voor dames in Noordwijk aan Zee Zoeterwouds comité eist heffing terug BOTERSCHANDAAL IN BELGIE Inbraak in kantine Quick Boys opgelost Bezwaren tegen de grondonteigening langs Katwijkseweg 'Rijdende dames willen ongelijk yjüii cartoonisten bewijzen Burgemeester opent derde Autosportweek Viswedstrijd scholieren SCHIETUITSLAGEN VAN „DE VRIJHEID" Expositie VNF Hersenschudding na val met fiets Geen uitvallers Voorschotens avondvierdaagse Haagse rechtbank moet beslissen Timmerman sloeg politieman boete van f 80,- Nieuwe uitgaven Stremming in het verkeer Nauwere samenwerking Parool en Volkskrant? Storm teistert Hongkong Marktberichten nNDERDAG 13 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 HILVERSUM (GPD) (ouwen achter het stuur vor- fa een dankbaar onderwerp lor cartoonisten en moppen- tpers, zegt de heer J. F. Bas- li, hoofdinspecteur van poli- in Noordwijk. Maar geldt I ook niet voor schoonmoe- p. Wat mij betreft mag iede- schoonmoeder nog autorij- r. ook. Daarmee wil hij maar ^gen, dat hij zich volledig haart achter de actie, die en- |e dames begonnen zijn om bewijzen, dat een vrouw plaats achter het stuur |t wel waard is. van de vrouwen die zich daar ,ng voor inspant is Rita van lersveld, een charmante secreta- bü een Engelse firma en wo- sn Hilversum. Zy is de doch- ivan de vroeger zeer bekende ir Bertus van Hamersveld. Het krüden is haar dus niet vreemd, juist daarom ergert het haar, zovele heren zich nogal laat- jjï Ijkend uitlaten over de stuur- y pskunst van de vrouw. „Autoritf- I is iets geweldigs", zegt zij, „en in nog veel meer. Een man mag wel iets sterker zijn in het ver dien van een band. Dat houdt niet in, dat hy ook beter kan RS^n en je hoeft heus geen Kenau lijn om als vrouw een auto on- controle te hebben en de ver sregels te kennen. Bovendten t het niet om het kennen van de (Is, maar om het in praktijk pgen daarvan". b statistieken steunen haar plei- i: die beweren dat van de 200 jiwen achter het stuur er per jaar op een overtreding betrapt at. Daar staat tegenover, dat i de tien „heren in het verkeer" per jaar zes op de bon gaan. De Niolgen chauffeur zal dan mis ten mompelen „een vrouw kan Ir bereiken bij een agent dan wij" tf het politiekorps wordt geacht i corrupt te zijn en bovendien nen we toch al lang vrouwelijke aten. Erkenning e emancipatie schrijdt nog voort ook als autobestuurster vraagt de nw nu om erkenning. Het inltla- tot een actie nam Patricia Moo- kel uit Den Haag. Uitgaande van I jaarlijkse concours d'elegance, autodag voor dames, lis ijj de |e „vrouw achter het stuur" he nen. In samenwerking met de d voor Veilig Verkeer en de po- is er een programma opgezet, de dames gelegenheid geeft om kunnen op het gebied van de ^stuurkunst te tonen, fder die inschrift, vertelt Rita Hamersveld, die zitting heeft in adviescommissie en het admini- m itieve deel van de actie voor haar lening neemt, wordt uitgenodigd op maandag 17 en op vrijdag juni deel te nemen aan diverse tes- waaruit berekend wordt wie k de dames de titel „Lady Auto- jfl biel" verleend kan worden. Op de andag zullen zij een schriftelijke 5" t moeten ondergaan in een van Hl twaalf stemhokjes, die in Noord- k voor dat doel zijn opgetrokken. Jere dame, die in het bezit van er h geldig rijbewijs is, kan er aan linemen. Vrijdags komen zij dan keer terug voor het verrichten een serie technische werkzaam- heden die echter, zo verzekert Rita, alle de capaciteit van een vrouw niet te boven gaan. Zo zal er een wiel verwisseld moeten worden en een eenvoudig auto-onderdeel vervangen. „Lady automobiel" Op het gala-bal 's avonds in Huls ter Duin zal een jury „Lady Auto mobiel kiezen. In die jury zitten vele bekenden, zoals de heer