Universiteitstoren Haring in trek Katwijk krijgt sporthal Schoolsportdag in Oegstgeest met 1500 deelnemers Nieuwe uitgaven Koninklijk brons voor A. Robbers GPOFX/l lil - QPHAALDIEN5T. 'zeró óchrijven VRIJSPRAAK NA 5 WEKEN VOORARRES1 Aankoop gronden Abtspoelweg Oegstgeester bejaarden uit gingen ,ri<£RDAG 1 JUNI 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 KE ura t. ne heren, ter .„.verband met de uitspraak van jurnalist (in uw blad van za- g- j.l. over de KVP-burgerij- •9| van 24 mei j.l.), dat bedoelde chtingsavond „geen nieuw ma- spfy opleverde voor de beoordeling fiet project" neem ik de vrij- nog enkele punten te noemen ljdie raadsleden, die niet op de li-in aanwezig konden zijn. 1leine steden: l ik uit een lezing van de ikaanse architect Doxiades (in I t dan 22 landen verantwoorde- LEoor dorps- en stadsuitbreidin- een paar zinnetjes lichten? „Als i steden grote trachten na te ,92 en (zoals thans veel voorkomt) hun eigen kenmerken te be- !!?i, dan zijn zy tot verval ge le d, hetgeen voor iedereen van jl kan zijn. Wy moeten streven eigen kenmerken en perfectie; naar omvang en dynamische daar hieraan in de grote ste- niet op de juiste wyze is vol- waardoor zy de oorzaak van moeilijkheden zijn geworden, y Moore heeft opgemerkt „Iede- lee heeft haar eigen fysieke te". Dit geldt voor de beeld- «jjkunst, zowel als voor menselyke -zettingen. "Historische stadskernen: en nabij historische stadsker- zy men voorzichtig met het Ben van zeer hoge gebouwen, J ,1 indien bouwkunstig waaide- monumenten in het geding zyn; te groot schaalcontrast wreekt in schoonheidsopzicht ook nog eens. Zou de gewraakte toren dlefdeel uitmaken van het grote rsiteitscomplex te Bochem iruniversitat-Duitsland) dan is denet het minste bezwaar. Hier.net jj het Zwolsman-Nervitorenpro- niet te accepteren in deze vorm plaats. eieJINDING UNIVERSITEIT-STAD DEN EN BURGERIJ; Stgesteld dient te worden, dat diversiteit een integrerend deel lakt van de Leidse samenleving at aldus (zeker doordat hier spra- 5 van een „langjarig" weten- jscentrum met een zeer bekende Rt in de landen rondom) zekere jen zyn verkregen. Een en ander tot gevolg hebben, dat bestaan- barrières (bedoeld zyn de spoor- n) moeten verdwynen, opdat stadsoppervlak normaal lllliunctioneren en niet afhankelyk zyn van een paar tunnels. Zet *Nwn (net als in Delft) de rail- kken op poten. Zulks is geen - cope zaak, doch extra tunnels r|{ook niet weinig. PLAATS EN VORM VAN HET ISTREDEN PROJECT: vastgesteld te hebben, dat V(;omité niet tegen de plaats als atrhig is gekant. Jammer is het suggestie van een der sprekers), »r geen aansluitingsmogeiykheid achteren is": bedoeld het ter- van Van Gend en Loos. geprojecteerde hoge toren dipi evenwel associaties op t.a.v. is uit de kantoorgebouwensector, e .sector universiteitsgebouwen" örlérgens ter wereld (kykt U er internationale architectuurlitera- maar op na) zulk een toren ïtdekken: de hoogste toren staat irnoston <Mass.) in de Verenigde gn, dooh deze is half zo hoog aan een flink breed DE TOREN ALS HOOG GE- )UYV Engeland is kortgeleden opge- het Building Research Station. >emd instituut stelt een onder in naar de redenen waarom gebouwen zo opvallende wind- reden dicht boven het maaiveld len veroorzaken en wat er tegen worden gedaan. Immers, met de eming an hoge gebouwen be tte men al spoedig, dat de wind op vele plaatsen onverwachts ■oeg. Britse universiteiten, scho- voor architectuur en architecten geinteresseerd en vragen advies ke het ontwerpen van hoge ge ven; speciaal ontworpen windtun- zyn al gebouwd. Mocht men het tekenen