Academische Raad is niet representatief Regering kan haar aandelen gaan verkopen Vorm nieuwe provincie Zee- en Rijnland Voor u f1.000,- of Advies negeren NSR tot ministers: H A A G S 1 AGENDf f10.000,- en voor u CONFERENTIE EUROPESE RUIMTEVAART VIJF JORDAANSE ADVOCATEN VOOR SIRHAN SIRHAN etG^cfencia Wreedheden in Biafra KOSMOS-227 Motie-Engels aanvaard MET EEN ENKEL WOORD de bank waar ook zich thuis voelt Onveranderd dividend Iuternatio Familieberichten Senator Van den Bergli suggereert: Doodsteek 1 h PAOÏNA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 JUNI 196 UTRECHT ANP) De Neder landse Studenten Raad organiseert zaterdag a.s. in Utrecht een vergade ring waar hoogleraren, stafleden en studenten gaan praten over een toe komstige Academische Raad en de wijze waarop deze haar taak zou moeten vervullen, alsmede het Rap- port-Maris. De NSR heeft dit ln een brief aan minister Veringa meege deeld en de bewindsman verzocht geen gewicht te hechten aan een dooi de Academische Raad op dezelfde dag eventueel uit te brengen advies. De NSR zegt in de brief aan de minister ondermeer dat de volgen de overwegingen aan het initiatief ten grondslag liggen: 1. De commissie-Maris heeft twee Jaar de tijd gehad om een structuur te ontwerpen en daarna nog eens een jaar om daar een toelichting bij te bedenken. Het resultaat ontlokte een stortvloed van kritiek, waarin het rapport nog voordat het gepubliceerd werd ten onder ging. 2. Vervolgens heeft de Academi sche Raad bijna een half jaar de tijd gehad om tot een alternatief te komen. Dat is nog niet gelukt. De nieuwste voorstellen van de dagelijk se raad van de Academische Raad gaan uit van dezelfde basis-principes. Zij zijn niets anders dan „Maris in nieuwe verpakking". 3. De Academische Raad heeft tot nu toe een openbare discussie en een algemene meningsvorming over de organisatorische herstructurering van de universiteiten in de weg ge staan. 4. De Academische Raad voldoet niet aan de opdracht die haar bil haar oprichting is meegegeven, na melijk „om te voorkomen dat de overheid zelf noodgedwongen in be langrijke vraagstukken beslissingen moet nemen zonder dat de directe be trokkenen in onderling overleg en be raad daarover hun oordeel gevormd en hun mening hebben kenbaar ge maakt". ADVERTENTIE 5. Door de werkwijze en de huidi ge structuur van de Academische Raad is het op 22 juni uit te brengen advies op geen enkele wijze een weer gave van de heersende mening in de academische wereld. 6. De dagelijkse raad hanteert het volgende beginsel voor medeverant woordelijkheid van leden van het we tenschappelijke korps en studenten voor de universiteit namelijk: „Aan hem moeten in beginsel medeverant woordelijkheden gegeven worden, op dat zij zich medebetrokken kunnen voelen bij het functioneren van de universiteit". De NSR daarentegen is de mening toegedaan dat hooglera ren, stafleden en studenten bij de universiteit betrokken zijn, dat zij als volwassenen mede verantwoorde lijk zijn voor wat de universiteit met hun werk beoogt te bereiken en be reikt en omdat zij (mede-) verant woordelijk zijn, hebben zij recht op zeggenschap. MUNCHEN (DPA) In München is de derde Europese ruimtevaartcon- feremtie geopend door de Westduitse minister van wetenschappen, Ger hard Stoltenberg. Aan deze conferen tie nemen 380 afgevaardigden deel; zij duurt drie dagen. Minister Stoltenberg pleitte voor instelling van een supranationaal Enropees ruimtevaartinstituut en voor het samengaan van de Europe se organisaties Eldo en Esro, die de bouw van een Europese raket en be vordering van het ruimte-onderzoek nastreven. De minister vond het re delijk dat het bedrag van 1,1 mil jard gulden, dat de Europese lan den gezamenlijk aan ruimteonder zoek en- techniek uitgeven, jaarlijks met tien procent wordt verhoogd. Op het congres zal een honderd bladzij den tellend rapport met voorstellen over ontwikkeling en bouw van kunstmanen en raketten worden be handeld. De conclusie kan slechts deze zijn, dat de huidige Academische