I,De klop op de deur wordt ónze Forsyte saga Band 7 Wees wijs! „Ze kunnen trots zijn A NA BOUDIER-BAKKERS SUCCESROMAN 99 •p Circuskenner Jo v. Do veren overleden MINDER GEWELD IN C.B.S.- PROGRAMMA'S Koop een groot pak nasi of bami tijdelijk voor 2,49! PRINS OVER 322 R.A.F.-SQUADRON W en gióteren __WWB1 ©AO IS JT7WT WS8 LETDSCH BAGfilAD PAGINA S [EIDEN (GPD) Sinds vele weken werkt toneelschrijver i Staal aan een televisie-bewerking van Ina BoudierBak- 5 succesroman „De klop op de deur", in de jaren dertig door jnd Nederland verslonden en thans nog altijd een graag •zen boek. (et was te voorzien, dat na het succes op de televisie van de ;yte saga aan een Nederlands equivalent zou worden ge it. „De klop op de deur", zou dat best kunnen worden: ook familieroman die een aantal om precies te zijn drie lachten omvat en evenzeer gesitueerd is in gegoede kringen. is het dus wel begrijpelijk, dat leus op deze „Klop op de deur" CoilperUS vallen, niet minder begrijpelijk het dat de opdracht voor de latisering door de KRO-televisie Jan Staal werd gegeven. Jan I neemt onder de Nederlandse llschrijvers een bijzondere plaats Jij schrijft een direct aanspre- l op het naturalisme geënt to- waarmee de toeschouwer zich louwd voelt. if in kind kan begrijpen dat er koningen weer heel wat inge- Ien stukken binnen zullen ko- over die stadsbus die op glad- nden reed. Of liever over ai rbussen, die op gladde ban- rijden. Misschien komen er wel stukken binnen van die ten zelf, wanneer ze een je hard worden opgepompt. 80l toch staan die banden in recht. Maar omdat uit te leg- moet ik eerst aan iedereen. ©Js aandacht door ander plaat- nieuws was afgeleid vertel- pat er vorige week in Gronin- is gebeurd. de Oosterstraat botste een sbus tegen een geparkeerde ihtwagen. Een heleboel men- die de klap hoorden, kwamen nellen om hem ook te zien, Ir daar was het natuurlijk te voor. Wat ze wel zagen, was die autobus een mirakels Jde band had. Niemand zou dochter met zo'n dun laagje I op straat laten lopen als die l aan loopvlak had, uit angst onbevoegde haar canvas zou- k zien. Baar de politie, die erbij kwam, melde dat die band vrijuit omdat autobussen en htauto's gerust versleten len mogen hebben, als ze r minstens 3500 kilo ivegen. jjkrom? Omdat een nieuwe voor zo'n bakbeest een brief - in 1000 kost, met een portret Rembrandt erop. Als die op as schilderde, mogen zij er zeker wel op rijden. at had u nooit beseft, niet, dat V*)or de prijs van vier nieuwe l obusbanden een compleet 'tje kunt krijgen, ook met iwe banden en wel twee drie oude auto'tjes met oude Iden, maar dat mag niet. jarom niet? Nu, natuurlijk om- een nieuwe band voor een auto'tje misschien maar 50 'en kost. Voelt u de logica? \lt u niets? Mijn grootvader, isaluutschotenlosser ivas op een iogsschip, zei altijd: „Wie niet Men wil, moet maar horen", pal kunt u verhalen horen tr kleine auto'tjes, die al slip- id in een riool of een brand- Ije zijn geraakt en ga daar lar eens zoeken. Tienton- is glijden gewoonlijk een wa shuis in en zijn daar gemakke- l terug te vinden, zelfs als ze op speelgoedafdeling belanden. Én dat is lang niet het enige ar- ment. Iedere natuurkundige n u vertellen dat een autobus, hij maar zwaar genoeg is, niet nauwelijks kan rijden, laat lan slippen. De mensen denken 'jd dat een geparkeerde '.htauto geen schuld aan een hrijding kan hebben. Maar wie gewoonte van de vrachtrij- s kent, weet dat ze dikwijls n wagen al gelost hebben, voor- t hj; goed en ivel tot stilstand is 'tomen. Ik voor mij geloof dat vrachtauto de aanrijder was. j