laad Zoeterwoude en het gewest Leiden Kleuterschool „De Speeldoos Mevrouw H. W. Gallas opent kleuterschool Mej. W. Bachofner verlaat onderwijs Schoolzwemmen voor Oegstgeester jeugd in Katwijkse bad f oor zwembad extra krediett van f 96.000 Bosman gekozen tot afgevaardigde Schond raadslid briefgeheim 1 I TERDAG 1 JUNI 1968 LETOSCH DAGBLAD PAOWA H ;OETERWOUDE Tijdens donderdag gehouden ver- lering van de gemeenteraad am het streekgewest Leiden lieuw ter sprake. De heer v. d. Ploeg (KVP) zei, dat fractie zich positief opstel tegenover de plannen. Dit, voegde hij eraan toe, niet angst voor herindeling, ar vanuit de overtuiging een groot aantal gemeen- ijke zaken om velerlei re ien door één gemeente niet er zijn te verwezenlijken. 5 voornaamste zaken noem de heer Van der Ploeg de mtelijke ordening, wegen- ileg, brandbestrijding, ver- ïr en vervoer, volkshuisves- g, gezondheidszorg, riool- iterafvoer, vuilverbranding, derwijs en economische ont- kkeling van de afzonder- ce gemeenten. Ie heer Van der Ploeg vreesde dat groot aantal zaken de eerste ja zeker deel zal uitmaken van een isdroom. Hij meende voorts dat de restvorming niet voorziet in de di- te behoefte van diverse gemeen- maar meer is gericht op de toe- ast. De KVP-woordvoerder vrees- een te vérgaande verambtelijking. gewestraad zal werken naar het les van specialisten, die de za- i dan weer op hun beurt overhe en naar de gemeenteraden. Die men moeilijk anders dan akkoord m met de plannen en de benodigde den voteren. Er zal wel efficiënter rden gewerkt, maar de kosten z'in i ook veel hoger. De finan e isequenties moeten wij maar aan- irden meende de heer Van der teg tot slot. >e burgemeester was het geheel t hem eens, hy vroeg de raad waakzaam te zijn en met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Drs. T. A. Pleij zei te hopen dat. indien het inderdaad tot een samen werking met de gemeente Leiden komt. onplezierige geluiden achterwe ge blyven; de voorzitter sprak ook de hoop uit dat uitlatingen zoals wet houder P. S. Harmsen van Leiden die eens heeft gedaan, niet meer zul len voorkomen, waar hij aan toe voegde dat men waakzaam moet zijn voor bureauoratie. De heer B. C. v. d. Veer (P.C.) zag vruchtbare mogelijkheden. Hij me moreerde de woorden van een Leids raadslid dat had gezegd dat nu er in annexatie geen mogelijkheden meer zijn, alleen maar gewestvorming mo gelijk is. De heer Van der Ploeg re pliceerde dat dit dan een gewest in een gewest wordt in de discussie kwam als enige te genstander de heer J. B. N. van Die- men naar voren. Bij de eerste stem ming kwam wethouder P. van Hof wegen niet aan de vereiste meerder heid. De heer J. Bosman was zijn rivaal. Ook de tweede stemming bracht geen uitsluitsel, zodat het lot moest beslissen. De heer Bosman werd gekozen als mede-afgevaardig de (naast de burgemeester uit hoofde van zyn functie) naar de gewest raad. De overige voorstellen leverden weinig moeilijkheden op. Zo werd Stationiiement aan Marelaan om. beslaten de Rijnegommerstraat vanaf de Nassaustraat voor alle ver keer gesloten te verklaren. Op een vraag van de heer T. A. Pley zei de voorzitter dat voor 95% medewer king is verkregen tot het verkleinen van de tuintjes ten behoeve van de verbreding van de weg. Enige discussie vergde nog de wij ziging van de straat- en rioolbelas ting. De heren Straver, Van Diemen, De Jong en Van Leeuwen waren te gen het voorstel. De voorzitter zag echter geen mogelijkheden om er aan te ontkomen. Politie De heer Pleij vroeg in de rond vraag naar de uitbreidingsplannen en maakte de raad attent op de onder bezetting van de politie aan de Hoge Rijndijk. De voorzitter deelde mee dat men indertijd nog een politie man hier had kunnen krygen, maar dat ging niet door omdat er geen woning voor hem was. Nadat nog was gesproken over de vestiging van een P.T.T.