van de te hoge toren tgaan, dan is het mischien wel dg om de mogeiyke „windconse- ïties" t.a.v. de omwonenden en Hortus Botanicus onder ogen te GEBRUIK EN OMGEVING AN HET GEBOUW idien by toekomstig te ontvangen lieloon het mogelyk is, dat een der studenten zyn fiets inruilt iets gemotoriseerds dan kan wenselyk zyn 2 parkeerkelders te ven: nu. Zulks heeft een itlei- ingreep in de plattegrond ten- >lge dan het voorgestelde (moei- ïeden verschuiven) parkeren op aagbouw. Dénk eens aan de bouw- aagbouw. Denk eens aan de bouw- dige voorzieningen t.a.v. de te (waren kolommen, opgetrokken enwand om niet te spreken over architectuur-chirurgische ingreep het gebouw om die voertuigen ovenop te krygen. DECORBOUW: en losse opmerking: De mogelyk- l van accepteren van de toren tot gevolg hebben, dat dit <ge- riyk) „spel", zich voortzet langs singel met als gevolg een decor hoge gebouwen om de binnen- 1; het oude silhouetprobleem is i opgelost, echter is er een nieuw r in de plaats gekomen. ALTERNATIEFGEROEP: dens de teach-in werden regel- tig stemmen gehoord, die om ernatieven riepen. Laat ik om die mmen enigszins tevreden te stel- een suggestie op papier zetten i mogelyke verdeling van de in ad uit de te hoge toren ovei drie is vermeld kunt U de conclusie trek ken, dat ik een tegenstander ben van het verschuiven van het project naar buiten de stad. 9. silhouet van leiden: Dat Leiden „geen silhouet heeft" is een onzinopmerking. Het wand kleed van Koningin Wilhelmina in de Academie moet dan maar vervan gen worden door de perspectiefteke ning van de toren als zulks waar was. Trouwens, boven hoeveel me ter begint een silhouet? Elk woonoord heeft zijn eigen maat, karakter en silhouet. Trouwens, Kerk en Staat (in het goede bedoeld) zyn nu een maal niet .overal gelyk in steen omgezet". De meelfabriek is een flinke con centratie, doch is gedifferentieerd van opzet en hoogten; de gashou ders zyn in elke stad te vinden, ter wijl het vuilverbrandingsgebouw van een zeer goede architectuur is en op een goede plaats staat. 10. CIJFERMATERIAAL: Drs. Antvelink moet oppassen voor het GEBRUIK van cyfers. (de aan tallen neem ik voor waar aan; even zo de geleverde prestaties van de Dienst Gemeentewerken t.b.v. de technische begeleiding van het pro ject, doch het gaat hier om een ver keerde denkrichtin)Op de voorge stelde wyze kun je een toren van 300 meter volpraten. Het is juist de kunst economisch verantwoorde eenheden te ontwerpen, die ook weer in een juiste relatie tot elkaar staan. En dit geldt evenzeer voor de relatie verti caal en horizontaal transport. 11. gezichtsverlies: Het is jammer, dat het architec tenbureau Zanstra verhinderd was om op de vergadering van de V.V.D. te verschynen en op de K.V.P.-hea- ring geen representant stuurde. Wij zitten immers met de belangrijkste vraag: Beschouwt men (Zanstra/ Universiteit/B. en W.) het wyzigen van de toren ergens „als een gezichts verlies?" Het is interessant om te weten (hoe uit de impasse te geraken) of wij via psychologie, architectuur of weten schap (en straks politiek) nog tot een andere bouwvorm kunnen komen. De mogelykheid van „inschakelen van de Kroon" met aanzienlyk tijd- verlies acht ik onaanvaardbaar. Het laatste redmiddel is misschien de ronde tafel. Concluderend zou ik willen stellen: laat een delegatie van de Leidse ge meenteraad zich in de directe omge ving oriënteren inzake torengebou wen als b.v.: 1. kantoorgebouw te Brussel van arch. Goffaux en 2. kan toorgebouw te Leverkusen (Duits land) van architecten Hentrich Pet- schigg, e.a. Op deze wyze is vergelijken