Van alle kanten wordt op ons geschoten... Subsidie voor nog eens 5.000 huizen Beleid uitgifte van grond moet herzien DrJ. van Goudoever over de VPRO: Minister Schut in Tweede Kamer: De oppositie niet tevreden Bezwaren tegen Bunge-concern en qióteren Slapen alleen is nog geen uitrusten. L.A.G. n.v. WOENSDAO ffl TONI W89 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S >9 99 HILVERSUM (GPD) Het snelvuur waarmee Frans de >mit en zijn medestrijders het zittende bestuur van de VPRO :aterdag hebben bestookt, heeft niet veel meer effect gehad an het afvuren van wat pijnlijke losse flodders. Is dit te dan- en aan het hechte bolwerk dat de commissie tot zaken (dage- iiks bestuur) van de Remonstrantse Broederschap rond het rPRO-bestuur heeft opgetrokken? Dit kerkgenootschap heeft alle aan sloten predikanten, kerkeraden en ringbesturen aan de vooravond van at een woelige vergadering zou orden, een brief gestuurd, waarin op werd aangedrongen de voor ellen van het huidige VPRO-be- fcuur te steunen en te voorkomen at de oppositie binnen Neer lands ilge vrijzinnige-protestantse om- )ep de macht zou overnemen. Ook Doopsgezinde Broederschap, de ederlandse Protestantenbond, de ereniging voor Vrijzinnig Her- ormden en de Vereniging van Vry- rtnig Luthersen, kregen de brief. De „poets" is mislukt. De VPRO daardoor vooralsnog geen oni- iep geworden van uitsluitend rond rij-Nederland, De Groene, de PSP. en andere vernieuwers gegroe- serden. Kindertjes Dr. J. van Goudoever, predikant algemene dienst van de Remon- antse Broederschap, ezgt zaterdag het eerst van Frans de Smit hebben gehoord. Uit die eerste nfrontatie met De Smit en zijn ens, die tevergeefs hebben ge- d ex-legerpredikant H. J. Die hof op de voorzittersstoel teschui- is hem het beeld bijgebleven van indert.jes die met geweren spe en dan verbaasd zijn dat die ge- eren nog afgaan ook". I „Ik wil best aannemen dat De |mit nog geprobeerd heeft uit zijn MORGENROOD I Het rommelt in de omroep. De JPRO heeft haar gezicht verloren \n zoekt zenuwachtig naar een ïchaamsdeel, waarmee zij nog bewonderaars kan winnen. En de VARA heeft besloten het „Mor- \enrood" te laten vallen. Morgenrood! Uiu heilig gloeien ieeft mij sinds mijn prilste jaren 'ode oren aan een rood hoofd be- Iorgd, een kleur die merkwaardig ifstak tegen de bleke burgertoe- yen van mijn vrienden. Mijn \gen burgerlijke brein bevatte weel reuzel om te ontvlammen loor het heilig ideaal, maar smel- èn deed het spul wel, waardoor en aangename leegte ontstond eer geschikt om mee te ressone- en waar iets groots en edels ver dankt werd. De internationale, et Wilhelmus van de socialisten, Ideed aan geen hogere eisen n di$ een voetbalclub aan een ehoorlijk clublied zou stellen, aar het „Morgenrood" had het afwendbare in zich van een or moede monden gezongen eindig-droeve blijde boodschap. \oor het oor dat die boodschap Iernam. maar 't geloof erin niet \on delenhad het tegelijk iets an de zachte krachten zullen linnen in het eind", en van „Ik oor het komen, ik voel het ko ten en ik ben zo bang". Kortom, et was een lied met de kracht <an een psalm in de Nederlandse toonzetting, voor de gelovigen een \ibel, voor de ongelovigen een ngstdroom, dat er een hemel zal ij?i waar zulke liederen worden ezongen. Dit „Morgenrood" wil de VARA 1 verbannen, omdat het niet leer past in onze tijd. Dat is uist een reden om het te hand- iaven. De emoties, die met het ied verbonden zijn geweest, spre- en niet meer tot de jeugd, die emoties van de Tweede We- eldoorlog al niet