ben ik laatst, tpen ik uit een rit reed, aangereden door een itaarnpaal die met een vaart n 40 kilometer per uur van ach- en op mij afstormde en mijn mper volledig vernielde. Om mij te vergewissen van het voel van veiligheid dat iedereen de Groninger stadsbussen dient hebben, maak ik er op dit ogen- '£1k een rondrit mee. Heerlijk soe- l glijd ik door de stad, ik bedoel et bij het remmen, maar bij het ui den. Een kind kan trouwens be- elijpen dat banden waaruit de :e" tuven zijn weggesloten met het otst mogelijke oppervlak de >nd raken. Ai, daar steekt het d juist vlak voor ons over. Ge- ■kig een voetganger geeft opzij trap tegen de bus en wij ver leren tijdig van richting. Als kind van de schrik is beko- jcn. mag het bij mij een speel- r-dauto'tje komen nazoeken. We pan er toch tussen. KEES STIP nt kh\ „Ik heb de opdracht graag aange nomen", zegt hij. ..Maar persoonlijk zou mijn keuze eerder een werk van Couperus zijn geweest, zoals b.v. „De boeken der kleine zielen". De dramatisering daarvan lijkt mij veel gemakkelykei. Couperus schrijft veel betere dialogen. Die kan je zo over nemen, terwijl je by Ina Boudier- Bakker bijna alles zelf moet beden ken. creëren haast. Wel tekent zy haar karakters heel goed. maar met de dialogen weet zy niet veel raad, die zyn helemaal niet dramatisch. Het is voornamelijk wel een episch werk. een verhalende roman, die overigens toch wel soms verrassen de informatie geeft. Zo was bijv. in de vorige eeuw het probleem of de Amsterdamse grachten gedempt moesten worden al dagelijks ge sprekstof". Jaartallen Ina Boudier-Bakker was vijfen vijftig. toen zy „De klop op de deur" voltooide. Jan Staal was toen nog geen vyf. De schrijfster heeft het grootste deel van de tyd, die zy beschrijft de roman bestrijkt de jaren 1860 tot 1920 zelf meege maakt. de televisiebewerker weet er alleen over van horen zeggen en uit de boeken. „Ja, ik heb natuurlijk wel veel uit andere boeken moeten naslaan voor de historische achtergronden", zegt Jan Staal. „Maar de meeste moeite heb ik toch gehad met het kloppend maken van de jaartallen. Ina Boudier-Bakker geeft ze weinig en als je ze dan gaat narekenen klopt er geen barst van". De opzet is, dat van het boek veertien televisie-afleveringen ko men. Bij de KRO wisten ze te ver tellen, dat Staal tot het eind van het jaar de tijd heeft om ze in te leveren. Hij zelf zegt daarvan niets te weten: het lijkt hem wel vlug. Hy heeft nu drie delen klaar en is bezig aan de vierde. Als hij voor het eind van het jaar klaar wil zijn betekent dit een tempo van één in de drie weken. „Ik heb ook nog mijn andere werk", zegt hij. Presentatie De eerste aflevering gaat over het huwelijk tussen Annetje Goldeweijn en de ryke bankierszoon Frederik Craets. Maar ook de andere figuren die in het boek een rol gaan spelen komen er in voor, zodat dit deel hoofdzakelijk een presentatie is van de voornaamste karakters, onder wie ook van de verteller, een door Staal ingevlochten figuur, waarvoor hij de jeugdvriend van Annetje, Karei, heeft gekozen. Het tweede deel is maar op enke le regeltjes uit het boek gebaseerd. Hier in wordt het verhaal verteld van de zuster van Frederik Creats Adolphine, die een verhouding had met een huisknecht. Het was die kerel naturlijk om afpersing te doen" zegt haai broer, die een poging tot zelfmoord deed en „ter genezing" naar een domineesgezin op de Ve- luwe werd gestuurd. De derde aflevering speelt zich af tijdens de Frans-Duitse oorlog van 1870. waarbij hoofdfiguur een zekere Truida Ledeboer is, die uit sociale bewogenheid naar