beter dan het bhjven neuzen op een ma quette en dan kan men in werkelyk- heid de invloed van hoge gebouwen op haar omgeving waarnemen. j. j. Barendse, architect Haarlem. BREDA (GPD) De Bredase rechtbank heeft gistermiddag een 28- jarige Willebroder vrygesproken van opruiing tegen het gezag. Verdachte werd onmiddelhjk vrygelaten. Dit ge beurde na de voortgezette behande ling in de zaak tegen de man, die, evenals de andere by de rellen in St. Willebrord betrokken personen, reeds op 3 mei voor het eerst terecht heeft gestaan. De officier van justitie eiste toen 9 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 voorwaardeiyk, maar de rechtbank gelastte bij tussenvonnis een nader onderzoek en wilde alsnog enkele ge tuigen laten horen door de rechter commissaris. Gistermiddag kon de openbare be handeling worden voortgezet en in heel wat rustiger en minder emotio nele sfeer dan bij de door de minister van justitie persoonlyk gelaste snelle berechting op 3 mei. Verdachte ont kende anderen te hebben opgeruid en met stenen te hebben gegooid. Alles by elkaar bleef er na nader onderzoek niet veel bewys over. De officier van justitie, mr. E. Bauwens hield toch vast aan de eis van 3 mei. Maar na het pleidooi van raadsman mr. J. Houben uit Breda, ging de rechtbank even in de raadkamer en werd verdachte vrygelaten. Boven dien verklaarde de rechtbank de uit spraak op tien minuten later en toen kwam de vryspraak tot grote opluch ting van de verdachte, die ruim 5 weken in voorarrest heeft gezeten. Voor ambt»woning burgemeester 15.000,- OEGS'a GEEST Bij de bespre king over de ambtswoning van de burgemeester in de vorige raadsver gadering is in beginsel besloten de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw te doen plaatsvinden. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor een bedrag van f 15.000 beschikbaar te stellen. OEGSTGEEST In verband met de toekomstige reconstructie van de Abtspoelweg en de aanleg van hel nieuwe zwembad zal de gemeen te nog verschillende percelen grond langs deze weg in eigendom moeten verkrijgen. Over het vermoedelijke bedrag van deze aankopen en scha devergoedingen heeft de Stichting adviesbureau onroerende zaken in Rottedam B. en W. geadviseerd. Teneinde op grond van de wet ka pitaalsuitgaven publiekrechtelyke li chamen de hiervoor benodigde gelden te kunnen aanvragen, stellen B. en W. de raad voor een krediet van f 400.000 beschikbaar te stellen. In dien tot dit bedrag een geldlening wordt toegewezen en met betrokke nen onder voorbehoud van goedkeu ring van de raad en Gedeputeerde Staten, overeenstemming is bereikt, kan de raad de voorstellen van het college hierover tegemoet zien. De beide raadscommissies kunnen zich met dit voorstel verenigen. De commissie voor de financiën en het onderwys heeft bovendien gevraagd spoed te betrachten in verband met de hoge prioriteit van de reconstruc tie van de Abtspoelweg, aldus B. en W. aan de raad. Val van vier nieter LEIDEN Op het terrein van de Sted. Lichtfabrieken is gisteren een 27-jarige Amsterdammer ernstig ge wond geraakt by een val van vier meter. De man heeft vermoedelyk tijdens het branden van een ijzeren bint het evenwicht verloren. De bint trof hem op de schouder. De man werd naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Hy verkeert buiten levensgevaar. Otto Kuyk en Bart van Veen, .Martin Luther KingMoord in Memphis", uitgegeven by Teleboek NV te Bussum. TelegrSaf-redac- teur Otto Kuijk vloog enkele uren na het fatale schot op negerleider King voor zyn krant naar de Verenigde Staten. De toestand die hy