Hu- genholtz, directeur van het Circuit van Zandvoort, inspecteur Basten van het radioprogramma „De Knipperbol", John Surtees, de beken de racer, Wim Maarssen van de bus onderneming en een bestuurslid van de Eerste Vrouwelijke Automobiel club. Uit de selectie zijn dan veertig da mes tevoorschijn gekomen, waarvan de tien besten nogmaals onder de loep genomen worden en de andere dertig naast de jury plaatsnemen en die assisteren. Er blijven tenslotte twee dames over die ieder een hoofdprijs krijgen. De technisch beste krijgt een peisonenwagen cadeau, de meest opvallende qua presentatie ontvangt een enorme collectie schoonheidsar tikelen. IAMSTERDAM Noordwijks j erste burger, mr. J, M. Bon- ike, heeft vanmiddag tijdens een ontvangst die in de Bols- Taveerne in Amsterdam was 1 georganiseerd door het be stuur van de Stichting Auto sportweek Noordioijk, dit eve nement officieel geopend. Hij was zeer verheugddat deze autosportweek, die steeds1 meer in het teken van de in ternationale belangstelling komt te staan, voor de derde keer in de bloemenbadplaats gehouden kon worden en wenste de organisatoren veel1 succes en mooi weer. Het programma voor deze week, die van 15 tot en met 22 juni wordt gehouden, luidt als volgt: 15 juni 9 uur Grote Prijs Auto-slalom Noordioijk, 17 juni 11 uur voorverkiezing lady Automobiel en 3 uur demonstratie Noordwijkse Reddingsbrigade, 18 juni 10 uur politie auto- en motor slalom, 19 juni 9 uur BP Jeugd-Grand Prix, 20 juni 10 uur Eerste Vrouwelijke Auto mobilisten Club, 21 juni de monstraties Verbond voor Veilig Verkeer en verkiezing lady Automobiel, 22 juni 11.30 uur Concours d' Elegan ce voor oude en nieuwe au to's en 8 uur prijsuitreiking in „Huis ter Duin". A Huldiging van Nellie v. Rijn WARMOND Nellie van Rijn, de Juniorenkampioene tafeltennis, wordt vanavond van half acht tot negen uur in de Burcht door „Steeds Voor uit" gehuldigd. Schaaknieuws LEIDERDORP Voor de onder linge competitie van de Leiderdorpse schaakvereniging, zijn de volgende wedstrijden gespeeld: R. v. d. Zwan— W, Goedhart 10, J. Verduyndr. G. C. Verschoor afgebr., S. Wels—W. G. Demmendal 1—0, P. C. v. d. Leek- M. Flohr 10, J. den HoedA. P. Helmus MVé. H. HoogenkampJ. v. Oudshoorn 1—0, J. M. Hak—D. v Oudshoorn 0—1, C. van Tol—R. Soer- jadl 1—0, mevr. E. Kuit-Cnossen—J. M. v. d. Maat 10, R. SoerjadiW. G. Demmendal 10, dr. J. Pooldr. G. C. Verschoor 0—1. S. Wels—W. Goedhart 01, D. v. OudshoornH. Hoogenkamp A. P. Helmus— P. C. v. d. Leek 01, R. MarbusR d. Zwan 0—1, Reet. J. C. de Groot J. den Hoed 1—0, J. M. Hak—J. v. Oudshoorn 0—1. WASSENAAR Zaterdag organi seert de hengelsportvereniging een hengelwedstrijd voor Wassenaarse scholieren van 12 tot en met 15 jaar. De wedstrijd zal gehouden worden in de Zijlwatering: vanaf de brug in de Hofcampweg noordwaarts tot de De Lignestraat. De aanvang js bepaald op 8 uur 's ochtends. Er zal 2-maal I V2 uur gevist worden. Het ligt In de bedoeling voortaan ieder jaar een dergelijke wedstrijd voor de jeugd te houden. Rita van Hamersveld: Rijden de dames willen ongelijk van car toonisten bewijzen .Rita van Hamersveld, op haar kantoor aan de Van Lenneplaan 2 in Hilversum voor iedere enthousiaste bereikbaar, verwacht veel van de ac tie. „Nu krijgen de vrouwen een kans om dat waanidee, dat een man van een rijdende vrouw heeft, volle dig de grond in te boren. Laten ze niet vergeten dat een vrouw, Kay Summersby, in de tweede wereldoor log de vaste ch^uffeuse van Presi dent Roosevelt was en het ls een testpilote, die in Lommei (België) de wagens van Ford over het circuit jaagt. Bovendien moet het een vrouw toch wat waard zijn om van de beroemde Honda-racer John Sur tees een personenwagen aangeboden