het front gaat om gewonden te verplegen. De gebondenheid met de tijd wil Jan Staal zoveel mogelijk tot uiting laten komen. Zo duidt Ina Boudier- Bakker de opkomst van het socia lisme aan, heeft zy het over het palingoproer in de Jordaan. over de sufragetters. Gelegenheid tot grote buitenscènes is er echter niet. Dat zou toch te duur worden, zo het al te verwezenlijken zou zyn geweest; het moet dus allemaal in gesprekken tot uitdrukking worden gebracht. Jammer „Ik heb geprobeerd in iedere afle vering steeds een ander figuur tot hoofdpersoon te maken", zegt Jan Staal, die alle afleveringen in sche ma op papier heeft gezet. Hy vindt het wel jammer dat niet al met de opnamen kan worden begonnen nu by een aantal delen klaar heeft. „Je leert er zoveel van als je er bij kunt zijn. Het zou een groot gemak zyn voor het schrijven van de nog resterende delen". Maar het ziet er niet naar uit, dat deze wens van de schryver verhoord zal worden. Ina Boudier-Bakker (1875 1966) voltooide 13 mei 1930 een volgens sommigen al te lijvige roman, die ondanks zijn omvang of misschien ook wel mede daar door haar faam in de lage lan den definitief bevestigde. Wie thans nog de naam Ina Boudier-Bakker hoort, denkt in de eerste plaats aan „De klop op de deur" de 770 dichtbedrukte pagina's omvattende familiero man. waarin zy de lotgevallen van drie generaties van een wel gestelde Amsterdamse familie beschrijft. Een boek dat bij de verschyning het gesprek van de dag werd en nog altijd gelezen wordt. Een negentiende druk van twintigduizend exemplaren, geïllustreerd met foto's van het oude Amsterdam, was in twee jaar uitverkocht. Overigens, haar van oudere datum doch literair hoger ge kwalificeerde „Armoede" wordt eveneens nog altijd goed ver kocht, evenals „Spiegeltje" en „Kleine kruisvaart". Tezamen toch altijd nog zo'n tienduizend exemplaren per jaar. Samkalden contra vernielingen AMSTERDAM (ANP) Burge meester Samkalden van Amsterdam heeft aan de bewoners van het uiter ste westelijke puntje van de stad een brief gestuurd waarin hij protesteert tegen de ernstige vernielingen, aan gericht in een complex van bijna honderd bejaardenwoningen, dat daar langs de Adriaan Dorsman straat en de Cornelis Outshoorn- straat is gelegen. De burgemeester schrijft dat nog ruim 10.000 bejaarden in Amsterdam op betere huisvesting wachten en in tussen wordt het complex dat bijna gereed is door een groep vernielers gemolesteerd. Er is gestolen, er is brand gesticht en er zyn raamkozij nen vernield en voor een waarde van 6000 gulden ruiten ingegooid. De bur gemeester doet een dringend beroep op de bewoners van de wyk Geuzen veld om toe te zien dat de huiezn waaraan zo dringend behoefte is ge spaard blijven. AMSTERDAM (GPD) Vandaag is in alle stilte in Westerveld gecre meerd het stoffelijk overschot van Jo van Doveren, journalist, schryver over circus en variété en in de laat ste jaren van zyn leven impressario. Hij overleed vrijdag aan een hart aanval tijdens een vakantieverblijf in Madrid. Hij is 68 jaar geworden. De heer Van Doveren gold in Nederland als een van de grootste kenners van het circus. In 1931 toen het grote circus van Hans Stosch Sarrasani Nederland bezocht, trad hij bij deze onderneming in dienst als perschef. Het circusleven boeide hem in hoge mate en naast zijn werk in het circus begon hij ar tikelen te schrijven over varié té-artiesten en het circus in het al gemeen. Zij zijn later gebundeld in enige boeken, die een grote versprei ding vonden. Jo van Doveren heeft zyn groot ste bekendheid gekregen als pers- NEW