Hog ere voor subsidie de reddingsbrigade i 2 Raad Katwijk vergadert eventueel twee dagen Hariiigcontroledieust bes taal veertig jaar LEKKER BROOD D,JSSELBL0EM Excelsior breidt uit Ambulance voor het Katwijkse strand Senaat akkoord met btw Minister Lardinois Wéhaté 685 opent Voorstellen aan de Katwijkse raad ranse auto's l in prijs vstegen Hogere wedde Katwijkse wethouders Familieberichten Geen prijsvraag voor ontwerpen van badcentrum B. en W. antwoorden raadsleden Urker havenplan niet voor de industrie Sportsplinters Grondtransacties in raad Katwijk ffiNSDAG 26 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA IS [ATYVIJK Van de Katwijkse jdingsbrigade hebben burgemees- en wethouders een verzoek ont ken om verhoging van de haar leende subsidie. In de gemeente- roting 1968 is een totaal aan sub- es voor de K.R.B. geraamd van !J5 t.w. een vast bedrag van f 1000 {oeding voor bezetting van posten JZ40, vergoeding telefoonkosten 25, reservering voor vervanging i materiaal f 2675 en vergoeding pns hoger benzineverbruik van speedboot en E.H.B.O. f 7735. Ie verschillende onderdelen van K.RJ3.-werk zijn in de loop der en sterk gegroeid. Dit heeft tot ge- dat moet worden beschikt over ar materiaal in de vorm van vlot en portofoons. Voor de vervan- van dit materiaal werd een re- re gevormd volgens een schema, vijf jaar geleden werd opgesteld, de praktijk blijkt het echter on gelijk dit te volgen. Het materiaal namelijk sneller door het inten- ere gebruik, terwijl anderzijds de schaf fingskosten steeds hoger den. Een en ander heeft tot ge- dat het huidige systeem niet sr kan worden gevolgd. Gelet op feit, dat een goed functioneren- reddingsbrigade van uitermate ït belang Is voor de goede naam faam van de badplaats en daarbij wegende dat de K.R.B. steeds uitstekende bijdrage heeft gele- i, zijn B. en W. van mening, dat het verzoek dient te worden vol- Zij stellen de raad dan ook een subsidie vast te stellen, be- "□end naar de volgende maatsta- een vast bedrag van f 3000 per voor de vervanging van mate- een vast bedrag van f 2500 per voor het onderhoud van de ipostem en het materiaal en een van f 1.50 voor elke f 1 die de 3. ontvangt wegens contributies onaties van geregistreerde leden ïa/teurs. De subsidie zal in to- niet meer bedragen dat het ex- itietekort over een bepaald jaar. sis vam de huidige begroting [de KRB leidt de voorgestelde re- voor 1968 tot een subsidie van 1.750. kinderu it zending het bestuur der Vereniging Uitzending van Zwakke Katwijkse leren wordt verzocht ingaande jaar 1967 de gemeentelijke by- ;e in de kosten van A-uitzending dagen) te verhogen van f 1 tot per dag terwijl verder wordt ,'esteld de bijdrage in de B-uit- lingen (langer dan 42 dagen en ander karakter dragende), die f 2 per dag bedraagt, op te ;n tot de hogere kosten. Uit een xzoek is gebleken dat de vere ng inderdaad niet meer in staat worden geacht by de huidige fling de kosten van uitzending 3E Senaat Utrecht verwerpt nota bestuursvorm JL (TRI s I de «1 11 simi ECHT (ANP) De senaat de Rijksuniversiteit in Utrecht ft zich gedistancieerd van de no- die door de commissie bestuurs- m universiteit was opgesteld en op 20 juni is gepubliceerd, daar ie ten dele door de feiten is ach- haald. de mening van de senaat et het bestuur van de universi- verantwoording schuldig zijn een orgaan waarin alle geledin- van de universitaire gemeen- ap zyn vertegenwoordigd. Een gebreide commissie bestuursvorm iversiteit zal zich opnieuw moeten ■aden over de principes die aan nieuwe bestuursvorm ten grond- moeten