SUPRA Wie hennep zaait SUPRA DAMES! Weer een helikopter bij A.Z. Diplomazwemmen Benoemingen aan de Leidse Universiteit Acht maanden geëist tegen Leidenaar Pijpleiding van Rotterdam naar Antwerpen Academische examens Eindexamens hbs-b helpt elke maand weer WOENSDAG 26 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 ADVERTENTIE WITTE KRUIS Pooiers, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag:) ADVERTENTIE A Bergen, bossen, zee. fijnproevers en ware vakantie-genieters nemen ECHTE KOFFIE mee£ kant en klaar gemalen altijd vacuum vers: óók op reis LEIDEN De klassejeugd van de Leidse openbare Du Rieuschool, in het leven van elke dag gewend om bij hun „juf", mej. M. J. Ha- gedoorn. trouw haar best te doen, was vandaag op een andere wijze in actie. Met fraai versierde ere- bogen vormden de jongens en meisjes een haag op de trappen van het Stadhuis toen daar het huwelijk van mej. Hagedoorn was voltrokken. De gelukkige huwe lijkspartner was de heer H. H. Poortman, eveneens uit Leiden die als leraar van het Vrijz. Chr. Lyceum in Den Haag deze vrolijke luidruchtigheid en aanhankelijk heid voor zijn bruid hogelijk wist te waarderen. «Foto LD/Holvast) Schadevergoeding De 33-jarige uit Italië afkomstige koekenbakker Camillo Calogero. specialist in het bereiden van pizzas' heeft in Linbrook 335.000 dollar schadevergoeding ge kregen omdat hij als gevolg van een verkeersongeluk de plak deeg voor dit soort pannekoekjes niet meer op de juiste manier omhoog kan gooien. Calogero, die vyf jaar geleden naar de VjS. kwam. verdiende ruim lOOd ol- lar per week met het bakken van pizza's. LEIDEN Voor de derde En de rekeningen stapelden zich op Project van 80 miljoen Een boom en een bushalte- paal in de De Sitterlaan moesten het gisteravond ontgelden. Daar slipte namelijk, omstreeks zes uur, een zware betonmolen-auto, be stuurd door een inwoner van Zoe- terwoude, over het wegdek, dat door de regen nat ivas geworden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de materiële schade was vrij aanzienlijk. (Foto LD/Holvast) LEIDEN Onder de koude blik van burgemeester P. A. van der Werf strooide Herman Amptmeyer gisteravond handen vol hennepkor rels tussen de verlepte viooltjes in het park. Het pacifistisch-socialistische gemeenteraadslid voelt zich blijkbaar ook in zijn vrije tijd tot burgemees-1 ters aangetrokken. In een druilerige regen verklaarde Herman Amptmeij- er niet als raadslid te spreken, maar „gewoon als ikzelf". Daarna las hy van een papiertje de reden van het hennep-zaaien: protesteren tegen het verbod op het gebruik van hasjiesj. De mensen, die dat verbod willen handhaven, hebben maar een vreem de mentaliteit, vond Herman. De heer Amptmeijer verklaarde voor de vrijheid te zijn „en daarom strooi ik hennep". Voor het handje vol supporters en nieuwsgierigen, dat naar het Van der Werfpark was gekomen, strooide Herman Ampt meijer met geoefende hand het zaad waaruit hij ooit de „stuff" hoopt te oogsten, genoeg voor een „vrolijke si garet". Mocht het ooit zover komen, dan zullen de gebruikers na arresta tie een zware en zeker niet vrolijke pyp moeten roken. Maar het komt vast niet zover, want er zijn genoeg duiven in het park. die van Hermans vrijheidslie vende daad een graantje willen mee pikken Onze foto brengt het moment in beeld, waarop „ikzelf" temidden van ztfn al dan niet gebaarde aanhangers, het zaad uitstrooit. Men kan zich na tuurlijk afvragen of hij zijn vrije tijd niet aanzienlijk beter zou kun nen besteden, maar het stellen van die vraag is oji zichzelf al een regel rechte aantasting van ieders recht op vrijheid in de meest