Raad geen waarde heeft als vertegenwoor digend lichaam van de academische wereld en dat het door haar uit te brengen advies daarom ook geen en kele waarde heeft als advies van de academische wereld. De NSR heeft inmiddels een qua inhoud globaal overeenkomende brief verzonden aan hoogleraren en staf leden, waarin zij tevens op de hoogte worden gesteld van het feit, dat de NSR in de nog resterende tijd zal trachten de problematiek in een aan tal stellingen samen te vatten. AMMAN (AP) Vijf Jordaanse advocaten zullen een of meer Ame rikaanse advocaten bijstaan bij de verdediging van Sirhan Sirhan, wie de moord op senator Robert Kenne dy wordt tenlastegelegd. De Jor daanse advocaten zullen zelf hun kosten betalen. „De daad van Sirhan, wat ook zijn motieven geweest mogen zijn, is een politiek misdrijf en hij heeft recht zichzelf te verdedigen. De federa tie (van Arabische advocaten) be schouwt 't als haar plicht deze Ara bische staatsburger te verdedigen", aldus een verklaring van de federa tie. Ook di ie advocaten uit Irak en twee uit Libanon zouden van plan zijn bij de verdediging te helpen, maar dit werd niet gezegd in 'n ver klaring van de federatie, welke haar hoofdkantoor in Cairo heeft. De vijf advocaten spreken allen En gels. Sen van hen. die in Beiroet woont en in Londen rechten heeft gestudeerd, zal als eerste naar de VB. vertrekken om de Amerikaanse advocaten aan te wijzen. Zijn col lega's zullen volgen voordat het pro ces begint. DONDERDAG Pieterskerk: Zesdeklassendienst, 7. uur nam. Leldse lagere scholen. Oegstgeest qe Beukenhof scheidsreceptie van de heren J, Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh, 5 uur nam. In het kader van de Italiaan se week in Amsterdam had gis termiddag een demonstratie ven- delzwaaien plaats. Vele Amster dammers stonden met open mond de verrichtingen van de vendel- zwaaiers die vaak ware acro baten bleken te bekijken. LUZERN (Reuter) De r.k. liefdadigheidsorganisatie „Caritas' heeft gisteren in Luzern laten we> ten uit betrouwbare Europese bron in Biafra te hebben vernomen, dat er in de afgelopen tijd vele Biafranen zijn onthoofd door hun tegenstanders. De Nigerianen hadden zich ook aan andere wreedheden schuldig gemaakt zoals het loslaten van „kwaadaardi ge dieren" op burgers. „Caritas" heeft de afgelopen weken circa 20 vliegtuigen met goederen naar Biafra gezonden en is van plan er nog meer heen te sturen, hoewel het steeds moeilijker werd om in het gebied dat nog in handen van de Bia franen is, te landen. In totaal heeft ..Caritas" voor ongeveer 430.000 gul den aan goederen naar Biafra gezon den. MOSKOU (AP) De Sowjet Unie heeft gisteren een satelliet in een baan om de aarde gebracht, de Kos- mos-227. Die baan is dezelfde als die van de Sojoes-I, de laatste bemande sa telliet die in maart 1967 met kosmo naut Komarow neerstortte. De baan van de Kosmos 227 ligt op een hoogte van 194 tot 281 km onder een hoek van 51.9 0 met de evenaar. De taak van de satelliet is „het verder onderzoeken van de ruimte". de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé- doeleinden? Neem een persoon lijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maxi maal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: ƒ3.000,- in handen, betaling in 18 x 183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling In 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtst bijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke Jening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 235 vestigingen In Nederland BINNENLAND Man richtte ton schade aan In samenwerking met de rijkspolitie van Beerta heeft de recherche van de ge meentepolitie van Winschoten een 32-jarige man uit Beerta aangehou den. De werkloze geestelijk onvol waardige landarbeider heeft bekend schuldig te zijn aan een zestal bran den en inbraken, waarbij een scha de van circa 100.000 gulden werd aangericht. De Winschoter politie verdenkt de man van nog een aan tal gevallen van nachtelijke brand stichting in de