Tweemaal vier-nul voor Rheden Hoofd Middelburg nog maar net boven water UVS demoraliseerde na hervatting Rheden Attractief Verrassing Amateurs Zes spelers van UVS bij amateurselectie Theo Slijkhuis had rustig in Italië kunnen blijven Kleintjes maakten de show Op Zaïidvoort Noordzeeraee PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD OflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllH nipiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM *n (Van onze sportredactie) d. LEIDEN Vandaag ligt Rheden-crack Theo Slijkhuis weer langs de oever van het Gardameer. Zijn herinneringen aan de onder- breking van zijn vakantie zijn club had er ei een retour MilaanAmsterdam voor over om hem „erbij" te hebben zullen beslist niet et van aangename aard zijn. Ook voorzitter d< Jansen van Rheden zal nu wel de tam-tam, waarmee hij de overkomst van Slijkhuis begeleidde „dat geld komt er altijd uit" lichtelijk betreuren, want zijn Gelderse for matie sloeg in de dubbele (pinkster)ronde van de kampioenscompetitie wel heel zwaar door het trommelvel. Rheden verloor zowel van DCG als van UVS met cijfers die er niet om logen: in beide wedstrijden kreeg de ploeg van Slijkhuis met 40 klop. Voor UVS was dat een plezierige pleister op de wonde van een zaterdagmiddag wel heel onfortuinlijk verloren wedstrijd in Middelburg (21). De Zeeuwen waren speciaal voor de ontmoeting met de Leidenaars („een technisch prima ploeg en daar kunnen we goed tegen spelen") zo op hun tenen gaan staan, dat zij maandag in Emmen nog adem te kort kwamen en verrassend met 50 verloren. Er was nóg een verrassing in dit pinksterweekeinde: DCG, dat zaterdagmiddag in Rheden zo fors van leer was getrokken, kon het maandag middag op eigen veld tegen Almania de zwakste van de zes kampioenen niet verder brengen dan een benauwd 11 spel Met een simpele voetbeweging opent Aat Koren de score in de wedstrijd UVSRheden. (Vain één onzer sportredatceuren) MIDDELBURG, zaterdag: Op het Middelburg-terrein, achter een der doelen, hangt een keurig beschil derd spandoek, waarop e en leeuw langzaam dreigt onder te gaan in aanspoelende golven. Daaronder staat met knoestige letters: „Middel burg, hou je kop boven water". Landskampioen Middelburg heeft die spreuk zaterdagavond in de strijd tegen UVS nodig gehad om zich aan vast te klampen. Vooral in de slot fase, toen de blauwwitten de achter stand reduceerden tot 21, bracht een vloedgolf van UVS-aanvallen de Middelburgers het water tot aan de het centrum. Teske kreeg ook nog wel het een en ander te doen, maar Logeman op links werd nauwelijks bespeeld. Dat was het enige grote be zwaar dat men zaterdagavond tegen UVS kon aanvoeren. Logeman is wel geen sterk punt in de voorhoede, maar hij kan stellig beter dan hij de laatste weken heeft getoond. Als men hem waardig keurt in het eerste te blijven spelen dan moet er ook al les aan worden gedaan om hem over de inzinkiing heen te helpen. Dat doet men niet door hem in de meest letterlijke zin links te laten liggen. Alleen Leget schoof zijn linksbuiten zo nu en dan de bal toe: een voor beeld dat de anderen niet volgden. Na rust wiste UVS de wat matte indruk van de eerste helft volledig uit. Holl en Désar raakten er beter Teske ging zich meer roeren en delijk 12 minuten voor tijd scoorde UVS tegen. De toch weer een ietsje te omslachtig wordende combinaties van de blauwwitten maakten even plaats voor een uiterst snel uitge voerde doorbraak van Holl en Désar. Laatstgenoemde joeg de bal van dichtbij hard langs But. Zoals ge zegd, in de laatste minuten steeg Middelburg het water tot aan de lip pen, maar daarbij bleef het. Een ge lijkspel had UVS zeker wel verdiend. **mKÊÊÊÊÊSÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊ Gerasrd Désar in duel met Rheden-doelman Kieburg. Linksop de foto Leo Holl. (Van onze sportredacteur) LEIDEN, maandagmiddag i van een kampioenswedstrijd, waarin een fris en bij vlagen knap, zelfs zeer knap