uitgebreide zin van het woord. (Foto LD Holvast) DEN HAAG LEIDEN - Een 24-Jarige fitter uit Leiden was boven zijn, stand gaan leven. Hij schafte zich voor wei nig geld een slechte auto aan. Voorts huurde h(j een flat die ver boven zijn financiële draagkracht uitging. En in die flat stapelden de rekeningen zich als maar op. zodat de fitter er geen weg mee wist. Om toch maar auto te kunnen blijven rijden, betaal de hij zijn benzine met kascheques, die evenwel niet gedekt waren. In Haarlem stal hij giro-boekjes om daar vervolgen* misbruik van te maken. Dat alles bracht hem voor de Haagse rechtbank. Volgens verdachte had hij het giro boekje gevonden, maar de president van de rechtbank vond dat niet erg geloofwaardig. Toen verdachte zon der werk kwam. waren voor hem de moeilijkheden begonnen. Verdachte bleek nog niet eerder te zijn veroor deeld en daar wilde de officier van Justitie wel rekening mee houden. De eis luidde acht maanden gevan genisstraf. waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek vsn de tijd in voorarrest doorgebracht. Vonnis op 9 juli. DEN HAAG Onder deskundige geleide van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. hebben Ged. Staten en de leden van de Prov. Staten in deze provincie gisteren hun jaarlijkse Sta- tentocht gemaakt. De reis. als steeds met zorg samen gesteld, ging ditmaal afwisselend per bus en .Prinseplaat", naar het Europoort- en Botlekgebied. met zijn enorme haven- en industrieterreinen, waar de scheeps- en raffinaderijbe- drijven domineren. Machtige com plexen. waar tussendoor zich het re creatiegebied van de Brielse Maas slingert, met aantrekkelijke aspecten voor deze vorm van vrije tijdsbeste ding. Voor het „nieuws" zorgde deze dag de president-directeur van de Britisch Petroleum Maatschap pij (B.P.), dè heer P. G. O'Meara, die tijdens een rondgang over dit raffinaderij-bedrijf onthulde, dat men thans werkt aan de plannen voor het leggen van een pijpleiding van Eurpoort naar Antwerpen. Een gezamenlijk project van de B.P., Pe- trofina en de Esso. dat in ontwerp gereed is en een investering vraagt van circa tachtig miljoen gulden. Het tracé voor deze pijpleiding tplm. 120 km» loopt door Voorne-Putten. de Hoekse Waard en westelijk Noord- Brabant. De capaciteit is berekend op 20 tot 30 miljoen ton ruwe olie per jaar. BOTSING GEWOND KATWIJK LEIDEN Een 17-ja- rige bromfietser uit Leiden brak van ochtend omstreeks acht uur zijn been bij een aanrijding op het kruispunt Prinses Margrietlaan Prins Bern- hardlaan in Katwijk. De Leidenaar zou geen voorrang hebben verleend aan een taxi, be stuurd door een inwoner van Was senaar. De gewonde jongeman is overgebracht naar een Leids zieken huis. Geslaagden bij LOI LEIDEIN Aan de Leidsche On derwijsinstellingen zijn geslaagd voor het examen magazijnmeester de he ren R. J. M. Jansen «Noordwijker- hout). J. P. H. Langhout Alphen a. de Rijn». C. P. P. van Tol (Alphen aan de Rijm. M. J. Helders (Katwijk a. Zee) en L. A. Gelderblom (Bos koop». Voor het examen secretaresse slaagden de dames: mej. J. E. M Laken (Leiden en mej. D. Roest (Sassenheim De heer P. A. V. Bijsterveld (Al phen a. d. Rijn) slaagde voor het examen assistent Bedrijfsleider. Voor het examen verkoper slaagde <Je heer F. J. P. Hoek uit Warmond. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats wis- en natuurkunde de heren H. P. van Goinga Leiden, J. J C. Scheffer Rotterdam; doctoraal farmacie dhr. F. S. H. van Zweeden leiden; doctoraal wiskunde dhr. R. H van Bilderbeek Leiden: doctoraal sterrekunde dhr. P Katgert Oegst- geest; doctoraal geologie dhr. B. R. van Wesbreenen Amsterdam; kandi daats wis- en natuurkunde de he ren K. M. van Hee Leiden. J. B. L. R. van Dijk Leiden, R. A. Visser Lei den. G. L. Wanrooy Leiden. L. B. J. Groenewegen Den Haag. W Viersen Den Haag. H. van der Beek Leiden. G. P. Bakema Leiden, A. F. Henge- veld Leiden, W. H. M. v. d. Hoeven Den Haag, A. H. Degens Leiden, B. van der Meer Den Haag, J. W. Schutter Leiden. S. R. Brouwer Den Haag. mej. W. Doijer Leiden, de he ren J. A. Wildenburg Den Haag. E. de Vroede Leiden. C. M. Plug Leiden. J. van Dijk Leiden, mej. A. A. E. Balt Leiden, en de heren A. P. Mayer Leiden. P. Guldemond Lisse: heer J. J. Meijer Leiden; doctoraal kunstgeschiedenis mevr. E. J. Nie- velstein-Bijloos Delft, dhr. R. Adèr Utrecht; kandidaats kunstgeschiede nis mej. N. J. Schadee Den Haag, propaedeutisch godsgeleerdheid mej. A. van Driel. de heren G. W Mei- nesz Oegstgeest. J. R. Wolthaus Oegstgeest, Th. J. H. Krispijn Sche- veningen, kandidaats wis- en natuur kunde de heren W. T. M. Vis Lei den, G. R. Mohlmaun Leiden, F. J. J. de Kanter Leiden, A. Nieuwpoort Leiden, E. R. Klompmaker Den Haag R. M. Westerink Leidschendam, de dames W. de Priester Den Haag. J. C. de Ruyter Leiden, de heren K. van der Meer Den Haag, F. J. Koer Den Haag, J. C. P. Westgeest Zoeter- meer, M. R. Daha Leiden, K van Nie- rop Leiden. N. J. Wijnbeek Leiden, E. A. A. M. Broesterhuizen Oegst geest, J. L. M. de Boer Leiden. G. El- lerbroek Leiden, M. J. Giphart Lei den, mej. T. C. M. Trouwborst Lei den, dhr. E. D. van Riessen Leiden, mej. J. v. Tiggele Leiden, mej. J. IJ. Scheele Leiden, de heren P. P. W. van Buul Leiden. J. A. Krijgs man Robterdam, A. M. Deelder Heemstede, H. C. Beekhof Leiden, F. H D. van Batenburg Leiden, de dames S. C. Offers Leiden. A. Dale- boudt Leiden. M. E. Slotboom Lei den. Leidse Cinee-club ker in vaste dienst bij het Inst. voor Radiopathologie en Stralenbescher- ming; drs. J. F. Jacobs, tot weten schappelijk medewerker le klasse in vaste dienst by de faculteit der lette ren (algemene geschiedenis); mej. mr. J. van der Jagt. tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de bibliotheek; drs. P. C. W. Jan- son. in tijdelijke dienst tot weten schappelijk medewerker by de bio chemie; dr. K. A de Meyier. tot we tenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst by de bibliotheek; mevr. mr. I. P. M. van Kessenich-Hoogen- dam, tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst by de faculteit der rechtsgeleerdheid (burgerlijk recht)drs. P. F. J. Obbema, tot we tenschappelijk noofdambtenaar in vaste dienst bij de bibliotheek; drs. J. W. Onderdelinder., tot wetenschap pelijk medewerker in vaste dienst by de faculteit der letteren: J. H. J. Plasmeyer, arts, tot wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijdelij ke dienst bij de celbiologie en histolo gie; drs. W. de Priester, tot weten schappelijk medewerker in tijdelijk dienst bij de algemene zoölogie: J. H. Ruys. arts. tot wetenschappelijk hoofdmedewerker, in vaste dienst deels by de verloskunde deels bij de kindergeneeskunde; mej. drs. M. de Savornin Lohman. tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren (drama turgie); drs. H. J. W. G. Sc'haike .tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie; drs. P. L. J. Siero, tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst by het Cen traal Rekeninstituut; drs. J. A. M. Smit. tot wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de fysische chemie 1; mr. S. A. M. Stolwijk, tot wetenschappelijk mede werker in tijdelyke dienst bij de fa culteit der rechtsgeleerdheid; drs. F. T. van Straten, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst by de faculteit der letteren (archeologie); drs. C. P. Terhorst, tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de fysiologische scheikunde; drs. A. W. M. Teulings, Ipt weten schappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de sociologie; drs. F. van der Touw. tot wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijdelij ke dienst bij de fysische chemie I. drs. W. G. A. M. Veugelers, tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de conftóctpsychologie; drs. C D. Voorhorst, tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de biochemie; drs. T. R. M. Wii- lemse. tot wetenschappelijk mede werker le kl. in tijdelijke dienst bij de algemene psychodiagnostiek; ir. J. A. M. Bleeker. tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelyke dienst bij de Werkgroep Kosmische Stra ling; drs. J. H. F. M. Crabbendam. tot wetenschappelijk medewerker in vaste dienst by de sociologie: J. T. A. M. Hendriks, arts, tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de psychologie; drs. N. J. A. van Oudenhoven, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de psychologie; drs. C. A. J. Vlek, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de experimentele psychologie en psychologische statis tiek. Als laatste voorstelling voor de va kantie zal morgenavond in het St. Antoniusolubhuis de film ..Black Po wer" vam Stokeley Carmichael ver toond worden, met zes andere films die tezamen het huidige Amerika on der de loep nemen. maal binnen enkele dagen landde gisteravond op het sportterrein achter het Acade misch Ziekenhuis 'n Belgische helikopter. Zaterdag en zondag j.l. werden twee landingen uit gevoerd in verband met bloed onderzoek en transport van een nier uit Leuven voor een nier transplantatie die in het Leid se ziekenhuis werd verricht. Gisteren was het omgekeerde het geval. Nu kwam de heli kopter uit Leuven voor bloed onderzoek ten bate van een eventuele niertransplantatie in de Leuvense Universiteitskli niek. De helikopter kon de thuis- vlucht niet meer maken. Het weer noopte de piloot op de terugweg naar Valkenburg uit te wijken. Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Laidse Universiteit zyn benoemddrs. R. Amons. tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescher- ming; drs. J. P. M. van de Bremer, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de culturele an thropologic; drs. J. T. P. de Bruijn, tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de faculteit der letteren (Nieuw Perzisch); drs. P. de Buck, tot wetenschappelijk me dewerker le klasse in vaste dienst bij de faculteit der letteren (algeme ne geschiedenis)mevr. dr. H. A. L. E. Byvamck-Quarles van Ufford, tot wetenschappelijk hoofdmedewerkster in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren (archeologie): drs. M. A. L. J. Creyghton, toe wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sociologie; drs. K. L. van Damme, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbe- shcerming; drs. H. P. J. M. Dekkers, tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de theoretische chemie; F. Eikerbout, arts, tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst by het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbe- soherming; mevr. drs. E. C. van der Esch-Westra. tot wetenschappelijk medewerker in tijdelyke dienst bij de klinische neurologie: drs. R. H. Fuchs. tot wetenschappelijk mede werker in tijdelyke dienst bij de fa culteit der letteren (kunstgeschiede nis»; drs. A. M. van Genderen. tot wetenschappelijk medewerker in tij delyke dienst by de