liggen. Voorts zal de issie met een voorstel moeten imen betreffende de wijzigingen, bimien het kader van de huidige et, op het Wetenschappelijk Onder ijs in de bestuursvorm van de uni- rsiteit kunnen worden aange- wht. DARIJS (GPD) Nauwelijks is de Franse autofabrieken, na een staken het werk weer hervat, de eerste prijsverhogingen zijn al indigd. Na Peugeot heeft ook lt gisteren al zijn auto's met procent in prijs verhoogd. Ci- heeft al bekend gemaakt de- dagen te zullen volgen. En het wel vast, dat het bij die drie tten niet zal blijven. De prys- •n zyn een direct gevolg van 10 tot 12 procent loonsverhoging, een einde maakte aan de stakin- Gezegd wordt overigens, dat de 8 s'ere prijzen alleen gelden voor de Uienlandse martk en niet voor de j Port. De kranten en het brood waren in T Mkrijk vorige week al duurder Worden. Van het publiek heeft al een lichte angstpsychose I' (ester gemaakt, waarvan sommi- H° 5 winkeliers en ondernemers zich iet ontzien profijt te trekken. Zo za- wy op een winkelruit op een der culevards gisteren de oproep ver- I® «ld: „Doet snel uw inkopen voor- it ook onze prijzen zullen moeten ïgen." langer te dragen. Blijkens het ver slag over 1967 heeft de vereniging 19 kinderen naar een A-kolonie uit gezonden en 6 naar een B-tehuis, totaal omvattende 1025 verzorgings- dagen. B. en W. stellen de raad voor aan de vereniging, ingaande 1967, een bijdrage toe te kennen gebaseerd op f 2 per uitzenddag, ten aanzien van de B-uitzendingen nog te ver hogen met het verschil in kostprijs per dag tussen de A- en de B-verzor ging. Voor 1967 betekent dit een ver hoging met f 1792. Bibliotheek Het bestuur van de Christelijke Bi bliotheek en Leeszaal heeft verzocht over 1968 een aanvullende subsidie te verstrekken. De begroting voor 1968 geeft een nadelig saldo aan van f 37.000. Dit wordt veroorzaakt door de post personeelskosten van f 70.000 op een totaalbedrag van f 119.000, zulks ondanks het feit dat, gezien de normen, het aantal personeelsle den zelfs aan de lage kant i6. Aange zien de bibliotheek en leeszaal één van de weinige op cultureel/recrea tief gebied werkende instellingen in de gemeente is en het voor de toe komst noodzakelijk is dat een ver dere ontplooiing van haar activitei ten zoveel mogelijk wordt bevor derd, stellen B. en W. de raad voor voor het jaar 1968 het gevraagde aanvullende subsidie van f 37.000 te verlenen. Hartstichting Namens de Nederlandse Hart stichting is een verzoek gedaan om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas. Daarbij werd gesteld dat voor een geconcentreerde bestrij ding van de voornaamste doodsoor zaak in onze samenleving middelen nodig zijn, die niet door een bepaal de groep kunnen worden opgebracht. Daartoe is aller inspanning nodig. B. en W. menen dan ook dat de gemeentelijke overheid in deze niet achter kan blijven en stellen de raad derhalve voor aan de Nederlandse hartstichting, ingaande het jaar 1969, een subsidie in het vooruitzicht te stellen, gebaseerd op 1 cent per in woner. KATWIJK Van de zijde der artsen is de aandacht van burge meester en wethouders er op geves tigd dat de huidige organisatie voor het verlenen van hulp aan drenke lingen niet zodanig is, dat steeds die hulp kan worden geboden welke noodzakelijk is. Met name wordt het als een bezwaar gevoeld dat de in de gemeente aanwezige ambulances niet op het strand kunnen komen, omdat hun aandrijving daarop niet is ingesteld. B. en W. hebben daarom uitgezien naar een andere wagen, die wel de mogelijkheden daartoe zal hebben. Het blijkt