emeenteraad ook tegen ?rbreding Katwijkseweg WEINIG SCHEPEN IN DE „NOORD" Ontbijt geweigerd in schietkamp Oldebroek Massale desertie van V ietcong-soldaten ouw van chr. school in Zijlwatering Ir, Koninklijk brons voor C. Veerman büschap van Ihnson aan klesinger recreatie OKKER ALS TWAALFDE GEPLAATST Loop der Bevolking te Leiden Geen voedsel en munitie JNILsDAO H JUNI 1988 MTO8CB DAGBLAD PAGINA 9 ENAAR Na een vrjj lang- Liscussie is de Wassenaarse eraad gisteravond met 13 te- tnunen akkoord gegaan met laarschrift, dat tydens een ibjjeenkomst in het raad- or wethouder mr. N. W. A. ingediend tegen onteige- ^oor de provincie ten behoe- e verbetering van de Kat- Tegen stemden vier KVP- by monde van fractievoor - E. van den Berg enkele ens hadden geplaatst bij de van het bezwaarschrift. fP-fractie deelde wel de be- ran burgemeester en wethou- »n een verdubbeling van het ideelte van de Katwykseweg. een groot deel van de bos- ,gs Duinrell, die eigendom de gemeente, verloren Zij kon echter niet akkoord Let de twee alternatieve op- p, die burgermeester en wet- in het ontwerp-bezwaar- |hadden aangeduid. alternatieven kwamen heer, dat de Kokshornlaan. [tot de bestaande Katwykse- zal worden doorgetrokken >beei naar de kust geprojec- Jirovinciale weg nr. 1. Om- A doortrekking afwijkt van het ui en bovendien ook een [er aan natuurschoon zal kos- tlaarde de heer C. E. van den ph tegen deze alternatieven hy het beter een bezwaai- n te dienen zonder over al- ren te praten. Hij gaf de aan een andere oplossing: iubbeling van de bestaande nlaan en een zo spoedig mo- aanleg van de noordelijke. waarvan de Kokshoornlaan n vormt. L Elion (Prot. Chr.) bleek r de gedachte van de heer Berg te voelen. Hij toonde endien geen uitgesproken ider van het verdubbelen eerste gedeelte van de Kat- het offer aan natuur- htte hij niet zo belangrijk fraaie bomen langs de Kat zullen worden gespaard hts hakhout zal worden op- De heer Elion bleek echter reid het voorstel van burge en wethouders te steunen n fractievoorzitter, mr. dr. van Gunsteien. een beroep aad deed om zoveel mogelijk eenstemmige uitspraak te ko- [1 uitvoerige discussie, waar meester mr. W. J. Geertse- standpunt van burgemeester juders verklaarde en verde- jpam het voorstel van het In stemming met het reeds e resultaat. |ad wijdde, naar aanleiding nota van de burgemeester, Kt aan de organisatie van de Bescherming Bevolking in Wasse naar en ging akkoord met het stich ten van een nieuwe chr. school in het noordwesteltfk deel van het gebied Zijlwatering, nabij de Oostdorperweg Er waren evenmin bezwaren tegen het stichten van een nieuwe openba re kleuterschool in dit gebied. Een groot aantal onderwijs-besluiten pas seerde de revue. De raad stelde kre dieten van f 1 miljoen voor bedrijfs investeringen en van f300.000.- voor voorzieningen i n verband met het LEIDERDORP De heer C. Veerman herdacht gisteren het f®**» dat hij 40 jaar in dienst was van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken. Na verwelkomd te zijn door de maat schappelijk werkster van het bedrijf, die mevr. Veerman een kleurig boe ket gerbera's aanbood, werd de jubi laris door de directie en burgemeester mr. R. M. Gallas in het directiekan toor ontvangen. Daarna had in de kantine van het administratiekan toor temidden van familie en geno digden de officiële huldiging plaats. Directeur H. B. Haanappel sprak als