Vakantie in Frankrijk gaf weinig problemen SCHOONMAAK IN DE SORBONNE Etliyleen-pijpleiding project opgericht agend! Weinig toeristen lieten zich afschrikken Arts verdacht van handel in verdovende middelen Bij Parijs twee bankovervallen CENSUUR PRAAG OPGEHEVEN I akantie in Roergebied in 1969 later Half miljoen voor herstel natte gevels Waarom geen waarschuwingen op Vaponastrip Pensioenen politieke ambtsdragers gjgfae cjencla Vé n H, Indonesië vraagt om snellere hulp Winkelpromenade in Amsterdam MET EEN ENKEL WOORD HAAG 1 1 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 14 JUNI AMSTERDAM (GPD) Stakingen en relletjes in Frankrijk, troepenmanoeuvres in Tsjecho-Slowakije, de Nederlanders la ten er hun vakantieplannen voor juli en augustus niet voor schieten. Ondanks de waarschuwingen voor benzinemoeilijk heden zijn zelfs de afgelopen weken honderden autotoeristen naar Frankrijk gegaan en tijdens de meest spannende dagen in Parijs reden er rustig de autobussen vol opgewekte Nederlan ders heen. Iemand van een reisbureau zei ons: „Wij als organisatoren hebben wöl onze problemen gehad met het rei zen naar Frankrijk, maar de toerist, maakt zich over het algemeen geen zorgen. Tien jaar geleden zou men beslist anders hebben gereageerd, maar wie iedere avond met de onlus ten in de wereld wordt geconfron teerd op het televisiescherm, leert er mee te leven, zelfs in zijn vakan tie Tientallen groepsreizen naar Frankrijk hebben de afgelopen we ken echter geen doorgang kunnen vinden. De ooi-zaak lag voornamelijk aan het uitvallen van de vliegdien- eten. Soms moesten reizen wor den geannuleerd omdat hotels proble men hadden met de levensmiddelen voorziening en de plaatselijke excur sies waren afgelast. Voorzichtig O Van de reisorganisaties, met welke wij hierover contact opnamen, bleek het vooral de Nederlandse Reis- vereniging te zijn, die vrij veel toe risten van besproken reizen heeft moeten schrappen, of naar een late re datum moeten verschuiven. Men heeft hier een voorzichtig beleid ge voerd. „Onze Rivièrareizen hebben weinig problemen gegeven. Wij heb ben echter, waar wij moeilijkheden vreesden de klanten geadviseerd over te boeken op een reis naar een ander Brabants verzet tegen bevordering O pendel randstad BREDA (ANP) De stichting Welvaartsbevordeirng West-Brabant, waai in 34 gemeenten zijn vertegen woordigd, heeft ernstige bezwaren tegen het voornemen van minister Roolvink van Sociale Zaken de pen del van arbeidskrachten naar de Randstad door financiële tegemoet komingen aan te moedigen en heeft in een brief aan de minister met klem tegen dit voornemen geprotes teerd. Indien de minister zijn voornemen tot uitvoering brengt, zal dit vooral de uitbreiding van de pendel uit West-Brabant tot gevolg hebben. Hiertegen heeft de stichting ernstige bezwaren. Een dergelijke maatregel, aldus de stichting, zal de bekende sociale repercussies van de pendel nog verhevigen. Met name de ge sluierde structurele werkloosheid in West-Brabant zal er alleen maar door worden verhoogd. Ook aan de economische bezwaren, die een der gelijke maatregel oproept tilt de stichting zwaar. Immers, de zuig kracht van de randstad op het Westbrabantse arbeidspotentieel zal hierdoor nog worden versterkt, waar door een tekort aan arbeiders dreigt te ontstaan voor de hier gevestigde of op te richten industrieën. HEERLEN (ANP) Een voorma lige huisarts uit Sittard is op last van de officier van justitie, mr. W. Moors, In bewaring gesteld. De arts kwam in maart van dit jaar in het nieuws door een artikel in Vry Nederland waarin hij er van werd beschuldigd op grote schaal te hebben gehandeld in verdovende