mogelijk een leger-ambu lance te kopen, voorzien van aandrij ving op vier wielen en uitgerust met terreinbanden. De patiëntencabine van deze wagen is voldoende ruim om zowel plaats te bied enaan de pa tiënt als aan de behandelende perso nen. Inclusief de voorzieningen om de wagen voor dit speciale doel ge schikt te maken, is voor de aan schaffing een krediet nodig van f 8000 De ambulance zal o.m. wor den uitgerust met zuurstofkoffer, ambu-apparaat, spalken en een ver- bandkisb. Een bedrag van f 7500 is voorts nodig voor de aankoop van een lich te bestelauto ten behoeve van de ge meentebedrijven voor gas, water en elektriciteit. Voor het elektriciteits bedrijf wordt nog een bedrag ge vraagd van f 24.000, gespecificeerd als volgt: incidentele uitbreiding van het kabelnet f 10.000, leggen van nieuwe en vervanging of verzwaring van bestaande aansluitingen f 10.000 en wijzigen of uitbreiden van hoog spanningsinstallaties f 4.000. Aan de kamer van de burgemees ter in het gemeentehuis zijn enige voorzieningen getroffen, om. om vattende het verbeteren van de ver lichting, het in een lichtere kleur brengen van de wand betimmering en het uitvoeren van saus- en be hang werk. De kosten hiervan bedra gen f 5000. Ook voor het onderwijs worden verschillende kredieten gevraagd. Voor voorzieningen op het gebied van de brandbeveiliging in en het vergroten van de bergruimte van het gymnastieklokaal bij de Otto Baron van Wassenaar van Catwyck- school aan de Narcisstraat is in to taal f 11.407 nodig. Er wordt verder f 13.100 gevraagd voor de aankoop van meubelen ten behoeve van de Otto Baron van Wassenaerschool en gymnast.iekmaterialen voor de Prin ses Beatrixschool aan de Louise de Colignylaan. KATWIJK De jaarwedde van de Katwijkse wethouders, die door gede puteerde staten op advies van de raad wordt vastgesteld, is reeds lang aanmerkelijk lager dan de landelijke richtlijn, die hiervoor door de minis ter van Binnnenlandse Zaken is aan- gegeven. Sedert I juni 1967 verdienen ly,or de vormeeving; van het badcen trum Katwijk aan Zee een prijsvraag de wethouders namelijk f 12.672,- - per jaar, terwijl de richtlijnen voor gemeenten tussen 30.000 en 40.000 inwoners f 17.600,- aangeeft. De burgemeester is evenwel van oordeel, dat er alle reden is de lan delijke richtlijn toe te passen, gezien het zeer vele werk dat de wethou ders verrichten en de serieuze wijze waarop zy aan het bestuur der ge meente deelnemen. Hy stelde de raad daarom voor gedeputeerde staten te verzoeken de jaarwedde opnieuw vast te stellen en wel volgens een re geling waarby als basisbedrag wordt genomen f 14.100.- (de richtlyn voor gemeente met 20.000 tot 30.000 inwo ners). vermeerderd met f350,- voor ele 1000 inwoners boven de 30.000. Dit zou betekenen dat met ingang van 1 januari 1968 het bedrag zou worden vastgesteld op f 15.500,- en met ingang van 1 april 1968, toen het inwonertal de 35.000 overschreed, op f 15.850,-. De consequentie van de aanneming van dit voorstel zal zyn, dat in de toekomst de bezoldiging van de wethouders slechts dan in de raad tersprake zal worden gebracht, als gedeputeerde staten wyziging aan brengen in de tabel waarop de mi nimum- en maximumwedden geba seerd zyn. