Vier man bedwelmd door gevaarlijk gas VERHOGING VAN W.A.-BEDRAGEN cjcncia Zeer bevredigende resultaten Elsevier MET EEN ENKEL WOORD MAN REDT 3 KINDEREN PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD SCHIEDAM (GPD) Bij de verwerking van methyleenchlo- ride, een gevaarlijke chemische stof, die wordt gebruikt voor de verduurzaming van kurken, zijn gistermiddag bij de kur- kenfabriek Schiedam N.V. van de heer W. van den Toorn, vier personen bedwelmd geraakt. Twee ervan zijn met spoed naar de Dr. Noletstichting gebracht en daar ter behandeling opgeno men. Hoewel het verdovende kas blijvend letsel aan de lever kan veroorzaken, schijnt er voor de beide jongeman nen, de 15-jarige Cees Janssen en de 28-jarige J. G. A. M, Simons, die in het ziekenhuis belandden, geen di rect levensgevaar te zijn. Het ongeluk deed zich voor by het vullen van de 3000 liter tank in de kelder van het bedrijf. Een tankwa gen van de Zeeuws Transporten N.V. uit Rotterdam had een nieuwe voor raad aangevoerd, die met behulp van een pomp installatie en een lange slang werd overgepompt. De 15-jarige Cees Janssen contro leerde met een peilstok de stand van de vloeistof in de tank. Hij gaf de chauffeur van de tankwagen een seintje om te stoppen. Inmiddels was de tankauto leeg en pompte de Installatie nog slechts lucht in de tank van het bedrijf. Toen Cees Janssen zich weer naar de peilopening wendde om de afslui ter dicht te draaien, deed de lucht de vloeistof opspatten en verdampen. Een koelspiraal voor het neerslaan der gassen was niet aanwezig, zodat de jongen teveel gas inademde en zijn bewustzijn verloor. Zijn collega, de 28-jarige Simons, raakte ook be dwelmd. Een 18-jarige jongeman. Karei den Outer, die aan het raam aan de overkant bij hetzelfde bedrijf werkt, zag het ongeluk gebeuren en Gas onder vloer oorzaak van ontploffing VOLENDAM (ANP) De ontplof fing in de woningen aan het Dyk- vennenplein in Volendam is veroor zaakt door een lekKende gasleiding. Een onverwacht sterke verzakking van de grond buiten de woningen heeft een ontwrichting van de ver binding tussen buiten- en binnen leiding tot gevolg gehad. Hierdoor verspreidde het gas ach onder de vloer, hetgeen tot de noodlottige ge volgen heeft geleid Het betrof hier stadsgas, geen aardgas. B. en W. van Edam, tot welke gemeente Volendam behoort, die dit meedelen, hebben besloten alle huis aansluitingen in de omgeving van de verwoeste huizen op korte termijn op te graven en op deugdelijkheid te onderzoeken. Ook zullen de huisaan sluitingen in de nieuwbouw van Vo lendam worden onderzocht. snelde toe. Samen met de chauffeur en nog een employé van de kur- kenfabriek sleepten zij de beide be dwelmden naar buiten. Den Outer en zijn collega zakten toen zelf ook ineen, maar kwamen na een kwartier weer bij. Tjeenk Willink bij de Kluvyergroep DEVENTER, (ANP) De NV Uit geversmaatschappij Ae E. Kluwer te Deventer en de NV uitgeversmaat schappij W'. E. J. Tjeenk Willink te Zwolle hebben besloten tot een volle dige samenwerking. Deze zal worden gerealiseerd door toetreding van Tjeenk Willink tot de Kluwer-groep. Tjeenk Willink blijft gevestigd In Zwolle en zal binnen het Kluwer- concern als zelfstandige eenheid ope reren op dezelfde wijze als vele an dere dochterondernemingen. Beide vennootschappen werken o.a. op het gebied van de rechtsweten schappen en op dat van het onder wijs. Een bundeling van krachten zal enerzijds leiden tot grotere efficiency in de bedrijfsvoering, anderzijds tot een betere en meer rationele bedie ning van de markt. DEN HAAG (ANP) Met Ingang van 1 juli wordt het minimum be drag, waarvoor de W.A.