-kantoor aan de Hoge Rijndyk werd de vergadering 'besloten met de felicitaties van de heer Van Leeuwen aan de burge meester met de geboorte van een kleinkind. Geslaagd voor verkeersexanien LEIDERDORP In Leiderdorp zyn de jeugdverkeersexamens weer voor bij. Van de 234 leerlingen, vyfde klassers van de zeven lagere scholen, moesten er maar 11 worden afgewe- zyn. Gisterenmorgen heeft burge meester mr. R. M. Gallas vergezeld van de heer J. H. Wessels, voorzit ter Veilig Verkeer, de bestuursleden E. Kronenburg en S. A. Reyerse en de adjudant van de Rykspolitie W. v. d. Ster, op alle scholen de ver- keersdiploma's uitgereikt. De kinde ren die geen enkele fout hadden ge maakt ontvingen bovendien een boekenbon. Dat waren van de Wil lem de Zijgerschool: Judy Schutte. Anneke Jacobi, Elske Schoonhoven. Yvonne Slijkhuis en Annemarie Smittenaar; R.K. Engelendaelschool Ria Baak, Marie José Bos, Kitty Die- bels. Carla Feyen, Anneke Hoogen- boom. Hans Möller, Ellien Rykelijk- huizen. Rob Verhey, Bernadette Ver hoef. Carla Vintges en Tonnie v. d. Meer; R.K. Meyegaardschool: W. v. d. Geest; Prins Willem Alexander- school: Mark v. d. Beek en Hans Sprong; Kon. JulianaschoolEduard van Engelenburg. Freddy Frijlink, Johnny van Giessen, Thomas de Leeuw en Matthys Vogel; Chr. School Zijlkwartier: Tonja Spaarga ren en Chr. School Kastanjelaan: N. Schelling. 9? VOORSCHOTEN Er heer ste vreugde in Voorschoten bij de opening van de twee-klassige per manente openbare kleuterschool „De Speeldoos" aan de Antonie van Leeuwenhoekkade gistermid dag. De Vlietwijk heeft er weer een nieuwe kleuterschool bij. mooi van vormgeving en doeltreffend voor het kleuteronderwijs. BURGERLIJKE STAND Voorschoten Geboren: Hendrik, z. v. H. C. Rol en J. Sliegtenhorst; Wen- deline C., d. v. G. J. Jonk en E. de Leeu Heintje J.. d v. J. F. Smeets en T. van Egmond; Renate J., d. v. A. J. Dljkema en S. M. Smid; Tineke, d. v. J. P. J. Segaar en J. A. Verboon; Josephlna T. M.. d. v J. P. van der Geest en A. G. van der Krogt; Cor- m7non.nra.on, nells H. A z. v. C. A. van der Valk OEGSTGEEST Met ingang van en A M. Devilee: Marina G. J d. v. H. C. A. Room en H. Braun; Marion E. M.. d. v. C. W. Oudshoorn en E. M. Muursers; Edith, d v. H. Bovenkerk en H. Jacobs; Andrie6 L.. z. v. F. C. ter Meulen en B. M. Bittner. Maar ten W., z. v W P. M. Hlllenaar en M. W. W. T. Janssen; Jenny B.. d. v. W. van der Horst en R. M. N. van Ngange; Joyce, d v. T. G. J. Schaa- ders en J. M. Vink: Robert, z. v. P. W. Pestman en L. M. Favero. 