Katwijk aan Zee Financiering van de sporthal is nu rond Eerste paal voor lagere school Sportsplinters Langdurig debat over raadscommissies Schilders vielen 8 meter __|AG 8 JUNI 1988 IKfDSCH DAGBUU) BAoaiA a 'en IJK AAN ZEE (Van onze (acteur) Er is vannacht k aan Zee koortsachtig ge- de diepgevroren haring, die iestreilers in IJmuiden was ld en rond het middernacli- I aan de Katwjjkse afslag 'handeld, klaar te maken •nsumptie door de ijsblok- tngeveer 20 tot 24 kilo te en om te pakken in cm- v^n vijf kilo. licht, dat vermoedelijk gis- wjom elf uur drie schepen ^vangst aan de afslag zou- lijnen, had zeer veel han- ook kijkers naar het ge- de redersvereniging „Vuur- het Prins Hendrikkanaal aan Zee getrokken, namelijk geen harinkje :oop bij de groothandela- in de koelhuizen was er voorradig. De handel was jider blij met het bericht, tngst van drie treilers zou [geslagen. Nu behoefden de (ten het tenminste tijdens (inde niet zonder haring te g fcnai levkoo] k i: fcen tien uur verschenen l kopers aan de Katwijkse Net Schaap had gezorgd pittig „bakje", maar moest ;tige mededeling doen, dat ;ens nog niet waren gear- kwart over elf kwam het be- de vang6t van de IJM 51 Ijf' van rederij J. C. Pronk, uit 270 blokken van onge- 1 kilo, was aangekomen. Di- %-ktberichten Ifop 7 juni Bloemenvel te 'Butterfly 380-220. Butter- (80, White Jewell 120. Anne Kt 190 Fire King 360-200-100. ■Sweetheart 110-80. Duisburg ??0 kort Nymph 360-270-210, Roselandia 160, Zorina 280- plnen 21-20 Spekanlers 21, 15. Rhodos 41 p. bos. Duizend- «5-36. Margrieten 10. Pioenen B50, Albert Croasse 230, Jules Roemv Boskoop 170. Mac. BO, Am Anjers rood 14. Rose «8-14, Centrantes 24-26, Rhodo ln pot Azalea 60. Varentjes Jirlum 85. Ficus 95. Cissus 85 Sla 35 bonte Hedera 80. As- 150. Hertshoorn 40-50. Coleuö De vriestreilers KW 141 Willy", KW 170 „Annie Hillina" en IJM 57 „Zeehaan" hadden er gis teren weer voor gezorgd met een grote lading diepgevroren groene haring in IJmuiden aan te ko men. Deze haring werd gister avond om elf uur aan de Kat- wijkse afslag verkocht. Een van de walbazen toont hier een blok aan boord diepgevroren haring. (Foto LD/Jaap van Duijn, Katwijk aan Zee) recht ging men kijken op de „dam" van rederij A. den Duik. Uitsteken de kwaliteit, zei Keessie Springer, een bekende Leidse haringverkoper. Ook de andere handelaren waren de ze mening toegedaan, zoals de Lei- denaar Gijs Schaap en de Katwjjker Zeeg van DuUn. Kort daarop kon men ook gaan kij ken naar de vangst van de KW 170 „Annie Hillina" van de rederij Par- levliet en Van der Plas. die maar liefst 345 blokken van 24 kilo ten ver koop aanbood. De haring van deze schepen werd het eerst afgeslagen door afslagmeester Krijn van Duy- venbode. Intussen hield een legertje van tien man van de A.I.D. de aan gevoerde hoeveelheid op de dam men in het oog en controleerde aan de hand van uit IJmuiden ontvangen gegevens of de zaak klopte. Ook de controleurs vap de Dienst voor de Haringcontrole, het Produktschap voor Vis en Visprodukten en de Re dersvereniging „Vuurbaak" waren actief. Alles klopte gelukkig. Die controleurs van de A.I.D. ko men uit het gehele land. De meesten zijn nog nooit in de visbranche werk zaam geweest, maar dat is niet be zwaarlijk, want ze hebben er alleen maar op toe te zien, dat de aanvoer volgens de lijsten klopt. Er werden aan de afslag goede prijzen gemaakt. Zo van f 3,75 tot f 4,30 per kilo diepgevroren groene. In een kilo bevinden zich ongeveer acht haringen. De reders waren zeer tevreden. Ook de vangst van de KW 141 „Willy" van de N.V. Rederjj v. h. C. den Duik die veel later kwa men ging vlot van de hand. Deze be stond uit 45 kantjes en ongeveer 450 blokken diepgevroren haring klein en groot van ongeveer 24 kilo. Het was laat in de nacht toen de kopers de afslag verlieten. In de pak huizen werd koortsachtig gewerkt om de blokken in pekelbaden te ontdooi en en daarna om te pakken in de plastic emmertjes, waarvan de re