-verzekering voor een motorvoertuig moet zijn ge floten. verhoogd. Voor motorvoertui gen zonder kenteken (bromfietsen, landbouwtrekkers e.d.) gaat de ver hoging in op 1 maart 1969. In het laatste jaar blijkt, dat het niveau van toegekende schadever goedingen omhoog gaat. Meer dan eens komen de uit te keren bedra- GRAFSCHENNIS IN LOSSER LOSSER <GPD) De rijkspoli tie staat sinds gisteren, toen een be- zceksteT van de algemene begraaf plaats aan de Denekampdijk in Los ser ontdekte, dat een 28 jaar oude groeve- was geopend, voor een raad selachtig geval van grafschennig. Uit een onderzoek, waaraan de techni sche dienst van de Rijkspolitie uit I Arnhem gistermiddag deelnam, is j gebleken, dat de kist in het openge- j legde gras is vernield en dat de reeds gedeeltelijk vergane stoffelijke resten door elkaar zijn gegooid. Daar er enkele skeletdelen, zoals de schedel, worden vermist, veron- derstelt de politie, dat hier wellicht sprake is van schermend werk door I een lugubere verzamelaar. Vermce- j delijk is deze grafschennis reeds in de nacht van vrijdag op zaterdag ge- i pleegd. j Het geschonden graf is van een vrouw, die in 1940 op 74-jarige leef- tijd zonder nabestaanden is. cverle- den. Er was geen steen of zerk op het j graf, hetgeen voor de schenner waar schijnlijk aanleiding is geweest dit graf uit te kiezen en de andere gra- I ven onaangeroerd te laten. gen in de nabijheid van de thans voorgeschreven minimum-dekking. Gezien de doelstelling van de wet meent de regering dat een ruime marge moet worden gehandhaafd. De som, waarvoor de W.A.-verze kering ingevolge de nieuwe algemene maatregel van bestuur tenminste moet worden gesloten, bedraagt on der de niewe regeling: f400.000 (thans f250.000» per motorvoertuig en per gebeurte nis. f 75.000 (thans f 50 000) per te vervoeren persoon voor motor voertuigen. ingericht voor het vervoer van meer dan acht per sonen met een maximum van f 1.500.000 (thans f 1.000.000» per gebeurtenis, f 13.000 (thans f 10.000) voor schade aan goederen van reizi gers. voor autobussen e.d. (mo torvoertuigen gebruikt krach tens een vergunning als bedoeld ln art. 4 van de wet autover voer personen). De verzekeringsmaatschappijen zullen, door de verhoogde verzeke ringsdekking, de basispremie voor auto's verhogen met 20 gulden per jaar. voor brommers met 3 gulden per jaar. landbouwtractoren met 5 gulden per jaar en voor motoren en scooters met 8 gulden per jaar. Op deze premies worden de gebruikelijke kortingen (o.m. beperkt gebruik en „no-claim") toegepast. Begroet door minister Luns is gistermiddag de Oostenrijkse mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. K. Waldheim, rechtsmet zijn echtgenote op Schiphol aan gekomen. Hij brengt een tegen bezoek van drie dagen aan Neder land, in antwoord op het bezoek dat minister Luns in februari van het vorig jaar aan Oostenrijk bracht. Minister Waldheim is vanmor gen door Koningin Juliana in pa leis Soestdijk ontvangen en van middag door de voorzitter van de Tweede Kamer. Later zou 'n ae- sprek met minister Luiis volgen. Vanavond biedt de Oostenrijkse bewindsman een diner aan. Zijlsingel 2: Volle Evangelie Gem., evang. J. P. H. Zijlstra. 8 uur nam. Jacobazaal ..Den Burcht": Aquarlum- I ver. „De Natuurvriend". 8 uur nam. Schouwburg: Holland Festival ..To neelgroep Studio speelt „Hoera Ame rika!" 8.15 uur nam. St Jacobsgracht 1: Receptie „Huize St. Maarten' (gereedkomen restau ratie) 3.30-5.30 uur nam. Ch de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond 8 uur nam Pardoeza (Doezastr): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Cantine Clos en Leembruggen. Con tact- en ruilavond J. V. Philatelica - 7.30 uur nam. Pieterskerk: Zesdeklassendienst, 7.30 uur nam. Leldse lagere scholen. VRIJDAG Konlngskerk: Rullclub, 7.3010 uur nam. Oegstgeest (de Beukenhof): Af scheidsreceptie van de heren J. C. ADVERTENTIE Fa. D. LADAN Molensteeg 27 (bij Doezastraat) Leiden Telefoon 21375 Specialist op het gebied van aluminium Jalouzieën. Spoorwegen willen dubbele snelheid UTRECHT (ANP) De Interna tionale spoorwegen bestuderen de vraagstukken die overwonnen moeten worden om de snelheden van treinen op te voeren tot minstens 500 kilo meter per uur. Dat bleek tydens het gisteren in Wenen door de Oosten rijkse verkeersminister dr. ir. Lud- wig Weiss geopende internationale symposion gewijd aan grote snelhe den. dat wordt gehouden op initia tief