middelen. Vóór de publikatie van dit artikel was reeds een onderzoek aan de gang naar de praktijken van de arts naar aan leiding van een rapport dat was op gesteld door de Geleense huisarts J. Sterk, die vorig jaar de praktijk overnam. Deze kon naar zijn zeggen geen normale praktijk voortzetten zonder enkele patiënten een ontwen ningskuur voor te schrijven. Naar aanleiding hiervan en van andere verhalen die hem toen ter ore kwa men. stelde hij een rapport op en diende dit bij de justitie in. In het artikel in Vrij Nederland werd ook gesproken over het feit dat door nalatigheid en de drinkgewoon ten van de arts enkele patiënten zou den zUn overleden. In verband met het onderzoek zyn reeds een groot aantal ex-patiënten van de arts ge hoord. aan de hand van recepten die door hem werden afgegeven Ook ls navraag gedaan by enkele apothe ken. waar de arts zijn patiënten op recept verdovende middelen zou heb ben laten halen die hij dan voor ab normaal hoge prijzen weer doorver kocht. Nadat de arts zijn praktijk had verkocht, trad hij als controlerend geneesheer in dienst bij het Fonds voor de Bouwnijverheid in Sittard Enkele weken voor het geruchtma kende artikel ging hy met ziektever lof. land, dat in het voorseizoen meestal wel wü lukken. Op deze wijze is er bij ons een vrij grote verschuiving ge weest naar Joego-Slavië. Of degenen, die hebben geannuleerd op eigen ge legenheid hebben getracht naar het zuiden te komen, is niet bekend. Ver moedelijk zal dat wel het geval zijn geweest, want wie zich een vakantie in een zonnig land heeft voorgesteld, blijft niet In Nederland hangen". De in de laatste jaren sterk toege nomen toeristische belangstelling voor Tsjecho-Slowakije is door de jongste ontwikkelingen aldaar niet nadelig beïnvloed. De reisbureaus on dervinden bij de werving voor de groepsreizen geen merkbare terug houding en de Nederlandse vestiging van het toeristische informatiebu reau Cedok blijkt het drukker te hebben dan vorig jaar. Bij de ANWB zei men ons nog geen exaot overzicht te kunnen geven over de omvang van de persoonlijke pro blemen, die individuele toeristen de afgalopen weken in Frankrijk heb ben gehad. Men heeft de indruk, dat het is meegevallen. Tal van reizigers, o.a. degenen die per auto uit Spanje terugkeerden, hebben wat betreft het tanken van benzine geen moeilykhe- den ondervonden. Uit het aantal aanvragen voor routebeschrijvingen valt af te leiden, dat de belangstelling voor vakantie in Frankryk en voor reizen door Frankrijk naar Spanje, niet minder is dan in andere jaren. Enkele we ken geleden meldden zich vrij veel toeristen, die het verstandiger vonden om via Zwitserland en Italië en ver volgens via een zo kort, mogelijke reis door Frankryk naar Spanje te rei zen. Vervolg van pagina 1 Gisteravond maakte het „bezet tingscomité" van de Sorbonne be kend dat het conflict met. de „Katan- gezen" langs diplomatieke wegen in der minne was geschikt. Niettemin zouden alle zalen en gangen van de universiteit, die al in geen vijf weken meer een werkvrouw hadden gezien, aan een grote schoonmaak worden onderworpen. Of dat woord schoon maak in letterlijke, dan wel ook in figuurlyke zin moest worden opgevat liet het communiqué in het midden Voor de regering, voor wie de be zetting van de Sorbonne nog altyd een onesthetische doorn is in het oog der gaullistische grandeur zou een in terne uitbarsting tussen de Sorbon- ne-bezetters. waardoor de universi teit haar misschien als een rype ap pel in de schoot komt te vallen, na- tuurlyk een gave des hemels zyn. Afgelopen nacht is het inderdaad tot een uitbarsting in de Sorbonne gekomen, doch na een gevecht met granaten en