eerste ziin hartelijke gelukwen sen uit en liet vervolgens in het kort de loopbaan van de heer Veerman de revue passeren. De jubilaris in 1928 begonnen in de fabriek in Edam heeft in de afdelingen hekelarU/ spinnerij alle functies vervuld, zodat hij op velerlei gebied deskundig is. in isteren ter gelegenheid van de le ifui de Duitse eenheid" aan inselier Kiesing er van West- ad een boodschap gezon< hy zegt dat de steun van de 'T3r het vrije Berlijn en de ver- van het Duitse volk in vrede root is als voorheen. Hij be- het ten zeerste dat Berlijn v bedriegd wordt. De invoe- ran een verplicht visum voor e, s tussen West-Duitsland en l terlijn door Oost-Duitsland be- j een „niet uitgelokte en onge- ardigde bemoeilijking van de l6,l d", aldus de Amerikaanse pre- a Op de „dag van de Duitse ti. I" wordt de opstand in (jost le Qd van 17 juni 1953 herdacht, kran heeft een regeringswoord- ■bie< gisteren verklaard, dat de len (DPA) President Johnson aardgas beschikbaar. Goedgekeurd werd het verlenen van voorschotten (in totaal f8,1 miljoen voor de bouw van 213 woningwetflats met centrale verwarming door de Woningbouwver eniging St. Willibrordus. Aan de fir ma N. Tetteroo en Zn. zal een stuk grond verkocht worden langs de Hof- campweg, tussen de Van Duiven voordelaan en de Kempenaerstraat vooi de bouw van zeven huizen be stemd voor verkoop. Na enige discus sie werd besloten de gemeentelijke garantie te verstrekken aan een 8- tal kopers van huizen in Wassenaar. De bestaande doorstromingsrege ling, op grond waarvan premies kun nen worden toegekend by verhuizing van een grotere naar een kleinere woning of van een goedkopere naar een duurdere woning werd verlengd tot 1 januari as.. Een beroep van een ingezetene, aan wie een uitkering uit het doorstromingsfonds geweigerd was, werd door de raad ongegrond verklaard. Lagerhuis achter maatregelen tegen Rhodesië Economisch beehl vertoont,, minder gunstige toetsen" PARIJS (Reuter) Nederland heeft sedert 1966 te maken gekregen met een sterke toeneming van de werkloosheid, maar heeft zich met succes verzet tegen de recessienei gingen die het vanuit de nabuurlan den bedreigden. Dit staat in een aan Nederland ge- wyd overzicht van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) dat gisteren is gepubliceerd. De organisatie merkt op dat de vermindering van de par ticuliere vraag in 1967 voortduurde maar dat de invloed van de over heidsuitgaven en de betere monetai re omstandigheden een stimulans hebben gevormd voor de economische bedrijvigheid. De OESO is echter ook van me ning dat het economische beeld van Nederland „minder gunstige toetsen" vertoont. De particuliere produktieve investeringen zyn verleden Jaar ver minderd en het tekort op de beta lingsbalans is nog niet verdwenen. Het tekort op de goederen- en dien- stenbalans van 640 miljoen gulden is verleden jaar met slechts 300 miljoen gulden verminderd hoewel was ver wacht dat een overschot van 500 mil joen gulden zou ontstaan. De OESO wijt dit aan een onverwacht trage ontwikkeling van de Nederlandse ex portmarkten en aan een sterkere aanvulling van voorraden dan was voorzien, een verschijnsel dat in de laatste maanden van 1967 werd ver sneld door vervroegde aankopen met het oog op de belastingen. De directeur dankte de jubilaris voor zyn trouw en plichtsbetrach ting, waarmee hij het bedrijf vele jaren heeft gediend. Na hem nog vel*» goede jaren te hebben toege wenst. ging de heer H. B. Haanappel over tot de uitreiking van de gebrui kelijke geschenken, te weten het Ver erend Getuigschrift van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorende zilveren draagin- signe, de gouden V.T.