van de Internationale Spoorweg unie (UIC) en het internationale overlegorgaan van spoorwegdirecties en regeringen. Nederland wordt op dit congres vertegenwoordigd door de voltallige directie van de Nederlandse Spoorwegen. Treinsnelheden van 200 kilometer per uur zijn geen zeldzaamheden meer. In Japan en Duitsland ryden reeds treinen met deze snelheid. Het congres moet nu uitmaken op welke wijze deze snelheid meer dan ver dubbeld kan worden. De behoefte aan grote snelheden speelt daarbij een rol, evenals het kostenaspect. Voor Nederland met zijn korte reis afstanden is een snelheid van 500 ki lometer niet zo opportuun, maar met verhoging van de snelheid wordt toeh ernstig rekening gehouden. De Nederlandse treinen rijden nu maxi maal 125 kilometer. Lek in gasleiding: brand na explosie ROTTERDAM (GPD» Vrij ern stig gewond kwam gistermiddag om streeks half vijf de Spaanse huisschil der Marcellino Exposito Ramos (30) uit het wrakke pand op de hoek van de Noorderstraat en de Rottestraat nabij 't Noordplein in Rotterdam ge strompeld. Aan een ruim 1-jarig ver blijf op de zolder van dit hoekpand was abrupt een einde gekomen door een explosie en een daarop volgende felle brand Zoals het onderzoek voorlopig heeft uitgewezen, moet er een lek zijn ge weest in de butagasleiding op de zol der. Toen de heer Ramos wilde gaan koken, ontstond er een felle explosie, waardoor een deel van de gevel naar buiten sloeg. De 11-jarige EUy en de 2-jarige Hellen, dochtertjes van de hoofdhuur der, W. T. C. M. Meijer, alsmede een buurmeisje, de 12-jarige Corrie Schrij vers. nam de Spanjaard op zijn vlucht van de tweede etage mee naar bui ten. De gewonde man rende een groen tezaak aan de overzijde van de Rot testraat binnert, waar hij riep: „Ik wilde koken en toen boemver volgens ging hij weer naar buiten, waar hij werd opgevangen door poli tie en geneeskundige dienst. De Span jaard liep derdegraads brandwonden op. De brand was snel geblust. De zolderverdieping was zodanig ver woest. dat de restanten onmiddellijk moesten worden gesloopt, daar zij dreigden in te storten. Antwerpen op derde plaats In Antwerpen is in 1967 ruim 62 mil joen ton goederen behandeld, 6% meer dan in 1966. De Antwerpse ha ven is hierdoor opgeklommen tot de derde plaats in de rij der wereldha vens en tot de tweede plaats van de Europese ranglijst, zo heeft schepen Delwaide verklaard op een interna tionale redersdag in de Scheldestad. AMSTERDAM (ANP) De gang van zaken in 1967 van N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier is zeer bevredigend ge weest, zegt het jaarverslag. De totale omzet nam toe met 22%. De exploitatiesaldi verbeterden van 5,3 min. tot 7,5 min. Na afschrijvingen resteert een bedrijfsresultaat van 6,5 min. (v. j. 4,4 min.). Belastingen naar de winst vergden 3,1 min. (v. j. ƒ1,9 min.). Na afschrijving meerwaarde dochterondernemin gen, reservering nieuwbouw en ingehouden winst bij de doch ters blijft ter verdeling 2,3 min. (v. j. 1,6 min.). Hiervan gaat naar de statutaire reserve ƒ233.700 en naar de extra re serve 1.263.700, waarna wordt voorgesteld 4 dividend in contanten per aandeel van 20 nominaal plus 6% in aandelen ten laste van de agioreserve (v.j. 3,80 contant plus 4% in aan delen) Koningin Elizabeth van Enge land heeft gisteren haar oudste zoon. Prins Charles, tot Ridder van de Kouseband geslagen. Meer dan 20 ridders de orde telt 24 leden waren aanwezigtoen Koningin Elizabeth in de troon zaal van het kasteel van Windsor een zwaard achtereenvolgens op de rechter- en linkerschouder van.de voor haar geknielde Prins legde. Vervolgens bevestigde zij, bijgestaan door tivee ridders, de fluwelen kouseband onder de lin kerknie van haar zoon. Op de foto; Koningin-moeder Elizabeth en Prins Charles. De totale omzet heeft in de afgelo pen maanden aan de verwachtingen beantwoord. De omzet is ca. 18 ho ger dan in dezelfde periode van 1967. De resultaten van dit jaar kunnen dan ook met vertrouwen tegemoet worden gezien. Van de bedrijvigheid der uitgeve ryen met derden is 48 a fkomstig van de exploitatie van boeken en 52 gebaseerd op die van tijdschrif ten. De maatregelen van rationalisa- tie hebben weer een verder gunstig j effect gehad. De gevolgen van de ge- i stegen loonkosten zyn geheel opge- I vangen door de stijging van de pro- I duktiviteit. De ontwikkeling van de afzet buiten Nederland was weder om gunstig. 