afgelopen anderhalf jaar. Korter werken textiel De tex- tielbonden hebben de werkgevers schriftelijk laten weten, dat zij niet akkoord gaan met het over de hele linie verschuiven van de in de drie jarige cao overeengekomen arbeids tijdverkorting met een kwartier per dag van 1 juli aanstaande tot 1 ok tober. De vakbonden erkennen de moei lijkheden waarmee de textielin dustrie kampt. Ze hebben zich daar om, ondanks hun weigering, de ar beidstijdverkorting voor all bedrij ven naar oktober te verschuiven, wel beidstijdverkorting voor alle bedrij- satiebeleid te voeren als individuele ondernemingen uitstel tot 1 oktober vragen. Bedrijfsongeval De 31-jarige oonstructieschilder J. A. Monsieurs is gisteren op de werf van Verolme be klemd geraakt tussen de poten van een kraan en het bedieningshuis van een drijvend dok. De man was op slag dood. Het slachtoffer was bezig op het bordes van de kraan die on derdeel uitmaakt van een drijvend dok. Doordat de kraan ging rijden raakte de constructieschilder be klemd. Autodief kreeg spijt Een Duitser heeft maandagnacht om drie uur bü de Heerlense politie een personen wagen teruggebracht, die hij 's mor gens in de Willemstraat in Heerlen had gestolen. De man was de hela dag met de auto op stap geweest, maar kreeg 's nachts spijt van zijn euveldaad. Daarom bekende hij dp diefstal tegenover de politie, na eerst de auto keurig voor het bureau ge- parkeeid en afgesloten te hebben. De man werd ingesloten. Drs. J. H. Gispen overleden In overleden drs J. H. Gispen, oud minister van Handel, Nijverheid en .Landbouw in het laatste kabinet- Gerbrandy (1945). Hij is ook onder meer directeur van de NV Organon m Oss en later lid van de raad van bestuur van ZwanenburgOrganon geweest .De begrafenis heeft morgen op „Rustoord" in Nijmegen plaats. Beernink wacht af Minister Beemink (Binm. Zaken) heeft de behandeling door de Eerste Kamer van het wetsontwerp, dat het actieve kiesrecht toekent aan ambtenaren, die in het buitenland werken, voor- .opig opgeschrot- De minister wil eerst het advies van de staats commissie voor de herziening van de grond- en kieswet afwachten over de vraag of deze ambtenaren al- dan niet moeten worden b eschouwd als in gezetenen, die volgens de grondwet op het actieve kiesrecht aanspraak kun nen maken. Er was veel kritiek op het wetsontwerp. De meerderheid van de Senaat wilde het niet aanvaarden. BUITENLAND Spion veroordeeld Een Turks mi litair triblnaal heeft een Russische spion in Istanboel tei dood veroor deeld. Het vonnis werd echter on middellijk veranderd in levenslange gevangenisstraf. De thans veroordeelde, een Turk van Armeense afkomst werd in janu ari in een bos in de nabijheid van Istanboel gearresteerd toen hij per radio berichten uitzond. De politie heeft de man met wie hij in radio contact stond, geïdentificeerd als Maxinow, een functionaris van het Russische consulaat-generaal in Istanboel. De Rus heeft Turkije ver laten op de dag na de arrestatie van de Turk. Onrust in Turkije Op de achtste dag van de studentenstakingen in Turkije hebben protesterende studen ten gisteren nog drie universiteitsge bouwen bezet. Studenten van de tech nische univeristeiit en van de tech nische hogeschool in Istanboel heb ben de poorten van de gebouwen gesloten voor professoren en mede studenten. Er deden zich geen inci denten voor. Ook de leerlingen van een meisjesschool hebben haar school bezet. In het gehele land eisen de stu denten algemene hervorming van het onderwijssysteem en andere examen regelingen. Op het ogenblik zijn meer dan 60.000 studenten aan bijna 20 universiteiten en hogesholen in Is tanboel, Ankara, Izmir en Eshisehir in staking gegaan. Lang gewacht George Schuster won in 1908 de legendarische auto race van New York naar Parijs, maar de nu 95-jarige Amerikaan heeft zestig jaar moeten wachten voor hem de prijs, 1.000 dollar (3600 gulden), werd uitbetaald. Een van de organisatoren van de vijf maanden durende race, de New York Times, overhandigde gisteravond de cheque