NAVO-landen moeten op hun hoede ven Vertragingsactie van Brits spoorpersoneel veroorzaakt een chaos Europese ruimtevaart Bijeenkomst in Reykjavik t^^eidóe CïQcjendci M Nederlandse nota in Bonn overhandigd MET EEN ENKEL WOORD Familieberichten PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 JUNI 1! [N REYKJAVIK (Reuter/AFP/ DPA) De vraagstukken van mogelijke wederzijdse vermin dering van troepen in midden- Europa en het wederzijds af stand doen van het gebruik van geweld tussen de leden van de Amerikaans-Westeuropese NAVO en van het Oosteurope- se Pact van Warschau behoor den tot de belangrijkste pun ten, die gisteren op de eerste dag van de bijeenkomst van de NAVO-ministerraad in Reyk javik in IJsland zijn besproken. De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Brandt, herhaalde dat de regering in Bonn bereid is tot gesprekken met (Oost-Duitsland). Maatregelen tegen Oost-Berlijn, in verband met de door Oost-Duitsland genomen maatregelen voor het ver keer tussen West-Duitsland en West- Berlijn, dienen volgens hem geen on nodige escalatie teweeg te brengn. Brandt rei, dat de Westduitse Bonds republiek en de „Duitse Democrati sche Republiek" zich zouden moeten verplichten „oplosstag van het na tionale vraagstuk slechts met vreed zame middelen na te streven". By verklaringen betreffende het afstand doen van geweld zou Oost-Duitsland echter niet „als soevereine staat in de zin van het volkenrecht" kunnen worden beschouwd. Brandt drukte de ministers op het hart zich bewust te blijven van hun gezamenlijke taak „zorg te dra gen voor onze vrijheid en veiligheid, de belangen van vrede en vooruit gang te dienen en een eind te ma ken aan de verdeling van Europa". „Het politieke landschap in Euro pa en de wereld verandert sneller dan velen van ons eerder beseft had den. In Europa, zowel in Oost als West, maar ook in Amerika en ande- Prof. Plate met emeritaat UTRECHT (ANP) Met ingang van, 2 januari a.s. is aan prof. dr. W. P. Plate op zijn verzoek eervol ont slag verleend als gewoon hoogleraar in de verloskunde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht met dankbetui ging voor de belangrijke in deze be trekking bewezen diensten. Prof. Pla te heeft algemene bekendheid ge kregen als verloskundige bij de ge boorte van Prins Willem-Alexander en 'van Prins Maurits. BRANDSTICHTER AANGEHOUDEN SEXBIERUM (ANP) De Rijkspo litie in Sexbierum heeft een 36-jarige man aangehouden onder verdenking van brandstichting. De man werd gisteren aangehouden, nadat in de nacht van zaterdag op zondag in zijn dorp de lompen- en metalenhandel van de heer K. Faber tot de grond toe afbrandde. „Ik wilde wel eens een mooi fikkie zien", vertelde hij de politie, nadat hij langdurig aan de tand was gevoeld. De Rijkspolitie vermoedt dat verdachte uit wraak de zaak in brand heeft gestoken. Hij heeft de heer Faber nl. veertien da gen geleden eens opgebeld met het verzoek hem een taxi te sturen. Hij was toen onder invloed. De heer Fa ber, wiens broer een taxibedrijf heeft, weigerde echter medewerking. De gebroeders hadden al eens eerder nare gevolgen beleefd tijdens een ta xirit met de man. De verdachte, die thans in voorlopige hechtenis is ge nomen, ontkent echter, dat hy uit wraak gehandeld zou hebben. Hij werkt in een werkplaats voor minder validen. In de nacht van zaterdag op zondag brandde in het dorp Berlicum een boerderij tot de grond toe af. Men neemt aan, dat de oorzaak hooibroei is, maar de politie onderzoekt nog in hoeverre de arrestant ook mogelijk hiermee iets te maken heeft gehad. re delen van de wereld valt een jonge generatie met een passie voor poli tieke activiteit de gevestigde instel lingen aan. Maar deze jongelui in Oost- en West-Europa schenen, ondanks alle verschMlen In denkwijzen één ding gemeen te hebben. Zij zijn tegen ver