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Jan Jaroslav Eduard. z. v. Van AmerongenBrezinova, Am sterdam. Overleden: T. Dykstra, m. 49 jaar, Amsterdam: L. A. Blits, m. 67 jaar. Rotterdam: A. Delver, m. 60 Jaar, Amsterdam: J .P. Risch, m. 76 jaar. Den Haag. Leidsche Postduivenclub Wed vlucht vanaf Survilliers Fosses. In concours 131 duiven. Gelost met zui denwind om 6 uur. Aankomst eerste duif 9.53.32. Uitslag: 1.3. C. v. d. Nieuwendyk, 2.4.6. J. v. Alphen sr, 5.7. W. v. d. Nieuwendijk, 8 C. H. Kop, 9. J. C. Koster, 10. W. Onstenk. KATWIJK Bij de behandeling van de ontwerp-gemeentebegroting voor 1968 hebben burgemeester en wethouders, naar aanleiding van uit de raad gedane suggesties, meege deeld zich te kunnen verenigen met de naar voren gebrachte wens om uit te schrijven. Tevens gaven zy als hun mening te kennen dat zy. alvorens nadere stappen in die richting te doen. eerst de stedebouwkundige om advies wil den vragen. Inmiddels heeft het col lege deze aangelegenheid van alle kanten bestudeerd. Daarbij is ook overleg gepleegd met de stedebouw kundige. Gelet op alle aspecten van de zaak geven burgemeester en wethouders er toch de voorkeur aan de stede- bouwkundige opdracht te verstrekken een ontwerp voor het badcentrum in gereedheid te brengen. Dit mede in verband met de hoge kosten (gere kend moet worden op ongeveer f 200.000) die aan het uitschrijven van een prijsvraag zullen zijn ver bonden en gezien ook de vaak weinig overtuigende resultaten van dergely- ke prijsvragen alsmede het tydver- lies dat daarmede gemoeid zou zijn. De kosten verbonden aan de op dracht aan de stedebouwkundige. worden geraamd op ongeveer f40.000. KATWIJK AAN ZEE Op 1 juni jl. was het veertig jaar geleden, dat de „Dienst voor de Nederlandse Ha ringcontrole" 5>n het leven werd ge roepen. Er is alle reden voor bij dit feit stil te staan, want deze dienst is in de loop van de vier decennia van zijn bestaan zyn naam alles zins waard»? geweest door de vele be langrijke diensten aan het visserij bedrijf bewezen. De taak van de dienst, bestaande uit een kleine groep even toege- wyde als deskundige —ambtenaren, heeft thans nog niets aan betekenis ingeboet en daarom kan aan- de er- kentelykheid voor wat in de afgelo pen veertig jaar werd gepresteerd, de wens worden verbonden, dat ook nu in de komende jaren het vissery- bedrijf zal profiteren van het waar devolle en zo geheel op dit bedrijf ge richte werk van deze dienst, waar van wekelyks cyfers van aanvoer en afzet worden bekendgemaakt. Toen in 1928 de Haringwet door de beide Kamers der Staten Gene raal werd aanvaard, kwam een storm van tegenstrydige gevoelens los in de bedrijfstak. De Haringwet was in de eerste aanleg een gevolg van een aantal misstanden in de Nederlandse haringhandel, die sterk afbreuk de den aan de Nederlandse naam op de buitenlandse markten. Onder voorzitterschap van het toenmalige tweede-kamerlid dr. Lo- vink werd een commissie in het le- ADVERTENTIE RnffAn-AAHil VOO .u Hogewoerd 128, Leiden Van 9 tot en met 13 juli in Den Haag ven geroepen, waarin o.a. vertegen woordigers van het bedryf en de vakbonden en een schipper van een logger zitting hadden. Na vele en langdurige vergaderingen kwam men tot de dringende eis: rykscontrole op alle gezouten haring. Het gevolg van deze Haringwet is. dat de buitenlandse koper nu zeker is van een goede kwaliteit en gewicht. In het kader van de publiekrechtely- ke organisatie kreeg, toen in 1964 de Visserywet de Haringwet van 1928 verving, het bedrijfsleven mede ver- antwoordeiykheid door de verorde ning kwaliteitssortering, en verpak kingsvoorschriften uitvoerharing 1964 van het Produktschap van Vis en Visprodukten. Toen in maart 1965 de kwaliteits verbetering, wat betreft verse haring en makreel, alsmede de diepgevro ren produkten van deze vissoorten, via de premiëring ter hand werd ge nomen, was het weer de Dienst Ha ringcontrole die in het begin van de uitoefening hiervan de goede manier heeft weten toe te passen, om de structuurverbetering in deze sector te effecueren. DEN HAAG (ANP) Als hij op die dag niet net weer naar een EEG-ministerraadsvergadering moet zal minister Lardinois op 9 Juli in Den Haag de twintigste in ternationale tuinbouwbeurs „Wéha- té" openen, d.»