meer kan vol len. Alleen de stokouden, die nog wortelstokken verder terugrei en, kunnen iets navoelen van de trijd. die daar op de grens van wee eeuwen gevoerd is tussen i en afbrokkelende wereld van nacht en bezit en een proletari at in opkomst, naar een onbe- temd heil geleid door dromers, lichters, bevlogenen: Herman xorter, Henriette Roland Holst en Heter Jelles Troelstra. de man lie „Morgenrood" schreef. Nu ligt lat lied daar als een rode water- elie roerloos op het oppervlak un de vijver. Met de ranke vor men van de omringende water planten vormt het een mozaiek n Jugendstil, een stijl, die er bij ie tegenwoordige jeugd ingaat iIs honing in een berebuik, om- lat ze het allemaal zo lekker slap inden. Morgenroodpast in onze tijd, rndat alles wat eenmaal historie Is geworden, in elke tijd past. Dat is met „Morgenrood" niet minder het geval dan met het Wilhelmus. Dit laatste lied heeft de VARA- haan pas door de keel kunnen krijgen toen de klachten over een rode keel begonnen te verdwij nen. Nu is de rode haan zelf ver- Iwenen. Uit de brand zijn ze. Maar wat is dan nog die rode Vloed, nu het morgenrood niet neer gloeit? Daar komt de V AR A-omroeper al met het antwoord. „Dames en heren voormalige arbeiders-radio amateurs, nu volgt het laatste deel uit het radiodrama „Roden- KhemeringDe titel is: „Avond rood. KEES STIP. groep kandidaten voor het bestuur te stellen, maar dat hij er niet meer tijd voor heeft gehad. Maar wat ik niet begrijpen kan, is dat de groep geweigerd heeft zitting te nemen in de beraadsgroep". Maar is die beraadsgroep dan mis schien een wassen neus? Dat is bepaald niet het geval. De functie van de beraadsgroep is tot nu toe erg belangrijk geweest. Mijn ervaring is. dat het bestuur luistert naar de adviezen die uit de beraads groep naar voren komen, en ze veel al overneemt, juist omdat het be stuur zo heterogeen van samenstel ling is. Het is dom van De Smit om niet de kans op inspraak te grij pen, en jammer voor de VPRO". Is het bestuur wel representatief voor het ledenbestand? „Ik vermoed dat het aantal van oude getrouwe leden van de VPRO ligt tussen 60.000 en 65.000 en dat het aantal nieuwkomers uit niet vrij zinnig-protestantse kring tussen 30.000 en 35.000 ligt. Die houding is in het bestuur terug te vinden". Besluiteloosheid Leidt de heterogene samenstel ling van het bestuur niet tot beslui teloosheid? „De VPRO is heterogeen en dat. leidt in het bestuur inderdaad tot be sluiteloosheid. Maar ik weet niet of je dat oplost door vijf mensen, on der wie Diekerhof, daar neer te zet ten. Ik geloof dat dit tot een breuk zou leiden". Maar misschien zou de VPRO dan zij het een kleine bestuur bare omroep worden. „Dan moet het natuurlijk wel op een demoaratishe manier gebeuren en niet via de guerrilla van De Smit c.s. Ik begTfjp ook niet precies wat ze willen. Ze hebben ml. ook Bran derhorst in de steek gelaten en daar mee de buitenkerkelijke groepen. Ze willen het hele bestuur weg hebben, terwijl daar toch vier progressieve mensen als Kassies, Ten Oate, Schaafsma en Branderhorst in zit ten". Progressief Dr. Van Goudoever noemt zich progressief. Hoewel hy toegeeft dat er onder de vrij zinnig - protestanten verstarden zijn, meent hy tooh dat „zeer velen" vooruitstrevend, kritisch en verdraagzaam zijn. Daarom zegt hij. dat de VPRO van hem best de programmering nog pro gressiever, nog gedurfder mag ma ken, dat er plaats moet zijn voor ,De Thuiskomst" van Harold Pinter en zelfs voor een blote Phil in .Hoepla' zolang de NTS hier niet een