voetballend UVS de oude tegenstander uit 't betaalde voetbal- I tijdperk, Rheden, tenslotte totaal had I gedemoraliseerd en waarin ook pen- j ningmeester Koos Ouwerkerk win- Breed lachend bracht UVS-voorzitter j nend bijna 8000 toeschouwers! Joop Wondergem na afloop van hetover de eindstreep kwam. treffen tegen Rheden in hoogst eigen persoon de „cijfers" van het score bord naar de bestuurskaemir: een vier in de rechter-, een nul in de lin kerhand Het was de eind score lippen. Niet verder. De fel en goed j Leget en Koren gingen vinniger op verdedigende Zeeuwen hielden „de de aanVal spelen. De Zeeuwen wer- j kop boven water". Afgaande op de resultaten, die bei de ploegen tot op dat moment in de landscompetitie hadden geboekt, werd UVS toch wel in staat geacht minstens een gelijkspel weg te ha len. De kleine nederlaag zou ook in derdaad een teleurstelling zijn geweest als het cvoor amateur be grippen) niet zo'n goede en aan trekkelijke wedstrijd was geweest. Middelburg nog wel zonder de amateur voetbal Ier van het jaar, Arie Delmotte speelde een volle klasse beter dan het sinds wéken had ge daan, zoals insiders verzekerden. UVS trof het dus niet dat het een Mid- delburg-in-topvorm te bestrijden kreeg, de blauwwitten hadden boven dien een wat ongelukkige start. In de 11de minuut drong de Middel burgse centrumspeler Hendriksen diep door in het UVS-doelgebied .Hij Btond op het punt de Zeeuwse ope ningstreffer te procuderen, toen Balk- hoven hem met 'n uiterste krachtsin spanning de bal nog ontnam. Hen driksen ging tegen de grond en voer de daarbij een niet onaardig stukje theater op. Balkhoven zei later: „Ik raakte de vent niet eens aan". De waarheid zal wel te vinden zijn in het gebied dat ligt tussen Hendrik- eens acteerstukje en Balkhovens op merking. Het blijft twijfelachtig of het een strafschop waard was. Bos telaar zorgde in elk geval dat de Zeeuwen uitde elf-metertrap het eerste doelpunt kregen. Overzag men de gehele eerste helft dan kwam Mid delburg die voorsprong overigens ze ker toe. De landskampioenen waren bijzonder arbeidzaam en snel. Hun linies sloten goed aaneen, hun com binatiewerk was vaak verrassend. UVS, dat te gedrongen speelde, een te afwerende houding aannam, had moeite zich op de been te houden. Vier minuten na de openingstreffer bofte UVS bepaald toen de gevaar lijke Pentury zich van Lardé ont deed, op Sloos afging, maar vlak voor doel het hoofd (trouwens ook de bal) kwijtraakte. Geen maat De voorhoede van de blauwwitten zat wel niet stil, doch kon slechts een enkele maal tot een drastische door stoot komen. Holl liep zich nogal eens vast en miste de maat op zijn passes en Désar werd goed afgedekt. Bovendien liep het spel te veel voor den direct zeer krachtig in de kraag gegrepen. Binnen vijf minuten had Koren een fraaie kopbal langs de j doelman net over zien gaan, had Teske een knappe rush juist niet kunnen bekronen, zag Désar een kopbal via de handen van doelman 1 But naast gaan en knalde Holl voor- j langs het doel. De weg naar de ge- lijkmaker lag open, al werd de oude fout weer duidelijk zichtbaar: de blauwwitten hadden te veel kansen nodig om een doelpunt te fabriceren. In de 12de minuut leek het te ge beuren. Na goed doorzetten van Le get rende Holl alleen op doelman But af en kogelde recht tegen hem op. Een minuut later was het 20. Het Leidse centrum kwam niet snel genoeg terug en de razendsnelle Wijs strafte de dekkingsfouten su bliem af. Benauwd Het was de verdienste van UVS dat het niet bij de pakken ging neer zitten, maar terugvocht. UVS ant woordde op de Middelburgse treffer met een offensief dat 4 hoekschop pen binnen de minuut afwierp. Het leverde enige beroering en benauwd heid op voor de Zeeuwen, een te gendoelpunt konden zij nog juist voorkomen. Doelman But groeide in vorm naarmate de druk steeg. Hij stopte Désar op het laatste moment af, hield een vlammend schot van Koren en nam een vrije schop van Leget krachtig