De Gaulle houdt legereenheden achter de hand eidóe VI BOMMENSTOP HANOI BEREID TOT CONCESSIES TWEEDE Veranderd MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD Dï belangrijkste vertegenwoordiger van de moderne stroming in de Latijnsamerikaanse Roomska- tholieke Kerk, monsignore Helder Ca- mara. bisschop van Olinda en Recife in het noordelijk hongergebied van Brazilië, heeft op een persconferentie verklaard: „Een invasie op dit conti nent door de grote mogendheden zou ertoe kunnen leiden dat Latijns-Ame rika in een nieuw Vietnam veran dert". Nu speelt dit halfcontinent in de Noordamerikaanse campagnes voor de presidentsverkiezingen een rol van betekenis, maar van Kennedy tot Ni xon hebben alle kandidaten verzekerd dat de Noordamerikaanse buitenland se politiek onder handen moet wor den genomen om nieuwe militaire in terventies in de toekomst te voorko men. De betrekkingen tussen de Ver enigde Staten en Latijns-Amerika komen de laatste tijd door vele oor zaken op losse schroeven te staan. Er is b.v. een toenemende spanning tus sen Washington en Peru .De Peru viaanse president, Fernando Belaun- de Terry, heeft al een paar maanden geleden in een zeer felle tv-rede stel ling genomen tegen de Noordameri kaanse senatoren Hickenlooper (Re publikein) en Symington (Democraat die het stopzetten van alle economi sche hulp aan ztijn land hebben ge- eist, omdat zyn regering na jaren lange discussies de vestigingen van de „International Petroleum Company", een dochtermaatschappij van de „Standard Oil New-Jersey" heeft ge nationaliseerd zonder dat een regeling over schadeloosstelling getroffen was. Nog scherper heeft president Belaun- de Terry zich nu gekeerd tegen het feit dat de economische hulp uit N.-Amerika is opgeschort vanwege 't feit dat zijn regering zestien Franse ..Mirages" en zes Engelse „Can berra "-vliegtuigen heeft gekocht. ..Wij kunnen niet accepteren dat we j Overigens is dit nieuwe en derde als gunstelingen worden behandeld", kabinet Pompidou nadrukkelijk als aldus het Peruviaanse staatshoofd. e€n overgangsregering aangekondigd, Geslaagden Clir. Lyceum-Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Aan het christelijk lyceum slaagden voor het examen gymnasium A: H. J. E. Bruins Slot, mej. J. H. M. Schreuder en J. J. C. Verhorst (Boskoop). En voor B: W. Bernstein, mej. C. C. Bruning. N. Kwakernaak. mej. H. M. Vogel (Boskoop) en mej. A, van Wijk. Alle kandidaten zijn geslaagd. VN-revolutie tegen apartheid De economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft gisteravond de algemene vergadering gevraagd een resolutie aan te nemen waarin op alle landen een beroep wordt ge daan organisaties buiten de wet te stellen die propaganda voor nazisme, apartheid en andere vormen van rassenonverdraagzaamheid maken. De V.S. en Engeland onthielden zich van stemming. ZONDAG Ontmoetingscentrum bij Antonius- kerk: Tentoonstelling schilderijen G. J. A. v. d. Berg. 10 uur voorm. 1 uur nam. Rijnlands Lyceum (M. H. Trompln. I): Gem. voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v .d. Brugge. 7-30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.15 uur zondagsschool; 11.30 uur avondmaal Pinkstergem. (Oude Rijn 3): Spr. dhr. Eikerbout. 2 uur nam. Stadsgehoorzaal Kerk zonder grenzen Spr. ds. G. Toornvliet 7.30 uur nam. DINSDAG Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub ..De detector" 7.30-9.30 uur nam. Diamantplein 27Bahai-gespreks- avond 8 uur nam. Pardoeza (Doezastraat)Politiek trefpunt. 