n Duyndam mag niet mee Feijenoord nu veel sterker i WIERSMA ALLEEN AAN DE LEIDING Blazing Song klopte Christiaan cle Wet Mirjam v. Hemert (17) geeft er de brui aan Verlaat yortcommissie strijkt laatste plooien glad Nederlandse ploeg voor Tour de France Zege op Anderlecht in Brussel Wereldtitel dammen Leidse Boys 1 - U.V.S. Gewoon neen zin meer iir ANQUETIL RIJDT NIET «afER ;DAO M JUNI 1908 PAGINA 8 IDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD FERDAM ("GPD) Leo Duyndamn heeft zfjn laatste toch in de Tour de France te starten, niet gekregen. yjJHtenbros is definitief aangewezen om het Nederlandse |n de ronde te completeren. celyk zou Duyndam van tijdens het komende week- es Belgische wedstrijden de ge- krygen te bewijzen dat hij van zijn achillespees- genezen om aan het gro te kunnen beginnen, termiddag al besliste de ïissie van de KNWU an- enbros vertrekt als oranje- juni in Vittel, flaring die achter deze be- -jp chuilt: wanneer zou blijken traram voldoende conditie fooïour heeft vergaard, is het Onipm reserve Ottenbros, die Lgfo de Zwitserse ronde start, ftuden van veel krachtver- ggktaties in Zwitserland. In- die dan een pen" reserve aan de start aen verwachten. en, aldus de sportcommis- onverantwoord in een zo rs als de Tour een zodani- op de tere conditie van jonge, pas herstelde ren- idam is, te doen. >ek iemt Plooi herkiezing van de overigens ■llopen weken goed naar vo- abrnen Ottenbros, is, naar het -%n toch de laatste plooi ken in het gekreukelde iaarlangs zich de formatie je-équipe heeft bewogen, sen vertrekt, omdat hij de eindzege wordt ge- enige „beschermde renner" Nederlandse peloton, dat dan itaat uit Eddy Beugels, artog, Wim Schepers, Har- Gerard Vianen, Jos van Rini Wagtmans, Huub 1 en Harm Ottenbros. renner" in deze, ge- jaar oude (of jonge) volgens de officiële versie 5 list de secondanten Janssen in zijn strijd tegen de gedoodverfde favorieten, tivj zij niettemin gelegenheid zullen krijgen om „voor te rijden, rhol De kans, dat in Frankrijk een Ne derlander in e en dopingaffaire be trokken raakt, heeft de KNWU nog eens extra willen verkleinen, door alle leden Van de tourploeg een docu ment te laten tekenen, waarin wordt verklaard niet naar „de middelen" te grijpen, of ze zelfs maar in de buurt te hebben. Als nasleep van de affaire-Harings die Wout Wagtmans en Gelder mans van toediening van doping be schuldigde is er in dat document ook nog' een paragraaf, die vaststelt dat „het begeleidend personeel" niet voor een dopinggeval a ansprakelijk is, tenzij dat uitdrukkelijk en rechts geldig wordt bewezen. Andere overeenkomsten: de finan ciën zullen in één grote pot worden gestort, waaruit een gele- of groene trui winnaar niet meedeelt. Er is ook een pot voor extra premies, waarin door Acifit al 5.000 gulden is gestort en die voor uitbreiding vatbaar is en blijft. Met de eisen die aan het materiaal voor de renners worden gesteld, zijn de „sponsors" akkoord. Er zal, heb ben zij beloofd, niets te kort zijn als op 25 juni om 9 uur de ploeg met mecaniciens Jo Hulshoff en John rumoer, rond Steevens en bijv., nu dan toch een lijk probleemloze start in ioet nog altijd een onzeke- worden genoemd: het op- Eddy Beugels. [burger is nog altijd bij een aanhangig gemaakte „do- betrokken. Hij is in ho- gegaan. Volgens zijn ad- ld dat beroep niet vóór 1 ju- harm ottenbros li (vóór die tijd is de Tour België al doorgetrokken» worden behandeld. De omstandigheden waarin Beu gels verkeert, zijn aan tourdirecteur Levi tan medegedeeld. Hij zal. na zich ook in België te hebben georienteerd. tenslotte beslissen of Beugels al dan niet mag en kan starten. Document het zo Jammer, dat wij nu niet in de ploeg vertegenwoordigd zijn'.' Jan Janssen