? daar tot en met 13 juli gehouden wordt. Meer dan ooit zal op deze twin tigste „Wéhaté", de nadruk worden gebieden die direct of indirect van belang zyn voor de moderne ont wikkelingen in de glastuinbouw. Dertig onderzoekinstellingen en voor lichtingsdiensten zullen daartoe deel nemen aan een voorlichtingsafdeling, die is ondergebracht in een tweedui zend virkante meter grote kas, ver deeld in acht groepen, uilen ze voorlichting geven over vrywel alle aspecten van de glastuinbouw van de opzet van de teelten tot en met de afzet in binnen- en buitenland, de beurs heeft dan ook het motto: „Van opzet tot afzet". Eind april was de beschikbare ex- postieruimte vrywel geheel verhuurd. rirlt"""» ZTn"'Sl'l'r PhUlI,S<' geMt Aan®ezi™ deze vaten: maal is. Wel is het de politie bekend, rins van .10 mei lïb8 heeft de heer een functie hebben in het kader van dat de voetgangers nogal eens ver- verkeersveiligheid menen B en zuimen gebruik te maken J. C. de Krijger (P.v.d.A.) B. en W. de verzocht om, in verband met de om vangrijke raadsagenda's. in het ver volg om de drie weken een raadsver gadering te beleggen in plaats van ivan de w. met te moeten a andringen op voetgangersoversteekplaat» en dat ook de wielrijders nonchalant met openbare jlum oversteekplaats omspringen. Dit verwijdering daarvan. Aan de directeur éénmaal per maand. B. en W. delen werken is verzocht extra aandacht de mening van dit raadslid dat de te schenken aan tie verdelging van onkruid langs de Valkenburgseweg raadsvergaderingen de laatste tijd een tendens vertonen tamelijk lang waaroP de heer A. C. Berkheij (CH) BINNENHOF (GPD) Ook de Eerste Kamer gaat akkoord met de Invoering van de b.t.w., de omzet belasting over de toegevoegde waar de. Van verzet tegen 't Europese sys teem, dat per 1 januari het thans geldende cascade-stelsel gaat vervan gen, was er gisteren by de behan deling van het wetsontwerp in de Se naat nauwelyks sprake. Alleen de sooialisten bleken by monde van mr. Van Hall niet tevreden met de com pensaties, die de regering voor de minst draagkrachtigen wil treffen en maakten bezwaar tegen de plannen van minister Witteveen (Financiën) tot verlaging van de loon- en in komstenbelasting per 1 januari. Mr. Van Hall liet zich niet over tuigen door het verweer van minister Witteveen. dat de voorgenomen ver hoging van de sociale uitkeringen met 1 procent de verwachte pryssty- ging voor de lagere inkomensgroe pen zeker zal opvangen. De minister begreep niet, waarom de socialisten zich tegen zyn belas tingplannen (compensatie voor prysstygingen) blyven verzetten. Staatssecretaris Grapperhaus reken de nog eens voor, dat juist de laag ste inkomens he* zwaarst door het inflatie-effect worden getroffen. By de stemming vanochtend ble ken 38 senatoren zich met het wets ontwerp te kunnen verenigen. Voor 19 Kamerleden waren er onoveako- melyke bezwaren. PV LEIDEN-68 Wedvlucht van af Chateauroux. Uitslag: 1,5,6,7. S. Koster; 2. A. v. d. Dop en zn.; 3,4,8. A. Pracht. Wedvlucht vnaf Survilliers Fosses. Uitslag: 1.6. S. Koster; 2,3,4,5.10. A. v. d. Dop en zn.; 7. P. Mark;8. H. Poort; 9. A. Pracht. te gaan duren. Niettemin ontmoet het bezwaren om eens in de drie we