Toch contact met over wapens voor Belg Nig ie erie m Kernverdrag aangenomen Goodwill voor Biafra Hart van schaap in mens Vijf intellectuelen in Praag gerehabiliteerd Vestigingsplaats achtste medische faculteit nog niet bepaald MET EEN ENKEL WOORD CsQcjencla te Familieberichten HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 13 TONI Sir Lewis Mbanefo: (Van onze parlementaire redactie) Bezorgdheid Nederland erkent onverkort de sou- vereiniteit van de federale Nige- riaanse regering over haar gehele grondgebied en blyft normale diplo matieke contacten onderhouden met Lagos, de hoofdstad van Nigerië. De Nederlandse regering neemt met be zorgdheid kennis van wat zich in Ni gerië afspeelt en zal niet nalaten aan drang uit te oefenen tot beëindiging van de crisis en de moordpartijen, al dus de minister. Mr. Luns deelde mee dat de Neder landse regering een geldelijke bijdra ge heeft gedaan aan 't Internationa le Roode Kruis en dat het Nederland- sche Roode Kruis voorbereidingen treft voor de uitzending van een me disch team naar het strijdgebied. BINNENHOF (GPD) De Nederlandse regering is wel de- gelijk met België in contact getreden om te komen tot een ge meenschappelijk standpunt inzake de wapenleveranties aan j Nigerië. De bedoeling van dit contact zou zijn dat de drie Benelux- ~a landen gezamenlijk andere landen verzoeken de wapenleveran- |Z" 11 ties aan Nigerië te staken, zoals Nederland heeft gedaan. Xy-IVvyJ-J. Deze mening wordt door bevoegde kringen in Den Haag ge deeld naar aanleiding van de verklaring van minister-president De Jong, die eergisteren bij zijn vertrek van Schiphol verklaar de dat er geen contact met België bestond. Minister Luns sneed gisteren bij de begrotingsbehandeling in de Eerste Kamer het contact met België niet aan. Wel bestreed hy de stelling van de Nigeriaanse federale regering dat het staken van de Nederlandse wa penleveranties bijgedragen heeft tot het mislukken van de vredesonder handelingen tussen Nigerië en Biafra. De bewindsman beklaagde zich over de reactie van Nigerië op de Neder landse beslissing. „Nederland had een andere reactie mogen verwach ten. Thans dreigen wij in een situatie te komen die ongunstiger is dan die van de landen die van het begin af aan wapenleveranties hebben gewei gerd", aldus de minister, hierby doe lend op Nigeriaanse bedreigingen in zake maatregelen tegen Nederlandse bedrijven in Nigerië. JOHNSON SPREEKT VN TOE NEW YORK/MOSKOU (Reuter) President Johnson heeft gisteren onverwacht de Algemene Vergade ring van de VN toegesproken, nadat daar het ontwerp-nietverspreidings- verdrag van kernwapens was aange nomen. De president sprak zijn voldoening uit over het aannemen van het ver dag en verzocht de Sowjet-Unie op nieuw deel te nemen aan besprekin gen die een beperking van de strate gische offensieve en defensieve atoombewapening tot gevolg moeten hebben. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft het ontwerp- nietverspreidingsverdrag goedge keurd met 95 stemmen voor, 4 tegen en 21 onthoudingen, waaronder Frankrijk. De Franse vertegenwoor diger bij de VN verklaarde dat Frankrijk het document niet zal on dertekenen maar zich wel zal houden aan de bepalingen van het verdrag. Voor Frankrijk is het verdwijnen van de atoomwapens beslissend, zei hij. Over het verdrag is zes jaar on derhandeld op de ontwapeningscon ferentie in Genève. land niet schaadt, aldus het blad. Johnson hield zijn toespraak in de plaats waar hij vorig jaar een ont moeting had met premier Kosigin. Het Russische blad was het wel