te krijgen". De uitslagen van de schietvereni ging „De Vrijheid" over de maanden februari, maant en april zijn: Klasse A: J. Kuitert 461 pnt., A. v. d. Velde 448, L. Dompeling 447, P. v. d. Goot 434, J. v. Osnabrugge 432. Klasse B: J. Dompelling 443 pnt., G. Baars 422, D. de Roode 416, H. Pjjnacker 416, D. v. Leeuwen 393. Klasse C: J. P. Burger 448 pnt., M. v. d. Kuy 415, P. Zandbergen 397, Th. v. Luljck 390, J. Ohrispijn 362. Pistool: Radhattóntun 476 pnt., L. Hinzer 445, H. D. Kuitert 443, J. Dom peling 408, F. de Klein 318. VOORSCHOTEN Wethouder W. J. Iestra heeft in de kantine van het voormaige M.O.C, de onderwijsten toonstelling van de Vereniging Neder lands Fabrikaat geopend. Mej. C. M. Engelvaart gaf daarna een leerzame explicatie. Het doel van de tentoonstelling is de jeugd be kend te maken met alles wat zich rond de industrie afspeelt. Door mid del van de onderwijstentoonstelling wij de VNF er aan meewerken, dat de jongeren straks, wanneer zij hun plaats in de maatschappij zullen heb ben Ingenomen, begrip hebben voor de belangrijke plaats die de industrie In de volkshuishouding inneemt. De tentoonstelling is in acht secties verdeeld. Het geeft een overzicht van die wolfabrlcage, de gas- en aardohe- wtnning, de margariaiefabricage, het transport., de auto-industrie, rubber en de chemische produfcten zoals ny lon en andere soorten plastics. Burgerlijke stand Oegstgeest Geboren: Edwin Hen- drikus Antonius, z. v. F. K. Box en A. Veldhoven; Wouter Hanno, z. v. I. Tengeler en M. O. E. Lalleman; Maar ten, z. v. M. Haasnoot en E. J. O. M. Hermes; Marco Jan, z. v. M. Jochems en C. G. van Soest; Anke, d. v. C. D. Ouwéhand en L. I. van Roijen; Rut- ger Jacob Antoon, z. v. J. Blommers en D. J. Scheltes; Richard Pleter Jan. z. v. J. de la Rle en D. van den Honnaard. Ondertrouwd: H. A. T. M. van der Pol en M. C. Molenkamp. Getrouwd: P. C. M. Duikstra en M. J. P. Rooijakkers; R. L. Schippers en J. C. Kindt; A. van Kampenhout en G. A. Lamers. Zoeterwoude Geboren; Elisabeth V., d. v. \y. J. M. Belt en G. A. A. Detmers; Robertus C. M., z. v. C. A. Onderwater en M. O. van der Poel; Franciscua P. M., z. v. J. L Zandber gen en G. H. M. Brouwer; Petrus A., z. v. A. Deutekom en P. I. den Elzen; Johannes H. A., z. v. J. A. Lagerberg en L. M. Straathof; Dirk W. P., z. v. P. S. D van Ommen en E. W. Ravensber- gen. Overleden: H. van der Greft, 86 Jr. Ondertrouwd: O. den Eisen, 24 Jr., en A. C. M. van der Ven, 22 Jr.; M. A H van Diemen, 21 jr., en M. F H. A. v. d. Sluijs, 18 j.. L. Th. M. Voge laar, 22 Jr., en C. M. van Latum, 22 jr. Getrouwd: J. J. Adema en C. M. P. Th. Volwater. HAZERSWOUDE Met een zware hersenschudding is gisterochtend een tienjarig knaapje uit de Busken Huetstraat in het Diaconessenhuis in Leiden opgenomen. De jongen kwam te vallen, doordat het stuur van zyn flets verward raakte in dat van een schoolkameraadje. Het ongeluk ge beurde in het Tollensplantsoen. VOORSCHOTEN De sfeer ln de avondvierdaagse blijft prima, het weer zonnig en het aantal deel nemers was de tweede dag zelfs gro ter dan de eerste dag. Verscheidene ouders v ergezellen hun wandelend kroost buiten mededinging. De on derlinge sportieve wedijver tussen de vier deelnemende lagere scholen: De Vlietschool; Paus Johannesschool; Adegeesterschool; School met den Bijbel, duurt tot vreugd van ieder voort. Uitvallers zijn er niet. Ditmaal ging de tocht van het Bondsgebouw aan de Leidseweg in de richting Leiden, waar de wijk zuid-west wandelend genomen werd. Via het gezellige sluipweggetje van Griffioen kwam men weer op de Leidseweg. Via de Voorstraat ging het door het centrum en de thans ruim driehonderd tippelaars kwamen zich rond 8 uur weer melden bij het