daar aan trof, wasvoor hem aanleiding om be halve in zyn artikelen in het Amster damse ochtendblad ztfn indrukken ook weer te geven in boekvorm. Bert van Veen brengt de Verenigde Staten na Kings dood via foto's in beeld. De waarde van „Martin Luther King: Moord in Memphis" schuilt niet zo zeer in Kuyks verhaal, dat te zeer een momentopname is om een over- zichtelyk en te zeer emotioneel om een objectief beeld te geven van het-^ geen na de dood van de grote neger leider in de Verenigde Staten ge beurde. Kuyks en Van Veens boek is OEGSTGEEST Begunstigd door ideaal weer werd gisteren in het sportpark „De Voscuyl" de jaarlijk se schoolsportdag gehouden Er wa ren ruim 1500 kinderen by betrok ken. Er is met veel inzet gekampt om de vele prijzen. De uitslagen waren: Hardlopen: 3e kl. jongens: Danny den Os Julianaschool)3 e kl meis jes: Netty v. d. Haar (Dr Schilder school); 4e kl. jongens: M&arten Ro bert (Leidse Houtschool)4e kl. meis jes: Jeannet de Vries (Schil derschool); 5e kl. jongens: Johnny Slierings (Willebrordschool)5e kl. meisjes: Saskia de Jong (Leidse Houtschool); 6e kl jongens: Bas Verhoeven (Leidse Houtschool)6e kl. meisjeS": Nellie Stam (Leidse Houtschool) Horden: 3e kl. jongens: Ronny Glasbergen (3e O.L.S.); 3e kl. meis jes: Janke Koch (Hofdyckschool); 4e kl jongens: Maarten Robert <L. Houtschool); 4e kl meisjes: Marja Robert (L. Hautschool), 4e kl. jongens: Jhonny Slierings (Will, sch.); 5e kl meisjes: Tineke Zand bergen Julianasch.)6e kl. jongens J. Witteman (Will, sch.)6e kl. meisjes: Toos de Graaf (L.H. school) Het onderdeel: Atletiek bestond uit hardlopen, hordeloop, verspringen en balwenpen. Uitslag Jongens: le prys Willibrordschool, 2e Leidse Houtschool, 3e dr. K. Schil derschool. Meisjes: le prys Leidse Houtschool, 2e Mariaschool, 3e Hofdyckschool. De middaguren werden gevuld met voetballen en korfballen De beste voetballers waren: le prijs: Willi brordschool, 2e Terweeschool, 3e Ho dyckschool. Het resultaat van de korfbal wed strijden was: le prys: Hof dyckschool, 2e Julianaschool, 3e Leid se Houtschool Dit waren de wedstrij den. die met twaalftallen werden ge speeld. Voor de jongeste leeftijden! had men ahttallen in het veld ge- bracht De uitslag hiervan was: le prijs: Terweeschool, 2e 3e O.LJ5, 3e Flora school. De uitslagen werden bkekend ge maakt door wethouder J Thorn, die mededeelde, dat binnenkort een de putatie van alle scholen wordt uit genodigd in het gemeentehuis om de pryzen daar in ontvangst te nemen. LEIDERDORP In verband met het feit, dat het vandaag 40 jaar ge leden is, dat de heer A. Robbers in veeleer belangrijk door de meer dan 1 dienst trad van Thomassen en Drij- 125 foto's die er in staan, waarmee de laatste weer eens opnieuw be- wyst dat hy een van de weinige ech te fotoredacteuren in Nederland is. In de rij van actuele pockets (sinds „De Zaak „Irene" van Vrije Volk-re dacteuren Pasterkamp en Schaap in Nederland zo in zwang) is „Martin Luther King: Moord in Memphis" geenszins de doorwrochtste (net als trouwens andere Kuyk-Van Veen boeken zoals „Kennedy, president voor ons allen" en „Soekarno Tabeh"). Diegenen die echter dat moment van ontroering na het bekend worden van de dood van Amerika's geweldloze held nog eens willen beleven, kunnen in het boek terecht. er-Verblisa N.V. werden hij en zijn echtgenote gistermiddag door burge meester mr. M. Gallas ontvangen in de raadzaal van het gemeentehuis. Ook het personeel van deze firma van hoog tot laag, was hier aanwe zig. Veertig jaar aan één bedryf ver bonden zijn, is zeker een reden om by stil, te staan, zei de