5 mei j.l. is een wijziging aangebracht in NZH-buslijnen. Onder meer is bus lijn 11 (Oegstgeest-Lei derdorp) om bedrijfseconomische redenen opgehe ven. In plaats daarvan zijn de buslij nen 40 en 42, die komen van Noord- wijk, doorgetrokken naar Leiderdorp, terwijl lyn 46, die de verbinding on derhield tussen Leiden-station over Voorschoten naar Den Haag. is door getrokken naar Oegstgeest. Het college van B. en W. is van oordeel, dat de bussen een zo gunstig mogelyke route dienen te volgen in de gemeente. In het vooroverleg met de NZH is men ervan uitgegaan, dat men op een afstand van ten hoogste 300 meter van zijn huis bij een bushal te zou kunnen komen. Aanvankelijk was 't de bedoeling het eindpunt van buslijn 46 te bepalen aan de Piet Heinlaan by het bejaardencentrum „Hofwijck". Nadat B. en W. hierte gen bezwaar hadden gemaakt, omdat in dat geval het gehele gebied rond de Marelaan op een te grote afstand van de bussen zou komten te liggen, is de route verlengd over de Hof- brouckerlaan naar de Marelaan. Uiteindelijk is ook besloten een stationnement te vestigen aan de Ma relaan bij het plantsoen, dat ligt op het punt, waar de Prins Bernhard- laan uitkomt op de Marelaan. De ver- waohting van B. en W.. dat hiertegen bezwaren zouden worden ingebracht, is bewaarheid geworden. Adressen zyn ingediend door: bewoners van de Marelaan. mr. Ph. J. de Ruyter de WUdt namens de heer L. Danielisz, Marelaan 17 en prof dr. A. Quispel, Beroep tegen sluiting van Deutzstraat JEGSTGEEST De Raad van ite behandelde tien beroepen by Kroon van ingezetenen van Oegst- est tegen het besluit van burge- ïester en wethouders, waarbij on- rmeer de Deutzstraat gesloten is rklaard voor alle verkeer, komende naf de Geversstraat. Deze maat- fel heeft het college getroffen uit ofde van het voorkomen van ver- ersopstoppingen. Hierdoor is tevens ri einde gekomen aan 't gevaarlijke lks-af slaan van de Geversstraat iar de Deutzstraat. De reclamanten, allen nering- •enden, hebben aangevoerd, dat zij 1 komen zijn geïsoleerd van hun anten. Indien deze uit Leiden of t het winkelcentrum van Oegstgeest imen, moeten ze in de eerste plaats jicht en voor stoplichten en in de 'eede plaats een keer druk verkeer - uisen, voordat zy in d« Deutzstraat Hofbrouckerlaan 40. Illen komen. Ook menen zij dat de I Hoewel men begrip heeft voor de .troffen maatregel de filevorming naM' gebrachte bezwaren, ziet (vordert b« de stoplichten in de zo- de commissie van verkeer en open- baar vervoer, aan wie B. en W. ad vies vroegen, geen mogelijkheid wij zigingen a<an te brengen. Na de recon structie van de Abtspoelweg zullen de bussen in plaats van door de Hof- brouckerlaan, over de Marelaan. Laan van Oud-Poelgeest, Abtspoel weg. Larige Voort gaan rijden. Met het oog op het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor de be zwaren voor kennisgeving aan te ne men. en bollentijd. Geen der recla- anten begrijpt deze nieuwe rege- ag, temeer daar parkeerschijven elders in de gemeente Oegstgeest )k verplicht hier uitkomst zou- ïn kunnen brengen. Een gehouden iquéte heeft reeds vastgesteld, dat een grote teruggang in de omzet Gevraagd wordt het besluit van .en W. te vernietigen. Middenstand en 'Winkelhor LEIDERDORP - In samenwerking iet de middenstandsvereniging gaf et gemeentebestuur donderdag in tbouw Irene voorlichting over het bouwen winkelcentr. „Winkelhof" 1 dit stadium van voorbereidng is et nog niet mogelijk zij die belang ebben bU dit winkelcentrum een Miereet plan voor te leggen, maar «I vonden het gemeentebestuur en e mtdenstandsvereniging liet be- ingrijk de plaatselijke middenstand e gelegenheid te geven zich om rent de mogelijkheden van vestiging i een