1967 werd gekenmerkt door een sterke daling in de adver tentie-omzetten der uitgeverijen van dagbladen en periodieken. De direc tie is er echter van overtuigd, dat de omzetten van advertenties t.z.t. niet onaanzienlijk zullen aantrekken. De toename van de omzet der werk maatschappij stemt, volgens het ver slag, tot voldoening. Elsevier zal voortgaan met de op richting van nieuwe maatschappijen. Het aantal personeelsleden van de Elsevier-bedryven in binnen- en bui tenland bedraagt thans ca. 825, een stijging van 4 tegenover 1966. BINNENLAND Arts op vrije voeten De 49-jarige Sittairdse arts, die vorige week werd aangehouden en ingesloten, is weer op vrije voeten gesteld. De man wordt ervan verdacht te hebben ge handeld in verdovende middelen. Hy werd vorige week in verzekerde be waring gesteld in verband met een onderzoek, dat door de rijksrecherche wordt ingesteld. De officier van ju-I stitie, mr. W. Moors achtte het na melijk niet gewenst, dat hy onge wenste contacten zou onderhouden. Schadeclaims Indonesië De re gering heeft besloten het uitkerings percentage over de schadeclaims op Indonesië vam 12,5 procent te verho gen tot 15 procent. Dit is mogelijk geworden, omdat berekeningen aan de hand van de laatste gegevens, hebben uitgewezen, dat het beschikbare bedrag van 36 miljoen nog enige ruimte biedt. De ministers Luns (Buitenlandse Zaken), Witteveen (Financiën) en Polak (Justitie) delen dit mee in hun memorie van antwoord aan de Twee de Kamer over de verdeling van de Indonesische schadeloosstellingen Registratie deurwaardersacten By de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Registratiewet 1917. De strekking van deze wijziging is de in deze wet neer gelegde registratieplicht van deur waardersacten op te heffen. Toeristen gearresteerd Acht Duitse toeristen zijn door de haven politie van Volos in midden-Grieken land gearresteerd omdat zij met be hulp van duikersuitrusting 4 amfo ren en 57 kleinere voorwerpen van oudheidkundige waarde bij het onbe woonde eiland Pelagonnisi van de zeebodem gehaiald hadden. Russisch protest De Sowjet-Unie heeft by Venezuela geprotesteerd te gen het opbrengen van een Russisch vaartuig, dat zondag by het Venezo laanse eiland Orchila werd aange houden. Volgens Venezuela voer het schip binnen de Venezolaanse wate ren hetgeen de Russen best-ryden. Spionne veroordeeld In Florence is gisteren een 28-jarige Hongaarse vrouw tot 5 Vz jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens pogingen om ge heime NAVO-documenten te be machtigen. De vrouw werd in okto ber van het vorig jaar gearresteerd door functionarissen van de Italiaan se contra-spionage. Ongeregeldheden in Tokio Gis teren is het in de krottenwijk Sanya van Tokio tot botsingen gekomen tussen 2800 politie-agenten en ruim 3500 inwoners van de wijk, waarbij 55 personen gewond raakten en 24 arrestaties werden verricht. De onge regeldheden ontstonden toen de poli tie een betoging van het maoïstisch- getinte „comité voor de bevrijding van Sanya" uiteen wilde jagen. Vliegtuigen vry De twee Ame- kaanse burgervliegers die zondag avond met hun vliegtuigen landden op een militair vliegveld bij Cairo, zyn door de Egyptische autoriteiten vrijgelaten en met hun toestellen naar Nairobi in Kenia vertrokken Volgens een woordvoerder van de Spaanse ambassade, die de Ameri kaanse belangen in Egypte behartigt, waren zij als gevolg van een fout in hun kaarten by vergissing op de mi litaire basis geland. BUITENLAND Geen discrimniatie Het Ame rikaanse hoge gerechtshof heeft gis teren met 7 tegen 2 stemmen beslist dat de wet van 1866 op de burgerrech ten iedere discriminatie op grond van ras