Bondsgebouw. De laatste dag zullen om zes uur 's avonds de senioren starten voor de 15 kilometer en om half zeven de ju nioren voor de tien kilometer. Om acht uur kunnen zij dan allemaal aankomen bij de sportvelden in het Burgemeester Van der Hoevensport- park aan de Jul. van Stolberglaan. ZOETERWOUDE Zoals het LD reeds eerder berichtte, bestaat er een exploltatieverordening, die door diverse gemeentes in Nederland ge hanteerd wordt bij het bouwrijp ma ken van nieuwe bouwterreinen (dit in verband met voorschriften, welke gemeenten voeren als door particu lieren dergelijke objecten worden ge- revabiliseerd) Naar de mening van een in Zoe terwoude opgericht actiecomité be staande uit 31 personen, waarvan 4 de actie leiden, met name de heren P. C. Paardekoper, J. Dorrepaal, M A. Laken en A. M. Wisse, werd en wordt de uitvoering van deze veror dening door de gemeente Zoeterwoude zwaar misbruikt Met name zou door de gemeente Zoeterwoude een bouw vergunning zijn verkocht voor enkele duizenden guldens, in plaats van een vergunning te verlenen. Deze han delswijze is volgen het actiecomité B. en W. zien andere oplossingen WASSENAAR Tot 18 Juni ligt. zoals eerder 'in een officiële publ&ka- tie werd bekend gemaakt, ter ge meentesecretarie van Wassenaar ter Inzage een plan van het provinciaal bestuur van Z.-Holland tot onteige ningen van gronden langs de Kat- wijkse weg in verband met recon structieplannen voor deze weg. De provincie wil het gedeelte van deze weg tussen de Storm van 's Graven- sandeweg en de Wassenaarse Slag verdubbelen door een nieuwe weg aan te leggen door de bosstrook langs Duinrell, die aan de gemeente toebe hoort. Het gedeelte tussen de Wassenaar- se Slag en de Katwijkse grens zal verbeterd worden door, vanaf de Van Bronckhorstlaan, een nieuwe weg oostelijk langs de bestaande aan te leggen. Tussen de Van Bronckhorst laan en de Ruigelaan zal de bestaan de weg als parallelweg worden ge handhaafd, terwijl daar tevens een vrij liggend fietspad is geprojecteerd. Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de gemeenteraad voor, tijdens de gespreksbijeenkomst die 18 juni in het Wassenaarse raadhuis door een commissie uit ge deputeerde staten zal worden gehou den, een bezwaarschrift aan te bie den en daarin vooral te ageren tegen de verdubbeling van het eerste ge deelte van de Katwijkseweg. Een onmiddellijk in het oog lopend bezwaar tegen deze verdubbeling is het offer aan landschappelijk schoon, dat deze ingreep zal vergen. De bos strook ls een zeer intensief gebruikt wandelgebied. Na de aanleg van de geprojecteerde weg zal er van de strook, die aantrekkelijk is wegens de vegetatie, die een geheel vormt met de oude wegbeplanting van de bestaande weg, weinig meer over zijn. Zolang niet is aangetoond, dat de verdubbeling van dit wegvak die ca 3 ha grond en bos zal kosten noodzakelijk is om de verkeersstroom van en naar Katwijk en het strand te verwerken achten burgemeester en wethouders deze ingreep volstrekt on aanvaardbaar. Het Wassenaarse gemeentebestuur betwijfelt ten zeerste of die verdub beling nodig is. Het wijst in het ont- werp-bezwaarschrift, dat maandag avond aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd, op de provincia le weg nr. 1 en de noordelijke rand weg, die bedden van groot belang zijn voor de afwikkeling van het door gaande verkeer buiten de bebouwde kom van Wassenaar om. Verdubbe ling van het eerste deel van deKat- wijkerweg zal de bebouwde kom van Wassenaar voor onbepaalde tijd blij ven belasten met doorgaand verkeer. Want het staat wel vast dat door de aanleg van de beide geprojecteerde nieuwe wegen het verkeer op de Kat wijkseweg sterk zal worden ontlast en alleen nog zal