch nog in twee sets: 7—5, 64. Minder voorspoedig verging het die Zuidslavlsche prof Nikki Pilic, die vorig jaar die halve finale bereikte. Hij werd met 3—6, 7—5. 6—3, 6—2 buiten het toernooi gemanoeuvreerd door de Amerikaan Fttz Gibbon, waarmee de eerste geplaatste heer was verdwenen. De oudste prof, de eens zo grote Pancho Gonzales 40 jaar de monstreerde tegen de Indiër Ra man a than Krishnan nog eens duide lijk zijn kwaliteiten. Zonder zich hoegenaamd in te spannen en met een overheersende „fluwelen" back hand stopte hij Krishnan af met 6—2, 6—4. 6—3. Het programma raakte ook deze tweede dag, de zogenaamde Ladies Day, ten gevolge van het slechte weer nog verder achterop, omdat de meeste bijbanen pas laat of hele maal niet bespeelbaar waren. igezien de Tour door België trekt in» het theoretisch mogelijk dat Beugels door de gendarmes van de fiets wordt gehaald, als het hof uitspraak heeft gedaan, voor de 'komst van de caravan. Eddy Beu- gels had er overigens alle vertrou wen ln dat het zo'n vaart niet zou lopen. Hij vergat daarbij dat er in België enige magistraten zijn die [de wielersport in het algemeen, en de dope in het bijzonder een dode lijke haat toedragen. Uit die hoek kan daarom nog een tijdbom on der het zadel van Beugels gelegd ryn .„Maar", zei Beugels, „dat von nis moet mij per aangetekend schrijven bereiken, en dan moet ik voor ontvangst tekenen. Ik ben nu al op reis en thuis kan Ik de ont vangst niet bevestigen. Ze moeten me dus met de brief achterna rei zen en dat zie ik nog niet. Vanaf li dit moment voel ik me toch wel veilig". Laten we hopen dat Beu- III gels niet aan de lijve moet onder vinden hoever de arm van het ge recht reikt. In elk geval verkeert Nederland weer in een unieke positie door Vittel binnen te trekken met twaalf tour- renners. „Dan houden we ons'/ al dus de heer W. Steenbergen, „toch groot. Men hoeft in het buitenland toch niet te weten dat onze voor raad ronderenners sterk beperkt Is en dat we geen tweede grote tour- ploeg op de been hadden kunnen brengen". Jfe grote man om wie alles straks misschien gaat, Jan Janssen, vond het allemaal best. „Ik had mis schien liever Hugens meegehad", was zijn mening, maar ook hij zag niet goed in met welke andere for matie men voor de dag moest ko men. Wat hij dacht van zijn kan sen? „Ik zal ze eens laten zier dat de „ouwe Jan" nog een stukje kan fietsen", was zijn veelbetekenend commentaar. LONDEN (GPD) Tom Okker, Neerlands reizende tennis ambassadeur nummer één, kon weer lachen, toen hij gister middag om 6 uur van het centre court van Wimbledon stapte, naast de 22-jarige Brit Peter Curtis, de nummer 7 van Enge land, die onze landgenoot zelfs geruime tijd heeft doen wan hopen, dat hij de tweede ronde van Wimbledon 1968 zou be reiken. Peter Curtis, die bekend staat als een voortreffelijk dubbel speler en vorig jaar samen met Stilwell de halve eindstrijd be reikte, ontfutselde zijn befaamde tegenstander zelfs de tweede set en had hem in de eerste eveneens flink in het nauw ge bracht. Okker won tenslotte na een ware