taak zien. Ook een satyrisch programma mag volgens hem op het vaderland se beeldscherm niet ontbreken, „maar dan moet het ook werkelijk kwaliteit hebben". Wat het satirisch programma betreft, .ook hier ziet hy een taak voor de NTS-NRU, „dan heeft het niet aan een omroep te wor den opgehangen". De VPRO blyft inmiddels in de impasse, is meer in het nieuws dan in de ether. Byna berustend zegt dr. Van Goudoever: „We zitten in een ruïne. Van alle kanten wordt er op ons geschoten". Vleugels en vuur" is de titel van de tweede kleurenfilm die de NCRV-tv in het kader van de langlopende reeks „Wereldpre mière" vrijdagavond uitzendt. De Amerikaanse actrice Suzanne Pleshette speelt daarin mee. Ze is een pilote die met haar vader een klein service-vliegbedrijf exploi teert, maar alleen om de verveling te verdrijven. In deze Amerikaan se film gaat het om een spannen de episode uit het leven van een ex-oorlogsvlieger die terugkeert in de burgerluchtvaart. Circus Sarrasani naar ons land AMSTERDAM (GPD) Het Duit se circus Sarrasani dat thans een tournee maakt door Zwitserland, komt in juli naar Nederland om tot half september een aantal steden in het westen en het zuiden des lands te bespelen. Het circus, dat vier jaar geleden voor het laatst ons land be zocht heeft twee Nederlandse cir cusnummers in het programma op genomen: de dresseur Willy Mullens met vrijheidsdressuren en het chimpansee-nummer van Willy Lenz dat als één van de beste ter wereld wordt beschouwd. Circus Sarrasani geeft de Neder landse première op 19 juli in Am sterdam. Het circus is van 9 tot en met 12 augustus in Leiden. (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) Minister Schut van Volkshuisves ting zal de particuliere gesubsidiëerde bouw met maximaal 5000 woningen uitbreiden om de tegenvallers in de vrije sector te compenseren. De minister zei gisteravond in de Tweede Kamer te vrezen, dat de ongesubsidiëerde bouw achter zal blijven bij het aantal van 25.000, dat in het bouwprogramma 1968 is gesteld. De extra premiewoningen zullen vooral in de werkloosheidsgebieden worden gebouwd. Welk soort er zullen worden gebouwd noem de de minister een kwestie van oppertuniteit, waarover nu nog niet beslist kan worden. Met de uitbreiding van de particu liere gesubsidieerde bouw kwam de minister tegemoet aan de wens, die gisteren by het woningbouwdebait in de Tweede Kamer door alle re- geringspartijen werd geuit. Ir. Schut toonde zich voldaan over cle resultaten, die tot nu toe zyn ge boekt in de gesubsidieerde bouw. De verschuiving van tienduizend wonin gen van de woningsector naar de particuliere gesubsidieerde sector, zo als voorzien in het bouwprogramma 1968 is gelukt. Het aantal begonnen werken was in de eerste maanden van 1968 hoger dan in de overeenkomstige periode van 1967. Er zyn thans 150.000 woningen in uitvoering en dit hoge aantafl zal nog wel even blyven. Dat in de eerste maanden van dit Jaar een meer dan evenredig deel van het programma Opleving Op de bouwmarkt zyn geen cata strofes te verwachten, die het orga niseren van hulptroepen nodig ma ken. Er is over de hele linie spra ke van een opleving, zei de minister. Weense runderlapjes Neem hiervoor 500 gram rib- lappen. Wrijf het vlees in met zout en peper en haal de lap jes door bloem. Bak ze snel aan weerskanten bruin in een meng sel van boter en kalfsvet, goed heet gemaakt. Draai het vuur laag. Leg dan op het vlees en kele fijngehakte zure augurken, een lepel kappertjes en giet er 1 dl room op. Deksel op de pan en het vlees