op de vuisten. Ein- Utslagen-standen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AlmaniaEmmen 12 MiddelburgUVS 21 Rheden—DCG 0—4 DCGvj-Almania 11 UVS—Rheden 4—0 EmmenMiddelburg 50 DCG 5 3 2 0 8 13— 6 UVS 5 3 117 11— 3 Rheden 5 3 0 2 6 9—11 Emmen 5 2 0 3 4 97 Middelburg 5 2 0 3 4 613 Almania 5 0 14 1 412 Hoewel de blauwwitte ploeg deze maandagmiddag geen aanwijsbare zwaikke plekken kende een verras sing: ook linksbuiten Ger Logeman bracht de „kritiek" tot zwijgen sta ken toch twee spelers er met kop en schouders bovenuit: aanvoerder Jan Leget vele „bekeken" passes en „ik heb er vanmiddag zin in" Aat Koren. Toen Rheden-doelman Kie burg in de 28ste minuut een ongeloof lijk hard 25 meter schot van Jan Le get niet onder oontrole kon krijgen was „duveltje-uit-een-doosje" Koren present om met een simpele voetbe weging het werk vam zijn aanvoerder af te maken (10). Aat Koren was ook de man die na rust in het eer ste kwartier van de tweede helft ge- j stal Jan Leget nog even de show loofde Rheden er nog in zich voor- weinig mee uitstekende part$) kon uitrichten. In de afhettiende minuut ran de tweede helft viel voor Rheden de val bijl definitief. Een halve minuut na dat de Venlose arbiter De Feyter een doelpunt van Désar had afgekeurd, nam de topscorer van de blauwwitten revanche door uit een pass-door-het- midden van Jan Leget het leer over de verblufte doelman Kieburg te tik ken: 20. Het was met Rheden totaal ont moedigd gedaan en UVS deed met de bal waar het zin in had. Zeven mi nuten later werd het 30, toen de Rheden-defensie mistastte op een voorzet van Teske en Ger Logeman het leer resoluut in de touwen Joeg. Alleen s pits Leo Holl zou het deze deze middag zonder doelpunten moe ten doen, al was hij tien minuten voor tijd er heel na aan toe. Met een prachtige reactie haalde echter doel man Kieburg Holl's kopbal (voorzet Teske) onder de lat weg. Tenslotte ZANDVOORT (ANP) —Het was de dag van de „kleintjes". Daarover bestond bij de 13.000 toeschouwers, die de pinksterraces van de Neder landse Autorensport Vereniging naar het Zandvoortse circuit hadden ge trokken geen verschil van mening. Niet de machtige witte Ford Mus tang van Rob Slotemaker imponeerde hen dit keer, evenmin de nieuwe Porsche 906 van het Stichts Racing Team, waarmee Toine Hezemans in zijn snelste ronde de 160 km/u zeer dicht naderde. Het waren de wagentjes met een cylinderinhoud van nog geen 850 cc, die de nationale races op de tweede pinksterdag tot een groots succes maakten. Zowel de wedstrijd van de standaard automobielen als de lace van de opgevoerde toerwagens, waai-van Dick van Staalduinen en meer nog Ed Swart een hoog ge waardeerd spektakelstuk maak ten, werden beheerst door spanning, die de toeschouwers twaalf ron den lang in zijn ban heeft gehouden. Zeven coureurs zorgden bij de stan daardwagens voor een openingsnum mer dat in de twintigjarige geschie denis van het circuit in de duinen z\jn weerga niet heeft gehad. Meti drie wagens vaak naast elkaar voch ten z(j om elke meter winst. De po sities wisselden bij elke bocht en het verschil tussen de eerste en de ze vende wagen bedroeg zelden meer dan een twintigtal meter. Het fu rieuze gevecht moest wel tot een in cident leiden. In de tweede ronde vochten de zeven in de verraderlijke Gerlachbocht om de beste posities om de Huneerug op te gaan. Jan Vissers Morris raakte in de verdrukking en sloeg vele malen om zijn lengteas. Op bijzonder kundige wijze slaagden de rijders erin de wagen die mid- denop de baan tot stilstand kwam te ontwijken. De Fiat van Cento leidde de eer- ste zes ronden met minimaal ver schil. Ir. Wim Visser verdreef zijn rivaal, doch moest snel zyn plaats weer afstaan aan Leen Geutjens, die ook al spoedig van de leidende posi tie verdrongen werd. Cento zou ook nu de zege grijpen. Geutjens werd de grote pechvogel. In het bos sloeg zijn wagen over de kop. Wlm Visser kon een botsing niet meer vermijden» 'zijn auto