worsteling, vooral met zichzelf, met 75, 36, 62, 62. vice meestal in het net verdween. Hy sloeg elke bal even hard, even I onnodig onstuimig en veel te ris kant. De kwalijke gevolgen dienden zich spoedig aain. Na 3—2 verspeelde hij zijn service door slordig spel en een dubbele fout tot slot: 3—3. De blonde Curtis, gedragen door eigen publiek, groeide boven zijn normale vorm uit, geruggesteund door het feöjt, dat hij niets te verliezen had Hij sloeg service-aces en volleer de knap. Okker kreeg steeds meer moeilijkheden met zijn services die of in het net of ondiep belandde, maar na 55 verspeelde Curtis andermaal zijn service. Onze landgenoot sloeg reeds zijn vierde dubbele fout, maar hij greep de set toch met 75, door een ver raderlijke korte cross van zyn tegen stander nog met een uiterste krachtsinspanning te retourneren. De Haarlemmer zal niet graa« aan deze moeizame partij, waarin hij voor het grootste gedeelte ver 'beneden zijn normale huidige vorm bleef, worden herinnerd. Tom Ok ker was doodzenuwachtig, omdat hi) zoals hij ons zondag al toever trouwde im een dergelijke wed strijd allies heeft te verhezen. Bovendien moest hij aantreden voor het uitverkochte centrecourt, voor het chauvinistische Engelse pu bliek, dat zich vooral weet te roeren als er een landgenoot in het krijt treedt. Okker was duidelijk onrustig, toen hij de grasvlakte betrad en uitvoerig moest poseren voor de fotografen. Hij dribbelde van ingehouden span ning, draaide zijn racket ais een tol 'door zijn hand maar het leek aan vankelijk, dat hij toch de juiste con- Ifcrole bezat, hoewel hij meteen al [overdreven forceerde. Okker brak meteen onstuimig de opslag van zijn hard serverende tegenstander, ging op love door naar |20 en 31, hoewel zyn eerste ser- PETER CURTIS GELEEN (ANP) De besturen van Fortuna *54 en Sittardla hebben gistermiddag ln een telegram aan de KNVB officieel meegedeeld, dat de fusie tussen de beide verenigingen was ondertekend door de heer Van Riet. voorzitter van Fortuna '54 en door de heer Durlinger, voorzitter van Sittardla. Ondor welke naam de oombinatia gaat spelen, Is nog niet bekend. Okker werd door deze belangrijke winst geenszins rustiger, noch ging hij de bal meer in het spel hou den. teneinde meer feeling te krijgen. Hij bleef veel te veel de strijd force ren. 6loeg na 2—1 voor Curtis zijn vijfde dubbele fout, werd verrast door een lob en miste tot slot een volley. Deze voorsprong van 1—3 gaf Curtis niet meer prijs. Okker moet op dat moment onge twijfeld gedacht hebben aan zijn vroege uitschakeling van vorig jaar dn de tweede ronde tegen Mandarino. De krachtsverhouding ging hoe lan ger hoe meer doorslaan in het voor deel van de blozende Brit. Toch werkte Okker zich nog van 14 op naar 35, kwam op 4015 bij de service van Curtus en op ad vantage, maar even later kon de En gelsman zijn handen juichend in de lucht steken, ten teken dat hij een set had veroverd op de .Flying Dutchman". Okker was duidelijk aangeslagen, verloor meteen voor de derde maal ln deze partij zyn sendee (0—1), doch Curtis ook