molotow-cocktails, dat ruim een half uur duurde, hebben de „Katangezen" voor de studenten de wyk moeten nemen. Dat de linkse ultra's door de rege ring nu, tenminste op papier, zo hard handig worden aangepakt, maar dat gelyktydig de rechtse extremisten geen haar wordt gekrenkt, heeft ook in liberale kringen al wel enige be denkingen gegeven. Vooral ook om dat, toen drie weken geleden de Sor bonne door de politie werd bezet, de regering die noodlottige maatregel motiveerde met haar vrees dat de fascistische jongerengroep „Occident" een aanslag op de revolutionaire stu denten zou hebben beraamd. „Occi dent" figureert nu echter niet op de lyst van twaalf verboden organisa ties. die de orde en de veiligheid van de republiek zouden belagen. voltrekken, indien de gaullisten met (hun (pseudo)- democratische metho- j den. op kortere of langere termijn, j eens de aftocht zouden moeten bla zen. PARIJS (Reuter) In de omge ving van Parijs hebben gisterochtend by twee gelegenheden rovers zich meester gemaakt van grote geldsom men van banken. Te Noisy le Sec ramde een grote auto een bankauto. De 5 inzittenden verdwenen met 270.000 frank (ruim 200.000 gulden) een half uur later overvielen aan de andere kant van de Franse hoofdstad vier gewapende mannen 'n bank te Aulnay-sous-Bois. Bij de tweede bankroof maak ten twee gemaskerde rovers ge wapend met pistolen een bedrag van 400.000 franc ongeveer 300.000 gulden buit. De daders zijn voortvluhctig. PRAAG (AFP) De Tsjechoslo waakse regering heeft gisteren beslo (en de preventieve perseensuur op te heffen en het .centraal publikatie- bureau". dat de censuur uitoefent, af te schaffen. Volgens een officiële medede ling zal de verantwoordelijkheid voortaan nog slechts by de hoofdre dacteuren berusten. De maatregelen zullen ter goedkeuring worden voor gelegd aan het parlement, zy maken deel uit van een wetsontwerp inzake de pers. HEERLEN (GPD) Staatsmijnen-DSM en de ondernemin gen BP-benzin und Petroleum A.G., Chemische Werke Hüls A.G., Erdölchemie G.M.B.H., Farbenfabriken Bayer A.G. en Scholven Chemie A.G. hebben besloten tezamen een onder neming op te richten om de olefine behoefte van hun prodüktie- bedrijven veilig te stellen. Zij zullen in deze onderneming ge lijkelijk deelnemen. In zijn toelichting op het jaarverslag 1967 van Staatsmijnen-DSM had de president-directeur dr.A. Rottier reeds meegedeeld, dat met deze Duitse partners onderhandeld werd. Twee maten DEN HAAG (GPD) Het over leg tussen Nederland en Duitsland over de vakantiespreiding in 1969 heeft tot resultaat gehad. dat de voor het toerisme naar ons land belangrijkste Duitse deelstaat Noord- rijn-Westfalen (15 miljoen inwo ners) zijn schoolvakanties voor vol gend jaar heeft vastgesteld van 11 juli tot 23 augustus. Dit is twee we ken later dan deze zomer. Aan de hand van deze datum zal staatssecretaris Grosheide (Onder- wys) binnenkort de schoolvakanties voor de rijksscholen vaststellen. Voor het eerst zal hy ook een bindende richtlijn geven waarbinnen de va kanties voor de gemeentelijke scho len volgend jaar moeten vallen. De coördinatiecommissie vakantie- j spreiding heeft laten weten byzonder gelukkig met de Duitse regeling te zyn. Men verwacht dat de chaos, die nu op 28 en 29 juni zal ontstaan als in ons land en Noordrynland ge lyktydig de vakanties beginnen, in 1969 te vermyden zal zyn. Het bestuur van de stichting Centraal Orgaan voor de Bouwny- verheid (COB) maakt bekend. dat voor 1969 als vakantieperiode voor de bouwnijverheid is aangewezen de periode aanvangende op 28 juli 1969 en eindigde op 8 augustus 1969. De nieuwe onderneming zal een ongeveer 200 km lange ethyleen-lei- ding