8.30-12 uur nam. Vervolg van pagina 1. Het is tekenend dat het Peruviaanse standpunt, dat de hulp vla de „Al liantie voor de vooruitgang" uit Noord-Amerika komt, geen geschenk is, door de secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten, de vroegere Ecuadoriaanse president dr. Galo Plaza, ln zijn inhuldigings rede overgenomen is. Dit is des te op merkelijker omdat de tegenstanders van zijn benoeming indertijd ver klaarden dat hij te veel van Washington afhankelijk zou zijn. Hij zei: „Het beeld van de „Alliantie voor de voouitgang" wordt nog verder verminkt wanneer men die allian tie ten onrechte voorstelt als een bi laterale overeenkomst. Men moet al leen al vanwege gevoel voor eigen waarde de voorstelling, dat het om een aalmoes gaat, van het continent verbannen. De hulp moet serieus als een investering ter verzekering van stabiliteit door de supranationale or ganisaties worden behanded". De situatie op het continent is de laatste jaren veranderd. Onder invloed van de Vietnamese oor log zjjn de Verenigde Staten tot in terventie in Latijns-Amerika niet meer bereiden wellicht ook niet in staat. Van hun kant proberen de La tijnsamerikaanse landen in stijgende mate de Noordamerikaanse invloed te verminderen. Dom Helders bewering dat een invasie door de grote die na de verkiezingen weer zal moe ten verdwijnen. De verkiezingen zelf worden door alle partijen, inclusief de communisten nu wel in principe en ook praktisch aanvaard. Ais da tum van de eerste ronde van de al gemene verkiezingen is bekend ge maakt 23 juni. De tweede wordt 30 juni gehouden. Met die aanvaarding hebben de communisten, lijkt het, gelijktijdig doch stilzwijgend ook afgezien van een verdere machtsworsteling door middel van politieke stakingen en betogingen in de straat. Ook de com munistische C.G.T. heeft verklaard ds stakingen te zullen beëindigen, zodra aan de eisen der 9 miljoen sta kers is voldaan. Militairen Ondertussen trekt de regering uit West-Duitsland en uit Frankrijk zelf steeds meer troepen naar Parijs om zo, met het oog op eventuele nieuwe spanningen, over een militaire knup pel achter de deur te kunnen be schikken. Daarbij komt dat hot Franse statsblad van vanochtend een be sluit bevat waarby het ministerie van Defensie is gemachtigd de militairen van de drie onderdelen van de strijd krachten en de reservisten van de gendarmerie in het gebied van de hoofdstad onder de wapenen te roe pen. Het is thans bevestigd, dat generaal! Verruiming e\i in de toelating examens doorgebracht op het vliegveld van Baden-Baden, waar het hoofdkwar tier van de Franse strijdkrachten in West-Duitsland is gevestigd. Hij heeft daar gesproken met generaal Massu en andere Franse generaals over het terughalen van troepen naar Frankrijk. Volgens mededelingen van het Westduitse ministerie van Defensie hebben de Fransen verplaatsingsver- gunningen gevraagd voor twee re gimenten. Eén uit zuid-Württem- berg en één uit bet Rijnland, samen tweeduizend man sterk. Die troepen zouden het grondgebied van de Bondsrepubliek echter nog niet heb ben verlaten. Zij werden in staat van gereedheid gehouden voor onmiddel lijk vertrek. mogendheden zou kunnen dreigen en i Gaulle woensdag enige tijd heeft het gebied in een tweede Vietnam zou kunnen veranderen, wordt echter ook door de Russische houding weerlegd. Steeds meer landen knopen diploma tieke en commerciële betrekkingen aan met de Ruslandop Venezuela en Columbia volgt nu Bolivië. Moskou is bovendien met langlopende kredieten over de brug gekomen. Dit is een van de voornaamste redenen voor de af koeling van de betrekkingen tussen Moskou en Havana. Fidel Castro ver wijt namelijk de Sowjet-Unie dat het in Latijns-Amerika zijn vijanden steunt. De Sowjet-Unie probeert in Latijns-Amerika de politiek van vreedzame co-existentie door te voe ren, die in scherpe tegenstelling staat tot de „gewapende actie" zoals Peking Havana en de nationale bevrijdings bewegingen die eisen. Het vastlopen van Guerrilla-activiteiten in Bolivië. Columbia en Peru wordt dooi- de Castroïsten de Moskou-getrouwe communistische partijen (de eni ge goed georganiseerde extreem-link se groepen) in de schoenen geschoven. De werkelijkheid is dat bovendien steeds