met het bedrag, dat een andere or ganisator een nu opgeheven automo bielclub, in 1908 in de verwarring ver gat uit te betalen. De autopioniers reden in 1908 eerst naar San Fran cisco, gingen per schip naar Japan en zetten toen hun baire tocht voort door Siberië, richting Parijs. Schadevergoeding Lillian Reis oud-eigenares van een nachtclub in New York en oud-danseres die in het begin van de jaren'60 in het nieuws kwam door twee inbraakzaken, is een schadevergoeding van 1.825.000 dol lar toegewezen in een proces dat zij wegens smaa d tegen de Saturdayè Evening Post was begonnen. Mej. Reis beweerde dat een in 1963 in de Satur day Evening Post verschenen artikel onder de kop „They call me Tiger Lil' een inbreuk op haar privé-le- ven betekende en smaad inhield. Duivenmelkers hebben zorgen De Belgische duivenmelkes die tijdens het afgelopen weekeinde aan wed strijden hebben deelgenomen, heb ben zorgen: als gevolg van de weers omstandigheden is bijna een half miljoen losgelaten duiven nog' niet teruggekeerd. Deskundigen veronder stellen dat mogelijk de helft daarvan de weg is kwijtgeraakt en slechts moeilfjk weer zal kunnen worden thuisgebracht. Men hoopt nu op de solidariteit van degenen, bij wie die vreemde duiven zullen komen bin nenvliegen. Vaartuig vrij President Leoni van Venezuela heeft bepaald, dat de Russische sleepboot „Gromojow", die zondag jl. naar de haven van Puer to Cabello werd opgebracht omdat zij de Venezolaanse territoriale wateren zou hebben geschonden, mag ver trekken. Een onderzoek heeft aange toond, dat de sleepboot die een lich ter naar Panama had gebracht, zich niet aan een verboden handeling heeft schuldig gemaakt. Deens bezoek aan België Koning Frederik van Denemarken en Ko ningin Ingrid zyn gisteren voor een officieel bezoek van drie dagen in Brussel aangekomen. Zij werden op het centraal station van de hoofd stad verwelkomd door Koning Bou- dewijn en Koningin Fabiola. Prins Albert van Luik was hen tot de grens tegemoet gereisd. (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) De Twee de Kamer heeft gistermiddag met 79 tegen 44 stemmen de motie van de KVP'er Engels aangenomen, waarin de regering wordt uitgenodigd staats deelnemingen in bestaande industrië le projecten af te stoten om met de vrijkomende gelden te gaan deelne men in nieuwe vestigingen in de sti muleringsgebieden. Behalve de re geringspartijen stemden ook D'66. PPR (radicalen), SGP en GPV voor de motie. De socialisten hadden zich zoals gemeld zeer fel tegen de ze motie verzet. De Kamer aanvaardde eveneens met vrywel algemene stemmen de motie van de anti-revolutionair drs. Goudzwaard1, waarin de regering werd gevraagd ook industriële uit breidingen in de stimuleringsgebie den te subsidiëren. Het gaat hier om uitbreidingen, die vooral van regio naal belang zijn, een omvang van meer dan 400.000 gulden hebben, fi nancieel solide zijn en niet vallen onder bestaande subsidieregelingen voor vestigingen in de kerngemeen ten. Gevraagd wordt een subsidie van 15 procent. Alleen de boerenpartij vond het aangegeven bedrag „discri minerend" voor andere bedrijven en stemde daarom tegen. De motie van de socialist Wierenga om in het noorden een staatsmaat- schappij te vestigen, die nieuwe in dustriële projecten zou moeten aan trekken, werd met 7845 stemmen verworpen. Vóór stemden alleen de PvdA, PSP, D'66, PPR. Het socialistische voorstel om niet j alleen nieuwe industriële vestiging te moeten subsidiëren, maar dienstver lenende bedrijven, die zich in de drie noordelijke provincies vestigen de- zelfde tegemoetkomingen te verlenen kreeg wel de stun van de regerings fracties en werd bij zitten en opstaan aanvaard. Minister De Block (Eco nomische Zaken) had zich eerder met de geest van de motie kunnen verenigen. Andere voorstellen werden verworpen. ROTTERDAM (ANP) Raad van Commissarissen en Raad van Be stuur van de NV Internationale Cre- diet- en Handelsvereeniging „Rotter dam" zullen aan de op 28 juni te houden jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders voorstellen, het dividend over 1967 te bepalen op 15%. Over 1966 werd in het vorig jaar eenzelfde dividend uitgekeerd, (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Maris David, z. v. Fran- ken-Holt, Naarden. Getrouwd: J. Fraser en J. J. Knip- van Buuren, Hengelo. Overleden: C. J. de Vilder, m. 66 j. Huizen; H. van Aken, m. 51 j Amsterdam; J. H. Gispen, m. 62 jaar, Nijmegen. (Van onze parlementaire redactie) BINNENHOF (GPD) - „Schaf de Rijnmond af en vorm een nieuwe provincie Zee- en Rijn land, die het gehele haven- en industriegebied van zuidwest- Nederland omvat". Dat suggereerde de liberale sena tor S. J. van den Bergh gisteren in de Eerste Kamer, waar de begro ting van minister Beernink (Binnen landse Zaken) werd behandeld. De minister bleek echter nog niet veel in de suggestie te zien. „Voor een der gelijk ingrijpende wijziging heb ik zelfs nog geen begin van enthousias me bij de colleges van G.S. kunnen waarnemen", zei hij. „Het is zeker geen zaak die op korte termijn be slag zal kunnen krijgen". De liberale senator voerde aan dat Zeeland en westelijk Brabant goede mogelijkheden bieden voor vestiging van industrie. Daardoor worden de problemen van de Rijnmond de pro blemen van de gehele delta tussen Waterweg en Schelde. Hij meen de diat de provinciale indeling in het westen des lands nodig moet worden aangepast aan de groei van de bevat king. Ons land heeft nog altijd, net als een eeuw geleden toen het nog maar 2.5 miljoen inwoners telde, elf provincies. Een provincie als Zuid- Holland telt nu echter alleen al drie miljoen inwoners. Daarom wilde de heer Van den Bergh meer de richting uit van de Zwitserse kantons. De liberale senator meende dat in Ieder geval op de huidige basis niet kan worden doorgegaan met de ge meentelijke samenwerking in de Rijnmond. De proef met de Rijn mond. raad dreigt volgens hem volledig te mislukken. Hij zocht de oorzaak daar van in de zware organisatie van de r^ad, die veel te weinig bevoegheden heeft gekregen en nu naar taken zoekt die de gemeenten eenvoudiger en goedkoper zelf kunnen uitvoeren. Tot zover onze parlementaire re dactie. Inmiddels is men in Zeeland „uiterst gebelgd" over het feit dat Rotterdam en Noord-Brabant ernaar streven Shell Chemie- een zeehaven- induatrie bij uitstek- onder te brengen bij de Moerdijk, in plaats van in Terneuzen of Vlissingen-oost. De heer J. W. Hupkes, voorzitter van die directie van de koninklijke maat schappij De Schelde in Vlissingen zei op een congres over ruimtelijke or dening in Goes dat de Zeeuwse indus trialisatie dringend om een vervolg vraagt. „Wanneer men thans bij de Moerdijk nog een nieuw zeehaven- complex zou ontwikkelen, betekent dit een zeer ernstige terugslag voor het toch al trage Zeeuwse industria lisatietempo. Het zou een doodsteek voor de Zeeuwse zeehavenontwikke ling worden". In het gunstigste geval kan Zee land binnen zeven jaar een vaste ver binding tussen de beide oevers van de Westerschelde hebben; de voorbe reidingstijd vergt minimaal twee jaar, de bouwtijd vijf jaar. Minister Bakker van Economische Zaken ver klaarde im Middelburg, zich positief op te stellen tegenover het enkele maanden geleden bekend geworden initiatief van een grote aannemers combinatie (tien aannemers uit Ne derland en België) om een vaste oe ververbinding te bouwen en te finan cieren. Het plan zal worden onder zocht, zei minister Bakker. Schouwburg: Holland Festival Tonèelmanifestatie „Lucelle" van derode, 8.15 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leden verg. „Voor Allen". 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie C: tengem. „Ecclesia", 8 urn- nam. Stationspl. (halte bus 43)Exc Kon. Ned. Natuur-historische Ver. Meyendel. 8.26 uur voorin. Ontmoetingscentrum bij St toniuskerkTentoonstelling schilt en G. J. A. v. d. Berg. 10 uur voc 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M.H. Tromp Gem. voor oorspronkelijk christeni Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.f nam. Steenschuur 6: Kerk van J Christus van de heiligen der laatste gen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 avondmaal, Breestraat 52Foto's van oud aen. 8.30 uur voorm. 