de zyne. Na 32 kwam voor de Brit de dramatische ommekeer. Curtis serveerde twee rechtstreekse punten .maar ook twee dubbele fouten. Eindelijk gebruikte Okker de lob en met succes. De door braak was een feit: 42. Hoewel onze landgenoot de back hand-return op de service steeds maar weer Corss bleef slaan, zodat deze meestal een prooi werd van de naar voren stormende Curtis, kon hij de set met 62 grijpen, daar de Brit zijn zelfverzekerdheid plotseling kwijt was. Na een vergeel se poging een verre bal te halen, is Tom Okker uitgegleden op het centrecourt. Verslagen zit hij op het gras winst na 4—0 toch weer te snel grij pen en verspeelde nogmaals zyn ei gen game (41). Curtis kwam nog op 42. maar daarna maakte Okker aan alle onzekerheid een einde, door opnieuw op love naar 5—2 te snellen. Het was toen weer helemaal de Okker van Johannesburg, van Rome en van de Queensclub. Hy sloot deze toch wel teleurstellende eerste ronde 'af met een daverende backhand - crossdrive waarbij de jonge Brit alleen maar zijn beide handen wan hopig ln de lucht kon steken. Vader Okker op de tribune wiste zich het klamme zweet van het voorhoofd, waarschijnlijk overpein zend dat tennis een verraderlijk spel blijft, vooral als de zenuwen de overhand nemen. Van hetzelfde gevoel zal ongetwij feld titelverdedigster Billie Jean King zijn geweest, eveneens op het centre-court, in haar eerste partij tegen haar charmante 19-jarige landgenote Peaches Bartkowikz. De rijzige Peaches, dóe de backhand tweehandig produceert, wist veel te LISSE Op een 4700 meter lang parcours aan de Spekkelaan in Lisse wordt zaterdag as. het provinciaal wielerkampioenschap van Zuid-Hol land georganiseerd. Vrijwel alle fa voriete amateurs uit de provincie er hebben 107 renners ingeschreven gaan in deze titelstrijd van start. De sterke Peter Legierse uit Den Bommel, zaterdag jJ. triomfator in de slotrit van de a/vondzesdaagse te Leiden, moet de titel verdedigen. De start van de amateurs ls om kwant over één. Zij moeten het par cours Spekkelaan-Loosterweg-Essen- laam-Aohterweg precies 31 keer afleg gen (145.7 km). Vooraf strijden 35 aspiranten (start 10 uur) en 99 nieuwelingen (start 11 uur) om de provinciale titels. Zij moeten respectievelijk 28,2 km. en 70,5 km. aflsggen. Heren: Okker (Ned.)Curtis <GB.) 75, 3—6, 6—2. 6—2, Fitzgibbon (VS)— Pilic (Z. S.) 3—6 ,7—5, 6—3, 6—2; Olmedo Peru)— Rodriguez (Chili) 12—10, 7—5, 6—3; Buchholz (VS.)— Stone (Austr.) 6—4, 6—2 ,10—12, 6—4; Cox (GB.)—Forbes (Z. Afr.) 7—9, 8—6, 6—3, 6—4; Ruffels (Austr.)Cornejo (Chili) 62, 6—1, 6—2; Stilwell (GB.)—Li- katsjev (Rusl.) 3—6, 5—7, 6—2, 61. 62; Mandarino (Braz.) versl. Palafox (Mex.) 63, 7—5, 2—6, 6—4; Ryan (Z. Afr.)— Wooidridge (GB.) 6—4, 6—4, 4-6, 2—6, 8—6; Osborne (VS.)Davies (GB.) 4—6, 7—9, 10—8, 6—1, 6—3; Roche (Austr.)Keidie (Austr.) 6—3, 6—1, 7—5; Moore (Z. Afr.)— Spear (Z. Slavië) 61, 62, 97; Bluett (GB.)Pietrangeli (It.) 64, 6—2, 2—6, 2—6. 6—4; Lloyd (OB.)— Darmon (FY*.) 64, 1012, 61; Ko- rotkov (Rusl.)Matthews (GB.) 6—4, 7—6, 6—4, 6—4; Stolle (Austr.) —Barclay (Fr.) 61. 