dersvereniging er maar liefst 260.000 heeft aangeschaft. Deze emmertjes blijken zeer gemakkelijk te zijn voor het plaatsen in de koelcellen en bij het vervoer. De eerste vrachtauto's trokken zo tegen half zes het land in om de haring bij de verkopers te brengen. naar Indonesië DEN HAAG (ANP) Drie nabe staanden van in Indonesië begraven Nederlandse oorlogsslachtoffers, ver trekken 1 juli vanaf Schiphol. Zij zullen een bezoek brengen a an de graven van hun dierbaren op het ere- veld Menteng Pulo in Djakarta. De reis wordt betaald door het reisfonds „Verre Oosten" van de Oorlogsgra venstichting. Wegens gebrek aan geld kan de stichting niet meer doen, hoewel in ons land de adressen van vijftien duizend nabestaanden bekend zijn. Eén reis kost vierduizend gulden per persoon. De Oorlogsgravenstichting zou al blij zijn als elk jaar een dele gatie van veertig personen de verre reis kon maken. Maar geldgebrek maakt dit onmogelijk. Mevrouw T. Terpstra-Verschoor (59 jaar) uit Noordwijk aan Zee be hoort tot het drietal en bezoekt het graf van haar man Jelle, die reserve eerste luitenant bij het Kon. Ned. In disch Leger was. Jelle Terpstra over leed in Japanse krijgsgevangenschap op weg naar Birma in Rangoon op 18 november 1942. De drie vrou wen komen op 8 juli terug op Schip hol. •ir VOETBAL De vice-voorzit- ter van de KNVB en voorzitter van de sectie betaald voetbal Jos Coler is tijdens een vergadering in Rome benoemd tot bestuurslid van de UEFA. VOETBAL Spartaan Henk (Charley) Bosveld heeft zich op de transferlijst laten plaatsen. Onder meer hebben Vitesse en Go Ahead belangstelling voor de nog steeds in Arnhem wonende Rotterdamse speler. VOORSCHOTEN De gemeente raadsvergadering had gisteravond een zeer traag verloop. Twee uur sprak de raad over de voorstellen tot het aanpassen van de commissies van bijstand en advies. De gehele raad ging akkoord met de uitbreiding van de commissies en ver zocht voorzichtigheid met het opne men van niet raadsleden in deze com missies. Mr. Kloosterman (P.C.) vroeg zich af of de commissies in de nieuwe sa menstelling de bestuurskracht van de raad zouden verhogen of een middel zouden zyn tot een betere verhouding tussen bestuurder en bestuurde. Dr. Pels (P.v.d.A.) wilde de zes commis sies van advies en bijstand uitbreiden met een commissie van bezwaar schriften. Hij kreeg hierbij de steun van de KVP en de Prot. Chr. Groep. De voorzitter; loco-burgemeester drs. A. F. van der Laan (KVP), zei dat B. en W. in het bestuursbeleid openheid betrachten en graag de deskundig heid van de burgerij van Voorschoten ook deel willen laten nemen aan het bestuur van de gemeente. Voorlopig worden geen niet-raadsleden voorge dragen als lid van de commissis van bijstand. De instelling van functionele com missies heeft de instemming van de raad. zoals de thans bestaande Sport- I adviescommissie en de te zijner tijd I in te stellen commissie voor culturele j en jeugdzaken. De financiering van de sporthal was een vreugdevol onderdeel van de j raadsvergadering. Alie fracties dank ten de Raiffeisenbank voor de schen king van f 10.000 en de lening van f 840.000 a 6% versterkt door dezelfde bank. De voorzitter wees erop dat de goedkeurig op dit financiële gedeel te van de Sporthal nog niet is verkre gen maar dat men hier optimistisch over is gestemd. De subsidiëring van de bibliothe ken bracht aan het licht dat het bi bliotheekwezen wordt geregeld door een wet van 1921, die erg is verouderd. Helaas staat deze wet een volledige fusie van bibliotheken in de weg. Daarom zijn de besturen van de Openbare Bibliotheek en de R.K. Bi- Rebellen op Haïti aan de winnende liand NEW YORK, (AFP) Volgens Haïtiaanse ballingen in New York houden in het noorden van Haïti 500 rebellen stand tegen de regerings troepen. De rebellen zouden het fort Laferriere in de omgeving van de stad Cap Haïtien hebben veroverd en een gebied beheersen met de plaat sen Milot, Vallières en Cerca- la-Source. Volgens