-speld met bril jant. een gouden armbandhorloge alsmede een geschenk onder couvert. Vervolgens sprak burgemeester Gallas. Het deed hem genoegen, dat de heer Veerman, geboren en geto gen in Volendam. zyn geluk in Lei derdorp heeft gevonden. Hij zei trots te zijn deze jubilaris tot zijn gemeen te te kunnen rekenen en hem bij de ze gelegenheid de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje-Nassau te mogen opspelden. Bedrijfsleider I. Vogelenzang wenste de jubilaris eveneens geluk met zyn welbesteed arbeidsleven, dat hy mede door de zorg van zijn echt genote heeft .-wunnen volbrengen. De heer K. Kuperus, chef van de spin nerij, dankte de jubilaris voor zijn vakmanschap, maar vooral ook voor de wijze, waarop hij deze jaren met superieuren en collega's heeft mengewerkt. Namens de jubileum commissie ontving de heer Veerman uit handen van de heren W. Kooien o en A. Beij een barometer en een gas- j men indien een niet-nucleaii land LONDEN. (AFP, AP) Het Brit se Lagerhuis heeft gisteravond met 319 tegen 246 stemmen de regering- Wilson gemachtigd de verscherpte economische strafmaatregelen tegen Rhodesië te treffen, waarom in een recente resolutie van de VN is ge vraagd. Voorzitter Lord Gardiner heeft gis teren het Hogerhuis gewaarschuwd dat het zou kunnen worden opgehe ven als het een verbod op alle han del met Rhodesië zou tegenhouden. Gardiner, die ook door zijn func tie de hoogste Britse rechterlij ke ambtenaar is. herinnerde er aan dat praktisch overeenstemming tus sen alle partijen bestaat over moder nisering van het Hogerhuis. „Het zou hoogst ongelukkig zijn als stap pen van een groep (conservatieven) van dien aard zouden zijn dat zy het einde van deze besprekingen (over hervorming) zouden betekenen". PROTEST N.K.V. Niet laten betalen voor 5? in voor de visa die niet stel ipyk zyn door de bonds- zullen worden vergoed. De pwoordvoerder spreekt visa bü voorkeur van „paple men daar visa noemt". Ook e n fingen op 't vrachtvervoer Over »n en naar Berlijn zullen door in fing worden teruggegeven. Te- de luchtdiensten tusseD jn 1 idsrepublick en de DDR uitgebreid en zal de al be- subsidie van de regering aan lui n nog worden verhoogd, veni leche soldaten hebben giste- di de bajonet op het geweer HJftigtal onti-communistische belet 't Russische oorlogs- ls ftent in de Britse sector van Üjn te benaderen. De beto- k^totesteerden tegen stappen tot erei dng van Oost-Duitsland en het ïtas! n van de voormalige Duitse nx> en in Oost-Europa. Voorts rie- wn de arbeiders, die herstelwerk- *den aan de dicht bij het mo to gelegen muur verrichtten op, ion" erk neer te leggen, itei Ingen om in discussie te tre- e 1 ft de Oostduitse arbeiders wer- ae trhinderd door 8 Russische «'eifeirs van het oorlogsmonument, betogers de doorgang ontzeg- Dezen gingen daarna zonder incident uiiteen. Viswedstrijd Padox-Panagro WARMOND De afdeling voet bal van de personeelsvereniging Pa dox-Panagro heeft een viswedstrijd gehouden. Met roeiboten ging het naar de Kagerplassen waar enkele uren werd gevist. De vangst was niet groot. De uitslag luidt: 1. P. Speel. 