YORK (AP) Het Colum bia Broadcasting System heeft ver klaard, dat het begonnen is maat regelen te nemen om in de thans in produktie zijnde programma's minder de nadruk te leggen op geweldple ging. Dr. Frank Stanton, de president van CBS, zei, dat zyn onderneming de bezorgdheid van president John son deelt ten aanzien van het moge lijke effect van tv-verstrooiing op de aard der Amerikaanse maat schappij. Gegratineerde schol Een gerecht met de allure van j tong, maar aanmerkelijk goed- i koper, omdat er scholfilets voor j gebruikt worden. Het mag met j diepvriesschol, maar als u niet 1 opziet tegen het schoonmaken (of een vriendelijke vishan- delaar hebt) dan neemt u na- j tuurltfk verse. Leg de filets van twee flinke schollen in een royaal beboterde vuurvaste schotel. Vermeng een blikje to- matenpuree met 1 dl witte wijn en 1 dl water. Fruit een gehakte i ui in wat boter, voeg er 100 gr. kleingesneden champignons bij en laat die meefruiten. Giet er dan het tomatenpureemeng- f sel by en laat het geheel enkele minuten zachtjes doorkoken Breng deze saus op smaak met zout, peper en wat citroensap f en giet het over de visfilets. Strooi er paneermeel op en giet i er wat gesmolten boter over en laat de schotel in een goed war- me oven een kwartiertje grati- neren. Strooi er peterselie over. Geef er aardappelpuree bij of 1 rijst en komkommersla. chef van het circus Strassburger, welk circus hy vele jaren met een ware hartstocht heeft gediend. De goodwill, die dit circusbedrijf Nederland had, was voor een be-1 langrijk deel aan zijn werk te dan ken. Toen het circus Strassburger werd I opgeheven, was hij nog korte tijd ad viseur van diverse ondernemingen als de Nederlandse Opera, de Hoofd stadoperette en de Amerikaanse ijs- I show „Holliday on ice". Daarna ging hij zich als impressario toeleggen op het organiseren van balletvoor stellingen en concerten van buiten landse gezelschappen. De heer Van Doveren is oprichter van de „Club van circusvrienden" en van de „Club van vrienden van het Franse chan- son". ADVERTENTIE Oosterse mensen zijn wijs. Eten daarom alleen maar échte nasi en bami. Iglo ook wijs. Maakt alleen maar echte! Met veel vlees. Zonder bijsmaak. Morgen eten! NASI GROOT PAK NU 2,49 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK NU 2,49 KLEIN PAK 1,55 NEDERLAND 1 NTS 5.00 uur Berenstreken (NCRV)kleur 5.25 uur Kükkast (NCRV) 5.35 uur Sluiting 6.50 uur Barend de Beer 7.00 uur Nieuws 7.06 uur Nieuwe avonturen drie musketiers 7.31 uur Persoonlijk 8.00 uur Journaal en weeroverzicht 8.20 uur Zendtijd politieke partijen 8.30 uur Stichting Socutera 8.35 uur De ijzeren maagd; kieur 10.10 uur Laatste nieuws 10.15 uur Openbaar kunstbezit 10.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 NCRV 6.50 uur Barend de Beer (NTS) 7.00 uur Nieuws (NTS) 7.03 uur Alarm in de bergen 7.28 uur Het Nederlands kamerorkest 8.00 uur Journaal en weeroverzicht (NTS) 8.20 uur In de herberg 9.05 uur De universiteit van Berkeley 9.45 uur Hier en nu in Latijns-Amerika 10.15 uur Dagsluiting 10.20 uur Laatste nieuws (NTS) 10.25 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 9.05 uur Je moet er zelf geweest zijn, zeggen ze 10.55 uur Contrasten (muz.) HILVERSUM 2 10.05 uur Spiegel van België 10.20 uur Sextant Moeilijke keus Een interessante televisie avond, die kykers zonder twee toestellen het opgejaagde gevoel moet hebben gegeven, dat ze iets misten, hoe zij him tv-appa- raat ook wendden of keerden. Dubbelspion byv. viel samen met „Achter het Nieuws", waar in de VARA. na een jarenlange