Noordwijk niet erg fortuinlijk "„Bij een mooi aanbod word ik misschien toch prof VOETBALDRAMA Gelaten Wiersma en Sij brands punt verder achter Op de vuist in Bagdad Krantenbezorger gevraagd }kker na het Queen's Club toernooi! DAG 24 JUNI 1968 PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD onkbaluitslagen We klasse A: DickersTh amen 50. •«ede klasse A: k—Lijnden 2—1. «ede klasse C: «naarKennemerland 98, -Rooswyk 100, HFC Haarem iteoor 9—7. BUENOS AIRES (ANP) Honderden mensen zijn zondag na af loop van de in Buenos Aires gespeelde wedstrijd River Plate—Boca Juniors, die in een gelijkspel (00) eindigde, onder de voet gelopen. Er zijn al 71. doden en 150 gewonden geteld. Volgens een oogge tuige gingen enkele draaihekken niet open, als gevolg waarvan de mensen vooraan werden doodgedrukt. De ren op de uitgang zou zijn begonnen, toen toeschouwers brandende kranten in de lucht gooiden. Tweeduizend van de 100.000 toeschouwers zouden daardoor in paniek zijn geraakt. SPAKENBURG Noordwijk heeft in de strijd om het landskampioenschap zaterdagvoetbal nog altijd geen,overwin ning kunnen boeken. De wat verjongde roodwitte formatie leek zaterdagavond in Spakenburg tegen IJsselmeervogels in een verrassend goede wedstrijd wel de volle winst in de wacht te gaan slepen, maar drie minuten voor het einde sloeg het nood lot voor de Noord wij kers opnieuw toe: in een scrimmage scoor de Vedder via de handen van doelman Van der Niet fortuinlijk de gelijkmaker (22). „Wij hebben ook nooit eens ge lukGelaten accepteerden de moegestreden roodbroeken het overi gens lang niet onverdienstelijke ge lijkspel. Trainer Ben van Duyl: „Het zit eenvoudig niet mee. Het lijkt wel, alsof wij al het geluk in de competi tie hebben gehad. Met eep tikkeltje fortuin benutten wij in de tweede helft nog wat kansjes (Albert Spaan derman, Rudi Bröring, Jaap van Kesteren). Maar nee, op de valreep zit het nog even helemaal tegen en maken zij piazzelig gelijk,". Toch werd in de kleedkamer van de roodwitten de „winst" van het du el om de bttard van de keizer duide lijk gezien: Noordwijk kan het vol gend seizoen met succes gaan verjon gen. Vooral in de 16-jarige aanvals leider Albert Spaanderman, maar ook in rechtsbuiten Dick Hazenoot en de verdedigers Klaas Rendering (rechtsachter in plaats van Marcel Kuiper) en Klaas Bamhom in de rust ingevallen voor de (licht) aan 't hoofd geblesseerde aanvoerder Jaap van der Meulen bezitten de rood broeken talentvolle krachten, hetgeen voor Dick Heemskerk (bijna 30) reden was om bij trainer Ben van Duyl te informeren of er voor hem soms ook nog zo'n jeugdspelertje is. De al 30-jarige Jaap van der Meulen stak de jeugd eveneens een pluim op de hoed: „Ik wou dat ik weer zestien was en dan zo kon voetballen Trainer Ben van Duyl maakte (te vreden) de balans op: „Ik ben met dit resultaat echt wel tevreden. Na tuurlijk jammer van dat doelpunt, ik had graag gewonnen. Maar wij hebben in ieder geval weer eens ge toond dat we kunnen voetballen. Er werd ook goed gewerkt. En dan de jeugd: we gaan door. We moeten aan het seizoen 1969-1970 denken, dan is een plaatsje in de nieuw te vormen eerste klasse de inzet. Tegen IJssel meervogels hebben de jonge jongens getoond echt wel mee te kunnen. Maar ze moeten nu natuurlijk niet denken, dat ze er al zijn. Ze komen fysiek nog het een en ander tekort. Ze hebben nog te weinig routine. Ze moeten meer durven, wat „brutaler" worden". Ook IJsselmeervogels-trainer Jan de Rijk had lof voor de jeugdige roodbroeken. De Rijk: „Ik heb de laatste tijd zelden zo'n. leuke wed strijd gezien. Deze jongens