tenslotte: „Jammer dat Leo er niet bij is. Hij zou goed voor etappezeges zij"n geweest. Maar Harm kan dat natuurlijk ook. Of ik de Tour kan winnen? Ik zeg niet zo veel als vorig jaar. Alleen dit: Ik heb nu zeker een kans". Een mening, die door de ploegleiders Ab Geldermans en Piet Liebregts wordt onderschre ven. BOLZANO (GPD) De tweede ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap dammen verliep gunstig voor de twee deelnemende jonge Nederlanders. Ton Sijbrands en Harm Wiersma wonnen hun par tij en al was de door hen daarin ondervonden tegenstand niet zo heel gioot, men moet toch altijd maar oppassen niet een misgreep te doen. Door de andere uitslagen kwam Harm Wiersma zelfs alleen op 4 punten. Nu is dat op dit moment niets zeggend, zeker wanneer men in aan merking neemt, dat Koeperman na dinsdag Ton Sijbrands als tegenstan der te hebben gehad, woensdag nie mand minder dan Andreiko tegen over zich vond. De Let, in januari zijn tegenstan der in de match om het wereldkam- Fred Anton Maier betrokken in smokkelzaak OSLO (GPD) Noorwegen is ge schokt. Wereld- en Olympisch kam pioen schaatsen, Fred Anton Maier (30 jaar) wordt ervan verdacht ver wikkeld te zijn in één der grootste Noorse smokkelzaken, die ooit werd opgerold. Welke rol hij speelde is nog niet helemaal duidelijk. Van de zijde der politie is vrijwel het enige commen taar: het onderzoek is nog niet afge sloten. Wel wordt toegegeven dat Maier in de smokkelaffaire is betrok ken, waarbij een cijfer van ander half miljoen gulden voor gesmokkel de sigaretten en drank wordt ge noemd. Drie snelle boten en een vliegtuig speelden daarbij een rol. De piloot van de onderneming werd woensdag morgen in alle vroegte gearresteerd op het vliegveld Fornebu nabij Oslo, na terugkomst van een vlucht naar Amsterdam. In perskringen in de Noorse hoofd stad is men verwonderd over de wijze, waarop Fred Anton Maier. in tegen stelling tot andere verdachten, wordt behandeld. De Noorse bladen schrij ven dan ook alleen maar over een bekend wintersportman. terwijl de politie nu eens wel en dan weer niet Maier's medeplichtigheid bevestigt. Fred Anton Maier ontving afgelo pen zondag de hoogste Noorse sport- prijs. H-ij is er niet zeker van dat hij die nu mag houden. Wordt hij schul dig bevonden dan zal hem waar schijnlijk worden verzocht de prijs terug te geven. Maier's eigen commentaar is: „Ik ben onschuldig". Meer wilde hij niet zeggen. Kronen en verzorgers Gerard Col- lard en Henk de Haan vanaf het motel „Breda" zuidwaarts koerst. Met achterlating dan van een wat teleurgestelde Leo Duyndam: „Jam mer, dat het zo is gelopen. Ik had toch echt wel weer wat hoop op de Tour gekregen. In de training ik Ploegleider Ab Geldermans heb veel gedaan de laatste tien da gen ging het fijn. Aan de andere kant kan ik me de beslissing wel voorstellen. Je weet natuurlijk nooit hoe je zo iets kunt forceren. Weet je. voor mijn baas, voor Smith, vind ik Koersen op Duindigt WASSENAAR iFigen berichtgc-11.40, pi. 1.20. 1.70. 1.30. gek. 9 80, cov. ving l - De Amerikaanse import 9-1Gaston v. d. Lente Blazing Song, gestuurd door Jan van i (M. L v_ d. Togt) (1.28.1); 2. Grace Dooyeweerd, behaalde gisteren een Belwin; 3. Gitte Hollandia. Tot. w. fraaie zege in de internationale dra-j^9v°-qP'q l9°- 2-90- 3-80, gek- 10-30' verij. Cyrano Silk was zeer snel ver-1- Muiderêlotprijs: 1. Gezina (J. Wa trokken en deze sloeg tot na het uit-;genaar jr.) (1.26.