groot centrum, de problemen p de economische aspecten ervan, t oriënteren. In Januari besloot de gemeenteraad e projectieontwikkelings- en ex- iJoitafiemaaitschappij Johan Ma/tser IV te Hilversum tot 1 febr. n de gelegenheid te stellen een vol- edig uitgewerkt plan met bestekte keningen voor een winkelcentrum r» Winkelhof te ontwerpen. Er werd en ontwikkelingsteam ingesteld, be- taande uit vertegenwoorigers van le gemeente en deze maatschappij, n dit team wordt nauw samenge werkt met he bureau voor ruimtelij- te ordening en architectuur Kuiper, De Ranitz. Van der Ree en Van rol Uit Rotterdam, het Economish Technologisch Instituut voor Zuid- Holland uit Rotterdam en het Cen- jraal Inst. voor het Midden- en Kleinbedrijf uit Amsterdam. Na een inleiding van de burge meester sprak een vertegenwoordiger van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf over een aantal essentiële punten betreffende de opzet en bouw van een winkel- cenrum. Er was ook gelgenheid tot het stellen van vragen. Ondertrouw ilH. D Nagtegaal en A. H. Stiegells; F. de Boer te Aalsmeer en J. L. Berkhuizen; A. E. Snellink te Leiderdorp en E. S. Smorenburg; W. A. de Graaf en H. P. van der Meii- den; c. A. de Leeuw te Lelden en G. T. M. ter Haar. Getrouwd: M. J. T Dofferhoff te Oegstgeest en W. van As; T. M. van der Ploeg en P Th C. van der Werf, A. W Verboon en M. S. M. Th. Juffermans: P. Nekkers te Warnsveld en M. Kruis. Overleden: M. Oudshoorn O Ir; H. Kiela, 72 Jr. Twee klassen met ieder 75 m2 oppervlakte. Ieder lokaal heeft een tentvormig puntdak met el kaar verbonden door ruime gan gen. Aangebouwd is een leidsters kamer met keukentje. Ruim 45 jaar onderwijzeres in Wassenaar WASSENAAR Mej. II. W. Ba chofner, onderwijzeres aan de Wet houder Huibregtseschool, heeft giste ren wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd, officieel af scheid genomen, al blyft zy nog tot het begin van de zomervakantie aan het werk. Haar werd gistermiddag in de hal van de school een afscheidsre ceptie aangeboden, die door zeer ve len werd bezocht. Sinds 1 januari 1923 is zy ononder broken werkzaam geweest by het openbaar onderwijs in Wassenaar. Zy werd toen aangesteld bij de openbare school no 1, die nog in het gebouw aan de Zyllaan was gehuisvest. Sinds 1957 is zy aan de wethouder Hui bregtseschool verbonden. Zeer velen hebben gisteren van de scheidende onderwijzeres afscheid ge nomen, niet alleen oud-leerlingen en ouders en collega's, maar ook velen uit de kring van de Nederlandse Pro testantenbond. waarin mej. Bachof ner geruime tijd actief geweest is. Er werden tijdens de receptie enke le toespraken gehouden. Wethouder mevr. A. J. Ie Coultre-Foest sprak namens het gemeentebestuur zeer waarderende afscheidswoorden. Het hoofd van de school, de heer J. W. Harting hield eveneens een toespraak waarin hy getuigde van de grote waardering voor het werk en de per soon van de scheidende onderwyze- res. De heer F. D. J. Meurs, voorzit ter van de oudercommissie, vertolkte p, de gevoelens van de ouders en bood EjIIlCtCXailieilS (v Vlll mej. Bachofner een tuinameublement aan. Namens de collega's werd daar- LEIDERDORP De r.