eens met de uitspraak van Johnson dat de twee landen vooruitgang hadden geboekt op verscheidene punten zoals het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens. Waarheid President Johnson heeft ..gezon digd tegen de waarheid" door in zijn redevoering in Glassborough op 4 ju ni 'n al te rooskleurig beeld te geven van de betrekkingen tussen de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten. Dit schrijft het Russische regerings blad Izwestia. De rede was er blijk baar op gericht de Amerikanen er van te overtuigen dat de oorlog in Vietnam de betrekkingen met Rus- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Apeldoorn (wykgem. Zevenhuizen) (12e pred. pl.) (toez.) J. Tammeling te Bussum. Aangenomen naar Hippolytushoef A. van Dorssen te Gasselternyveen naar Wesepe (O.) (toez.) I. D. H. Dijk te Vierhuizen-Zoutkamp. Beroepbaar: Kand. N .H. J. E. Boo mer, Nieuwe Gracht 110 te Utrecht. Bedankt voor Eemnes-Buiten A. Wisgerhof te Veenendaal. GEREF. KERKEN Beroepen te Oapelle aan de IJssel P. Wulffraat. voorheen pred. bij de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Amster dam-C. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Amsterdam en te El- speet J. Pannekoek te Terneuzen. R.k. waarnemers naai* Uppsala VATICAANSTAD (AP) Paus Paulus VI heeft gisteren zijn goed keuring gehecht aan de benoeming van 15 officiële waarnemers van het Vaticaan bij de vierde algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken, die deze zomer in Zweden zal worden gehouden. Het zal de eerste maal zijn dat de R.K. Kerk een zo grote afvaardiging stuurt naar een vergadering van het protestantse, anglicaanse en or thodoxe lichaam. De Wereldraad zal van 4 tot 19 ju li in Uppsala bijeenkomen om de voornaamste beleidslijnen voor de ko mende vier jaar uit te stippelen. Franse kwekers van bloemen lijden schade: f 8,9 miljoen ROULON (Reuter) ALs gevolg an de stakingen in Frankrijk heb ben kwekers in Zuid-Frankrijk 25 miljoen anjers, vijf miljoen lelies en grote hoeveelheden andere bloemen niet op de markt kunnen brengen. Volgens hun vakorganisaties be draagt de schade ongeveer 12 mil joen frank (circa 8.9 miljoen gul den). De getroffen kwekers leveren hun SCHIPHOL (GPD, AFP, ANP) „Wij vechten al 12 maanden voor onze o nafhankelijkheid, maar pas nu begint de wereld zich af te vragen wat er in Biafra gaande is. Ik ben naar Nederland gekomen om met vrienden te praten en bij uw regering begrip te vragen voor onze zaak". Dat zei Sir Lewis Mbanefo, opper rechter van Biafra en adviseur van staatshoofd Ojukwoe, gisteravond om elf uur na aankomst in Nederland uit Londen, waai hy het spoeddebat over de Nigeriaanse' kwestie in het Lagerhuis had by gewoond. Groot-Britannië zal zijn wapenle veranties aan de federale regering van Nigerië handhaven en daarnaast de pogingen om een beëindiging van de burgeroorlog in dat land te be werkstelligen voortzetten. Dit heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken gisteren in het Lagerhuis ver klaard. Hij was van mening dat elk eenzydig initiatief, zoals het staken van de levering van wapens aan de federale strijdkrachten, de toestand alleen maar zou kunnen verergeren. De minister zei voorstander te zijn van een internationale politiemacht, dië de veiligheid ter plaatse zou kun nen garanderen, op voorwaarde dat beide partijen hiermee akkoord gaan. .Engeland vergoelijkt de wapenle veranties aan Nigerië. omdat dit door de erkenning van het land niet anders zou kunnen. Dat gaat op in noimale tijden maar toch zeker niet in