burgemeester. Van beide zyden is er de waardering. Alle ontwikkelingen van het bedrijf heeft u by gehouden. Hulde voor die trouw en de hoekstenen, die u voor het bedryf hebt gegeven. Daarnaast heeft u actief deelgenomen aan het verenigingsleven en in de eerste ja ren van R.C.L. als secretaris-pen ningmeester deze voetbalvereniging helpen opbouwen. Namens Hare Majesteit de Ko ningin mag ik u daarom de ere medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspelden. Namens de directie en het personeel feliciteerde de heer P. v. d. Berg. Hy noemde deze onderscheiding een eer voor het bedryf. Als voorzitter van R.C.L. roemde ds. J. P. Honnef, de trouw waarmee de jubilaris èn in zijn dagelyks werk èn voor R.C.L. zyn krachten heeft gegeven. Met deze instelling hoeft een 40-1 jarig jubileum by een bedryf geen verwondering te wekken. Mevr. Robbers ontving bloemen. (Foto L.D./Holvast) Kleuters bij huwelijk van hun leidster VOORSCHOTEN/ZOETERWOUDE Vrijdagmiddag vertrokken twee autobussen met de feestelijk a ange- klede kleuters van de Bernarduskleu- terschool uit Zoeterwoude naar de Moeder Godskerk in Voorschoten. Daar vormde het vrolijke groepje kin deren een erehaag voor de „juf", die volgens enige kleuters, .Vandaag eindelijk een vader gekregen had". Tussen de vlaggetjes en feesthoed- jes schreden de hoofdleidster van de kleuterschool, mejuffrouw A. M. Pee- ters en de heer C. Zwaan naar de Moeder Godskerk toe, alwaar zy voor pastoor J. Blonk verklaarden in het vervolg als man en vrouw door het le ven te gaan. Na afloop van de huwelyksdienst zongen de kinderen „Lang zullen zy leven' 'en nog meer liedjes, terwyl de heer en mevrouw Zwaan een zak je met verrassingen uitdeelden. Of de kleuters het allemaal begre pen, valt te betwijfelen, maar zij von den gisteren hun juf erg mooi. Na de Pinkstervakantie zal mevrouw Zwaan voor de Zoeterwoudse jeugd weer ge woon „juffrouw Peeters" zyn. zij blijft hoofdleidster van de Bemardusschool Het burgelijk huwelyk werd gesloten door de heer Schippers, ambtenaar van de burgelyke stand van Voor schoten. Sweilandstraat afgesloten WARMOND De Sweilandstraat tussen de spoorwegovergang en de Lockhorstlaan en Padoxlaan zal van 4 tot en met 7 juni voor alle verkeer zijn gesloten dit in verband met werkzaamheden aan de kruising by de «spoorweg. In verband hiermee vervalt die dagen de gesloten verklaring voor alle voertuigen enz. in noordelijke rich ting van de Herenweg tussen de spoorweg en Huize St. Liduina. In de Herenweg zaJl dan wel een etop- verbod voor beide zyden van de straat gelden. Leidse kantorij in pinksterdienst In de pinksterdienst, welke mor genochtend in de Hooglandse Kerk wordt gehouden, zal de Leidse kan- tory o.l.v. Jaap Huibers medewerking verlenen, o.a. in een vertolking van Psalm 117 van Philip J. Telemann. Dr. P. J. Schoonheim spreekt in deze dienst over het thema „ademschep pen". Eerste paal voor openbare school OEGSTGEEST De wethouder van onderwijs, de heer J. J. Tohm, zal woensdag, 's middags om twee uur, de eerste paal slaan voor de op de hoek Langevoort/Hofbroucker- laan te bouwen openbare lagere school (8-klassig). Dinsdag: riaagweg (geheel) Ryndijk Dykliof- laan Valkenburgseweg Haagweg (tien huizen) Klikspaanweg Da Cos- tastraat de Genestetstraat Nicolaas Beetstraat Potgieterslaan Toljens- straat Schimmelstraat Oltmanstraat Hasebroekstraat Borgerstraat Van Lennepstraat ten Katestraat Tous- saintkade Staringkade KneppelhoutstrMultatulistraat, Fred van Eedenlaan Lodewyk van Deyselstraat Albert Verweystraat Jacq. Perkstraat Herman Gorter- straat Louis