worden gebruikt voor het plaatselijke verkeer Rijks- dorp/Wassenaarse Slag-centrum van Wassenaar v.v. Burgemeester en Wethouders heb ben In him bezwaarschrift twee alter natieve oplossingen aangegeven, die de mogelijkheid bieden het interloka le verkeer en het recreatieverkeer aan de noordzijde van de gemeente vlot en veilig af te wikkelen zonder dat een reconstructie, zoals de pro vincie die thans wil, nodig zal zijn. DEN HAAG „Dat knappen we zelf op". Zo verkondigde een 19-ja- rige timmerman uit Alphen aan den Rijn. Een politieman had daarover een andere mening en liet dat ook duidelijk blijken. De reactie van de jongeman was een klap in het ge zicht van de politieman. Thans knapte de Haagse politierechter deze zaak tegen de timmerman op. De aanleiding was het feit, dat er tijdens een dansavond in een ge bouw aan de Burgstraat moeilijkhe den ontstonden. De politie kwam er aan te pas en enkele lastige klan ten werden verwijderd. Buiten werd het rumoer voortgezet en daar wil de de politie een eind aan maken, hetgeen genoemde reactie van de timmerman teweeg bracht. Een politieman .xad de jongelieden aangemaand zich rustig te gedragen, ddoh de verdachte meende zelf te moeten optreden en duwde de poli tieman opzij, waarna hij de klap uit deelde. Hij had later excuus aange boden. De officier van justitie eiste f80,- boete, waartoe de rechter veroor deelde. (Van onze correspondent) BRUSSEL (GPD) Naar is ge bleken wordt de boter in België de laatste acht jaar op grote schaal ver valst door toevoeging van ossevet. In december 1967 werd een huiszoeking gedaan in een Brussels laboratorium. Het bleek dat men daar sedert 1964 systematisch had gewerkt aan de sa menstelling van vetten die met boter zouden kunnen worden vermengd. In 1966 en 1967 werd in het laboratorium gewerkt in opdracht van een marga- rtnefabriek te Lier. De vervalste bo ter werd ontleed om te zien of de ver valsing door de consument ontdekt zou kunnen worden. Onderzoek in die fabriek leerde, dat jaarlijks 400 ton vet, een produkt op basis van ossevet met andere toe voegingen, werd geproduceerd. De produktie werd sedert I960 geleverd aan vier tussenpersonen, die zorgden voor verder verkoop aan melkerijen en boterbewerkers. In totaal zijn reeds 200 processen- verbaal opgesteld en er zijn 57 huls- zoekingen verricht. Vast staat dat de meerderheid van de Belgen in de jongste acht jaar vervalste boter heeft gekocht en gegeten. Die ver valste boter is overigens niet schade lijk voor de gezondheid gebleken, I maar ze was wel te duur. lijnrecht in strijd met artikel 48 van de woningwet. Tegenover deze dui zenden guldens stond geen enkele prestatie van de gemeente. Het actiecomité heeft daarover wil len praten met het gemeentebestuur en met de gemeenteraad; bij deze beide instanties was geen klaarheid te brengen (of men wilde de ziens wijze niet aanvaaren?) Ook provinciale instanties, oa Gedeputeerde Staten (deze waren het met de zienswijze van het actieco mité weliswaar eens) ondernamen niets. Organisaties zoals het land bouwschap, gaven zelfs geen (be leefdheids- antwoord. Er bleef tenslotte het actiecomité niets anders over de rechtbank uit spraak te laten doen. Uit deze 31 gevallen werden er 2 genomen, waarover 't actiecomité ging procede ren. Door dit proefproces wilde men het gemeentebestuur dwingen tot rechtmatigheid en terugbetaling. Nadat door de rechtbank in beide gevallen aldus nog steeds het comité, vernietigende vonnissen waren uitge- srpoken, ging de gemeente wederom over tot het verkopen van bouwver gunningen (Ter toelichting: los van een eventueel hoger beroep moesten de bedragen worden terugbetaald, hetgeen inmiddels in beide gevallen geschiedde. Bovendien