2. L. v. d. Willigen, 3. J. Latuma. De afdeling Wassenaar-zuid van de Ned. Christen Vrouwenbond zal woensdagavond een bezoek brengen aan het klooster van de Zusters Pe nitenten van de Eenheid in de Kerk straat. Er zal een gesprek plaats heb ben en aan het slot van de avond zal een gezamenlijke dienst gehouden worden in de kapel. LONDEN (ANP) De Nederland se kampioen Tom Okker is als twaalfde geplaatst voor het herenen kelspel van de tenniskampioenschap pen van Wimbledon, die maandag in Londen beginnen. Het is de eerste keer dat zestien spelers zyn geplaatst. NOORDWIJK Om tien uurop het parkeerterrein Wantveld vanochtend zijn 25 politie-équipes begonnen aan de politie auto- en motorslalom, die in het kader van de internationale autosportweek wordt gehouden. Het is een spor tieve ontmoeting in het testen van eikaars behendigheid. Garantie van de Grote Drie NEW YOR K(Reuter) Amerika, Sowjet-Rusland en Engeland heb ben gisteren officieel de verplichting op zich genomen, de Veiligheidsraad te vragen onmiddellijk in actie te ko- aansteker. Zyn baas P. Groenendijk feliciteerde namens bazen en colle ga's. De gelukwensen gingen verge zeld vam een fruitmand en een en veloppe met inhoud. De heer P. Th. v. Leeuwen dankte met enkele welgekozen woorden na mens de ondernemingsraad en sprak bevems gelukwensen uit namens het NKV, waarvan de heer Veerman thans eveneens 40 jaar lid was. Uit naam van deze vakorganisatie over handigde de heer Van Leeuwen de jubilaris de gouden NKV-speld. als mede sigaren namens de afd. Leiden. De heer L. Loos sprak zeer waarde rende woorden als lid van de tarief- commissie. Na een dankwoord van de jubila ris volgde een geanimeerde receptie het slachtoffer wordt van agressie met kernwapens of daarmee wordt bedreigd. IJMUIDEN Tachtig vaartuigen zorgden gisteren voor een aanvoer van 6.025 kisten vis, 249 kl. kistjes vis en 1.180 stuks styve kabeljauwen. Er waren 90 kisten schelvis, 460 kis ten wyting, 1.680 kisten gul en ka beljauw, 105 kisten en 29 kl. kistjes makreel. 2.180 kisten schol, 95 kis ten tarbot. 48.000 kilo tong en 455 kisten en 220 kl. kistejs diversen. Voor de dinsdagmarkt bleven o.m. liggen de haringschepen Cornelia Ma ria SCH 135 met 130 kisten, 17 kl. kistjes en 162 stuks stijve kabeljau wen, Elisabeth VL 105 met 95 kis ten en 70 kl. kistjes. Rijnmond. IV KW 85 met 154 kisten. Liesje en Rutger VL 153 met 80 kisten en 60 kl. kistejs. Wllhelmina Johanna KW 39 met 255 kisten en Antje KW 49 mt 155 kisten vis. De gezouten haring werd wel gelost. Verder waren er OLDEBROEK (GPD) Ongeveer 150 van de 600 soldaten en korporaals van de 51ste afdeling veldartillerie in het schietkamp Oldebroek hebben I gisterochtend geweigerd te ontbijten. GEVESTIGD ramariboetr. 87. Voorliout, Boeken- burgln. 9; C. Hoorn, de Goejestr. 41. Oegstgeest. Frans Halsin. 99; M. C. v. d. Wiel. Zijlsingel 73, Voorschoten, Joustra lChr- Huysensh1 13; B. J. Rienmeyer, M H. Rebel, Meerburgerkade 48. B. E. F. 't Hart. Griegstr. 13; M. Kui per, Celebesstr. 21; J. A. van Roode, de Zwijgerln. 283; IHHl Mozartstr. il5. F. Blands. Drie Octo- D_.. - -i» berstr. 6a; B. J. Nuyens, Paganinistr. 147: Vtem&rsu! 10 Juni voor herhaling zyn opgeko- 12. a A B. Wamsteener. Hooel. Kerk- i s-Gravennage, vermeerstr. 146, H. Parelstr. 