laten aanleggen, die de bedrij ven van DSM in Geleen. van Erdöl chemie in Keulen-Worringen. van Bayer in Leverküsen. van Scholven Chemie in Bür-Scholven en van Chemische Werke Hüls en Marl-Hüls onderling verbindt. Chemische Werke Hüls is belast met de verwerving van de noodzakelijke grondrechten en met. de zorg voor de aanleg van de leiding. De transportcapaciteit van de nieuwe erthyleen-leiding, die een doorsnede van 250 millimeter krygt. zal ruim 250.000 ton per jaar bedra gen. Door in de leiding tussencom- pressoren te bouwen kan deze capa citeit nog met ongeveer 50 rc worden vergroot. Met de aanleg is voorlopig een investering van ongeveer 45 mil joen gulden gemoeid. Het eerste stuk van de leiding, na melijk het stuk roergebied-KeuIen- Worringen, zal reeds in de eerste helft van 1969 gereed zijn. Nadat de leiding gereed is en de bü Erdölche- j mie in aanbouw zynde kraakinstal latie in bedryf is genomen, zullen krakers met een totale jaarlijkse ethyleen-capaciteit van rond 800.000 ton onderling verbonden zijn. De op richting van de ethyleen-pijpleiding- onderneming maakt een economische samenwerking, die over de staats grenzen heen gaat, mogelijk. 1 ••'••ht/iiiirtiPhnnj Dat het gaullistische regime, ten koste van links, zich steeds sterker laat verleiden met twee maten te me ten, wordt bovendien nog duidelijk onderstreept door de faciliteiten die sinds enkele dagen de vroegere lei ders van de ondergrondse legerorga- nisatie. de OAS, worden toegestaan. Zo is na de toelating in Frankryk. afgelopen zondag, van oud-premier Bidault, nu door het staatshoofd ook tot de vryiating van ex-generaal Sa- lan besloten. Voor die plotselinge te gemoetkomingen in ulti a-rechtse richting van generaal De Gaulle zyn verschillende verklaringen te geven. Het is inderdaad niet onwaarschyn- lyk, zoals al enige tyd werd beweerd, dat vooi de steun, die bij monde van generaal Massu, de opperbevelheb ber der Franse troepen in W.-Duits land. het leger de president der repu bliek vorige week, voor het geval van 'n burgeroorlog, had toegezegd, als prys de onmiddeliyke vryheid voor alle OAS-gevangenen en bannelin gen is geëist. Maar politiek gesproken, hebben de gaullisten bovendien ingezien dat ze voor een verkiezingsoverwinning de ultra-rechtse stemmen vermoedelyk hard nodig zullen hebben. Hun aantal kan op ongeveer 6 pet. van het Fran se electoraat worden geschat. De presidentsverkiezingen waarby de ul tra-rechtse advocaat Tixier-Vignan- cour zich kandidaat stelde, hebben dat twee jaar geleden uitgewezen. Aflossing Opvallend is in dit verband ook dat Tixier-Vignancour zyn aanhangers al heeft opgewekt .in de strijd tegen het communisme, nu de rijen met de gaullisten te sluiten. De basis van het gaullisme wordt, trots de linkse en zelfs revolutionaire leuzen, die De Gaulle in zyn laatste televisie-inter view nog vertolkte, dus ontegenzeg- gelyk sterk in rechtse richting ver schoven. Met die verschuiving wordt dan gelyktydig het gevaar nog tastbaar der van een fascistische aflossing van de wacht, die zich zou kunnen DEN HAAG (ANP) Staatssecre taris Kruisinga van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft van het twee de-kamerlid drs. G. Nederhorst (P. v.d.A.) een insecticiden verdampen de „Vaponastrip" toegezonden gekre gen. De strip ging vergezeld van een aantal schriftelyke vragen over dit artikel, dat, zo schrijft drs. Neder horst, nog steeds in de winkel ten verkoop wordt aangeboden, zonder dat aan de in de toelatingsbeschik king opgenomen voorschriften inzake de op de verpakkingen aan te bren gen waarschuwingen by gebruik is voldaan. Zo is o.m. de aanduiding „vergift" niet op