Couperusstraat Hoflaan Willem Klooslaan Boshof Duinhof Meerhof Akkerhof Weidehof Tel- derskade Mulderstraat Gerrit Kas- teinstraat Segaarstraat van Die meistraat Rooseveltstraat (geheel). Woensdag: Herensingel (van Medusastraat tot uage Rijndyk) Hambroeklaan Kooi- i laan geheel, Ceiebesstraat, Deci- (nastraat Sieboidstraai Floresstraat Blpemstraat Formosastiaat Borneo- straat Driftstraat Lombokstraat I straat Lusthoflaan ,'ere torens" uit "wat onder punt 3|javastraat Medusastraat Parkstraat I Mecklenburgerstraat Kooipark Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat) Ambonstraat Madoerastraat. Lage Ryndijk Voorstraat Suma trastraat Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soembastraat) Soem- bastraat Balistraat Timorstraat Ringkade Bonairestraat Aruba- straat Surinamestraai Antillenstraat Curaeaostraat, Sint Maartenstraat Sint Eustatiusstraat Sabastraat Bankastraat Bilitonstraat Kooihof. Donderdag: Paramaribostraat Corantijnstraat Willem de Zwygerlaan geheel Abr. Crynssenstraat, Stuyvesanthof, van Riebeeckhof Jan Pieterszoon Coenliof Pieter Bothstraat Alberti- ne Agnesstraat Charlotte de Bour bonhof Juliana van Stolberghof An na van Bunenhof Marnixstraat (van Willem de Zwygerlaan tot Volkstui nen) Zwarte Pad Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat)Julianakade Sophia- raat Anna Pauluwnastraai Mexan .-lerstraat Prinsenstraat Oranje- Naasa'istraat Os- en Paar- Maryke- Irenestraat denlaan Bernhardkade straat Margrietstraat Beatrixstraat Bernhardstraat Dil lenburgerstraat, Julianastraat. Vrijdag: Aaltje Noordewierlaan Cornells Schuytlaan Diepenbrocklaan Joh Verhulststraat Rich Holstraat Obrechtstraat Churchilllaan Wil lem Pyperstraat Petei van Anrooy- straat Joh. Wagenaarlaan Valerius- straat v. Blankenburestraat Julius Röntgensfcraat Mozartstraat Ber nard Sweersstraat Sweelincklaan Eduard van Beinumstraat Brückner- straat Debussystraat Ravelstraat Cbopinstraai Moesorgskistraat Caesar Franckstraat, Verdistraat Jac Urlusplantsoen. Schubertlaan. Mahierstraat, Han- delstraat Beethovenlaan Vivaldi- straat Bachstraat Corellistraat Tos- caninilaan Berliozpad Rossinistraat Lisztpad Mendelssohnkade Wagner- plein Brahmslaan Tsjaikowskikade Sibeliusstraat Bartokstraat Kenne- dylaan Max. Regerlaan Jozel Haydn laan Apolloiaan Smétanastraat Pa- ganinistraat Scarlattistraat Grieg- straat Donizettilaan. OEGSTGEEST De jaarlijkse dagtocht van de bejaarden vond gis teren plaats. Om half tien 's chtends vertrokken 4 autobussen met 202 deelnemers via Aalsmeer naar Hil versum. waar koffie werd gedronken. De tocht werd daarna voortgezet in. de richting van Arnhem naar de Westerbouwing, waar de lunch ge reed stond. In deze prachtige omge ving werd volop genoten. Om vier uur vertrokken de bussen om via de route Wag eningen - Leer - sum-Doorn en Driebergen te komen in Houten. Daar werd gedineerd. Er heerste een opgewekte stemming. Het gezelschap werd toegesproken door wethouder M. v. d. Voet. Deze I betrok in zyn toespraak mej. C. Vrij, daar deze veertig jaar geleden voor| de eerste maal meehielp aan de or ganisatie van de rondrit voor de be jaarden. Voor al haar activiteten werd zij gehuldigd en ontving ze bloemen en bonbons. Namens de bejaarden sprak de heer Brouwer woorden van dank aan het adres van het comité, dat zich zoveel inspanning getroost om elk jaar een uitgangsdag te organiseren. De heer A. Koerten, lid van dit co mité, merkte op dat het hem ge- noege deed dat zovelen zich voor di-t uitgaansfeest opgeven alsmede voor de goede onderlinge verstand houding. De burgemeester was wegens