jacht, eindelijk Prins Bernhard had weten onder te brengen, om diens aandeel in de oprichting van het Nederlandse squadron, 25 jaar geleden, by de RAF. Ou de filmopnamen werden afgewis seld met interviews met enkele van de 39 oorlogsvliegers (van de 55 in totaal) die de oorlog hadden overleefd. Altyd boeiend om mensen, aan wie je het na zoveel jaar niet meer afziet, te horen vertellen hoe zy zich na Duitslands capitulatie „leeg voelden", omdat de spanning van alle dag van hen was afge vallen. Prins Bernhard (bijzon der opgewekt, maar wie is dat niet die over zijn „kwajongens streken" uit een ver verleden vertelt?) zag met genoegen te rug op de enkele vluchten die hij onder valse naam (Gibson, niet de beroerdste naam in het genre, Guy Gibson was een van Enge- lands befaamdste piloten in de Slag om Engeland) en tegen het uitdrukkelijke verbod in, naar bezet Frankrijk had gemaakt. Een moeilijke keus was ook die tussen Johnnie Hoes en Lord Snowdon. De gemaal van Prin ses Margaret van Engeland bleek een voortreffelijke filmdo cumentaire te hebben gemaakt over het ouder worden, waarbij hy naast vele positieve geluiden ook de minder vrolijke aspecten niet uit de weg was gegaan, waardoor af en toe bijna scien ce fiction-achtige taferelen voor bijtrokken. We zagen massage- Instituten. en naakte oude man nen die by herhaling werden ge prikt met stoffen die eerst aan een ongeboren lam waren ont trokken. We zagen ook veel weg- gesufte maar oude mensen, naast de vitale rakkers die Tony vooral uit de kunstwereld had opgepikt. Op de andere zender zat, zo als gezegd Johimie Hoes, die eerst in een interview met Mies Bouwman goed van de tongriem gesneden bleek te zijn (waarbij hy Pirandello, prof. v. Ginniken en Shakespeare ter sprake bracht) en die daarna zijn kennel met 26 gouden pla ten voor de camera bracht. Dik ke Leo, Zwarte Lola. Jeanne van Veghel, de Heikrekers, Jan Gorissen en de .zangeres zonder naam" die Mary bleek te heten, lieten staaltjes van hun kunnen horen, en wisten niet te overtuigen. Wat gruwelijk tegenviel was, dat bijna alles zo vlak en saai en zonder overtuiging ge zongen werd. Van de Heikre kels en de „zangeres zonder naam" kim je tenminste nog zeggen dat zy een eigen, her kenbaar geluid hebben, maar ook zij missen toch de zwier en de schwung van bijv. Johnnie Jordaan en Tante Leen. De VARA besloot met de Joe goslavische documentaire van Milo Anstandt. Het eerste wat weer opviel was, dat ook zo'n Joegoslavische vakbondsfunctio naris vrijuit kan en wil praten, ook als hij op onvolkomenhe den moet wijzen in het systeem van de arbeidersraden. Hoe dog matisch klonken er tegenover niet die andere communistische partijfunctionarissen uit andere landen in Anstandts documen taires? We kregen duideïyk uit eengezet hoe het systeem van de arbeidersraden werkt, o.a. uit de mond van een hoteldirec teur, wiens voorstellen over de bedrijfsuitvoering eens per maand worden bediscussieerd en aangenomen of verworpen door de, uit het personeel ge kozen arbeiderrraad die ook beslist over de bestemming van het verdiende geld. Het merk waardige in Joegoslavië is, dat de arbeidersraad de directeur kan ontslaan. Dat gebeurt niet zelden, want je ziet vaak in Joe goslavische kranten adver tenties, waarin een fabriek om een directeur vraagt HILVERSUM (GPD i .Achter het nieuws" van de V.A.R.A. be steedde gisteravond aandacht aan het 322 R.A.F.