de verpakking aangebracht. Het opschrift „buiten bereik van kin deren houden" ontbreekt Ook is er generlei aanwijzing te vinden waar uit blykt, dat het gebruik niet toege- DEN HAAG (GPD Zonder er veel over te zeggen hebben provin ciale Staten van Zuid-Holland gis termiddag in hun zomervergadering een half miljoen gevoteerd het bedrag zal over vyf jaren worden verdeeld om het enkele jaren te rug voltooide provinciehuis in Den Haag van droge gevels t* verzekeren. Het enige statenlid, dat het agen dapunt niet zonder meer voorby wil de laten gaan. was de heer A. Vlas blom (SGP) Hy vond het maar vreemd, dat Gedeputeerde Staten in hun toelichting op het voorstel tot de slotsom kwamen, dat niemand architect noch leverancier van de na tuursteen. aannemer, ramen fabri kant. bouwdirectie. adviseur of de ei gen Provinciale Waterstaat aan sprakelijk kan warden gesteld voor de gebreken. „Ergens moet toch een duidelyke fout zijn gemaakt", zehy. De gedeputeerde mr. H. van Riel kon daarover ook nu geen ophelde ring geven. Hij bepaalde zich er in hoofdzaak toe te verklaren, dat de gebleken technische gebreken aan de gevels ook voor hem persoonlyk een teleurstelling hadden bezorgd. DEN HAAG (ANP) Bij de Twee de Kamer is ingediend een wetsont werp, dat voorziet in een nieuwe regeling van de toekenning van uit kering en van pensioen aan politieke ambtsdrageis, zomede van pensioe nen aan hun nabestaanden. Dit nieuwe wetsontwerp was no dig geworden, nadat op 25 april in de Eerste Kamer overwegende be zwaren waren gerezen tegen het aan vankelijk door minister Beernink van Binnenlandse Zaken voorbereide wets ontwerp, waarin by externe samen loop van pensioenen een grensbe drag ontbrak. Het werd algemeen onverantwoord geacht dat, met na me by samenloop van een pensioen uit een ambtel'yke dienstbetrekking en een of meer politieke pensioenen het toaal aan overheidspensioenen tot f 70.000 of hoger zou kunnen op lopen. Minister Beernink trok dezer dagen genoemd wetsontwerp in. Voorgesteld wordt nu het bedrag dat een politieke ambtsdrager max imaal aan politieke pensioenen dan I wel aan politiek pensioen en een an- I der overheidspensioenen zal kunnen I ontvangen te stellen of f 49.631 (wel- vaartsvast). [JD/ Stadsgehoorzaal: Zomerconcert Ned. Madrigaalkoor o.l.v. Herman Strategier 8.15 uur nam. Kantine Co-op (Rooseveltstr 12a): P. v d. A. Burgerij-bijeenkomst be stemmingsplan Z.W. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Kantine Docos-terreln: Reünie RKAVV Lelden. Rood-Wit. Kolping 7 30 uur nam ZATERDAG St. Josephkerk Herensingel: Intrede pastoor W. A. J Koenekoop. 7 uur na middag. Oranjerie Hortus: Opening tentoon stelling „Walvissen en walvisvaart" 2.30 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie Gem., evang. J. P. H. zyistra, tevens kinder samenkomst, 10 uur voorm. Ontmoetingscentrum bil Antonius- kerk: Tentoonstelling schilderijen G. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm.- 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln.) Gem. voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest Spr. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur zondagsschool; 11.30 uur avondmaal Oude Rijn 3: Pinkstergemeente. Spr. DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie Gem„ evang. J. P. H. Zyi6tra, 8 uur nam. Jacobazaal „Den Burcht": Aquarium ver. „De Natuurvriend", 8 uur nam. Schouwburg: Holland Festival „To neelgroep Studio speelt „Hoera Ame rika!" 8.15 uur nam. St. Jacobsgracht 1Receptie „Huize St. Maarten (gereedkomen restaura tie) 3.30-5.30 uur nam. Ch. de BourbonhofElektronlcaclub „De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-gespreks- avond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Politiek tref punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Cash? Cash!". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Luvor: „Intiem rapport", 14 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Re\: „De zeven maskers van de Ju doka". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrij dag en zaterdag 11.30 uur nachtvoor st el 11 ngen „In negentig nachten de wereld rond". 18 Jr. DJAKARTA (Reuter) - De nieuwe Indonesische minister van Financiën Ali Wardhana, heeft bij de landen, die Indonesië hulp hebben beloofd, aangedrongen op snellere verlening van de voor dit jaar toegezegde steun. De minister deed dit op een confe rentie, die werd bygewoond door de vertegenwoordigers van de landen die Indonesië hulp verlenen. Naar uit conferentiekringen werd vernomen, zei de minister, dat direc te hulp nodig is, voor het geval door seizoensinvloeden veroorzaakte shcommelingen in de inkomsten de berekeningen van de begroting in de war sturen. Van de voor dit jaar toe gezegde hulp van in totaal 230 mil joen dollar heeft Indonesië tot dus verre naar verluidt slechts ongeveer 50 miljoen dollar ontvangen. staan is in ziekenhuizen, slachtplaat sen. slagerijen enz. Zelfs wordt, in tegenstelling tot dat voorschrift, het gebruik in slageryen en abattoirs door de producent uitdrukkelijk aan bevolen. Mede namens zyn fractiegenoten dr. J. H. Lamberts en mevr. G. Brau- tigam vraagt drs. Nederhorst o.m. welke maatregelen de staatssecreta ris denkt te nemen teneinde aan de ze wetsontduiking, waaruit gevaren voor de volksgezondheid kunnen voortspruiten, een einde te maken. AMSTERDAM iGPD) De plan- i nen voor een winkelpromenade in de I Amsterdamse binnenstad beginnen vastere vorm te krijgen. Het is de be doeling de Nieuwendijk, de Kalver- I straat en de Heiligeweg alleen toe- I gankelijk te maken voor voetgangers, waardoor men van het Centraal Sta- i tion tot de Munt en het Koningsplein j een wandel- en winkelgebied vindt. De Nieuwendyk en de Kalverstraat zullen door een onderdoorgang onder I de Dam met elkaar worden verbon- den. i Wethouder G. Hamm deelde giste- ren mee, dat in 1969 met de werk- I zaamheden een begin zal kunnen wor- den gemaakt. Hij sprak op een by- I eenkomst, waar bekend werd ge- I maakt, dat de drie verenigingen van I winkeliers in de betrokken straten I en die van het Damrak besloten heb ben tot samenwerking in een federa tie ..De city van Amsterdam". Een van de eerste activiteiten van deze federatie is een enquête onder de betrokken winkeliers en winkel bedrijven naar de manier waarop zij hun goederen aanvoeren. Dit onder zoek is nodig voor het bepalen van de manier waarop by de aanleg van de winkelpromenade voorzieningen voor het goederenvervoer getroffen dienen te worden. Voor een deel van de winkelprome nade in de Kalverstraat is door Joop Geesink een eerste ontwerp gemaakt. In dit ontwerp is de betegeling in het midden rood gehouden. „Koning Klant komt zo als het ware binnen over een rood tapyt", aldus dhr G. Siegers, voorzitter van de Vereniging Kalverstraat-Heiligeweg. BINNENLAND i werden gedaan op de Hongaar se staat". Lldo: „Strijd zonder genade", u Dag. 2.30. 7 en 9.15 uxir. Zonda* 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantasia", 14 Jaar. Dat 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30. 4Tl en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdags uur nachtvoorstelllngen „Privé-H 18 jr. Trianon: ..Apenplaneet". 14 geiyks 2.30, 7 en 9,15 uur. Zond: 4.30. 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar: terlj op de Bounty" donderd: zondag. 