-k. kleuterschool „Op 't Meyeweitje", gelegen aan de Sternstraat in Lei derdorp. is gistermiddag door mevr. H. W. Gallas-Dortland of ficieel geopend. Ook burgemeester mr. R. M. Gallas en de wethouders C. Meerburg en J. Nievaart waren aanwezig.. Voorafgegaan door een kleuterdrumband maakten de ge nodigden een rondgang over de speelplaats. De kleuterschool is al een jaar in gebruik, en het gemeentebe stuur is de initiatiefnemer van deze officiële opening, aldus de voorzitter van de schoolvereni,- ging, de heer L. F. Schonagen. Het was voor het bestuur een gro te opgave de financiën voor deze school rond te krijgen, maar met medewerking van het gemeente bestuur is het gelukt. VOORSCHOTEN Het raadslid van de Boerenpartij in Voorschoten, de heer D. Scheps, heeft begin van deze week vragen gesteld aan het College van Burgemeester en Wet houders van Voorschoten over een kwestie betreffende parkeerbljdrage bij verkoop van een pand in de Schoolstraat. Gelijktijdig zond het raadslid afschriften van deze brief naar de dagbladen. Naderhand zond het raadslid naar de dagbladen een I brief, waarin hij meedeelde de vra gen aan B. en W. teruggenomen te hebben, een zeer ongebruikelijke zaak voor een raadslid. Nadere informaties geven ophel dering. In de vragen gesteld aan B. en W. werd de naam genoemd van de heer J. J. Planje, eigenaar pand Schoolstraat 17, die door middel van zijn adviesbureau D. H. W. Planje en K. Koopmans. aan het College van B. en W. een brief geschreven heeft omtrent opheldering van een gevraagde bijdrage bij verkoop van het pand aan de Algemene Bank Nederland voor het aanleggen van parkeergelegenheid. Van deze brief werd een vertrouwelijk afschrift ge zonden naar de fractie-voorzitters van de Voorschotense gemeenteraad. Het adviesbureau was zeer onaan genaam getroffen door de vragen van de heer Scheps, die de brief aan B. en W. overgeschreven zou hebben en zyn naam er boven zou hebben geplaatst. Direct na het lezen van de pers publicatie van de heer D. Scheps heeft de heer D. H. W. Planje aan Burgemeester en Wethouders mede gedeeld zich volledig van de handel wijze van het raadslid te distan- clëren en verklaard, dat er geen contacten bestaan tussen het Boe ren raadslid en zijn adviesbureau. ..Het zou zeer onhoffelijk zijn om tijdens de onderhandelingen met B. en W. contacten te leggen met een raadslid. Dit schaadt niet alleen onze onderhandelingspositie, maar tevens wordt ons een band verweten met de Boerenpartij en daar staan wij verre van", aldus de heer Planje tiidens een telefonisch onderhoud. Waarschijnlijk zullen de raadsle den van Voorschoten intern over Burgemeester L. de Kool verm richtte de officiële opening Woorden van dank en felicitatie werden gesproken door de inspec teur van het kleuteronderwijs, d4 heer J. G. A. Smorenburg, een lid van het oudercomité en enige an deren. (Foto L.D./HolvaaD( S. Mazurel 25 jaar bij G.A.B. LEIDEN De heer 8. Mazurö\ bemiddelaar op de afdeling Artiesten en Musici en Horecabedrijven bij hel Gew. Arbeidsbureau is gistermiddag gehuldigd in verband met zijn zilve- ren jubileum in overheidsdienst. De directeur van het G.A.B., m* M. G. van Ryswyk, die de heer Ma zurel reeds een lange reeks van jaren als vroegere medewerker op het G.A.B. en sinds verleden jaar als directeur van dit bureau kende, schetste de jubilaris in zyn taak als bemiddelaar voor wel bijzondere tak ken van diensten, in welke beroepen hij in alle opzichten zich „thuis" voelt en met succes op verzoek van particulieren en het organisatieleven programma's