by de verkoop of v erhuur van eigendommen verbiedt. „Het congres heeft precies bedoeld wat het geschre ven heeft", aldus rechter Potter Ste wart in het verstrekkende besluit van het hof. Vliegtuig ln beslag genomen Ni- gerië heeft een vrachtvliegtuig van het type DC/7c in beslag genomen dat wapens voor het afgescheiden Biafra vervoerde, zo is gisteren be kendgemaakt. Vliegtuigen van de fe derale luchtmacht hadden het toestel onderscherpt toen het van het West- afrikaanse eiland Sao Tome onderweg was naar Lissabon en het in de hoofdstad Lagos laten landen. Vol gens de Nigeriaanse regering had de DC/7c op Sao Tome (een Portugees eiland in de Golf van Guinee) een party wapens gelost die bestemd was voor de Biafraanse troepen. Nasser naar Moskou President Nasser van Egypte zal begin volgende maand een officieel bezoek aan de Sowjet-Unie brengen. Op zyn reis naar Moskou zal hy in Belgrado be sprekingen voeren met president Ti to van Joego-Slavië. De laatste maal dat de Egyptische president in Mos kou was, was in augustus 1965. Xoordkoreaan gedood Zuidko- reaanse soldaten, die de centraal-oos- telyke sector van de grens met Noord-Korea bewaken, hebben gis terochtend in een kort gevecht een gewapende Noordkoreaanse infiltrant gedood. Zuidkoreaanse troepen, die na het gevecht het gebied onderzoch ten, vonden vier handgranaten, een radio en andere uitrustingsstukken die volgens het leger meestal door Noordkoreaanse infiltranten worden meegenomen. Wapens registreren De gemeen teraad van San Francisco heeft gis teravond een ontwerp-gemeentever- ordening in eerste lezing aangeno men die particulieren verplicht hun vuurwapens te laten registreren Overtreding van de bepaling zal kun nen worden gestraft met zes maan den gevangenisstraf e n 500 dollar boete. Over twee weken zal de defi nitieve stemming over de bepaling plaatshebben. Studentenmanifestatie In San tiago. de hoofdstad van Chili, heb ben gisteren tachtig uiterst linkse studenten gepoogd te verhinderen dat de universiteit na een „bezetting" van enige weken werd heropend. Vier studenten werden aangehouden De manifestanten wilden protesteren tegen de arrestatie van acht collega's op zondag j.l„ toen btf een huiszoe king in de studio's van de Chileense televisie materiaal voor bommen werd gevonden. Mijnexplosie By een gasontplof fing in de Lota Schwager-steenkool- myn in de Chileense provincie Con- cepecion, zyn gisteren elf personen om het leven gekomen en 15 gewond. De ontploffing, vermoedelyk door gasvorming. volgde op die van een dynamietlading in een steenkoollaag. Gewonden bij betoging Bij een betoging van de rechtse Westduitse partij NPD in Bochum (Roergebied) is het gisteren tot ongeregeldheden gekomen met linkse studenten. Aan beide zyden werden verscheidene personen gewond. De politie maakte een eind aan het gevecht. Indonesië beperkt invoer De nieuwe minister van Handel van In donesië. dr. Soemitro, heeft gisteren een reeks maatregelen bekendge maakt die bedoeld zyn om de invoer van niet-essentiële goederen te be perken. Zo worden de voorrechten, die de strydkrachten op het gebied van de invoer hadden, afgeschaft. De maatregelen werden nog voor de eer ste by eenkomst van het nieuwe ont wikkelingskabinet bekendgemaakt dat tien dagen geleden door presi dent Soeharto is benoemd. Washington en Praag De V.S. die hun betrekkingen met Tsjecho- Slowakye willen verbeteren, hebben het nieuwe bewind in Praag aange boden geblokkeerde gelden van Tsje- choslowaken vry te geven met een totale waarde van circa 5 miljoen dollar. Het gaat hier om geld pen sioenen e.d. waarop rond 800 Tsje- choslowaakse burgers die in Ameri ka gewerkt hebben maar later naar hun land zyn teruggekeerd, recht hebben. Het aanbod moet gezien worden als een poging van de Ame rikaanse regering om het al 20 jaar oude geschil met Tsjecho-Slowakye te regelen over door beide landen in beslag genomen eigendommen. SchouwburgHolland Festival Toneelmanifestatle „Lucelle" van derode. 