stening van de toestand in Europa, de verdeling van Europa in twee el kaar vijandige blokken en kunst matige barrières tussen de landen van Europa. Pogingen om nieuwe barrières tü&sen landen en in één land op te richten zoals we onlangs '<n Duitsland hebben meegemaakt, zijn in het licht van deze ontwik keling tot mislukken gedoend". Verontrust De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, verklaarde dat de NAVO by het zoeken naar duurzame vrede de communistische wereld altyd voor moet gaan. De Verenigde Staten zyn echter zeer verontrust door de jongste gebeurte nissen in Berlijn, de NAVO-landen moeten daarom volledige solidariteit tonen. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Harmei, pleitte voor voortzetting van de ontspanningspoli- tiek. Men moet zich echter hoeden voor illusies. Diegenen in het Oosten, die eveneens een dergelijke politiek bepleiten, doen dat uit andere motie ven. Zij zijn uit op een verzwakking van de Westelijke solidariteit. Daar het gebruik van geweld echter is uit gesloten, blijft slechts de dialoog over. Minister Rusk wees er nog op dat de politiek van ontspanning niet alleen in Berlijn, maar ook in het Midden-Oosten, Latyns-Amerika, Zuidoost-Azaë en Korea tot stand moet worden gebracht. Het is van belang dat ook de zuidflank van de NAVO. aan de Middellandse Zee, be veiligd is. De Italiaanse staatssecre taris van Buitenlandse Zake, Lupis was van mening dat het evenwicht aan de zuidflank in gevaar verkeert. Zeer ernstig Zondagavond is tijdens een diner diepgaand gesproken over de toestand in Berlijn, De conclusie was, dat de LONDEN (GPD) Tienduizenden den, gesloten worden. Vijf Londense forensen, vooral In Londen konden op de eerste dag van de vertragings actie van het spoorwegpersoneel hun werk en op de terugred hun wonin gen slechts met grote vertraging be reiken. Het ergst is het zuidelijke net (Surrey en Kent) getroffen waar ge durende de spitsuren 300 treinen, dit Is 40 pet van het totaal, waren uit gevallen. Vandaag is het nog erger gewor den. omdat ook de treinbestuurders aan de actie hebben deelgenomen, Oorspronkelijk had hun bond 'n eigen actie aangekondigd welke pas zon dag zou beginnen. Op de zuidelijke lijnen moesten 36 stations, omdat er geen treinen re- TREINBOTSING IN ZWITSERLAND: DERTIEN DODEN SlON (AP) Bij een treinbot sing ter hoogte van het Zwitserse plaatsje Sion zijn gisteren dertien personen gedood en ongeveer 100 gewond van wie 17 ernstig. De twee treinen, een personen- en een goederentrein, kwamen met el kaar in botsing op een enkel spoor tussen Sion en Seine, toen ze een snelheid hadden van ongeveer 90 km per uur. De passagiers trein reed in een speicale dienst en vervoerde on geveer 300 leden van een landbouw coöperatie. Het ongeluk zou veroor zaakt zijn door onoplettendheid van de bestuurder van de goederentrein Pleidooi voor concentratie MÜNCHEN (AFP) De conferen tie over de Europese ruimtevaart, waaraan naast regerings- en .n tergouvernementele ruimtevaartorga nisaties 200 Europese en Amerikaan se firma's hebben deelgenomen die zich met de ruimtevaart bezighou den, is na vier dagen geëindigd met het opstellen van een aantal algeme ne conclusies. De belangrijkste daarvan zijn de volgende. Voor de ontwikkeling van een sa menhangend Europees ruimtevaart program, zowel voor satellieten als voor draagraketten, is het van es- nementeel apparaat, dat een soepele richting'van één enkel intergouver- structuur, voldoende financiële mid delen en uitgebreide bevoegdheden op het gebied van coördinatie moet hebben. Uit de gedachtenwisseling is geble ken dat Europese financiële, indus triële en publiciteits-ondernemingen bereid zyn de mogelijkheid tot op richting van een commerciële ruim tevaartonderneming te bestuderen. Deze onderneming, waarvoor de naam „Eurosat" is