oorlogstijd", aldus de heer Mba nefo. die ook zei: „Ik ben 'ervan overtuigd, dat Nigerië het op een vol kerenmoord aanstuurt. Daarom kan Biafra zich nimmer overgeven. Wel zijn wij bereid de eerder mislukte ■i SIR LEWIS MBANEFO goodwill PRAAG (AFP) Een rechtbank in Praag heeft gisteren vijf Tsjecho- slowaakse intellectuelen gerehabili teerd, die in 1952 tot langdurige ge vangenisstraffen waren veroordeeld omdat zij zich zouden hebben schul dig gemaakt aan spionage. Volgens de toenmalige beschuldi ging functioneerde het bureau van het Amerikaanse persbureau Asso ciated Press in Praag als tussenscha kel. De vijf zyn Kiatochvil, de ad vocaat Loela, de hoofdredacteur van het persbureau „Rapid", mevrouw Pankowa-Worlowa en Stransky, voor malig vertaler van het Amerikaanse persbureau UPI in Praag. De eerste piesident van Tsjecho- Slowakye, Thomas Masaryk, zal in Praag een standbeeld krijgen. De Praagse gemeenteraad heeft volgens het Ts j ec hoslowaa kse persbureau Tseteka een motie in deze zin goed gekeurd. EINDHOVEN (GPD) De com missie, die de reering moet advise ren over de plaats van vestiging van de achtste mediahe faculteit, de commissie-Van Walsum heeft nog geen beslissing genomen. Zy zou gis teren de knoop doorhakken maar dat is niet gebeurd. De meningen in de commissie over de vestigingsplaats lopen nogal uiteen. Een groep wenst vestiging in Brabant, een andere ves tiging in Twente. DONDERDAG DEN HAAG (Laan van Nieuw Oost- Indlë 61). Aandeelhoudersvergadering Hollandse Constructie Groep. 2.30 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal: Zomerconcert Ned. Madrigaalkoor o.l.v. Herman Strategler 8.15 uur nam. Kantine Co-op (Rooseveltetr. 12a) P. v. d. A. Burgerij-bijeenkomst be- etemmlngsplan Z.W. 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Boshuis (achter Hofln. 64): Ruil beurs 7 uur nam. Kantine Docos-terreln: Reünie RKAVV Leiden, Rood-Wlt, Kolping Boys, Jeanne d'Arc en Docos 1936-'41. 7.30 uur nam. Vluchteling gepakt De politie heeft gistermiddag in een Haag se woning opnieuw een van de ver dachten gearresteerd in de gerucht makende zedenzaak die vorige week voor de Haagse rechtbank diende. De man. een 26-jarige Surinamer, was 's morgens om vijf uur ontsnapt uit het ziekenhuis Zuidwal, waar hij we gens een longaandoening werd ver pleegde Joegoslaven naar ND SM De Ne derlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam, die op vi edesonderhandelingen in Kampala ;het ogenblik doende is een serie van voort te zetten. Men moet echter nie tuit het oog verliezen, dat het Nigerië, is gefeest, die de fedé'ratie onmogelijk, heeft«jspmaakt. Zo heeft bijvoorbeeld de massamoord op meer dan 3000 Biafranen, in november 1966 de federatie tot in de wortel geschaad". a Sir Lewis, die leider was van de delegatie op de vastgelopen vredes- confeientie in Kampala, zal in Ne derland trachten om zoals hy zei ae goodwill van Biafra te verstevi gen. Hij zal gesprekken voeren met mr. E. O. baron van Boetzelaer, secre taris-generaal van het ministerie van af in Parijs. By Hyeres hebben kwe kers anemonenvelden opengesteld voor grazende schapen. produkten gewoonlyk voornamelyk Buitenlandse Zaken en parlementsle- - den van verschillende partijen, ten einde 't Biafraanse standpunt en de oorzaken die tot het afbreken van de vredesonderhandelingen hebben geleid te verduidehjken en om be grip te wekken voor de Biafraanse zaak. „Er vallen in Biafra nog steeds slachtoffers door munitie die Neder land aan Nigeiië heeft geleverd", zei hy bitter. Op het terrein van „Het Dorp in Arnhem