lieten el kaar spelen, ze gaven elkar de ruimte, de gelegenheid om hun (.tech nisch) spel te ontplooien. En toch gaven ze elkaar niets cadeau. Dit zijn goede wedstrijden voor de jeugd om wat ervaring op te doen. Omdat Gerrit Heinen wat met een blessure sukkelt, had ik Henk de Graaf als rechtsbuiten opgesteld. Kijk, die jon gen is vijftien jaar. In deze wedstrijd heeft hij de kans gekregen om te voetballen, om te tonen wat hij (nu al) allemaal in zijn mars heeft. Net als die twee junioren bij Noordwijk. Vooral die aanvalsspits (Albert Spaanderman) was goed. Ik vond het ontzettend leuk. dat juist die twee jonge jongens de doelpunten maakten Knap spel Vooral im de tweede helft hebben Noordwijk en IJsselmeervogels de ongeveer vijftienhonderd toeschou wers een knap partijtje voetbal voor geschoteld. Na een eerste helft, waarin alles wat te gezapig ging en meer de nadruk op het spel dan op de „knikkers" werd gelegd, toonden beide elftallen na de hervatting plot seling meer interesse. Het tempo werd opgeschroefd en zonder dat er tot beton-voetbal werd overge gaan werd er „geknokt" voor de overwinning. De Spakenburgers boekten vier minuten na de rust het eerste succes. De snelle linksbuiten Jan Vedder was zijn bewaker Klaas Rengeling te vlug af en zijn lange trekbal werd door de overigens goed spelende Anton Marijt te nonchalant weggewerkt. Uitblinker Jan van der Groep (trai ner Ben van Duyl: „Zo'n speler mis sen wij op het ogenblik. Een spelver deler. een motor, maar tevens ook een killer") kreeg op de rand van het strafschopgebied de kans om de bal hard achter Jaap van der Niet te schieten (10). Het antwoord van Noordwijk liet echter niet lang op zich wachten: reeds twee minuten later schoot Al- bert Spaanderman na aangeven van Dick Hazenoot Dick Heemskerk stapte listig over de bal heen fraai de stand weer in evenwicht (11). Noordwijk ging toen steeds gemakke lijker voetballen en veroverde zelfs een licht veldoverwicht. Na wat kansjes onbenut te hebben gelaten, leken de roodbroeken twaalf minu ten voor het einde toch de volle winst naar huis te zullen meenemen. Dick Hazenoot kon na een bekeken diepte pass van Gerard Duindam ongehin derd doorbreken om beheerst de wei felend uitlopende Spakenburgse doel man Heinen te passeren: 12. Drie minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Habolt moest Noord wijk toch nog één punt uit handen gegeven. Tijdens een scrimmage kreeg de naar binnen gezwenkte Vedder in het centrum, waar overigens Anton Marijt en Wil Spaanderman de lakens uitdeelden, even de ruimte om de bal hard door te halen en dat werd de roodwitten ftaal. Doelman Jaap van der Niet stopte in eerste instan tie het schot in een flitsende reactie nog wel, maar kon het leer toch niet helemaal onder controle krijgen. Ter gend langzaam rolde de bal toen over de lijn Zaterdagvoetbal WHC—Huizen 0—2 (Huizen kampioen; IJsselmeervogelsNoordwijk 22 Huizen 5 5 WHC 5 2 lJsselmeerv- 5 1 Noordwijk 5 10 12—7 5 4—5 4 10—9 1 6—13 Wereldtitel dammen BOLZANO (ANP) Met nog twee ronden te spelen is de 25-jarige Rus sische grootmeester Andris Andreiko reeds bijna zeker van de wereldtitel dammen. In de zaterdag en zondag In Bolzano gespeelde ronden liep de Rus tot twee punten uit op zijn naas te concurrenten door overwinningen op de Tsjech Reimann en Italiaan Laporta. BAGDAD (AP) Griekenland is winnaar geworden van het internationale militaire voetbalkampioenschap. In de eindstrijd ver sloegen de Grieken Turkije met 41. Vijf Griekse spelers moesten naar het ziekenhuis worden gebracht, na een vechtpartij in de eerste helft. De