doeltreffender wordt opgetre den door de Latijnsamerikaanse le gers zelf. Veertigduizend van hun of ficieren worden in het Noordameri kaanse kamp aan het Panama-ka naal opgeleid voor de strijd tegen de guerrilla's, die met Amerikaanse uit rusting wordt gevoerd. Dom Helders waarschuwing dat de politiek van de grote mogendheden zou kunnen lei den tot een nieuw Vietnam, lijkt in ieder geval ongegrond zolang Peking zich hier niet direct laat gelden. BINNENLAND Geboorte leeuwtjes De leeuwen familie in Burgers leeuwenpark on dergaat vermoedelijk met de pinkster dagen of in de week er na een uit breiding door de geboorte van jonge leeuwtjes in de vrije natuur, een voor het vasteland van Europa uniek feit. De leeuwin, die zich los gemaakt heeft van de groep is reeds op zoek naar een geschikte kraamplaats en zwerft nu op haar eentje door het park. De eerste gezinsuitbreiding wordt ge volgd. naar het zich laat aanzien, door zes andere. Bij het overbrengen van de leeuwen van het dierenpark naar het leeuwenpark enkele maan den geleden, bleek namelijk dat ze ven leeuwinnen drachtig waren. Actie metaalbonden De actie, die de drie metaalbewerkersbonden ge zamenlijk zijn begonnen in alle be drijven van groot- en klein metaal om meer leden te werven, is gister avond afgesloten met een aantal van 1072 nieuwe leden. Het was voor het eerst, dat de drie bonden tezamen zulk een actie heb ben gevoerd. Ze is ontstaan naai aanleiding van het gezamenlijk op treden van de drie vancentrales bij de demonstratieve bijeenkomst een week geleden ln Utrecht. Woningverbetering Minister Schut van Volkshuisvesting heeft de premieregeling woningverbetering en splitsing verruimd vooi gebieden met een relatief hoge werkloosheid in de bouwnijverheid. Van 1 juni af zal de regeling in bedoelde gebieden niet alleen gelden voor woningen en agrarische bedrijfs ruimten. maar ook voor bedrijfsruim ten van ondernemingen in het mid den- en kleinbedrijf. Deze maatre gel werd reeds aangekondigd in de Om d< studenten die de droom nota aan de Tweede Kamer van 20 van een vrolijke revolutie in de ne velen der traangasbommen zagen verdwijnen, bekommert momenteel Studenten kingen nog gepresenteerd is. een re kening die volgens Mendes-France. wiens financiële en economische in zicht niemand kan bestrijden, alleen vereffend zal kunnen worden door een devaluatie van de frank van minstens 15 procent. Op het politieke plan heeft Men des-France, zowel ais Mitteramd (de voorzitter van de linkse federatie) zich daarentegen toch wel lelijk ver keken. Door zich deze week al kan didaat als premier en als president der rpubliek te stellen, hebben ze Een felle brand in Schiedam heeft gisteren de brandweren van Schiedam. Vlaardingen en Rotter dam in actie gebracht. De brand icoedde bij het opslagbedrijf voor chemische produkten Kappelhof en Hovingh aan de Dam. Na en kele kleine knallen deed zich een hevige exploisie voor, icaarop het vuur als het ware van het oude gebouw (vroeger een schuilkerk) barstte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade was enorm. Honderd brandweer lieden hadden uren nodig om de vlammen de baas te worden. Voor het eerst gemoedelijke sfeer bij overleg in Parijs hun kaarten te vroegtijdig uitge speeld, omdat generaal De Gaulle het woord toen nog niet had genomen. Een woord waarmee hij het offen sief dus opnieuw in handen nam en. voor het moment althans, de po litieke situatie heeft gewijzigd. Volgende week, na het lange pink- sterweekeinde, waarin de Pary- zenaars vanwege heit benzinegebrek aan him woonsteden gekluisterd zul len moeiten blijven, zal pas kunnen blijken of die nieuwe politieke si tuatie op een fiütie dan wel op waar heid berust. zich niemand meer. Niettemin is ook aan hun proble men die men zolang en met zulke dramatische gevolgen had onderschat nog altijd geen begin van een oplos sing