dezelfde zegslieden heeft de militaire commandant van Cap Haïtien om versterkingen ge vraagd nadat zijn troepen in een zware bliotheek op hun voorstel tot volledige i hlnderlaag zware ïerIlezen hadden fusie terug moeten komen. Zit werken I 8eleden- Ook zouden veIe militairen thans wel samen in één grote uitleen- I weigeren deel te nemen aan de ope- bibliotheek, maar hebben ieder hun i raties teSen de opstandelingen. Pre- eigen bestuur. De raad sprak enkele sldent "PaPa Doc" D>™alier van Hal- minder vriendelijke woorden over de- i heeft volgens hen na het uitbar- ze zaak, maar ging akkoord met de subsidieverlening aan de beide biblio. sten van ode opstand alle politieke gevangenen in de hoofdstad Port-au theken na bovenstaande uiteenzetting j Prince en 58 militairen di© sinds over de wet van 1921 door wethouder vor^ Jaar gevan8en zaten, latên fu- Aan de Lange Voort in Oegstgeesl Vakantieadvies van de ANWB DEN HAAG (ANP) de ANWB adviseert de Nederlandse vakan tiegangers met klem hun vakantie in het weekeinde van 28-30 juni te be ginnen. in plaats van in het daarop volgende weekeinde van 5-7 juli. Dit om te vermijden dat de samen loop van de reizigersstromen uit Ne derland en Noordrijn-Westfalen een chaos zal scheppen op de drukst, be reden Duitse autobaan trajecten Ruhr- gebied-Frankfurt-Karlsruhe. Het ministerie van Verkeer van de Westduitse Bondsrepubliek heeft op zijn beurt de bevoegde autoriteiten In Noordrijn-Westf alen verzocht er bij de Duitse vakantiegangers uit dit gebied op aan te dringen hun va kantiereis niet tijdens het eerstge noemde vakantieweekeinde te begin nen, maar een week later. Deze internationale vakantiesprei ding is noodzakelijk, zo zegt de ANWB, omdat dit jaar voor het eerst de vakanties in Nederland. België, Zwitserland, Frankrijk, Oostenrijk en in de dichtbevolkte Duitse deel staat Noordrijn Westf alen min of meer gelijktijdig beginnen. Bag: Maresingei (van Juli- |t tot Zwarte Pad) Prins Btraat, Koningstraat. Bronk- pat. Willemstraat Prins' Hen- jat en plein. Mauritsstraat de Colignystraat, Waldeck itstraat. Marnlxstraat van teel tot Willem de Zwy- Amaliastraat Johan Wil- (straat, van Hogendorp- van Limburg Stirumstraat, Duinstraat. Falckstraat, An- Saksenstra-at. Kemperstraat, tat. urWag: Maresingei. (Van I Pad tot Haarlemmertrek- I Pasteurstraat Hansenstraat «te Hansenstraat, Leeuwen - (Rat. Groenoordstraat en plein van Leydenstraat Bakker raat, Jan Lievenstraat, Prans jlierisstraat Gabriël Metzu- jBroekweg, Stadspolderweg. ®wnerweg, Raampoort, Raam- Maredijk. Piet Heinstraat ptraat. Poelgeeststraat, Pstraat, MaredJjkhofje Vaart- Aloëlaan, Rijnsburgersinge) yjWö, Mussen broekstra at 'jkg: ter Haarkadi Boshuizer- poshuizerkade, 5 Meilaan, 5 p. Bevrijdingsplein, Gerrit d Veenstraat Titus Brandsmalaan Montgomerystraat, Joh Poststraat, Walraven van Halstraat Wiardi Beckmanstraat, v. d Helmlaan, Arent Brunstraat Lieven de Key- straat. Zocherstraat, van Banchem- uof, de Bazelstraat, Jac Roman- straat Jan Keldermanstraat, Vlng- boonshof. Jacob van Campenlaan, Voorsohotemse wegStalpaerthof, van 'p Gravensandestraat Berlagestraat Dinsdag: Veilingkade. Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein), Lammen- schansplein. Zoeterwoudeseweg, Me loenstraat, Appelstrsat, Tomaten- straat. Druivenstraat. Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoor lijn). Vlietweg, Cronestein (woon schepen), Vrouwenweg. Donderdag: Rijnsburgerweg, Ter- weepark. Boerhaavelaan. Mariën- poelstraat, Kagerstraat, Zweilandl., v. Swietensfcraat, Faljerilstr., Houtl., Antonie Duycklaan, Van Beuningen- laan. Van Sllngelandtlaan, Johan de Wittstraat Johan van Oldenbarne- veldstraat. Fagelstraat, Ledenberch- straat. Hogerbeetsstraat. Warmonder- weg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat. Lijsterstraat. Rood- j borststraat, Merelstraat, Wassen ear- i aeweg Leeuwerikstraat Donderdag Stationsweg Paviljoenshof, Stationsplein, Mors singel. Pesthuislaan. Piet Paal tjespad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krugerstraat, Pres Steynstraat. Transvaalkade en hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v d. Tasstraat, Lopsenstraat, RJjn- zichtstraat. De Wetstraat, Rel testraat De la Reystraat. Pre tori usstraat Vrijdag: Herenstraat, Prin ses Wilhelmlnastraat. Bloemis tenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, Pieter de la Courtstraat, Koningin- nelaan. Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg) Vrijdag: Schelpenkade, An dries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwken- straat, VaJdezstraat, Stadhoudersin. Magdalena Moonstraat, Drie Oclo berstraat, Duivenbodestraat, Staal- wijkstraat. Buitenruststraat, Kastan jekade. Meidoornstraat, Hyacinthen- straat, Seringenstraat, Dallas traat, Anjelierstraat. OEGSTGEEST Gistermiddag werd voor de bouw van de derde open bare lagere school de eerste paal ge slagen door de wethouder van On derwijs, de heer J. Thorn (zie foto). Deze acht-klassige school zal verrij zen op de hoek van de Lange Voort en de Hofbrouckeriaan. Aanwezig waren burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga, de gemeente secretaris, de meeste raadsleden en de directeur van gemeentewerken met enkele van zijn ambtenaren. Te vens gaven van hun belangstelling blijk de beide hoofden van de andere openbare scholen, die hun collega, de heer A. Verhoeven, hoofd van de derde openbare school konden ge lukwensen, dat hij binnen afzienbare tijd zijn noodschool kan verlaten. Alle leerlingen, 170 in getal, die thans deze nabijgelegen noodschool bevolken, waren ook op het bouw terrein aanwezig. Ook tal van ouders en leden van de oudercommissie sloe gen het heiwerk gade. De heer Thorn, ontdaan van handschoenen en helm verklaarde het een voorrecht te ach ten dat hij deze paal had kunnen slaan nadat heel wat hinderpalen moesten worden genomen, want de voorbereidingen hadden veel tijd ge vergd. Hij sprak de hoop uit dat over tien maanden de school er zal staan en een parel zal zijn voor de omge ving. Besloten was dat onder de leer lingen, leerkrachten en leden van de oudercommissie een prijsvraag zal worden uitgeschreven voor een naam voor deze school. Deze gekozen naam zal dan gaarne door het gemeente bestuur worden overgenomen. (.Foto LD/Holvast). Schoolreis je naar Rotterdam WARMOND De leerlingen van de drie hoogste klassen van de school met de bijbel hebben gisteren onder leiding van het bestuur en het on derwijzend personeel hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Het gezel schap bracht een bezoek aan Rotter dam .waar in de metro werd gere den en een rondvaart door de ha vens werd gemaakt. Ook werd een bezoek gebracht aan de diergaarde Blij dorp. Omstreeks half zes was de schooljeugd weer in Warmond terug. Geslaagd voor onderwijzeres LEIDERDORP Aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onder wijzeressen in Den Haag slaagde me juffrouw W. E. E. Oosterhof f uit Lei derdorp voor het examen onderwijze res. Iu Scholtenstraal LEIDEN Twee Haagse huisschil ders resp. 21 en 20 jaar oud, zijn gis terochtend omstreeks negen uur tij dens werkzaamheden in een trappen huis in de Scholtenstraat van een hoogte van acht meter op de beton nen vloer gevallen. De Hagenaars stonden op een loopplank, die aan de ene kant op een raamkozijn en aan de andere kant op een ladder rustte en waarschijnlijk is gaan schuiven. De oudste van het tweetal kreeg een zware hersenschudding en enkele ge broken ribben, de jongste klaagde over pijn in de rechterheup en -arm. Beiden zijn door de E.H.D. naar het ziekenhuis overgebracht. LEIDEN Een zandverschuiving heeft gistermiddag omstreeks twaalf uur op een terrein langs de Chopin- laan in Leiden-Zuidwest een lek ge slagen in een aardgasleiding. Hoewel personeel van de SX.F. spoedig ter plaatse was om het lek te dichten, werd in de omgeving een rookverbod opgelegd. Tot gecommitteerden bij de dit Jaar te houden eindexamens