is gisteren het café restaurant „De sleutel" en daar mee de modernste keuken van Nederland door de voorzitter van het bestuur van de Stichting Het Dorp, prof. ir. L. H. de Langen, officieel geopend. Dat gebeurde door overhandiging van een grote verzilverde sleutel van prof. De Langen aan de directeur van de Stichting Het Dorp, de heer W. P. Bijleveld. Deze sleutel die in ruerkelijkheid door een onbekende aan Mies Bouwman tijdens de actie is ge schonken krijgt een plaatsje in het restaurant waar ook andere antieke en waardevolle sleutels zullen komen te hangen. Op de foto: Mies Bouwman en (Ontleend aan andere bladen) Geboren: Martyn Vincent, z. v. Scheffer-Egberts, Linkebeek (Belg.); Sanne, d. v. Van Ballegoyen de Jong- Tamsma. Overleden: J. Riemens, m. 76 jaar. Eindhoven: H. A. M. Brenninkmeyer. m. 44 jaar, Aerdenhout; M. H. F. ir. Klapwijk m geanimeerd ge- witteveen. m. Laren. sprek met twee bewoners van Het Dorp in het café-restaurant. I zeer grote tankschepen te bouwen, zal binnenkort onder zyn arbeiders ook 274 Joegoslaven tellen. De eerste groep van 77 man komt op 16 juni naar Amsterdam. Een week later vol gen er 115 en de rest van de 274 komt in de eerste weken van juli. Alle Joe goslaven die nu naar Amsterdam ko men zijn metaalarbeiders en vakge schoold. De NDSM heeft al 180 Tur ken en ruim 200 Italianen in dienst. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Alanza" (19/6), Australië: .Himalaya" (17/6), Brazi lië: „Arlanza" (19/6), Canada: ,3ea- veroak" (19/6), Chili: „Diogenes" (18 /6), Indonesië: „Köln' '(18/6), Kenya, Oeganda, Tanzanië: „Mokambo" (21 /6). Ned. Antillen: „Prins der Neder landen" (19/6), Suriname: „Jason" (17/6), Verenigde Staten van Ameri ka: ..Nieuw Amsterdam" (19/6), „At lantic Span" (20/6), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ..Radja" (19/6). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Gedood tussen papierrollen Gis teravond is in het KNB-bedryf in Maastricht de 29-jarige Brian Gough. van beroep calandreur, door nog onbekende oorzaak bekneld ge raakt tussen twee tegengesteld op- wikkelende papierrollen van de ma chine die hij bediende. De man was op slag dood. Het slachtoffer was En gelsman. Hy woonde in Heer. Hij was gehuwd en vader van 2 kinderen. BINNENLAND Stemmen staakten De Tweede Kamer heeft gisteren geen enkele be slissing kunnen nemen over het wets ontwerp tegen de verontreiniging van oppervlaktewateren. Voor de eind stemming diende nog te worden ge stemd over enkele amendementen en by de stemming over een amende ment van de heer Van Koeverden (KVP) staakten de stemmen (56— 56). Het reglement van de orde van de Tweede Kamer bepaalt, dat by het staken van de stemmen in de volgen de vergadering over het desbetreffen de voorstel opnieuw moet worden ge stemd. Dit betekent, dat de stemming over het amendement en over het wetsontwerp tot vandaag moest wor den uitgesteld. BUITENLAND Italiaanse studenten veroordeeld Drie van de negen studenten, die ty- dens heftige betogingen op 1 juni in Turyn werden gearresteerd, zyn gis teren veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraffen van 5 a 8 maan den. De zes overigen zyn vrijgespro ken. Chinezenmoord in Indonesië In donesische militaire bronnen hebben dinsdag de berichten ontkend als zouden 4000 Chinezen gedurende de laatste zes maanden van honger zyn omgekomen in de concentratiekam pen van west-Borneo. Een woord voerder gaf echter toe dat 300 Chi nezen die uit het binnenland van Borneo naar de kust gevlucht waren voor de Dajaks, omgekomen zyn in