werd een brief van het actiecomité aan B. en W. van Zoe terwoude waarin terugbetaling werd gevraagd voor de overige gevallen, terzijde gelegd. In verband met het huidige gedrag van het gemeentebestuur werd door Schipper van WR 189 beboet KOPENHAGEN (AP) De schip per van de Wleringse kotter W.R.189 „Bona Fide" is gisteren in Esbjerg (West-Jutland) veroordeeld tot een boete van 1200 Deense kronen (bijna 600 gulden) en in beslagneming van de uitrusting. De schipper werd gearresteerd om dat hij in de Noordzee in Deens ter ritoriaal water viste. De schipper mag het land verlaten wanneer de boete is voldaan. De naakte aap. door Desmond Morris. Uitg.: W. A. Bruna en Zoon, Utrecht. Man en vrouw maatschappelijk en onmaatschappelijk, door Prof. Dr. D. Wiersma, Uitg.: A. W. Sijthoff, Leiden. De vrouw met de zes slapers, door Antoon Coolen. Salamander. Uitg.: Em. Querido, Amsterdam. Schaduw der bergen, door Antho- nie Donker. Salamander (Querido) De verzamelaar, door John Fowles. Salamander (Querido). Zwarte Narcis, door Rumer God den. Salamander (Querido) Het grote tuin boek, door F. Böh- mig. Praktisch handboek voor de tuinliefhebber, geïllustreerd met 1500 tekeningen en 400 foto's. Uitg.: Zo mer en Keunlngs, Wageningen. Inte kenprijs, geldig tot 31 dec. 1968, f24.50. Na 1 januari wordt de prijs f 27.50. Acht jongelui aangehouden KATWIJK De poUtie Is er in geslaagd de op eerste pinksterdag ge pleegde inbraak in de kantine van de voetbalvereniging Quick Boys op het gemeentelijk sportpark op te helderen door de aanhouding van acht jongelui, in leeftijd variërende van 16 tot 21 jaar. Twee van hen zijn Utrechters, de rest is afkomstig uit Katwijk. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat op de avond van eerste pinksterdag twee Katwijkse en twee Utrechtse jongelui hadden besloten een feestje te houden op het strand. Daarvoor was het een en ander no dig. Men besloot zich van het no dige te voorzien in de kantine van Quick Boys. Via een bovenlicht kwam men bin nen. Ontvreemd werden twee kisten bier, 2 flessen sterke drank, 10 pak jes shag en 50 pakjes sigaretten. Be halve de shag en 40 pakjes sigaret ten (die in de duinen werden begra ven om later te worden verdeeld) werd alles mee naar het strand ge nomen. Intussen had een vijfde jon geman zich bij het gezelschap ge voegd. Enkele uren later besloten de in middels dronken geworden jongelui opnieuw in te breken in de voetbal kantine. Bij hun aankomst om streeks een uur 's nachts trof fen zij daar drie andere jongelui aan met hetzelfde voornemen. Deze had den namelijk van de inbraak ge hoord. Daarbij werd besloten geza menlijk in te breken waarbij een grote ravage werd aangericht. Adj. Van Splunter verlaat Leiden LEIDEN De adjudant P. van Splunter. brig.-commandant van de Koninklijke Marechaussee in Lelden, heeft gisteren zijn functie overge dragen aan adjudant B. van Els- wijk. De heer Splunter vertrekt naar Den Haag. waar hij een administra tieve functie krijgt by de staf van het district Zuid-Holland van de Ko ninklijke Marechaussee. Tot de oor logsjaren was de heer Splunter wachtmeester bü de cavalerie. By het uitbreken van de oorlog trok hy met de eerste divisie van de Mare chaussee naar Engeland waar hy werd toegevoegd aan de staf van ge neraal Eisehower by de Security Ser vice. Na '45 was hij enige tyd werk zaam by de Binnenlandse Veilig heidsdienst. Voor zijn komst in Lei den, in 1955, was hy brigade-com mandant in Woerden. het actiecomité in het jeugdcentrum „Ons Huis" een vergadering belegd. Hierin werd gezien de door de ge meente toegepaste gedragslijn, be sloten om voor alle overige gevallen via de rechtbank terugbetaling te ei sen, omdat zonder vonnissen en deurwaarder bij het gemeentebestuur geen deur geopend schijnt te kunnen worden, laat staan de gemeentekas. Vrachtwagen en autobus defect LEIDEN Het verkeer op de Prin- sessekade is gisteravond van zes uur tot kwart voor zeven ernstig ge stremd geweest door een niet-alle* daags ongeval. Juist toen een achttien meter lan ge vrachtwagen met aanhanger voor het verkeerslicht op de Bostelbrug wilde stoppen brak de kruiskoppeling, waarvan een deel links van de wagen op het wegdek viel. Een N.Z.H.