3. Ryswljk, ZH, Klaroenstr. Ze waren met buikklachten terug gekeerd van weekend-verlof en we ten die aan het eten van zaterdag. Ze weigerden ook een lunchpakket klaar te maken voor de velddienst, omdat er onvoldoende zakjes waren om de boterhammen in te doen. Terug in het legeringsgebouw aten zij 's avonds gewoon. Er waren inderdaad buikklachten en enige soldaten moesten van de dokter het bed houden. De medische dienst zocht de klachten in de weersomstandigheden tijdens het weekeinde, en in de verandering in "t voedsel omdat deze militairen op B. WamsteeKer, Hoogl. Kerk- gracht 46; A. M. G. Suurenbroek, Hooi gracht 35; C. Wassenaar, de Sitterln. 25; J P. E. M. Kamerling- van Ben ten. de Sitterln. 5a; M. van der Raaf, Sophlastr. 100; H. P. M. Klinkers. Roodborststr. 17; A. I. M. Bakker. Rijn en Schlekade 99a; M. L. E. Rasch. Lange Mare 71a; W. G. Dormaar, Wit te Singel 27; J. H. J. Bink-Trommelen. Montgomerystr. 22; H. R. Slnkeler, Wagnerpl. 118; J. S. G. Blom. Noord- einde 2a; J. S. M. Caron-Drlessen. Apothekersijk 14; R. E. Vodegel. lam- menschansweg 127; A. A. Egglnk- Ar- kema. Mozartstr. 103: R. A. van Over- meeren, Groenesteeg 51: D. J. W. Nelj- meiier, Noordelnde 2a; M. van Ginkel. Diamantln. 172; G. A. Oudenaarden. 4e Blnnenvestgrt. 13; N. J. W. Tetteroo, de Sitterln. 24a; I. H. E. Geerllngs. Lammenschansweg 98; C. J. M. van Veggel, Noordelnde 2a; A. J. Valen. Noordeinde 2a; J. I. Boukema, Witte Singel 106; C. J. van Wingerden, Noordeinde 2a; M. C. A. M. Hoogeveen, Hoolgrt. 15; H .P. van Plggelen. Utr. Jaagpad 10; J. O. Veldkamp. Groene steeg 28; L. Boellaard. Meloenstr. 23; G. C Hoogstraten, Hoge Morsweg 55; H. G. Brinkman, Mezenstr. 2; J. C. Verhaar. Koningstr. 46; H. W. Burg graaf!, Hogewoerd 157; A. C. F. Douwes, Cobetstr. 44; D. E. van der Horst, Lam menschansweg 104; P. Scheuer, Fran- chlmontln. 18; A. Kervlnk. Joseph Haydnln. 15; J. J. Rozler-van der Weljden. Lage Morsweg 8; P. G. J. Kayer. Kort Rapenburg 2; C. C. Horëman. Mezenstr. 2; J. G. can den Boomgaard. Groenhovenstr. 12; H. Rel- ningh, Oude Singel 50; S. van Delft- Doornik. Moeartsxr. 23; H. A. A. Vrie- sendorp-Nlemeijer. ab. ws t/o Schel penkade 54; C. A. A. M. Schlllemans. Gerrlt Doustr. 29a; I. Luteijn, Witte Rozenstr 56a; H. J. Riddersma, Mo zartstr. 261: J. A. Koot. Hoolgrt. 15. VERTROKKEN A. G. Jamin. vyf Meipl. 190. Oegst- geest. Frans Halsln. 147; W. de Vos. Hoge Rijndijk 64. Voorschoten. Jan Evertsenln. 357; J de Me IJ. Willem Kloosln. 2 Eindhoven. Mechelenlaan 57; H. J. de Vlaming, Schubertln. 100. Oegstgeest. Nic Maesln. 12; J. J. Schouten. Hoolgrt. 12. Zoeterwoude, Nassaustr. 57: Z. E. H. A. El Hadi, Meerburgerkade 16, Sudan; A. H. Rek kers-van der Leest, Melchior Treubln. 34. Voorschoten, Jan Evertsenln. 337; F. Otto. Margrletstr. 1. Voorschoten. Tan Evertsenln. 303; A. A. Felix. Sa- bastr. 4. Alkemade. Veerstr 27; J. Spaargaren, Roodborststr. 20. Haarlem, de Bazelln. 37 hs; J. P. J. Ramb, Pa- pengrt. 4, Leiderdorp, v d. Valk Bou- manweg '28; H M. Adegeest-van der Hoeven. Hoge Rijndijk 310. Zoeter- meer, Statloxistr. 7; T. J. Bakker. Pa- G. S Nooy van der Kolff, Witte Sin- fel 38. Oegstgeest, Frans Halsln. 171; P. G. Read, Duyvendakstr. 17, Spanje; R. F. van Es, Boerhaaveln. 17, Oegstgeest, Irlsln. 275; E. M. Pot, Hogewoerd 157, Haastrecht. Bernhard- Laan 29; J. G. Eggink. Groenhoevestr. 1. 's-Gravenhage. Oostdulnln. 185; M. D. Lebret. Groenhovestr. 4, Delft Ba- Ustr. 10; R. M. Vies, Witte Singel 27. Rotterdam. Heemraadssingel 305; M. L. de Leeuw-Muller, Roodenburgerstr. 