-); 2. Faxlla J; 3 komen van de laatste bocht met sue- j 8|ó T0°^ Jio.' wo M.io.80' ces de aanvallen van Nick, Captain i Drakesteynprijs1. Blazing Song (J, Double K en Christiaan de Wet af. van Dooyeweerd) (1.22.9): 2 Cnris- Htfllverwepp dp rechte liin lanceerde tiaa-n de Wet)3. Gyr-amo Silk. Toto Halverwege de rechte iynlanceeiae g 3 J2 Q 3Q Christiaan de Wet een felle eind-i^y 7.50 sprint, maar Blazing Song, die on-1 Hofwljckprijs: 1. El fine (M. L. v. d. opvallend in het peloton zat, w. 1.90, 2.40. gek. 25.80, COV. 4.50. mee naar voren triomfeerde m een fraaie 1.22.9 km-tyd. Achter Christiaan de Wet werd Cyrano Silk derde vóór Captain Double K Na overwinningen van drie grote favorieten (Goodwill, Gaston v. 1. Lente en Gezina) stelde Fan Pom B zeer teleur. De snelle dooh soms on wisse hengst begon met een langdu rige fout. Wel maakte hij veel ter rein goed, dohc moest ten leste toch met de derde plaats genoegen nemen achter de triomferende Boyke van Our Bonni en Don Stuermann W. Athos the Saint zorgde voor een grote surprise. Van start tot finish bleef deze op kop en sloeg met suc ces de 'slotaanval van Diana Sun shine in 1.25.5 met succes af. Zijn aanhang kreeg f 32 80 voor f 1. De ren om de Admiraal Togo-prijs werd een zege voor Tom McGarrity met. Mangano, die met gering ver schil de door Perkins gereden Pin Money achter zich hield. Top Branch (iv. d. Kraats) werd derde. UITSLAGEN Eerdonprijs1 Goodwill (R. Q. J. v. d. Lu'bbej (1.24.9); 2. Elleke van Out Bonni; 3. Gold Weatl&ndla. Toto w. Brederodeprijs: 1. Fablawa H (H. Pools) (1.26.8); 2. Flintstone V; Enterprise Hollandla Toto w. 3.20. 1.50, 1.40, 1.50, kop 6.50, cov. 3. Duivenvoord eprijs 1. Athos the Saint (A. C. Groenewegen) (1.25.5) 2. Diana Sunshine, 3. Calumet Bul wark Toto w. 32.8, pl. 2.50, 1.40, 2.- gek. 9.70. cov. 4 40. trio 595.70. Oud Wassenaarprijs: 1. Boyke van Our Bonni (B J. Ooyevaar) (1.24.3); 2. Don Stuermann W, 3. Fan Pom B. Tobo w. 12.60, pl. 2.60 6.90, 1.70, gek. 20.-, cov. 15.80. Sans Souciprijs1. Ton's Jewel S (P Perkins); 2. Blue hat; 3. Norishan Tto w. 1.40, pl. 1.20. 2.10. gek. 4./0, cov. 3.30. M. McGarrity); 2. Pm Money; 3. Top M. McGarrity); 2 Pin Money: 3. Tod Branch. Toto w. 2 -, pl. 1 70, 2.60, gek, 7.70. cov. 4.70. Totale omzet 194.690.-. advertentie De belangrijke wedstrijd om de finale van de L.V.B.-beker zaterdagmiddagteam wordt gespeeld op vrijdagavond Foreholte terrein om 6.45 uur. 99 VLAARDINGEN (GPD) Het is Mirjam van Hemert allemaal wat te veel geworden. Het 17-jarig Vlaardingse zwemstertje, dat haar land op de sprint in Olympisch Me xico naar erkenning had kunnen roffelen, brak onder de druk van emoties haar prille carrière af en dreigt zelfs nu nóg te worden mee gesleurd in de kolken van geruch ten. die de beslissing in de zwem- wereld heeft doen ontstaan. Mirjam, die twee jaar geleden al deelde in het brons van de nationa le 4 x 100 meter estafetteploeg op de Europese kampioenschappen in Utrecht, praat moeilijk, nerveus over haar opzienbarende besluit. „Het is allemaal veel te snel ge gaan. Eerst de inspannende vóór- Olympische Spelen, toen. nu vier maanden geleden, de plotselinge dood van mijn vader, daarna de trip door Oost-Europa en tot slot het Eurovisie-zwemtoernooi in Stockholm. Het is gewoon te veel geweest, ik kon het niet meer aan. Ik vind zwemmen niet eens meer fijn". Waarom verliest de houdster van het nationale jeugdrecord op de 100 en 200 meter vrije slag, het talent, waarvoor de lauweren al war-en weggelegd, zo maar de liefde voor haar sport? Mirjam, aarzelend: „Ik weet het niet, het is na Mexi co gekomen. Ik kreeg opeens een hekel aan het zwemmen. Ik had er geen zin meer in Hoewel, mis schien als papa niet was overleden, was ik nog wel doorgegaan." De klap van de dood van haar vader is bij Mirjam hard aangekomen. „Ik leefde op hem. Hij was een steun in alle opzichten. Alles had hij voor mij over. Bij elke wedstrijd ging hij mee. Als papa langs de kant zat, ging ik gewoon veel ftfner door het water. Ik had dat nodig. Nu is dat