aan de lagere zeevaartscholen zijn benoemd de heren ir. A. C. Tuinenburg en P. J. van der Waals, beiden te Oegst- geest, ir. G. H. Heebels te Voorscho ten, M. Quist te Zoeterwoude en E. A. Stam te Waddinxveen. Maandag om 12.00 uur zal de sire ne in de Zoeterwoudse Weipoort in werking worden gesteld en wel als volgt: gedurende plm. 30 seconden j vlakke sirenetoon .rust, plm. 30 se- I conden janktoon, rust, plm. 30 secon- i den vlakke toon. In Den Haag werd de jaar lijkse pleit wedstrijd voor leden van de jonge balie gehouden. Mr. A. Mout overhandigde de beker aan de winnaar mr. W. Taekema. Engelse scholier onder het zand bedolven NOORDWIJK Het graven van te diepe holen en kuilen op het strand heeft gistermiddag in Noordwijk bij na het leven van een jeugdige Engel se gast gekost. Drie jongens, beho rend tot een groep Engelse scholieren die in „Dijk en Burg" logeerde, wa ren bezig met het graven van een kuil op het strand, ter hoogte van het „Huis ter Duin". Tijdens hun spel viel een van de jongens, de 13-jarige Nigel P. Wood- house, afkomstig uit Manchester, voorover in het gat. Gelijktijdig stort ten de wanden van de kuil in, waar door de knaap op de benen na. ge heel onder de zandmassa bedolven werd. Z-ijn' vriendjes, die geen kans zagen hem te bevrijden, riepen luid keels om hulp. waarop badman Van Beelen toesnelde. Het gelukte hem geholpen door de beide andere jon gens, Nigel onder het zand weg te krijgen. De jongen was reeds bewus teloos. Een van de Noordwijkse doktoren behandelde hem met een beade mingsapparatuur, waarna hij weer bij kennis kwam. Vervolgens werd hij naar ëet Academisch Zieken huis in Leiden overgebracht. Naar wij vernemen maakt Nigel het goed en zal hij spoedig naar zijn kame raadjes in „Dijk en Burg" terug mo gen. Alphenaren voor Haagse rechter DEN HAAG Een 48-jarige eta leur uit Alphen aan den Rijn ont kende voor de Haagse politierechter, dat hij teveel alcoholhoudende drank had gedronken, toen hij met zijn auto over de Wilhelminalaan reed. „Ik kwam bjj mijn verloofde vandaan", zo luidde zjjn antwoord, „en daar drink ik geen drank". „Maar het staat wel vast, dat u de verkeers- zuil omver hebt gereden en dat gaai niet zomaar", wiem de officier van justitie tegen. Voor de aanrijding kon de etaleur eigenlijk geen duidelijke verklaring geven, en wat betreft het doorrijden na de aanrijding motiveerde hij dat feit met de mededeling van een pa niekstemming. „Ik was van plan het later aan gemeentewerken te vertellen en dan zou ik de schade wel betalen", zo zei hij. Maar de gelegenheid daartoe had hij niet gekregen, omdat de po litie reeds van het gebeurde op de hoogte was gesteld en de schuldige had opgespoord. De aangerichte schade was overigens niet zo groot en reeds betaald. De officier vond het wel een licht geval waarvoor hij met een geldboete van f 80 wilde volstaan, waarmee de rechter zich kon verenigen. Dan was er nog een 33-jarige autobestuurder uit Alphen aan den Rijn die eenzelfde feit had begaan. Dat wil zeggen, hij was met de door hem bestuurde auto tegen een licht mast gereden en ei eveneens van door gegaan. En ook deze verdachte gaf de verklaring voornemens te zijn geweest naar de politie te gaan. Hier was een sohade van f 170 aange richt. De officier van justitie eiste f 10Ö boete, waartoe de rechter veroor deelde. De heer L. J. .M V. van der Zij den uit Voorschoten is benoemd tot lid van de examencommissie voor het stadsexamen gymnasium. Dr. W. A. M. Burgers uit Wasse naar is benoemd tot eerste secreta ris van de examencommissie voor het staatsexamen gymnasium. WARMOND De uitgaansdag van de bejaarden is vastgesteld op don derdag 20 juni. Het gezelschap ver trekt 's ochtends om kwart over ne gen van de Baan. Waar de reis, waarvoor men zich tot 11 juni kan opgeven, bij de bestuursleden van de bejaardensociëteit naar toe gaat. is nog een verrassing. IN oordwij kse oorlogsweduwe

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13