-squadion, waarin Ne derlandse vliegers deelnamen aan de strijd in de lucht tegen de Duitsers tijdens de laatste oorlog. In deze re portage had Wim Bosboom een in terview met Prins Bernhard, die zich destyds zeer beijverde voor de oprich ting van het Nederlandse squadron. Prins Bernhard zei, dat het idee voor een eigen luchtmacht voor Ne derland altyd al zijn wens was ge weest. Het belang hiervan bleek hem nog eens bij de Duitse invasie, waar bij vooral de luchtovermacht van de aanvallers was gebleken. De Prins zei dat hy alles had ge daan om het Nederlandse squadron op poten te zetten. Dat ging niet di rect. omdat de vliegers eerst een op leiding moesten krijgen en ervaring moesten opdoen. De R.A.F. was de Nederlanders zeer ter wille, maar men vond dat het squadron een ge heel moest vormen, en geen samen raapsel. Maar op 12 juli 1943 ging het 322 squadron met een Zuidafri- kaanse „leader" dan toch de lucht in. De Prins zei het de eerste tijd in Londen zeer moeilijk te hebben ge had, omdat hy. net als anderen van Duitse afkomst, gewantrouwd werd. „Ik heb dat nooit iemand kwa- lyk genomen, omdat ik zelf ervoor waarschuwde dat men Duitsers niet mocht vertrouwen. Ik had daarom veel te weinig te doen, tot een vriend my aanraadde een vliegopleiding bij de RAF te volgen. Ik begon in sep tember '40 en haalde in mei '41 mijn brevet. De Koning maakte my toen air comodore en toen was ik in één klap geaccepteerd by de Engelsen". De prins gaf toe dat het Britse A.IH.-ministery hem verboden had aan bombardementsmissies deel te nemen. Maar toch had de Prins kans gezien om dit verbod enkele malen te ontduiken. Dat kon nadat hij vriendschap had gesloten met de Amerikaanse generaal Doolittle en hjj een papiertje had gekregen, waarmee hy op alle Amerikaanse vliegtuigen mocht vliegen. Hij deed toen mee aan een aantal vluchten boven de Franse kust. Boven Ne derland en Duitsland is de Prins nooit geweest. Voor het geval zijn vliegtuig zou worden geraakt, had de Prins van generaal Winkelman valse papieren gekregen op naam van een zekere Gibbs of Gibson. Maar gebruiken hoefde hij ze niet, omdat er nooit iets gebeurde tijdens zyn vluchten. Hy maakte ook een vlucht naar Pisa, maar dat was een missie, waar voor hy zich nogal schaamde. „We waren in drie kwartier weer thuis; er was geen afweer en er waren ook geen vijandelijke vliegtuigen". Met de leden van het Nederlandse squadion heeft de Prins nauw con tact gehouden, ook na de oorlog. „Ze kunnen trots zyn op wat ze heb ben gedaan. Ik was er in elk geval ook erg trots op". VOOR WOENSDAG 12 JUNI Hilversum 1, 402 m VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Stereo: Vocaal, en Instrumentaal ensemble en zangsollst. 18.55 Stereo. VARA's Pop show. 19.30 Nws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Promenade-orkest: amusementsmuz20.15 Spreekt u maar wedstrijd-progr. 20.45 Country en Western-muz. 21.05 Je moet er zelf geweest zijn, zeggen ze: klankbeeld over Zuid-Afrika. 21.35 Interview met Conny Stuart. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 SOS-ber. 22.45 Act. 22.55 Stereo: Contrasten: klass. en mod. kamermuz. (opn.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum 1, 298 ni AVRO: 18.00 Vocaal ensemble en or gelspel: klass. en mod. muz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.46 Act, NRU19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Weg we zen toeristische kroniek. 20.00 Concert: I. The New Phllharmonia Orchestra en solist: mod. muz. II. Berlljns Phllharmonlsch orkest: klass. en mod. muz. (In de pauze: 20.55- 21.10 Klankbeeld). 22.05 Spiegel van België: een progr. in samenwerking met de B.R.T. NVSH: 22 20 Sextant, radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nws. 22.40 X een sprong ln het duister. 