genoemd, zou de uitvoering van satellietprogramma's ten algemenen nutte (zoals bijvoor beeld televisierelayeringssatellieten) moeten propageren en, als de pro jecten worden uitgevoerd, deze ook moeten exploiteren. Om dit te bereiken moet er een nauwere samenwerking tussen de Amerikaanse en Europese ruimte- sentieel belang te komen tot de op-vaartindustrie tot stand komen. stations gingen gedurende een deel van de dag dicht. Gisteravond vormde de massale stormloop op de enkele treinen een niewe „slag van Waterloo", n.l. op het grootste Londense station van die naam. Het wegverkeer was op vele vitale punten overbelast met langdurige op stoppingen als gevolg, maar over het algemeen viel het mee omdat velen hun geluk met de trein wilden be proeven alvorens zich met hun auto in het centrum van Londen te wa gen. Bovendien bleef iedereen die niet noodzakelijk in Londen zijn moest thuis. Van de regering kunnen in dit sta dium de spoormannen, anders dan in het jongste verleden, geen ingrij pen verwachte omdat zij niet wil pen verwachten omdat zij niet wil de loonpolitiek in gevaar zouden kun nen brengen. Dit arbitrage-tribunaal had met algemene stemmen de door de bonden verworpen loonvoorstel- len goedgekeurd. De Britse spoorwegen (die een jaar lijks verlies van 125 tot 150 miljoen pond lijden) kunnen in de eerstko mende tijd alleen verhogingen toe staan wanneer daar grotere efficien cy bij het uitvoeren van de taken regenover staat. De bonden daaren tegen eisen onvoorwaardelijke ver hogingen. Ruimtegebrek bij Rijksarchief DEN HAAG (ANP) Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft geen klachten ontvangen die het spreken over een wetenschappelijke achter stand bij de rijksarchiefdienst recht vaardigen. In antwoord op vragen van de tweede kamerleden H. Wiegel, dr. K. van Dijk en H. J- L. Vorthoff (allen VVD) zegt minister Klompé voorts dat Nederland wat betreft de beoefe ning van de archiefwetenschap nog steeds tot de eersten van Europa be hoort. De kwaliteit van de publicaties is hoog. Het feit dat nog veel te doen is aan het vervaardigen en bijwerken van inventarissen en klappersystemen is niet een gevolg van organisatorische tekortkomingen, maar van ruimtege brek bij het algemeen rijksarchief en 'n aantal bewaarplaatsen in provin ciale hoofdsteden, wat op zijn beurt weer een gevolg as van de zeer grote uitbreiding van de overheidsadmini stratie in deze eeuw. Door ruimtege brek kunnen niet voldoende mensen met inventariseren etc. worden be last. Hierin zal door de bouw van nieuwe bewaarplaatsen verbetering worden gebracht. De voorzitter van de NAVO- conferentie in Reykjavik (IJs land), de Westduitse minister van- Buitenlandse Zaken Brandt (r.)t begroet zijn Amerikaanse collega Rusk. maatregelen van de DDR zeer ern stig en volkomen lin strijd zijn met ae reeds lang geleden gemaakte af spraken. Verwacht wordt, dat alle 15 NAVO-regeringen de inreis van Oost duitsers in hun landen sterk zullen beperken. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, zal woensdag Bonn bezoeken voor overleg over de toestand ln Berlijn, zo heeft Brandt, Wast - Duitslands minister van Bui tenlandse Zajkèn, gisteren in Reyk javik meegedeeld. GRIEKS-TURKSE ONTMOETING OP CYPRUS NICOSIA (AP) Afgevaardigden van de Griekse en van de Turkse gemeenschap van het eiland Cyprus zijn gisteren voor de eerste keer in vier en een half jaar in Nicosia bij eengekomen. Zij gaven uitdrukking aan de hoop dat het overleg zal lei den tot een eventuele regeling van het probleem van Cyprus. Zowel de Griekse als de Turkse afgevaardigden hebben er echter op gewezen dat men zulk een regeling niet binnen af zienbare tijd moet verwachten. Aan de vergadering zijn maanden van intensieve pogingen voorafge gaan van de speciale vertegenwoor diger van de Verenigde