8.15 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leden verg. „Voor Allen", 8 üur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie c tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. ZONDAG Stationspl. (halte bus 43) Kon. Ned. Natuur-hlstorlsche Ver, Meyendel. 8.26 uur voorm. Ontmoetingscentrum by St toniuskerk: Tentoonstelling schlii en G. J. A. v. d. Berg. 10 uur vo 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M.H. Tromi Gem. voor oorspronkelijk christen Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der laatst gen. 10.15 uur, zondagsschool; 11.30 avondmaal. Breestraat 52Foto's van oud oen. 8.30 uur voorm. 6 uur (t.m. 22 juni). BIOSCOPEN Studio: „Cash? Cash!", 18 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. „Luxor: „Intiem rapport". 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur. Re\: „De zeven maskers van d doka". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Strijd zonder genade", i Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantasia", 14 Jaar, Dag, 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 4 en 9.15 uur Trianon: „Apenplaneet", 14 Jr. gelyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.30. 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschle der Natuurwetenschappen. Boerh tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfees zijn geboorte. Werkd. 10 uur vooi uur nam.: zondags 1-4 uur nam 1 december). Allemansgeest: Tentoonstelling derijen en perkamenten pa, Dleuwke Kollewljn. (t/m 30 Jun t Duyvenhuls (Rapenburg Tentoonstelling werk Joh. v. d. den en Miep Roggen. Geopend dags t/m zondags 2-9 uur nam. 22 juni). Molen „De Valk" Moienmuseumj gelijks (behalve 's maandags) 10| voorm.- 5 uur nam., 's zondags 1-J Rijksmuseum van Oudheden kt penburg 28): Werkd. 10 uur voc 5 uur nam zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1): dag 10—6 u.: dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor de geschle der natuurwetenschappen: Dag. I uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Vol ken kif1' Tentoonstelling „Viva Mexico", dagen 10 uur voorm.5 uur zon- en feestdagen 15 uur na^ (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend maden tot en met vrijdag 9 uur voorm. -JS nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff) toonstelling schilderijen Bertus de t en edelsmeedwerk Albert Kok. c opend maandag t/m vrijdag 10 voorm. 5 uur nam.; bovendien i dagavond 8-10 uur nam. (t/m 26 nl). Avond- en nachtdienst der apot Geopend voor spoedeisende geva Apotheek Herdlngh en Blanken, I woerd 171, tel. 20502 en Apotheek West. Brahmsln. 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag- en dienst van apotheek R. van B Smallenburg te Leiderdorp wordt v genomen door apotheek Herdlngh Blanken. WEEK EIND EDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur r plege men de eigen huisarts, da tot zondagnacht 24 uur de dok telefoon 2 2 222. HAAGS AG E N D DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Van Productions, Londen: „Little Mal >61 and hls struggle against the Eunl van David Halliwell. Regie: N Croft.. 8.15 uur nam. WOENSDAG «re Kon. Schouwburg: ToneelgroepJT' dio: „Hoera Amerika" van Jean 01 de van Itallle. Regie: Kees van I( ïei 8.15 uur nam. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 nor) Amsterdam regen 18 Den Helder mist 17 Ypenburg regen 19 Vlisslngen zw. bew. 18 Eelde mist 24 De Bilt regen 19 Twente onbew. 20 Eindhoven regen 18 Zuid-Limburg regen 17 Helsinki half bew. 25 Stockholm onbew. 27 Oslo onweer 28 Kopenhagen onweer 26 Aberdeen onbew. 18 Brussel regen 18 Luxemburg zw. bew. 17 Parijs geh. bew. 15 Bordeaux zw. bew. 25 Grenoble licht bew. 21 Nice licht bew. 22 Berlijn half bew. 33 Frankfort mist 22 München licht bew. 22 Zürich mist 22 Geneve zw. bew. 23 Locarno half bew. 21 Wenen onbew. 29 Innsbruck licht bew. 24 Belgrado onbew. Athene zw. bew. 38 Rome onbew. 25 Barcelona zw. bew. 23 Madrid zw. bew. 31 Mallorca half bew. Lissabon zw. bew. 20 16 Üt 20

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2