ontmoeting, geleid door een Nederlandse scheids rechter, werd toen voor twintig minuten gestopt. Na een beroep op de 40.000 opgewonden Iraakse kijkers, die de Grieken hartstochtelijk aanmoedigden, om zich te beheersen, werd de wedstrijd hervat. Nederland eindigde in dit militaire kampioenschap achter Grieken land, Turkije en Ivoorkust op de vierde plaats. Spanje werd vijfde en Zuid-Korea laatste. In verband met de gespannen sfeer werd de prijsuitreiking uitgesteld. De 15-jarige Harm Wiersma was de eerste van de belagers die een punt verspeelde. Zaterdag kwam hij niet verder dan een gelijkwaardige remise tegen de weer eens goed spe lende Belg Verpoest. Zondag startten de vier gegadigden voor de tweede plaats, de Nederlan ders Sij brands en Wiersma en de Russen Tsjegolev en Koeperman, met aeder achttien punten. Ton Sij- brands was de eerste die moest af haken. door een remise tegen Ver poest. Harm Wiersma had veel moei te met de Monegask Agliardi, die pas na lange strijd kon worden overmees terd. Tsjegolev trof de Franse kam pioen Mostovoy in een ongenaakbar© bui. De Fransman ging fel in de aan val en tegen het einde moest de Rus remise forceren. Het langst voor zijn kansen op de wtede plaats speelde wereldkampioen Koeperman, in ja nuari nog winnaar tegen Andrieko in de tweekamp .De Zwitser Cazemir bood. zoals gewoonlijk, felle tegen stand maar raakte toch in een nade lig eindspel. Eerst na vfjfenhalf uur won Koeperman, die nu met Wiers ma de tweede plaats deelt. -fa Paardesport Hans Brugman heeft zondag tijdens het nationale concours hippique te Eindhoven, dat 2.000 toeschouwers trok, met Sky High na barrage het springconcours MA gewonnen. 2 Harry Wouters van den Ouden- weyer (Oud Loosdrecht), met Fa- biola. ie Voetbal Het Deense voetbal elftal heeft zondag in Kopenhagen voor 32.000 toeschouwers met 51 van Noorwegen gewonnen. De Vliet wint hoofdnummer Argo lustrum MAURIK iANP» Het enige hoogtepunt tijdens de Argo lustrum- wedstrijden, die dit weekeinde op een dode Rij norm bij Maurik zijn ge houden, was het roeien van de ge stuurde twee van Laga. Van Nes en Suselbeek, die zaterdag met veruit de beste tijd uit de series tevoorschijn waren gekomen, wonnen zondag on bedreigd de finale. Zij gingen met ruim tien seconden voorsprong op de ploeg van Amstel door de finish: 7.19.8 tegen 7.30.1. Het hoofdnummer bij de heren, de senJorenacht, leverde een over winning op voor Nereus, dat de 200 meter in 6.46.6 aflegde. Laga eindig de met 8.6 seconden achterstand op de tweede plaats. De Vliet legde in het belangrijkste nummer bij de da mes, de senioren dubbeltwee, beslag op de eerste plaats in 3.49.0 vóór De Hunze, dat 3.58.2 nodig had. ■jz Atletiek De achtste atletiek ontmoeting tussen Nederland en Middenrijn. die zaterdag in het Baandertstadion te Sittard is ge houden, is zowel bij de jongens als bij de meisjes door Nederland ge wonnen. De eindstand bij de jon gens was 7564 en bij de meisjes 50—43. In een hoekje van een der schitterende terrassen had „profdoder" Okker daardoor ge legenheid zijn verrassende re sultaten en indrukken van de afgelopen week voor ons samen te vatten. ,Ja, dat scheelde me gisteren 650 pond. Ik zat met Ken Flet cher in een soort competitie van len sigaret/tenfirma. Als ik de iindstrijd gewonnen had. zou ik lelijk met hem zijn geëindigd en de prijs met hem hebben ge deeld. Nu kreeg hij alles, hoe wel hij de twee laaitsite toer nooien niet eens had meege daan. Fletcher was dan ook de enige die zaterdag van de regen genoot. Staande in een plensbui riep hy: „Regen, regen, het is prachtig!" Okker, bijzonder