was aan de voorkant da nig gehavend. Hoewel hij slechts en kele seconden verloor, viel hij terug tot de vijfde plaats. Een troost had de aartssleutelaar: zijn vecht lust werd beloond. De Jury van auto- Journalisten kende hem de hoogge# waardeer de Coupe Roosdorp toe voo# de strijdlustigste coureur. Minder overladen door spanning maar zeker even interessant was voor de ware liefhebber het duel waarvoor ex-kart specialisten Ed Swart en Dick van Staalduinen in de race van de toerwagens tot 850 oo voor de nationale kampioenschappen zorgden. De ervaren Haagse topcoureur van het SAS racingteam heeft Diok van Staalduinen slechts 0.3 sec. min der snel in de training lange tijd hoop gegeven op een nieuwe zege Ger Logeman gaat UVS' derde doelpunt scoren. Foto LD/Holvast) WIELRENNEN Gerben Karstens is nog niet „uitgestudeerd" HANSWEERT Gerben Karstens •heeft op tweede pinksterdag in Hansweert, waar een sterk bezette ronde voor beroepsaenners is verre den, weer eens van zich doen spre ken en zij die meenden dat hij „uit gestudeerd" was, laten zien dat hij er nog niet naast staat Hij won in een felle eindsprint, waaraan negentien profs deelnamen, het totale aantal deelnemers dat ook als gevolg van enige valpartijen kon worden ge klasseerd. Tezamen met Eef Dolman en Harry Stevens nam Karstens tij dig en tactisch de vlucht en liet op de eindstreep Dolman en Stevens in deze volgorde achter zich. Een dol blije Gerben uiteraard na zoveel te- tegenslagen in de voorbije weken. De uitslag: 1. Gerben Karstens (Leiden) de 100 km. in 2.27,18; 2. Eef Dolman (Klimmen)3. Harry Stevens (Elsloo)4. op ruim 12 me ter achterstand Henk Nijdam (Zun- dert)5. Rini Wagtmans (St. Wille- brordj6. Jan Janssen (Ossendrecht) 7. Johnny Brouwer ("Rotterdam); 8. Jo de Roo (Kruiningen)9. Maarten Breure (Rotterdam); 10. Henny Marinua (Amsterdam^ Zeilen De Zwitser Noverraz heeft zaterdag in Neuchatel de Euro pese titel zeilen in de 5,5 meterklasse behaald. Door het grote aantal pro testen kon de definitieve uitslag pas een dag later bekendgemaakt worden. De eindstand is: 1. Noverraz (■Zwit.), 2. Alexanidrov (Rusland), 3. Aisher (GB), 4. Harmstorf, (W.-Dld.), 5. Zuchinebti (Italië). Zeilen Van der Stadts' Aladdin, "het enige Nederlandse schip dat deel nam aan de jubileumwedstrijd op vol le zee rondom Helgoland, is eerste geworden in Rorc-klasse 3. treffelijk kweet van de hem door Piet Kantebeen bij de thee uitgereikte opdracht: bewaak Theo Slijkhuis. Als een terrier beet Koren zich aan de zwaar transpirerende architect van de Gelderse aanval vast en zelfs toen Slijkhuis met een inswinger uit een hoekschop heel dicht bij de gelijkma ker dacht te zijn, zag hij zijn tengere blauwwitte schaduw op de doellijn ge reed' staan om met een laconiek knik je van het hoofd de bal terug in het veld te sturen. Evenals in de wedstrijd met het Ivoor Stichts Racing Team. Elf amateurelftal tegen Saarland trof hijj ronden lang kwam de witte Fiat met een inswinger uit een hoekschop i Abarth als eerste door. Het verschil vol de roos (40), waarna hij met j me^ Swart was weliswaar nimmer een gezicht vam „dit is dagelijks werk groot, maar bedroeg toch wel steeds voor me" wegwandelde.. j een volle seconde. In de laatste ron- de dichtte Swart onverwacht het gat, In de slipstream vam zijn rivaal HILARITEIT Gerard Désar heeft zaterdag avond in Middelburg enige hila riteit teweeggebracht. In de tweede helft gaf scheidsrechter Versteeg de Zeeuwen een vrije schop op de rand van hun eigen strafschopgebied; zo'n bal die iedere verdediger even op zijn doelman terugschuift. Daar de Middelburgse verdedigers het nemen van de vrije schop el kaar overlieten, gebeurde er even niets. Daarop nam Désar de iol van de Zeeuwse defensie over en speelde de bal rustig terug op de in zijn doel staande But. Het was een staaltje dat de uitstekende sfeer in het veld kenmerkte. Iedereen had daar veel plezier over, alleen de heer Versteeg, die toch al