Naties, B. Osorio Tafall uit Mexico, die er uit eindelijk in is geslaagd de twee par tyen tot een bespreking op Cyprio tische grond te brengen. Osorio Tafall presideerde de eerste vergadering, die slechts werd bijge woond door een afgevaardigde van iedere partij, Clerides, president van het Cypriotnsche Huis van Afgevaar digden vertegenwoordigde de Griek se partij en Denktash, voorzitter van de Turks-Cypriotische Kamer verte genwoordigde de Turkse Cyprioten. De vergadering vond plaats in het Ledra Palace hotel, op de „groene lijn", het niemandsland tussen de Griekse en de Turkse sector van de hoofdstad van het eiland. De „groene lijn" wordt bewaakt door gewapende V.N.-troepen. DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-gem. spr. evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub ,,De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27; Bahai-gespreks- avond, 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr)Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam, PieterskerkHolland Festival Bach's „Hohe Messe" door Toonkunstkoor en leden Concertgebouworkest olv. Iskar Arlbo. 7.45 uur nam. WOENSDAG Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): L.A.K. Opening tentoonstelling Har- men Abma, 9 uur nam. Steenschuur 6: Leidsche Ver. van Postzegelverzamelaars 8 uur nam. Hogewoerd 162: Jaarverg. Coöp. Ver. voor Uitvaartverzorging. 8 uur nam. DONDERDAG Haagweg 4: Diploma-uitreiking part- Time cursisten Technische school. 8 uur nam. O. L. school Stadhoudersin.: Af scheidsreceptie van de heer J. v. d. Brink. 8-9.30 uur nam. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Excursie naar Lekx ln Koudekork Vertrek bussta tion 6.35 uur nam. VRIJDAG Galerie v. d. VUst (Botermarkt 3): Opening tentoonstelling C. de Vries, E. Gerst, K. Wlggers, G. Zaalberg en S. Vlag. 9 uur nam. Holiday Inn: Afscheidsreceptie ir. O. J Schroüder (H.C.W. 4-5.30 uur nm. Haagweg 4Diploma-uitreik Technische School, 3.30 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie Christ gem „Ecclesia", 8 uur nam. Boshuis (achter Hoflaan 64): Ra beurs 7 uur nam. ZATERDAG Wassenaar (Kunstzaal Heuff) ning tentoonstelling Jacoba Surlel Lon Schwirts. 4 uur nam. LG ID (M. H. Trof MAANDAG Bezwaren tegen plan-Leber BONN (GPD) De Nederlandse dat dit aantal vergunningen voor ambassadeur in Bonn, dr. De Beus, heeft gisteren in een lijvige nota nog eens al onze bezwaren opgesomd te gen de verkeersplannen, die de Westduitse minister Leber op het ogenblik aan het uitvoeren is. Dr. De Beus overhandigde de no ta in het departement van Buiten landse Zaken in Bonn aan staats secretaris Duckwitz. Intussen wil len hardnekkige geruchten .dat de contacten tot topniveau zullen wor den opgeschroefd en dat bondskan selier Kiesinger en minister-presi dent De Jong in Bonn of Den Haag over de kwestie zullen gaan praten. Nederland vraagt de bondsrepu bliek het aantal van 1950 licenties voor het grensoverschrijdende vrachtvervoer te willen herzien. Minister Leber heeft echter reeds herhaalde malen te kennen gegeven, Nederland en Biafra De minis ter van Buitenlandse Zaken overlegt met zijn collega's om uit de bestaan de voedselhulpprogramma's een be drag van 285.000 gulden beschikbaar te stellen voor voedsel voor Biafra, Dit heeft minister Luns meegedeeld ln antwoord op schriftelijke vragen uit de Tweede Kamer. Boekhouder meldt zich Gister avond heeft een 30-jarige Bladelse boekhouder, die op 28 april met 22.700 gulden spoorloos was verdwe nen, zich vrijwillig bij de politie in zijn woonplaats gemeld. De boekhou der, die gehuwd is en vader van twee kinderen en die in dienst was van een verpleeginrichting in Bladel, had nog tweehonderd gulden op zak. Hij vertelde de politie zich gemeld te hebben, omdat hij bijna door zijn geld heen was. Hij had met het geld goede