slank in zyn goedzittend lichtgrijze kostuum, peutert wat asm het eelt. dat door het vele spelen op zijn rechterhand is gegroeid, terwijl we hem vragen of er in die ene week niet erg veel voor hem is veranderd. En terwijl de Lon- dense high society voorbij pa radeert onder de oude eiken zegt hij, lachend de schouders opha lend: „Och, nee, ik heb van de winter al eens gezegd, dat ik niet geloofde, dat het spelpeil van de profs zoveel met ons ver schilde. Ik heb, dacht ik, deze week het bewijs wel geleverd. Dat is natuurlijk een hele voldoe ning". En weer lacht hij, nu breed uit. „Ik voel me wel happy. ja. De afgelopen acht, negen maan den zijn voor mezelf natuurlijk de grote test geweest. Je mag dan wel weten, dat je aardig tennist, maar dat is natuurlijk voor je zelf ook de grote vraagtot hoe ver kaïn ik komen". Eigen kringetje Terwijl hij dit zegt sürykt hij even met een nerveus gebaar over zijn gezicht en vervolgt dan: „Ja, wat heb ik nu bij me zelf in de afgelopen dagen er varen. In de eerste plaats dacht Ik, dat ik van de Amerikaan Arthur Ashe zoü verliezen. Ik kwam zo uit Lugano op gras en hy had er al langer op gespeeld. Bovendien had ik nog nooit van hem gewonnen. In die eerste set sloeg hij dan ook veel te hard voor mij en die verloor ik dik. Daarna kreeg ik meer vat op zijn services, die later ook min der goed werden. En wat daarna de profs betreft, die jongens zijn nu een stuk nerveuzer dan wan neer zij in hun eigen kringetje spelen. Jaren achtereen hebben zij alleen maar tegen elkaar ge speeld en nu krijgen zy ineens vreemd spel tegenover zich. Bo vendien hebben wij niets te ver liezen en zij heel veel". „Tegen Rod Laver bijv. was ik helemaal niet nerveus. Pas bij de laatste game, nadat het 54 was geworden, kreeg ik de zenuwen. Hij bemachtigde twee gamepoints, maar ik beëindig de de partij met een paar vol leys. Na afloop zei Laver niet veel, alleeen: Je hebt goed ge speeld. Ik geloof wel dat hij erg teleurgesteld was". „Straks op Wimbledon wordt het voor mij anders. In die eers te drie ronden heb ik alles te verliezen. Pas als ik tegen Emerson kom in de achtste fi nale zullen de rollen omgekeerd zijn. Of ik zover kom (weer dat gebaar met zijn hand over zijn gezicht) „Ik hoop van wel. Maaa- eerst krijg ik waar schijnlijk nog mijn oude Wim- bledon-tegenstander Barthes. Ik weet op het ogenblik niets van hem. Ik heb hem ook niet op de televisie zien spelen. Maar profs maken ook fouten. Toch zie ik niet tegen Wimble don op. Ik heb zoveel toernooien achtereen gespeeld. Bijna elke week een. Ik heb alleen wat last van m'n rug. Een spier verrekt denk ik. Ik hoop dat het met masseren overgaat". Misschien Of er nog wijzigingen zijn in zijn plannen om met september bij Van Dalsum te gaan wer ken voor Durilop? Okker staart even voor zich uit. „Eerst Wimbledon maar eens afwachten". Dan zegt hij kalm, bijna tot zichzelf: „Als ik een mooi aanbod krijg word ik misschien toch wel prof. Ja, als ze heel wat bieden. Maar ik heb nóg van niemand iets gehoord hoor. In ieder geval speel ik na Wimbledon nog een serie toer nooien Antwerpen, Gstaad, Hilversum, München, Hamburg, dan de „nationale" en daarna mischien 'n week Canada. Dan volgen de landenwedstrijden te gen Duitsland en België. Die vallen samen met Forest Hills. Daar moet ik nog met de ten- Lea Pericoll geeft al jaren op Wimbledon de mode aan. Zij draagt hier een pakje (ro se, violet en wit), dat is af gezet met zwanedons. De Ne derlandse tennismeisjes, v. I. n. r. Lidy JansenVenneboer. Astrid Suurbeek en Marijke Jansen hebben er ivel be langstelling