35, de Bilt U, Hobbemaln. 24; J. F. M. Timmerman, Tomatenstr. 2. Zoeterwou de. Hoge Rijndijk 92; L. Smittenaar, Zoeterwoudsestngel 5. Katwijk, Over- rljn 7; J. Raasveldt, Bernhardkade 24, Llsse. Vinkenln. 15; W. van der Hars Rijnsburgerweg 10. 's-Gravenliage, Wierlhgsestr. 338; H. C. A. Terwindt. Noordelnde 2a. Den Helder. Het Nieu we Diep 5; C. M. van Leur, Nieuwe Rijn 63. Hulzen NH. Crailoseweg 116; W. D. Sonneveldt, Oude Vest 35, Voor schoten, Pucclnidreef 44; J. Vink. Oude Vest 35. Dordrecht. Antareshof 37; O J. Groot, de Mey van Streef- kerkstr. 1. Amsterdam, v, Baerlestr. 57 II; M. Kuzucu. Levendaal 63, Zaan dam, Zuidervaart 20; F. M. Kuper. Middelweg 28, Bloemendaal. Nachte- galenln. 2; H. J. Egberts. Breestr. 49. Veldhoven. Dorpsstr. 58; H. C. Moha- med, Hogewoerd 121, 's-Gravenhage Schleeelstr. 9; W. A. R. C. van Bla- del, Noordelnde 2a. Tilburg. Kruldenln. 130; J. Fischer, Schelpenkade 44, As sen Broekln. 12; T. Freke, Storm Buv- slngstr. 24. Hilversum. Noodweg 37; E. J. de La Rle. L. Couperusstr. 8. Oegst geest. Endegeest-erstraatweg 5; J. G. v. d. Zwart. Schubertln. 199. Noordwljk. H. R. Holststr. 42; M. A. C. van Drim- melen. Hoge Rijndijk 15. Schipluiden. Pr. Marljkeln. 8; J. Buijs, Oude Singel 142. Amsterdam. Leliestraat 14 IV; P. J. M Waltz-Bonnet. Bakh. Roozen- boomstr. 16. 's-Gravenhage, Asterstraat 91; T. W M. ten Hagen. Doelengrt. 12. Llsse, Zwanendreef 6; J. W. Douven, Noordelnde 2a, 's-Gravenhage. Miquel- str. 97; A. Florusse. de Sitterln. 18. Amsterdam. Marnixstr 89; J. P. van Kralingen. Plantsoen 25. 's-Gravenha ge. Schuytstr. 17; M. C. Walraven-Lens Clarenstëeg 20. Alphen aan den Rijn, Herman Gorterstr. 4; M. J. P. Buik- stra-Roollakkers. Lange Mare 39. Llsse. Heereweg 485; W. Winters. Nieuwe Rijn 25, Bergen NH., Breeln. 56; H J van den Burg. Calandstr. 38. Hilversum. Noodweg 37; W. Noort- v. Houten. Morsweg 88. Rijnsburg, Oude Vyietweg 20; M. Janssen-Fasel. Hya- cinthenstr 6. Dordrecht. Schipbeekstr. 210; M. Hafkamp-I-odema. Lekstr. 10. Amsterdam. Paltrok 26 IV; E. J. Rom- bout, de Sitterln. 4. Rotterdam, Klein- str. 11 B. men. Ook zou het verminderd weer standsvermogen wegens vaccinatie tegen pokken een rol hebben kunnen spelen. De klachten van de korporaals zou den terug te voeren zijn tot het ont breken van een eigen mess. waarover zij in Breda (waar zij hun domici lie hebben) wel konden beschikken. Zakjes voor de lunchpakketten wa ren er wel, maar ze lagen ergens an ders in het kamp. De lunch werd overigens later te velde gebracht en opgegeten. Betere relaties België-Kongo KINSJASA (AP) President Mo- boetoe van Kongo, zojuist terug van een rustkuur van 27 dagen in het buitenland, meent dat zijn bespre kingen met Koning Boudewyn „slechts een gunstige uitwerking kunnen hebben". Bij de besprekin gen zyn de betrekkingen tussen bei de landen in harmonie gebracht. Zy hadden betrekking op alle kwesties tussen de twee landen. Ondanks de moeilijkheden in het verleden, zo betoogde Moboetoe, de len België en Kongo toch een ge schiedenis van 80 jaar. Koning Boudewyn had Moboetoe voor een officieel bezoek uitgenodigd terwyl hij incognito in Italië was. nog een stuk of tien loggers en kot ters blyven liggen. De berichten van zee waren schaars. De haringvisserij leverde dagvang sten van ongeveer tien tot twintig kantjes. In de „noord" waren nog maar enkele Nederlandse