zo op zacht vuur la ten gaarstoven. Fruit een hand jevol kleine uitjes in wat boter, rykeUjk bestrooid met paprika, goudbruin. Leg deze uitjes by het vlees, roer door het stoof vocht een lepel mosterd, ver dun de saus eventueel met wat water. Dien het vlees in de saus op. WINA BORN Vragen in Kamer over Acad. Raad I DEN HAAG (GPD) De leden van de Tweede-Kamer, dr. J. G. H. Tans en mr. J. W'. Marsman (beiden I j PvdA) hebben de minister van On- i derwys en Wetenschappen vragen j I gesteld over de Academische Raad. in uitvoering U genomen hang, sa-f■ninlater niet van oordeel, zo men met fatoren als de bouwvak-1 v™«en dat het feit dat de] vakantie en het slechte weer in het ®UKl 'ff ft najaar, waardoor de produktie in de c™"Petent ™rklaard tot het tweede helft van het jaar alt«d pleegt I ""brengen van advies over de be- stuursvorm van universiteiten en h0- gescholen, niet alleen consequenties j heeft voor de verdere adviesprocedu- Moties re, maar ook voor de structuur en 1 de werkwyze van de Academische De oppositieparty en in de Tweede Raad? Kamer betoonden zich niet tevre-1 Als de minister déze mening deelt, I den met de toezegging van de mi- verzoeken zy de minister of hy op nister. Woordvoerders van de PvdA, korte termyn bekend wil maken wat de PRP, D'66 en de PSP zeiden, hij ten aanzien van deze problema- dat het voornemen van de ministertiek gaat doen. niet voldoende zou zyn. De socialisten en Radikalen dien-j den moties in. waarin de regering: Tydens de internationale con-| wordt, gevraagd het aantal ge- ferentie van de „World association j subsidieerde woningen met 11.000 for christian communication", die i te verhogen, waarvan 2.500 woning- van 24 juni tot 29 juni in Oslo wordt i wetwoningen. i gehouden, is N CR V - voorzitter mr. dr. Over de moties zou vandaag wor- J. Ozinga gekozen tot vice-ovorzit-1 den gestemd. Graanbedrijven tot B. en W. ROTTERDAM (GPD) Het beleid van de gemeente Rot terdam wat betreft het beschikbaar stellen van grond aan die bedrijven, die daarom vragen, zal moeten worden herzien. Tot nog toe kon vrijwel ieder die dat wenste, zich in het Rotterdam se gebied vestigen. Maar nu er gebrek aan ruimte is, moeten wij ons wel afvragen of de gemeentelijke overheid zich niet moet gaan bemoeien met het economisch gebeuren in Rotter dam. ter De WACC is een internationaal] I orgaan, waarin het christeiyk om-1 roepwerk over de gehele wereld gebundeld en dat zich vooral tot taak j sbelt zich te bezinnen op de wyze van evangelieverkondiging via radio en televisie. NEDERLAND 1 NTS 5.00 uur Ed en Ebbeltje (AVRO) 5.35 uur Sluiting 6.50 uur Barend de Beer 7.00 uur Nieuws 7.06 uur Nieuwe avonturen drie musketiers 7.31 uur Persoonlyk 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Zendtijd politieke partyen 8.30 uur Stichting Socutera 8.35 uur De wonderen zijn de wereld niet uit; kleur 10.45 uur Laatste nieuws 10.50 uur Openbaar kunstbezit 11.05 uur Sluiting NEDERLAND 2 AVRO 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Vaders tegen wil en dank; kleur 7.28 uur Hier Parijs, hier Jan Brusse 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Peyton Place 8.45 uur Leonard Bernstein 9.40 uur Jazz-O-rama 10.10 uur Laatste nieuws (NTS) 10.15 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1 9.35 uur Samen uit-zelden thuis (gesprek met Ina Faassen en Ton van Duinho 10.15 uur Franse Chansons HILVERSUM 2 8.00 uur De universiteit in discussie 10.20 uur Sextant (NVSH) Dubbelspion Zelf moesten wy gisteren (met hartzeer, maar zonder