voor. nisbond over praten. Ik ga natuurlijk veel liever naar die Amerikaan se kampioenschappen. Dan heb ik kans op de wereldranglijst te komen en dat is me natuurlijk ook wel wat waard. Dat zyn gedachten ook al he lemaal bij Wimbledon zijn, ver raadt hij tot slot door te zeggen: „Morgen meteen al op het cen- treeourt, tegen Curtis, de vierde partij. Dat zal wel laat worden. Een lange middag van wach ten" en weer strijkt hij met zijn hand over zijn gezicht. „In de dubbel met Riessen is de loting niet best uitgevallen. Meteen tegen Hoad en Davidson en daarna tegen Fletcher-Santana. Maar Hoad heeft sinds septem ber niet veel meer gespeeld". Waterpoloteam van Australië gaat niet naar Mexico MELBOURNE (ANP) Het Australisch Olympisoli Comité heeft besloten geen waterpoloploeg af te vaardigen naar de Olympische spelen in Mexico. Tydens een algemene ver gadering van de OAF in Melbourne bepaalde men definitief het maxi mum aantal Olympische deelnemers op 180. Vorig jaar stelde het bestuur van de OAF, dat het waterpoloteam niet zou gaan, als daardoor het toen voorlopige totaal van 180 vertegen woordigers zou worden overschreden. De Australische Zwembond dreigt zich nu af te scheiden van het Olym pisch Comité Uitslagen: Twaalfde ronde: Mosto voyFanelli 11, FeldlKoeperman 02. PershadAgliardi 11, Wiers maVerpoest 11, SijbrandsLa porta 20. AndreikoReimann 20, DelhomTsjegolev 02, Cazemier Smith 02. Dertiende ronde: TsjegolevMos tovoy 11, ReimannDelhom 02, LaportaAndreiko 02, Verpoest Sijbrands 11, AgliardiWiersma 02, SmithPershad 11, Koeper man—Cazemir 2—0, Fanelli—Feldl 2—0. De stand na dertien ronden luidt: 1 Andrieko 22 pnt., 2/3. Wiersma en Koeperman 20 pnt., 4/5 Sijbrands en Tsjegolev 19 pnt., 6. Verpoest 17 pnt., 7/8. Mostovoy en Smith 15 pnt., 9. Cazemir 12 pnt., 10. Delhom 11 pnt., 11. Fanelli 10 pnt., 12. Pershad 10 pnt., 13. Laporta 8 pnt., 14. Agliardi 7 pnt., 15. Reimann 3 pnt., 16. Feldl 0 pnt.. LONDEN (GPD) Het tondagochtend half twaalf. Tom Okker, de beste amateur-tenis- ser ter wereld, zoals de Engelse journalisten hem na een bij zonder opmerkelijke week Queens-Clubtoernooi inmiddels hebben omgedoopt, speelt een rustig partijtje golf op de sjieke club van Hurlingham-park. Aan de vooravond van Wimbledon voor de 24-jarige Nederlandse crack geen tennis. Trouwens ook gisteren heeft hij bij uit zondering het racket niet ge hanteerd. Het was de gehele dag nood weer in Londen, zodat de fi nale van het Queenstoernooi niet meer kon worden gespeeld. Daarin zou Okker tegenover de humeurige Amerikaan Clark Graebner komen te staan. Beide spelers waren bereid op het snelle hout van een overdekte baan te spelen, maar de orga nisatie wilde er niet van weten. Het belangrijkste voortoernooi van Wimbledon bleef derhalve onbeslist. Okker, die in dit grasevene ment opnieuw wereldnieuws maakte door achtereenvolgens Amerikaan Arthur Ashe en de profs Pilic, Olmedo en Laver 1 voor Wimbledon, uit te schakelen, betreurde meer het geld dat hij hierdoor miste, dan de eindstrijd. Hy kreeg er 5600 gulden minder door in handen, maar hield toch nog een kleine 3000 gulden over. Ook het partijtje golf van on- se landgenoot kon niet worden uitgespeeld, want zondag daal den er eveneens verscheidene plensbuien op Londen neer, die iedereen binnen enkele minuten doorweekten. De exclusieve tuin- party, die ieder jaar aan Wim bledon voorafgaat, viel evenals vorig jaar, voor het grootste ge deelte in het water. Tom Okker vlucht voor de regen met een golf stick in de hand. 650 pond ADVERTENTIE Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9