sier gemaakt in hotels in Frankrijk, Spanje, Italië, Oosten rijk en Duitsland. De man is inge sloten. Honderd inbraken De politie in Schiedam heeft twee jongemannen (25) aangehouden, die bekend heb ben in een maand tijd ongeveer 100 inbraken in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rotterdam te hebben gepleegd. Het tweetal werd in de nacht van vrijdag op zaterdag door de politie in Sohedam betrapt, toen zij bezig waren in te breken in een winkel aan de Liduinastraat in Schie dam. In het algemeen waren de re sultaten van de inbraken voor ver dachten niet groot, doch hier en daar werd daarbij nogal schade aangericht. Telegram naar Abernathy De stichting Dr. Martin Luther King in Amsterdam heeft een telegram aan de deelnemers aan de mars der ar men in Washington verzonden, waar in de gevoelens van medeleven met de armen ln Amerika tot uitdrukking wordt gebracht. Het telegram is ge stuurd aan ds. Ralph Abernathy en de weduwe van de in april vermoor de dr. King, die beiden deel uitmaken van de leiding van de mars. Dronken achter stuur De 19-ja- rige H. Timmer uit Almelo is in de nacht van zondag op maandag bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij Zat naast de bestuur der van 'n auto, die in 'n bocht over de kop sloeg. De bestuurder, die on der invloed van sterke drank verkeer de en geen rijbewijs had, werd licht gewond, een derde inzittende liep ernstige verwondingen op. De auto, die geheel vernield werd, was gesto len. H. H. Niemeijer overleden Gis teren heeft in alle stite de crematie plaatsgehad van het stoffelijk over schot van de heer H. H. Niemeijer, die na een kortstondige ziekte don derdag op 85-jarige leeftijd in Pa- terswolde is overleden. Meer dan 67 jaar was de overle- BINNENLAND dene verbonden aan de Theodorus Niemeijer N.V. in Groningen, van 1911 tot 1956 als directeur en na zijn aftreden tot voor kort als commissa ris. Twee doden bij botsing Bij Barknesse in de NoordöostpoJder zijn gisteren twee personenauto's uit Zwartsluis en Sneek frontaal op el kaar gebotst. De 30-jarige vertegen woordiger W. Westerhuis uit Zwart sluis en de 49-jarige mevr. M. van Dijk-Oppenhulzen uit Lemmer kwa men hierbij om het leven. Beide be stuurders van de auto's werden ern stig gewond. BUITENLAND Gevangenisoproer Na vijf uur van verbitterde gevechten tussen op standige gevangenen in de staatsge vangenis van Ohio in Columbus en politie kon de orde worden hersteld De oproerlingen, driehonderd in ge tal, leten hun cipiers, die als gijze laars waren gebruikt, weer los. Vijf cipiers hadden verwondingen opge lopen door slagen met honkbalknup pels. De oproerlingen hebben acht branden gesticht en aan zeven ge bouwen ernstige schade toegebracht, die getaxeerd wordt op een miljoen dollar. Muitery op vrachtschip Acht muitende zeelieden hebben gister avond aan boord van de Israëlische vrachtboot Avocadocore in de bui tenhaven van Dover de eerste secre taris van de Israëlische ambassade ln Londen, douane- en immigratie- functionarissen en vertegenwoordi gers van de eigenaars van het 5955 ton metende schip gedurende ander half uur gevangen gehouden. De functionarissen waren aan boord ge komen nadat de kapitein had ge meld dat elf bemanningsleden in staking waren gegaan. De gevange nen mochten later vertrekken. La ter op de avond vertrok de Avoca docore uit de haven van Dover naai Bremerhaven. De muitende zeelie den zullen daar aan land worden ge- jset. Spaans Guinea wordt onafhanke lijk Spaans Guinea zal eind sep tember onafhankelijk worden. Dit is gisteren uit bevoegd bron verno men in Madrid, waar zaterdag op Guinea een ontwerpgrondwet voor het eilandengebied is aanvaard. Hei ontwerp moet nog door het Spaanse parlement worden goedgekeurd, waarna het in augustus door middel van een referendum ter goedkeuring aan de bevolking