spyt) op Nederland 1 naar „De vrouw met de blinddoek" kijken, maar dat neemt niet weg dat wij u, via via, kunnen melden dat er in Dubbelspion vier doden vie len: een bondgenoot helaas, en drie vyandig gezinde Russen, waarvan we verondersteld werden het minder erg te vin den. De producers van Dubbel spion hebben besloten moord en doodslag uit de senario's weg te laten van de komende te pro duceren afleveringen, wat niet eens zo moenyk hoeft te zyn, omdat de Russen, afgaande al thans op hun prestaties in de aflevering van gisteren, slechts matige scherpschutters zijn. Voor Scotty en Kelly ligt het wat moeilijker- zy schieten nu eenmaal raak, het zou tegen natuurlijk zijn hen voortaan mis te laten schieten. Misschien kan men hen pistolen verschaf fen waarmee zy hun tegenstan ders alleen maai' verdoven, zo als de dierenarts in Artis met vergiftigde pyltjes de neushoorn verdooft De wrekers Intussen kenen wy naar de boeiende repetitie van Herbert von Karajan met de Wiener Symfoniker (regisseur niemand minder dan Clouzot. die o.a. de film „Het loon van de angst" maakte), maar dat neemt niet weg dat wy weten dat het in ,De Wrekers" om een organisatie ging van vrou wen. die uit mannenhaat zoveel mogelijk belangrijke mannen om zeep trachtte te helpen. In Ame rika is enige weken geleden de omstreden filmer Andy Warhol neergeschoten door een vrouw, die een organisatie van men- nenhaabsters leidde. Wie weet had zy de gisteren gepresen teerde aflevering van ,De wre kers" wel gezien, en was zy daardoor op het ideegebracht. Maar aan de andere kant: er werd. ook voor de uitvinding van de boekdrukkunst en ook voor Lumière al flink .ge moord" Rechtspraak en straf ,De vrouw met de blinddoek" (over de contrasten tussen rechtspraak en straf) was de thrillerachtige titel van een ove rigens normale documentaire, waarin alleen af en toe jonge mensen met een blinddoek voor, over straat liepen of van ach ter een boom keken. Om het contrast tussen rechtspraak en straf in de documentaire ook symbolisch zo klein mogelijk te houden, bleven zowel vroegere delinquenten (piëteitsvol ge filmd) als de deskundigen van een naambordje verstoken. Over het algemeen bleek dat weinig mensen een andere oplossing dan straf (gevangenisstraf) wisten, ook een ex-gevangene niet, die meende dat het zon der gevangenissen een janboel zou worden in de wereld. „We beoordelen niet de da der, ook niet de daad., maar de daad zoals die door de dader gepleegd is", zei een rechter, daarmee een oorzaak aangevend voor alle versohillen die in de rechtspraak mogelyk zyn. „Vanavond in Nieuwspoort" liet iets zien van de boeren oorlog in de Tweede Kamer, waarna de freule, en de heren Biesheuvel, Den Uyl, Joekes en Schmelzer een terugblik gaven over het afgelopen parlements- jaar. Biesheuve' deed daarbij in de verte denken aan Sinter klaas, om wie alles becgrmen is (wat Biesheuvel betreft van wege zyn gerustmakende rede over de wenselijkheid van al dan niet belastingverlaging) die zelf niet zo veei zegt, maar over wie de omringende kinderen allerlei verscnillend getoonaar- de liedjes zingen. Den Uyl en Schmelzer liggen elkaar niet zo Toen Schmelzer bij interuptle even iets wilde gladstrijken dat Joekes zei (als goed WD-er zag hy nog steeds heil in belasting verlaging), maakte Den Uyl daar een ironische opmerking over, waarna Schmelzer weer, en Biesheuvel vervolgens, waar op Joekes enz. enz. (ADVERTENTIE) Dit kwam gistermorgen naar vo ren op een persconferentie die de Graan Elevator Maatschappij N.V. en de