7.30 uur nam.) zondag: 2.30 uur „Heldenmoed der IndïJ TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschil der Natuurwetenschappen Boer» tentoonstelling i.v.m. 3de eeuwfed zijn geboorte. Werkd. 10 uur voq uur nam zondags 1-4 uur naml l december). Allemansgeest: TentoonstellingI derljen en perkamenten piT Dieuwke Kollewljn (t/m 30 JuJJ 't Duyvenhuis (Rapenburg 61 Tentoonstelling wei'k Joh. v. d.L den en Miep Roggen. Geopende dags t/m zondags 2-9 uur 22 Juni). Molen „De Valk'" Molenmuseu» geiyks (behalve 's maandags) lfelljr voorm.- 5 uur nam., 's zondags 14j nam Galerie Walenkamp (Nleuwste<^au L.A.K Tentoonstelling schllderl objecten Willem Buys. Geopenc dag t/m vrijdag 1-6 uur; zaterd uur (tot 19 juni). Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt" (verzameling Daai vat) Werkd 10 uur voorm. P" nam.; zon- en feestdagen 1-5 uu: (tot 16 Juni.). lang Rijksmuseum van Oudhedean r penburg 28)Werkd. 10 uur voT 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenrfnt' (Steenstraat 1): dag 10—5 U.H95 dags 1-5 uur nam L ujj Rijksmuseum voor de geschlfe Tdier |kin< cm Rijksmuseum voor Volkenl Tentoonstelling „Vlva Mexico", dagen 10 uur voorm.5 uur zon- en feestdagen 15 uur (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend tot en met vrijdag 9 uur voorm. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 ui Wassenaar (Kunstzaal Heuff toonstelling schilderijen Bertus a en edelsmeedwerk Albert Kok! opend maandag t/m vrijdag voorm. 5 uur nam.; bovendlei. dagavond 8-10 uur nam. (t/m nl) ^t. Avond- en nachtdienst der apolt ca Geopend voor spoedeisende geiie v{ krij rede >P [ryz< lOi Apotheek Herdlngh en Blanken.' woerd 171. tel. 20502 en Apothel k West. Brahmsln. 20. tel. 21522. (Jater De zaterdag-, zondag- en i) gei dienst van apotheek R. van L--n Smallenburg te Leiderdorp wordt'® genomen door apotheek Herding*1"- Blanken. ewor De dienst van Apotheek Voorsier t wordt op zondag 16 Juni van 'ium, gens 8 uur tot 's avonds 22 uur genomen door Apotheek Zuld-W#n J tVEEKElNDËDIEN8T DEH,de HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uurjper£ plege men de eigen huisarts, qPfteJ tot zondagnacht 24 uur de d<Lfar telefoon 2 2222 'p Alarmsysteem bejaarden Sedert drie weken wordt door de woningver eniging Arnhem in 17 woningen ge- experimenteerd met een alarme ringssysteem voor bejaarden. Het systeem geeft door middel vaai een bepaalde kleur aan. dot de bewoners niet thuis zyn. of dart; er iets aan de hand is. zodat leveranciers of buren weten dart, er hulp nodig is. Het alarmsysteem ls tweeledig. Buren kunnen elkaar door middel van een bel of zoemer waarschuwen, indien dat. niet meer mogelyk is geeft een aan de buitenkant van de deur bevestigd apparaatje aan, dat er iets mis is. Het systeem is uniek voor Ne derland. Andere woningbouwvereni gingen hebben reeds belangstelling getoond. Luitenant Van VoLlenhoven By K.B is die reserve-vaandrig mi". P. van Vollenhoven van de Koninklyke Luchtmacht met ingang van 1 juli benoemd tot reserve-2de luitenant. Landbouwer onder trekker De 54-jarige landbouwer P. A. M. Puyck uit Oostburg, is gistermiddag vlak voor de boerderij van zyn broer in Waterlandkerkje verongelukt. De landbouwer reed op een trekker met geladen aanhangwagen vanaf de weg een vry steil talud af het weiland In. De aanhangwagen, die met afval van aardappelen geladen was, kreeg door de steile helling te veel vaart en deed de van richting veranderen de trekker omkantelen in een sloot. De bestuurder kwam onder de trek ker in de sloot terecht en is waar- schynlyk verdronken. BUITENLAND Hongaarse studenten berecht Het Zuidslavische persbureau Tan- joeg meldt dat in