23.55-24.00 Nws. VOOR DONDERDAG 13 JUNI Hilversum 1, 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtcndgym. 7.20 Stereo: Lichte gram .muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gram muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9 00 Stereo: Mod. muz. door Engelse orkesten (gr.). 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr) (11.00-11.02 Nws 11.55 Beursber. 12.00 Stereo; Pianorecital: seml-klass muz. 12.26 Med. voor land- en tuinbouw. 12.29 Landbouwkronlek. 12.34 Lichte gram.muz. voor oudere luisteraars. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: Internatlon. concours voor vertolkers van muziek van onze tijd: mod ka mermuz. (opn.) 14.30 Profeet ln eigen land: een programma over Ferdinand Domela Nleuwenhuls. 1500 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Het offer van Helena, hoorspel. 17.10 Stereo: Koor zang. klass. en mod. liederen. 17.30 Voor de Jeugd. 17.56 SOS-ber. Hilversum 2, 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het lev. woord. 7.15 Badinerie: klass. en mod. platen - progr. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Over weging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws 8.32 Va- kantietips. 8.45 Echarlstleviering ln de studio. 9.15 Voor de huisvrouw. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogi sche lezing. 10.20 Muz. uit de Barok (gr.). KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 SOS-ber. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grammuz. 12.26 Mede delingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 21.41 Act. 12.50 Parasol as tldo: gev. progr. 13.30 Lichte grammuz. NRU: 13.45 Fragmenten uit musicals (gr.). NCRV: 14.30 Stereo: Altviool en kla vecimbel: klass. en mod. muziek. 15.00 Hervormde middagdtenst. NRU: 15.30 Een mens z'n lust is z'n leven: een pro gramma over hobby's en liefhebberijen. 15.50 Trekken om werk, lez. over jeugd- emlgratle. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en mod. kamermuz. (opn.). 16.50 Spelen met taal. 17.00 Oude Jazzmuz NCRV: 17.45 Sportact. Hilversum 3, 240 m NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Voor de zie ken. 9.30 Lichte Instrumentale muziek. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie (11.00 Nws.). NRU: 12.00 Nws. 12,03 De inwoners van vrouwenakker pra- gewoon tussen de platen door. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.08 T.N T Knalmuz. 14.00 Nws. 14.03 Popmuziek. 15.00 Nws. 15.03 Where the action Is. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrr platen- show. 17.00 Nws. 17.02 Act; 17.07-18.00 DraalJijofdraaiikverzoekplatenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 18.50 Barend de Beer. 19.00 Journaal. KRO: 19.06 Zonder tralies Diefstal. TV-feuilleton. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20 20 Frank V. een komedie van Friedrlch Dürrenmatt. (produktie van Studio Hamburg) 22.15 Brandpunt. NTS: 22.25-23 00 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Barend de Beer. 10.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 1925 Wat doe ik voor de kost, quiz- progr. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Co ronation Street. T.V.-feulleton. 20 45 In kleur: HaarHem. 21.15 Vocaal en semble New Christy Minstrels 21.40 In kleur: Melle en zijn fantastische we reld. film reportage. KRO'RKK 22.05 Raakpunten of kraakpunten? Wat is nou het christelijke ln christelijke op voeding?: gesprekken. NTS: 22.35-22.40 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5