gegeven. Net zomin trouwens als de financiële rekening van de sta- rechtsgeleerdheid DEN HAAG (ANPi Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs. Het ontwerp heeft tot strekking een verruiming aan te brengen in de re- geiing van de voorwaardelijke toela ting tot de examens in de faculteit der rechtsgeleerdheid en wel dusda nig, dat aan de hbs'ers a en b toe gang zal worden verleend tot de exa mens in alle studierichtingen van deze faculteit op dezelfde wijze als waarop zij thans reeds toegang heb ben tot de examens in de notariële en d« fiscaal juridische studierichting. Bewusteloos in bassin zwembad LEIDEN Een 18-jarige jongen is gisteren in bewusteloze toestand uit het water van het zwembad „De Vliet" aan de Voorschoterweg gehaald. De badmeester paste direct mond-op- mond beademing toe. Zijn pogingen de levensgeesten bij de jongen weer op te wekken werden overgenomen door de EHBO die zuurstof appara tuur gebruikte. De jongen werd ln het Academisch Ziekenhuis opgeno men. waar men gisteren voor zijn leven vreesde. Vanochtend was zijn toestand nog zorgwekkend. mei jl. inzake het te voeren loon- en werkgelegenheidsbeleid. Schreiner koopt NLS Het hoofd bestuur der Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft be sloten een bod te accepteren dat de luchtvaartsmaatschappij Schreiner Air Transport N..V in Den Haag heeft uitgebracht op het aandelen pakket der N.V. Nationale Lucht vaar tschool. De activiteiten van de NLS worden normaal voortgezet. De NLS kwam in 1954 in bezit der KNVVL, nadat dit toen 26 jaar oude bedrijf door het wegvallen van be langrijke vliegeropleidingsopdrachten van het ministerie van Defensie in moeilijkheden was komen te verke ren. BUITENLAND Man die premisr wilde vermoorden gepakt De Zweedse politie heeft gisteren een 25-jarige man gearres teerd, die bekend heeft dat hij een aanslag op premier Erlander had wil len plegen. De man bood dinsdag bij een adresseringsbureau in Stockholm een pakket aan, dat h'ij naar de pre mier wilde laten versturen. Een ach terdochtige bediende maakte het open en bemerkte dat er een zelfgemaakte bom in zat. Overstromingen in Perzië Over stromingen tengevolge van stortre gens hebben de afgelopen week in noord en midden-Perzië meer dan honderd mensenlevens geëist. Op 80 kilometer van de Perzische hoofd stad werden éen bus met 45 inzit tenden en een auto met zeven men sen door het water meegesleurd twin tig van hen werden gered. Het trein en wegverkeer en de telefoonverbin dingen met de getroffen gebieden zfjn verbroken. Ook sommige wijken van Teheran kwamen onder water te staan, maar er zijn daar geen slacht offers. Atlantische jongeren contra Grie kenland De „Atlantic Association of Young Political Leaders", waarin jongerenorganisaties van alle NAVO-" landen en Malta verenigd zyn, heeft op een congres in Luxemburg beslo ten geen Griekse vertegenwoordigers meer toe te laten, „totdat de demo cratische regeringsvorm is hersteld". In plaats daarvan zullen uitnodi gingen worden verstuurd aan Griekse democratische ballingen. Een Neder landse resolutie van deze strekking werd door het congres aanvaard. I PARIJS (DPA) - De Noordvietna- mezen hebben zich gisteren op de j Parijse conferentie met Amerika tot een tegenprestatie bereid verklaard als Amerika de bombardementen op hun land onvoorwaardelijk wil sta ken. Zij boden aan zich te zullen ont houden van bomaanvallen en andere oorlogshandelingen op Amerikaans gebied, alsmede van bomaanvallen en chemise lie oorlogvoering op het gebied van Zuid-Vietnam. De Amerikanen zijn niet serieus op dit aanbod ingegaan. Voor het eerst was de sfeer gisteren wat minder gespannen. Afgevaardigden van beide landen spraken buiten de conferen- tie-zaal met elkander, onder het ge not van een glaasje vruchtensap en een hapje. De leiders van beide de legaties. Hanïman en Thuy, hadden ook een