van Guinea zal worden voorgelegd. Thant op reis Secretaris-gene raal Thant zal van 28 juni tot 12 juli een bezoek brengen aan Bulgarije, Roemenië, Oostenrijk, Genève en Ierland. hem het maximum betekent. Hij be roept zich consequent op de door staatssecretaris Keyzer hieover met hem gesloten overeenkomst. De nieuwe Nederlandse nota be helst eveneens een aantal kritische opmerkingen (het woord protest wil men in Nederlandse regeringskrin gen in dit stadium liever nog niet horen) over het eigenlijke plan-Le- ber, dat nog altijd binnen het West duitse kabinet zelfs een twistappel van de eerste orde vormt. Nederland verwijt de regering in Bonn met haar maatregelen in te druisen tegen een Europese ver- keersordening en te 'discrimineren tussen binnen- en buitenlandse trans porten ook voor E.E.G.-partners. Het effect van de overhandigde Nederlandse nota in Bonn wordt ni hil geacht. Een vorig memorandum, dat het aspect van de Rijnvaart be handelde, is nog niet eens beant woord. De twee Westduitse rege ringspartijen. C.D.U. en S.P.D., heb ben het trouwens met elkaar reeds zo moeilyk over het door de eigen Westduitse transportwereld even eens zo aangevochten ontwerp van de socialist Leber, dat zij weinig be hoefte tonen ook nog aandacht te schenken aan Nederlandse aspecten. Verbetering van omstandigheden op Jaros en Leros ATHENE (Reuter) De Griekse regering heeft maatregelen getroffen om de toestanden op de gevangenis eilanden Jaros en Leros, waar onge veer 2.250 politieke gevangenen ver blijven sinds de staatsgreep van vo rig jaar, te verbeeren. Dat heeft vice-premier Pattakos gisteren mee gedeeld. De gevangenen kunnen nu familieleden ontvangen en meer brie ven sturen aan vrienden en verwan ten. Pattakos is voorzitter van een re geringscommissie die is ingesteld na dat 't Internationale Rode Kruis had aangedrongen op verbetering van de omstandigheden op de betrokken eilanden. Hij zei dat binnenkort een aantal gevangenen zal worden over gebracht naar andere eilanden die beter zijn ingericht. Humphrey zeker van Democratische kandidatuur? NEW YORK (AFP) De „New York Times" schrijft dat vice-presi dent Humphrey op grond van een analyse van de huidige politieke toe- stnd, verricht door de democratische party, zeker kan zijn van meer stem men dan het minimum van 1.312, no dig om door de port ij con ven te aan gewezen te worden als Democratise.i kandidaat voor het presidentschap. Humphrey zou nu al op 1.811 stem men kunnen rekenen en senator Eugene McCarthy slechts op 502. (ontleend aan andere bladen) Geboren: Wytse Tjeerd, z. v Kaastra-Prakke, Hoogland; Jacobus Cornelis Gerhardus, z. v. Korteweg- de Klijn, Den Haag. Getrouwd: M. W. Keyze ren D. Veenstra, Amstelveen. Overleden: W. A. J. van Delden. m. 56 jaar, Den Haag: J. van de Grampel, m., 74 jaar, Overveen; H. H. Niemeyer, m. 85 jaar. P i de: H. Hart, m. 61 jaar, Oudkarspel D. N. J. Visscher, m. 81 jaar, Den Haag. Rijnlands Lyceum (M. laan): Gem. voor oorspronkelijk cMtrc tendom. Spr. evang. N.v.d.BruL* 7.30 uur nam. |ei* Steenschuur 6: Kerk van Jïc. Christus van de heiligen der laatstefa» gen 10.15 uur zondagsschool; 11.30 en. avondmaal. L Ontmoetingscentrum bij Antoniuslen Tentoonstelling schilderijen G. J A d. Berg. 10 uur voorm.- 1 uur Stadhuis: Gemeenteraad 7.30 uur| middag. BIOSCOPEN Luxor: „Spel met de zonde", l(f Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag f 4.45 7 en 9.15 uur. Lido: „A lovely way to die". Dag 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Killers contra killers", Lg. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag jen 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Verkrachting", 18 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. 1 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, i 7 en 9.15 uur. Studio: „Cash? Cash!". 