Boedapest een aan tal jonge mensen, voor het meren deel studenten, tot gevangenisstraf fen van maximaal 2jaar zyn ver oordeeld wegens „activiteit, ge richt tegen de staat". Zy zouden pamfletten hebben verspreid, waarin „vanuit een uiterst links standpunt, dai. nauw overeenkwam met de ideeën van Mao Tse-toeng, aanvallen Moeilijkheden in Uruguay In Uruguay is gisteren na het aftreden van drie ministers door de regeling de noodtoestand afgekondigd. Al we ken heerste er onrust onder de stu denten en arbeiders. De spanningen j in Uruquav leidden woensdagmiddag tot straatgevechten waarby 250 men sen gearresteerd werden. Studenten hadden vernielingen aangericht, bar ricades opgeworpen en tegen de poli tie gevochten. Overstromingen in Italië Zware onweersbuien, gepaard gaande met overvloedige regenval, hebben de af gelopen 24 uur veel schade veroor zaakt in midden- en zuid-Italië. In de omgeving van Rome en de Abruz- zen zyn grote stukken bouwland on der water komen te staan. De laag gelegen delen van Rome staan blank. Op vele plaatsen is het weg verkeer geblokkeerd. In Apulië zyn 2.000 mensen geëvacueerd. Ook in Palermo staan de straiten blank. Roofoverval in Brussel In de Brusselse gemeente Ganshoren is I gisterochtend op straat een bediende I van een groot bedryf neergeschoten en beroofd van een tas met byna twee miljoen Belgische francs (circa 140.000 gulden). De 43-jarige bedien de overleed korte tyd later tydens I zijn overbrenging naar een zieken huis. De overvallers vluchtten in een auto, die korte tijd later onbeheerd werd aangetroffen even buiten de stad, by de snelweg naar Oostende. Basken contra politie In de Spaanse havenstad Bilbao is het gis teravond tot gevechten gekomen tus sen deelnemers aan een betoging en de politie. De betoging ontstond toen ongeveer vierduizend mensen terug keerden van de begrafenis van een lid van een Baskische afscheidings beweging. die vorige week in San Se bastian een politieagent doodschoot en later by de achtervolging zelf werd neergeschoten. De menigte, die met stenen gooide en verscheidene auto's beschadigde, werd door de po- j litie verjaagd. 1 (Van zaterdag 15 Juni t/in woensdag 19 Juni). ZATERDAG Kon. SchouwburgToneelg: na. Pantomime Theater Carrot. Scapino Ballet „De Krant" (Jeuj termanifestatie). 2 uur en 8.15 u Kurzaal: Het Residentieorkest Nederlands Kamerkoor o.l.v. Boulez m.m.v. Halina Lukomsi praan en John Shirley Quirk, 8.15 uur nam. ZONDAG Koninklijke Schouwburg: Nedfaijk ucelle". toneelmanifestatie. „Lucell MAANDAG Koninklijke Schouwburg: va Dance Campany. 8.15 uur Circustheater: Deutsche Opi Rhein Düsseldorf Duisburg; titers ses und Aron" van Arnold Seh wol m.m.v. o.a. Peter Meven, Wllhi Ten nest. Jeanette Zarou en Ingebo uer. QlSSh 8 5 zy: 1 vai Verk 5 in DINSDAG Koninklijke Schouwburg: V# Productions. Londen„Little 1 and hls struggle against the van David Halliwell. Regie Croft.. 8.15 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgro dio: „Hoera Amerika" van Jea Jas tw WEERRAPPORTEI (Van hedenmorgen 7 our n. p s a 2 g Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlyn Frankfort Mlinchen Zttrich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. 23 onbew. 18 onbew. 23 half bew. 22 onbew. 22 onbew. 23 onbew. 23 licht bew. 23 zw. bew. 22 half bew. 27 onbew. 28 onbew. 28 onbew. 21 mist 21 llcht bew. 23 zw. bew. 23 onbew. 19 zw. bew. 20 half bew. 20 onbew. 15 licht bew. 22 licht bew. 25 zw. bew. 22 llcht bew. 21 zw. bew. 18 regen 16 regen 15 onbew. 23 lichtbew. 23 zw.bew. 24 onbew. 27 half bew. 24 geh. bew. 18 regenbu 113 geh. bew. 22 onbew. 26 HORI Mi

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2