de kampen waar zy waren onderge bracht. De Dajaks hebben een ware jacht op de Chinezen ingezet uit wraak voor de moorden die commu nistische guerrilla's afgelopen jaar hebben aangericht. Bankrovers maken 200.000 mark buit By een overval op het filiaal van de Badische Bank in Karlsruhe- Mühelburg hebben drie onbekenden vanmorgen 200.000 mark buitge maakt. Revolutionair dagblad in Kopenha gen. De revolutionaire studenten in Kopenhagen zyn een nieuwe krant begonnen als alternatief voor de reeds bestaande kranten. Zij gebrui ken koppen in de styl van stripver halen. Initiatiefnemers zyn twee jon ge linkse studenten. Zy hebben him dagblad „Hatsjj" genoemd en hopen dat zy de autoriteiten zozeer zullen provoceren dat hun een proces zal worden aangedaan. In het eerste nummer hebben zy zich gericht te gen de eerste minister Baunsgaard en diens afkeurende opmerkingen over gewelddadige betogingen. Geen ontslag Lie ras De Colom biaanse senaat heeft met 74 tegen 31 stemmen het ontslag van president Lleras Restrepo van Colombia gewei gerd. De president had vrijdag zijn ontslag ingediend by de kamer van volksvertegenwoordigers, omdat de i senaat bepaalde grondwetswyzigin- gen en een plan voor economische hervorming niet wilde aanvaarden. jDe kamer van volksvertegenwoordi- I gers had het ontslag aanvaard. Studenten in Turkye roerig In Istanboel en Ankara hebben studen ten gisteren de universiteitsgebouwen bezet en protestmarsen gehouden om j eisen van universiteitshervorming I kracht by te zetten. De gouverneur van Istanboel heeft alle politieverlo- i ven ingetrokken. In Ankara bezetten de studenten vier faculteiten van de universiteit van deze stad. Een groep studenten werd door de Turkse mi nister van Onderwijs ontvangen. Zy zouden van hem geëist hebben af te treden. (Van zaterdag 15 juni t/m woensdag 19 Juni). ZATERDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Are na. Pantomime Theater Carrousel en Scapino Ballet „De Krant" (jeugdthea termanifestatie), 2 uur en 8.15 uur nam KurzaaJ: Het Residentieorkest en het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Pierre Boulez in.m.v. Hallna Lukomska, so praan en John Shirley Quirk, bariton, 8.15 uur nam. ZONDAG Koninklijke Schouwburg: Nederlands toneelmanifestatie. „Lucelle". 8.15 uur nam. MAANDAG Koninklijke Schouwburg: Bathshe- va Dance Gamp any, 8.15 uur nam Circustheater: Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf - Duisburg; „Mo- ses und Aron" van Arnold Schönberg, m.m.v. OA. Peter Meven, Wilhelm Er- nest. Jeanette Zarou en Ingeborg Las ser. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Vanguard Productions. Londen: „Little Malcolm and hls struggle against the Eunlchs" van David Halliwell. Regie: Michel Croft.. 8.15 uur nam. WOENSDAG Kon. Schouwburg: Toneelgroep Stu dio: „Hoera Amerika" van Jean Clau de van Itallle. Regie: Kees van Iersel, 8.15 uur nam HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „De apenplaneet" 14 Jr. Asta: „Play Time" a.l. Bijou: „Mijn vriend de duivel". (Be dazzled) 14 Jr. Camera: „Irma la Douce" 18 Jr. Cineac: 9.30-17, zon. 11.30-17 uur: „Batouk". Doc. over modern en oud Afrika, a.l. 5.30, 7.30, 9.30 uur: „Door hartstocht verblind" 18 Jr. Olty: „Poel der ontucht" (Mudhoney) 18 Jr. Corso: „Zo gezegd, zo gedaan!" (Le petit balgneur) a.l. Du Midi: „De oliemagnaat". (Poule. Poule) a.l. Zat. wo. 2 uur: „De wraak van Ivanhoe" a.l. Zon. 12 uur: „De grote Caruso" a.l. Euro Cinema: „The sound of music", al. Zat. zon. woe. 1.30 uur: „Cara- benetsl. de held van de woeste Bal kan" a.l. Zat. 24.02 uur: „Klokslag middernacht" 18 Jr. Flora: „Verboden Jungle-driften". 