voor feestavonden e.d. weet samen te stellen die over het algemeen zeer in de smaak vallen. De heer Van Rijswijk bracht ook de gelukwensen van de H.I.D. van Zuid- Holland over en overhandigde de heer Mazurel de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Ook namens de personeelsvereni ging werd hij hartelijk toegesproken. Bij dit Jubileum is ook niet onver meld gebleven, dat de jubilaris in de oorlogsjaren veel heeft gedaan voor de „ondergrondse". In de „Expoge" heeft de heer Mazurel een belangrijke rol gespeeld. De jubilaris dankte hartelijk voor de goede woorden welke gesproken werden. Raad Oegstgeest donderdag bijeen OEGSTGEEST De gemeente raad komt donderdagavond om hall acht in vergadering bijeen. De agen da vermeldt onder meer de volgen de zaken: benoeming van een hoofd leidster bij het openbaar kleuteron derwijs; beschikbaarstelling van een krediet voor voorbereidende werk zaamheden bouw ambtswoning bur gemeester; adres van bewoners van de Marelaan-Prins Bernhardlaan in zake het bus-stationnement aan de Nadat het gezelschap de school een lid het vertrouwen geschon- bezichUgi had was er feest noodden heeft, nog wel overleg plegen de kleuters. De voorzitter van het oudercomité bood een wandkleed aan en een groot poppenhuis, en dat mochten de kinderen zelf uit pakken. (Foto LD/Holvast) aan een parasol toegevoegd. Mej. Ba chofner sprak een dankwoord OEGSTGEEST De bedrijfslei ding van het Instructiebad ln Kat wijk heeft B. en W. gevraagd of er in Oegstgeest belangstelling bestaat voor schoolzwemmen. De gehele vrij dagochtend (van 9.3012.30 uur) zou dan voor de Oegstgeester scholen beschikbaar zijn. Per half uur kun nen 70 schoolkinderen instructie krygen, hetgeen betekent dat 420 leerlingen zwemles kunnen ontvan gen. Met schoolbesturen, schoolhoofden en de inspecteur van het lager on derwijs heeft overleg over deze aan gelegenheid plaats gevonden. Het is gebleken, dat de zwemin- structie voor één klas van iedere school kan worden gerealiseerd door het bijeenvoegen van 2 lesuren van uur lichamelijke oefening. Er is dan VA uur beschikbaar, t.w. een half uur voor vervoer per bus uit kleden. daarna een half uur instruc tie en vervolgens een half uur voor aankleden en terug per bus. Ondanks het bezwaar van het tijd verlies voor het vervoer is op de mogelijkheid van dit schoolzwemmen door de scholen en de inspectie zeer positief gereageerd Vermoedelijk zal één school <de Montessorischool) niet mee doen, omdat daar het schoolzwemmen op andere wyze reeds plaatsvindt. Zoals gezegd zal één klas van Iedere school zwemin- structie kunnen krijgen. In nader overleg zal nog moeten worden be paald welke klas dat zal zijn. Dit behoeft niet voor iedere school de zelfde klas te zyn. Vermoedelijk zal het variëren tussen klas 1. 2 en 3. De volgende kostenbegroting kan worden gemaakt: Voor zweminstruc- tie en vervoer zullen de kosten bru to ongeveer f 700,— per vrijdag zyn, derhalve voor 40 schoolweken f 28.000,per jaar. Als bijdrage van de ouders is gedacht aan een bedrag van f 5,per maand de mogelijk heid is aanwezig van reductie of vrij stelling voor ouders, die dit bedrag beslist niet kunnen betalen). De opbrengst ln tien maanden wordt op f 18.000. geraamd. De nettokosten kunnen dus op f 10.000.