allemaal weggevallen". Een gapende leegte, die aan het thuisfront, de Vlaardingse Zwem- club, slecht schijnt te zijn opge vangen. „Ook al eerder hoor. Onze trainer, Jaap Ploeg, is me nooit goed bevallen. Hij behandelt je als een kind van twaalf jaar". Waarop Wouter Smaak, zweminstructeur in het Vlaardingse Kolpa-bad en aan staande van Mirjam, zich geroepen voelt om in te springen. „Die man is een flop. Mirjam kwam terug uit Mexico. Wat is dan nor maler dan even relaxen. Nee, zegt Ploeg, en geeft haar weer een kei harde training en laat haar wed- stryden zwemmen". Mirjam: „Toen kreeg ik gewoon de pest er in, elke keer als ik weer naar dat bad moest. Ik wilde niet meer en ik ben toen ook met de wedstrijdtraining gestopt". Een vaste keus voor de estafette ploeg van Mexico geeft er dus de brui aan. Definitief? „Ach, schrijf die Olympische Spelen en nog een tijdje verder maar af. Misschien ga ik het dan toch weer eens pro beren. Voor mijzelf trainen bij een andere vereniging". En wanneer zou dat dan gaan gebeuren? „Op het moment dat ik weer zin heb". Topsporters hebben gisteren met de Tweede Kamer-commissie voor CRM over de sociale begelei ding en de doping-kwestie ge- sproken. Op de foto: commissie voorzitter Kieft staandein ge sprek met atlete Hilda Slaman en zwemmer Aad Oudt. pioenschap, was duidelijk op re« vanche uit. In een bijzonder gecom» pliceerde partij vanuit een f lank spel»' opening veroverde Andreiko het ini tiatief. Woensdagmiddag, kort voor het begin van de tweede ronde, meldde zich ineens de Fransman Mostovoy. Omdat hij een aan- vaardbare verklaring had voor zijn verlate aankomst hij kwam uit Israël via Frankrijk en was daar niet snel genoeg „behandeld" werd hij door de wedstrijdleiding toegelaten. Hij 8 moest vrijwel direct zijn partij t in de tweede ronde spelen en zal X zo spoedig mogelijk de partij te- gt' gen Kazemier moeten inhalen. Koeperman moest uiterst nauwkeu rig manoeuvreren om beslissend na deel te ontlopen, al bleek bij ana lyses na afloop wel, dat hij in zijn gedachten de stelling onder controle had. Toen het leek dat Andreiko zijn revanche zou krijgen, wikkelde Koe perman op verrassende wijze com- binatoir af, met een nadelig eind spel. Andreiko speelde weliswaar nog enige tijd op winst door, maar het bleek dat Koeperman altijd remise kon bereiken, zij het wel een beetje benauwd! De uitslagen zijn: Verpoest (Belg)Reimann (Tsj. SI.) 20; Agliardi (Mon)Tsjegolev (Rusl) 02; Smith (VS)Delhom (Fr) 11; Koeperman (Rusl)An dreiko (Rusl) 11; Fanelli (It) Sijbrands (Ned.) 02; Feldi (Oost.) Wiersma 02; Cazemir (Zwits)— Pershad (Sur) 11; Mostovoy (Fr> Laporta (It) 20. BRUSSEL (GPD) Feijenoord kreeg gisteravond voor el kaar wat nog geen enkele club dit seizoen gelukt was: in het Astrid-park winnen van Anderlecht. De Belgische kampioen kon met zijn tik-tak-spelletje niet op tegen het nuchtere voet bal van de Rotterdammers die verdiend met 21 wonnen. spelende Veldhoen volkomen in be dwang werd gehouden. Op het middenveld is Wim Jansen de grote man. Gisteravond speelde hij weer ronduit voortreffelijk. Al leen de voorhoede draaide nog niet op volle toeren. Feijenoord zoekt nog naar de juiste samenstelling van het kwartet. Gisteravond was de aan- Met Laseroms, Van Hanegem en de kersverse aanwinst Wery heeft Feijenoord bijzonder aan kracht ge wonnen. De achterhoede is zonder meer goed. Vraag dat maar aan Van Himst en Mulder, die bij Israël en Laseroms geen schijn van kans kre gen. Vraag dat ook maar aan Berg- holz, die door de opmerkelijk sterk val: Wery- Geels- Van Hanegem- Moulijn. Wery toonde zich een aan winst, al faalde hy twee keer vol komen bij droomkansen. „Planken koorts", zei manager Guus Brox na afloop verontschuldigend. Op het