schepen, die trekken deden van ongeveer 30 man den hoops. Van de kust- en tongen- vissery viel nog niets te melden, om dat de meeste schepen met het week einde binnen lagen. Betonwarenfabriek F. P. Bos 75 jaar ALPHEN Het feit, dat 75 jaar geleden op 1 juli 1893 de beton warenfabriek F. P. Bos werd ge sticht, zal volgende maand op fees telijke wijze worden herdacht. Het zal dan tevens 40 jaar geleden zijn, dat de huidige directeur, de heer F. P. Bos, zijn eerste schreden in het bedrijf zette. Voorts zal de heer Ir. J. A. Bos op 1 juli als adjunct-di recteur werkzaam zijn Ter gelegenheid van beide jubilea zal op 3 juli in de bovenzaal van het parkrestaurant Avifauna 's mid dags van half vier tot half zes een receptie worden gehouden. UTRECHT (ANP) Het Neder lands Katholiek Vakverbond staat nog steeds op het standpunt, dat re creatieve objecten collectieve voor zieningen zyn en dat de kosten voor aanleg en exploitatie uit de algemene middelen moeten worden opgebracht. Naar aanleiding van een mededeling van de voorzitter van de ANWB. ir. P. van der Linde van Sprankhuizen, dat in de toekomst toegangsbewijzen voor recreatieobjecten zullen worden verkocht, stelt het NKV in zijn or gaan „Ruim Zicht", dat het dit on aanvaardbaar zal vinden. „WD kun nen het niet accepteren dat de rege ring gaat knabbelen aan deze collec tieve voorzieningen", aldus het ver bond. „want dit zou betekenen, dat de lagere inkomstensgroepen oneven redig zwaar worden getroffen. Aan de recreatiemogelijkheden van de gewone man mag geen afbreuk wor den gedaan door lastenverzwaringen". Volgens informaties van het NKV zoekt men by het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappeiyk Werk overigens naar vormen van re tributie, die niet iedereen treffen. Desondanks meent het verbond dat ervoor moet worden gewaakt dat Ne derland het land wordt waar alleen de lucht gratis is. Dergelyke politiek zou volgens het verbond bovendien niet bepaald de toeristen van over de grenzen naar Nederland lokken, en. zo zegt het NKV. ook dat kost geld. Overleg noodzaak bij instellen van verbod haringvisserij DEN HAAG (GPD) Indien van de Britse regering mededeling wordt ontvangen, dat zij het wenselijk acht een verbod uit te vaardigen in zake de haringvisserij in de 6 tot 12 mylzone voor de noordoostkust van Engeland, zal de Nederlandse rege ring met de Br«tse in overleg treden omtrent de consequenties van die maatregel. Dit antwoordt minister Lardinois van Landbouw en Visserij op vragen van het Tweede Kamerlid J. A. van Bennekom (ARP). De minister deelt verder mede, dat sedert enige tyd van de zyde van hefc Britse bedryfsleven stemmen zyn op gegaan om de haringvissery aan de noordoostkust van Engeland binnen de visseryzone zowel voor buitenland se als voor Britse vissers te verbie den. zulks ter verbetering van de ha ringstand in dat gebied. Er zyn aan- wyzingen, aldus minister Lardinois, dat de Britse regering dit probleem bestudeert. De bewindsman zegt verder, dat een verbod om de haringvissery uit te oefenen in de zone van 6 tot 12 myi voor de noordoostkust van Enge land de vangstmogelykheden voor die kust aanzienlyk zou beperken, waar door ook de Nederlandse vissers zou den worden getroffen. Volgens het verdrag inzake de vis- sery dient de kuststaat, die het recht heeft in zyn visseryzone maat regelen te treffen ter bescherming van de visstand, overleg te plegen met de andere betrokken landen om trent een eventueel te nemen maat regel, indien deze laatsten dit wen sen. Marktberichten Donderdagavond om 8 uur houdt de Wassenaarse Oranjever. „Konin- BODEGRAYEN. 