— per jaar worden geschat. Voor het deel van het nieuwe schooljaar, dat in 1968 valt kunnen de kosten op vier tiende van het jaarbedrag worden geraamd, te we ten in uitgave f 11 200.— en in ont vangst f 7200,blijft over f 4000.—. B. en W. stellen de raad voor het be nodigde krediet beschikbaar te stel len. Tot slot zegt het college, dat de verwezelijking van een eigen (even tueel tijdelijk) instructiebad de volle aandacht heeft. OEGSTGEEST In de raadsver gadering van 18 januari werden kre.- dieten verlenen voor het treffen van verschillende voorzieningen aan het in aanleg zynde zwembad, die verbe teringen in de outillage betekenden. Onder deze kredieten was een bedrag van f 65.000,-- voor de bouw van een restaurant. Uit een prijsopgave van de aannemer is echter gebleken, dat dit bedrag niet voldoende zal zijn. De bouw van het restaurant moet ge raamd worden op f94.000,--, inclu sief de kosten van de centrale ver warming, zodat een bedrag van f 29.000,meer benodigd zal zijn. Nader is gebleken, dat voor ver schillende noodzakelijke voorzienin gen geen bedragen uitgetrokken of de beschikbaar gestelde bedragen niet voldoende zijn. Het betreft hier de volgende postenmeerkosten bouw restaurant (hiervoor al ge noemd): f 29.000. overschrijding stel post dienstwaterleidingenf6.273, overschrijding stelpost hulp aan der den: f8.000. verhoogde omzetbelas ting: f 20.000, verrekening stijging lo nen en prijzen: f 11.000, verrekening styging materiaalprijzenf15.000, architectenhonorarium verhoogde bouwsom: f6.727. In totaal f96.000. B. en W. stellen de raad voor dit extra-krediet van f 96.000 beschik baar te stellen, Rijnlands Lyceum WASSENAAR Aan het Rijnlands Lyceum te Wassenaar zijn geslaagd voor het diploma gymnasium A: de dames S. C. Bischoff van Heemskerck, H. B. Blankert, J. A. Fruin, S. L. Goe- dée, R. Hammelburg, Y. J. E. Heule, A. E. Hirsch, A. C. Huibregtse, W. M. C. van Panhuys, E. M. J. van Rosma len, M. C. Spoor A. J. Strijkers, M. G. E. Venekamp, E. A. Vos en S. M. L. Wijsman en de heren R. W. J. Ford, A. Harmsen, N. P. Ruys, F. H. W. Schill en R. A. Tervooren. Afgewezen twee kandidaten. Voor het diploma gymnasium B slaagden de dames E. de Boer, H. E. Gorter, C. M. Klinkert, C. E. A. Maat en A. C. Treffers en de heren F. T. Atsma, H. W. Burgemeister, M. Een hoorn. G. van Geyn. W. J. M. Kam, D. Klinkert, P. Liebman, H. J. A. de Ronde, H. W. de Roos, S. Schim van der Loeff en J. Woudstra. Afgewezen geen. Rijkspolitie heeft nieuw onderkomen WARMOND Tot heden was het postbureau van de rijkspolitie te land gevestugd in een lokaal van het oude raadhuis, waar de behuizing echter zeer onvoldoende was. Reeds geruime tijd werd dan ook uitgezien naar een ander gebouw, waarop men thans beslag heeft weten te leggen. Het nieuwe postbureau is thans ondergebracht in het voormalig kan toor gebouw van de N.V. Reclegra- fia, Julianastraat 3a. Het gebouw, dat een kamer voor de postcommandant en twee kamers voor het overige personeel bevat is zeer gunstig gele gen. deze onverkwikkelijke zaak waarin i Marelaan met pre-advies van burge meester en wethouders: beschik baarstelling van een krediet voor de aankoop van grond enz. aan de Abt spoelweg; verhoging van het krediet voor het zwembad; vaststelling van een retributie- en precarioverorde- ning; voorlopige vaststelling van de Aan de wandel LEIDEN Het warme weer werd gisteren een bok op de Leidse vee- J markt