6 uur (t.m. 22 juni). DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronica^ „De detector" 7.30-9.30 uur nam. el' Diamantplein 27: Bahai-gespril avond, 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr)Politiek ilfi punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzi Zitting Bouwfonds Ned. Gemeei 7-8 uur nam. 1 Pieterskerk: Holland Festival Ba1*' ,Hohe Messe" door Toonkunstkooji leden Concertgebouworkest olv. I Aribo. 7.45 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Cash? Cash!". 18 jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. „Luxor: „Intiem rapport", 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „De zeven maskers van de doka", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4^5, 7 en 9.15 uui Lido: „Strijd zonder genade", l( ig. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantasia", 14 Jaar. Dag. en 9.30 uur. Zondag 2.30, 4.46 en 9.15 uur Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN al Rijksmuseum voor de geschied der Natuurwetenschappen. Boerha tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfeest zijn geboorte. Werkd. 10 uur voorn i uur nam.: zondags 1-4 uur nam 1 deoember). Allemansgeest: Tentoonstelling sc derljen en perkamenten pane Dieuwke Kollewijn. (t/m 30 juni| ai 't Duyvenhuls (Rapenburg Ie* Tentoonstelling werk Joh. v. d. I d; den en Miep Roggen. Geopend d r dags t/m zondags 2-9 uur nam. 22 juni). :,s hi ie: id i (feJ >rm z' Ia Molen „De Valk" Molenmuseum gelijks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-5 nam. De Lakenhal: Dag. 105 uur; zo 6 uur. Rijksmuseum van Oudheden jen burg 28): Werkd. 10 uur voon ii uur nam.; zond 1-5 uur nam. tas Rijksmuseum voor VoLkenkui (Steenstraat 1): dag 10—5 u.; dags 1 5 uur nam. R11k6museum voor de geschiede der natuurwetenschappen: Dag. uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkun Tentoonstelling „Viva Mexico" dagen 10 uur voorm.5 uur zon- en feestdagen 15 uur nam (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maai tot en met vrijdag 9 uur voorm. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur n Wassenaar Kunstzaal HeuffTi toonstelling schilderijen Bertus de en edelsmeedwerk Albert Kok. rl jrs opend maandag t/m vrijdag voorm. 5 uur nam.; bovendh 10 en dl dagavond 8-10 uur nam. (t/m 26 nl). Avond- en nachtdienst der apotlieliaa Geopend voor spoedeisende gevall ')n Apotheek Herdingh en Blanken, H<£ 1 woerd 171, tel. 20502 en Apotheek West. Brahmsln. 20, tel. 21522. De zaterdag- dienst van apotheek R. van Brt.,., Smallenburg te Leiderdorp wordt wa genomen door apotheek Herdlngh Blanken. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur ra£n plege men de eigen huisarts, daai tot zondagnacht 24 uur de dokte telefoon 2 2 222. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep S' dio: „Hoera Amerika" van Jean Cli de van Itallie. Regie: Kees van Iers ".15 uur nam. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) Amsterdam mist 18 Den Helder mist 18 Ypenburg mist 18 Vlissingen mist 19 Eelde zw. bew. 22 De Bilt mist 18 Twente half bew. 22 Eindhoven half bew. 20 Zuid-Limburg licht bew. 22 Helsinki half bew. 23 Stockholm zw. bew. 31 Oslo regenbui 27 Kopenh gen half bew. 24 Aberdeen mist 21 Londen zw. bew. 23 Brussel licht bew. 21 Luxemburg onbew. 23 Parijs Bordeaux onbew. 24 geh. bew. 26 Grenoble zw. bew. 22 Nice regen Berlijn onbew. 33 Frankfort onbew. 26 München half bew, 26 Zürlch licht bew. 25 Geneve zw. bew. 24 Locarno zw. bew. 26 Wenen licht bew. 31 [nnsbruck half bew. 28 Belgrado onbew. 32 Athene half bew. 25 rtome geh. bew. 25 3arcelona zw. bew. 23 Madrid half bew. 13 Mallorca half bew. 33 Lissabon licht bew. 22 17 17 3 16 II 11 kidi ndj 12 (1N0 bi hijvi «idl floel 3 van' 13 5 den Pen D mal verl ven mei ond kan ïni bev

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2