ambtsbezigheden verhinderd mee te gaan. Wel werd de tocht meegemaakt door de gemeentesecreatis, de heer Jac. de Visser. Een zwerm van duizenden bijen had zich gistermiddag vast gezet aan een bumper van een auto, die geparkeerd stond in de Hoofdstraat in Alphen aan den Rijn. De automobilist zvaarschuiv- de de politie, die ïemker Mulder inschakelde om de zwerm te ver wijderen. Binnen een half uur was het werkje, dat veel belangstel ling trok, geklaard. De iemker had nog nooit meegemaakt, dat bijen zich vastzetten aan een autobum per. (Foto Leidsch Dagblad) KATWIJK AAN ZEE (Eigen be richtgeving) Er is gisteren enorm veel Groene haring verkocht. De han del zat vanmorgn geheel zonder produkt. zodat er voor de Katwykse afslag weer grote belangstelling be stond. De prijzen van de «groene" varieerden gisteren van f 1.25 tot f 1,70. In de winkels en aan de kar retjes trof men grage kopers aan. Aan de Katwykse afslag werd van morgen tweemaal afgeslagen. Eerst kwamen de KW 15 en de KW 204 aan bod, die respectieveiyk 100 en 60 kantjes agn de afslag brachten. Daar na kwam het bericht, dat ook de vangst van de KW 159 binnen was. Er werd weer afgeslagen. Het op- merkeüjke was, dat de pryzen. die tot dat moment geschommeld had den tot ruim f 400 ineens opliepen tot f 529. Het is niet uitgesloten dat vanmiddag nog de vangst van de spanvissers IJM 209 en IJM 210 van Machiel Parlevliet uit Katwyk aan de markt komt. De aanvoer in Katwijk was: KW 15-100 kantjes. KW 204-60 kantjes. KW 159-87 kantjes en 1 kantje ma kreel. Pryzen: maatjesharing klein groen f 386-f 529, groot groen f 259- f 297, klein jong f 251, groot jong f 151-f 189. Oplopende markt. Bloemen zijn niet duur RIJNSBURG Hoewel het altyd moeilyk bhjft om een oorzaak aan ta wyzen voor het sty gen of dalen van de marktprijzen, kan het toch niet anders, of het wegvallen van de ex port naar Frankryk moet één van de voornaamste redenen zyn voor de vry lage pryzen van sommige bloemiste rij artikelen. Wanneer we vertellen, dat de totale export van sny bloemen naai* het land van generaal De Gaulle verleden jaar ruim 11 miljoen gulden bedroeg, dan moet zo iets met een gemiddelde van ruim f36.000 per dag zeker van in vloed zyn. De veiling in Rynsburg krijgt steeds meer een zomerse aanblik nu ook de bloemen van het veld gaan komen. De fabrikanten van veldboeketten zyn volop in de weer om, nu ook de rode papavers gaan bloeien, dit tra ditionele voorjaarsboeket samen te stellen. Kinderen naar Lourdes Noordwyk Twee zieke kinderen uit Noordwyk mogen gratis een reis naar het Franse bedevaartsoord Lourdes maken. Het zyn Peter Ka pel uit de Voorstraat en Johan Vink uit de Jacob Juchstraat. De reiskos ten zyn voor rekening van de vereni ging „Het Lourdes-kind". In een adem met deze vereniging moet ook mevr. Van Schie-Vink genoemd wor den. die destyds het initiatief nam om elk jaar een ziek Noordwyks kind naar Lourdes te laten gaan. Dank zy een grote gift van iemand, die dit werk zeer ter harte gaat, kan nog een derde persoon de reis meemaken. Het lot wees de heer Caspers uit de Narcisstraat aan. KATWIJK Met algemene stem men verenigde de gemeenteraad zich donderdag met het voorstel van B. en W. om een krediet van f 1.099.000 te verlenen voor de bouw van een sporthal. Dank zy het late uur, by- na middernacht, ontlokte dit toch zo belangrijke punt, weinig discussie. De weinige sprekers die hierover wel het woord voerden waren allen vol lof voor het prachtige plan en de wyze waarop B. en W. de financie ring hadden weten te regelen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 15