ken te gaan vergaderen, omdat daar door de werkzaamheden ter secreta rie, ten koste van andere urgente aangelegenheden, te veel op de voor bereiding van de raadsvergaderingen zou moeten worden gericht. Het colle ge geeft de raad in overweging voort aan de vrijdag na de normale raads vergaderingen beschikbaar te hou den, zodat eventueel op die dag de vergadering kan worden voortgezet, indien daartoe reden bestaat. Naai- aanleiding van opmerkingen van de heren H. J. den Haan tSGPi en J. J. Timmermans <CH> over de grote schade, die een grasdrogerij in het industriegebied 't Heen veroor zaakt aan tuingewassen, waarbij ook de inwoners van Katwyk en Rijns burg hinder ondervinden, delen B en W. mee, dat aan de hinderwet vergunning voor dit bedrijf reeds ge- j ruime tijd extra aandacht wordt ge schonken. Het ligt in het voornemen door middel van aanvullende voor waarden aan de overlast een einde te maken. Overigens is het niet doenlijk de raad hierover duidelijk te informeren met behulp van de di verse uitgebrachte rapporten. Wel is het coljege bereid in de vorm van een nota inzicht in deze zaak te ver schaffen. De heer M F. Verdoes (Gem. Bel.) deed het verzoek de vaten, die op de asiyn van de provinciale weg tussen de Molentuinweg en de Cal- laoweg zyn geplaatst, te doen ver- wyderen. B. en W. merken naar aanleiding hiervan op, dat de be doelde vaten daar zijn geplaatst van wege de provinciale waterstaat in verband met reconstructiewerk zaamheden. Zij beogen de weggebrui kers er op te attenderen, dat aan deze weg werkzaamheden worden verricht en accentueren tevens het inhaalverbod, dat. momenteel ter attendeerde. Voor ue opening van de Sandtlaanbrug bestaan vaste, door G.S. vastgestelde uren, die verband houden met de openingstyden van andere bruggen in deze route. Met genoemd college zal echter contact worden opgenomen omtrent een wij ziging. Dit delen B. en W. mede op een vraag van de heer Berkheij, die graag vaste openingstijden zou wil len zien ingesteld. Op de hoek van de Hoorneslaan en de Biltlaan zijn in 1966 geen, in 1967 2 en in hei eerste half Jaar van 1968 3 ongelukken gebeurd. Over het algemeen kan dan ook worden gesteld, dat het aantal ongevallen op dit zeer overzichtelijke kruispunt, gezien het verkeer ter plaatse, mini- wordt geantwoord op een vraag van de heer J. J. Timmermans (CH). Hetzelfde raadslid wordt voorts meegedeeld dat het in de bedoeling ligt een voetgangersoversteekplaais aan te leggen in de Zwarteweg, te gelijk met de oebording van de Hoorneslaan als voorrangsweg. Het rapport, dat het Economisch Technologisch Instituut in opdracht van de gemeente zal uitbrengen, kan omstreeks september of oktober wor den tegemoet gezien. Het ligt in het voornemen van het E.T.I. om deze zomer een enquête in te stellen on der de badgasten, waarvan de re sultaten nog in hei rapport dienen te worden verwelkt. Aldus wordt ge antwoord op een vraag van de heer J. L. Riezebosoh (GemHel.) Strandexploitanteii in Katwijk willen tarieven 4. hogere KATWIJK De Vereniging van Slrandexploitanten heeft een verzoek aan de gemeenteraad gericht om een verhoging van de tarieven voor de verhuur van strandtenten en -stoe len toe te staan. Burgemeester en wethouders hebben, hoewel de raad indertijd besloten heeft dat een ver hoging van de strandtarieven niet kan worden toegestaan, begrip voor het standpunt van de exploitanten met betrekking tot de kostenstijgin gen. Het college meent echter, dat het niet mogelyk is nog dit jaar tot een tariefsverhogin g te besluiten, mede omdat een