reservebankje van Feije noord zaten Samaidzic (uit vorm) Eddie Treytel (ook nu stond Pieters Graafland onder de lat) en Kindvall. Waarom de Zweed niet binnen de lij nen mocht komen? „Omdat hij de laatste tijd niet goed speelt", zei Guus Brox. Maar Kindvall zelf dacht, dat het wel iets met zijn Zweedse plannen te maken zou hebben. Overigens speel de hy het laatste half uur toch mee doordat Geels de stryd staakte. De topscorer van Nederland deed toen zijn uiterste best om zyn loon eisen kiacht bij te zetten door er de ene solo na de andere uit te persen. Toch is de kans gering dat Kindvall bij Peyenoord blijft. Kindvall: „de besprekingen zyn mislukt. Het zit er helemaal in dat ik naar Nörrkoping terug ga". Wat het verloop van de wedstryd betreft. Anderlecht had mestal een licht overwichti maai kon niet tegen de Rotterdamse defensie op. Vele Brusselse aanvallen stierven in schoonheid. Feyenoord speelde veel efficiënter en kreeg daardoor betere kansen. Na een kwartier was het al raak. Een voorzet van Moulyn werd door Geels meteen op de schoen ge nomen: Trappeniers was kansloos: 1—0. In de 35ste minuut kwam de ge lijkmaker van Pierre Hanon. Met een schot van 25 meter versloeg de Belg Pieters Graafland: 11. Een kwartier voor tijd viel de be slissing. Trappeniers kreeg een schot van Mouiyn niet onder controle en toen was Van Hanegem er als de kip pen by om Anderlecht de eerste ne derlaag van dit seizoen op eigen ter rein te bezorgen: 1—2, Oostenrijkse ronde JAN IAREKELS TWEEMAAL TWEEDE FELDKIRCH (ANP) De Italiaan Sanantonio heeft het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Oostenryk gewonnen. De win naar reed de 21 km lange tydrit van Schaarn naar Feldkirch in 31 min. en 11 sec. De Nederlander Jan Krekels legde met een achterstand van 1 min. en 5 sec. beslag op de tweede plaats. 1. Sanantonio (It) 31.11, 2. Krekels (Ned.) 32.16. 3. Ebeil «Oost) 32.21, 4. Van Vugihit (Ned.) 32.23, 5. Majnus (Tsjech) 32.39. Ook het tweede gedeelte van de vyfde etappe leverde een overwin ning op voor Sanantonio. Hij legde de 145 kilometer van Feldkirch naar Telfs af in 3 uur, 48 minuten en 19 seconden. Jan Krekels werd ook nu tweede met een achterstand van 1 minuut en 8 seconden. 1. Sanantonio (It) de 145 km in 3.48.19, 2. Krekels (Ned) op 1.08. 3. Eberl (Oost) z.t., 4. Gawliczek (Po len) z.t., 5. Postl (Oost.) z.t., 14. EX aepuo o.a. Van Vught en Prinsen op 9.08. Algemeen klassement: 1. Krekels (Ned) 20.30.50, 2. Postl (Oost) 20.34.57, 3. Eberl (Oost) 20.36.26, 4. Polewiak (Polen) 20.38.45, 5. Jans- sens (België) 20.41.13, 13. Piinsen (Ned) 20.46.20, 14. Van Vught (Ned) 20.48.34. Algemeen ploegenklassementl, Nederland 60.24.58, 2. Polen 60.34.1L, 3. Stiermarken (Oost.), 60.45.56. Puntenklassement: 1. Krekels (Ned) 78 pnt., 2. Csenar (Oost) 45, 3. Postl (Oost) 22. De Nederlander De Groot staakte in deze etappe de strijd. PARIJS (ANP) Jacques Anquetil zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankryk. Nadat ploegleider Marcel Bidot hem al uit de A-ploeg had; geweerd, blykt de 34-jarige Fransman nu ook niet gekozen te zyn voor de twee andere Franse teams, die aan de Tour zullen deel nemen. Of een en ander verband houdt met het feit dat Anquetil nog nog geen maand geleden door een Belgische rechtbank het recht ont zegd was de komende twee jaar in België te rtfden hy had positief gereageerd op een doping-onderzoek is niet bekend. Ci'icketprogramma Eerste klasseA HBS—VOC; Quick Hg—HCC II; Rood en Wit—HCC; VRA—ACC. Eerste klasse B Hermes DVSExcelsior; Quick N de Krekels; SpartaRood en Wit II; SSCCBloemendaal. 2e klasse E: Ajax II—HCC IV; 3de klasse B OlympiaAjax Vier. 4de klasse A Ajax III—RW VI. J

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9