N.V. Graansilo Maatschap- py hielden naar aanleiding van het voorstel van B. en W. optie te geven van een terrein in Europoort, aan de N.V. Bunge's Hand'elmaatschappy N.V. te Amsterdam, die van plan is daar een graanoverslag en opsla g- bedryf te stichten. De gemeente heeft overigens een commissie ad hoe ingesteld om het uitgiftebeleid te bestuderen. De G.E.M. is van mening dat er in het Rotterdamse gebied totaal geen behoefte is om een graan- opslag- en overslagbedryf erby. Zo die er toch komt, zo redeneert, de G.E.M., dan gaat dat ongetwyfeld ten koste van de bestaande bedrij- ven. omdat de „graanstromen" in Europa vastliggen. Bunge spiegelt de gemeente iets voor dat er nooit kaai komen, zo is de GÜM, van me ning. Het is een schot in de lucht. Gezien de huidige ontwikkeling acht de G.E.M. het met verantwoord om thans een nieuwe graanelevafor- .maatschappy in Europoort erby te 'krijgen. Tussen graanafladers en verwer kers in de E.E.G.-landcn is thans een moeizaam evenwicht bereikt, dat doorbroken zou worden als er een bedryf van de omvang van Bunge bijkomt. Het zou zelfs prijsverhogend werken. Aan een grotere Invoer in de E.E.G. is geen behoefte. ADVERTENTIE 0LGA de diep-slaap matras waarop u ook echt uitrust! VOOR WOENSDAG 26 Juni Hilversum 1. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Ultz. v, d. V.V.D. 18.30 Stereo: Licht voc. en Instr. ensemble en zangsol. 18.55 Stereo: VARA's Popshow. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands week overzicht. 19.45 Prom. Ork. en zangsol.: amusementsmuziek. 20.15 Spreekt u maar wedstrijdprogr. 20.45 Coun try en Western-muz. 21.10 De Franse studenten en de gedachten van de gro te roerganger Mao: klankbeeld. 21.35 Samen uit zelden thuis: Interviews. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Serenade: mod. kamermuz. (opn.)23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Veel gevraagde gewijde muz. (gr.). 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Act. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Weg wezen...! toeristische kro niek. 20.00 De Universiteit ln discussie, lezing. 20.20 Holland Festival 1968:: Omroêpdubbelkwartet en sol.: klass. ge wijde muz. 21.50 Grmuz, 22.05 Spiegel van België: een progr. in samenwer king met de BRT. NVSH: 22.20 Sex tant. radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nws. 22.40 Stereo: X. een 6prong ln het duister. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lUn) van 18-20 uur. Sel. „Der Zarewitsch" (Lehar) Eri- ka Köth. Rudolf Schock. Koor en or kest o.l.v. Wilhelm Schiichter. Ballad of Davy Crockett (Bruns) Orkest Ray Martin." All or nothing at all (Law; rence) Orkest Nelson Riddle. Hallo", wenn du das Glück slehst (Niessen) Karin Kirchner, Rolf Slmson. Sonnen- scheln (Luboff) Caterina Valente, Sil vio Francesco. Little brown Jug (trad.) It's only a paper moon (Arlen) Orkest Jan Qarber. Die rote Rose (Jager) Die Heimatsanger. Llebe kommt und Llebe geht (Oilkyson) Caterina Valente. Moon River (Mercer) Guns of Navaro- ne (Tomkin) Orkest Al Calola. Skip to my Lou Casey Jo.ies The Golden Gate Quartet. Pampa ltnda (Sarbek) Duelc crlollo (Rezzano) Orkest Oswal-1 do Bercas, Blmbombey (David) Jimny Rodgers. The continental (Conrad) Or kest Les Brown. The varsity drag (de Sllva) Orkest Pee Wee Hunt. Coquette (Kahn) Fats Domino. After you've gone (Creamer) Molly Bee. La Palo- ma (Yradier) Orkest Billy Vaughn. Smllin' through (Penn), Orkest Hugo WLnterhalter. Let'6 bop (Cavanaugh) Orkest Big Dave. All the thLngs you