6—2, 6—2; Gonzales (VS.)—Krishnan (India) 6—2, 6—4, 6—6. Dames: Jones (OB.)— Hlartner (VS.) 6—0, 4—6. 6—4; King (VS.)— Barthowicz 7—5. 6—4. MAASTRICHT ANP> No Op denoordt heeft gisteravond in het Geuselstadion te Maastricht het Ne derlands record op de zes Engelse mijl verbeterd en gebracht op 28 mi nuten en 45,2 seconde. Dit was tien seconden sneller dan het oude record (28.55.2>, dat de Zeeuw Hein Cujé tien jaar geleden in Rotterdam ves tigde. Opdenoordt kwam tijdens de internationale atletiekwedstrijden uit op de 10.000 meter, waarbij een tus sentijd werd opgenomen op de zes Engelse mijl. De Kimbria-atleet won de tien kilometer in de uitste kende tijd van 29 minuten en 37,6 se conde. slechts 1,4 sec. boven zijn ei gen Nederlandse record. Opdenoordt is ook nog nationaal recordhouder op de 5000 meter en die drie Engelse mijl. De 2000 toesohouwers zagen verder nog een goede discusworp van Huub Zitsen (Achilles Top), die met 52.48 meter voor de beste Nederlandse jaarprestatie zorgde. De voornaam ste uitslagen waren: 400 meter: 1. Rolf Krussmann (W.Dld) 48,2 sec., 800 meter: Jef Hensgens (Achilles Top) 1.51.7 1500 meter: 1. Johny Dumont (Bel gië) 3.48.4, 2. Haico Scharn (De Kei en) 3.49.0, 3. Overmaire (België) ISTANDBOEL (ANPt Ee Ne derlandse ploeg, die deelneemt aan de Ronde van Turkije blijft het gced doen. Na de overwinning van Jan van Katwijk en de ereplaatsen van Joop Zoetemelk en Fed or den Her tog. op de eerste twee dagen, slaagde Den Hertog erin gisteren de 3e etappe op zijn naam t« schrijven. De pu pil van ploegleider Herman Krott legde de 44 km lange tijdrit van Ge- libbu naar Egebat af in 1 uur, 05 mi nuten en 56 seconden en dat was bij na twee minuten sneller dan de op de tweede plaats eindigende Tsjech Robert Svoboda. Fred van La/hter- op werd met een achterstand van twee-en-een-kwart minuut derde. Door zijn overwinning nam Den Her tog tevens de leiding in het algemeen klassement. De Rus Gainan bezet met twee-en-een halve minuut schter- stand de tweede plaats en Jan van Katwijk staat als derde geklasseerd met bijna vier minuten achterstand. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Den Hertog (Ned.) 1.05.56, 2. Svoboda (Tsjech.) 1.07.55, 3. Van ILachterop (Ned.) 1.08J2, 4. Gainan (Rued.) 1.08.53. 5. Marek (Tsjech.) 1.09.12, 10. Van Katwijk (Ned.) 1.10.03.. Het algemeen klassement luidt: 1. Den Hertog (Ned.) 8.05.35. 2. Gai nan (Rusl.) 8.08.02, 3. Van Katwijk (Ned.) 8.09.02. 4. Marek (Tsjech.) 8.10.06, 5. Koelibin (Rusl8.10.40. In het ailgemeen ploegenklassement heeft Nederland de leiding met ruim twee minuten voorsprong op Rusland. 3.49.5. De eerste tien lopers bleven allen ander de vier minuten. 