18 Jr. t J 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. TEN TOON STELLINGEN Rijksmuseum voor de geschied der Natuurwetenschappen. Boerhai tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfeesti zyn geboorte. Werkd. 10 uur voortfE1 uur nam.: zondags 1-4 uur nam 1 december). >be Allemansgeest: Tentoonstelling etf*™1 derljen en perkamenten pani Dieuwke Kollewljn (t./m 30 Junlkev Hortus Botanicus: Tentoonstelde over walvissen en walvisvaart. Geon F maandag t.m. zaterdag 10 uur voc~ 4.3o uur nam.; zondag 1-4.30 nam. (t.m. 15 september.). s, Molen „De Valk' Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 >i» voorm.- 5 uur nam. 's zondags l.5m, nam. 11,8 et, De Lakenhal: Dag. 105 uur; zei i 1 5 uur. Rijksmuseum van Oudheden j*08' penburg 28): Werkd. 10 uur vooru>ip 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam. erj, Rijksmuseum voor Volkenku»p (Steenstraat 1): dag 10-5 u.: '«Jr-L dags 1—5 uur nam <~'0 RUksmuseum voor de geschied!^ der natuurwetenschappen: Dag >'P uur zond 1-4 uur d. Rijksmuseum voor Volkenkuxaa Tentoonstelling „Vlva Mexico". W(nvl dagen 10 uur voorm.5 uur na zon- en feestdagen 15 -uur nar?' (t/m 1 december). out Ned.-Legermuseum: Geopend maai11- tot en met vrijdag 9 uur voorm. lan nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur i^w Wassenaar (Kunstzaal Heuff): 'ke*, toonstelling schilderijen Bertus de r en edelsmeedwerk Albert Kok. opend maandag t/m vrijdag 10 n voorm. 5 uur nam.; bovendien d-nn dagavond 8-10 uur nam. (t/m 26l. nl). Jip Avond- en nachtdienst der apotüe^ Geopend voor spoedeisende gevalpr Apotheek Reljst, Steenstr. 35. tel. 2Qg Apotheek R. van Breest SmallenL^ -e Leiderdorp en Apotheek VoorsF" ten zyn de gehele week geopend. i v vVEEKEINDEIHENST DER >lpl HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ra^P plege men de eigen huisarts, daa 1 tot zondagnacht 24 uur de doktian; telefoon 2 2 222, )jP! r): lip] Kr: eks im. )ip] »ss( •dts HAAGS A G E N D DINSDAG )ipl ÏOU Kon. Schouwburg: Toneelgroep t.„, dlo „Darts en Lijensynode" V7 Lodewijk de Boer,8.15 uur nam. )ipl Dillgentla: Lurelel Cabaret: „der zeer". Gastrol Jasperina de Jong,Q, uur nam. Kurzaal: Festival Theatre U.^ipl U.S.A.: drie moderne éénacter;. en t^k korte musicals. Regie: John Edi, Blankenchip, William C. White*k- Janet Bolton, 8.15 uur nam. WOENSDAG )ew idh Kon. Schouwburg: Toneelgroep jf- dlo: „De architect en de keizer'lp Assyrie" van Fernando Arrabal ma gie: Krijn ter Braak, 8.15 uur nai E( Dillgentia: Lurelel Cabaret: J Zeer". Gastrol Jasperina de Jong. Pnn uur nam. (n I Kurzaal^ Festival Theatre ui;ni U.S.A.: drie moderne éénacters en|7 korte musicals. Regie: John Edf»el Blankenchip. William C. Whitel Janet Bolton, 8.15 uur nam. L WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S a Amsterdam regen 18 14 Den Helder regen 16 12 Ypenburg motregen 18 14 Vlissingen regen '17 14 Eelde regen 18 12 De Bilt regen 18 13 Twente motregen 18 13 Eindhoven geh. bew. 18 14 Zuid-Limburg geh. bew. 18 14 Helsinki zwaar bew. 25 16 Stockholm half bew. 23 13 Oslo zwaar bew. 17 10 Kopenhagen lialf bew. 18 10 Aberdeen zwaar bew. 17 6 Londen regen 17 15 Brussel geh. bew. 18 13 Luxemburg regen 17 12 Parijs geh. bew. 19 15 Bordeaux onbewolkt 21 10 Grenoble onbewolkt 19 9 Nice onbewolkt 25 17 Berlijn licht bew. 19 11 Frankfort -egen 20 13 Mlinchen zwaar bew. 16 11 Zürich zwaar bew. 18 13 Genève onbewolkt 20 9 Locarno licht bew. 14 Wenen zwaar bew. 20 13 Innsbruck zwaar bew. 16 8 Belgrado zwaar Lew. 23 14 Athene zwaar bew. 27 21 Rome onbewolkt 21 17 Barcelona licht bew. 15 Madrid onbewolkt 12 Lissabon onbewolkt 30 17 Dip' LBe Jiuw ipl in, ïl, ipl O ipl iyn kki ipl B: d. lipt n) :e S ipl lr-iï 1 )ipl ia V rel, E ipl. rsoi ipl< ffei otes 'ipl >odt ll.s

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2