groot deel van de tenten reeds verhuurd Is. Voorgesteld wordt dan ook het verzoek om advies in handen van burgemeester en wethou ders te stellen. DEN HAAG (GPD) Het plan, dat de gemeente Urk heeft ontwor pen voor een haven ten westen van het dorp Is in de eerste plaats be doeld om meer ruimte voor de vis serij te scheppen. Daarnaast zal er o.a gelegenheid worden geboden voor een verdere ontplooiing van de scheepsbouw. Dat de haven ook ruimte zou moeten bieden voor de vestiging van industrie in verband met de afzet en verwerking van landbouwprodukten moet worden be- twyfeld. Dit antwoordt minister Bakker van Verkeer en Waterstaat, mede namens zyn ambtgenoot van Landbouw en Vissery, op vragen van het lid van de tweede kamer Van de Brake (BP). Wanneer het Urker haven plan zal zijn ontvangen, zullen de mogelykheden, die het biedt interde partementaal worden onderzocht, al dus minister Bakker. De accommodatie op het buitenter rein is enkele honderden vierkante meters groter dan vorig jaar. De laatste jaren trok deze vakbeurs zo'n dertig- tot vyfendrtigduizend bezoe kers uit binnen- en buitenland. Bui tenlandse belangstelling is er vooral uic de EEG-landen en Oost-Europa. Engeland en zelfs Japan zullen zich dit jaar evenmin onbetuigd laten. Tydens de „Wéhaté" wordt op woensdag 10 en donderdag 11 juli in Den Haag een tuinbouwcongres gehouden met als onderwerp: „Po sitiebepaling van de Nederlandse glastuinbouw". Het congres wordt ge organiseerd door de drie centrale landbouworganisaties en de „Wéha té", met medewerking van het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen en de vereniging „De Neder landse Bloemisterij". Damesturnploeg DEN HAAG (ANP) —De Neder landse damesturnploeg, die op 29 en 30 juni in Krefeld uitkomt tegen West-Duitsland, is als volgt samen gesteld Margo Klees (Odin-Heemskerk), Femie Klunder (PS V-Eindhoven», Atie van Veen (Quick-Huizum). Ans van Gerwen (PSV-Eindhoven». Cora Stins (Hercules-Noord Scharwoude», Jeannette Dupree (Amersfoort '67> en Marjan van Ztten (Pro Patria- Zoetermeer) Dezelfde ploeg ls ook aangewezen voor de interlandwedstryd tegen Roe menië, die op 6 en 7 Juli in Den Haag wordt gehouden. Alleen bestaat de kans. dat Jannie Meyer-Vierstra —indien haar blessure is genezen dan de plaats inneemt van Marjan van Zetten. Voetbal De spelers van Hertha BSC, dat. verleden week naar de Westduitse Bundesliga promoveerde, hebben als beloning ieder een pre mie van 12.000 mark (byna 11.000 gulden) ontvangen. Zwemmen De Amerikaan Mark Spitz heeft tydens zwemwedstryden in Hayward hot wereldrecord op de 400 meter vrije slag gebroken en gebracht op 4.07.7. Het oude record stond op naam van Greg Charlton eveneens uit Amerika die in Tokio deze afstand op 28 augustus van het vorige jaar aflegde in 4.08,2. Voetbal Het Braziliaanse voet balelftal heeft na vier wedstrijden in de Europese tournee een tweede overwinning behaald. Gisteravond zegevierden de Brazilianen met 20 over Zuid-Slavië. Honkbal Het Nederlandse B- honkbalteam heeft gisteren op het O VVO-terrein in Amsterdam met 210 verloren van de Amerikaanse legerploeg, de Wiesbaden Flyers. De ruim 500 toeschouwers zagen een slechte, door regen en wind ver stoorde, wedstrijd. Gewichtheffen De Rus Leonid Sjabotinsky, de Olympische kam pioen van Tokio, heeft gisteren ty dens de Europese kampioenschappen gewichtheffen te Leningrad de titel in het zwaargewicht gewonnen. Zyn totaal op de drie Olympische oefe ningen was 570 kilogram. Buiten de wedstrijd om verbeterde Sjabotinsky het wereldrecord twee handig