are (Kern) My one and only love (Wood) Mv Ideal (Chase) Ben" Web ster, Art Tatum. Red Callender, BUI Douglass. C jam blues (Ellington) On green Dolphin street (Kaper) Up ln Gynthla's room (Parian) Lady Bird (Dameron) Horace Parian. Sam Jo nes. A1 Hare wood. VOOR DONDERDAG 27 JUNI Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.54 dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. Morgenwljdlnj Inge] Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor .20 Lichte grmuz. (8.30-8.33 De roenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 .tereo: Mod. Engelse muz. (gr.). 9.35 Morgenwijding. 9.00 de kleuters. 10.00 Arbeidsvlt. (gr.) (11.00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Pianorecital: seml-klass. muz. 12.26 Med. voor land- en tulnb. 12.29 Mod. platteland 12.34 Lichte gr.muz. voor oudere luisteraars. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13.30 Stereo: 't Muzikan tenuur: Stereo en Mono: klass. en mod. kamermuz. 14.35 Door Art Is sjokken, klankbeeld. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Sol .portret rond de pianist Arthur Rubinstein, met klass en mod. muz 17.25 Voor de Jeugd. 17.55 SOS- ber Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Badinerleklass. en mod. pl .progr. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Vac.tlps. 8.45 Voor de hulsvr. NRU 10.00 Wat heeft dat kind? pedago gische lezing. 10.20 Muz. uit de Barok (gr KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 SOS-ber. NCRV: 12.00 Lichte grmuz. 12.26 Med. voor land en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act 12.50 Godsdienstige ultz. 13 10 Parasolasldo gevar progr. NRU: 13 *5 Stereo Frag menten uit de musical West-Sld* Story (gr.). NCRV; 14.30 Stereo; Klass. MORRIS en M.G.-dealer LEIDEN Tel. 01710-54909-51683 kamermuz. 15.00 Herv. ultz. NRU: 15.30 Een mens z'n lust ls z'n leven: een progr. over hobby's en liefhebberijen. 15.50 Tussen gezin en school, lezing. 16.00 Nws. 16.02 Voor kleine bezetting: klass. en mod. kamermuz. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Jazz.muz. NCRV: 17.46 Stereo: Gltaarmuz. met ritmische be geleiding (gr.). Hilversum 3. 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte lnstr. muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.). NRU12.00 Nws. 12.03 De inwoners \an Puflijk praten gewoon tus sen de platen door. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.08 TNT: Knalmuz. 14.00 Nws. 14.03 Popmuz. 15.00 Nws. 16.03 Where the action ls. 16.00 Nws. 16.03 10 RRRrrr platenshow 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Draayijofdraai- Ik: verz.pl.progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 18.50 Barend de Beer NTS: 19.00 Journ. VARA: 19.06 Joegoslavle- Communlstlsche Solitair, doc. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Voordracht. 20.50 Kleur: Twee korte films van Henk Meul- man. 21.10 In kleur: Koning Ooedipus. TV-spel van Oswald Döpke, naar de tragedie van Sophokles. NTS: 22.25- 22.30 Journ. Nederland II NTS: 18.50 Barend de Beer. NTS: 19.00 Journ. 19.03 Van gewest tot ge west. 19.25 Wat doe lk voor de kost. qulzprogr. 20.00 Journ. KRO: 20.20 In kleur: Televisie - Tennis - kampioen schappen: Australië Australië. 21.10 Gamma: wetenschappelijk Journ. 21 45 De eerste eeuwen van het christen dom (Relse ln die Frlih-chrlstliche Welt) TV-serie CVK/ IKOR: 22.15 Dichterbij de Profeten: De Profeten mantel. Progr. rond het boek Konin gen. NTS: 22.45-22.50 Journ.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5