teveel. Hij brak los en nam1 rekenin«en van de algemene dienst een koele duik in het water van de Rijnsburgersingel. Na de douche wist hij op eigen kracht weer op de kant te komen en vervolgde zyn weg naar het Stationsplein waar hy verdwaal de tussen de geparkeerd staande autobussen. Hy werd opgemerkt door enige studenten die de bok meenamen naar hun huis aan de Morssingel. Daar is het dier later weer opgehaald en naar het veemarktterrein terugge bracht. en het grondbedrijf over het jaar 1966; bespreking van de onderwysno- ta; verlening van een krediet voor de aanschaffing van schoolbehoeften t.b.v. het zesde leerjaar van de der de openbare school; verlening van een krediet voor het schoolzwem men; verlening van een krediet voor leerlingen-6ets vglo-school Maria Ancilla i.v.m. het raadsbesluit van 13 oktober 1965. Park Berbice gaat Medische diensten open voor beiaarden I.eidorHnrn j_i_» Leiderdorp zo. dokter H. A Blaauwendraad, Hoge Waard 4, Kou dekerk aan den Ryn, tel. 01714-208; ma. dokter M. P. Hemmink, Maurits- singel 166, tel. 33686; zuster Ruig- rok .Hoge Ryndynk 200, Hazerswou- de, tel. 01714-255. Oegstgeest za. en zo. dokter Van Walcheren, tel. 52130;: ma. dokter J. B. Hugenholtz, tel. 51390. Voorschoten za. en zo. dokter T. van Schalk, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344; ma. dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356; za. en zo. tandarts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60; ma. tandarts G. M. Manschot, Pauwenstraat 1, melden 9.30 uur; zuster Molleman, Wijngaar denlaan 2, tel. 2177; za. en zo. Voor- schotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; ma. Zuider apotheek, Lammen- schansweg 7, Leiden, tel. 23553. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Meyssen, Jac. v. Beierenweg 1, Voorhout, tel. 02532-7796. Wassenaar zo. dokter R. S. ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027; dokter W. J. de Jong. Wittenburgerweg 188, tel. 9124; ma. dokter J. A. Romer, Lange Kerkdam 56. tel. 2501; dokter K. de Wit, Jonkerlaan 83. tel. 2460; za. en zo. apotheek Langstraat 86. tel. 2141; ma. Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32. tel 2402; tandarts G. E. M. Schultz, Donkerlaan 86, tel. 2116, van 18.00—18.30 uur. VOORSCHOTEN Het park ach ter Huize Berbice aan de Leidseweg zal met Ingang van de volgende week iedere maandag, woensdag en vrij dag worden opengesteld voor alle be jaard» wandelaars uit de omgeving. Openstelling van het bos voor leder een stuit op bezwaren. Te veel drukte hier kan schadeiyk zijn voor de vele dieren, bovendien zouden dan park wachters moeten worden aangesteld. Toegangskaarten, voorzien van pasfoto, kunnen worden afgehaald by de ingang, Leidseweg 221. Man onder bouwlift LEIDEN By elektriciteitswerk zaamheden op een bouwterrein aan de Opaalstraat is een uit Alkemad® afkomstige elektriciën gewond ge wond geraakt. Hy merkte niet dat de bouwlift zakte en kreeg de lift boven op zich. Met gekneusde en ge broken ribben is hy naar het zieken huis vervoerd, waar hy. na behan deling naar huis kon terugkeren. Technische storing Door een technische storing kon gisteren helaas een groot gedeelte van de kopij uit de gemeenten rond Leiden niet worden afgezet. Deze be richten en verslagen treft u op deze pagina aan.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11