10.000 meter: 1. No Opdenoordt (Kimbria) 29.37.6, 2. Folies (Belg.) 29.39.3. Verspringen: 1. Huub Pappera (Kimbria) 6.99 meter. Discuswerpen: 1. Huub Zitsen (Aohilies Top) 52.48 meter. Speerwerpen: 1. Jan van Heek (Holland, Leiden) 67.31 meter; 2. Si mons (Agon) 63.88 meter. Polsstokhoog: 1. Servee Wijsen (Kimbra) 400 meter. AMSTERDAM (ANP) Voor het eerst zal in het programma van de grote wielerprijzen van Amsterdam (voor prof- en amateurstayers), don derdag a.s., de atletiek worden opge nomen in een poging de .moeder der sporten" weer terug in de belangstel ling van het grote publiek te bren gen. Daarbij zijn de 100 meter voor dames en heren het sterkst bezet. Bij de dames starten Truus Hennipman, Wilma van der Berg, Mieke Sterk, Lidy Makkinje, Clska Jansen, Willie Wokke en Corrie Bakker, bij de he ren Blom, Van der Meulen, De Jong. Tamminga, Mooy, Grep en De Boer. Op de 800 meter by de dames is alleen Tillie van der Made een ve dette. Hier bedankten Maria Gom- mers, üja Keizer-Laman en Tineke van Wonderen voor de eer. By de he ren lopen onder meer Bladt, Wasse naar, Shcarn, Blok, Huiznga en Schaper. Op de 1500 meber heren ten slotte zyn de drie Spartanen Piet Beelen, Chris Meeuwisse en Wlm van Gerven de voornaamste kandidaten voor de overwinning. Aanvang 7.30 uur. UTRECHT (Eigen berichtgeving) De gisteren op Mereveld gehouden koersen waren matig bezet en de be langstelling was mede door het slechte weer daaraan evenredig. In de internationale draverij ge noot Zanto, gezien zyn laatste ver richtingen, veel vertrouwen. Wage naar maakte echter teveel haast met de zaak; fouten waren daarvan het gevolg, waardoor de hengst kansloos werd. De in uitstekende vorm zyndo Aristo Scotch (Eerenberg) maakte daarvan dankbaar gebruik en zege vierde overtuigend in 1.24.6 km-tyd. El Hadie, die by de start enige hin der ondervond, werd eervol tweede vóór X Teilo. In de Emmenprys was de Jury erg clement ten opzichte van Fan Pom B. die ondanks enige fouten niet werd uitgeschakeld. Tooi de hengst de benen er goed onder kreeg lanceerde Wagenaar jr. een felle slotaanval en overmeesterde kort voor de streep de steeds leidende Everpnse <v. d. Lubbe). UITSLAGEN Weeterborkpriis: 1. Gles D (D. van der Hoek) (1.29.9)2. Gunnar ear. 3. Goldperle. Toto w. 4.20. pl. 1.50, 2.10» 2.-, cov. 5.80. kop. 10.30. Zuidlareniprijs1. Gietellmg S (J. van Dooyeweerd) (1.27.3), 2. Geo Volann, 3. File du Ooq d'Or. Toto w. 2.-. pU 1.40. 1.30, 1.30, cov 6.-, kop. 3.70, trio 46.90. Rulnenprlj6: 1. Fluiter S (F J. Eerenberg) (1.30.0). 2. Eplnard Klttyt 3. Franca H. Toto w. 7.50. pl. 2.20. 2.10, 2.20. cov. 6.30. kop. 28.10. Vriesprijs: 1. Hcnrl Buitenzorg (J. Wagenaar Jr.) (1.34.6); 2. Hermance, 3. Hiaglns. Tot» w. 1.70. pl. 1.20. 1-50» loov. 3!-, kop. 3.-. Emmervprys. 1. Fan Pom B (J. Wa genaar jr.) (1.26.1). 2. Evecprise. 3. Ever Queen. Toto w 3.-. pl. 15.0, 1.40, 1.60. COV. 4.40. kop. 9.20. trio 48 70. Assenprljs: 1. Aiisto Scotch (F. J, Eerenberg) (1.24.6). 2. El Hadle. 3. X Tello. Toto w. 5.30 pl. 2.50. 3.30, cov. .4.10, kop. 8.40. Meppelprlte1. Fernanda Hanover (A. if suytoerbuyk) (127.7). 2. Dura nte FVanece, 3. Edward Volann. Toto w 11.20. pl. 320. 2.20. 1.70. cov. 9.50, I kop. 1220. rtlo 812.90. Hoogeveenprljs1. Goudvos (S- A. Hartman) 1.26.0 L 2. Echtene1 Khan, DEN HAAG (ANP) Ton Sy brands, die achter de Russen Andrei- ko, Koeperman en Tsjegalev als vier de eindigde in het toernooi am het wereldkampioenschap dammen in Bolzano, zal de Nederlandse kleuren verdedigen in een internationaal Russisch toernooi. Dit wordt van 15 |t/m 31 augustus in het Zwarte Zee plaatsje Koutaisi gehouden. 