informeel gesprek. Vietcong-strijders zijn vanoch tend doorgedrongen tot dicht bij het centrum van Saigon. Volgens de Zuidvietnamese autoriteiten zijn bij straatgevechten in de hoofdstad 100 guerillastrijders gedood. Na kritiek op Franco verbod Spaanse krant MADRID (DPA, AFP) - De Spaan se ministerraad onder voorzitterschap van generaal Franco heeft gisteren aan het avondblad „Madrid" een verschijningsverbod voor twee maan den opgelegd. Bovendien moet de hoofdredacteur een boete van 250.000 peseta (ongeveer 12.500 gulden) be talen. Officieel wordt als reden voor de ze strenge maatregel opgegeven dat het blad op 15 februari jl. melding had gemaakt van de weigering van twee Franse hoaglearen om een ere doctoraat van de Madrileense univer siteit te aanvaadren. In welingelich te kringen vermoedt men echter dat een hoofdartikel van donderdag jl, getiteld „tijdag aftreden - neen tot De Gaulle" de eigenlijke aanleiding is geweest. In dit artikel, van de hand van de uitgever, de liberale oppositie leider, Rafael Calvo, werd gepleit voor het aftreden van het Fran se staatshoofd. Voorts werden alle autoritaire regimes veroordeeld en duidelijke vergelijkingen getrokken tussen De Gaulle en generaal Franco. De rector van de universiteit van Madrid heeft gisteren de wis- en na tuurkundige faculteit gesloten. Eer der deze week werd een dergelijke maatregel al getroffen voor de eco nomische - politiek e faculteit en die der letteren en wijsbegeerte, in ver band met „vandalisme" van de stu denten bij een bezetting van de universiteit. De sluiting van de wis- en natuurkundige faculteit volgde op een verboden „vrije vergadering" van studenten. Amerikaanse eenheden zouden bij verspreide gevechten in de omgeving van de hoofdstad 58 communisten hebben gedood. De Vietcong blijft Saigon bestoken met sporadisch mor tier- en raketvuur. In Zuid-Vietnam wordt voorts ge vochten op drie kilometer van Khe Sanh, waar Amerikaanse mariniers bij verspreide gevechten 83 Noord- vietnamezen hebben gedood. De Amerikaanse verliezen bedroegen 6 doden en 66 gewonden. De Noord vietnamezen blijven de Amerikaanse stellingen bestoken op het centrale hoogland met zware artillerie. Gisteravond werden onge veer 100 granaten afgevuurd op de artilleriebais Kontum van de vier de Amerikaanse infanteriedivisie. De basis ligt 30 kilometer ten westen van de stad en het artillerievuur is gevolgd door grond-aanvallen van geringe omvang. Drie Amerikanen zijn gedood, een gewond bij de gevechten, aldus het Amerikaanse hoofdkwartier. In het centrale bergland langs de grens met Laos en Cambodja blij ven B-52 bommenwerpers van de Amerikaanse luchtmacht Noord Viet namese posities bombarderen rond Dak To en Kontum. De bombarde menten duren reeds drie weken on verminderd voort. Het onlangs in de Vietnamese wateren aangekomen 80.000 ton metende vliegdekschip „America" heeft zich bij twee zus terschepen in de Golf van Tonkin gevoegd en is begonnen met de eerste operaties. Vliegtuigen van de „America" heb ben vijandelijke positie in het zuide lijk deel van Noord-Vietnam aange vallen. Kamervoorzitter mr. F. Jf. M. van Thiel (l.) heeft gisteren tij dens een bijeenkomst in het Am sterdamse Hilton Hotel de prijs voor de dagbladjournalistiek 1968 uitgereikt aan de heren J. Kuy- pers (m.), redacteur van het Eind- hovens-, Helmonds- en Brabants Dagblad en onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar (r.). Marktberichten AALSMEER. 