trekken. Hy bracht het op 176 kilogram. Dammen Het Internationale damtoernooi. dat van 9 t/m 20 juli in Leeuwarden wordt gehouden zal goed bezet zyn. Behalve de Neder landers Sybrands, Van Dyk, Wiers- ma, Van der Sluis, Schotanus en Bergsma. nemen de Russen Koe- perman. Korchov en Gantwarg, de Fransen Mostovoy en Gournier en de Zwitser Kuyken er aan deel. KATWIJK Met de heer C. van Klaveren hebben B. en W. overeen stemming bereikt inzake de aankoop door de gemeente van het pand Noordstraat 2a, dat dient te worden gesloopt ter uitvoering van de 4« fase van het bestemmingsplan Kat wijk aan Zee. De overeengekomen koopsom bedraagt f 10.400. Voor f 3600 kunnen van mevrouw C. van Ryn-Meijvogel worden aange kocht de percelen Tramstraat 29 en Noordstraat 2b. Ook deze panden zyn gelegen in fase 4 van het be stemmingsplan en werden reeds on bewoonbaar verklaard. De gelegen heid doet zich voor van de heer N. Kuijt aan te kopen het pand Sluis- weg 7b, gelegen in urgentie VII, 2a fase van het saneringsplan. De koop- prys bedraagt f 13.000. In het industriegebied t* Heen kunnen wederom twee percelen teel- land door de gemeente worden aan gekocht. t.w. 11.930 m2 van de heer J. Schoonenberg en cons. voor f 36.485 en 10.050 m2 van de heer A. Ouwehand voor f31.150. Burge meester en wethouders stellen de raad voor tot al deez aankopen te besluiten. T ransfernieuws DEN HAAG (ANP/GPD) Da tweededivisieclub Excelsior heeft zes spelers van Xerxes/DHC over genomen. Het zyn: Kwakkernaat, Blok. Tetteroo, Jacobs, Kleingeld en Van der Heiden. Xerxes DHC beschikt nu nog over acht contractspelers. Verder ging Thys Llbregta gister avond een verbintenis aan met Ex celsior. Libregts speelde de laatste seizoenen voor Feijenoord en kwam al eens eerder voor Excelsior uifc» Telstar heeft gisteravond da 22-jarige Tony Fens van De Vole- wyekers gecontracteerd. Tony Fens speelde drie jaar geleden in het Jeugdelftal van Ajax. Hy is een mid denveldspeler. Eerder had men Diclt Beek van Excelsior al aangetrok ken. E.D.O. heeft de 23-Jarige Theo Blum aangetrokken. Blum speelda op de linksbuitenplaat» by de ama teur derde klasser Ripperda, welka dit seizoen naar de tweede klassa promoveerde. Na het aantrekken van Theo Buis heeft G.V.A.V. opnieuw een speler gecontracteerd voor de aan- valslinie: de 27-jarige Sittardiaan Frans Guns, die zyn handtekening plaatste onder een contract, dat hem twee jaar aan de Groninger eredivi sieclub zal binden. Testmatch eindigt in draw LONDEN (ANP) Het Engelse cricketteam heeft gisteren op Lords in Londen het ongeiyke gevecht met de klok verloren en Australi# 4c de tweede testmatch een draw moeten toestaan. De kansen van de Britten op de zege waren een uur voor de thee al aanzienlyk verkleind, toen zij voor de taak kwamen te staan de Australiërs in 2 uur en 25 minu ten op de knieën te dwingen. Maar Engeland was niet in staat de he vige tegenstand van de Australische batsmen, die op veiligheid speelden, te overwinnen. Het bracht de score van maandag (50 not out zonder verlies van wickets) op 127 runs voor vier wickets. De Engelse aanvoerder Colin Cowdrey stopte toen de wed- stryd met nog vyftien minuten te spelen. De regen was de grote spelbreker van deze tweede test match, (de eer ste eindigde in een Australische overwinning). Er ging in totaal 16 uur speeltijd verloren feite ontging hierdoor Engeland de winst in de 200ste ontmoeting tussen beide na ties. De eindscores waren: Engeland: 351 voor 7; Australië 78 en 127 voor 4.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15