18 Jaar. Vrij. zat. 24.00 uur: „Cape fear" 18 Jr. Hollywood: „De twee gladiatoren" (I due gladlatori) 14 Jr. Zat. 24.00 uur .Het mysterie van de verdwenen meisjes" 18 Jr. Kriterlon: „La dolce vita" (Het zoete leven) 18 Jr. Vrij. zat. 23.30 uur: .Droomvrouwen" 18 Jr. Metropole: .Sergeant Ryker" 14 Jr. Odeon: „The Comedian" 18 jr. Olympla: ..Triple Cross XXX" 14 Jr. Passage: ,.De goede, de slechte en de gemene" (The good, the bad en the ugly) 18 jr. Rex: „Tot de laatste gangster" 18 Jr. Zon. 11.30 uur: „Naakte onschuld" a.l. Roxy: „Voor 'n paar dollars meer" (For a few dollars more) 14 Jr. Zon. 12.00 uur: „De vijand van de Ben gaalse Lanciere" 14 jr. Seinpost: „Dagvlinder" (Belle de Jour) 18 jaar. Studio de Luxe: „De vlucht van de Phoenix" 14 Jr. Studio 2000: „Lief zijn voor Anna" a.l. Zat. wo. 2 uur en zon. 1.30 uur: „De avonturen van een Zigeunerjongen" a.l. Thalia: „De piraat van de zeven zee- en" 14 Jr. Vrij. zat. 24.00 uur: „Vreemde neigingen" 18 jr. Zon. 1 uur: „De pechvogel" a.l. V/oe. 19 Ju- De zwaardvechter van Vienna" ZATERDAG St. Josephkerk Herensingel: pastoor W. A. J. Koenekoop. 7 J middag. Oranjerie Hortus: Opening u stelling „Walvissen en walvll 2.30 uur nam. ZONDAG Ontmoetingscentrum bij kerk: Tentoonstelling schil dei J. A. v. d. Berg. 10 uur vo< nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Gem. voor oorspronkelijk chrij afd. Oegstgeest. Spr. ëvang Brugge. 7.30 uur nam. Steensohuur 6: Kerk van[ Christus van de heiligen derf dagen. 10.15 uur zondagsschol uur avondmaal. Oude Rijn 3 evang. D. 'Koppeie van nam. PmkstergemeeflÉ Huizen! 14 i Jr. De Uitkijk: „Jammer dat ze zon ca naille is" (Peccato che sia una ca- nailla" 14 jr. West-End: „De hete zon" (Le Soleil nolr) 18 Jr. Zat. wo. 2 uur en zon. 1.30 uur: „Robin Hood en zijn schelmen" a.l. HOUSTON (RTR) In het episco paalse St. Lucas Ziekenhuis in Hous ton (Texas, VS) hebben chirurgen gisteravond het hart van een schaap in een mens overgeplant .aldus is van de zijde van het ziekenhuis meege deeld. De bedoeling was. een 47-jarige ernstig zieke man in leven te houden, totdat een menselyke hartdonor be schikbaar zou zyn. De man is even wel kort na de operatie gestorven. Dit is in de medische geschiedenis de eerste operatie geweest waarby het hart van een dier by een mens is overgeplant. Wallace bedreigd Twee per sonen zyn in Chattanooga in de Amerikaanse stad Tennessee gearres teerd in verband met een telefonisch dreigement met een aanslag op gou verneur Wallace, de vroegere gouver neur van Alabama. Rassenrel in Alabama In Prit- chard, een stad met 48.000 inwoners in de Amerikaanse staat Alabama, hebben zich gisteravond incidenten voorgedaan tussen de politie en en kele honderden betogers tegen de rassenscheiding. De betogers, voorna melyk negers, wilden een mars hou den ter ondersteuning van de cam pagne der armen in Washington. De burgemeester gaf er echter geen toe stemming voor. Jacobaaaal „Den Burcht": Aqi ver. „De Natuurvriend", 8 uur Schouwburg: Holland Festivi neelgroep Studio speelt „Hoert rikaf" 8.15 uur nam. St. Jacobsgracht 1: Receptie' St, Maarten" (gereedkomen tie) 3.30-5.30 uur nam. Ch. de Bourbonhof: Elektra! .De detector" 7.30-9.30 uur nJ Diamantplein 27: Bahai-gJ avond. 8 uur nam. Pardoeza (Doezastr.): Pol ill J punt. 8.30-12 uur nam. Stadhuis (wachtkamer troJ Zitting Bouwfonds Ned, Geo| 7-8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer): Spi sociale raadsvrouw. 4-6 uur namj BIOSCOPEN Studio: „Cash? Cash!". 