31 mei. Bloemenveiling. Anjers per stuk: William Sim 2028, Roze Sim 14—19, White Sim 15—20, Cl. J. Sim 1318. Dusty Sim 1419 Arthur Sim 1217, Shocking Sim 16- 21, Keef er Sim 1823. Gemengd 20 24, Elegance 1521. Rozen: Parel van Aalsmeer 68, Baccra 4048. Carina 2531, Carla 4045. Geh. Duisberg 13—20, Jr. Miss 17—22. Dr. Verhage 2534, Pink Sensation 2026, Super Star 2230. Roselandia 1418, Zorlna 3 217, Nordia 1722, Corall Princess 1316, Carol 1013, Red Garnette 1014, Spanish Sun 1116, Marimba 10—13, Bregina 15—20, Pink Chiffon 1015, Nymp 3040. Diverse bloe men: Amaryllis 811, Chrys. Jaarrond 200—255. Idem kl.bl. 65—100, Freesia g. w. 145—300. Gerbera 40—64, Iris 100—115, Iris Prof. Bl. 100—125, La thyrus 100—140, Lelies kelk 80—120, idem tak 4068. Pijrethrum 100135, Violieren 10—14. Ixla 100—125 Asp. Plumosus 140185, Gladiolen 300 4.20. Colvillei 170—250. Vallota 60—90. RIJNSBURG. 31 mei. Bloemenvei ling Flora. Anjers: Witte Sim 817, Crowly Sim 1020, Dusty Sim 1124. Arthur Sim 8—16, G. J. Sim 10—21, Esperance 1225. Rode Sim 817, Roze Sim 816. Selecta Sim 817, William Sim 715. Harvest Moon 15 26, Shocking pink 1021 per stuk. Freesia: Golden Yellow 65—155, White Swan 100225, Snow Queen 80175, Stockholm 65145, Aurora 75150 p. bos. Rozen: Baccara 1334, Carol 6 10, Garnet 510, Zorlna 815. Junior Miss 1024 per stuk. Chrysanten: Lijona 180—220. Tokio 200—240. In dianapolis 200—270. White Spider 250320 per bos. Anthurlur> 65175, Gerbera 1333. Irissen 517, Colvillei 10—27. Gladiolen 15—30, Violieren 717 per stuk. Duizendschoon 35 90. Lathyrus 3565. Damast 2560 per bos. Margrieten 150330 per 100, Lelies tak 4565 per tak, Lelies kelk 10—23 p. kelk. TER AAR. 31 mei. Groenteveiling. Peulen kas 3.004.40, peulen 902.80, peulen natuur 4.00—4.90, snijbonen 2.50—3.00, idem stek 1.70—2.10, spi nazie 4759, andijvie 4148, kom kommers stek 2023, rabarber 1327, postelein 2132 alles per kg., sla glas 57, sla natuur 1217, sla 58, bloemkool A I 54—98, idem A II 23.80, idem BI 24—49, idem BII 15—43, bloemkool afwijkend 1519. komkom mers I 2231. 'idem II 2030 per stuk selderij 16. bospeen I 6780. idem II 6172 per bos, perkplanten Afrikanen 46. salvia's 38 per stuk. ALKMAAR. 31 mei. Kaasmarkt. Aanvoer 30 000 kilo. Commissienote ringen per kg. Fabrieksedammer 2.93, middelbare 2.98, Goudse volvette 3.18. Handel redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 mei. Groenteveiling. Waspeen (per kist) Al 560—9.00, A2 2.60—7.20, Bl 7.60— 12.30, B2 2.00, Cl' 3.40, bospeen (per bos) 5186, andijvie 19, bloemkool (per stuk) I 52—77, II 18—39, kro ten (per bos) 3638, postelein 1230 prei 1332, rabarber 517, sla (per «tuk) 711. sla-uien (per bos) 414 spinazie 3043, toma n (per bakje a 6 kg Al 6.70—7.00, Bl 7.60. Cl 6.00 CC1 5.10, radijs (per bos) 13-19, peterselie (per bos) 1822, selderie (per bos) 1117. Aanvoer waspeen 58.000 kg., waarvan 30.000 kg. voor export werd verkocht. Stadhuis (wachtkamer)Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. WOENSDAG Den Burcht: Feestavond Mater Ama- billschool. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreek uur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. Voorschoten (Kasteel Duivenvoorde): Haags Vocaal Vrouwenensemble. 8.30 uur nam. DONDERDAG BIOSCOPEN Studio: „Hoe ik de oorlog won", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. .uxor: „Zeebonken" (Laurel en Hardy), a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag en maandag 2.3Q, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Pokerspel met pistolen", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nacht- voorstellingen „Les liaisons dangereu- ses", 18 Jr. Lldo: „Zo gezegd, zo gedaan", al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Liefdesdossier van een te lefoniste". 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelllngen „De nacht van de leguaan", 18 jr. Trianon: „Apenplaneet", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maan dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra: do. tm. ma. 8.00 uur: „De twaalf veroordeelden". (The dlrty dzen) 14 jr. Zon. en ma. 20.00 uur: „De laatste der Mohanika- nen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Allemansgeest: Tentoonstelling schil derijen en perkamenten panelen 'euwke Kollewijn, (t/m 30 Juni). Molen „De Valk" Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm.- 5 uur nam.. *s zondags 1-5 uur nam Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 11): L.A.K Tentoonstelling schilderijen en objecten Willem Buys. Geopend dins dag t/m vrijdag 1-6 uur; zaterdag 2-5 uur (tot 19 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Rondom Rembrandt" (verzameling Daan Ge vat). Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zon- en feestdagen 1-6 uur nam. (tot 16 Juni.). Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28)Werkd. 10 uur voorm. - o uur nam.: zond 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: iSbeenstxaat 1): dag. 10—8 u.; 'e zon- ags 1—6 uur nam. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde» Tentoonstelling „Viva Mexico". Werk dagen 10 uur voorm.5 uur nam.» zon- en feestdagen 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 u. nam.; zon.- en feestdagen 1-5 uur nam. Universiteit: Lelds Akademlsch Kunstcentrum. Tentoonstelling schilde rijen Vincent Hamel. Geopend maan dag t/m vrijdag 9 uur voorm. - 5 uur nam. (tot 9 Juni). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Tentoonstelling van werk van Karei Colnot en Guy van Hardenbroek - Geopend maandag t/m zatdag 10 uur voorm. - 5 uur nam.; bovendien dinsdagavond 8-10 u.; zondags en 2de Pinksterdag gesloten, (t/m 6 Juni.) Avond, en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen tot twee Pinksterdag 's morgens 8 uur: apotheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenbur te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn op zaterdag 1 Juni en op eerste Pinksterdag geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op eerste Pinksterdag gesloten van 8 uur tot 24 uur. Op tweede Pinksterdag is vanaf 's morgens 8 uur geopend voor spoed eisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. Op tweede Pinksterdag is apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp gesloten en Apotheek Voorschoten is gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. De Oegstgeestse Apotheek Is op twee de Pinksterdag geopend. WEEKE1NDEDIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagmorgen tot 10 uur raad plege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokters telefoon 22222. (Van donderdag 30 mei t/m woensdag 5 juni) ZATERDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie „Helder zien in het donker" 8.15 uur. Circustheater: Leden van de Opera studio's van Amsterdam, Brussel, Lon den en Venetie, m.m.v. het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Franco Ferra ris: „Elisir d'Amore" van Gaetano Do nizetti. Regie: Frans Boerlage, 8.00 uur nam.; The Mounties, het Cocktail Trio, Thom Kelling. Gert Timmerman e.a., 12.00 nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die, „The Fantasticks, 8.15 uur nam. ZONDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie. „Veertig karaat", 2.00 uur; Haagse Comedie, „Bruiloft", 8.15 uur. Paviljoentheater: De nieuwe Kome die „The Fantasticks" 8.15 uur nam. MAANDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie, „Bruiloft". 2.00 uur; „Veer tig karaat". 8.15 uur nam. Circustheater: De originele Egelander Muzikanten o.l.v. Ernst Mosch m.m.v. Frans Bummerl en Ernst Mosch. zang en Ferry Tagescherer slagwerk. 8.15 uur Dillgentia: Cabaret Herman van Veen: Harlekijn, 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Ko medie „The Fantasticks". 8.15 uur nam. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie: „Van de brug af gezien". 8.15 uur nam. Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die. „The Fantasticks" 8.15 uur nam. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg: Haagse Comedie ..Veertig Karaat" 8.15 uur nam Paviljoentheater: De Nieuwe Kome die. „The Fantasticks". 8.15 uur nam.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2