3. Edelpa/pegaai S. Toto w. 220, pl. 1.40. 21.0. 1.40. cov. 5 -, kop. 10.60. Totalleatoromzet 128.921.-. Promotie eerste divisie: Helmond SporWVeendam. Kampioenschap van Nederland (amateurs) UVS—EmmenRheden—Almania j MiddelburgDCG (zat. 29/6). KNVB-beker (halve fin&lee) EBOHLisse De MusschenVeloj Kampioenschap van Nederland (zaterdagvoetbal) HuizenNoordwyk; IJsselmeervo- gelsWHC. ADVERTENTIE Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Sinqel 1, Leiden. Eindelyk kwam Okker meer tot zichzelf in de vierde set. bevryd als hy was van de angst van deze Brit. Hy doorbrak tweemaal de service van zyn tegenstander, won zyn eigen opslag op love, maar wilde dt volle BOLZANO (GPD) Om precies zes uur gistermiddag capituleerde de Monagask Agliardi voor de aanval- lend superieur spelende Andreiko en I dat betekende dat de Let, ongeacht de andere resultaten, met voorsprong op de eerste plaats eindigde, in het I zogenaamde Olympische dam toer nooi, waaraan de wereldtitel is ver bonden. Een andere uitslag was na de fluc tuaties aan de top van de rangiyst. waarby Andreikos positie geen en kele keer verslechterde, niet meer verwacht. Ook al was een verras sing uiteraard mogeüjk maar daar-j voor waren de capacatieten van de zich voor zijn doen goed werende ambtenaar van Prins Rainier toch niet voldoende. Voor de Nederlanders was het op nieuw geen beste dag. De belang- rykste party was uiteraard die tus sen Koeperman en de vóór de laat ste ronde met Andreiko nog ongesla gen Fries Harm Wiersma. De opzet van hef. duel was psycho logisch uitstekend van onze jonge landgenoot, die juist Koeperman met zyn eigen wapen, een positieparty van tempovoordeel, bestreed. Jammer genoeg werd Harm teveel uit zün concentratie gehaald door 'een tv-ploeg, die beslist beheerst op trad. maar toch kennelyk hem dus danig stoorde, dat hy een elemen taire fout maakte, waarvan de in het wedstry dieven geharnaste Koeperman vanzelfsprekend dank baar profiteerde. Met een schijf minder poogde Wiersma de schade nog gedeelteiyk te herstellen maar daartoe gaf Koe perman hem niet meer de gelegen heid. Ton Sybrands zag geen kans iets te bereiken in zyn party tegen Smith. De uitslagen van de vyftiende en laatste ronde zyn: Reimann (Tsj. SI.)—Moetovoy (Fr.) 0—2; Laporta (Italië)—Tsjegoler (Rusland) 0—2; Verpoest (België) —Delhom (Fr.) 2—0; Agliardi (Mo naco)—Andreiko (Rusland) 02- Smith (VS)—Sybrands (Ned.) 1—1; Koeperman (Rusland)—Wiere- ma (Ned.) 2—0; Fanelli (Italië)— Pershad (Suriname) 1—1 Feldl (Oost.)—Cazemir (Zwits.) 0—2j De eindstand is: 1. Andreiko 25 punten; 2. Koeper man 24; 3. Tsjegolev 23; 4. Sybrands 22 ;5. Wiersma 21; 6. Verpoest 19; 7. Mostovey 19; 8. Smitih 17; 9. Ca zemir 15; 10. Fanell. 13; 11. Delhotn 12; 12. Pershad 11; 13. Laporta 9( 14. Agliardi 7; 15. Reimann 3; 16, Feldl a

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9