18 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondan 2.*i 7 en 9.15 uur. „Luxor: „Intiem rapport". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond#^" 4.4o. 7 en 9.15 uur. Rex: „De zeven maskers vanl doka", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9i Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uw i dag en zaterdag 11.30 uur nacj I stellingen „In negentig wereld rond". 18 Jr. Lido: „Strijd zonder genade",! Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond* 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Fantasia", 14 Jaar. Dai 7 en 9.30 uur. Zondag 2.30, en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdai uur nachtvoorstellingen „Prlvéd 18 Jr. Trianon: „Apenplaneet", 14 gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 4.30. 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar: terlj op de Bounty" (donderc zondag, 7.30 uur nam.) zondag 2.30 uur „Heldenmoed der In' TENTOONSTELLINGEN Allemansgeeet: Tentoonstell deryen en perkamenten Dieuwke Kollewyn. (t/m 30 't Duy venhuis (Rapenbui Tentoonstelling werk Joh. den en Miep Roggen. Geopeni dags t/m zondags 2-9 uur r 22 Juni). Molen ,De Valk" Molenmu gelijks (behalve 'a maandags) voorm.» 5 uur nam., 's zondags I un. Galerie Walenkamp (Nieuw L.A.K Tentoonstelling schildert objecten Willem Buys. Geopend dag t/m vrijdag 1-6 uur; uur (tot 19 Juni). Lakenhal: Tentoonsvelllng Rembrandt" (verzameling vat). Werkd. 10 uur voorm.—!, nam.; zon- en feestdagen 1-5 uu» (tot 16 Juni.). De Lakenhal: Dag. 105 uur.br 16 uur. Rijksmuseum van Oudhe< penburg 28): Werkd. 10 uur 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkei (Steenstraat 1): dag. 10—5 u.f dags 1—5 uur nam. Rijksmuseum voor der natuurwetenschappen: uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenl Tentoonstelling „Viva Mexico".! dagen 10 uur voorm.5 uur J zon- en feestdagen 15 uur r (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend i tot en met vrijdag 9 uur voorm. i nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff)w toonstelling schilderijen Bert us f en edelsmeedwerk Albert Kol opend maandag t/m vrijdag I voorm. 5 uur nam.; bovenalen dagavond 8-10 uur nam. (t/m ni). Avond, en nachtdienst der apotjgg Geopend voor spoedei Haven Apotheek, Haven 18, teLl De zaterdag-, zondag-, avoJ nachtdienst van apotheek R. vaar Smallenburg te Leiderdorp waargenomen door de Haven De Oegstgeestse Apotheek theek Voorschoten zijn de gehea geopend. WEEKELNDEDIENST HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur| plege men de eigen hulsarts, i tot zondagnacht 24 uur de i" telefoon 2 2 222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uurl Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven onbew. onbew. onbw. half bew. onbew. onbew. licht bew. zw. bew. 21 11 18 U 21 Zuid Limburg half bew. 18 Helsinki zw. bew. 22 Stockholm onbew. 23 Oslo onbew. 27 Kopenhagen onbew. 21 Aberdeen mist 15 Londen onbew. 22 Erussel licht bew. 21 Luxemburg zw. bew. 14 Parys zw. bew. 21 Bordeaux zw. bew. 23 Grenoble onbew. 28 Nice zw. bew. °3 Beriyn onbew. 29 Frankfort onbew. 14 München geh. bew. 15 Zurich geh. bew. 16 Geneve geh. bew. 18 Locarno geh. bew. 21 Wenen zw. bew. 18 Innsbruck regen Heigrado geh. bew. Athene zw. bew. Rome zw. mew. Barcelona onweer Madrid onweer Mallorca licht bew. Lissabon mist 22 23 27 21 H 15 22 10 21 11 14 10 13 13 28 °3 11 29 12 10 15 16 10 18 11 10 I 18 8 12 H 27 22 24 18 21 18 21 15 19 1" 24 h 11 1! ON 12 10

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2