sterrekunde; drs. A. Groeneweg. tot wetenshcap- pelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst by de bibliotheek: dr. B, de Groot, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A in vaste dienst bij het Inst. v. Radiopathologie en Stralen- beszherming; dr. J W. Hokkelman, tot wetenschappelijk hoofdmedewer- LEIDEN Leidse scholieren heb ben in „De Overdekte" gezommen om diploma's: het Bewijs Zwem pro ef(A» en het diploma „Geoefend Zwemmer" 'Bi en het zwem vaardigheidsdiploma I (C). De volgende scholieren slaagden voor het diploma A: Sa ar Otto, Eel- co de Vroom. Jan Bruins en Janny v. d. Mey Marnixstraat 104» en Leo Komen (Boerhaavela&n 298». Voor het diploma B slaagden Hans v. d. Werf, Marianne de Mooy, Theo Over dek en Rob Klasholz (Marnixstraat 104) en Henny Ruardy (vglo Noord- einde 40). Het diploma C werd behaald door Joop van Oosten (Marnixstraat 104), Annemarie Bowies, Beppy de Bol ster (Levendaal 54) en Marga 'Ho- genkamp (vglo Noordeinde 40). Ook de zwemvereniging „De Wa- terrrienden' 'heeft haar leden om di ploma's laten zwemmen. Het diplo ma A werd behaald door: Bram Bekooy, Silvia van Berkel, Marianne de Boer. Han6 Botermans, Hennis Gressie. Tineke Heshusius. Pancras den Hollander, Peter Kuipers. Hans Kuipers. Silvia Leemans, Ton v d. Luoht, Hans Mad er. Lecntlne Mei- Christelijk Lyceum W. A. Visser 't Hooft LEJIDEN De volgende leerlingen van het Chr. Lyceum Ds. W. A. Vis ser t'Hooft zyn geslnogd voor net eindexamen hbs-B: Hans van den Berg, Jan Pison, Dick Sandberg. al len uit Leiden: Herman van den Berg. Leendert Geuze. Peter Jan Mulder, allen uit Oegstgeest Dick Honders. Wim Janssen, uit Leider dorp: Jim Gosliga. Dick van Iterson, Bas Koomans. Bert Paauw, allen uit Rynsburg. Jan Slappendel. Jan Spie renburg, uit Katwijk; Evert van Dijk uit Sassenheim: Jan Segers uit Lisse Voor de afdeling gymnasium-bèta is geslaagd. Cees van Steenwyk uit Leiden. man. Henk Niekerk. Marthy Onder water. Marga Opdam. Wilfriede Ou- werkerk. Marjo Rotteveel, Hans Schats, Marian Stikvoort, Wim Stik- voort en Wobbe Westra. Voor het diploma B. slaagden: Yvonne Bakker. Sjaaik Bekkooi. Ron nie Bona/rius, Jan Flippo, Connie Gressie. Henriet de Heiden. Hans de Hoed. Connie Kammenga. Bea Klink, Hans Kramp. Michel Labor des. Hetty Nieuwenburg en Ria van Tongeren. Proefboringen voor bouw van 'n Leidse brug LEIDEN Er ligt sinds kor te tijd een schip in het Gal gewater. ter hoogte van de Churchilllaan. Het vaartuig verricht daar proefboringen ter voorbereiding van de bouw van de Churchilllaan- brugdie in een (verre) toe komst Leiden-Zuidwest met het Morskwartier zal moeten verbinden. De raad heeft voor de bouiv van deze brug nog geen krediet beschikbaar gesteld, het bodemonderzoek is echter noodzakelijk voor het maken van een juiste kostenraming e.d. Leiden heeft trouwens, zo als bekend, nog veel meer plannen op het gebied van bruggenbouw. Als meest ur gent staan, behalve de Chur- chilllaanbrugop het pro gramma een vaste oeverver binding tussen de Witte Sin gel (Noordeindsplein) en de Morssingel en een brug over de nieuwe vaarroute Korte Vliet), die de Vijf Meilaan met de Voorschotense nieuw bouwwijk Hofland verbindt. Aan de bouio van de nieuwe Hooghkamerbrug in de Voor- schoterioeg wordt op het ogenblik hard gewerkt. Op de foto het proefboringsvaartuig in het Galgewater. (Foto LD/Holvast) In Katwijk LEIDENAAR BIJ kant en klaar gemalen altijd vacuumve»; óók op ks ADVERTENTIE Wie verre reizen doet, kau veel verhalen... ECHTE KOFFIE - kant en klaar gemalen maakt uw vakantie pas écht goed!

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3