niet zijn beste avond had, kon het maar matig waarderen. Hij rende op Désar af alsof de UVS-er ma jesteitsschennis had gepleegd. Plaatselijk Met dit „plaatselijk verdoven" van Rheden's giftand werd de weerstand gebroken van de Gelderse formatie, die in de eerste helft, toen de bijna al tijd achter zijn aanval opererende Slijkhuis méér vrijheid van de UVS'- ers kreeg, de Leidenaars goed partij had gegeven. Aanvankelijk kreeg de solide keepende Sloos evenveel werk te verrichten als zijn collega aan de andere kant, maar nadat Koren de score had geopend en de Rheden-de- fensie zich enkele malen had verke ken op de snelheid van Leo Holl, werd het spel van de roodwitten minder Imponerend en ging UVS in steeds grotere mate aanspraken maken op winst en schoonheidsprijs. De goed positie kiezende Leidenaars gingen el kaar steeds beter vinden in de combi natie, maar in het delinitief doordruk ken naar winst slaagden zij nog niet. Er was nog altijd het probleem Slijk huis, die kort voor rust nog eens met een venijnige schuiver overigens goed gestopt door Sloos zijn visite kaartje afgaf. Ook direct na de her vatting kwam er nog even hoop bij het kleine, met roodwitte vlaggen ge wapende supporterslegioentje van Rheden, toen invaller Bongers na een misverstand alleen voor Sloos ver scheen. Hij joeg het leer echter'hoog over het doelZoals reeds gezegd werd architect Slijkhuis daarna kun dig aan banden gelegd door Aat Ko ren en ging het met de Rheden-for- matie snel bergafwaarts. Zelfs stop per Bart Lardé ging op een applaus je uit. door met de bal aan de voet tot het roodwitte doel door te dringen. Zijn trekibal was echter zó hard dat rechtsbuiten Teske (ook nu weer een Een kwartier voor tyd liet Piet Kantebeen de met een dijbeenblessu re sukkelende Gerard Désar vervan gen door Wim van Weerlea. Leidse bekerfinale UVS-Leidse Boys LEIDEN UVS en Leidse Boys zijn als (ongeslagen) winnaars te voorschijn gekomen uit de poulewed strijden van het bekertoernooi van de afdeling Leiden, die gisteren op de Boshuizerkade-terreinen en in „De Voscuyl" werden gehouden .De uit slagen luiden: Poule 1: ZLCLDWS 1—1; Woubrugge—UVS 0—2; ZLC— UVS 0—2; LDWS—Woubrugge 1—0; ZLC—Woubrugge 1—I; LDWS—UV3 0—1. Poule 2: UDORijpwetering 00; Leidse Boys—Foreholte 30; UDO Foreholte 31; RijpweteringLeidse Boys 12; UDO—Leidse Boys 00; RijpweteringForeholte 21. kwam hij het rechte eind op. Hon derd meter voor de finish op het met angstwekkende precisie juist geko zen moment bracht hij met een sim pel rukje aan het houten stuur zijn Abarth uit de zuiging van Van Staal- duinens wagen. De extra-snelheid die hij had. was juist voldoende om met twee meter voorsprong op grootse wijze te zegevieren. HARWICH (ANP) In de mid dag van eerste pinksterdag (zondag) zijn de officiële resultaten bekend geworden van de traditionele Noord- zeerace, ook wel genoemd Hoek van Holland-Harwichrace. Het bleek dat er in de vijf verschillende klassen (vorig jaar nog drie) bijzonder snel was gevaren en het ideale weer was daar niet vreemd aan. Het Nederlandse jacht Belita VI (schipper Boumari) bleek na omre kening de snelste tijd te hebben ge maakt: 29 uur, 30 minuten en 17 se conden. LEIDEN Nog even en héél UVS 1 bevindt zich bij de amateur selectie. Bondscoach Siem Plooyer gisteren weer een (dankbare) kijker in de Kikkerpolder inviteerde ditmaal rechtsbuiten Sjoerd Teske. waardoor het aantal geselecteerde blauwwitten nu op zes is gekomen. Gerard Désar, sukkelend met een dijbeenblessure heeft overigens voor de woensdag a.s. te spelen wedstrijd tussen het Neder lands amateur- en het dito zaterdagelftal afgeschreven. Middenveld speler Aat Koren kreeg gistermiddag van Plooyer te horen dat hij woensdag zal worden opgesteld, terwijl Hennie Plezier in de tweede helft als wisselspeler binnen de lijnen zal komen. In het Nederlands amateurelftal spelen bovendien Jan Leget en Leo Holl.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9