18 juni Kaas- gin Wilhelmina" de jaarlykse al- martk: Aanvoer 75 partijen. Prijzen: gemene ledenvergadering in huize le kwal. 3.75-3.87, 2e kwal. 3.63-3.74, extra kwal. tot 4 20. Handel kalm. 115611 DeyL Er zUn twee vacatures j in het bestuur te vervullen wegens vertrek uit de gemeente van de heren A. Slot en N. M. Rooien. In deze vergadering zal het programma be sproken worden van de zomerfeesten De heer R. Hanson uit Leider dorp is aan de Detailhandelsschool ln Den Haag geslaagd voor het eind examen van de 4-jarige cursus. die in augustus zullen worden geor ganiseerd. SAIGON (Reuter. AF, AFP) Bij werd aangericht. Volgens andere be- Visvereniging „Hengelsport" Uit slag: 1. C. Habraken 1910 gr. 2. Ver straten sr. 1815 gr. 3. Verstraten jr. 1440 gr. 4. J. Boef 1290 gr. 5. F. Mosselveld 770 gr. 6. D. Boon 655 gr. 7. L. Kerkman 640 gr., 8. B. Le- vorth 615 gr. 9. J. de Groot 535 gr. 10. G. Kerkman 445 gr. Bien Hoa, vyf kilometer ten noorden i van Saigon, hebben zich vandaag j 110 Vietcong-soldaten overgegeven, aldus een politiefunctionaris in de Zuidvietnamese hoofdstad. Het was het grootste aantal regeringstegen standers dat zich ln één keer over gaf. Zij leverden 80 wapens ln en verklaarden niet langer ln staat te zijn de strijd zonder voldoende voed sel en munitie vol te houden. By een gevecht in hetzelfde gebied werden 29 opstandelingen gedood of gevan gen genomen. Amerikaanse B 52-bommenwerpers hebben vandaag de derde verjaar dag van hun verschyning in Viet nam herdacht door het uitvoeren van acht bombardementsvluchten tegen vyandeiyke posities op 43 en 85 km van Saigon. Inmiddels is het mysterie van de Noordvietnamese helikopters die ty- dens het afgelopen weekeinde by de gedemilitariseerde zone zouden zyn neergeschoten, nog vergroot door be richten over twee mogelyk met el kaar in verband staande incidenten op zee. Het eerste bericht zegt dat de Au stralische torpedoboot jager Hobart door een Amerikaans projectiel zou zyn getroffen, waarby lichte schade richten zou een Amerikaanse snel- bcot onder nog niet opgehelderde om standigheden zijn gezonken, waarby vyf van de zeven bemanningsleden zouden zyn omgekomen. Beide vaar tuigen waren in de wateren voor de zuidkust van Noord-Vietnam, maar het is niet officieel bekend ge maakt of zy by het neerschieten van de helikopters betrokken waren. Rond Da Nang is een tien meter brede versperring met prikkeldraad en mynen aangelegd om de stad te beschermen tegen infiltraties van communisten. De maatregel is de eerste poging een belangrijke Viet namese stad af te sluiten en straat gevechten zoals in Saigon en enige andere steden te voorkomen. De Zuidvietnamese vice-president, generaal Ky, heeft vandaag ver klaard niet van plan te zijn een staatsgreep uit te voeren, omdat dit de communisten in de kaart zou spe len. HIJ gaf echter toe, dat er me ningsverschillen bestaan tussen hem en president Thioe. Maandag hadden zy een bespreking over deze geschil len. die vooral betrekking hebben op het ontslag dat het staatshoofd onlangs aan een aantal generaals heeft gegeven, onder wie medestan ders van de vice-president.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9