-bus kon dit obstakel niet tydlg genoeg ontwyken en kreeg een lekke band. De rijbaan werd door beide voer tuigen geblokkeerd, hetgeen een chaos in het drukke spitsuur-verkeer tot gevolg had. De vrachtauto is door een kraanwagen weggesleept, de autobus is ter plaatse van een ander wiel voorzien. DEN HAAG <GPD) Het onafhan kelijk socialistische dagblad Het Pa rool en de katholieke „Volkskrant" gaan nauwer samenwerken, als al thans de aandeelhoudersvergadering van De Volkskrant, die volgende week wordt gehouden, hiermee akkoord gaat. Tussen belde kranten bestond al een vorm van technische samen werking, terwijl men reeds enige tijd besprekingen voerde deze nog nauwer te maken. Op 19 december vorig jaar maakte men in een communiqué bekend, dat men dacht aan technischs en economische samenwerking. Besprekingen de laatste maanden hebben nu tot afgeronde voorstel len geleid, die aan de aandeelhou dersvergadering van De Volkskrant zullen worden voorgelegd. Een van de directeuren van De Volkskrant, drs. Th. Coppes, gaf toe dat er voor stellen in deze richting bestaan, maar dat hij niet vooruit wilde lo pen op de vergadering. Naar verluidt gaan de gedachten uit naar het oprichten van onder meer één uitgeverij, die dus een ka tholiek ochtendblad en een socialis tisch avondblad zal verzorgen. Voor het personeel van beide ondernemin gen zou de samenwerking praktisch geen gevolgen hebbem. Wel zijn er juridische problemen: Het Parool is een stichting, terwijl De Volkskrant een NV is, waarvan de aandelen in handen zijn van het NKV. HONGKONG (Reuter) Een he vige storm gepaard gaande met over vloedige regen heeft vandaag Hong kong getroffen. In het oostelijk deel van Hongkong zijn door grondver schuivingen minstens negen mensen om het leven gekomen. Laaggelegen delen van liet eiland kwamen blank te staan en hutten werden verwoest. In verscheidene de len van Hongkong en Kowloon ont stond een verkeerschaos door massa's modder en puin waarin vele bussen bleven steken. Tussen middernacht en 8 uur vanmorgen is in Hongkong en Kowloon 25 centimeter regen ge vallen. BARNE VELD, 13 Juni Coöp. Ve luwse Eierveillng Barneveld. Aanvoer stuks, stemma ln gld. per 100 stuks: 10.90-11.65. 6 gr. 5.20-7.35, 48/52 7.61-8.96, 53/58 9.04-10.43, 59/61 10.41-10.96. 62/64 10.90-11.65, 65/67 11.56-12.12 68/70 12.36-12.91 BARNEVELD, Elervelling: aanvoer 756.263 stuks, stemming rustig. Prij zen ln gld. per 100 stuks: eieren van 24/48 gr. 8.90-8.09, 52/58 8.90-10.19, 62/67 11.03-11.96, 71/72 13.71-14.02. BARNEVELD, EiermarktAanvoer 2.050.000 stuks, handel traag. Eieren van 50/58 gr. f 8.30-10.40, p. 100 st.. kg-prijs f 1.66-1.79, 59/65 gr. 10.60- 11.90, 1.79-1.83. BARNEVELD, Varkensmarkt: Aan voer 65 stuks, handel matig. Prijzen ln gld per stuk. biggen 63-73. DLLFT, 13 Juni Veemarkt: aan voer varkens 12. biggen 607, scha pen 2, drachtige zeugen 325-400, magere varkens lev. gew. 1.85-2.05, big gen 65-75. lopers 100-115, handel: traag met teruglopen prijzen. GOUDA, 13 Juni Kaasmarkt: aanvoer 109 partijen Prijzen: le kwal. 3.83-3.95 per kg. 2e kwal 3.70-3.82 per kg. extra kwal. 3.96-4.32 per kg, han del redely k.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15